Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) joe979 válasza Steady74 (#22893) üzenetére


joe979
aktív tag

:R Köszönöm a meghívást :) észben tartom .

Szissz

(#22902) joe979 válasza Dyde (#22900) üzenetére


joe979
aktív tag

Pontymatrac a helyszínen 300 Ft/db áron bérelhető.

Szissz

(#22903) Grillo válasza Steady74 (#22893) üzenetére


Grillo
senior tag

Én, ha tudok, elmegyek, igaz pont a város másik vége Dunakesziről (45 km), de legalább megnézném magamnak, már rég óta készülök oda.

(#22904) Steady74 válasza dragonfx (#22894) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Miért ne lehetne saját szabályrendszere egy adott tónak? Ha tied lenne a tó, benne a halak, sporthorgászat folyik: nem az lenne a célod, hogy a visszaengedett halak legkevésbé sérüljenek? Krvára nem értem ezt a sírást a szakáll nélküli horgok meg a matracok körül: egy csomag horog 600 Ft, két doboz sör!! Akinek ennyit nem ér meg, az inkább kerülje ezt a remek tavat.

Matracot nem tudom lehet-e bérelni, de minden álláson (mivel ez egy kultúrált horgásztó) van fix bölcső, abba lehet tenni a halat amig a parton van.

Tényleg nem értem az embereket: mi a frász bajod van a Lake-kel? Honnan tudod, hogy a tulaj.pl. nem angol és éppen tavat üzemeltet amit a saját nyelvén nevezett el? Nézz körbe a világodban: feederbot, method technika, Carplove park, DonCarpLake, Walterland, Rexona Active Shield.. tele vagyunk idegen szavakkal te meg a Lake-en lovagolsz... dupla viszkit hozz ha jössz ;]

Grillo: nekem Újpestről is annyi km, amúgy 25 perc kb.

[ Szerkesztve ]

(#22905) szuszinho


szuszinho
őstag

Jól hangzik! Remélem el tudok menni, igaz nekem 80 km. Mikorra tervezitek a kezdést?

(#22906) golyós válasza Steady74 (#22904) üzenetére


golyós
őstag

Magam részéről azokat a tavakat preferálom ahol csak sporthorgászat van engedélyezve.Ha halat akar vegye meg.
Fa.z ki van, hogy telepítés után 2 hétig az összes húshorgász telerakja a hűtőt aztán meg zokognak, hogy nincs hal a vízben.
Én is leszoktam a szakál nélküli horgokról, a pontymatrac meg 3000ft, nem kell drága csak legyen!

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#22907) Gabesz26 válasza Steady74 (#22893) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Szívesen csatlakoztam volna, de ez most sajnos kimarad (a család bővülése miatt :) ), pedig szakáll nélküli horgaim, és még pontymatracom is van :D

(#22908) istnag válasza Steady74 (#22904) üzenetére


istnag
addikt

Tényleg nem értem az embereket: mi a frász bajod van a Lake-kel?

Az, hogy a Lake, még nem is ún. nemzetközi szó, mint pl a whiskey. Az active shiled, feeder pedig egyfajta technikát,fejeznek ki, mint pl a radarkontroll, így nem hívod másként, de a Lake b@szki az magyarul tó. Semmi más a lake, csak, hogy hú de jó angolul kerti tónak hívni. :((( de persze mit lehet tenni, semmit, de a tulajt megkérdezném mit érzett amikor Garden Lake-nek nevezte el. ;] :R Inkább majd dupla páleszt viszek, ha nem gond ;) de nagyon messze van, úh. sajnos ezt kihagyom, viszont, ha már itt vagyok megkérdezem a teveli víztározóról tudtok valamit, érdemes lenne meglátogatni?

[ Szerkesztve ]

(#22909) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Sziasztok
Akinek van eladó hibamentes 70-es Nevis Endurája irjon rám privibe :)

[ Szerkesztve ]

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#22910) Steady74 válasza golyós (#22906) üzenetére


Steady74
Topikgazda

6kor tali a tó előtti parkolóban, utána üdvözlő feles a büfében majd peca :)

Foglaljatok helyet ha jönni akartok mert hétvégén teltház szokott lenni. :)

