Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#12901) PazsitZ válasza Mercutio_ (#12900) üzenetére


PazsitZ
addikt

En mondjuk epp ezert mindig azt vallottam: ha nincs is kire szavazni elmesz leadsz ezy ervenytelent. Ez mutatja a aktivitasi szandekodat, de azt is hogy nincs alternativa.

Btw. Az elozo hsz vege direkt tulzo ironia akart lenni. :)

- http://pazsitz.hu -

(#12902) Mercutio_ válasza PazsitZ (#12901) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elmenni elmegyek persze, csak a tudat, hogy lehetne ezt másképp is... :(((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12903) Oppenheimer válasza DanielLong (#12894) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez rendben van, de ha azt nezzuk, hogyha 1 adott brigad felhuz 1-1 ugyanolyan epuletet Budapesten es Munchenben is, akkor a muncheni epulet otszoroset siman eri a budapestinek, ezaltal otszorosen fog megjelenni a GDP-ben is. En elhiszem, hogy a nyugati munkakultura es epitesi technologiak vannak annyival fejlettebbek, hogyha 1-1 hazai es kinti brigadot vetunk ossze, akkor a kinti hamarabb vegez es jobb minosegben. En arrol beszelek, hogyha mindenben megegyeznek, a kinti akkor is nagyobb erteket teremt az elhelyezkedes miatt.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#12904) Madwe válasza Oppenheimer (#12903) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nagyon megy itt a legyen 5x annyi fizuja mindenkinek 5x annyi lesz a gdp mantra, de ez azért nem ilyen egyszerű :)

És igen, a hozzáadott érték számit, a magasabb szinteken. Azaz a mérnöki, tervezői, szellemi tulajdonú termék, ami külföldön is piacképes s termeli a profitot. Ez a plusz érték megjelenik aztán az adott ország gazdaságában, hirtelen elkezd többet és jobbat vásárolni adott emberünk a piacon, ezáltal lesz az építész, fodrász, kukás termelékenysége is hatékonyabb, mert a piac nagyobb, egészségesebb és erősebb, így jobban megfizetik, értékelik ezeket a munkákat is.

Attól h egy nullát teszünk mindenki fizetésének a végre csak azt érnénk el h meglódul az infláció.

(#12905) DanielLong válasza Oppenheimer (#12903) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ez természetes, de te azt írtad, hogy:
Ezt pedig az, hogy Németországban vannak, önmagában szinte teljesen megmagyarázza.

Én erre mondtam, hogy nem értek egyet. Ausztria ugyanannyi emberrel hatszor annyi értéket termel az építőiparban. Világos, hogy valamivel egy bécsi épület többet ér, mint egy pesti, egy gráci meg jóval többet ér, mint mondjuk egy debreceni, de azért all zusammen hatszor annyit nem érhet minden, vastagon benne kell legyen ebben a tényleges hatékonysági különbség. Ezt pedig élőben is érzékelem, tapasztalom itt.

(#12906) Oppenheimer válasza Madwe (#12904) üzenetére


Oppenheimer
veterán

"Nagyon megy itt a legyen 5x annyi fizuja mindenkinek 5x annyi lesz a gdp mantra, de ez azért nem ilyen egyszerű"

Ahh. Nekem ehhez semmi közöm. Szerintem ez baromság. Én a vita 1-1 kisebb részébe szólok bele, ahol szerintem pontatlanság van. Persze hogy nem ilyen egyszerű. De nem értem miért hiszed azt, hogy szerintem csak bért kéne emelni. Marhára nem.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#12907) Madwe válasza Oppenheimer (#12906) üzenetére


Madwe
nagyúr

Elnézést, nem kifejezetten neked szólt, hanem úgy általánosságban, többen is emlegették ezt, de jogos a kritika, bocsánat! :)

(#12908) Oppenheimer válasza DanielLong (#12905) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ha ingatlanok értéke négyszeres, akkor ez megmagyarázza különbség nagyját. És még belefér másfélszeres hatékonyságkülönbség.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#12909) Kobe válasza petyus_ (#12899) üzenetére


Kobe
veterán

Azert nem kell hasraesni az epitoipari amcsi truvajtol, a fa szerkezetes hazakkal es az azokat osszetarto furner burkololapoktol. Lehet a kivitelezeskori esztetikum es osszkep jobb, de pillanatok alatt szetesnek ezek a hazak vagy dohosra amortizalodik par eso utan (aztan termeszek stb) es egy konnyu szerkezetes fahaz areafele jobb kornyeken is 800K - 1M USD...

