Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#12251) emvy válasza Revolit (#12246) üzenetére


emvy
nagyúr

> Budai ovoda is 80.000 amirol en tudok

Igen, van ilyen is. Mondjuk 80e korul alapitvanyi ovik vannak, a maganovik haromszamjegyu osszegbe kerulnek. Ahova meg pl. a Rogan gyerekei jarnak, az boven 1000 euro/gyerek folott van havonta.

Teny viszont, hogy az ovi osszessegeben olcso.

while (!sleep) sheep++;

(#12252) golfvariant válasza Revolit (#12249) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Azért azt halkan megjegyezném, hogy nem mindenki keres IT-sként havi 1 millió felett :U
Vannak tehetségesebbek/szerencsésebbek/szorgalmasabbak akiknek bejött az élet, de ennyi erővel az összes gázszerelő milliárdos ;]

[ Szerkesztve ]

(#12253) Revolit válasza golfvariant (#12252) üzenetére


Revolit
senior tag

Igen, alairom, es nem szerettem volna senkit ezzel a kijelentessel megbantani vagy altalanositani.

De azert a topikban is ha van egy fizetes igeny, nem az also szegmensbol szoktak ide altalaban mondani osszegeket. Neha en is csak pislogok, hogy az azert mar valami.

Meg itt most konkretan Szilikon volggyel ment az osszehasonlitas. Ha valakinek oda van lehetosege kijutni, akkor valoszinuleg itthon is van lehetosege a fizetesi sav teteje korul keresni.

De nem csak Szilikon volgy van. Vehettuk volna Becset vagy Nemetorszagot, ami egy egyszerubb celpont. Ott is gyerekek eseten nonek meg a koltsegek. Es ha utanaszamol valaki, nem biztos, hogy megeri. Vagy lehet megeri valamivel, de akkor meg kerdes, hogy itthagyni csaladot, baratoket er-e annyit.

Amig egyedul van az ember, sokkal egyszerubb egyebken a keplet... :P

Igazabol erre akartam volna kilyukadni.

(#12254) Tapsi válasza #41635072 (#12250) üzenetére


Tapsi
addikt

Miért kell mindig újépítésűben gondolkodni? A cimborámék a belvárosban bérelnek 100 négyzetméteres felújított, klímás lakást 200 ezer+rezsiért. Ez azért már nagy családdal is teljesen élhető méret! Persze a garzonok drágábbak arányaiban, de ez a vételárra is igaz. Amúgy idén júniusban vették ki ennyiért, tehát teljesen friss infó (Boráros tér).

USA-ban még az egészségbiztit is le kell vonni a fizuból, ezt se felejtsétek el!

(#12255) Tel Elek

Miért kéne mással együtt lakni? A lakás ára 200 ezer, ha családdal veszed ki, akkor is. Nem alkalmi ár, publikus hirdetés alapján találták. Ennyiért mennek az ilyen pecók.

[ Szerkesztve ]

(#12255) #41635072 válasza Tapsi (#12254) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem mindenki akar massal egyutt lakni, foleg ha mar csalados.
Masreszt azert ez egy alkalmi ar..

(#12256) golfvariant válasza Revolit (#12253) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Engem nem bántottál meg, sőt...
Csak egyszerűen nem értem amikor azt mondják, hogy itt mennyire jó az élet, fillérekből fel lehet nevelni egy gyereket.
Én is IT-s vagyok, nem keresek rosszul, de fele sincs nettóban az itt emlegetett millióból :))
Így is szerencsésnek érzem magam, látva az országos átlagot. Az átlagos vagy az alatti fizetésből is fel kell nevelni a gyereket és fizetni annak a költségeit. Persze Budapest drága, de nem lehet itt sem mindenki IT-s, Részvénymágus, magánrendelőben dolgozó orvos, mert akkor nem lenne aki kiszolgálna a boltban, feltakarítsa a munkahelyed, elvigye a szemetet. Onnan pedig hajára kenheti az ember a pénzét.
Szóval az életszínvonalat nem az "elithez" kell mérni, hanem az átlag jövedelemhez :U

(#12257) Revolit válasza golfvariant (#12256) üzenetére


Revolit
senior tag

Ez mindenhol igy van. Legalabb is a legtobb helyen.
Csak hogy Szilicium volgynel (es nem Szilikon, ahogy korabban irtam talan :DDD ) maradjunk akkor: onnan is szorulnak ki a tanarok, pincerek, soforok esatobbi esatobbi... Nem tudjak megfizetni a lakast, orakat meg nem fognak utazni, mikor mashol talalnak munkat. Raadasul ott siman atkoltoznek akar Amerika masik felere is. Meg az IT-sok is...

Egyszeruen nem tudjak megfizetni a lakhatast.

Ez egy eleg sulyos problema, Berlinben mar egy ideje az allam avatkozik be.

Raadasul szerintem egy IT-s azert nem az elit, sajnos. Kenyelmesen lehet elni a fizetesbol, de ugyan ugy nem fog elit iskolaba jarni a gyerek (foleg ha tobb van), meg alom hazat venni maganak az ember. De sehol mashol a vilagon kb... legalabb is nem alkamazottkent (kiveve top cegek felso vezetoi).

Es azert itt a topikban az atlag jovedelem mas, mint a KSH atlag. Es sokszor irjak itt, hogy koltoznek ki havi 2-3-4 ezer euros fizetesert. Ez itthon sem egy teljeseggel elerhetetlen szint azert.

Persze megint csak nem mindegy, hogy ideiglenesen, tapasztalat szerzes miatt ,vagy tartos kikoltozes.

(#12258) emvy válasza Revolit (#12257) üzenetére


emvy
nagyúr

> ugyan ugy nem fog elit iskolaba jarni a gyerek

Ez abszolut igy van. Az elit az egesz mas, mint az 1-2-3 millios havi fizetes.

while (!sleep) sheep++;

(#12259) Mercutio_ válasza Revolit (#12253) üzenetére


Mercutio_
félisten

Meg itt most konkretan Szilikon volggyel ment az osszehasonlitas.

Te kezdted ahhoz hasonlítani, addig 1 szó nem volt a külföldi, pláne USA munkavállalással kapcsolatos összevetésről, ami egyébként pár hete már ki lett tárgyalva, és az volt a konzekvencia, hogy inkább tapasztalatszerzés, karrierépítés első lépcsőfokainak lehet jó.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12260) Stanlee válasza Revolit (#12253) üzenetére


Stanlee
őstag

A gyerekneveles eleg luxus kulfoldon, nagyvarosban - szerintem. Berlin: kollega most panaszkodott, hogy ha lesz gyerek, akkor a ketkeresos csaladbol az egyik penze arra megy majd el, hogy talaljanak nanny-t. Valasztas termeszetesen van: vagy otthon marad es nem kell fizetni, vagy elmegy dolgozni es fizetni kell. A vegen ugyanott vannak: egy fizetessel kevesebb van honap vegen, mint a gyerek elott.

Fonokomeknel, amiota a masodik gyerek is megjott, felesege dolgozik, hiaba van nagymama par utcaval arrebb, bolcsi-ovoda 1300 euro/gyerek. A felesege nettoja elmegy a gyerekekre es a nanny-re, vagy logisztikai tortura a ketto gyerek szallitasa, ha epp nem er ra senki.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#12261) 426os válasza Tapsi (#12254) üzenetére


426os
őstag

Újépítésűnél többnyire lehet bérelni garázst is a lakáshoz (az sem épp olcsó), de egy régi lakásnál hogy oldod meg az autó tárolását?
Belváros > fizető övezet; albérlet > nem állandó lakcím > nincs ingyen parkolás.
Feltételezem család mellett van azért egy autó, anélkül nehezen tudom elképzelni a dolgot (maradi vagyok).
Csak érdekel, mert én ezzel a problémával küzdök jelenleg, igaz család nélkül (és még csak IT-s sem vagyok).

.

(#12262) HoTDoG válasza 426os (#12261) üzenetére


HoTDoG
tag

Kerületenként változó, de van ahol tartós bérleti szerződés alapján igényelhetsz önkormányzattól éves parkolási engedélyt adott zónában, amennyiben az autó a Te neveden van.

(#12263) Tapsi válasza 426os (#12261) üzenetére


Tapsi
addikt

A parkolási igazolványt az ideiglenes lakcímedre is bejegyzik, szóval ez fail. Másrészt itt most a külföld vs. belföld összehasonlításról volt szó. Amúgy meg ha kocsival jársz, akkor ne költözz a belvárosba!

(#12262) HoTDoG

Nem kell a neveden lennie, elég, ha üzembentartó vagy.

[ Szerkesztve ]

(#12264) Mercutio_ válasza Tapsi (#12263) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kivéve amikor mégse jegyzik be ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12265) Tapsi válasza Mercutio_ (#12264) üzenetére


Tapsi
addikt

Belvárosról volt szó, szerencsére nincs a fejemben teljes Budapest parkolási jogszabálya. Amúgy az állandó lakcím sem gáz, be kell jelentkezni úgy, és csók.

Másrészt nem értem, hogy miért gondolják azt emberek, hogy nekik a parkolóhely JÁR. Ingyen, közterületen. Egyébként a belvárosban is vannak parkolóházak, lehet bérelni helyet gond nélkül.

(#12266) savoo válasza Tapsi (#12265) üzenetére


savoo
addikt

"Amúgy az állandó lakcím sem gáz, be kell jelentkezni úgy, és csók."

Amit nincs az a tulajdonos aki megengedné.

(#12267) Oppenheimer válasza savoo (#12266) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Miert kene az engedelye? Semmi koze hozza. Bejentkezhetsz anelkul, hogy szolnal neki.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#12268) PazsitZ válasza Oppenheimer (#12267) üzenetére


PazsitZ
addikt

Tudtommal bejelentőlapot a szállásadónak alá kell írnia.
Persze az más kérdés, hogy ha te odahamisítod, simán átmegy a dolog, de ebbe a részébe most nem mennék bele.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#12269) Mercutio_ válasza PazsitZ (#12268) üzenetére


Mercutio_
félisten

+1, de van olyan önkormányzat ahol ott kell lennie a tulajnak személyesen.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12270) Tapsi válasza savoo (#12266) üzenetére


Tapsi
addikt

Ha van hivatalos bérleti szerződésed, akkor nem lehet ellene kifogása. Gyakorlati különbség nincs az állandó és az ideiglenes lakcím között. Így is - úgy is te vagy birtokon belül, tehát nincs oka rá, hogy ne engedje meg.

(#12271) inferno88 válasza Oppenheimer (#12267) üzenetére


inferno88
őstag

Bizony-bizony. Szüleim elköltöztek Budapestről és ezzel az én hivatalos lakcímem is megváltozott. Csak úgy tudtam bejelentkezni hozzájuk, hogy előtte kitöltötték a megfelelő papírt.

Semper fi!

(#12272) Tapsi válasza inferno88 (#12271) üzenetére


Tapsi
addikt

Milyen iratok szükségesek?

Kitöltött lakcímbejelentő lap, melyet a szállásadónak és a bejelentésre kötelezettnek saját kezűleg alá kell írnia (nincs szükség a szállásadó általi hozzájárulásra, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal, vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja, vagy ha a szállásadó a lakcímbejelentéshez az elektronikus azonosítást követően elektronikus kapcsolattartás útján előzetesen hozzájárult)

[link]

Azért kellett kitölteni a papírt, mert köztetek nem jött létre bérleti jogviszony.

(#12273) skristof válasza Oppenheimer (#12267) üzenetére


skristof
tag

semmi köze? na az lenne még csak a szép... :(((

(#12274) Tapsi válasza skristof (#12273) üzenetére


Tapsi
addikt

Onnantól, hogy bérbe adta neked az ingatlanját nincs köze hozzá. Bizonyos kivételektől eltekintve be se teheti oda a lábát.

(#12275) Jhonny06 válasza Tapsi (#12270) üzenetére


Jhonny06
veterán

Gondolom azt csinálják, hogy kiadja a lakást, de a parkolóhelyet megtartja magának. Vagy rosszabb esetben az engedélyt is eladja. :D

(#12276) savoo válasza Tapsi (#12272) üzenetére


savoo
addikt

Tehát mégiscsak kell hozzá valami, nem lehet csak úgy bejelentkezni. Vicces is lenne.

Picit más téma de:
2 éve vettünk egy lakást a párommal 50-50% tulajdon. Csak úgy állították ki a lakcímkártyát, ha ő hozzájárult ehhez. És ez a másik irányba is állt.

(#12277) Kobe válasza savoo (#12276) üzenetére


Kobe
veterán

Az, hogy Jolika, aki 80 eve rohad a hivatalban, es kb olvasni nem tud, mire fel allitja ki a lakcimkartyat, teljesen random. Addig csukloztatnak, amig hagyod magad, es siman lehet 4-5 kor, mondvan most eppen ez kell, vagy eppen az, ep ott vagy amott csinaljak a keruletben.

Amikor nalam is beprobalkoztak ugy hogy minden papirom megvolt hozza amit a hatalyos lakcimbejelenton kertek, mondvan "ok nem igy szoktak", es jojjek vissza meg ezzel vagy azzal akkor kicsit agilisen elmagyaraztam neki hogy engem cseppet sem erdekel a tanacskoztarsasagban mihez szokott hozza, a papiron igy van, ergo ugy csinaljuk es addig nem megyek onnan, akkor becsampult a feje ugyan, es nem szolt tobbet hozzam, de megcsinalta.
Legtobbjuk kb a 6 kormanyvaltassal ezelotti processre hivatkozik mint szokasjogra, ez a magyar burokracia

(#12278) savoo válasza Kobe (#12277) üzenetére


savoo
addikt

A vicc az hogy nálunk fiatalok voltak, 3x-ra sikerült elintézni, első alkalommal még volt hátra 1 óra az ügyfélfogadásból azt mondták több ügyfélre már nincs idő. :D Akkor még viszonylag nyugodt voltam, második alkalom volt amikor a hozzájárulásos papírt hiányolták, akkor már üvöltöttem, de akkor sem csinálták meg...

(#12279) Kobe válasza savoo (#12278) üzenetére


Kobe
veterán

Ilyenkor kell megforditani a kis rozsaszin betus lakcimbejelento hatuljat amin teljesen erthetoen le van irva milyen esetekben (sajat tulajdon vagy berlemeny) milyen papir es kitol kell hozza
Ezt en is eljatszottam veluk, konkretan ra is kerdeztem hogy van-e idejuk es kedvuk lemenni altalanos iskola 3. Osztaly erto olvasas szintre, ugyis hogy tuti nekem lesz igazam..... Hat volt idejuk es kedvuk, de en szepen kivartam.
Amikor erto olvasas ora utan meg mindig azzal jott, hogy ok nem igy szoktak, megkertem hogy akkor legyen kedves egy eljarasi rendet mutatni (ugyfelkapu), majd pedig ejarasi utasitast vagy kormanyrendeletet, amelyik az ugyfelkapusnak ellentmond es oket igazolja.
A poen az, hogy ezt is nekialltak keresgelni, persze sikertelenul. En mondtam raerek es addig tok jot elrohogcseltem a telomon 9gagezes kozbe.
Aztan besertodtek, amikor megjegyeztem hogy ha az onkentes magyaroranal abbahagyjak, akkor meg 10 embert ki lehetett volna szolgalni kozben.

(#12280) Egon válasza Revolit (#12236) üzenetére


Egon
nagyúr

Jó szét lett offolva a topic (megint - lassan át kellene nevezni lakhatási topicra... :U ), de azért reagálok 1-2 gondolatra.
Lehet hogy "kevéske", abban az értelemben, hogy vannak ennél jobban fizetett pozíciók is. Ugyanakkor - a szakmai képzéseken megismert emberekkel ezt a témát is érintőleg megbeszélve - nekem az a benyomásom, hogy az IT biztonsági területen, kb. a középmezőnyben lehetek fizetésileg. Értem én, hogy hasonló pozícióban (is) vannak hétszámjegyű fizetések, de azt is meg kellene érteni, hogy ha van mondjuk 100 ilyen pozi, akkor abban pontosan 100 ember tud elhelyezkedni - miközben alsó hangon (több) ezren dolgoznak ezen a területen. Ergo nem kereshet mindenki ilyen jól.
Ezen túlmenően, vannak azért egyéb szempontok is. Cca. 13 hónapja vagyok itt, de összesen dolgoztam vagy 3 órát munkaidőn túl, szóval általában ha lejár a munkaidő, megyek haza. Az asszony kb. 300 méterre dolgozik, egy kocsival tudunk melóba járni. A banda is nagyon jó, sokat röhögünk egész nap. Nincsenek irreális elvárások a napi-heti-havi teljesítményt illetőleg. Egy évben kétszer 2 nap csapatépítő, négycsillagos szállodában, olyan hétvégén (péntek-szombat), amikor szombat munkanap lenne. Külön keret igazgatóság szintű, tetszőleges csapatépítőre. Ingyen kávé-tea-ásványvíz, heti kétszeri gyümölcsnap stb. még, ami nem túl jelentős és nem jutott eszembe.
Ezzel együtt is, ha lesz olyan lehetőség, ahol szignifikánsan (nem 10%-kal) többet tudok majd keresni, meg fogom fontolni a váltás lehetőségét, hiszen pénzből élünk. Manapság úgysem divat élethosszig egy cégnél dolgozni: még van bennem 1-2 váltás (legalábbis elvi szinten).

Egy későbbi hozzászólásodra reflektálva:
Es kovetem a topikot, repkednek a kozel millios fizetesek.

Én is szoktam olvasgatni, és bár valóban előfordulnak hétszámjegyű fizuk, azért ez messze nem általános. Arról nem is beszélve, hogy ami elérhető (pl.) fejlesztőként, az nem biztos hogy reális (mondjuk) IT Security-sként (pláne nem pl. üzemeltetőként).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12281) FLx válasza Egon (#12280) üzenetére


FLx
addikt

Az egyik legjobban fizetett terulet most az IT sec, infra es app dev teruleten is. Persze nem mindegy milyen szinten tart az ember, de alapvetoen az altalad emlitett osszegnel sokkal tobbet lehet keresni. Mondjuk a ketszereset is siman.

(#12282) Egon válasza FLx (#12281) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL.
1. Az "app dev" kategória mióta tartozik az "IT Security" címke alá, a "fejlesztő" kategória helyett??? :U A gyengébbek kedvéért: IT Sec alatt alapvetően az etikus hackert és az IT auditort értik, kb. mindenhol.
2. A "simán" elérhető milkás fizetések (ráadásul nettó milkás, hiszen nettó 500K-ról írtam) annyira gyakoriak, hogy hébe-hóba szoktak ilyen magas fizetésekről fejlesztők is beszámolni, és pontosan nulla ilyen beírásra emlékszem IT Sec területről... :U

Továbbra is vicces vagy, ahogy általánosítasz kábé három pozícióból, amiből nyilván kevesebb mint egy nyitott... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12283) FLx válasza Egon (#12282) üzenetére


FLx
addikt

Etikus hacker es auditor? Legutobb allami szferaban hallottam, hogy valaki ezt hivta IT sec-nek. Nem baj, en nem eroltetem, hogy keress jo poziciot, normalis cegnel. Csak mondom, hogy IT sec terulet jobban is tud fizetni.

