Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) csƵ


csƵ
őstag

Gondolkodtam powe gum alkalmazásán. Annyi lenne a kérdésem, hogy nem rontja feederen, pickeren a kapás intenzitását? Ugye a gumi nyúlik, elnyeli a hal által okozott rántást, így a spiccen se érződik úgy, mintha gumi nélkül horgásznék.

(#22052) L_YKing válasza csƵ (#22051) üzenetére


L_YKing
addikt

En feederre tuti nem hasznalnek ilyet.. A spicc nagyon szepen dolgozik, nem kell meg melle gumi is. Meg hat ott az orso is, azzal is lehet szepen farasztani.

[ Szerkesztve ]

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#22053) Zola007


Zola007
veterán

Érdeklődőket szívesen látjuk: Úszós (match, spicc, bolognai, rakós) horgászok csoport a facebookon
Csak beszélgetés, módszerek, eszközök, praktikák, horgászhelyek megvitatása. Hirdetés tilos

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#22054) Steady74 válasza Grillo (#22048) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nagyon sokszor leírtam már itt is: Dunakeszi Walterbolt, elintéznek helyben mindent!

(#22055) joe979 válasza Steady74 (#22054) üzenetére


joe979
aktív tag

Ja, csak érdemes oda telefonálni, mert a soroksáriban belefutottam egy olyanba szombaton, hogy nem volt, bent az a forma, aki intézi az engedélyt, és aki akart engedélyt, az meg pislogott, meg jöjjön majd vissza ...

Szissz

(#22056) gban


gban
Közösségépítő

Úgy tűnik, a pergető készlethez egyelőre csak botot vennék, és ezt az orsót fognám be első körben:
Spro XP1300 Power Catcher
Viszont kellene egy pótdob hozzá.
Csak a sajátja jó, vagy érdemes mást is nézni?
Nincs valakinek?
Merre keressek?

mod: ez pl. ugyanolyannak tűnik

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#22057) Zola007 válasza gban (#22056) üzenetére


Zola007
veterán

ez egy 2-3000 ft-os orsó, ha rám hallgatsz én nem akarod elrontani, akkor nem fogod be pergetésre.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#22058) gban válasza Zola007 (#22057) üzenetére


gban
Közösségépítő

Értelek, de nagyjából lehet hogy egész évben 3-4 órát fogok dobálni összesen - annyi is gáz lehet neki?
Régebbi de annyit ment kb. mint másnál 2 hét alatt.
Tényleg csak kipróbálni.
Aztán ha "eldurvulok", persze hogy veszek egy odavalót.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#22059) Janusz001 válasza Zola007 (#22046) üzenetére


Janusz001
őstag

Én nem találtam meg sehol, de itt olvastam nemrég, majd telefonon is megerősítést kértem az üzlettől, tehát márciusban ingyenes a kiszállítás. Végösszegben sem szerepel a szállítási költség.

(#22060) Janusz001 válasza csƵ (#22051) üzenetére


Janusz001
őstag

Én tavaly használtam feederre, elsősorban azért, mert kezdő horgász voltam és sokszor túlerőltettem a fárasztást, ezek kiküszöbölésére nekem működött, de ahogy belejöttem én is leszedtem, a bot és a fékkel remekül lehet játszani.

(#22061) Zola007 válasza Janusz001 (#22060) üzenetére


Zola007
veterán

Kezdő pecásként technikai segítségként más téma, de haladónak könnyítésként én igazságtalannak tartom az erőgumit feederen. Biztos lesz akinek nem tetszik a véleményem, de ha vékony előkét használunk, akkor akasszunk lágyan, ez benne a rizikó, hogy bukod a halat, erőgumival szinte semmi esélye a halnak.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#22062) Grillo válasza Zola007 (#22061) üzenetére


Grillo
senior tag

Én most nagy erőkkel videókat nézegetek (Döme, Walter), mert a kihagyott közel 10 év hiányosságait próbálom pótolni. Feederen használnak néha, de ritkán, akkor is olyankor, ha fonott dobóelőkét kötnek, ellensúlyozandó annak nyúlhatatlanságát (ez milyen szép szó így húsvét táján...).