(#12910) Revolit válasza Kobe (#12909) üzenetére


Revolit
senior tag

Valahol egyet értek, de mégis állnak 50 évesen is azok a faházak. Kanadában és az USA-ban is. Ami mondjuk gáz szerintem, hogy hallod ki hol jár a házban meg kb látod hogy feletted besüpped a padló amikor elsétálnak :P

(#12911) petyus_ válasza Kobe (#12909) üzenetére


petyus_
senior tag

Ezen én is sokszor mosolygok, hogy mi egy teljesen védett helyen "hurrikán-biztos" házakat építünk, ahol meg tényleg olyat kéne, ott papírból. De amit írtam az nem kapcsolódik ehhez, itt pont a munka minősége, és az ehhez szükséges idő az, ami a különbséget adhatja.

(#12912) Kobe válasza Revolit (#12910) üzenetére


Kobe
veterán

Nem allnak a hazak eddig. Az, hogy 50-100 eves a haz, es idokozben 10 evente felujitottak alapgerendaig, mert megette az eso, megette a gomba vagy a termesz, az mas kerdes, az mar nem ugyanaz a haz.
Megteveszto, mert amig a sorozatokban, filmekben, magazinokban latod tavolrol oket, szep es jo, de kozelrol tekintve hihetetlenul igenytelen megoldasaik vannak... Nemcsak strukturalisan, hanem butorzat szintjen is, pl konyhabutorok, tavolrol tok jo, wow, amerikai szigetes konyha kozelrol meg jon a "hubazzeg ezek telleg festekszoroval fujtak telibe a konyhabutort corpussal egyutt, barmilyen csiszolas vagy feluletkezeles nelkul?" es hasonlo meglepodesek
Ikea - t nem becsulom tul sokra pl konyhabutorzat teren, de meg az is amcsik felett van 10 kategoriaval...

(#12913) OPiiPO válasza Kobe (#12912) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1, nem volt biztonságos érzés egyáltalán

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12914) lajafix válasza Mercutio_ (#12900) üzenetére


lajafix
addikt

Látod hogy kevesen vannak, hisz még egy jelölt se termelődik ki. közülük.

Rock'n Roll

(#12915) htomi85 válasza Madwe (#12904) üzenetére


htomi85
tag

Az utolsó mondatra reagálva.
Sokat gondolkodtam, mi lehet a fidesz hosszú távú gazdasági víziója. (Ez is megérne egy misét, miért nem kommunikálják rendesen)
A jelenlegi gazdasági rend kereteit betartva, a pénznyomtatás által előidézett monetáris infláció béremelési igényt keletkeztet munkavállalói oldalon, amit viszont csak a cégek jövedelméből lehet kifizetni. Tehát hatékonyabb, innovatívabb cégek kellenek, mert különben nem fogják tudni megfizetni a dolgozókat.
Szóval a nap végén a vállalkozók töke lesz a satuban. Erre utal Orbán évértékelős beszéde és Palkovics munkássága.

(#12916) Oppenheimer válasza htomi85 (#12915) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Palkovics munkássága mivel utal erre? Foglakozik most mással az MTA ügyön kívül? (Ami elég gázos, célokat és módszereket tekintve is)

Orbi beszédét sem hallgattam meg, ő mit mondott amiből a vállakozások megszorongatására jutottál?

Amúgy szerintem a monetáris infláció idéntől lelassul, és a szigorú értelemben vett infláció pedig felgyorsul majd. A bérek követik majd az inflációt, de nem lesz további akkora reálbér emelkedés mint most. Így viszont a vállalatok nem sínylik meg, az infláció mindenkit érint majd.

Aki pedig lakást akar majd venni, az megvárja hogy a fizetéséből egyre több nm jöjjön ki a nem annyira száguldó lakáspiacon.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#12917) golfvariant válasza Oppenheimer (#12916) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Aki pedig lakást akar majd venni, az megvárja hogy a fizetéséből egyre több nm jöjjön ki a nem annyira száguldó lakáspiacon.

Azt írod nem vársz akkora reálbér növeledés, ezert kb az inflacióval fognak nőni a fizetések. Feltételezve, hogy kb 5% lesz az infláció és az ingatlanárak nem mozdulnak, elég sokáig tart majd mire láthatóan több m2-t tudsz majd venni a fizetesből.

