Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#12801) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Azt gondolom a linkelés témát kellően kimerítettétek, most már lapozzatok.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#12802) attiati


attiati
veterán

Friss villamosmérnöki diplomával milyen éves bruttó csomag érhető el?
1. Vidéki megyeszékhelyen
2. Bp-en
3. Közel 20 év munkatapasztalat, DE inkabb egy erős junior érdekelne, mert a diploma friss es nem feltétlen mérnöki feladatkörben van a tapasztalat.

(#12803) sarkanyolo2 válasza sarkanyolo2 (#12778) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Erre esetleg tipp? Customer service munkakör. :D

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#12804) attiati válasza attiati (#12802) üzenetére


attiati
veterán

ez reális?

Mennyit keres egy villamosmérnök?

2 hónappal ezelőtti cikk

"Mert míg egy pályakezdő átlagosan 365 000 forintot keres, addig egy évtizednél is több tapasztalattal bíró szakember 472 100 forintot. Egyébként az összeg 3-5 évnél ugrik meg jelentősebben, a középső fizetési lépcsőfok 459 900 forint."

bruttóban? sokkal többre számítottam

(#12805) Oppenheimer válasza attiati (#12804) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Szerintem ennél sokkal jobb fizuk is elérhetők, főleg ha beágyazott szoftverfejlesztéssel foglalkozol. De ha az eonnál akarsz kapcsolótáblákat piszkálni, akkor kevesebb is lehet. Villamosmérnök szakma nagyon tág, emiatt az elérhető fizetések is nagyon széles skálán szórnak. Pontosan mivel foglalkoznál?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#12806) Because válasza attiati (#12804) üzenetére


Because
őstag

mai nap hallgatok meg az első munkaerőpiaci technológiák órát és már már frusztráló volt a tanár úr kijelentése miszerint jelenleg Magyarország feleslegesen túlképzett és közel 500000 diplomással több van mint amire a piacnak szüksége van. burkoltan azt éreztem mit keresünk itt :U

(#12807) #41635072 válasza attiati (#12804) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ez nagyon keves, foldg egy evtizednyi tapasztalattal.

(#12808) attiati válasza Oppenheimer (#12805) üzenetére


attiati
veterán

Nem rólam van szó. De nagysagrendi eltérést érzek.
Amiatt is lennék kíváncsi tapasztalatra.

(#12809) Because válasza attiati (#12808) üzenetére


Because
őstag

kíváncsi lennék, hogy az itt jelenlévő tagok össze tudnák e gyűjteni a végzett szaktársaik adatait. szerintem tény hogy az teszi nyilvánossá aki büszke a pozíciójára jövedelmére, de mi történt azokkal akik a hátsó padban ültek? Ericsson, Morgan Stanley, IBM ahol vannak középiskolás ismerősök, de senki se nyilatkozik olyan összegekről mint itt olvasni :U

(#12810) #41635072 válasza Because (#12809) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hat talan nem a hatso padban kene sunnyogni, hanem teljesiteni, fejlodnj es bizonyitani :D

(#12811) Jhonny06 válasza #41635072 (#12810) üzenetére


Jhonny06
veterán

Manapság még az se kell sok helyen a jó fizetéshez. Amúgy kétlem, hogy a felsorolt helyen bármelyikén olyan nagyon rosszul keresni bárki is. Viszont vannak olyanok, akik elvannak a nem különösebben jó, de még mindig átlag feletti fizuval és nem igazán hajtanak/keresnek jobbat. Ezzel sincs különösebb probléma.

(#12812) #37935104 válasza Because (#12809) üzenetére


#37935104
törölt tag

Én nem olyan régen regisztráltam a fórumra és a külföldi fizetésekkel kapcsolatban érdeklődtem, de kb. fél napig bírtam a hozzászólásokat olvasgatni, utána nem követtem. Elég sok itt a kivagyi ember és az itteni "statisztikai adatok" alapján Magyarország maga a Kánaán és csilliós fizetéseket lehet elérni 1-2 éves munkaviszonnyal is. Amúgy a bruttó 450 - 600.000 Ft kb. arra elég Budapesten, hogy az ember ne haljon éhen. Három gyerek szóba sem jöhet ekkora összegből. (lakásbérleti díj, rezsi, élelmiszer, ruházkodás, tankönyvek, megfelelő orvosi ellátás !nem SZTK! stb.) Az én kedvemet totál lehúzza egyébként a hozzászólók hozzáállása a másikhoz. A legutóbbi jó példa erre például ez a linkelős marhaság... El is gondolkodtam rajta, hogy keresek egy angol nyelvű, nemzetközi fórumot IT témakörben. #hazaárulólettem #maradjiskülföldön :(

(#12813) Kobe válasza #37935104 (#12812) üzenetére


Kobe
veterán

Azert azt sokan elfelejtik, hogy a budapestiek nagyresze meg mindig tozsgyokeres budapesti, ergo, mehet a mamahotel amig nagymuttertol nincs lakasorokles, vagy valamely fovarosi szulotol meg nem kapja a legenylakast.
Ez mai berleti dijat, hitelt figyelembe veve siman brutto 2-300ezer kozotti elonyt jelent szamara, igy elobb johet a gyerek is akar.

(#12814) FLx válasza #37935104 (#12812) üzenetére


FLx
addikt

Az IT szakmaban Magyarorszag bizony nincs messze a kanaantol, legalabbis ha szigoruan csak azt nezzuk, hogy egy jo IT-s fizetesbol milyen szinvonalon lehet elni itt es mondjuk nagyobb kulfoldi varosokban.

(#12815) #37935104 válasza FLx (#12814) üzenetére


#37935104
törölt tag

A "jó" fizetés relatív. Valaki még életében nem keresett 200e nettó fölött, valaki pedig nem tudja elképzelni az életét 500e nettó alatt. Szerintem elég tragikus az a tény különben, hogy Magyarországon sok ember számára maga az alap megélhetés jelent gondot és a verseny kb. abból áll, hogy ezek az emberek el akarják érni azt a minimum szintet, ami például az említett külföldi (nyugati) nagyvárosokban alap. Németországgal tudok példálózni, merthogy itt élek: itt utcaseprőként sem azért küzdesz, hogy legyen mit enned. Az, hogy egy IT-s szakember akár Porsche-val jár, már persze más kérdés. Viszont nem arról szólnak a hétköznapok az emberek többségének, hogy éhenhalnak-e, vagy lesz-e hol lakniuk. Magyarországon mi lenne ez a minimum? Mert szerintem simán lehetne beszélni legalább 200e Ft nettóról. Aztán ha mindenki ennyit kapna, IT-sként mit éreznél/éreznétek? Egyből nem is olyan jók az otthoni IT-s fizuk (sem).

Amúgy még mindig a "jó IT-s fizetés"-nál járok. Elfogadható fizetés, ami még mindig nem jó, kb. 450e Ft nettó, Budapesten, ha bérleményben laksz. Jó példával tudok szolgálni erre. Haza mentem elég vastagon, vásárolni akartam pár márkás holmit magamnak. Surprise! Én sem vettem meg a 100e Forintos kabátot egy olyan boltban, ahol ránézésre - és kövezzetek meg, hogy megállapítottam, hogy senki nem full Gucci-ban mászkált - a vevők 99%-a az átlag magyar szintet képviselte. Kinek szólnak ezek az árak például? Ha a lakást kifizetted és marad még 300e Ft-od, akkor is még mindig elég szarul hangzik, hogy "felruházkodok már Adidas-ból" és 15e Ft egy pulóver, meg mondjuk 10e Ft egy póló... Ez persze csak egy példa, tudnék még százat. Ezek alapján szerintem a fórumon írkálók nagy része a valóságtól eléggé távol áll. Persze azt nem kérdőjelezem meg, hogy a legmenőbb cégek legjobban fizetett alkalmazottai itt töltik el a szabadidejüket... (amúgy az általában ide írt fizetések hány óra munkával értendők? mert ha 160 órában megkeres az ember 600e bruttót, az megint nem ugyanaz, mintha 160 órával + 60 túlórával keresné meg ugyanezt - ismertem ilyet)

(#12816) FLx válasza #37935104 (#12815) üzenetére


FLx
addikt

En nem latom azt, hogy itt a valosagtol elrugaszodott fizetesek jelennenek meg. Ennyit lehet IT-ban keresni jelenleg, ha valaki egy kicsit is szorgalmas es munkahelyet valt, ha nem hajlandoak a jelenlegi helyen fizetni rendesen. A brutto 600 csont nelkul elerheto nem tul nagy befektetessel is napi 8 oraban. A te esetednel maradva, 2-3 ev uzemelteto tapasztalattal ez az osszeg nem ugy. De akiket mostanaban interjuztattam, ennel sokkal tobbet kertek altalaban.

[ Szerkesztve ]

(#12817) OPiiPO válasza FLx (#12816) üzenetére


OPiiPO
addikt

jövő hét elején 4 interjút fogok lezavarni senior dev. pozira, hétszámjegyű mindenhol az igény és a megfelelő jelöltnél nem fog a HR fillérbaszó ütemmódba fordulni (ja, nem Bp)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12818) Ursache


Ursache
senior tag

https://matritellabs.blog.hu/2019/02/14/tenyleg_dragak_a_fejlesztoi_kepzesek

"Egy tehetséges és tanulékony fejlesztő számára, a teljesen junior indulástól számolva két év alatt, a hétszámjegyű fizetés is reális várakozás lehet!"

na ez azert mar tobb a soknal...

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#12819) #41635072 válasza Ursache (#12818) üzenetére


#41635072
törölt tag

Mi a problema?

(#12820) Ursache válasza #41635072 (#12819) üzenetére


Ursache
senior tag

minden szentnek magafele hajlik a keze (10k-s oradij senior devnek) de itt egyreszt alkalmazotti statuszra enged kovetkeztetni a cikk, masreszt 2 ev utan 1M brutto, igen :N
Ugy hogy kirakod magadat a professionre meg linkedinre es idegen cegek felfedeznek ugy nem. ha a szomszed mar ismer ugy esetleg...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#12821) #41635072 válasza Ursache (#12820) üzenetére


#41635072
törölt tag

De ez teljesen realis, ha jo vagy.. most azert mert tr nem ezt a karrier utat jartad be, nem azt jelenti higy mas sem.

(#12822) devdev99 válasza #37935104 (#12815) üzenetére


devdev99
újonc

450 netto valoban nem jo, de az ismerosi korbol kiindulva ezt inkabb csak a juniorok keresik Bp-n, a legtobben br. 1M felett keresnek, van, aki jocskan.

[ Szerkesztve ]

(#12823) Ursache válasza #41635072 (#12821) üzenetére


Ursache
senior tag

tegye fel a kezet aki legalabb 10k-s oradijon van ITTHONROL alkalmazotti viszonyban (remote siman jatszik, csak hogy eselyt is adjak, hogy legyen ilyen egyaltalan) vagy maximum 2 eves relevans szakmai tapasztalattal legalabb brutto 1M-et vitt haza havi ~168 oraval legalabb 20 nap szabadsaggal eves szinten (a 13. havi meg ilyen szarakodast vegyuk ki a kepletbol!).

ez maximum a krem, a kremek kremje....

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#12824) Szmeby válasza Because (#12806) üzenetére


Szmeby
tag

túlképzettség:
1. A tanár úrnak miért fáj, ha valaki (jelen pillanatban) túlképzett? Mit akar ezzel a kijelentésével üzenni?
2. Amennyiben azt, hogy felesleges az embernek képeznie magát, akkor a tanár úr mit gondol, mitől lesz egy ország versenyképes? A képzett vagy a képzetlen munkaerőtől? A bizonyításának levezetése is érdekelne. Baromi érdekes lehet, hogy mi járhat a fejében.

500 000 diplomás többlet:
3. A tanár úr honnan veszi ezt a számot? Forrás?
4. Pontosan milyen diplomásra gondolt a tanár úr? Remélem nem az a hobbija, hogy általánosságokat puffogtat és ezt oktatásnak meri nevezni. Ennél még az is jobb, ha csöndben marad.
5. Pontosan melyik piac nem képes felszívni az általa említett 500e diplomás többletet? (Megelőlegezem a kérdést: ) Miért csak a magyar piacban gondolkodik? Egy tanár úrtól az ember nem várna ilyen szűklátókörűséget.
6. Jól érezted... ha valaki ilyen dolgokkal tömi a hallgatóság fejét, akkor a hallgató feleslegesnek fogja érezni magát. Ez természetes reakció, de nem kell elfogadni kritika nélkül.

