Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) sityupityu válasza Zola007 (#21947) üzenetére


sityupityu
veterán

Miért, szerinted ha azon a ponton hajladozik akkor az fémből van? Gyerekek, ne csináljátok már. :N
Most megyek át, és meg fogom nézni a rotort is. Az is könnyen összenyomható két újjal, hogy ha nincs fémből.
Egyébként nem értelek téged sem, hiszen van blue arc-od. Tudod, hogy milyen egy fémötvözetből készült orsó, tehát tudhatod azt is, hogy az ilyen dolgokat simán meg lehet állapítani így.

"kíváncsian várjuk eme mérnöki alapokra helyezett szakvéleményt"

Tudod csak az van, hogy nem szeretem amikor írják ezerrel a baromságokat. A cinizmusod meg baromira hidegen hagy. ;)
Most megyek át, remélem lesz valamelyikből.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21952) miska17 válasza sityupityu (#21951) üzenetére


miska17
tag

Kiscsavarhúzót vigyél, nem látható helyen karcold meg ... :D

BlueArc 40-es match orsót 27 ezerbe hozná a helyi boltos, nagyon tetszene,de sokallom,máshol 24 az ára;
2015-ben vettem egy régi de eredeti 40-es fehér japcsi Shimano Stradic-ot, match és mély dobbal;jó vételnek tünt,aztán kiderül,hogy lomhán forog; kb.6-szor fordul körbe a hajtókar jó erős perdítés után-kenés semmit nem használt-;szabadulnék már tőle,komoly szervízek csak személyesen veszik át javításra,én meg már nem utaztatom,alkatrésznek is elpasszolnám, csak kell a B.Arc....

(#21953) Zola007 válasza sityupityu (#21951) üzenetére


Zola007
veterán

a cinizmus ebben az pl., hogy ha nem tudod összenyomni, nem jelenti azt, hogy nem valami jóféle műanyagvegyület.
A motoros bukósisak se alumíniumból készül, mégse tudod összenyomni.

Én 90%-ra mondom, hogy a rotor fémből van
80%-ra, hogy a test
100%-ra, hogy hajtókar

mert adtak a kezembe anno szervetlen kémián olyan műanyaglapot felpírozva, amiről azt hittem fém
Mint kiderült, hogy csak egy fém-tartalmú nagyszilárdságú polimer, ami úgy viselkedik mint egy fémlemez.
Ezért nem merem kijelenteni 100%-ra, csak akkor ha félbevágnánk

Mindezt úgy, hogy itt van az orrom előtt mindkettő

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#21954) besko65 válasza Zola007 (#21953) üzenetére


besko65
tag

Ez még ráadásul egész korrektnek néz ki, és még azt is ráírták, hogy pergető orsó :-)

(#21955) hcs57 válasza gban (#21950) üzenetére


hcs57
őstag

Olyan, hogy tiszta aluminium, csak a kémia órán létezik... minden fém tartalmaz valami mást is, így már ötvözet. Vas sincs a valóságban, csak acél... az ötvözetek tulajdonsága viszont sok mindentôl függ, ami nem csak az összetevôk arányaitól, hanem a technológiától (öntés, hôkezelés, megmunkálás, stb) is függ.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#21956) joe979 válasza besko65 (#21954) üzenetére


joe979
aktív tag

:K
Mikor a kezemben volt egy hete a következőheti ajánlat, csak vigyorogtam hogy mekkora ultra fos lesz, nagy full gagyesz műanyag , hát annyira még sem. Sebaj, szükségem nincs rájuk, így nem ért veszteség, csak egy jó bolt amiről lemaradtam, talán :) de az már az én problémám :)

Szissz

(#21957) sityupityu válasza Zola007 (#21953) üzenetére


sityupityu
veterán

Na megjöttem. A büdös életben nem volt fémből ez az orsó!!!
Ráadásul kocsikázhattam át egy másik városban, mert a nálunk lévő üzletben nem volt. :W
Tudtam, hogy csak egy felesleges utat teszek meg egy meddő vita kedvéért.

Egyébként tudjátok, hogy miért nehéz ez az orsó? Ez nagyrészt annak köszönhető, hogy a fémdobnak (ez valóban fém) az anyagvastagsága enyhén túl van méretezve. Iszonyat nehéz az a dob rajta! Ráadásul szerintem igen jó eséllyel nem is aluból van (jó, ebben nem vagyok biztos).

