Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) zsoca76 válasza DJ. Ru$y (#25800) üzenetére


zsoca76
csendes tag

Köszönöm :R

(#25802) atomstefi


atomstefi
csendes tag

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni. A belső hálózaton van 2 eszköz:
- Gyári Synology DS423 (192.168.0.100)
- Xpenology DS3622xs (192.168.0.101)
Mindegyiknek van saját ddns elérése. Az a probléma, hogy az xpenology serverre beállított ddns címről a gyári Synology servert érem el, így nem tudok belépni az Xpenology serverre. Külön érdekes, hogy miért tudok a gyári serverre ezzel a ddns-el belépni.
Remélem sikerült érthetően leírnom a problémát. Belső hálózaton mindegyik elérés működik rendesen.
Segítséget előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#25803) DJ. Ru$y válasza atomstefi (#25802) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Portokkal kell játszanod, mivel gondolom mind a kettőt kintről azonos porton fogod meg, a routered pedig azt a portot ezek szerint gyári Synology-ra irányítja azt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#25804) atomstefi válasza DJ. Ru$y (#25803) üzenetére


atomstefi
csendes tag

Köszönöm szépen, ez bevált. :R :R :R
Nem jutott eszembe, pedig logikus :W

(#25805) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/urak!

Ez a vas elég lehet Xpenology alá?

[link]

32 giga ssd és 4 giga RAM van benne, 1 terás usb hdd van mellette.

Let the Zone take me if I am.

(#25806) trance89 válasza kutga (#25805) üzenetére


trance89
őstag

Bőven

(#25807) petir válasza trance89 (#25806) üzenetére


petir
senior tag

Az AMD procival nem lesz baja a 7-es verzióval?

(#25808) kutga válasza petir (#25807) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem baj ha nem, most Debian fut rajta, headless szerverként üzemel.

Let the Zone take me if I am.

(#25809) petir válasza kutga (#25808) üzenetére


petir
senior tag

Igazából ha van a fiókban egy HDD-d 15perc kb telepíteni.
Arc verzió ajánlott nekem két gépem van egy egy HPT630-as illetve egy HP T610-es utóbbi a tesztvas ugye az AMD procis arra az istennek nem bírom telepíteni.

// Nyilván a két gép össze nem hasonlítható //

(#25810) kutga válasza petir (#25809) üzenetére


kutga
nagyúr

Van erre valami leírás? Tegnap addig jutottam, hogy virtuális gépre feltettem ez alapján a dsm-et, hogy megnézzem, egyáltalán kell-e ez nekem.

Let the Zone take me if I am.

(#25811) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Arc loaderrel szeret DVA1622-n Surveillence Station sajnos nem volt jó, így próbáltam rendszert váltani ami nem sikerült. Távolról tettem mindet (100km-re vana NAS), viszont lehet csak egy apróságot kell majd átírnom hogy menjen:
- IP:7681-es porton újrakonfigoltam -->ds3622plus | 7.2 | Arc patch engedélyezve | Rendes MAc cím | Sataportmap-nél 00-t írt és felismerte az 1 HDD-t a rendszer ami van benne.

Restart megvolt, find.synology.com látta az új rendszert , majd köv. gombnyomásra azt írta nem látja a HDD-t.
Itt most csináljak tiszta telepítést, vagy még megmenthetem valahogy SSH-n configban turkálva/átírva a HDD-k sorrendjét/bootolását?

Másik kérdésem az lenne, hogy DS3622+-os loader esetében Surveillence Station esetében tudok vajon használni GPU-t? DS3622plus loader Surveillence

A gép amire feltettem a Xpeno-t egy J4005I-s lap 2mag/2 szál, integrált VGA van rajta, és ha be tudom kapcsolni, akkor gondolomnem fogja a CPU-t szerintem 80-90%-on pörgetni...ez még nem tudom mennyire hiteles infó.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#25812) Ittnemaz


Ittnemaz
aktív tag

üdvözletem.
Melyik loadert probáljam e350 AMD-ra rakni? Van valakinek tapasztalat vagy végig kell probálni?

(#25813) kenand válasza petir (#25809) üzenetére


kenand
veterán

Repdill Tinycoreval 7.1.2-et több AMD-s thin clientre feltettem 1-1.5 éve, most is megy egy részük 0-24-ben
ARPL nem szerette az AMDt

[ Szerkesztve ]

(#25814) Pubszon válasza stigma (#25811) üzenetére


Pubszon
veterán

Szia.
Privátban is írtam, hogy a SS-nek nem kell GPU, nem tud vele mit kezdeni, nem kell neki transzkódolni.

Te erre gondolsz?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#25815) kgymac válasza Pubszon (#25814) üzenetére


kgymac
őstag

Szerintem alakfelismerésre szeretné használni (ember, auto).
Az SS elvileg beépülőkkel tudja, ez benne van a dva sorozatban, mint hw.

(#25816) stigma válasza Pubszon (#25814) üzenetére


stigma
addikt

Hi, bocs, hülyeséget írtam, te írtad jól, mert kevertem Plex-el, nem transzkódolni kell.
Gyenge a vas lehet hozzá, annyit szerettem volna, hogy ha ezt a rendszert (DS3622+) teszem fel akkor besegíthet e a GPU a CPU-nak (ffmpeg kódolás gondolom), amikor rokon nézi a telóján az élő képet ?

Bocs elős NVR-es NAS amit összetettem low budget-ből, 3 db Tapo CW kamerának kellene mennie max 2k-ban vagy 1080p-ben ha úgyvan csak rögzítésre.(De ezt már tutod)

Köszönöm, jhogy próbálsz segíteni, és bocs ha láma vagyok e téren.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#25817) stigma válasza kgymac (#25815) üzenetére


stigma
addikt

Hi, nem nem arra kell, leírom egyben.

Adott egy Low budget NAS, amire egy régebbi fejlesztő loader-t tettem, viszont githubról , midnenhonnan törölte magát/törölték.
AuXXXilium (ARC) loadert ajánlották, 3 db Tp-Link Tapo CW320WS kamera aminek a képéet kellene menteni, mert 64GB-os microSD van benne, 128GB a max amit kezelnek a kamerák, de ott is max 1 nap amit tud rögzíteni a kamera.

Ezért NAS-t tettem össze régi törölt loaderrel ment a DVA1622, de az ARC-vel a Surveillence nem megy sajnos.
Próbáltam migrálni táávolról (100km-ről), de sajnos DS3622xs loader újrakreálása esetén a find.synology.com látta a rendszert hogy sikeresen felállt, de nem talált HDD-t a rendszer.
Hétvégére jön a NAS hozzám, pendrive-ot újraformázom és DS3266xs+-t felteszek rá, ha mégsem láthaa HDD-t akkor mindent törlök és tiszta telepítéssel felmegy majd.

DVA1622 esetében 9.1.4 amit telepítek, ARC loader 9.1.2-t tud kezelni, viszont ha felteszem bármelyik verziót restart után nem érem el a SS-t.

Ezért kell loader-t váltanom, cél hogy legyen egy Xpenos gép, ami kezeli a 3 kamerát és tud menteni sok anyagot.
Gép: Asus J4005I-C, 8GB ram, 2TB WD Purple, 300W-os FSP táp, Codegen ház.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#25818) kenand válasza stigma (#25817) üzenetére


kenand
veterán

Nekem is low budget NAS van, Intel Nuc gen 7 core i3 2 mag, 4 szál. , 6 kamerát rögzít 1080p-ben, mellette még Plex is fut rajta, meg qBittorrent

(#25819) Pubszon válasza stigma (#25816) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem, nem tud besegíteni a CPU-nak, de nem is kell mivel nem terheli, mert az eredeti videót játsza le a telefon. Nem is lehet minőséget állítani, kivétel ha több streamet rögzítesz. Tehát nincs transzkódolás, így nem is kell segítség a CPU-nak.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#25820) szegedilaci


szegedilaci
tag

Sziasztok, ARC builddal, H310 raid kártyát nem látja a rendszer, 16 lemezes syno van emulálva, valakinek ötlete?

(#25821) Essejó válasza szegedilaci (#25820) üzenetére


Essejó
Topikgazda

IT módra kell flashelni a kártyát
link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#25822) szegedilaci válasza Essejó (#25821) üzenetére


szegedilaci
tag

Lehetetlen hardweres raidként működjön? AKkor nincs értelme a kártyának.

(#25823) kgymac válasza szegedilaci (#25822) üzenetére


kgymac
őstag

Tényleg ennyire megoldhatatlan egy fw csere? Nekem 4 kártyával is sikerült, 2 H310, 2 H200. Egy kisméretű, 4 giga alatti penre kellett kiírni egy freedost, majd a penre bemásolni az fw-t frissítő csomagot.
Boot a penről, majd pontosan kellett követni a leírásokat. A lényeg, hogy ne nagyon legyen más lsi chip a rendszerben, bár 1 esetén is ki kellett választani. Speciel ha csak notid van, akkor megoldhatatlan. Én még egy régebbi, két pcie16-os alaplappal csináltam, mert akkoriban a prociban nem volt vga, így kellett egy második az lsi sas kártyának. Ha jól emlékszem, még az egyik pcie sávot maszkolni is kellett szigszalaggal, mert nem indult el enélkül a gép. Speciel ez is benne volt a leírásban, ami egy .fr végű weboldal volt. Képek is voltak, mit-hogyan kell. Az egyetlen extra, hogy a vezérlő SAS címének kezdete speciális volt, ügyelni kellett rá, hogy ne lehessen kettő azonos sas addresszű kártya egyszerre egy rendszerben. Az fw img ugyan azonos lsi chipekként, de ebben az állományban csak 1 cím van, így ezt kézzel kellett beállítani egy parancs paraméterében, de ha előrelátó vagy, akár fel is lehet jegyezni a kártya paramétereit listázó exe futásakor a korábbi sas címet. Kb. 15-20 perces művelet az egész. Persze, egér nincs, kattintgatás sincs, csak a gépelés.
Megjegyzem, a kártyáimat itt vettem a HA-n, az eladók mindig megkérdezték, hogy lsi raid vagy lsi it fw-vel szeretném.

(#25824) kgymac válasza kgymac (#25823) üzenetére


kgymac
őstag

pl. így: [link]
Az mb, amit használtam még sima efi-s volt, nem uefis.
freedos iso letölthető, rufussal (portable) penre irható.

(#25825) Pubszon


Pubszon
veterán

Sziasztok.
ARC loaderrel 7.2.1 alatt működik a 2 faktoros hitelesítés?
Gondolom igen, de azért megkérdezem.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#25826) szegedilaci válasza kgymac (#25823) üzenetére


szegedilaci
tag

Nem a flash a.problémám, elolvastam meg tudom csinálni, a problémám az, hogy én gondolatom szerint egy hardweres raid visít ha 1 lemez kiesik hot swap cserélem, de a szoftveres összeomolhat, használhatatlanul belassul stb. Ennyi csak a bajom, ha it módba rakom áthidalja , mintha nem is lenne benne, akkor meg dugom sima satára a lemezt

(#25827) kgymac válasza szegedilaci (#25826) üzenetére


kgymac
őstag

Akkor olyan kártyát kell választanod, amit a syno támogat. A loaderekben ext-ként kell betölteni, ahogy az lsi 9211-et is. TCRP-hez van talán a legtöbb, páran forkolták is a pocopico féle rp-ext-et. pl. Peter Suh. Github-on vannak kitéve, találsz benne leírást, de talán könnyebb úgy, hogy a kernel modul neve azonos a linuxokon lévővel (ez nem meglepetés persze). hpsa-t például láttam már xpeno-n működni, bár számomra ennek csak két előnye lenne: a raid bios-ban kezelhet hot swap diszket, ennek fizikailag a gépben kell lennie,
majd a raid vezérlő beteszi, ha tényleg kell. A másik a cache modul aksival, úgy emlékszem, ez nincs a H310-nél, de van a HP P sorozatánál. Hot swap-et tud a syno féle raid is, már a 6.1-ben is benne volt (előtte passz, nem használtam korábbi dsm-et). 2018 nyara óta megy, akkor vettem az utolsó H310 hba-t. Két hdd esett ki eddig, egy ACA300-as toshiba smart problémák miatt (160 szektor áthelyezés, 400 a teljes tartalék, nem vártam meg, de még egy évet kihúzott volna) és egy 2.5"-ös HGST Travelstar Z5K1000 (3 után köpte ki a syno, míg a toshit nem). A következő 2.5"-ös kiesése lesz fájdalmas, akkor ssd-re kell cserélnem majd, mert csak SMR hdd-t látok beszerezhetőnek. Azt meg vegyenek a balekok raid-hez.