(#22063) csƵ válasza Janusz001 (#22060) üzenetére


csƵ
őstag

Igazából azért jutott eszembe, mert mindig a parton szerelem fel a botot és sok idő. Így otthon csinálnék két forgókapocs közé kötött, erőgumira akasztott karabineres "előkét", amire csak a főzsinórt kellene kötnöm, illetve az előkét akasztani. Mégiscsak merevebb, mint a damil, betölti a gubancgátló szerepét is, és nem is olyan durva.

[ Szerkesztve ]

(#22064) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!
Idén a szokásos baráti horgászversenyünket a pápa-borsosgyőri Strandi tavon rendezik, azonban én eddig egyszer voltam ott összesen, az is már több mint 5 éve. Két dologban szeretnék tőletek segítséget kérni:
1. Aki rendszeresen jár ki a tóra, mivel? (Úszó/feeder, mik szoktak lenni a fogós csalik?)
2. Szabályzat szerint tiltott a fonott előke, hogyan állítanátok össze a feeder készségeteket? Úgy hallottam a tóban inkább nagyobb halak laknak, plusz nem ritka 1-1 nagyobb tok sem.

(#22065) Janusz001


Janusz001
őstag

Tapasztaltabbaktól kérdezném, tervezem lecserélni feeder botjaimról a jelenlegi 0.25 -ös carp expert multicolor főzsinórt. Mit ajánlotok mh bothoz, 40 -es orsó.
Talán kicsit vastag a mostani méret, de elég akadós a holtág, nem igazán mennék sokkal lejjebb vastagság terén.
Természetesen ár/érték arány is fontos tényező.

(#22066) Zoli bácsi válasza csƵ (#22063) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én télen szereztem be erőgumit, tegnap használtam először. Az előke hosszánál hosszabb (Kb 30cm) darabot kötöttem be két forgókapocs közé, a kosár a főzsinóron csúszik. Elsősorban gubancgátlás miatt kötöttem be, hogy elhagyhassam a gubancgátló csövet. Sajnos a dobások legalább felénél kitekeréskor fel volt gubancolódva az előke a főzsinórra..... Valószínűleg a bedobási technikával lehet a baj...... :B
Itt volt nálunk márc. 19.-én E.A. feeder bajnok, bemutatót tartott a Höveji horgászparkban, kimentem, megnéztem. Nem volt bonyolult végszereléke, egy hagyományos pontyozó botokon használt gubancgátlós etetőkosár, rövid előke, lebegő pellet fűzve, szelepgumi darab a hurokba kötve, külön stopper sem kell. Azt hiszem áttérek én is erre, legegyszerűbb.. :)
Janusz001: Én [lezt] vettem. tavaly már került egy feeder és egy picker botra, nekem nagyon bejött. ET zsinórt dobtam le, merev volt, gubancolódott, azonkívül a 22-es zsinórról mindenki azt kérdezte, miért használok 30-as zsinórt feederen..? Tényleg annyinak nézett ki :) Ez bevált, ennyiért nagyon jó zsinór.
Más: Kempingfőzőt akarok venni, egynapos horgásztúrákhoz, készételkonzerv melegítés, kávéfőzés céljából. Ilyen egyszerűbbet néztem ki [link]. Hasonlót (lehet ugyanez) a piacon is árulnak a románok. Mindegy milyet veszek, vagy érdemes valamire odafigyelni?
Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#22067) Zola007 válasza Zoli bácsi (#22066) üzenetére


Zola007
veterán

vegyél normális kempingfőzőt, mert a piacos gagyinak olyan is a tömítése. Gondolom nem akarsz hozzá tűzoltó palackot is venni
azt nézd meg,hogy mennyi hozzá és hány grammos palack vehető, mert később az határozza meg, hogy mennyire pótolható vagy költséges ez a dolog