Melyik iskola ez, ahol ez a kedves "tájékozott" tanár úr oktat? Csupán kíváncsi vagyok, hol elégséges ez a színvonal.
Igen, tudom, ítélkezem, de eléggé rosszul érint, amikor azt látom, hogy belülről rohad az alma.

[ Szerkesztve ]

(#12825) Because válasza Szmeby (#12824) üzenetére


Because
őstag

Edutus. Azt kifogásoltam én is, hogy ez a statisztika nincs szegmensekre bontva. Ezek mellett lehetett érezni egy nagy adag jelenlegi kormánypolitikai nemtetszést az előadáson.

[ Szerkesztve ]

(#12826) Manitou válasza attiati (#12804) üzenetére


Manitou
addikt

Pl az építészmérnököknél ennél is siralmasabb a helyzet sajnos. Bár ők mindig is alul voltak fizetve. Most azokról beszélek akik tervezésben dolgoznak és alkalmazotti pozicióban vannak. A válság idején sok pályaelhagyó volt. Most sok helyen keresnek embert, jelentkező nem sok van aki tehetei megy inkább külföldre. Kivitelezésben dolgozóknál jobb a helyzet, ott mindig is jobban kerestek, de az egy másik világ.

Néha beleolvasok én is, hogy itt milyen fizetések repkednek, aztán rájövök, hogy rossz szakmát választottam, bár erre már sok éve rájöttem :)

Nem: férfi
Kor: 38
Munkakör: építész tervező / projektvezető tervező , napi 8 óra irodai munka + néha ki kell menni terepre is
Végzettség: főiskola + egyetem (másik szak)
Gyakorlat : 12 év tervezőirodai
Nyelvtudás: nem releváns
Bruttó fizetés: ~470e ( nettó ~310e)
Egyéb: év végi prémium nettó ~2-300e , parkolóbérlet, egészségpénztár 5e/hó
Hely: Kelet Magyarország (megyeszékhely)

Tapasztalatom alapján ebben a régióban és pozicióban ez még jó fizetésnek is számít.Persze van akinek ez éhenhalásra is kevés lenne, azt tudom :)

Infóim alapján Bp-en pályakezdők vagy 1-2 év gyakorlattal rendelkezők keresnek nettó 280-300 körül.

[ Szerkesztve ]

(#12827) Stanlee válasza Szmeby (#12824) üzenetére


Stanlee
őstag

A tanar urnak igaza van, lehet, hogy tul sarkalatosan fogalmazott, de igaza van. A szam amit mondott az sem lehet pontos, de ne legyunk naivak, hogy a felsofoku vegzettseg mindenkinek kellett, aki azt megszerezte. En rogton tudok neked olyan felsofoku kepzeseket mondani, amiknek nem tul sok piaci erteke van es az ott vegzettek tobbsege nem a szakmajaban helyezkedik el.

Pl. szociologus, regesz, muzeologus, neprajzos, konyvtaros, de hogy ne csak a kultura teruleterol irjak, ott van a kommunikacio es mediatudomany, biologus, geologus, vagy van az ismeretsegi koromben turizmussal kapcsolatos foiskolat vegzett ember is, aki titkarnokent dolgozik.

Vannak hianyszakmak a muszaki mernoki teruleteken, amik felsofoku vegzettseget igenyelnek. Az IT bizonyos teruletei is tudnak meg szamolatlanul embert felszippantani.

Az embernek a munkajaban tovabb kell kepeznie magat, az nem kerdes, mert fejlodes nelkul nem lesz versenykepes, de a tovabbkepzes nem biztos, hogy felsofoku vegzettseget jelent minden esetben.

En szemely szerint a dualis rendszeru kepzesek meg szelesebb koru elterjedeset hianyolom.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#12828) Jhonny06 válasza #41635072 (#12821) üzenetére


Jhonny06
veterán

Két év tapasztalattal reális a bruttó 1m? Mert az, hogy elvégzed a képzést, nem ad tapasztalatot, az a belépő egy junior állásra. lol..

Ursache: Ennyit még a krémek krémjének se adnak. 2 év tapasztalattal eleve úgy kategórizálnak be, hogy a közelébe se legyél egy ilyen fizetésnek. Ilyen egyszerűen nem létezik.

Amúgy a cikk arra próbált rávilágítani, hogy megéri-e beiratkozni egy ilyen kurzusra. Szerintem a mai fizukat elnézve elég világos a legtöbb ember számára, hogy igen, megéri. Emiatt fölösleges ferdíteni és beleírni olyanokat, hogy bruttó 1 millás fizu. Csak leégetik magukat.