Ha valaki türelmes ki tudja várni, de lehet jobban megéri hamarabb belevágno, mint fizetni még évekig az albit...

@htomi85:
En sem neztem az évértékelőt. Lehet tényleg azt mondta h a vállalkozók tökeit fogja megszorongatni, de eddig csak ők kaptak adókedvezményeket az évek során.
A munkáltatói adókedvezmenyek az elmult evekben, a katas egyeni vallalkozokrol nen is beszelve :)
Csak az nem katázik aki hülye, többek között én is :W
Az alkalmazottaknak csak az adóemelés jut (cafeteria), míg a több éve ígérgetett egy számjegyű szja felé egy lépést se tettünk.
Szóval én azt mondom bármit prédikálhat, ha közben ellentéte valósul meg.

[ Szerkesztve ]

(#12918) Oppenheimer válasza golfvariant (#12917) üzenetére


Oppenheimer
veterán

"Ha valaki türelmes ki tudja várni, de lehet jobban megéri hamarabb belevágno, mint fizetni még évekig az albit..."

Egyáltalán nem ilyen egyszerű a képlet. Sok helyen a bérleti hozammal versenyképes a pmáp, ha van 10-20 milliód, nem feltétlen éri meg venni bérlés helyett már most se. Kockázatosabb befektetésekről nem is beszélve.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#12919) golfvariant válasza Oppenheimer (#12918) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Hát 15 millióval 5% kamatra havi 62.500ra jön ki.
Ennyiért nem nagyon kapsz albérletet ;) Arról nem is beszélve ha már nem egyedül vagy hanem feleséggel esetleg gyerekkel.

Ha még ki is jönne a matek és kitermeli az albérlet árát, tehát pénzednél maradsz. Az évek során elinflálódik. Míg az ingatlan értéke 5-10 éves periódusokat nézve nem nagyon szokott visszaesni, inkább emelkedik az ára. Még akkor is ha kivesszük ezt az utóbbi 3 évet.

Arról nem is beszélve hogy most relatív alacsony kamatkörnyezet mellett 10-20évre fix törlesztővel lehet jobban jár az ember, mintha 2-3 év múlva magasabb kamatokkal kellene felvennie ugyan akkora osszeget, lehet már nem fix kamatra (akkora a kiszámíthatóság, hogy ha holnap valaki úgy ébred fel valaki azt is eltörlik)
Lehet hogy most 150 a törlesztő, ami nem kevés, de 5-6 év múlva lehet mar csak "apró" lesz ha folytatódik a béremelkedés.

[ Szerkesztve ]

(#12920) golfvariant válasza golfvariant (#12919) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Kicsusztam az időből:
Az törlesztő az fix, míg az albi piac hónapról hónapra változik, igazodva a kereslethez és a fizetésekhez.

(#12921) Oppenheimer válasza golfvariant (#12919) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ebbe már nem megyek bele. Keringett már egy fórumon is az excel amivel lehet számolgatni milyen scenarioban mi éri meg. Én leírtam hogy olyan scenariora számítok, amiben megéri most bérelni, te meg nem ilyenre. Ezen nincs mit vitázni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#12922) golfvariant válasza Oppenheimer (#12921) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Azért arról még lehet hogy 10-20 millió kamataiból mit lehet bérelni :U

;]

Én csak a saját tapasztalatokból indulok ki.
Októberben adtuk el a lakásunk 47nm 34,5 millióért. Most az ugyan akkora lakást 38ért árulnak.
Mellette bútorok nélkül már 160ért, bútorokkal 180ert hirdetnek albérleteket.

[ Szerkesztve ]

(#12923) Kobe válasza golfvariant (#12919) üzenetére


Kobe
veterán

De 15 misiert lakast sem nagyon kapsz, szoval ne a 15M hozamat hasonlitsd :)

(#12924) Oppenheimer válasza golfvariant (#12922) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Szerintem ne erőltesd.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#12925) golfvariant válasza Oppenheimer (#12924) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Nem erőltetem, csak leirtam hogy szerintem nem kifizetődő bilibe lógatott kézzel várni a kánaánt, mert az árak emelkedése még most sem állt meg. Te is írtad h nem vársz komolyabb reálbér emelkedést, az ingatlan árak pedig nem esnek be csak úgy egyik napról a másikra.
2008 után is csak 10-15%ot estek, pedig az pofon vágott mindenkit. Annyit meg csak az utóbbi fél évben emelkedtek az arak :U

