Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) Divinity válasza xhege (#31598) üzenetére


Divinity
őstag

Ahogy már írtak ez nem hivatalos gari lesz. Emag-on árul maga az emag és egyéb cégek is, ha egyéb cégtől veszed akkor az ő jótállási feltételeik lépnek érvénybe.

Én pl meglepődnék ha hivatalos helyen fentebb mozdulna az áruk, azért a launch price-hoz képest árat emelni elég szemét dolog lenne még ha kapsz is mellé garit plusszba

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#31602) tuzpenge válasza Jaded (#31600) üzenetére


tuzpenge
őstag

Az a baj hogy nem láttam a különbséget (lehet hogy a szemem béna hozzá). Ha nagyon be akarom magyarázni magamnak akkor a youtube alapján egy picit kopogósabb a sima kijelző a légrés miatt, de ezt sem érhető tetten ha nem erre vagy kihegyezve és nem párhuzamosan használsz egy ilyet meg egy olyat is...
Tényleg érdekel hogy mi az előnye azon kívül hogy össze van "sütve".

ˣ

(#31603) Gergőke88 válasza TechN7ne (#31599) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ennyi butaságot...
Abból indulsz ki, hogy egy sufnigsm hogyan áraz? :U

(#31604) consono válasza Gergőke88 (#31603) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem ebben semmi butaság nincs: miért nyelnék le a plusz garancia költségét a cégek? Pont az Apple az, aki eddig is árulta az Apple Care-t, annak az árából lehet számolni... Ha 10% áremelkedéssel megússzuk, akkor még nem is olyan rossz a helyzet.

"In God we trust. All others must bring data"

(#31605) smc válasza tuzpenge (#31602) üzenetére


smc
addikt

Erős fénynél a nem laminált nehezebben látható.
Vastagabb a készülék miatta.
Ceruzánál zavaró, mert távolabb van a pixelektől a hegy.
Hangja, amit írtál.
Meg a minőségérzet nem olyan jó.

Amúgy ezektől eltekintve nem rossz az sem, sokan használják itt megelégedéssel. Javítani is könnyebb, csak ma már azért tényleg fura egy ilyen kijelzőt tapicskolni, gondolj bele mikor láttál utoljára olyan telefont ami nem laminált. Androidos tablet fronton is csak a budget kategóriában találkozni vele.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#31606) Gergőke88 válasza consono (#31604) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem hiszem, hogy emelés lesz. Továbbra se abból induljunk ki, hogy sufi gsm hoygan áraz...
köszi

(#31607) consono válasza Gergőke88 (#31606) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, nehezen bírom elképzelni, hogy ingyen majd mindenki több garanciát adna, de neked legyen igazad, mindenkinek az lenne a jobb...

"In God we trust. All others must bring data"

(#31608) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

A párom vett egy 4. gen iPad Air-t és nézegetjük, hogy milyen periféria volna hozzá a legjobb. Mivel asztalnál használnánk itthon csak billentyűzettel, arra gondoltam, hogy egy Magic Keyboard + Magic Mouse + egy jó kis tartóállvány lenne jó az asztali használathoz, kézbe fogva amúgy sem kell a billentyűzet.

A kérdésem az volna hogy ez így helytálló, azaz az Apple egere és a billentyűezete teljesen kompromisszummentesen használható az iPaddel?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#31609) Divinity válasza consono (#31607) üzenetére


Divinity
őstag

Már piacon lévő eszközön emelni azért elég mocskos húzás lenne, viszont a következő eszközök árát biztos megnyomja

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#31610) TechN7ne válasza Gergőke88 (#31603) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Emag sufni gsm?
👊🏽 Gratulálok ,látom nagyon unatkozol.

(#31611) tuzpenge válasza TechN7ne (#31610) üzenetére


tuzpenge
őstag

Hát sajna ebben igaza van. Ha jobban megnézed akkor mindenféle ismeretlen helyről származnak a dolgaik (az hogy az emag honapján látod ne tévesszen meg, nem az emag a forgalmazó, vagy legalábbis nagyon kevés esetben). Egy ízig-vérig román cég..... annak minden előnyével és hátrányával. Én amit onnan vettem mind szar volt idáig, vagy hamisítvány (pl mosószer). Nem is vásárolok tőlük akármilyen olcsók is...bár nem is azok, mert mindig találni tőlük olcsóbbat és megbízhatóbbat is.
De nem vitázni akarok veled és nem a pártját fogni a kollégának.

ˣ

(#31612) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

iPad air 2-re keresek strapabíró tokot itthonról. Van ajánlott bolt?

üdv.

.

(#31613) TechN7ne válasza tuzpenge (#31611) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Lehet igazatok van ,sőt azt kívánom hogy legyen! :K
Nyilván senki sem a saját pénze ellensége ,ha maradnak az árak + garival ,mindenki jobban jár.