Campingaz cuccok jók és termékkörön belül olcsók

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#22068) csƵ válasza Zoli bácsi (#22066) üzenetére


csƵ
őstag

Idén nem pecáztam gubancgátló csővel, simán egy csúszó karabinere akasztott kosár és egy gumigyöngy volt kötve a főzsinórra. Így is eléggé eltartotta az előkét tőle. Nincs több gubancom így sem, mint a gubancgátló csővel, mert sajnos azzal is elfordult, hogy rátekeredett az előke.
Az más kérdés, hogy a kárászok szeretik összetekergetni a zsinórt. Hétvégén úgy jártam, hogy annyira beleúszott a másik zsinóromban, hogy 50 métert le kellett belőle vágni a gubanc miatt.

(#22069) Janusz001 válasza Zoli bácsi (#22066) üzenetére


Janusz001
őstag

Fluo zsinórokkal mi a tapasztalat? Halat nem riasztja?Nekem még sokszor gondot okoz a hal követése, hiába figyelem a spiccet, nem tudom pontosan belőni a hal helyét a vízben, főleg sötétben.
Ilyesmire gondolok:

http://hal.hu/energo_team_excalibur_carp_feeder_fluo_sarga_zsinor_t42860.html

(#22070) Zoli bácsi válasza Janusz001 (#22069) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ha engem kérdezel, én nem vettem észre hogy riasztaná a halakat, mondjuk előkezsinórnak nem használnám. Feederen volt ugyanez a típus narancsszínben, azt ledobtam, mert a 22-es zsinór úgy nézett ki mint a 30-as, merev is volt. Érdekes, ebből a színből használok 25-öst, azzal nincs bajom. Mondjuk én azért szeretem ezeket a rikító színeket, mert közelre már rosszul látok, és rájöttem hogy sokkal könnyebb szemüveg nélkül ilyen zsinórt kötni mint a hagyományost.
Kérdésedre visszatérve, ha a rikító sárga, vastag gubancgátló cső nem zavarta a halakat, szerintem a vékony zsinór biztos nem. :)

(#22071) Zola007 válasza csƵ (#22068) üzenetére


Zola007
veterán

tapasztalatom szerint gubanc ellen az egyetlen bevált megoldás a 10-12 cm rövid előke :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#22072) csƵ válasza Zola007 (#22071) üzenetére


csƵ
őstag

Igen, de valamikor hosszabb előkét kell alkalmazni.

(#22073) Zola007 válasza csƵ (#22072) üzenetére


Zola007
veterán

20-25 cm előke a csőre is rátekeredik, csak sokszor nem venni észre.

Gyakran nem tudni miért nincs kapás vagy csak maszatolás órák óta.
Közben pedig majdnem minden dobásnál feltekeredik az előke a csőre

De mivel kihúzáskor a víz lemossa róla, ezért nem is gondolnak rá, hogy pont ez a gond.
Gyakran meg kell nézni a zsinórt, ha finom hullámosodás vehető észre rajta, akkor valószínűleg fel volt tekeredve a csőre

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#22074) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

A method módszer egyik nagy előnye, hogy dobáskor nem gubancolódik. :)
Amit ki akarok próbálni, valahol láttam: Egy kis műanyag pohárba bele kell tenni etető anyagot, és a felcsalizott horgot az előkén. Fel kell önteni vízzel, és lefagyasztani. A vízparton ki kell a pohárból csúsztatni a jégdarabot, fölakasztani a horogelőkét, és bedobni. A vízben hamar elolvad a jég, és ott lesz a felcsalizott horgunk egy etetőanyag kupac közepén. Dobáskor biztos nem gubancolódik. Hasonló lehet a PVA háló, bár még sosem használtam.
Egyébként tényleg, az a legbosszantóbb, mikor az ember kitekeri a szereléket, fel van gubancolódva az előke.....Ezért bámultam a feeder spiccet egy órája....feleslegesen.... :O

(#22075) csƵ válasza Zoli bácsi (#22074) üzenetére


csƵ
őstag

Ezért szoktam újradobni max. félóránként. De inkább 20 perc.