Levettem a dög nehéz dobot, és kihúztam a hajtókart (ami szintén fém) és egyből egy semmitmondó "műanyag darab" volt a kezemben. Ennyit erről. Itt sem a rotor sem pedig a test nincs fémből!

Jól van, hagyjuk már itt a kémiát, meg ilyeneket , hogy: "fém-tartalmú nagyszilárdságú polimer".Igen persze, mindez a Lidl-ben mi? :DD
Beszarás, hihetetlenek vagytok. :N
Egyszerűen magabiztosan valótlan dolgokat állítottatok! Ennyin történt itt.

Nem kell nekem itt kiraknod a spro-t, elhiszem, hogy van. De ha nagyon akarod akkor én is az asztalra rámolok neked minimum 12 fémházas orsót. ;)

ui: Csak, hogy ne legyen ennyire lőporos a hangulat: Ennyi pénzt valóban megér. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21958) sityupityu válasza gban (#21950) üzenetére


sityupityu
veterán

Ja ja :DD

"És egy műanyag is lehet jóféle"

Nem is mondtam, hogy nem lehet jóféle. Semmi baj sincs a mindenféle műanyag-karbon házas stb orsókkal.
Csak nem szeretem amikor meggyőződéssel valótlan dolgokat állítanak.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21959) gban válasza sityupityu (#21958) üzenetére


gban
Közösségépítő

Persze, azzal csak azt akartam kifejezni hogy széthullhat egy fém is, meg el is törhet az első leejtéskor, és fordítva, egy műanyag lehet hogy pont a rugalmassága miatt éli túl.
Vagyis sarkítva nem az számít csak hogy miből van, hanem sokkal inkább hogy ki és hogy csinálta - minden márkafanatizmus, meg az olcsók lenézése nélkül, sőt, pont azért, mert aki olcsó-párti mint én, annak nem elég a nevet nézni, és tudja hogy bízhat benne. Drágán mindenki tud jót előállítani meg venni is. :))
Olcsón jót, az a művészet.

Postázást nem vállalok.

(#21960) sityupityu válasza gban (#21959) üzenetére


sityupityu
veterán

Így van.
Egyébként pl a nagyhalas pergetőhorgászatnál (pl harcsázás) van igazán csak jelentősége, hogy fémből van e az orsó.
A legtöbb esetben csak egy megnyugtató tudatállapotot biztosít mint pl nálam is. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21961) sityupityu válasza Dyde (#21949) üzenetére


sityupityu
veterán

Küldtem privátot.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21962) hcs57 válasza sityupityu (#21957) üzenetére


hcs57
őstag

Sajnálom, hogy nem vettél tesztre egyet.. a Lidl visszaveszi a blokk ellenében és vissza adja az árát... Ilyen "szakvélemény" nem ér semmit. Szemre, súlyra ítélni meg.. nyomogattad is és hajlott?
Szétszeded és belülről megvizslatod... de részemről befejeztem.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#21963) Zola007 válasza sityupityu (#21957) üzenetére


Zola007
veterán

Jól van, örülünk
Most, hogy kidühöngted magad, menj vissza játszani a drágán vett orsóiddal, nekünk jó lesz ez.

A "dögnehéz" dob 70 g-ot nyom a 300-ból

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#21964) Zola007


Zola007
veterán

Csak, hogy a fórumtárs grammpontos tenyere és precíz érzékei által "dögnehéz"-nek ítélt orsódob dolgát egy kicsit rendbe tegyük:
Mindkét orsó 300g tömegű, ezt most nem fotóztam, de ha kíváncsi rá valaki, szívesen.

Blue Arc dob 63g (igaz 100m 0,16-os zsinórral, de most azért nem szedem le, legyen 5g) KÉP

Lidl dob 63g KÉP

Tehát mindkét orsó dob nélkül ~240g.

Én továbbra is tartom, hogy jó eséllyel fémből van a rotor, ha valakit érdekel, akkor jövőre szerintem lesz megint, lehet venni próbára egyet

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#21965) sityupityu válasza hcs57 (#21962) üzenetére


sityupityu
veterán

Vesz a bánat, nekem ennyi is elég volt.
Igen, megnyomkodtam a rotort is és a fölfogató részt is megnéztem. Simán hajlott, azért is írtam amit. Ennyi bőven elegendő, hogy tudjam 100%-os biztonsággal, hogy nem fémházas orsóról van szó! Felesleges lenne szétszednem.

