- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- vrob: Az utolsó DOS játékok 1996 - 1997-ben, egy korszak lezárul
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- hege8888: Retro Kocka Kuckó 3
- Rap, Hip-hop 90'
- droidic: A fapados NAS tuningolása
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pedig amit axioma ír azt érdemes komolyan átgondolni. Én pl, nem voltam elég figyelmes ezzel kapcsolatban... És vannak helyek, ahol a policy az policy... Év elején zárják az előző év önértékelési szakaszát. Majd jön a vezetői értékelő...és utána a + X%. Az emelés alapját az értékelés adja. Azzal, hogy 24 végén érkeztem nincs értékelésem, így a 25 ben esedékes emelési körből kimaradok és 26-ban kapok először. Kicsit rosszul hangzik elsőre, de figyelembe véve több tényezőt is, ( ugye eladocuccaim ) a helyzetem nem érzem olyannak hogy sírnom kéne. Csak egyszerűen lehetett volna talán jobb is egy kicsit... Tanulni kell ezekből, és nem újra belelépni
-
Strezi
őstag
Autók elektromosak és a cégben vannak, egyikre üzembentartóként van az éves Felelősségbiztosítás mint költségem. Ezen túl, kvázi nulla a havi költség, csak amit megyek vele. Ráadásul egyik ingyen tölt még a gyorstöltőhálózaton + othon napelemről az év nagy részében... Amit lehet már kifizettem előre, persze.
-
emvy
félisten
> a magániskolához inkább komolyabb vagyon kell mint jövedelem, ha sok gyereked van. Legalábbis, ha nem akarod kockáztatni, hogy egy karriertörés miatt iskolaváltásra is sor kerüljön
En nem igy latom. Az emberek sokszor bevallaljak ezt a kockazatot.
> Sok esetben a szülők túlaggódják a dolgot, és azt gondolják, hogy ha fizetnek érte, akkor biztosan jobb oktatást kapnak. Az infrastruktúra jó eséllyel jobb is lesz, de hogy az oktatás is, az számomra egy kérdés.
En azt latom, hogy az infrastruktura minimalisan jobb csak, elsosorban azert, mert jelenleg kb. 250e Ft/gyerek/honap a minimalis osszeg, amivel el lehet uzemeltetni egy iskolat, ha legalabb 1 teljes osztaly van evfolyamonkent. Ilyen osszeg mellett epphogy kijon a tanarok fizetese es az epulet, de ebbol nem lesznek meno laptopok meg robotikaterem.
> A más környékekről is könnyebben elérhető Montessori iskolák vagy Budapest School hozzáadott értéke - így kívülről nézve őket - számomra még talány.
Kerdezz nyugodtan, van ralatasom ezekre tobb oldalrol is.
> A nem expatoknak külön érdekes, hogy a fenti lokációkon még a közoktatás sincsen romokban.
A megdobbento az, hogy _de_. Erdekes a jo kornyekek nem implikalnak jo kozoktatast. Csomo tok jo allami iskola nem tul jo kornyekeken van, es az orszag leggazdagabb negyzetkilometerein is vannak szornyu kozintezmenyek. Most nem akarok konkret helyet mondani igy publikusan, de Budapest egyik legjobb kornyeken van olyan, kulsore nagyon szep allami altalanos iskola, ahol jopar osztaly felig van csak megtelve, mert annyira gaz tanarok vannak, hogy az altalanos iskolahiany es tultelitett osztalyok ellenere is inkabb elviszik a szulok a gyerekeket.
Szoval elsosorban azert lehet erdekes a maganiskola, mert kiszamithatobb, hogy milyen ertekrenddel rendelkezik (es elvarhatod, hogy azt hozzak, amit igertek, mert te vagy az ugyfel). Ez nem objektive jobb vagy rosszabb, mint egy masik iskola, de kozelebb lehet a te ertekrendedhez. Van, aki imadja a Waldorfot, van, aki a falra maszik az ezoteriatol meg a kozos csaladi himzodelutanoktol
.
-
Egon
nagyúr
Add bérbe a kocsit, vagy másodállásban taxizzál...
Btw én is sokat agyalok a céges autón: nekem is csak a töredékét éri, mint amibe kerül a cégnek (szinte fele annyit megyek vele, mint a kollégáim: éves 30K km-t lehetne, alig több mint a harmadát teszem bele), viszont kényelmesebb mint a családi K Astra ST: főleg a DSG váltó miatt. Ezt meg nehéz beárazni. -
-
Ami Bécsben nem elég a megélhetéshez, mert drágább a lakhatás.