(#22076) Zola007 válasza Zoli bácsi (#22074) üzenetére


Zola007
veterán

ez az ún. "jégbomba"
Nagyon jól működik, 2x próbáltam eddig
Csináltam különböző ízesítésű kukoricás, tigrises, bojlidarabos jégbombákat
Látványosan meg is ugrott a kapások száma, 5 pontyot szedtem ki vele 1 óra alatt.
Viszont nyáron nagyon hamar kiolvad még hűtőtáskában, zárt dobozban, jégakkuk között is.
Egy egész napos pecát erre építeni nem lehet, max pár óráig vagy el vele.

Felrakáskor is nagyon gyorsnak kell lenni, először beakasztani a forgóba, utána ütögetni ki a pohárból (ráfeszül fagyáskor), mert nagyon hamar olvad

Egy nagy hátránya van: nagyon nehéz vele pontosan dobni az idétlen poháralakja miatt. Ha nem középen van benne a horog, akkor elviszi a dobást 3-5 méterrel is a céltól.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#22077) Janusz001 válasza Zoli bácsi (#22070) üzenetére


Janusz001
őstag

Főzsinórnak gondoltam, előke marad a fonott vagy fluorocarbon, szerintem adok neki egy esélyt legalább az egyik boton.

(#22078) Zoli bácsi válasza Janusz001 (#22077) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én egyre többször nyúlok a feltűnő színű fluo zsinórokhoz, gyakorlatilag a bojlis, pontyozó, és az erősebb feeder botokon ilyen zsinór van. Nem vettem észre hogy kevesebb kapás lenne vele, viszont jobban látom kötni, illetve horgászás közben hol a zsinór.

Más: Vannak ezek az új Döme orsók, konkrétan ezt a legolcsóbbat [link] nézegettem, tekergettem meg a boltba. Írtátok nemrég, hogy ugyanez az orsó Nevis néven egyel kevesebb csapággyal is kapható, olcsóbban.
A távdobó feeder botomon [link] ez a típus van. Jól gondolom hogy hiába távdobó az új típus, nem érné meg lecserélni rá a régebbit? Zsinórral jól feltöltve szerintem az enyémmel is akkorát lehet dobni. Csak mert a boltos szerint ez sokkal jobb orsó, mint az én freeliner-em. Én meg úgy gondolom, hogy neki eladó...:)

(#22079) Janusz001


Janusz001
őstag

Amúgy mi a különbség az alu és grafit dob között? Jelenleg az alu van az orsón, de ha le akarom cserélni a damilt, akkor át kell tekernem egy másik dobra a damilt, viszont ha nincs annyi hátránya, akkor csak simán feltekerném az új damilt a pót grafit dobra.

(#22080) Dyde válasza Janusz001 (#22079) üzenetére


Dyde
aktív tag

Pl a fonott zsinórt nem igazán szereti a grafit dob :)

(#22081) Eagl3 válasza Janusz001 (#22043) üzenetére


Eagl3
veterán

Régen sok szép amúrt és pontyot fogtunk a Drennan Carbon Feeder-el 12-es és 14-es méretben. Visszagondolva nem semmi, hogy az a pici horog hogy megtartotta a halakat.

(#22082) Janusz001 válasza Eagl3 (#22081) üzenetére


Janusz001
őstag

Akkor lehet a 6 -os méret kicsit túlzás, de az általam említett gamakatsu horognál ez a méret vált be.