(#21963) Zola007
"Most, hogy kidühöngted magad, menj vissza játszani a drágán vett orsóiddal, nekünk jó lesz ez"

Azért írtam, hogy nekem nem kell kipakolnod a dolgaidat, elhiszem anélkül is.

(#21964) Zola007 Szórjad továbbra is az a rizsádat. :)

Ahelyett, hogy inkább megnéznéd a spro-dat!
A fémorsóknak is van valamennyi mozgása pl rotorösszenyomásnál, de tizedannyira megy csak össze ugyanannál a terhelésnél.
Ahelyett, hogy megnéznéd, inkább továbbra is állítod a valótlant, gratulálok. :C
Na jó, én ebből a vitából kiszálltam.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21966) csƵ


csƵ
őstag

Vettem egy Mikado Tsubame Match 0.18-as damilt a pickerre, mert a boltos ajánlotta. Csodálkoztam, hogy 5,3 kg a szakítója. Nem hiába, nekem elég vastagnak tűnik a Tubertini 0.18-asához képest. Elég lett volna belőle a 0.16-os. :(

(#21967) Zola007 válasza sityupityu (#21965) üzenetére


Zola007
veterán

Megnéztem a Spro-mat nem egyszer, továbbra is azt gondolom, hogy valamilyen fémből van a rotor.
Nem kell nekem sem hinni
Te megnyomkodtad, ez a vélemyényed, nekem meg más.
Tiszteletben tartom a véleményed, ettől még nem értek vele egyet.

A nagy különbség, hogy én megvettem és majd a használat dönti el mennyit ér, nem egy fél perces nyomkodás.
Ha már ott voltál, igazán vehettél volna egyet belenézni, lett volna aki árában átveszi

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#21968) sityupityu válasza Zola007 (#21967) üzenetére


sityupityu
veterán

Az elkerülte a figyelmedet, hogy egy szóvak sem állítottam, hogy rossz lenne.
Írtam is, hogy ennyi pénzt megér, sőt nagyon is megéri.
Az a jövő titka, hogy mennyit fog kibírni, de ez nem pénz érte kipróbálni.
Igen eltérő véleményen vagyunk, és biztos vagyok benne, hogy leszünk is, de én is ajánlott vételnek tartom ezt az orsót.

Már megindokoltam, hogy miért is döntöttem az mellet, hogy nem veszem meg. Azért, mert nekem nem kellett több bizonyosság.
A fórumtársal félárban egyeztünk meg, viszont ott lett volna még a postaköltség. Nem tudom, hogy működött volna így is. Nálam meg itt állna, ennyi erővel ki is dobhatnám azt a pénzt az ablakon, miller azért én sem vagyok.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21969) joe979 válasza csƵ (#21966) üzenetére


joe979
aktív tag

Attól még lehet jó, de ezzel a damillal, akkor hardlineres pickós leszel ... Nem vészes, legalább bikából tudod húzni ;] Meg feleslegesen NEM pirszingeled a halakat .....

Szissz

(#21970) csƵ válasza joe979 (#21969) üzenetére


csƵ
őstag

Ja, csak a szerencsétlen bot egyből karikába rántja magát. :D
De hát az XT60-nak bírnia kell.

(#21971) joe979 válasza csƵ (#21970) üzenetére


joe979
aktív tag

Olyan szempontból jó, mert megtudod a bot határait ... Ezért szeretem az SMpét, lehet húzni ami a csövön kifér alapon, és érezni, hogy :N , nem törik ez,ez bírja ...

Szissz

(#21972) csƵ válasza joe979 (#21971) üzenetére


csƵ
őstag

A SpeedMaster egy osztállyal feljebb játszik. :)

(#21973) Grillo


Grillo
senior tag

Lenne pár kérdésem, lehet túl is jutunk a lidlesorsóféme kérdéskörön.

Adott egy SPRO CARPISTE FEEDER 390H bot egy NEVIS ENVY FEEDER 60 orsó.
A feeder felszerelésemből alapvetően ennyi adott. Van mennyiségre mondjuk 4-5kosár.
Ehhez a szetthez mit vennétek? Zsinór, előkezsinór, horog, stb. Nincs normális bottartó fejem sem feederhez.
Alapvetően a Duna az egyik cél, bár semmi tapasztalatom nincs, a másik meg az eseti horgászat kisebb-nagyobb tavakon. Soha nem horgásztam feederrel.

