Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) csibe1 válasza kano (#10649) üzenetére


csibe1
addikt

Fizess PayPal-on keresztül. :)
Itt vannak a garanciális feltételek, mire meg mennyit vállalnak: [link]

Más:
Ahogy látom a többség minél olcsóbban akar rendelni kintről olyan cuccot ami itthon drágább. Aztán amikor gond van akkor meg jön a visítás, ha túl drága lenne a javítás. :DD
Másik topikban kb. 100ezret fizettek a 10" tabletért kinti rendeléssel, mert az úgysem romlik el. :)
Utána meg ment az izgulás, mert nem ért oda akkorra amikorra gondolták. :D
Szóval nem árt elgondolkodni a kinti rendelésnél, hogy mit merre hogyan. :)
SSD-t én nem vennék kintről, mert nem annyival olcsóbb; és a gari is kérdéses.
Aztán ezt ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy megéri-e a kinti olcsóbb rendelés az esetleges garancia hiányát, meg a levelezgetést a pénzvisszatérítésről.
Persze ez termékenként változik, de én SSD-t merevlemezt nem igazán vennék kintről, ha itthon nem sokkal drágább meg rendes gyári garit kapok rá.
Az új ársávos garancia azért bonyolítja a dolgokat, mert itthon is inkább többet fizetek a rendes gyártói 2-3-5 év garanciáért.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#10652) <Adamsky> válasza csibe1 (#10651) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Igen, a külföldi rendelést mindig át kell gondolni, mert lehetnek hátrányai (a kétségtelen előnyek mellett).
Viszont, ha elég "szerencsés" vagy, akkor itthoni vásárlással is megszívhatod.
Pláne az ilyen termékek esetén, amit nem nagyon javítanak, hanem inkább cserélnek.
Konkrét sztori: bt. fejhallgató itthoni vásárlást követően elromlott. Igen ám, de a bolt közben, - ahol a vásárlás történt, - jogutód nélkül megszünt. Hiába írt az illető (nem velem történt) a gyártónak, onnantól kezdve, hogy nem az ő EU-s webshop-jukból lett rendelve, ezért nem tudnak semmit tenni.

(#10653) kano válasza csibe1 (#10651) üzenetére


kano
nagyúr

Én megvettem itthon 2 év garral és kész.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10654) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

ATV rendszer alatt miért nem jelenik meg a bluetooth codec választási lehetőség? Vagy csak én fogtam ki eddig két olyan box-ot, aminél ez hiányzott? :F
További kínzó kérdés, hogy innentől kezdve vajon milyen bt. codec aktiválódik, ha az ember "ráköt" egy aptX-et tudó hangfalat. Az LDAC-os fülest már meg sem kérdem...

(#10655) motown5l válasza <Adamsky> (#10626) üzenetére


motown5l
senior tag

Ami terszik,benne van,netflix,disney,prime youtube tamogatasa.VLC vel mindent el visz nekem.ez az otodik,keszulekem.Ket formuler Z8 Pro,1 Formuler z11 pro max.,nokia 8000,es ez az mi gen 2
.egyedul ezzel nincs bajom
A formuler 11 pro maxot 4 honapja vettem,tobb mit 60 000 fizettem erte.Hiaba egy bitang eros.keszulek 4Gb ram.rogziteni tud.gyari my, tv online + van benne., DEa,nincs licensze a netflix,disney,prime alkalmazasokhoz.nokia is,jo,kezulek,de annak,a bluetooth problemaja van,nem kezeli rendesen a bluetooth hangszorot.ez az mi mindenben tokeletes.ami,szar benne az a taviranyitoja gagyi.Projectoral használom

[ Szerkesztve ]

(#10656) <Adamsky> válasza motown5l (#10655) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... VLC vel mindent el visz nekem ... "
Örülök, hogy neked nincs vele gondod, de sajnos ténykérdés, hogy vannak olyan filmek, amik az 1st gen.-el mennek bekapcsolt hw. decode mellett, míg a gen. 2-n nem.

" ... 4 honapja vettem,tobb mit 60 000 fizettem erte ... "
Íííí, az kemény. Nem tudtad, hogy mit veszel, vagy akkor még nem volt igény a streaming?

Egyébként, ha már bluetooth ...
Megnéznéd, hogy a gen. 2-n a developer options alatt látsz-e bt. codec állítási lehetőséget? Szerintem ezek a box-ok csak SBC-t tudnak ...
Szerencsére nálam Kinhank G1-el szépen muzsikál az Ali-ról rendelt aptX-et (LL, HD, Adaptive) támogató USB dongle.

(#10657) motown5l válasza <Adamsky> (#10656) üzenetére


motown5l
senior tag

Akkor a.tv re volt kotve ,es kifejezetten csak Magyar tv nezesre.Nem latok bt codeck allitasi,lehetoseg ott Vsn olyan,hogy,hang..abba formatumok.abban,sutomatikusan valaszt.vagy PCC ,vagy Passthrough
A hetencjott ra frissites.Nekem peldaul az MX Player Pro val vannak problemak.Annak,hang bajai vannak.De codecket lehet hozza le.tolteni. szerintem mas program,is.igy megoldhato.

[ Szerkesztve ]

(#10658) <Adamsky> válasza motown5l (#10657) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... olyan,hogy,hang..abba formatumok.abban,sutomatikusan valaszt.vagy PCC ,vagy Passthrough ... "
Rossz helyen nézed! A developer options alatt (például) kellene lennie (mint a telefonodon, ha nézted már).

" ... MX Player Pro val vannak problemak ... "
Rövid ideig nekem is fenn volt ez is, és a VLC is, de azon vettem észre magam, hogy nem használom. A Kodi mindent (is) tud, egységes (Netflix, Youtube, offlne videók, zene, rádió, TV, stb.) felületen. Mi Box-on pedig eleve luxus több app-ot tartani egy dologra, mert nagyon hamar "bevered a fejed" a szűkös tárhelybe.

(#10659) KisApám


KisApám
addikt

Lehet kapni s928x amlogic tvboxokat, pl. az alin 60k körül.
Megérnek azok egyáltalán annyit?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#10660) motown5l válasza <Adamsky> (#10658) üzenetére


motown5l
senior tag

[kép]
[kép]
Ezek vannak

[ Szerkesztve ]

(#10661) <Adamsky> válasza motown5l (#10660) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Mondom, ne itt, hanem a developer options alatt keresd. ;)

A build számra nyomj rá párszor (talán 7× kell)

Utána lesz developer options. Itt kellene lennie vm. btluetooth codec beállításnak (ld. korábbi képernyőképem).

Igazából a többieket is kérdezném, hogy bármilyen ATV-s box-on lát-e dev. options alatt codec váltási lehetőséget.

Pro tipp: k. jó kis app. Tényleg csak az ember fantáziája szab határokat. :K

[ Szerkesztve ]

(#10662) ®abstract® válasza <Adamsky> (#10661) üzenetére


®abstract®
őstag

én tudom,hogy mire gondolsz :K

annyi a problem hogy hiaba valasztom ki bármelyiket- az alapra vissza vált vagy az sbc re :U nekem X96MP boxom van slimbox rom. ez pedig a hangszorom [link] codec support= sbc. a regi hangszorom [link] egyikem se tudja a qc.aptx et..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#10663) <Adamsky> válasza ®abstract® (#10662) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ja-ja, ez az, köszi! Csakhogy ez ugye "sima" droid. Én meg ugye Google / Android TV-re lennék kíváncsi.

" ... hiaba valasztom ki bármelyiket- az alapra vissza vált ... "
" ... egyikem se tudja a qc.aptx et.."
Na, ja. Kellene egy olyan fej-/ fülhallgató vagy hangszóró, ami nem csak SBC-t tud.
AAC-re se tudod áttenni egyik hangszóró esetén se?
Nekem az egyik bt. hangszóró aptX-et tud, és van fej- valamint fülhallgatóm LDAC támogatással.