[ Szerkesztve ]

(#12829) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Amúgy pont tegnap gondolkodtam azon, hogy ha a hazai piacról 22 000 fejlesztő hiányzik, akkor hol van az a 22 000 hirdetés? :D Mert jelenleg ha egy nagyobb portálon beírok egy trendi technológiát, akkor jó, ha 10 normális hirdetés kijön, vagy 20 max.

(#12830) petyus_


petyus_
senior tag

Én egy gyorstalpalón végeztem, másfél éve dolgozok, kezdéskor br 380at kaptam plusz kafetéria, egy év után 550re emelték. De nem mindenki keres ennyit aki velem együtt végzett, a többség eleve kisebb fizuval kezdett (200-220 nettó), és a többségnek még nem is emeltek. Lehet most már nagyobb a kezdő fizetés, de a br 1M-t nem nagyon tudom elképzelni két év után.

[ Szerkesztve ]

(#12831) OPiiPO válasza petyus_ (#12830) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1 - 2 év tapasztalata még sovány a bruttó 1MFt-hez

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12832) azbest válasza Stanlee (#12827) üzenetére


azbest
félisten

Nem egyyzerű a helyzet.

Amikor túlképzettségről beszélnek, nem árt tisztázni, hogy valójában miről is van szó.

Ugyanis, látok olyat, amikor egyszerűen arról van szó, hogy itthon nincs olyan szakmai szintű betöltendő állás. Mert el vagyunk maradva azon a területen. Lehet az akár valami felkapott technológia használata, vagy éppen alapkutatás is. Sokszor itthon mindenes, olcsó, kókányoló "szakemberre" van szükség. Nincs igény a technológiai szintre itthon, nincsenek elég modern eszközök akár. Régi kollégák közül is mindnek külföldre kellett mennie, ha a területén akart maradni, mert itthon 0 darab olyan hely van, míg máshol kapkodnak utánuk. Itthon az a jellemzőbb, hogy bármit elvállalnak a cégek, csak legyen bevétel, az embereik pedig fél évente másban kell jó szakember benyomását keltsék. Persze vannak kivételek, multik, vagy állami helyek, ahol évtizedekig ugyanzzal foglalkozhatnak, s esetleg még fizetnek is érte.

Más szempontból pedig sok itthon haszontalannak mondott területre van nagy kereslet a hanyatló nyugaton (bölcsészek). Mert ott nem csak a főkök kénye-kedve a meghatározó, hanem esetleg hozzáértő szakembereket is vesznek fel, nem csak robotokat. Egészen más szinvonalú munkakörülményeket létrehozva.

Etiópiában is túlképzett lenne egy magyar rendszergazda vagy könyvtáros vagy pszichológus. Nyugatabbra meg lehet, hogy alulképzett, mert nem volt lehetősége modernd megoldásokat látni.
Sokféle területnek megvan a helye egy jóléti gazdaságban, ahol a szolgáltatás jellegű dolgokra is van pénz és igény. Legyen az büfé vagy könyvtár vagy más bölcsész terület. Abban egyetértek, hogy sok terület van, ahol nem a diploma számít. De sokszor azt látni, hogy semmilyen szinten nincs minőségi képzés, csak minden szint oktatói a maguk szintkén adják a nagy arcukat, hogy az övékre van szükség, a többi csak hóhányó. Közben meg a legtöbb helyen az alapfokú szakmunkás, közép és felsőfokú képzések esetén is csak alja, még lentebb és legalja színvonal van. Tisztelet a kivételeknek.

[ Szerkesztve ]

(#12833) Mercutio_ válasza Stanlee (#12827) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nincs igaza :N , ugyanis az elhelyezkedési esélyeik még mindig lényegesen jobbak (ha nem csak ellébecolták/végigbukdácsolták a felsőoktatást) mint azoknak, akik nem rendelkeznek diplomával.
Ez pl. a válság idején nagyon jól látszott.

azbest: "Régi kollégák közül is mindnek külföldre kellett mennie, ha a területén akart maradni, mert itthon 0 darab olyan hely van, míg máshol kapkodnak utánuk."
Ez milyen (szak)területet jelen?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12834) #41635072 válasza Jhonny06 (#12828) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ha ket ev tapasztalattal annyi erteket allit elo a munkaltato szamara, mint akinek van 20 ev tapasztalata, akkor igen. Nem az evek szama szamit, hanem a tudas es a kepessegek.

(#12835) 66zio válasza #41635072 (#12834) üzenetére


66zio
aktív tag

Ezek szerint reális 2 év egy milla értem...Hagyjuk már, senki nem azt mondja, hogy ilyen sose fordulhat elő. Az a probléma, hogy nem realitást realitásnak kezelnek. Pl.: nem mondjuk azt, hogy legyél gázszerelő és te leszel az ország leggazdagabb embere, hiába van rá példa.

(#12836) #41635072 válasza 66zio (#12835) üzenetére


#41635072
törölt tag

Jo, nyugtasd magad ezzel. :D

(#12837) 66zio válasza #41635072 (#12836) üzenetére


66zio
aktív tag

Ezek szerint te sok ilyen embert ismersz. Akkor kérlek mondd már el, hogy aki olyan penge, hogy 2 év alatt egy milliós fizetése van (ami mondom nem lehetetlen, de messze nem olyan reális mint ahogy páran kezelik) és alkalmazott az mennyit keres 15 év tapaszlatallat, 30 milliót?

(#12838) #41635072 válasza 66zio (#12837) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nagyon egyszeru. Akkor sem keres 30 milliot, csak nem ehberert dolgozta vegig a huszas eveit, ennyi.
Egybkent csomo fiatal ismerosom van majdnem het szamjegyu fizuval mindezt ugy, hogy igazabol semmihez sem ertenek. Csak akarnak dolgozni, es kepesek ertelmesrn kommunikalni, celokat elerni. Nyilvan olyan helyen kell ezt csinalni, ahol ezt el is ismerik anyagilag. Sokszor cegen belul is eg es fold a a kulonbseg ilyen teren..

(#12839) Jhonny06 válasza #41635072 (#12834) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Nem az evek szama szamit, hanem a tudas es a kepessegek."

Ez nyilvánvaló, de 2 év tapasztalattal akkor se fogsz fejlesztőt találni, aki 1 millát visz haza. Ezt engedjük el.

(#12840) #41635072


#41635072
törölt tag

De most miert kell ellenkezni, amikor nem egyet ismerek... Persze egyik matematikus masik fizikus es rohadt jol ALGORITMIZALNAK, nem pedig csak repokbol ollozgatnak. Ja es kepesek magukat kepviselni, menedzselni. De a hatmadik srac pl 900-al kezdett, persze o sem csak hereverézett, hanem minden szaron reszt vett egyetemen amin csak lehetett es allandoan bent ult..

(#12841) Mercutio_ válasza #41635072 (#12840) üzenetére


Mercutio_
félisten

"Persze egyik matematikus masik fizikus es rohadt jol ALGORITMIZALNAK..."
Ja, ezek azok a szakterületek, amik piszok jó beugrók a magasabb szintű IT-projekteknél ;]
Szerinted hányan rendelkeznek a lentebb linkelt (egyébként a képzést szervező cég oldaláról linkelt, így némileg részrehajló) cikkben szereplő képzésre jelentkezők között a haverjaid végzettségével, és hányan tájépítész, netán 1 érettségi tulajaként? ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12842) j0k3r! válasza #41635072 (#12840) üzenetére


j0k3r!
senior tag

"Egybkent csomo fiatal ismerosom van majdnem het szamjegyu fizuval mindezt ugy, hogy igazabol semmihez sem ertenek"

vs.

"Persze egyik matematikus masik fizikus es rohadt jol ALGORITMIZALNAK"

Csak én érzem ellentmondásosnak a dolgot? :F Amúgy csak igazat tudok adni a többieknek, a 2 év tapasztalatra bruttó 1 milliós fizetés fejlesztőként az nagyon ritka, még multinál Budapesten is. Konkrétan 5-6 év tapasztalatos (medior/senior) pozícióknál szokott megjelenni általában a bűvös 7. számjegy.

some men just wanna watch the world burn...