Másik kérdés. Adott egy régi Zebco Fulda tele botom, amivel legalább 15 éve horgászom, de nagyon fasza kis cucc, a halaim nagy részét ezzel fogtam. Van rajta egy Snap Ternd hulladék orsó, amit most fogok kidobni a picsába, mert a féke megbízhatatlan, akadós szar. Van egy úszós tele botom, amin van egy Eurohold HR140 orsó, az menne erre.
Tehát az úszós Byron Tri Fibre tele botra kéne valami kisebb, és mindenképp olcsó orsó, amivel néha tudok kicsit úszózni. Erre tudtok valamit javasolni?

(#21974) hcs57 válasza sityupityu (#21968) üzenetére


hcs57
őstag

Igaz nem nekem címezted, de néhány gondolatot engedj meg... a Lidl mindent visszavesz, nem marad rajtad.. akkor miért nem vittél haza egyet szétszedni otthonra?
Egy festett anyagot nyomogatással vizsgálni, finoman fogalmazva is kuruzslás.
Nekem nem hajlott, igaz én csak kézzel nyomtam.

Szerintem.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#21975) sityupityu válasza hcs57 (#21974) üzenetére


sityupityu
veterán

Légy szíves, tedd meg nekem azt a szívességet, hogy hagyjuk már ezt a f@szságot. Köszi. :R
Nem kuruzslás, mivel nem az orsóházat nyomogattam be! Az orsóházon az orsófelfogatást mozgattam, illetve kétoldalt, újjal nyomtam össze a rotort. Nekem ennyi 100%-ig elég volt, nincs szükségem több bizonyosságra.
Téma részemről lezárva.

"igaz én csak kézzel nyomtam"

Szerinted én satuba fogtam?
Hagyjuk abba tényleg. Használjátok egészséggel. Egyébként is leírtam már, hogy valóban nem rossz vétel ennyiért.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21976) joe979 válasza csƵ (#21972) üzenetére


joe979
aktív tag

Az lehet , viszont önmagában ez nem válasz rá. Pár pickeren amin végigmentem, egynél sem éreztm azt, nyugodtan beletudok csimpaszkodni a botba. Valahogy egyiknél sem mertem igazán meghúzni, ha úgy adódott. nagyon szerettem, a Spro Inspiration pickert. Addig a pontig, míg el nem mentem bányatóa, jelen esetben az Aranypikkelyre és 2kilós tokok alatt azt éreztem elfogy a bot, nem olyan ütemben zajlik a dolog, ahogyan szeretném. A hirtelen letöréseket, irány váltásokat nem tudta lekövetni a bot, sőt a red arc sem. Túl darabosnak éreztem hozzá ... Lehet pont kifogtam egy szart belőle, de el is adtam, nem tököltem vele tovább.Ilyen pecánál hátránynak éreztem az elég hosszú mikróféket. A Maver Reactorlite 9' es bottal, ami a 40- 50 ropis Prestonokkal van partiba, azt se éreztem hű de nagy cuccnak.Szerettem, mert extra volt. 110gr volt mérlegen az egész bot 3spiccel :) Rejszolni, gyűjteménybe jobb mint pecázni vele :D Ez a pillantok alatt C-be ugró blank nagyon nem jött be. Hallottam olyat is, sokan ezért váltottak a Shimikről erre, mert versenyeken érezhetően gyorsabbak fárasztás alatt .És akár egy két perccel is rövidebb lehet a kimenetel, és ott ez igazán számít. mindegy én nem tapasztaltam ilyet. Van egy rossz szokásom is. Szeretem ha fárasztáskor túl nyűlik a bot vége, biztonságosabbnak érezem így a fárasztást. Sok bot ez miatt esett ki nálam. Jó esetben, alkarom végéig értek és ennyi . De próba miatt kipróbáltam az Eurostar Grapho Devilt, Et Picker bladet, és egyik bot sem adta azt érzetét, hogy nyugodtan bele lehet állni a botba. Nem tudom ki hogyan van ezzel , de szerintem az ember innen tudja, hogy talált magának egy jó cuccot ..... Sajnos , lenne még pár bot, amit tesztelnék, de sem időm, se ismerős körökben nincs senkinek sem. Újjrakra már nem költök, pedig nagyon tetszett szárazon boltban, a Daiwa Windcast, nem az új hanem a régi, az kicsivel lágyabb és kicsivel vastagabb blankos. Az új is pokolian bejött , de ez már vékonyabb , és mégis vastagabb falú lett, kis méregzsák bot :) . Valamint a Yank n Bank is szimpi.
Már nem tudom , hogy azért mert öregszem, de valahogy mostanában nagyon elmentek a mostani botok ebbe az irányba. Vagy az ultralight vonal megy, vagy ezek a feszes kis dögök, vagy a heavy , de az meg magyar betegség :)