(#22911) golyós válasza Steady74 (#22910) üzenetére


golyós
őstag

:R Elsőáldozó lesz a kisebbik lányom, így sajna ez most kimarad. :((

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#22912) CaNNa3IS válasza dragonfx (#22886) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

karikának néztem.
De gyorsan ment vissza úgyhogy lehet tévedek.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#22913) vendingo


vendingo
veterán

Kiváltottam az engedélyt. 72 ezer forint volt :(((
Holnap veszek pár wobblert, aztán megyek pergetni :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#22914) gerii válasza vendingo (#22913) üzenetére


gerii
addikt

Hova? :Y

(#22915) vendingo válasza gerii (#22914) üzenetére


vendingo
veterán

Sopron és környéke.
Nagyon remélem, hogy hal is van a tavakban.
15 éve nem horgásztam ezeken a vizeken.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#22916) gerii válasza vendingo (#22915) üzenetére


gerii
addikt

Látom 40k a hozzájárulás, az kemény, pedig ehhez képest a ~15 hektár vízterület szinte semmi. Jó sokat kell horgásznod, hogy behozd az árát.

(#22917) vendingo válasza gerii (#22916) üzenetére


vendingo
veterán

Eddig fizetős tavakra jártam, ahol átlag 2.5k a jegy + 2-3k a benzin. Most olcsóbban jövök ki, mert az összes tó közel van, nem kell kocsikázni, illetve tudok menni pár órára is. Napi jegyes tóra pár órára nem érte meg kimenni. Mindig lestem az időjárást, hogy ne legyen eső, mert bukom a rengeteg pénzt, ha nagyon megered.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#22918) musli26 válasza gerii (#22916) üzenetére


musli26
tag

Megvolt az idei első peca.
Magántó szinte mindenki bojlizik.
Én feedereztem (method) eurostar M C +egy picker.
Az egész tavon alig volt halmozgás egész de.
Pedig jó fogás irt a időkép.hu.
Nekem délig volt egy rontott kapásom+2 db 40dkg kárász.
D.u. jött egy 2kg körüli ponty,majd megint egy rontott kapás.
Aztán egy óráig csend.
Nyeletőfék hangjára néztem hátra mert pont csaliztam a másik botot.
Jó 10perces fárasztás végén a szákba pihent a 7kg körüli tőponty.
Nagyon szépen dolgozott a bot felőrölte a hal kiugrásait többször is.
Az új orsó(Dam camaro) is szépen tette a dolgát.
Csali:gumikuki(foki)

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#22919) dragonfx válasza Steady74 (#22904) üzenetére


dragonfx
veterán

én nem azt mondtam nem lehet szabályrendszere.önálló.csak ilyen szabályt kikötni....kb olyna mintha azt mondanánk bp.n adott utcában csak 2miliió alatti zöld egyterű autóval lehet behajtani....és csak péntek 14:00-és 14:30 között.... :C

parázok "lerugja" magát a hal róla...ennyi. így is van sok leakadás de szakáll nélkül?? :U
más a fárasztás vagy mi?
fordul a hal már hello is....
értelemszerűen nem a 600ft a ....

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#22920) szuszinho válasza dragonfx (#22919) üzenetére


szuszinho
őstag

Egyszer kipróbáltam a szakáll nélkülit, azóta a szakállas horgokon is lenyomom fogóval...

(#22921) Steady74 válasza dragonfx (#22919) üzenetére


Steady74
Topikgazda

még mindig nem érted...

fárasztásnál sem kell más egyébre figyelni, csak, hogy feszes legyen a zsinór, ennyi, semmi más difi nincs

(#22922) joe979


joe979
aktív tag

Kis hazánkba valaki találkozott már ezzel a Guru horog szériákkal ? Méretben a 14-es pont jól esne nekem :)

Szissz

(#22923) adrian360 válasza dragonfx (#22919) üzenetére


adrian360
őstag

nem rúgja le magát, sőt mivel a horog szakálla nagyobb sebet ejt, adott esetben könnyebben leakadhat akkor mint szakáll nélkül.
a halat nem a szakáll tartja, hanem a horog kampóssága és a feszes zsinór.