Emag tol egy 11 pro max. ot rendeltem három napja ,aktiválatlan bontatlan készüléket kaptam normális számlával.
Am ezen kivűl nem nagyon vásároltam még tőlük ,mindig drágábbak voltak az átlagnál és nem szeretek rendelgetni sem ,de nem cáfolom az állításod mert simán lehet ebben is igazad ,találkoztam már nem egy simlis bolttal én is sajnos.

Mindenesetre egy Emag - szintű boltot nem lehet nevezni sufni gsm nek ,Apple hivatalos viszonteladó listán is szerepelnek ,így az apple termékekre jár az 1 év garancia + 1 év szavatosság.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#31614) Divinity válasza TechN7ne (#31613) üzenetére


Divinity
őstag

Kicsit fentebb irtam le [link]

emagom van saját emag által forgalmazott termék de vannak egyéb cégek termékeik is.
Az emag által forgalmazottakra az Apple garanciális feltételei élnek az egyéb cégekére a cég sajátja. Minden termék oldalán szerepel, hogy forgalmazza xy. A linkeld iPad esetén ez egy gsm bolt

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#31615) tKb.


tKb.
tag

Sziasztok!

Picit off topik lenne amiről információval szeretnék gazdagodni. A holnapi nap folyamán vásárolnék egy használt 2020-as iPad Pro-t. Sosem volt Apple készülékem, mire érdemes odafigyelni egy ilyen vásárláskor? Adásvételit fogok írni termeszetesen, de van valami különleges dolog az Apple termékeknél amivel kapcsolatban érdemes lenne ott foglalkozni? Egy iPad-et letudnak tiltani?

Előre is köszönöm a választ!

(#31616) Jaded válasza TechN7ne (#31610) üzenetére


Jaded
senior tag

lol

Renault Megane IV Limited

(#31617) Kaba válasza tKb. (#31615) üzenetére


Kaba
veterán

Igen le tudnak tiltani.A legfontosabb legyen kijelentkezve az Icloudból.Csinálhatsz egy gyári visszaállítást a kipróbálás előtt,így látni fogod a beüzemelés során mire kérdez rá az eszköz.Az is ellenőrizhető a sorozatszám alapján,hogy nem-e lopott a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#31618) tKb. válasza Kaba (#31617) üzenetére


tKb.
tag

Köszönöm a választ! Hogyan ellenőrizhető? Ott arra gondoltam, hogy lenézem a számot az iPad hátuljáról és összehasonlítom a istyle-os számlával amit adnak vagy van valami megoldás elektronikus úton is?

(#31620) Rage47


Rage47
veterán

iPad Air 2 mennyire fluid manapság? Családban van egy Air 1 és borzalom, szaggat lassú, szörnyű.

(#31622) Kaba válasza tKb. (#31618) üzenetére


Kaba
veterán

A sorozatszám ellenőrizhető az Apple ellenőrző honlapján.
Checkcoverage.apple.com
Itt látod a garanciát és azt is ha lopott lenne a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#31623) koxkids válasza Rage47 (#31620) üzenetére


koxkids
őstag

Nekem az van már 5 éve, de már erősen agyalok a cserén. Kevés a RAM, és azért döcögős néha a rendszer.
Attól függ mire kell, de inkább újabb modellt vennék. ;)

(#31624) Rage47 válasza #05304832 (#31621) üzenetére


Rage47
veterán

Ja hát szülőnek kéne valami olcsó megoldás, az Air1-t rossz nézni. :D Facebook, YT, alap dolgok, még egy weblap megnézése is szaggat.

(#31625) tboldi válasza Kaba (#31622) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kimaradt egy "c". :B
Helyesen a link.

szerk.: Látom, közben javítottad. :R

[ Szerkesztve ]

(#31626) Kaba válasza Rage47 (#31624) üzenetére


Kaba
veterán

Vehetsz egy Ipad6,vagy Ipad 7-est használtan,mostanában ki lehet fogni őket jó áron.

(#31627) Noxy válasza Kaba (#31622) üzenetére


Noxy
veterán

Lopott eszközökkel nem foglakozik az Apple, (erre ott az iCloud zár) meg le sem tiltja.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#31628) xhege


xhege
addikt

Az iPad 8 esetén mennyi kifutási idővel lehet számolni? Hány évig lehet “fájdalommentesen” használni?

(#31630) Gergőke88 válasza TechN7ne (#31613) üzenetére


Gergőke88
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#31631) Kaba válasza xhege (#31628) üzenetére


Kaba
veterán

5 évig biztosan,de lehet tovább is.

[ Szerkesztve ]

(#31632) xhege válasza Kaba (#31631) üzenetére


xhege
addikt

Köszönöm! Azon tanakodok, hogy lehetőségem van venni egy 2 éves (2017-és modellévű) MacBook Airt 200-ért. Az a jobb vétel a jövőre nézve vagy egy iPad 8 felszerelve billentyűzettel tokkal ceruzával? Árban kb hasonlóan jövök ki. :F Ami riasztó, hogy azt olvasom a MacBook Air kijelzője nagyon gyenge és a legkevésbé sem színhelyes....