Szissz

(#21978) gerii


gerii
addikt

Na én vettem egy 3000S-t és látva hogy mi ment ma itt szét is szedtem ;]

Rotor, ház műanyag, talán PC+GF, hajtókar fém. A napkerék támcsapágyai lötyögnek a házban és a tengelyen is, nem is kicsit, ezt ajánlott lakkozni majd. Van 2 réz hézagológyűrű a kerék felőli oldalon. Robbantott ábrán csapágyat ír a zsinórvezetőhöz is. :)
Elég korrekt orsónak néz ki, ha 3 év alatt megnyikkan valakinél akkor volt egy ingyen orsója, ha nem akkor pedig jól fog szolgálni. Nálam a pihentető feederes pecák nem fogják hazavágni egyhamar.

Onnan jöttem rá hogy műanyago, hogy a dob alatt a rotoron van 2 lunker, ahol öntik, abból lepiszkáltam bicskával egy kis darabkát. A házat meg megkapartam a visszaforgásgátlónál, de a bele egyértelműsíti.

[ Szerkesztve ]

(#21979) hcs57 válasza #46372352 (#21977) üzenetére


hcs57
őstag

Hagyd a fenébe, úgy sem fogja beismerni, hogy fém.. nekünk jó, akinek ez nem jó és sok pénze van, az vegyen drágát.

#21978 gerii Köszönöm a képeket, nagyon jól látszik, ahol nincs festék, hogy alu. öntvény. Ha megkarcolod belül a festék alatt is szürke alu lesz, illetve a furatokban, ahol a menet van...

:D

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#21980) adrian360 válasza gerii (#21978) üzenetére


adrian360
őstag

Ez nem tudom melyik orsó, de ez nem úgy néz ki mint a többi 3000S amiről eddig szó volt. nem is első fékes, és más anyagokból van.

(#21981) musli26


musli26
tag

Tavaly valaki írt Rod-Pod készítése házilag.
Igaz nehéz de olcsó,jó!
Nem találom.
Valakinek esetleg a leírás (képek stb.)?
Csinálni szeretnék én is egyet.
Köszi

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#21982) Zola007 válasza adrian360 (#21980) üzenetére


Zola007
veterán

Ez a nyeletős verzió [link], de ha a nyeletős alu-öntvény, akkor az elsőfékesek is, ha műanyag, akkor azok is, mert ugyanabból az anyagból van mindkettőn a rotor és a ház.
Én lekapartam egy kis sorját az egyik csavar mellől, az alapján alunak tűnt, de én már többet ez ügyben nem nyilatkozom.
Viszont mivel tapasztalt fórumtársunk kézrátétellel megállapította, hogy műanyag, ez oly mélyen érintett lelkileg, hogy súlyos depressziómban vettem egy 2000-eset is pergetni ;]

(#21978) gerii: az a zöld zsír micsoda?
kellene vennem valami jófélét orsókhoz és ilyesmi finommechanikai cuccokhoz, mert elfogyott a lágy zsírom

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#21983) hcs57 válasza adrian360 (#21980) üzenetére


hcs57
őstag

Más kivitel (nyeletőfékes), de ugyanaz az anyag.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#21984) gerii válasza Zola007 (#21982) üzenetére


gerii
addikt

A zöld zsír az zöld zsír. Benne volt. :D
Én a helyi boltban kaptam Silstar olaj+zsír kombót, fehér színben, de még nem próbáltam ki, kb 800Ft volt.