(#10664) motown5l válasza ®abstract® (#10662) üzenetére


motown5l
senior tag

En nem találom melyik optionsba vannak,ezek,a beállítások Devloper optionsba vagyok pedig

[ Szerkesztve ]

(#10665) ®abstract® válasza <Adamsky> (#10663) üzenetére


®abstract®
őstag

ja,egen droid v. nem atv. direkt a droidot raktam,nekem jobban tetszik :K
atv esetén 50 % hogy benne van,vagy máshogy kell elohivni..
kivalasztom az aac t= kilépek majd be= ugyanaz- visszavált sbc re.
csak ezt tudom modositani ami megmarad:


motown51

nemtom,hogy neked mi a rossebb van ott,latnod kéne pedig :F
annyi szokott lenni,hogy a development menu 2 verzioban tud mutatkozni= van 1 szűkített meg a bővített változat amit láthatsz-utobbi mindent mutat..🤔
droidos tvbox-huawei -saomi készülékben is meg található nekem a dev menü,bővítve..

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#10666) <Adamsky> válasza ®abstract® (#10665) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az AVRCP teljesen más sztori.

" ... nemtom,hogy neked mi a rossebb van ott,latnod kéne pedig ... "
Én ebben egyre kevésbé vagyok biztos. Volt (van) egy Mi Box S-em (1st gen.) 9-es ATV-vel, abban sincs semmilyen bt. codec állítási lehetőség, és a nemrég vett Kinhank G1-ben (ATV 11) sincs.
Majd ha a hosszú hétvége / ünnep után előkerül a többi ATV box-os tulaj, akkor talán okosabbak leszünk. ;)

(#10667) ®abstract® válasza <Adamsky> (#10666) üzenetére


®abstract®
őstag

ja, köszi az infot :K akkor lehet az a gond-atv be nincs benne :F

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#10668) Steve1207 válasza <Adamsky> (#10666) üzenetére


Steve1207
veterán

Android tv alatt ilyen nem is sűrűm volt, de az újabbaknál meg inkább szimplán nincs, talán még az ősidőkben a 7-9 körül lehetett előcsalni fejlesztőiben, de az már nem is 5 éve, hanem inkább 10 kb. Sokszor még telónál se lehet már ennyire részletesen zárt rendszeren manapság sima droidnál, pedig ott jóval nagyobb a testreszabhatóság. Ott is alkalmazások kellenek, hogy átállítsuk (de amúgy ezek néha mennek box-on is, mivel csak ki van vesézve a menüpont, de működésben nem tiltott és támogatott lenne a váltás, szóval tesztelgetni lehet éppenséggel.)
Ez fentebb csak simán custom rom "tulajdonság", hogy mindent bennehagynak, mint lehetőség.

.

(#10669) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Az Auchan még mindig fogyi. Ma nekem is lemondták a Hako Prot.
Aliról csak 2/16-os van, az nagyon gyász?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#10670) kano válasza pulutodurumo (#10669) üzenetére


kano
nagyúr

Úgy néz ki, hogy nekem még volt készleten. :C
Kell valakinek?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10671) Magorov88 válasza kano (#10670) üzenetére


Magorov88
újonc

Az jó... ha meg is kapod akkor főleg...
Nekem ma jött meg a csomag...
2/16os volt a csomagban amit küldtek...
Az Auchan számláján 4/64 áll...
Kíváncsi vagyok mi lesz ennek a megoldása...

(#10672) kano válasza Magorov88 (#10671) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem is 2/16-os. Legalább össze tudom hasonlítani, hogy milyen a nagyhoz képest.
Én felhívtam őket és azt mondták, hogy küldjem vissza és elnézést kértek. Bénák szegények...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10673) lowzor válasza kano (#10672) üzenetére


lowzor
veterán

Egy másik webáruháznál én is szívok, hasonló egybitesek miatt.
A Bangood-ról kell megvenni, onnan rosszat még nem kaptam. Ha meg szart küldenek, akkor nem szarakodnak, visszafizetik.

[ Szerkesztve ]

(#10674) RVR400 válasza lowzor (#10673) üzenetére


RVR400
veterán

A különbözetet esetleg nagy nehézségek árán visszakapod (ha az első 3-5 kupon, illetve pontjóváírásos felajánlásukat határozottan elutasítod) , mivel kaptál terméket, ami működik, és ugye annak az értéke nem 0... Mondom ezt VIP4 szintű vásárlóként.
Természetesen ettől függetlenül a valószínűsége tényleg nagyobb, hogy azt küldik, amit megrendelsz.

(#10675) Beni2360 válasza RVR400 (#10674) üzenetére


Beni2360
félisten

Én majdnem VIP4-s vagyok de eddig még mindig rendezték a dolgokat. Legutóbb egy károk láncfűreszt vettem 2db aksival. Mindkét aksi a 1-1 cella zárlatos volt. Videót csináltam és a gép felé árát vissza utalták. Vettem rajta 5db 3000-s mAh Samu aksikat. Az egyikbe mentek a másikban meg a hibás cserélve lett. Anno egy hónapon belül meghalt a média box küldtek egy másikat helyette. Volt mikor gyöszködni kellett őket de beláták, hogy nem pontok kellenek.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10676) lowzor válasza kano (#10672) üzenetére


lowzor
veterán

Viszont a Leap S3 is teljesen jó mindenre, ha elég 16 giga tárhely: [link]

(#10677) kano válasza lowzor (#10676) üzenetére


kano
nagyúr

Kipróbáltam a 2/16-os Hako-t és nem érzem lassabbnak, mint az én 4/64-esm. Háttértárból 12GB a szabad.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10678) lowzor válasza kano (#10677) üzenetére


lowzor
veterán

Azért is mondom, hogy jó a Leap S3, ha elég a 16 giga tárhely.

(#10679) <Adamsky> válasza kano (#10677) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Kipróbáltam a 2/16-os Hako-t és nem érzem lassabbnak ... "
Nem tudom miért vártad, hogy lassabb lesz? Illetve kérdés, hogy hogyan "tesztelted?
Itt nincs nem igazán van multitask (persze ez is megoldható, és 4 Gbyte-nál már van is értelme ...).
A több memória az előbbihez, netezéshez, esetleg játékhoz kell. Ha csak filmezésre, zenehallgatásra használod, akkor tök felesleges a 4 Gbyte.
A háttértár mérete már más kérdés. Szerény véleményem szerint – látva a mai apk-k méreteit (+ a Kodi adatbázisa is gyorsan képes hízni) – a belépő szint a 16 Gbyte (a 8 már sokszor kevés).

(#10680) kano válasza <Adamsky> (#10679) üzenetére


kano
nagyúr

"A több memória az előbbihez, netezéshez, esetleg játékhoz kell. Ha csak filmezésre, zenehallgatásra használod, akkor tök felesleges a 4 Gbyte."
Még fölösleges, de nem tudni mi lesz kb 1 hónap, 6 hónap vagy 1 év múlva.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10681) <Adamsky> válasza kano (#10680) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... nem tudni mi lesz kb 1 hónap, 6 hónap vagy 1 év múlva."
Ez nem a mobiltelefon piac (hál' Istennek). A 2/8 Gbyte-os Mi Box S-em is leginkább a 8 Gbyte miatt vált szűkössé, és nem a 2 Gbyte RAM miatt. Utóbbi - ahogy az előbb írtam - filmezéshez untig elég. És elég is lesz az elkövetkező 100 évbe (ha mégsem, és egy film megnézéséhez 4 Gbyte kell (!), akkor baj van/lesz).
Szóval szerintem egyszerű a képlet: el kell dönteni, hogy az ember mire (és mivel) akarja használni.

(#10682) lowzor válasza <Adamsky> (#10681) üzenetére


lowzor
veterán

Azért van multitask, mert szeretem, ha pl a VLC ugyanoda dob vissza, ahol otthagytam. Az igaz, hogy még elég a 2 giga ram is.

(#10683) DrKapocs válasza <Adamsky> (#10679) üzenetére


DrKapocs
őstag

Alkalmazásváltás megvalósítására van esetleg ötleted? Képet vetítek ki vele projektorra kötve, innen át kellene váltani a smarttube-ra, ott egy videót lejátszani, majd onnan vissza a képhez. Telefonon ugye egyszerű, de én itt sehol sem találtam alkalmazásváltót.

[ Szerkesztve ]

(#10684) lowzor válasza DrKapocs (#10683) üzenetére


lowzor
veterán

Van olyan app, amivel a távirányítón lévő gombokra át lehet programozni bizonyos appok indítását, esetleg azzal megoldható.

(#10685) <Adamsky> válasza lowzor (#10682) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hát, ha "home" gombot nyomsz, akkor a köv. indításnál van rá esély, hogy ugyanonnan indul az app, de én nem erre gondoltam, hanem az app-ok közti váltásra (a home-ra való visszatérés nélkül).

#10683 DrKapocs
A #10661-ben link-eltem egy fantasztikus app-ot. Szerintem meg fogom venni, mert nagyon jó, és a fejlesztője megérdemli. Azzal tudsz pl. ilyet, és még egy rakat jobbnál-jobb dolgot.

(#10686) DrKapocs válasza <Adamsky> (#10685) üzenetére


DrKapocs
őstag

Nagyon szépen köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#10687) kano válasza <Adamsky> (#10681) üzenetére


kano
nagyúr

"Mindenre elég lesz 640kB RAM." :U
Mondták anno...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10688) kano válasza kano (#10687) üzenetére


kano
nagyúr

Hogy telepítettétek a smarttube appot? Az install után amikor azt írja, hogy ez egy régi androidra tervezett app, akkor nem tudok rámenni a telepítésre. Nálatok nincs ilyen?
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10689) <Adamsky> válasza kano (#10688) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... azt írja, hogy ez egy régi androidra tervezett app ... "
Nem tudom, hogy mit, és honnan próbáltál, de szerintem innen szedd le a stabilt. Annak mennie kellene (és nem kellene régi droid verzióra panaszkodnia)

(#10690) kano válasza <Adamsky> (#10689) üzenetére


kano
nagyúr

Pedig ez panaszkodik.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10691) <Adamsky> válasza kano (#10690) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Pedig ez panaszkodik." – el sem tudom képzelni, hogy miért. :F
Most próbaképp feldobtam a link-ről egy Android 10-es tablet-re (más nem volt kéznél). Azt írja, hogy Android 4.3-tól felfelé mindennel kompatibilis.
Egyébként felmegy, csak nyavalyog, vagy ki is lép a telepítőből? Nézd már meg a telefonodon, tablet-eden, másik eszközön!

(#10692) Steve1207 válasza kano (#10688) üzenetére


Steve1207
veterán

Nem használom, de gond nélkül felment Android tv 12-re és megy.

[ Szerkesztve ]

.

(#10693) kano válasza Steve1207 (#10692) üzenetére


kano
nagyúr


Play Protect kikapcsolása után felmegy.
De nektek nem írja ezt a Play Protect? A14 alatt is kiírja.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10694) Steve1207 válasza kano (#10693) üzenetére


Steve1207
veterán

Tovább részletek, telepítés mégis, csak a sima biztonsági figyelmeztetés.

.

(#10695) <Adamsky> válasza kano (#10693) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Igen a "Play protect" hajlamos sok mindenért nyavalyogni.
Végül a box-ra is felment? Ha, igen, mi volt a gond?

(#10696) kano válasza Steve1207 (#10694) üzenetére


kano
nagyúr

Értem, de boxon nem lehetett a további részletekre menni. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10697) kano válasza <Adamsky> (#10695) üzenetére


kano
nagyúr

Nem. És távirányítóval nem lehet a "További részletek"-re navigálni. Lehet, hogy ki kell próbálnom egy bt egeret.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10698) kano válasza kano (#10697) üzenetére


kano
nagyúr

Bt egérrel sikerült.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10699) Steve1207 válasza kano (#10696) üzenetére


Steve1207
veterán

De lehet, egeret rákötöd és lekattintod. Vagy nem tudom ezen mi a szöszölős, nekem 10 mp volt a dongle-t átdugni, lekattintani és aztán visszarakni a helyére :D

.

(#10700) feuerteufel


feuerteufel
csendes tag

Hako pro-hoz használ valaki kontrollert?
Ha igen milyet?

(#10701) EnterR


EnterR
veterán

Leap S3-ra jött egy 699MB-os frissítés. Van valami érdekes benne?

PSN ID: marquuard

(#10702) EnterR válasza EnterR (#10701) üzenetére


EnterR
veterán

Úgy látom biztonsági frissítés ugrott 2024. januárra (2022. novemberről) és frissebb a kernel verziószáma.