(#22924) tween


tween
őstag

Autó megpakolva, cucckajapia a helyén, reggel négykor irány a part :D Majd mesélek :D

(#22925) sityupityu válasza adrian360 (#22923) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem mérhetetlen az a dolog, hogy egy szakáll nélküli horog valóban kisebb sebet ejt e mint egy szakállas. Hiszen nem egy rideg-szilárd anyagon hatol át, hanem a hal száján-húsán ami viszonylag rugalmasnak mondható. Egyébként én sem egy húskampóra gondoltam most, hanem pl egy vékony húsú horogra. Egy pillanat alatt átsiklik a szakállas rész is.
Azt meg már szerintem végképp ne hozzuk ki a dologból, hogy egy hagyományos horogról könnyebben lejön a hal. :)
Én már régen kipróbáltam a szakáll nélküli horgokat és nekem nem jöttek be. Viszont van több ismerősöm is akiknek igen. Embere válogatja.
Én viszonylag ritkán járok tavakra horgászni, olyanon meg még nem voltam ahol követelmény lett volna a szakáll nélküli horog, de ha ilyen helyre kerülnék természetesen tiszteletben tartanám.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#22926) joe979 válasza sityupityu (#22925) üzenetére


joe979
aktív tag

:K
Ez teljesen érthető. Viszont kis területű vízen, nagy mennyiségű halnál, tipikus lavornál, sztem teljesen jogos és érthető ez a fajta elvárás. Sztem mindenki ismeri a tahó pecást, aki képes egy tokot berugdosni , mert nem ponty jött, és a facommba má alapon csinálja. A Lake esetében, ők úgy kezdték, hogy a maximális horogméret az 10-es , most már a 6-os a max. Maximálisan egyetértek velük, mert a sportjegyes pecák alatt rendesen megy a pirszingelés. egy pörgős tónál , nem olyan nagy tényező a fizetős kilós alapon elviszem a halat horgász. Pláne ha lehet válogatni , akkor ki az aki a szájsérült pontyot hazaviszi ??!! ....... Én sem vinném .... Most ez a félig harapjak magamba nem megoldás, vagy hozok kőkemény szankciókat vagy semmit . Erre is van igény és arra is.

Szissz

(#22927) Zola007 válasza sityupityu (#22925) üzenetére


Zola007
veterán

módszertől is függ.
Egy 80g ólmos vagy method szereléket könnyebb feszesen tartani, mert az ólomnak és kosárnak is van jelentős ellenállása a vízben, bármerre úszik vele a hal, mindig feszíti a zsinórt.
Ha tőled távolodik, akkor a bot miatt, ha közeledik vagy oldalra megy, akkor a súly tehetetlensége megtöri és megfeszíti a zsinórt..
De egy 14-es zsinórral egy 3g-os úszós lágy botos szerelék esetén még a víz fodrozódása vagy egy kis vízinövény is kihúzhatja a hal szájából az apró szakállnélküli horgot, ha nincs résen a pecás.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#22928) vendingo


vendingo
veterán

Voltam délután pergetni, de 4 óra alatt semmi nem történt. :(
Próbálkoztam 3 különböző wobblerral, körforgóval, gumihallal.
A tavon az összes stéget bejártam, dobtam mindenhova, de semmi :(

Holnap megyek hajnalban, hátha reggel jobb a kapás.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#22929) dragonfx válasza szuszinho (#22920) üzenetére


dragonfx
veterán

:Y

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#22930) csƵ válasza vendingo (#22928) üzenetére


csƵ
őstag

Én is betliztem ma. Zsinórban harmadszor. Nem tudom mi van...

(#22931) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Örömmel olvasom, hogy van horgász fórum is :) Szívesen csatlakoznék, ha nem problem :))

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#22932) sityupityu válasza BLUE TORNADO (#22931) üzenetére


sityupityu
veterán

Isten hozott. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#22933) DiszNóÓl


DiszNóÓl
senior tag

Emberek abban mi lehet a jó, hogy valaki etető hajóval viszi be a szerelését kb 50m-re?

Ti milyen gyakran cseréltek zsinórt?

[ Szerkesztve ]

HATER

(#22934) Zoli bácsi válasza DiszNóÓl (#22933) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Van neki... :)
Zsinórt a gyakran használt botokon évente, télen cserélem, szezonra. Ritkábban használt boton több szezont is fent hagyom. Néha szezon közben is cserélek, ennek az az oka, hogy újrakezdő horgászként a bőség zavarában néha olyan zsinórt veszek, ami utólag nem tetszik, nagyon nem tetszik, ezt lecserélem bevált típusra. Jövőre bojlis és pergető botra fonott zsinóron gondolkodom, több évre szánva. Aztán majd elválik, előkén kívül sosem használtam még fonottat. :)

(#22935) BLUE TORNADO válasza DiszNóÓl (#22933) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Az etető hajónak az a lényege, hogy egyrészt marha drága, másrészt viszont a felcsalizott horgot pontosan az etetésre tudod helyezni, így sokkal hamarabb megtalálja a hal, mint ha csak kézzel, vagy éppenséggel etető csúzlival juttatnád be az etetőanyagot, és úgy dobálnál rá pl. szeles időben. Egyszerű megoldás, csak marha drága.
A második kérdésedre én momentán egy szezonban egyszer-kétszer legalább cserélek zsinórt, mert sajna a Tiszán horog marasztaló helyeken horgászom. És csak Trabucco zsinórokat használok :)

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#22936) vendingo


vendingo
veterán

Tapasztalt pergetőktől kérnék tanácsot.