(#21985) Zola007 válasza gerii (#21984) üzenetére


Zola007
veterán

első képen nem láttam nyomát, azt hittem te zsíroztad meg.
Akkor egész becsületesen van kenve gyárilag, némelyik orsó 10 alatt/körül szinte porzik.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#21986) Halver válasza hcs57 (#21983) üzenetére


Halver
csendes tag

Szervusztok!

Annyit írtatok már ezekről a Lidl-ös orsókról, hogy tegnap elmentem megnézni én is.
Már az első boltban csak 2 db volt az elsőfékesekből (csak a "prémium" márkát néztem), ha jól emlékszem 2000-es méret (kb 30-as orsónak felel meg, zsinórkapacitása, ha jól emlékszem 150 m/0,25.)
mivel itt Debrecenben van másik boltjuk is, kimentem oda is.

Ott még volt 2 db nyeletőfékes (4000) és elsőfékesek 2000 és 1 db 3000-es.
A nyeletőfékesek közül az egyiket megtekerve, majd elengedve a hajtókart furcsán "ütött" és kattogott az orsó, talán nem volt jól kiegyensúlyozva valamelyik forgórész.
A másik szépen, egyenletesen és csendesen járt. Megtekerve és elengedve a hajókart még kb. 4-5 fordulatot tesz meg. Ennyi pénzért teljesen jó lehet egy nyeletőfékes orsó, elvileg 4 db csapággyal.

Az elsőfékes prémium orsókban a doboz szerint 5 db csapágy van, a dobozban levő ábra alapján van a hajtókar tengelyén 2 db, a zsinórvezető görgő alatt (itt talán 2 is ?) és gondolom a nyakban. Ezek szépen jártak, a hajtókarnál minimális kotyogással.

Ami az anyagukat illeti: nyilván a boltban nem csavartam szét, de maga a ház szerintem műanyag. Ha megfogod oldalról, nem érzed hidegnek. Egy fémet a jó hővezető képessége miatt még festett állapotban is hidegnek fogsz érezni. A hajtókar valóban fém, de szerintem nem alu, hanem spiáter (cinköntvény). A formája és kialakítása miatt gondolom, ahogy becsukod a hajtókart, akkor látni a nem festett részen. Szerintem ezzel sincs gond, ettől még jó lehet. (Spiáterből gyártják pl a gázpisztolyok döntő részét is.) Egy hátránya lehet, ha ütés éri (pl eldől a botod) akkor könnyebben törik, mint az alu, vagy műanyag.

ha jól emlékszem a zsinórvezető görgő is spiáterből volt, bár gyárilag könnyen lehetett forgatni, amennyire hozzáfértem. Ha valaki barkácsoló hajlamú, akkor a zsinórvezető görgő (csapágyai) kenését mindenképp nézze meg,

Most pedig nézek még a neten hasonló áron orsókat, de szerintem nem fogok találni.

És még 1 dolog: a nyeletőfékesekhez volt pótdob, míg az elsőfékesekhez nem jár.

Üdv:
H

[ Szerkesztve ]

(#21987) gerii válasza Halver (#21986) üzenetére


gerii
addikt

Egyébként a nyeletős is első fékes, csak lehet a nyelető erősségét állítani hátul. Még nem volt ilyen orsóm, ezért kíváncsi vagyok hogy fog viselkedni a feederbottal, amikor görbül a spicc.

(#21988) Halver válasza gerii (#21987) üzenetére


Halver
csendes tag

Egy dolgot kifelejtettem, pedig fontos lehet:

Az dob tengelye elég vékony!

Ha valaki nagyobb halat fog vele, arra kérem nézze meg majd a dob tengelyét a fárasztás után!!
És persze általános szabály, főleg erre az orsóra különösen,. hogy leakadáskor, ha szakítani kell, akkor felnyitott orsókarral és kézzel fogva a damilt kell beszakítani.
H

(#21989) Zola007 válasza Halver (#21988) üzenetére


Zola007
veterán

szakítani nem úgy érdemes szerintem.
Nálam van egy üres spulni, ha szakítani kell nagyritkán, akkor lerakom a botot oldalra, nyitott felkapóval az üres dobra feltekerek pár métert a bot előtt és a dobot húzom.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#21990) hcs57 válasza Halver (#21986) üzenetére


hcs57
őstag

Javaslom figyelmedbe: [link] , szemre megmondod, hogy "spiáter"... ügyes. :W

A horgászorsóim tengelye hasonlóan vékony, egy orsóval sem szakítok úgy be, hogy a tengelyt terheljem.. ezekre az orsókra monofilból 0,16-0,25 közötti zsinórt tennék, fonottból sem tennék 0,10 felettit.
Az összes Lidl-s orsó hajtókarja nem volt meghúzva, ezeket illő lett volna a próba előtt meghúzni.