Az app dev egyre inkabb fonodik ossze az infra teruletekkel, lasd, devops. Ezert sok helyen az IT sec alatt is vannak emberek akik felelosek pl. az alkalmazas integracioert, identitaskezelesert.

[ Szerkesztve ]

(#12284) Kobe válasza Egon (#12282) üzenetére


Kobe
veterán

No offense, de ez b*llshit

Psr pelda : business analyst br 650 -1.3M ig (mindket vegletre tudok elo peldat, de 0 fejlesztes max konfig), sima fejleszto br 1M, senior ettol feljebb.
Es egy jo etikus hacker es infoseces ettol szskmailag tobb gogyival kell rendelkezzen, valahol felettuk pozicionalva berben

Lehet tenyleg erdemes lenne egy munkapiavi korkepet tartani, 2evente amugyis kotelezo

(#12285) Madwe válasza Kobe (#12284) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mind ba mind dev fizetésre ezek nálunk felette vannak bőőőven az elérhetőnek, seniorként esetleg... (a ba alja az reális:) ) nem tudom mi a piaci átlag, de meglepne ha az általad írt lenne...

[ Szerkesztve ]

(#12286) FLx válasza Madwe (#12285) üzenetére


FLx
addikt

Erdemes megnezni a pdf-et amit kiadott a Grafton az IT piaci helyzetrol egy par honapja. Amennyire en latom a jelenlegi piacot, elegge realis szamok vannak benne.

(#12287) kexksz válasza FLx (#12286) üzenetére


kexksz
addikt

"A riport ára:

350 000 HUF | 1 100 EUR + Áfa"

Lehet ezt most nem nezem meg. :D

(#12288) FLx válasza kexksz (#12287) üzenetére


FLx
addikt

(#12289) H A M M E R válasza Kobe (#12284) üzenetére


H A M M E R
csendes tag

Én BA vagyok. Kb fél évente frissítem a profession-on a CV-m hogy megnézzem hogyan változott a piac. Iylenkor kb két hétig naponta 3-4 fejvadász/közvetítő/Hr es felhív. Azonnal mondom a bérigényem, hogy ne húzzuk egymás idejét fölöslegesen. Bruttó 900 alapfiznál nem nem ajánlottak most magasabb sávval céget. (Persze itt a full bejelentett fizetésről beszélelünk, az hogy számlázva, meg egyébb módon mennyit lehet keresni, az más.) Illetve az is más, amikor BA-t keresnek, de a aztán kiderül hogy BA fizetésért PM et vagy Architecktet keresnek, ami ugye nagyobb felelősség, tehát nagyobb fizetést is illik adni.

Szóval BA ként én úgy látom most nem nagyon adnak többet 1 millánál bejelentve. Persze ezen a szinten, már elég ritkán ajánlják a munkavállalói státuszt. Ha valaki tud számlázni, akkor a munkásember és a munkaadó is jobban jár.

Számlázva meg 50-80 + ÁFA körüli napi díjakat adnak...

Számlázva nem elérhetetlen a nettó 1 millió, de ahhoz spéci tudás kell. Mindenki a legolcsóbb még megfelelő embert akarja. És hogy a másik végletet is mondjam, nálunk van sok olyan ember aki vidékről jött , keleten keresett bruttó 350 ezret, itt meg kapott bruttó 500 ezret aminek örült, aztán miután megtudta hogy Pesten ez a kezdő fizu, egy év után lelépnek ezek az emberek, de a cégnek ez nagy nyereség így is..