Ha már megnézted az adókulcsokat, akkor nézd meg azt is, hogy az albérletnél az ingatlanügynök díja 3 HAVI bérletidíj PLUSZ ÁFA, plusz be kell fizetned az első havi lakbért, plusz a kauciót ami általában 1-2 havi lakbér.
Egy alap kecó 1000 eurónál kezdődik.
Tehát minimum 6000 euró egy ALBÉRLET, és még föle is van az ügynök áfája miatt.
Ebből visszakapod a kauciót. Majd egyszer, ha kiköltözöl, és Hans nem talál valami kivetnivalót az ingatlanban.És ha később nem tetszik a kecó az ciki, mert 3 (!) ÉVES szerződeseket kötnek, amiből 1 évet köteles vagy maradni, utána leléphetsz, HA találsz új bérlőt.
Azt mondtam már, hogy az előző bérlő tarthatja a markát az úgynevezett Ablöse pénzért, ami az általa otthagyott, a lakás értékét növelő tényezők, mint pl bútor, háztartási gép, egyebek.
Mert hát a fenti bérletidíj az egy ÜRES lakásra vonatkozik, amiben alap, hogy bútorok nincsenek, lámpatestek nincsenek, háztartási gépek nincsenek, konyhaszekrény sincs sokszor.
Ezeket mind kifizetheted aznelőzőnlakónak, ha ő vett.Tehát ha.marad ugyanannyi mint Budapesten 1.000.000-s fizetésnél kb 650.000, akkor meddig kellene spórolnod, hogy a 6000 eurós (2 Misi) beugró díjat összekapard?
Tavaly én is le akartam lépni UKből, de rájöttem, hogy még az alkalmankénti repüléssel is jobbra jön ki a matek.
Itt kedvezőbb az adózás így a cégeknek olcsóbb a bruttó mint Bécsben, olcsóbb a lakás, nem kérnek ennyi díjat, és még egy bútorozatlan lakásban is van legalább konyhaszekrény gépekkel, mosógép, mosogatógép, és lámpatestek.Sok szerencsét Bécshez, remélem több szerencsével jártok.
Ja, mondtam, hogy 14 havi fizetéses bohóckodás van ami azt jelenti, hogy 14 felé osztják az éves béred és 10 hónapig meg kell húznod a nadrágszíjat éventen 2x pedig több mint dupla havi fizut kapsz, és ha rosszkor lépsz le ugrik a 13-14 havi pénz?
-
Nem exkluzív, nem parkra néző, laktam nála 2 hétig. A lakás közepesen volt lepukkant, szerintem 20 éve nem volt felújítva. Amúgy ez 1,5 szobás, mert van külön háló.
A másik csapat: ketten bérelnek lakást, az ismerősöm (könyvvizsgáló), és egy pakisztáni kollégája. 2 különnyíló szoba, amerikai konyhás nappali. Ez ~ 4000 dolcsi. A lokáció közepesen jó, ha jól emlékszem east village.
-
-
Stanlee
őstag
Uj epitesu tarsashazi projektek alig vannak Munchen belvarosaban, mert a meglevo epuletek is mar iszonyat dragak, ahol van telek, az meg olyan resz, aminek valami hatulutoje van, pl. Munchen Hbf-re a vaganyok mellett, ami par vonatszerelmesen kivul sokaknak nem lehet erdekes a kilatas, zaj, es kevesbe jo levego miatt - nemhiaba inkabb irodaepuletek vannak tobbsegben (pl. Google).
Amiket en irtam arakat, azok a kozponttol kisse kintebb levo, atlag 5-6 metromegallo a varoskozponttol, 60-as-70-es evekben epult, felujitott lakasok, rogton bekoltozhetoek. 10-12 ezer euro uj projekteknel, olyan helyeken, ahol alig van infrastruktura, atlagos ar sajnos. A hasznalt lakas piac sem sokkal jobb, ott a 50-es 60-as evekben epult elfogadhato helyen, de lift nelkuli, a mai igenyeknek mar kevesbe megfelelo elosztasu lakasok 8-10 ezer tajekan mennek.