(#25828) kgymac válasza szegedilaci (#25826) üzenetére


kgymac
őstag

megaraid_sas ext-nek kellene kezelnie. Hogy felületed nem lesz a syno-ban a cseréhez, az tuti. Ha lehet egyáltalán hot swap, akkor azt ssh-n kell megoldanod. A hpsa alatt le lehet kérdezni a hp Pxxx raid-ek hdd-it, valószínűleg megoldható ugyanez a megaraid_sas esetén is, de nem látod majd a syno felületéről. Lekérdezheted egy file-ba vagy levélben elküdheted naponta. it fw esetén látszik a syno tároláskezelőben, sata vezérlőként van jelen a hba az eszközöknél.
A megaraid_sas-t az xml url mezőjében lévő linkkel lehet hozzáadni, a támogatott modell & verzió a link listában, a release után. Amihez van, az műklödik, aminél nincs, az nem fogja kezelni.
Más rendszerhez (arpl) valószínűleg ahhoz fordított ext kell, én eddig csak TCRP-t használtam, minden megoldható volt vele. Mondjuk én még 7.1.1-en vagyok, nem erőltettem a 7.2-t eddig.

(#25829) unicumnext válasza Pubszon (#25825) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Igen, én használom.

(#25830) Mykroft


Mykroft
tag

Kis beszámoló az itthoni rendszer átállásáról, frissítéséről.
Vas: HP Microserver Gen8, xeon proci, 16G ram, 4db hdd, 1db ssd.
Eddig VMwave esxi alatt futott minden virtualizált gépem, közütük egy 6.2.x verziós Xpenology is. Ennek a gépnek volt átadva minden a 4 hdd. Ez így üzemelt az elmúlt 8 évben, gond nélkül.

Jött a felismerés, át kellene állnom proxmoxra. Szerencsére ez egy jó alkalom volt a virt.gépek szelektálására, több mint a felét lehetett kukázni. Viszont amit hozni kellett, azt maradéktalanul. Ebben a proxmox elég baráti, tudja kezelni a .vmdk fájlokat, ami az esxi sajátja.

Az átállás biztonsági játékkal folyt le, előbb csak egy teszt ssd-re lett telepítve a proxmox, ott egy másolat indítása az xpenology gépből. Ha bármi van, még ott az eredeti.
Pár próbálkozás után eljutottunk oda, hogy elinduljon az alap xpeno, és minden fontos többi gép is.
Ezután le lett formázva a rendszer ssd, települt rá a végleges proxmox. Xpeno vm másolat betallóz, 4db hdd átad neki, és szerencsére minden indult szépen, gond nélkül bootolt a gép.

Most, hogy lett bátorság játszani, miért ne frissítsek 7.2re?
Teszt vm felhúz, arc loaderre esett a választás. Meglepetés volt számomra (5.x, 6.x verziók után), hogy mennyire kezes lett ez a loader. Sikerült egy DS3622xs+ verziót indítani. Régi géptől a lemezeket átadtam a 7es verziónak, migrálás sikeresen végbement 10TB adattal, beállításokkal, felhasználókkal. Van egy-két alkalmazás, ami már elavult a 6os verzió óta, de ezzel is csak a takarítást segítette elő.

Összességében a lényeg: 2016 óta, 5.x verzióban kezdve még mindig tudtam görgetni a rendszert tovább. Közben cseréltem már több hdd-t, VM redszer ssd-t, processzort, és most teljes virtualizációs környezetet. A család az egészből annyit vett észre, hogy 1-2 éjjel nem aludtam annyit, és néha nem volt elérhető a nas. Mindenki visszakapta az adatait, és boldog továbbra is.

(#25831) MrTwister válasza Mykroft (#25830) üzenetére


MrTwister
őstag

Ez így tényleg happy end story a javából :K Nekem is hasonló a történetem szinte ugyanezzel a vassal. Arc fut most nekem is 7.2-vel. Arra lennék kíváncsi, hogy azalatt a 8 év alatt hány HDD-t cseréltél már a NAS-ban, mert nekem már kihulott 2-3 db az évek alatt. :U :O

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#25832) Mykroft válasza MrTwister (#25831) üzenetére


Mykroft
tag

2x1TB van tükörben, azok egyszer már biztos cserélődtek.
2x4TB van külön-külön, az elődökre nem emlékszem már, de ezek se fiatalok már.
Most, hogy már látok smart adatokat is, lassan újra cserélni kellene a parkot.

Nagyobb szívás volt a datastore ssd, aminek a sata kábele lett kontakthibás, ezért teleírta a smart táblát hibával a tároló, és sírni kezdett az esxi miatta.
Ekkor vettem új ssd-t, de a kábel még mindig szar volt (azt nem cseréltem elsőre), így az új ssd is kapott pár hiba beírást.

Az esxi ráadásul microSD-ről futott, hiba nélkül, az első 5 évig, és csak a megnyugvás miatt lett az is kicserélve az ssd-vel egyidőben.

(#25833) kgymac válasza Mykroft (#25832) üzenetére


kgymac
őstag

Kártyát vm-nek át tudsz adni (passtrought) ? A régi proxmox-on még ment, saját fordítású kernellel, de az 5.x-től nem. Hpe bios korlátozás, hogy a microserveren (g8) ezt nem engedi, de a régi kernellel ezt át lehetett lépni, újabbal persze már nem működik. Van egy xpeno vm-em, 6.1.x, 3615+, 4x3TB shr, tartalék, de nagyon nem akar menni az lsi9211-8i átadása. 8 hdd lenne benne összesen, de proxmox-szal kellene.

(#25834) Egon válasza MrTwister (#25831) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem hasonló mint fentebb, bár még lusta voltam 7.1-ről feljebb lépni és nem virtualizálodk. 8-10 éve megy a rendszer, eddig nulla darab HDD ment tönkre, egyszer cseréltem a lemezeket (anno asszem 3 db 4 vagy 6 TB-os WD Purple volt, most 4 db 6 TB-os WD Red van, de ezeket már eleve használtan vettem: 2 db már 3 éves volt, amikor évekkel ezelőtt megvettem, 2 db pedig viszonylag új, alig több mint 1 éves).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#25835) Mykroft válasza kgymac (#25833) üzenetére


Mykroft
tag

[link] Ez alapján adtam át a lemezeket a vm-nek. Esxi-n is kb így volt megoldva, de ott sokkal körülményesebb volt a folyamat.

Az iroda HP szerverben ezt kártya firmware cserével oldotta meg a kolléga, és utána HostPCI device átadható a vm-nek. Hogy ezt a g8 miként tudja, az nem tudom sajnos.

(#25836) kgymac válasza Mykroft (#25835) üzenetére


kgymac
őstag

Pcie passtrought-tal használnám, full syno hdd kezeléssel. Esxi-n tudja (6.5), proxmox-on (5.2 vagy 5.4, kb. éve nincs bekapcsolva, csak bios/ilo frissítéshez ment) nem. Friss bios és ilo is. Proxmox 4.6 alatt ment a kernel patch, 5.x-szel nem, a kikerülős kód is változott, de azt még megoldottam. Ami gond, hogy nincs map-elve valami memória, ez gondolom a bios vagy ilo miatt van. Egy xml besütése lenne a megoldás (hpe support oldalán a leírás), de ehhez a g8-hoz nincs ilyen, más g8 típushoz valót meg kihagynám, nekem ez még érték.

(#25837) Mykroft válasza kgymac (#25836) üzenetére


Mykroft
tag

ez egy mai fórum bejegyzés, lehet, hogy segíthet: [link]
nem hp szerverben, de ugyan ezt a kártyát bírta működésre.

(#25838) kgymac válasza Mykroft (#25837) üzenetére


kgymac
őstag

Ezeken szerintem már túl vagyok, most a grubban ennél több kernel opció is meg van adva, rengeteg kombinációt és leírást is kipróbáltam. A saját kernel mindenképpen kell, mert a hpe alapból letiltotta a pcie-16 slot átadását. A pontos hibaüzenetre nem emlékszem, de egy memóriatartományt hiányolt.