(#22083) A Zéé


A Zéé
addikt

Sziasztok!
Lassan alakul a visszatérős szettem, bár lehet, hogy nagyon túlpörgöm már ezt az egészet... :)
Abu Garcia Venerate botokkal van valakinek tapasztalata? Egy ilyennel szemezgetek: 2,1m 2-15g
Facebookos pergetős csoportban ajánlották, de ott is kevés az infó, és ott is írnak mindent róluk. Kezdek lemondani az ET Black Fighter Zanderről, pedig kinézetre még mindig jobban tetszik mint ez.
Tűspicces botot elvetettem egyelőre, az egyik horgászboltban azt mondta az eladó, hogy 20k alatti kategóriában ne nézzek azt, mert hogy az ET tűspiccesek se olyanok már, mint régen (volt náluk a boltban, nem azért beszélt le róla, mert akkor nem náluk venném)

Just a simple Lineman...

(#22084) Eagl3 válasza A Zéé (#22083) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem ismerem a botot, de ha ennyi pénzt szánsz rá, nem hinném, hogy találsz sokkal jobbat. :) A Predator-Z Dropshot botot nagyon dicsérik ebben a kategóriában.

(#22085) csƵ válasza A Zéé (#22083) üzenetére


csƵ
őstag

Pü ment.

[ Szerkesztve ]

(#22086) A Zéé


A Zéé
addikt

Ajj bakker, ti hogy tudtok kiigazodni a millió egy tanács, és félinfó közt? :D
Ma egészen határozott gondolattal mentem be a horgászok házába, és hát sikeresen lebeszéltek... :D
Bárhova mentem be, bárhol kérdeztem, mindenhol jött egy új bot, egy új tanács a tutira, én meg már totál összezavarodtam. Az egyik helyen lebeszélnek a tűspiccről, a másik helyen rábeszélnének, amit az egyik helyen ajánlanak, a másik helyen azt mondják, hogy túl lágy, amikor meg próbálom összehasonlítani, vagy legalább kitalálni, hogy mi lenne jó, akkor meg az adatok nem összehasonlíthatók. A-B-C vagy Ultra Light- Light-Medium Light vagy Extra Fast-Fast-Moderate Fast... A kis tököm kivan :D

Elmentem úgy, hogy ha bejön az Abu Garcia Venerate, amit a facebookon is ajánlgatnak, akkor veszek. Erre az eladó azt mondta, hogy az elég lágy bot, nem ajánlja jigelni. Volt mellette egy Berkley Fireflex Spin 210 cm 7-22 grammos, inkább azt. Érezhetően gerincesebb volt, de hát ugye nem is ugyanaz a dobósúly tartomány. Kérdeztem, hogy a nekem tetsző dobósúlyú (2-10g) milyen lehet, azt mondta hogy olyant még csak papíron látott, de szerinte az is feszesebb, mint az Abu... De azt mondta, hogy 3-5g-os jigfejekhez amúgy is tűspiccest vegyek inkább. Egy másik boltban múlt héten meg pont lebeszéltek róla, és ott egy Cormorant ajánlottak, mint hogy ebben a 10k-s kategóriában az a legjobb.

Kezd a tököm tele lenni az egésszel, hogy ahány embert kérdezek, annyi válasz, és folyton és folyton új típusok jönnek fel. Az az igazság, hogy megengedhetném magamnak a drágább botot is, de azért az már nem férne bele, hogy legyen 2-3 bot és ennyi orsó éves szinten 10-12 használatra.Ezért húztam egy lélektani 40k-s határt magamnak. Bízva abban, hogy ez elég egy botra, egy orsóra, zsinórra, és 2 marék műcsalira, horogra, ólomra és az egyéb kis vackokra az elinduláshoz. Kis naívan gondoltam, hogy választék itt már van bőven, szart venni nem akarok, és talán nem is tudok, erre minden feltett kérdésem csak jobban bevisz a susnyásba, és nincs 2 olyan válasz, ami legalább közel lenne egymáshoz... Csalódni nem szeretnék, mert nincs túl sok idő a kikapcsolódásra, és akkor tényleg kikapcsolódni szeretnék, nem bosszankodni, ezért is variálok ennyit, de csak nem sikerül közelebb jutnom a megoldáshoz.

Just a simple Lineman...