Az immowelt szerint a median ar uj es hasznalt lakasra, Munchenben most 6540 euro, az atlagarak a belvarosi reszen 8500+ felett vannak, ebben persze benne van a pincebol kialakitott szuterentol kezdve az altalam is irt masik veglet, a maga 25 ezres araval, nagy tagas, felujitott, liftes, lakasok is.
Amit mondani akarok, az az, hogy hiaba keres mondjuk egy programozo a volgyben 150 k-t bruttoban, ha 15-20 evnyi brutto fizeteset ki kell adnia egy ingatlanra, akkor ugyanott van, mint barmelyikonk, nem tud egyszeruen lakast/hazat venni.
-
axioma
veterán
[Az egyetem tudtommal nem fizet, csak jogosultsagot igazol, az allam meg egyik zsebebol a masikba nem fizet.] Amit en tudok peldat ott cifrabb volt, eu-n belul parnapos munkaviszonyok (TB-zett) mellett - nem zugdolgozo, hanem EU hivatalban fordit/tolmacs - fent akarta tartani az itthoni anno 6500-as havi befizetest hogy vegig le legyen fedve, erre kozoltek, hogy duplan nem lehet, es igen, 3 napra ki kell majd utana be kell jelentkeznie... agyrem. Hogy most hogy van, azt nem tudom, de akkor kuzdott vele.
-
axioma
veterán
Sztem ezt a problemat kikeruli a diakszovetkezeten keresztuli alkalmazas (marmint a jarulekfizetesi problemat) a masik munkahelyen. Ami ugyan cegfuggo, hogy azonos jogot ad-e egy normal alkalmazottal, ellenben ez csak azon a szrezodesen mulik, amit ott kot. [Egyebkent a tb a dupla biztositottsagra szirenazik, csak nem feltetlen az egyetemnek - az egye'nt tuti vegzalja vele, majd fel ev csuszasban persze.]
-
A Microsoft-nál nem klasszikus leányokról beszélünk, de ebbe ne menjünk bele. Maradjunk annyiban, hogy megnézhetsz bármilyen publikus számot a költségeikről, pénzügyeikről, nem fogod tudni, ki mennyit keres. És ez igaz kb, minden nagy multira is, nem csak rájuk. Én részemről befejeztem a dolgot, mert engem megölnek, hogy megint rosszat mondok rájuk.
-
Jó, akkor annyit keresnek. Ne vicceljünk már, menj kérlek oda és kérdezd meg az egykori premier mérnökök mennyit keresnek akik telefonon válaszolgatnak. Illetve mennyit keresnek az onsite konzulensek, hidd el nekem industry átlagban bőven vicc amit adnak (főleg sokszor az elvárásokhoz képest). Persze a managerek széles rétege meg közép és felsővezető kap rendesen, de a szakmai emberek nem keresnek az iparági átlagon, inkább alatta. És amit keresnek az sem kimondottan k.p., nagyon nagy részben juttatás, mint kocsi, telefonhasználat, ingyenkonyhajegy, mittoménmi. Ha az én jelenlegi fizetésemet mint igény bedobnám nekik, nem jutnék el az első interjúkörig sem, és nem keresek milliókat bruttóban sem.
Új hozzászólás Aktív témák
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Miért álltak az oldalak egy hétig, mi történt?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Mi mindenre jó egy másodlagos megjelenítő?
- World of Warships
- Autós topik
- Hitelkártyák használata, hitelkártya visszatérítés
- Cipő topic
- LEGO klub
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- További aktív témák...
- MSI GeForce GTX 1660 Super Ventus XS OC 6GB
- Szép! Lenovo ThinkPad P15 Tervező Vágó Laptop -50% 15,6" i7-10850H 64/512 QUADRO T2000 4GB
- NVIDIA GeForce RTX 3070 Founders Edition (ingyéfox)
- AKCIÓ! GAMER PC: Intel Core Ultra 5 225F/245KF +RTX 3060Ti/3080/4060/4070 +16-64GB DDR5! GAR/SZÁMLA!
- WD My Passport 5TB ÚJ, BONTATLAN gyári dobozában
- Nvidia Quadro M2000/ M4000/ P2000/ P2200/ P4000/ P5000/ RTX 4000/ RTX A2000
- Lenovo magyar laptop billentyűzetre van szükséged? Akármelyik verzióban segítünk!
- LG 27GR93U-B - 27" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDR 400
- PS 5 kontroller // Számla // Garancia //
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3004
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest