Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39951) Möhe válasza icecave (#39916) üzenetére


Möhe
addikt

:Y
ez hol van?

bár ennyi gépnél is maradnék fosh fizimiskájú :O

(#39952) vadászcsiga válasza joey04 (#39947) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Elolvastam és biztosan kijelenthetem hogy nekem ilyenre soha nem lesz szükségem. Ujságíró, fotóriporter, ilyeneknek tudnám ajánlani

manchester85
Bika gép alapfeltétel a nézegetéshez

[ Szerkesztve ]

(#39953) Ragnar95 válasza manchester85 (#39950) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egy 40pixeles kép elég kicsi, pár kilobájt csak ;] :DDD
Egy 40mp-es meg olyan 20mega körül lehet max...Nyilván nem voltak hülyék és nem úgy adták ki a telót,h ne lehessen normálisan nézegetni a képeket...Amúgy nem tudom, hogy működik WP8-on pontosan a galéria, de feltételezem,h nem tölti be a full képeket, csak thumbnaileket tölt be és így mindjárt sokkal kisebb a terhelés a ramon és a processzoron is...
vadászcsiga: mondjuk az általad felsorolt foglalkozások pont azok, amikhez nem kell ilyen teló, mivel ezeknél az embereknél úgyis mindig van profi DSLR gép, amit az életben nem fognak kiváltani a mobilok...Ez inkább az átlagembereknek jó, akik hobbi fotósok, de nem mindig fér el náluk egy rendes gép...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39954) mondomén válasza vadászcsiga (#39952) üzenetére


mondomén
őstag

Egy kompaktot simán kivált. Lehet azt ajánlani másnak is...

(#39955) vadászcsiga válasza Ragnar95 (#39953) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nyilván nem voltak hülyék és nem úgy adták ki a telót,h ne lehessen normálisan nézegetni a képeket
Ja mert arról híresek a gyártók hogy a kiadással egyidőben minden platformon minden tökéletesen gurúl.
Az iTunes még így 5 év után sem tökletes winen

mondomén
Egy kompaktot a szifon is bőőőven kivált.

[ Szerkesztve ]

(#39956) joey04 válasza manchester85 (#39950) üzenetére


joey04
titán

Komolyan nem olvastok utána arról amiről beszéltek? "Minek 41MP, hogy dolgozza azt föl?" :U
[link]

Papíron a GPU sem egy vadonatúj fejlesztés, a Broadcom BCM2763 mondjuk azért nem egy rossz cucc, de elsősorban 2D-ben erős, ami kell is a 41 megapixeles szenzor mellé. Ez egyébként nem jelenti azt, hogy bármelyik kínai sufnituning-mágus egy ilyen - alapvetően filléres - hardvert összerittyent és ott lesz benne a PureView technológia: az egészben az a lényeg, hogy a Nokia programozói milyen profin optimalizálták ezt a képalkotó képességet erre a viszonylag egyszerű vasra. (ajánlom a videót)

Vagy teljes felbontást kérünk, ami 38 megapixel 4:3 képaránnyal és 34 megapixel 16:9 esetén, vagy pedig választhatunk a nyolc, öt, illetve három megapixeles verzió között. Bármelyikről is legyen szó, a szoftvert úgy megírta a Nokia, hogy a legdurvább esetben keletkező, brutális méretű fájlokat is semmi perc alatt készíti el és tárolja le az eszköz.

Persze ha már fotózni és videót felvenni így tud a masina, akkor el is várható, hogy ezeket hasonló minőségben vissza is adja. Ennek maradéktalanul megfelel a készülék, a képek közötti váltás abszolút folyamatos, a kétujjas nagyítás gördülékenyen megy.

Egyetlen komolyabb hátránya van: Ugyanakkor elég cink, hogy a beépített képszerkesztő program memóriahiányra panaszkodva nem képes a 38 megapixeles fotókat megnyitni. Persze egyértelmű, hogy a kisebb felbontású alkotásokkal nincs gond, s logikusan érthető is a dolog, de erre gondolhattak volna, mondjuk egy figyemeztető üzenetttel az ilyen képek mellett, amikor épp tallózgatunk.

De szerkeszteni aztán a szar 808 nhd kijelzőn biztos senki nem akarja, mellesleg WP-n ez sem lesz már gond.

52: nekem sem kell, de nem is ez volt az alapkérdés, hanem hogy minek van. hát ezért.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39957) manchester85 válasza Ragnar95 (#39953) üzenetére


manchester85
addikt

Elírtam, na, ne kötekedj. :DDD Én szkeptikus vagyok, hisz nem túl elterjedt ilyen felbontású képek kezelése mobileszközökön. Ráadásul mintha pont ez a topik lenne leginkább kényes a sebességre, lagmentes működésre. :U

Joey20!

Én csak a laikus aggályaimat írtam le, de ha működik, akkor működik. Persze gondolom, egyikőtök se erre a modellre fog váltani. :DDD

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#39958) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#39955) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Látom, elbeszélünk egymás mellett. manchester85 arról beszélt,h a telón nem lehet majd megnézni a képeket normálisan, amit joey20 már meg is cáfolt....
Ha meg gépen akarod szerkeszteni őket, akkor minek kéne hozzá külön szoftver? :U Ugyanúgy fogod tudni szerkeszteni a 38megás képeket is Photoshoppal, Aperture-el vagy bármilyen más meglévő képszerkesztővel, mint eddig, de nyilván nem egy netbookon fogod a képszerkesztést végezni, ahogy az egy 5megás kép photoshoppolásához is édeskevés...
manchester85: persze, lehet szkeptikusnak lenni, de ahogy azt látod, megoldották a Nokia mérnökei ezt a kérdést, ahogy az elvárható volt tőlük :K Nyilván nem fogok erre váltani, de ha iOS-t futtatna, már rohannék is érte a boltba :P ;]

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39959) madgie válasza manchester85 (#39945) üzenetére


madgie
titán

Nem véletlen, hogy nem androidos kütyükön van ilyen :)) Ott nyócmag is kevés lenne.

Nekem szimpatikus ám a dolog, WP okés nálam, a fotói tényleg jók, van egy raklap jó nokia szoffer... csak hát ez darabig nem lesz ócó.

(#39960) joey04 válasza manchester85 (#39957) üzenetére


joey04
titán

Hát biztos nem. A kamera nem érdekel, a wp meg ronda. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39961) vadászcsiga válasza Ragnar95 (#39958) üzenetére


vadászcsiga
félisten

joey20 mindent megcáfol, ő egy internet huszár :DDD

(#39962) manchester85 válasza joey04 (#39960) üzenetére


manchester85
addikt

Az iOS is az lesz hamarosan. :DDD

i6 Silver

(#39963) mondomén válasza vadászcsiga (#39955) üzenetére


mondomén
őstag

Jaj na, de ez még annál is jobb képeket csinál, ergo ez jobban kiváltja.:D Tele van a mobil fotós topik 808-as képeivel, látszik mit tud, innentől nem is értem a kérdést.

(#39964) vadászcsiga válasza mondomén (#39963) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Persze hogy teli van, hardvert egyszerűbb venni mint tudást, plusz a farokméret is nő ettől :D

[ Szerkesztve ]

(#39965) Cyberpunk válasza mondomén (#39963) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Így van az meg sanszos a Lumia 1020 lesz az új király. :K De oda majd még várom a tesztet. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#39966) Tibee86 válasza manchester85 (#39962) üzenetére


Tibee86
veterán

:C
De még milyen ronda... :(((

[ Szerkesztve ]

(#39967) Cyberpunk válasza vadászcsiga (#39964) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ennek nem sok köze van a farok mérethez. Jó a kép vagy nem jó a kép ennyi. A szifonokat veri a 808 könnyedén, be is baszna, ha egy akkora érzékelővel és optikával nem tudná. :DDD

Mondjuk én nem vennék 808-at a rendszer avultsága miatt, bár WP-re sem váltanék vissza még egy darabig. Szóval lehet jó az 1020 elismerem, de nem veszek. :D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#39968) joey04 válasza vadászcsiga (#39961) üzenetére


joey04
titán

Nem mindent, de alaposan átolvastam a cikkeket akkoriban, hogy stabilan ki tudjak tartani azon véleményem mellett, hogy remek munkát végzett a Nokia, nem teljesen parasztvakítás a cucc, de közel sem tartom akkora innovációnak, mint amekkorának beállították. A szememben továbbra is egy okos cucc, aminek segítségével mobilos viszonylatban nagyon jó képeket lehet lőni. Ennyi és nem több.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39969) mondomén válasza vadászcsiga (#39964) üzenetére


mondomén
őstag

Tudod, hogy nem erre céloztam, de idegesítsél azért.:D Neked nem kell, de látod vannak akik szívesen fényképezgetnek vele. Amúgy meg az iphone is lassan tudni fogja ezt.

(#39970) korpicschess válasza Blaise (#39929) üzenetére


korpicschess
veterán

iPod Touch. Bátyámé, bár volt nekem is pár hónapig, igaz régebben.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#39971) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Éjszaka még sikeresen megettem a családi mekis kaja maradék részeit, mondanom sem kell a gyomorsav a torkomat kuckolja...:D

(#39972) manchester85 válasza B-L-A-C-K (#39971) üzenetére


manchester85
addikt

Majd lejjebb is megteszi a hatást. :DDD

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#39973) Xero válasza manchester85 (#39972) üzenetére


Xero
nagyúr

Megint elmélyültök az árnyékszék látogatási periódus témában? ;]

(#39974) manchester85: Értem már a mini-t. Egyszerűbb szűk helyen managelni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#39974) manchester85 válasza Xero (#39973) üzenetére


manchester85
addikt

Csak odahúz a szívem, most mit csináljak. :DDD

i6 Silver

(#39975) mondomén válasza B-L-A-C-K (#39971) üzenetére


mondomén
őstag

Látod, ahelyett, hogy főztél volna 15 percet most alul is meg felül is kikezd az a sok retek amit megettél.:D

(#39976) manchester85 válasza Xero (#39973) üzenetére


manchester85
addikt

Jaja. :DDD

Amúgy Ive filozófiája nem a sallangmentességben rejlik? (Simplicity, purity) Pl. nekem az új multitasking se tetszik, ugyanis az animációnak, kártyaszerű megjelenítésnek köszönhetően az adott alkalmazásból egyből ki is lép, amint előjön a multitasking. Vagyis lényegében a tartalom kárára megy a mézesmázos effekt. Baromi következetlennek érzem ezt az egészet. Mintha csak az "írjunk át mindent, ami eddig volt" anarchikus döntések vezérelték volna az egész iOS 7-et. Jobs halálától a Forstall-lal szembeni ellentéten át a bizonytalan elképzelésig minden érződik ezen a rendszeren szerintem.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#39977) icecave válasza Möhe (#39951) üzenetére


icecave
nagyúr

[link]

A helyzet az, hogy nem a gépek döntik el nagyobb %-ban, hanem,hogy mit eszel... Minden testépítő hangoztatja, hogy a konyhában dőlnek el a dolgok, százalékban kifejezve 30% edzés, 70% az,hogy mit eszel.

Én sem leszek jobb grafikus, ha jobb gépet veszek ugye :D

(#39978) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Zack es szakértő parázs vitája. Hogy nemelyeknek mennyi idejük van?! Zack megjárta, kapott 6 óra kitiltást, közben megtudtam hogy már One-ja van.
Egyébként kalit most látom először kijönni a sodrából, vagy csak keveset olvasok droidos topikokat?

[ Szerkesztve ]

(#39979) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#39978) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

printscreent készíthettél volna, mert eltűntek a hsz-ek :O :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39980) r4z válasza vadászcsiga (#39978) üzenetére


r4z
nagyúr

Amennyire én ismerem, kalit elég nehéz kihozni a sodrából, Zack stílusa viszont sikeresen kinyitotta azt a bizonyos bicskát a zsebében.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#39981) vadászcsiga válasza Ragnar95 (#39979) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ott van még. Úriemberek ok, nem anyaztak csak diszkréten osztják egymást :K

(#39982) Cyberpunk válasza vadászcsiga (#39978) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Most mér bántod? Ő mindenhez ért, és mindent tud akár már pár nap után is.;) ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#39983) kali válasza vadászcsiga (#39978) üzenetére


kali
legenda

nem jöttem ki a sodromból, de nem írok részleteket, mert jön majd ide is, hiszen nem hagy(hat) elvarratlan szálakat, és nem kívánom folytatni, meg azóta már megtalált magának másokat is, és nem szeretném még én is lekötni az erőforrásai jelentős részét.
most is rosszkor jött számára a kitiltást, mert épp mással volt ios - android vitában, és csúszik néhány órát a válaszadásának a lehetősége...
valóban nagyon sok szabadidőm van mostanság, meg az itthonról dolgozós meló is a noti elé köt, így csak jó, ha félrenézek néha a mellékesen megnyitott fc és/vagy ph oldalakra, így legalább nem annyira monoton a meló. :)
nincs már ott minden hozzászólása, több is eltüntetésre került; link, link