[ Szerkesztve ]

(#12926) Oppenheimer válasza golfvariant (#12925) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Olvasd el újra amiket írtam, de ezúttal értelmezd is. A meddő vitából már kiszálltam. Szép napot!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#12927) golfvariant válasza Oppenheimer (#12926) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Elég visszaolvasni pár hozzászólasod az utóbbi 1 évből. Leírtad te is, hogy vásárolni szeretnél, csak az anyagiak, ami érthető. A fiataloknak nincs ma könnyű helyzete és megértem hogy ezzel próbálod vigasztalni magad, de azért a számok nem hazudnak. Nem mindegy hogy másnak fizetsz ami értékét sosem látod viszont, vagy a banknak törleszted a saját lakásod hitelét amit később el tudsz adni és a pénzednél is.

[ Szerkesztve ]

(#12928) Tapsi válasza golfvariant (#12927) üzenetére


Tapsi
addikt

Az a baj, hogy ez a grafikon az ország teljes állományára vonatkozik a borsodi zsákfalutól a rózsadombig. Miközben aki mondjuk nagyvárosban akar vásárolni, arra inkább ez utóbbi mértékadó.

(#12929) layerke válasza attiati (#12888) üzenetére


layerke
aktív tag

Nagyon jó írás, egyetlen dolog maradt ki belőle, ami nagyon fontos. A politikai berendezkedés különbsége. Magyarországon 50 évig diktatúra volt, amíg a németeknél a tőke tudott dolgozni, addig nálunk nem. Ez 50 év hátrány, vagy még több, ha azt is belevesszük, amit írtál (oktatás, tudás, műszaki fejlettség, stb)

(#12930) Oppenheimer válasza golfvariant (#12927) üzenetére


Oppenheimer
veterán

"a számok nem hazudnak"

Igy van, ezert nem is erzem surgosnek hogy most lakasba ugorjak.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#12931) skristof válasza Oppenheimer (#12930) üzenetére


skristof
tag

én úgy értelmeztem a hsz-eidet, hogy ha most van 25M önerőd, akkor szerinted jobban megéri bérelni. miért?

PMÁK kamattal ez a 25M hány havi lakbéredet (rezsi nélkül nyilván) állja?

(#12932) attiati válasza layerke (#12929) üzenetére


attiati
veterán

Azt is belevettem a "jobban laviroztak" részbe.
Észtek és szlovákok is meg tudták csinálni. Ugyanonnan indultak, mint mi
És vannak példák arra is (Szingapúr), hogy egyetlen generáció elég egy országnak a kitörésre.
A rendszerváltás óta volt erre három évtizedenünk.

A lényeg ugyanaz. Magasabb fejlettsegu országban többet adnak ugyanazért a munkáért.
A magasabb fejlettséget pedig a demokrácia, jog, tőke, tudás, átláthatóság... stb adja. (Teljesség igénye nélkül)

Ezekkel tud kitörni egy ország a közepes fejlettsegbol.

Mo. éppen a másik irányba száguldozik.

[ Szerkesztve ]

(#12933) lorcsi válasza attiati (#12932) üzenetére


lorcsi
veterán

plusz, ha a vezetők nem saját maguknak harácsolnak össze amit csak győznek

[ Szerkesztve ]

(#12934) Oppenheimer válasza skristof (#12931) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mert szerintem az infláció + kamatprémium magasabb lesz a következő 5-6 évben mint a lakások drágulása. Ergo a tőkéd később többet ér majd a lakáspiacon.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#12935) eldobhato2


eldobhato2
újonc

Nem: Férfi
Kor: 30
Munkakör: Senior Java Developer
Fizetés: 900ezer bruttó + 40ezer cafeteria
Egyéb: Évi 1 konferencia, egészségbiztosítás
Hely: Budapest, multi

(#12936) htomi85 válasza Oppenheimer (#12916) üzenetére


htomi85
tag

Az ITM nagyon nyomja, hogy a cégek fektessenek innovációba. Rengeteg most az ilyen jellegű pályázat.
Orbán ezt várja el a magyar cégektől hogy nemzetközi piacokon terjeszkedjenek.
Nyilván a kettő összefügg. Csak nem értem erre miért kellett ennyit várni, emlékszem én ugyanezeket mondtam részeg egyetemistaként 2007-ben az Európa Hajón. Nem kell ehhez 9 év kétharmad, csak 6-8 sör.