Tegnap délután pergettem egy tavon amin csak stégről lehet horgászni. Az összes stéget bejártam, az összes csalimmal próbálkoztam de semmi. Ma hajnalban pergettem 4 órát egy hosszú több kilométeres csatornán, aminek mindkét oldalán nádfal van. 3x bejártam oda-vissza, szintén dobtam minden csalit, de semmi eredmény.
Amik vannak: 10-40-es 2.70 méteres bot, 40-es orsó, 20-as zsinór, drótelőke. Csalik: apró felszíni wobbler, nagy lebegő wobbler, pici dundi vergődő wobbler, gumihalak, 3-as körforgó. A wobblerek többnyire természetes színűek, a gumihalak sárgák.
A meghorgászott vizekben a sügértől a harcsáig minden van, rendszeresen telepítenek.

Én vagyok hülye, vagy van olyan, hogy egyáltalán nem kapnak a ragadozók, hiába dobom le az egész vízfelületet?

A technikámon biztos van még mit fejleszteni, de kétlem, hogy annyira rosszul vezessem a csalit, hogy elriasszam vele a halakat.

Ez volt a második alkalom, hogy pergettem, még próbálkozok, de a lelkesedésem kezd alábbhagyni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#22937) adrian360


adrian360
őstag

magánvélemény, de szerintem ez az időszak a legrosszabb pergetésre. a vizek tele vannak apró halakkal, a ragadozó csak kitátja a száját és benne van a kishal. ilyenkor nem fog semmi gyanús dologra odakapni, nem fogja hosszú métereken keresztül követni a csalit. Ha nem dobsz pont az orra elé ellenállhatatlan csalit, nem sok esélyed van.

(#22938) istnag válasza adrian360 (#22937) üzenetére


istnag
addikt

Így van, ahogy mondod, persze vannak kivételek, de ez az időszak nem a pergetésé.

(#22939) vendingo


vendingo
veterán

Akkor őszig pihentessem a dolgot?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#22940) Eagl3 válasza vendingo (#22936) üzenetére


Eagl3
veterán

Melyik vizeken horgásztál? Jó lenne tudni, hogy mennyi csuka van a vízben, ha van benne bőven, akkor a csalival és\vagy a technikáddal lesz gond vagy kivételesen passzívak voltak.
Ez egy nagyon nehéz műfaj, sok mindennek klappolnia kell, hogy halat fogj.

Én nem értek egyet, hogy ez az időszak nem a pergetésé, pergetni egész évben lehet eredményesen. Igen, rengeteg az ivadékhal, de egy jól vezetett műcsalinak pont az a lényege, hogy egy beteg, vergődő döglődő, a rajtól leszakadt halat imitál ami ingerli a ragadozót. Mindig a könnyű prédát fogja választani, csak higgye el, hogy az ehető.
Balinra és sügérre is a legjobb időszakok ezek a nyári hónapok szerintem, csukára lehet, hogy nem, de attól még lehet fogni. Én is fogtam egy kis bugylit meg két balint egyik nap. Aztán rá következő két alkalomkor semmit, pedig raboltak a balinok. Ez egy ilyen játék. Az eleje nagyon nehéz.

Szerintem ősszel se leszel eredményesebb max. szerencsésebb. :)

[ Szerkesztve ]

(#22941) sityupityu válasza BLUE TORNADO (#22935) üzenetére


sityupityu
veterán

Ötven méter egy könnyen és pontosan megdobható távolság még szeles időben is.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#22942) sityupityu válasza vendingo (#22939) üzenetére


sityupityu
veterán

Eagl3-nek igaza van. Bár nehezebb ilyenkor a pergetés a természetes táplálék mennyisége miatt, de ettól még lehet eredményes az ember. A nehéz kezdet sokak kedvét eltudja venni. Legyél kitartó, az első sikerélmény majd kárpótol mindenért.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#22943) vendingo válasza Eagl3 (#22940) üzenetére


vendingo
veterán

Egyesületi vizek, tavaly 150 kiló csukát telepítettek az egyik tóba+sok ezer ivadékot. A tegnapi tavon az egyik stég tulaj mondta, hogy nem nagyon pergetnek a környéken, csak a békés halazás megy. Délután megyek majd horgászni, aztán sötétedés előtt teszek egy próbát a pergetéssel is. Esetleg reggel megyek egy másik tóra is, ott is próbálkozok majd.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#22944) A Zéé válasza vendingo (#22943) üzenetére