[ Szerkesztve ]

(#12290) Kobe válasza H A M M E R (#12289) üzenetére


Kobe
veterán

En is. Adnak. Maradjunk annyiban amelyik ceg ad, az nem professionon hirdet (nem tudom, hogy vannak meg eletben, linkedin kb megette oket, lassan mar a mosogatofiukat is inkabb ott keresik).
Par nevesebb IT fejvadaszt felveszel kontaktnak linkedinen es kapsz mindig arsavokkal frissitett hirleveleket.

En is BA kent tolom, de mindenfele sapkaban, ahogy a feladat megkivanja.
Ez ilyen, a BA feladatot, plane az IT BA t mint olyant nem is lehet ertelmezni. Van ra egy ISO szabvany szerinti metodologia, de az uzleti es nem IT vonalra lett specifikalva.... Mondjuk a cegek sem torik magukat, hogy ezt egysegesitsek.

En is kaptam nem egy hetszamjegyu ajanlatot, mindegyik visszadobos volt, annak ellenere hogy a HRes probalta hangsulyozni mekkora szivesseget tesznek vele hogy csak itt csak most feltornaztak.
Nem ertette meg, hogy ezen a szinten mar eves, komplett csomagban gondolkozik az ember, ezert nekik is igy kene, mert lehet a br 1M/ho kvajol hangzik, csak ha az egy 14-15M/ev vagy magasabb csomaggal vetekszik, akkor kvara nem megeros.
Mondjuk ez kormanyzati dolog is, hogy hagytak ennyire elkanaszodni a cegeket hogy lassan mar a karacsonyi szaloncukrot is a juttatasi csomag ertekkel feltuntetett reszenek tekintik. Munkavallaloi oldalon nyilvan erre kell torekedni, hogy a mozgo vagy egyeb dolgokat "bruttositsa" az ember csak azt nem mindig lehet egy lepcsoben megtenni, illetve a cegeknek pont az ellentete az erdeke.
Ezert remelem, hogy a cafeteria beszantasa meg az ilyen olyan juttatasok mokolgatasa efele fogja terelni par ev alatt a piacot, az mas kerdes, hogy hiaba jo az otlet ha dilettans a megvalositas (lasd visszamenolegesseg, ner-lovagok helyzetbe hozasa, stb stb)

[ Szerkesztve ]

(#12291) Mercutio_ válasza Kobe (#12290) üzenetére


Mercutio_
félisten

A cafi beszántásának elsődleged oka szerintem, hogy a cégek fizuban adják oda azt a pénzt és kormányzati szinten lehessen kommunikálni mennyit nőttek a bérek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12292) Kobe válasza Mercutio_ (#12291) üzenetére


Kobe
veterán

Igen, ez a celja.
Tudod hany ceget ismerek amelyik meglepte?
Pontosan 0. (pedig projektek miatt meg ismerosokon keresztul kvasok multirol van infom, nekem is eleg meglepo volt hogy egyik sem lepte meg a bruttositasat)
Inkabb adja ugyanazt a keretet mint eddig, mert vrutto keretet adott, azzal a ceg nem jar szarabbul ha 34 helyett 55% adot szed le a brutto keretbol, csak a dolgozo, vagy inkabb adja a mindenfele szirszart hogy kitoltse a keretet (az hogy ez ertelmetlen, mas kerdes), de volt olyan is hogy szimplan bevezettek h egyes elemeket kotelezo lesz kerni a cafiban, csak hogy az legyen inkabb kihasznalva

(#12293) Mercutio_ válasza Kobe (#12292) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom ezzel "jeleznek" a kormánynak;]
+ amíg juttatás, addig később ha romlik a környezet csökkenthető/megszüntethető, ha már bebéresítették nincs ez a mozgástér.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12294) FLx válasza Kobe (#12292) üzenetére


FLx
addikt

Eleg regen olyan mar ez a cafi dolog, hogy kb. mindenki csak azert kolti el a keretet, mert van. De amugy a legtobb juttatas tok hasznalhatatlan vacak. Ha legalabb a meleg etkezes keret vegtelen lenne, akkor azt mondom, oke.