(#12937) htomi85 válasza golfvariant (#12925) üzenetére


htomi85
tag

Sosem értettem ezeket a gondolatokat.
Összehasonlítasz különböző eszközosztályokat, teljesen fals módon.
Az ingatlanbefektetés az esetek többségében elveri a kötvényt hozamban, de ez el is várható, hiszen kockázatosabb, melósabb. És még van más oka is de nem akarok elkanyarodni.
Tehát magasabb kockázat magasabb hozam.
Államkötvény-ingatlan-vállalati kötvény-blue részvény-kisrészvény kb a sorrend.
A másik, hogy a lakásnál önerőként számolod el a 15 milliót.
Tehát alapból tőkeáttétellel longolsz hiteles vásárlással. Ez nem fair.
Én sem lakásban tartom már a pénzem hanem 70-30 portfólióban, tőkeáttétellel. És ott shortolni is tudok majd ha jön a kakacunami, a lakásnál ez pöppet nehezebb...
Ja és nem 15%-ot estek a lakásárak anno hanem többet.

(#12938) emvy válasza htomi85 (#12936) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, csak osszekevertek az innovaciot az invencioval, es azt gondoltak, hogy az egyik a masiknak versenytarsa; es hogy valahogy az evoluciobiologus, aki nemzetkozi palyazati penzeket nyer el, konkurenciaja a tech startupnak.

while (!sleep) sheep++;

(#12939) attiati


attiati
veterán

egy munkaadó szemével

Azért "némi" elfogultság kiolvasható a szavaiból és ismétli magát, de enged látni egy vállalatvezető szemével.
Elég sok területért felel a cégen belül.

[ Szerkesztve ]

(#12940) lajafix válasza htomi85 (#12936) üzenetére


lajafix
addikt

Azért elvárni vmit és képesnek lenni megcsinálni teljesen különböző dolog. Aki házas az ezt biztosan tudja. 😁 Pl nem 10 sör ára és nem ennyi sör utáni tudást követel meg.

Szvsz nem állnak a magyar cégek a szükséges versenyképességi szinten.

Rock'n Roll

(#12941) Mercutio_ válasza lajafix (#12940) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha pedig ott áll, miért maradna - és adózna - itt :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12942) David89 válasza attiati (#12939) üzenetére


David89
tag

nem tudom, hogy az igazgató úr mit szólna, ha amerikai mba helyett havi 150ért bátorítanák a munkára a szalag mellett, váltott műszakban...

A vállalatot közelebbről megnézve: egy főre eső anyagmentes termelési érték 7,5kk huf, ami bérgyártás ide, bérgyártás oda, nem túl combos. Az egy főre eső bevétel is kb, 50k eur összehasonlítva a német ipari átlag 200k, húzóágazatokban 400k. Az ilyen cégeket kizárólag a nagyon olcsó munkaerő tartja a víz felett és nem is csoda, h nem tudnak normális béreket fizetni, mert egyszerűen nem termelik ki.

(#12943) lajafix válasza David89 (#12942) üzenetére


lajafix
addikt

Azaz csak jól látja a saját és az átlag magyar cégek helyzetét , nem hiába az az MBA...

Mercutio:az adózás jelenleg nem elsőrendű gát itthon, az átláthatatlanság, a verseny hiánya és a képzetlenség mellett.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#12944) Jhonny06 válasza golfvariant (#12922) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Októberben adtuk el a lakásunk 47nm 34,5 millióért. Most az ugyan akkora lakást 38ért árulnak."

Ennek mondjuk nulla az információtartalma. 3,5 millió különbség még úgy is előfordul, hogy 1 utcával arrébb van, 1 ablakkal több van benne, más az elrendezése, stb.

(#12945) Mercutio_ válasza lajafix (#12943) üzenetére


Mercutio_
félisten

A "miért maradna" tömören arra utal amit írsz :K csak nem fejtettem ki bővebben :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12946) Resike válasza Ursache (#12823) üzenetére


Resike
tag

Jelen.

(#12947) Ursache válasza Resike (#12946) üzenetére


Ursache
senior tag

ez brutalis! minden elismeresem :R kulfoldre dolgozol be?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#12949) 123cofefe


123cofefe
újonc

Tresorittal van valakinek tapasztalata? Kívülről tetszetős, pénzt adnak vajon rendesen?

(#12950) kraftxld válasza Ursache (#12947) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem is simán megvolt amikor Mo-ról termeltem 1.5 évig, de elég speciális eset vagyok :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.