(#12843) azbest válasza Mercutio_ (#12833) üzenetére


azbest
félisten

WebKit [link], böngészőmotor, javascript motor fejlesztés

Ma már tudtommal max 1-2 ember dolgozik a projekten itthonról. Aki rajta van, azok közül szinte mind külföldön van. A többiek pedig más feladatot kaptak. Rajtunk kívül még 3 magyar volt aki felhasználta a projktet, mert valami tévé gyártónak csináltak ui-t vele. Ilyen cégecskék kapkodnak az emberek után, mint Apple, Adobe, régebben Nokia, Samsung, Google a forkolás után.

De anno, mikor pár éve az epam próbált minden .net-est elcsábítani, ott is elhangzott olyasmi, hogy az ő ranglétrás rendszerükben 5ös skálából talán 3as a max, ami pozíció itthon van. Abból is csak mutatóban néhány. Más kérdés, hogy a nagy fellángolás után pár hónappal meg leépítettek vagy átképzetek ilyen embereket.

(#12844) Stanlee válasza Mercutio_ (#12833) üzenetére


Stanlee
őstag

Allitolag hiany van ketkezi munkasokbol, ill. olyan szakmakban is, ahova nem kell Bsc vagy Msc, eleg egy erettsegi es valamilyen specifikus kepzes elvegzese.

Egy bufeszakon vegzett sokszor olyan feladatokat visz, amiket mas orszagokban, ahol jobb dualis kepzes van, mint nalunk, erettsegi es tovabbkepzes, de nem Bsc utan minden tovabbi nelkul el tud vegezni. A tobbseg akinek van minimum egy Bsc-je, az nagyon ritkan downgradeli magat olyan munkakorre, ahova egy erettsegi is boven elegendo.

Persze vannak negativ peldak is, egyetmi bufeszak utan pultos karrier, tortenesz Phd-vel evek ota kozmunkas, stb.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#12845) #41635072 válasza j0k3r! (#12842) üzenetére


#41635072
törölt tag

Na te ezert nem kerestel ennyit 2 ev tapasztalattal... ;]

(#12846) petyus_ válasza azbest (#12843) üzenetére


petyus_
senior tag

Ismerősöm dolgozik az EPAMnál, bőven van 4-5-ös szinten levő ember Budapesten is, meg fölötte is (az már SA)

(#12847) Ursache válasza #41635072 (#12845) üzenetére


Ursache
senior tag

atcsapunk szemelyeskedesbe :( a peldaidat megkerdojelezni nyilvan nem akarjuk, de tudtad hogy 4-5-6 "ugrassal" a facen mindenki elerheto? tehat nekem is siman lehetnek kvazi-ismeroseim. ha pedig mindenkinek kvazi-ismerosei utana azt kene feltarni, hogy nem-e ugyanarrol az emberrol beszelunk :U

az egyetemi elet nem a gazdasagi/piaci/ertekteremto eletrol szol. (ez tulzas, de en azt lattam a sajat eletemben, hogy egyetem-munka nem nagyon van pariban!) zero ismerettseggel senki nem fog alkalmazni ilyen fizetessel!

azt aruld el, hogy ki vette oket fel? az apja? az egyetemi oktato? az egyetemi projekt vezeto a sajat cegehez?

mert meg1x hangsulyozom: az hogy kiallsz a sarokra hirdetni magad (profession, linkedin) es elkelsz ilyen aron annak az eselye elhanyagolhato mertekben minimalis.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#12848) másodnick válasza petyus_ (#12846) üzenetére


másodnick
újonc

5-ös szint ritka, mint a fehér holló. Én egyet láttam élőben. 4-es van, de nem igaz, hogy bőven lenne belőlük. Solution architect nem a 4-5 fölött van, hanem azzal párhuzamos karrierút. 3-astól (senior dev) felfele lehet menni SA-nak. Egyébként ebből sincs sok.

(#12849) emvy válasza másodnick (#12848) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyebkent mondom, hogy EPAM-nal egy 4-es az kb. Google L3 (es Google-nel van L11 is, mondjuk az kb. felisten, de mondjuk L5-bol meg van boven).

while (!sleep) sheep++;

(#12850) boorit válasza másodnick (#12848) üzenetére


boorit
csendes tag

Én az EPAMnál vagyok, D4ből 100 fölött van Bp-n, D5ből csak pár darab, illetve SA-ból is ilyen 10-20 körül. Illetve van még pár ember, aki D4/D5 szint, de átmentek people management irányba, őket nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.