(#31633) tboldi válasza xhege (#31632) üzenetére


tboldi
nagyúr

A MacBook Air kijelzője csak akkor gyenge, ha mellette van egy retinás gép is, önmagában szerintem nincs vele különösebb baj.

(#31634) consono válasza xhege (#31632) üzenetére


consono
nagyúr

Kijelzőben jobb az iPad, felbontásra is, színekre is talán, de sokkal kisebb is méretre... Nagyon nehéz pont e között a két gép között választani. Én a 2017-es Air mellé vettem az iPad 8-at...

"In God we trust. All others must bring data"

(#31635) xhege válasza tboldi (#31633) üzenetére


xhege
addikt

Szerinted az lenne a jobb vétel?

(#31636) tboldi válasza xhege (#31635) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezt neked kell eldöntened, nem nekem. ;)

(#31637) Kaba válasza tboldi (#31633) üzenetére


Kaba
veterán

Le tudnád részletesen írni,hogyan kell linkelni ipadról ios14,mondjuk ide a topikba,előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#31638) Cyberbeni válasza xhege (#31632) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Ha a MacBook nem tud olyat, amit az iPad nem, de neked szükséged van rá, akkor én iPadet vennék.

(#31639) xhege válasza consono (#31634) üzenetére


xhege
addikt

Akkor neked komoly összehasonlítási alapod van. Ha a kettő közül kellene választani melyiket választanád teljesen hétköznapi használatra (böngészés, videók, e-mailek.m, kisebb irodai feladatok, némi fotószerkesztés)

(#31640) tboldi válasza Kaba (#31637) üzenetére


tboldi
nagyúr

Amikor írod a hozzászólást, a szövegmező alatt vannak az emotikonok és a formázó gombok, ezek között van egy olyan, ami két láncszemet ábrázol. Erre bökj rá, majd a felugró ablakba szúrd be a linket. Erre több mód is van, én 3 ujjal szoktam megérinteni a kijelzőt, olyankor megjelenik 5 gomb, az utolsó előtti a beillesztés. Bár mintha iPaden lenne erre egy dedikált gomb is a gyári billentyűzeten. :F

(#31641) xhege válasza Cyberbeni (#31638) üzenetére


xhege
addikt

Egyiket sem használtam még, sajna nincs tapasztalatom velük. Nagy dilemma , de ezek szerint tényleg nem annyira egyértelmű a döntés másnak sem....

(#31642) Kaba válasza tboldi (#31640) üzenetére


Kaba
veterán

Üdv.A 3 ujjas érintésnél nem jelenik meg az öt gomb.

(#31643) Cyberbeni válasza xhege (#31641) üzenetére


Cyberbeni
addikt

De egyértelmű a döntés. De ha nem tudod, hogy neked MacBook kell, akkor nem kell. (Olyanra gondolok, hogy pl munkához használt alkalmazás, de amiket fentebb felsoroltál, azokra mind van ugyanaz az app, vagy jó alternatíva) De így utólag belegondolva, ez már az eredeti kérdésből is egyértelmű volt, mivel nem kérdeztél rá semmire, hogy azt lehet e iPaden.

(Nekem 2014-es airem volt, most van egy 2014-es mac minim sokkal jobb hardverrel, kb 10k ráfizetéssel, mert nekem macOS is kell, de hordozásra meg van egy iPad 6, azt még a csere előtt vettem)

[ Szerkesztve ]

(#31644) Alex91 válasza xhege (#31641) üzenetére


Alex91
félisten

Vegyel egy iPad8-at szimplan, meg tartsd meg a windowsos notidat... Ja, es egyelore ne vegyel az iPadhez semmit, majd latod, hogy mire van szukseged...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31645) SharpSA válasza TechN7ne (#31610) üzenetére


SharpSA
veterán

Az emag kb ugyanolyan, mint az aliexpress, ebay, stb. Egy közös felületet ad mindenféle értékesítőnek. Én egyszer rendeltem tőlük, amit nem sikerült szállítaniuk, majd nagy nehezen 2 hónappal később visszakaptam a pénzemet. Többet nem foglalkoztam és nem is fogok később sem velük...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#31646) SharpSA


SharpSA
veterán

Be lehet valahol állítani, hogy a Safariban a címsorban a teljes cím látszódjon, ne csak akkor, ha rányomok?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#31647) xhege


xhege
addikt

Köszi mindenkinek! Azt hiszem csak tartok kicsit az iPadtől mert sosem használtam tabletek. Szóval lehet itt az ideje kipróbálni.

(#31648) tboldi válasza Kaba (#31642) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pedig működnie kell. :)
1:51-től

(#31649) Kaba válasza tboldi (#31648) üzenetére


Kaba
veterán

Megnéztem működik,ahogyan leírtad.Mégegyszer köszi.

[ Szerkesztve ]

(#31650) consono válasza xhege (#31639) üzenetére


consono
nagyúr

Sajnos még nincs összehasonlítási alapom, majd csak a jövő héten jön meg és karácsonyig a dobozában fog pihenni...

"In God we trust. All others must bring data"

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.