(#22087) gban válasza A Zéé (#22086) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is így vagyok, szeretnék pár infót begyűjteni pergetéssel kapcsolatban.
jelezze akit zaklathatok pár privát erejéig, illetve itt is kérdeznék.
- hogy néz ki a szerelék? orsón főzsinór, végén kapocs, a kapocsban a twister pl. ha nem csuka a jellemző, ha az, akkor közé egy drótelőke?
- fonott zsinór miért kell, illetve mi van ha pl. 25-ös sima mono a főzsinór?
- ez a fluorocarbon mire jó, kell-e ide?

Postázást nem vállalok.

(#22088) Dyde válasza A Zéé (#22086) üzenetére


Dyde
aktív tag

Átérzem :) Ugyanez a szitu van/volt nálam is. Csak én tavalyi horgászshown elhamarkodtam és nulla utána olvasás után megvettem egy 2,10-es 8-40es pálcát mert megtetszett hogy milyen könnyű meg vékony :DDD Aztán kis utána olvasás után rájöttem hogy lehet bőven elég lett volna egy 5-25 körüli bot de úgy vagyok vele hogy ki nem cserélem mert kifogni azzal is ki lehet a halat, max az elmény lesz kicsit kisebb hogy merevebb a bot. Na akkor jött az idei horgászshow és nem bírtam ki hogy ne vegyek vmit :DDD Úgy voltam vele hogyha már van egy merev erősebb pálcám nagyobb balinokra, csukázni stb, akkor veszek egy UL botot sügerezgetni,domizni ilyesmi, aztán megvettem az ET perch blade UL botját, dobósúlyt sehol nem találok a botról de olyan vékony a tűspicce mint a damil... A hétvégén fogom először bevetni remélem nem töröm el :DD
Tehát az lett a vége hogy lett 2 botom:
egy erősebbb 2,10es 8-40es (vmi 7ezer volt)
és egy UL 1,80-as sztem 1-8g körüli lehet tippre (szintén 7-8e)
Ha visszamehetnék az időbe mindkét bot helyett másikat vennék :U mondjuk egy predator z drops shot UL-t 2,10est és kóc, vagy még pluszba vmi 7-30 dobósúly közötti pálcát. Kérdés csak az mire horgásznál mire kell mert az a döntő tényező.

(#22089) Zola007 válasza Dyde (#22088) üzenetére


Zola007
veterán

Én nem vettem ősszel pergetőbotot, de most nekem is az egyik jelölt
Silstar – Yokozuna Spin 1,95m 5-20g ► 7.790
Predator-Z Classic 2,1m 5-25g ► 6.990
Nevis Vantage 2,4m 5-20g ► 8.990
Energo Wizard Drop Shot 2,1 m 5-20g ►8.990

Nem tudom első pergetőnek mit érdemes :N
egy biztos, hogy 8-9-nél többet nem költök rá

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#22090) gban válasza Zola007 (#22089) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is sokat néztem, nagyon sokat a súlyuk miatt zártam ki, mert nehezek (200gr vagy fölötte).
Érdemes ezeket az értékeket is összehasonlítani.
Igaz, én 2.4-eset nézek általában, és 25-30gr felső értékig.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#22091) Jofi81 válasza gban (#22087) üzenetére


Jofi81
őstag

Nálam úgy néz ki a szerelék, hogy a fonott főzsinór végén egy not-a-knot kapocsban van benne a pergetőkapocs/drótelőke/fluorokabon előke. Esetleg lehet pergetőkapocs nélkül is, közvetlenül felrakni a műcsalit a not-a-knot-ra, de akkor a csere kicsit lassabb lesz.

Fonott zsinórt azért használnak, mert egy ugyanolyan átmérőjű monofilhez képest jóval erősebb, valamint nem nyúlik, jobban érzed vele a csalit, közvetlenebb a kontakt. Lehet monofilt is használni, ultra light pergetéshez szoktak is, de a 25-öst kicsit soknak gondolom.