Ahogy olvasom te sem vettél, nem vitted haza szét szedni... pedig már írtam, a Lidl visszaveszi.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#21991) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Olvasgatom rendszeresen a fórumot, majdnem átmentem a szomszédos városba, ahol van Lidl, mondom megnézem ezeket az orsókat......Azért megnéztem a helyi horgászboltos kínálatot is, pergető-match horgászatra keresve elsőfékes megbízható, olcsó orsót.
Találtam az Oreel Pelso orsót, gyakorlatilag annyiért mind a Lidl elsőfékes orsói. [link] Linknél alul lesz a leírása.
Aztán végülis ezt vettem. És pontosan ebben a boltban amit a google kidobott az orsóra keresve :)
Annyiba került, mint a Lidl-es orsó, plusz az üzemanyagköltség. Bízom benne hogy jobban járok vele, szépen fut. :)
Csak azért írtam le, hogy szerintem azért lehet az olcsóbb kategóriában a Lidl-en kívül is használható orsókat találni. De mondjátok meg ha nem így van, elhiszem, nem vitát akarok generálni. :)

(#21992) Halver válasza hcs57 (#21990) üzenetére


Halver
csendes tag

Akkor én is elárulok egy titkot neked (amennyiben vettél a szóban forgó orsókból):

Ha kiveszed a hajtókart, gázláng fölött melegíteni kezded és megolvad, akkor spiáter volt.
Ha nem, akkor alu.

:)

(#21993) adrian360


adrian360
őstag

szerintem meg vesta szüzek vérében hónapokig pácolt adamantiumból készült és kész.

(#21994) Dyde válasza adrian360 (#21993) üzenetére


Dyde
aktív tag

:C ezen jót mosolygtam köszi

(#21995) sityupityu válasza hcs57 (#21979) üzenetére


sityupityu
veterán

Ennyi erővel akkor én is hiába szedtem volna szét, nem változtatott volna semmit. :D :N
Használjátok egészséggel, és horgásszatok inkább. :)

(#21982) Zola007 "tapasztalt fórumtársunk"

Igen, az vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21996) hcs57 válasza Halver (#21992) üzenetére


hcs57
őstag

S neked megolvadt? :W

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#21997) gban válasza hcs57 (#21996) üzenetére


gban
Közösségépítő

És ha veszel egy autót, egyből menj neki egy fának, ha meghalsz benne akkor ne használd tovább mert nem biztonságos...

Postázást nem vállalok.

(#21998) hcs57 válasza gban (#21997) üzenetére


hcs57
őstag

És ha... Nem, azt hiszem nem tudod mi a lényeg. A Lidl akcióban kínált prémium orsókat 5490 Ft-ért, amelyeknek a dobozán szerepelt: Aluminium reel with micro-adjustable multi-disc drag.
Erről az orsóról a "szakértők" megállapították ránézésre, hogy műanyag, ill. spiáter.
Röntgen szemük lehetett, átláttak a festéken. Az sem volt gyanús nekik, hogy kicsit nehezebb az orsó ahhoz képest, hogy műanyag.
Magam szét szedtem az enyémet, én fémnek látom.

Itt nem az a lényeg most, hogy miből készült, hanem az, ahogy azt megállapították.

Az orsót többen megvettük, 3 év garanciát kaptunk hozzá, használjuk.

Ennyi.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#21999) gban válasza hcs57 (#21998) üzenetére


gban
Közösségépítő

De végigolvastam az egészet, folyamatában követtem.
Mindennemű állásfoglalás nélkül.
Csak a felvetett ötletre ez jutott eszembe mint hasonlóan követendő kipróbálási lehetőség.

Postázást nem vállalok.

(#22000) anytime válasza hcs57 (#21998) üzenetére


anytime
őstag

Hasznaljatok is egeszseggel! :C
Azert az latszik, hogy mar mindenki a friss levegore es a vizpartra vagyik ... 😀, lassan egy hete tart ez a saga ... :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.