(#12295) Jhonny06 válasza FLx (#12294) üzenetére


Jhonny06
veterán

Bérletre, étkezésre el lehet költeni egy jelentős részét, ezekért amúgy is fizetnél. Ha ennyire nincs szükséged rá, akkor javaslom, hogy add oda egy rászorulónak.

[ Szerkesztve ]

(#12296) kexksz válasza FLx (#12288) üzenetére


kexksz
addikt

Ha ezek csak budapesti multikra vonatkoznak akkor en is realisnak mondanam. (Bar a senioritas meg a kategoriak szetosztasa kisse zavaros nekem)

@Jhonny06: Berlet (mar ha BKK-ra gondolsz) emlekeim szerint rettenetesen adozik, kultura akkor jo ha tenyleg jarsz szinhazba/fesztivalra, amugy meg tenyleg csak a meleg etelre kolthetos zsebnek van ertelme szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#12297) FLx válasza Jhonny06 (#12295) üzenetére


FLx
addikt

Nem lehet elkolteni felet sem hasznosan, a legtobb helyen boven evi fel milla brutto keret felett adnak ilyen izeket. :) A csak azert veszek belole valamit, mert van a keret, nalam nem nyero. Koszi a tanacsot, adok en eleget alapitvanyoknak amugy is...

(#12298) FLx válasza kexksz (#12296) üzenetére


FLx
addikt

Irtak anno, hogy mennyi szereplo vett reszt a felmeresben, de amugy 90%-a pesti adat szerintem. Es onnan sem a legkisebb sufni kkv-k.

[ Szerkesztve ]

(#12299) Kobe válasza FLx (#12294) üzenetére


Kobe
veterán

A cafeterianak soha a budos eletben nem az volt a lenyege hogy a dolgozoi joletet novelje barmilyen formaban, hanem a munkaltato cegek ado es jarulekbefizetesenek csokkentesere szolgalt.
Cegkent kvara nem mindegy hogy bert fizetsz 34+21% ado mellett, es ebbol a 21et te allod, vagy adsz cafeteriat es a munkavallalora locsolheted a 34%, vagy az egesz 55%ot.
Ha mar nem lehwt mast adni cafiban, csak szaritott kutyagumit vagy vetemedett fabol keszult lapatnyelet, a cegek akkor is azt fogjak adni, hasznossagtol fuggetlenul, mert nekik az eri meg.

Az, hogy jovore minden berkent adozik, edesmindegy. Mindaddig amig atterhelheto rad az egesz, addig a ceg ezt fogja adni.
Ha berkent adozna es a munkaltatoi 21% nem lenne tovabbharithato, akkor lenne az az allapot h a cegnek tenyleg edesmindegy lenne fizeteskepp vagy erre arra kifizetni.
De ugye szakmaisag, kompetencia, stb, ezek hianyoztak a torvwny megfogalmazasakor :) vagy csak szimplan elhittek h minden ceg 21%nyi bert terhelo adoval szeretnr onkent es dalolva bokan loni magat...

(#12300) bandus válasza FLx (#12297) üzenetére


bandus
veterán

nálunk is kijött, hogy mi lesz a cafetériával. eddig majdnem br. 800k volt a keret, ami ugye lakáscélra elég jó boost volt. most ebből finanszíroznak egy egységes medicover packaget mindenkinek, és marad 600k, amit tényleg nem lehet értelmesen elkölteni, még úgy se ha száműzöd magad a wellnesshotelek egyikébe (ami nekem személy szerint nem hobbim), meg tényleg minden felesleges dolgot összevásárolsz. legalább a 100k kedvezményes adózású kp-t meghagyták volna, vagy a pénztárakat... :U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.