[ Szerkesztve ]

(#39984) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#39981) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Közben megtaláltam, csak rossz volt a linked :P :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#39985) bigdady


bigdady
nagyúr

Tényleg lehet valamit tudni a vissza a jövőbe 4-ről? :U

(#39986) icecave válasza bigdady (#39985) üzenetére


icecave
nagyúr

Miért, tervezik? Szegény Michael J. Fox parkinzonos lett, szóval nélküle meg eléggé nehezen képzelem el a filmet, hogy jó is legyen :( Szóval az én véleményem, hogy inkább ne is csináljanak 4. részt,hagyják így meg, ne rontsák el.

(#39987) Blyan válasza icecave (#39986) üzenetére


Blyan
félisten

Egyetértek. Szegény MJF-t nagyon sajnálom, jó nagy kicseszés az élettől :(

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#39988) Cyberpunk válasza icecave (#39986) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ilyen a filmipar. Ami sikeres abból rendre jönnek a több részek, persze sokszor gyengébben. Bár a Alien esetében ez pont fordítva van, vagy a Terminátor 2-nél.:D Jó ebből is volt eddig három rész. ;] De hogy ennyi ideig hagyták porosodni találjanak ki valami újat inkább.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#39989) Blaise


Blaise
veterán

Nagyon agyalok egy Beats Studio fejhallgatón.

Ugye hétfőig van az akciós 65ezres ár...tudom, hogy a fejhallgato topicban leszólják, de nekem tetszik a hangzása. Ugyanakkor 65ezer mégse kevés pénz egy fejhallgatóért. Tanácstalan vagyok :U

(#39990) kali válasza Blaise (#39989) üzenetére


kali
legenda

vedd csak meg, jó az, átveszem tőled - számomra kedvezményes áron -, ha esetleg nem jönne be neked... :)

(#39991) r4z válasza Blaise (#39989) üzenetére


r4z
nagyúr

Annyiért már kapsz olyan fejhallgatót is, ami nem csak basszusban erős. Audio Technica ATH-M50 például, vagy valamelyik Superlux. A maradék pénzt meg eliszod :D

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#39992) Blaise válasza kali (#39990) üzenetére


Blaise
veterán

Mivel neten rendeltem, úgyhogy személyes átvételnél is él a 8 napos elállás joga, ha mégse tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#39993) Xero válasza Blaise (#39989) üzenetére


Xero
nagyúr

Inkább ATH-M50. :K

szerk: Tapasztalatból mondom. Volt mindkettő. De szerintem ezeket a köröket már lefutottuk. Az AT jobb, kivéve ha durva zajszűrés kell (pl sokat repülsz).

[ Szerkesztve ]

(#39994) Cyberpunk válasza Blaise (#39989) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egy szó ne! ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#39995) Blaise válasza Xero (#39993) üzenetére


Blaise
veterán

Az a baj, hogy az ATH-M50-et nem tudom hol lehetne kipróbálni, anélkül nem szívesen venném meg. A Beats külseje meg eszméletlenül bejön, bár otthon használnám főleg.

(#39996) r4z válasza Blaise (#39995) üzenetére


r4z
nagyúr

Jaj istenem, pont egy fejhallgatónál nem számít semmit a rendeltetése szempontjából, hogy hogy néz ki :) Hangzásban ég és föld a kettő, és nem a Beats javára :)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#39997) Xero válasza Blaise (#39995) üzenetére


Xero
nagyúr

Argepen nézd végig kik forgalmazzák és van is üzletük. So simple. :P

(#39998) Blaise válasza Xero (#39997) üzenetére


Blaise
veterán

Filmjézésre mennyire jó? Miben jobb még, mint a Beats? :B

(#39999) kali válasza Blaise (#39992) üzenetére


kali
legenda

igen, de neked csak 2 hét után lesz olyan érzésed, hogy nem bejövős! :))

(#40000) Xero válasza Blaise (#39998) üzenetére


Xero
nagyúr

Mindenben. Kényelmesebb, teltebb szebb a hangja. Nem csak a mélyeket tolja a pofádba, hanem normálisa leképzi a többi tartományt is.

A beats két dologban jobb: 1. Aktív zajszűrés. 2. Cool faktor bizonyos körökben.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.