PSN ID: marquuard

(#10703) feuerteufel


feuerteufel
csendes tag

A Hako-hoz csak Bt egeret lehet csatlakoztatni?
Van itthon több darab usb stick-es is, de nem mennek vele :((

(#10704) Fall-N válasza feuerteufel (#10703) üzenetére


Fall-N
veterán

Bármilyen vezeték nélküli 2,4 GHz-s vezeték nélküli billentyűzet + egér jó hozzá. Ezek nem BT-vel működnek, csak rádióhullámosak. Nekem például egy Ewent touchpados wireless billentyűzetem van, USB-be kell bedugni az adó/vevőjét és már működik is. Annyi hátránya van a BT-s perifériához képest, hogy kell az USB aljzat a boxon/sticken, így a Chromecasthoz nem tudom használni, csak ha aktív, tápolható elosztót vennék hozzá, ami még nem történt meg. BT-s meg működne, mert BT van mindegyikben.

Másik alternatíva az Androidos telefonon a Google Home virtuális távirányítója. Azt szoktam használni. Ha párosítva van, akkor lehet vezérelni telefonnal.

[ Szerkesztve ]

(#10705) <Adamsky> válasza feuerteufel (#10703) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Érdekes. Annak pedig működnie kellene. Nekem ugyan nem Hako box van, de egy "noname" Ali-s 2.4 Ghz-es távvezérlő (amin van trackpad), és egy Xiaomi Wireless Fashion Mouse (ez ugyan tud bt.-t is) simán működött Mi Box S-el és a Kinhank G1-el is.

(#10706) ikszboX


ikszboX
csendes tag

Sziasztok!

Ez mennyire valid lista?

Mi TV Box-on gondolkozok :D

Köszi :R

A bizalom kétirányú utca

(#10707) Exelsior24 válasza ikszboX (#10706) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Szia!

Kimásoltak valami külföldi cikket szerintem, meg lefordították magyarra, de amúgy jó a lista "valid"-nak tűnik, a rajta szereplő TV box-ok mind elég jók és ajánlottak, külföldi cikkekben is nagyjából ezeket szokták ajánlgatni.
Belekötni max annyiba tudnék, hogy nincs olyan, hogy Chromecast 4, azt az eszközt Chromecast with Google TV-nek hívják, és létezik belőle 4K-s és Full HD-s verzió is.
Én még mindig az 5-6 éves első generációs Mi Box S-emet nyúzom, jó kis kütyü az, szépen teszi a dolgát mind a mai napig.

[ Szerkesztve ]

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#10708) <Adamsky> válasza ikszboX (#10706) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Valid-nak, "valid", egyetlen kamu készülék sincs rajta. ;)
Mire kellene a box? Streaming? Offline filmek? Milyen programokat szeretnél rá feltenni?

(#10709) feuerteufel válasza Fall-N (#10704) üzenetére


feuerteufel
csendes tag

Próbáltam billentyűzettel is, valamiért nem megy nálam :O

(#10710) RVR400 válasza feuerteufel (#10709) üzenetére


RVR400
veterán

Csinálj egy visszaállítást, aztán próbáld meg.

(#10711) <Adamsky> válasza feuerteufel (#10709) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Vezetékes egér / bill.? Egyáltalán működik nálad valami USB-ről?

(#10712) ikszboX válasza <Adamsky> (#10708) üzenetére


ikszboX
csendes tag

köszi a válaszokat srácok!

főbb streaming szolgáltatókra kellene, jó minőségben nézném :D

nincsenek nagy igények, Mi Box S fele hajlok

A bizalom kétirányú utca

(#10713) <Adamsky> válasza ikszboX (#10712) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... streaming szolgáltatókra kellene (...) Mi Box S fele hajlok ... "
Ha, csak streaming-re kell, akkor hajrá!
Nekem van egy Mi Box S-em (az első generáció), de utóbbi időben picit megingott a bizalmam a márkával kapcsolatban. Volt ugyanis egy elrontott frissítés, amit azóta se javítottak, ill. a gen. 2-vel is akadhatnak gondok, ha "offline"-ba is szeretnél filmezni.

(#10714) DrKapocs válasza ikszboX (#10712) üzenetére


DrKapocs
őstag

Nálam a Hako Pro hibátlan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.