A Zéé
addikt

a sok ezer csukaivadékból jó, ha minden 2-300-adik megéri a méretes kort sajnos.
Zalaegerszeg mellett van a Pölöskei Öreg tó, ott fater eléggé belelát a dolgokba, és a telepítési arány az ivadékoknál amúgy is kb 10%-os sikerrátával dolgozik majdnem minden halfajnál, a csuka meg még annál is rosszabb, mivel azok ugye területvédők, emellé még kannibálok is. Csukát úgy telepítettek, hogy csónakonként pár tucatot vittek, minden csónakban 2-en, és kb 50 méterenként a csónak két oldalára raktak ki 1-1 ivadékot... És ott egy 150 hektáros tóról beszélünk, ahol ezek ellenére se sikerült meghonosítani a csukát. Továbbra is a süllő és a harcsa a domináns ragadozók.
Szóval hiába raknak 1 kis tóba 150 kg csukát, azok előbb zabálják fel egymást, mint a másik halakat. :(
A helyedben lehet, hogy megpróbálnék finomabb, kisebb csalikkal, és drótelőke nélkül sügereket/balinkokat kergetni. Ott se biztos a siker, de célzottan csukára lehet, hogy hosszabb távon is csak eredménytelenséget hozna.

Just a simple Lineman...

(#22945) vendingo


vendingo
veterán

Jelenleg ez a csalikészletem van. Mivel lenne érdemes bővíteni? SSR7-es rapalat több helyen is dicsérték, egyéb tipp?
Amúgy vélemény a mostani készletről?

Gumihalból majd veszek több színt és méretet is, de hirtelen nem szerettem volna nagy bevásárolni, így is kicsit fájt, amit horgászatra költöttem az elmúlt napokban.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#22946) Eagl3 válasza vendingo (#22945) üzenetére


Eagl3
veterán

Nagyon vize valogatja, hogy milyen mucsali lesz eredmenyes. Korabban irtam neked ezzel kapcsolatban.

(#22947) vendingo válasza Eagl3 (#22946) üzenetére


vendingo
veterán

Olvastam, de azon felül szeretnék majd még konkrét tippeket csalival kapcsolatban.
1-2 hónap alatt szeretném a mostani dobozom dugig tenni mindenféle csalival.
Most valahogy az úszózás, pontyozás nem nagyon mozgat mert nagyon időigényes, pergetni meg csak kiugrok 1-2-3 órára, aztán ha nincs semmi hazajövök. A pontyozást mindig húzom halasztom, hogy még fél óra még egy bedobás, aztán azon kapom magam, hogy rám esteledett, vagy zár a tó. :)

Jó lenne végre pergetve halat fogni, késődélutántól sötétedésik megint megyek, illetve reggel megnézek még egy tavat, abban elvileg vannak pisztrángok is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#22948) Eagl3 válasza vendingo (#22947) üzenetére


Eagl3
veterán

Vegyél pár körforgót 3-as, 4-es méretben azzal nagyon nem lőhetsz mellé és nem is nagy beruházás. Amivel sok csukát fogtam igaz a kisebb méretekkel egy csatornán a Salmo Hornet, ezzel fogtam már domolykót, sugeret, csukat és süllőt is. Csukára süllőre és balinra jó a Rapala SSR5 és 7. Igazából nincs rosz csali a márkásak közül csak nem minden helyzetben jó akármelyik. Így nehéz megmondani.

(#22949) gerii válasza vendingo (#22945) üzenetére


gerii
addikt

Elég drága mulatság a wobblerezés, inkább körförgó, gumihal készletet állíts össze szerintem, mert azt mondjuk 10k-ból már bőven megvan. Esetleg vaterán vehetsz használt Rapalát 1000-1500Ft-ért.

Ebayes készlet (magyar boltban ugyanezek darabja 3-4-500Ft)

Wobbler készlet :D

[ Szerkesztve ]

(#22950) musli26 válasza gerii (#22949) üzenetére


musli26
tag

Itt mindegyiknél kicserélted a horgokat?
Vagy teljesen jó horgok vannak rajtuk.

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.