A fluorokarbon előke azért jó, mert a törésmutatója közel azonos a vízével, gyakorlatilag láthatatlan a víz alatt. Elég jó a kopásállósága is, ha esetleg beesik egy csuka, nagyobb eséllyel kibírja, mint a sima fonott. Persze utána cserélni kell. Itt most ilyen 40-50-60-as átmérőről van szó. Én süllőre, balinra szoktam használni. Van, aki szerint felesleges, én úgy vagyok vele, hogy ártani nem árt, persze fogtam már balint verőfényes napsütésben drótelőkével is...

(#22092) tiger71 válasza Zoli bácsi (#22074) üzenetére


tiger71
aktív tag

Fagyasztás nélkül, akár etetőanyaggal is megoldhatod!

Az én módszerem: nevelt fiam szóhasználata által: a "kukis mód" :)

Belegyúrom az etetőanyagot a kosárba, majd a horgot egyszerűen belenyomom az etető anyagba (hasonlóan a method-hoz), úgy, hogy a hajszálelőkén lévő csali van csak ki! Dobáskor sem vitorlázik, gubancolódik, s miután elkezd kioldódni az etető anyag, a horog épp ott van, a kupac tetején! :) A csalit enyhén lebegtetve még fogósabb a módszer!

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 300...

(#22093) A Zéé válasza Dyde (#22088) üzenetére


A Zéé
addikt

A Predator Z kinézete baromira nem tetszik, az az igazság. Tudom, hogy hülye érv, de ha már veszek valamit, akkor tessen is a külalakja...
Megnézem még a Favorite Absolute-t, hogy élőben milyen. Igaz, hogy nem parafa a nyél (erről már nagyjából letettem), de talán nem annyira rikító a piros élőben, mint képen. Az Okuma Caymussal meg még akár jó is lehet, az is piros-fekete.

Just a simple Lineman...

(#22094) gerii válasza A Zéé (#22093) üzenetére


gerii
addikt

Profiblinker-nél nézd meg a boltban van-e még Favorite, kedvezménnyel elhozhatod szerintem 15 alatt is akár a Bluebird-öt.

(#22095) Dyde válasza A Zéé (#22093) üzenetére


Dyde
aktív tag

Nekem se jön be annyira a kinézete, de már több helyről hallottam róla jókat + egy videót is néztem róla amin szintén dicsérték. Én meg úgy vagyok hogy inkább legyen jó élmény vele a fárasztás és legyen csúnyább mint fordítva :)

(#22096) Eagl3 válasza Jofi81 (#22091) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem vagyok benne biztos, hogy a fluorocarbon előke jobban ellenáll a csukának mint a fonott. A csuka nem elkoptatja, elreszeli a zsinórt mint a harcsa, hanem az éles szájszélével elvágja. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint mikor egy kevésbé éles ollóval elvágod a zsinórt, a fonott zsinór ilyenkor elkezd szálakra válni, a fluorocarbon meg elpattan. A "probléma" ott van, hogy ugye feszíted a zsinórt mikor hal van a horgon, hogy ne akadjon le, ha feszíted a zsinórt mikor el akarod vágni, szinte odatartod a kés élét és már el is pattan. Nincs hatalmas tapasztalatom ebben, de a múltkor a 34-es fluorocarbon-t úgy harapta el a 40 centis csuka, hogy a bevágás pillanatában csak lifegett a zsinórom, nem is értettem a dolgot, aztán láttam, hogy úszik el a hal.
Csukára mindenképp kell a drót, nem érdemes vacakolni vele.

(#22097) gban válasza Jofi81 (#22091) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm a részletes útmutatót. :R

Eagl3: vagyis ahol nem tudom, van-e csuka, ott jobb dróttal kezdeni, aztán ha csak sügér meg süllő jön, mehet a fluoro?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#22100) Jofi81 válasza Eagl3 (#22096) üzenetére


Jofi81
őstag

Én sem vagyok biztos benne, de hallottam már ilyet. Célzottan csukára természetesen én is csak fém előkét használok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.