(#25839) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok,

Visszatérek az Xpeno-hoz az aláábi hardverrel:
Intel S1200KP alaplap
Intel Xeon E3-1265L V2 cpu
8GB ECC ram

Tudnátok linkelni egy ehhez megfelelő DSM 7 loadert?
Illetve melyik DSM verziót szedjem le hozzá?

Köszi! :R

(#25840) MrTwister válasza RazoR (#25839) üzenetére


MrTwister
őstag

AuxXxilium Arc loader
DS3622xs+ -ra konfigolva 7.2.1-es DSM-rel. :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#25841) RazoR válasza MrTwister (#25840) üzenetére


RazoR
veterán

Köszönöm! :R

Van egy HDD-m ami egy 6.x DSM alól lett kiszedve, megoldható valahogy, hogy a leendő gépbe 7.2 alá berakva megmaradjanak rajta az adatok?

(#25842) Pubszon válasza RazoR (#25841) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, nálam is így volt, sőt egy 3 lemezes SHR kötet migráltam 6.2-ről.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#25843) Mykroft válasza RazoR (#25841) üzenetére


Mykroft
tag

én is áthoztam 4 lemezt 6.2-ről.
talán fontos lehet, hogy közel azonos model lett az új is, mint a régi, így felajánlotta a migrálás lehetőségét. (DS3615 -> DS3622xs+)

(#25844) Ittnemaz válasza Ittnemaz (#25812) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

AMD e350
https://github.com/AuxXxilium/arc/releases
24.4.10
923+
DSM 7.2.1-69057 Update 4 (Kiadási megjegyzések)
:K

(#25845) Pubszon


Pubszon
veterán

Sziasztok.
Egy olyan anomáliával találkoztam, amivel még sosem korábban.

Szüleimnél van egy épített NAS, Xpenology 7.2.1 u4 fut rajta, DS3622xs+, AuxXxilium loader 3-4 hetes kiadás.
Telekom ONT (Sagemcom 5655v2), Strong wifi, egy switch és néhány kamera, tv, mobil laptop. Kb ennyi a felállás.
Az ONT a DHCP szerver (192.168.1.64 - 192.168.1.255 tartomány).

Na most a NAS-on az IP cím statikusra van beállítva, a 192.168.1.100-as címre, ONT-ben port forwardolva, hogy távolról el lehessen érni.

Apám tegnap szólt, hogy nem éri el otthonról, belső hálózatból pár napja. Elmentem megnézni és azt láttam, hogy semmilyen szoftver nem látja a hálózaton a szervert és nem is lehet sehogyan sem elérni, mint ha nem is létezne, de eközben meg távolról el lehet érni, mert a forwardolás működik erre a nem látható IP címre. :F
Ha az IP címet DHCP-vel kérem le ugyan ez a helyzet. Eszközöket újraindítottam, de semmi változás!
Én a loaderre gyanakszom, mert bootoláskor néhány percig látható a hálózaton, de betöltés után nem.

A NAS részéről mindent rendesen mutat és szerinte minden oké, az ONT részéről szintén!

Ötlet? Loader changelog valahol van vajon?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#25846) snorbi82 válasza Pubszon (#25845) üzenetére


snorbi82
senior tag

[changelog]

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#25847) Pubszon válasza Pubszon (#25845) üzenetére


Pubszon
veterán

Végülis megoldódott, egy banáris hiba miatt, miszerint a tűzfal beállításában egy sor nem jó helyen volt.
Csak ha eseteg más is járna így. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#25848) ssarosi


ssarosi
tag

Lecseréltem a DS3515xs DSM 6.1.7 verziót DS3622xs 7.2.1 U4 verzióra arc 24.4.10 loaderrel, mert akkor még az volt a legfrissebb.
A gépben Gigabyte B250M-D3H alaplap és i3-7100 CPU van.
A régi DSM-ben működött a HDD hibernálás, az újban viszont nem.
Van ennek valami megoldása, trükkje, vagy így jártam?

[ Szerkesztve ]

(#25849) Pubszon válasza ssarosi (#25848) üzenetére


Pubszon
veterán

Szia.
Én nem használom, de mi a jelenség?
Látom, hogy van beállítási lehetőség de nem működik?
Mert épp tegnap olvastam a Synology topikban, hogy van rá megoldás ha minden igaz.
Itt a komment amiben szerepel.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#25850) maszati válasza ekkold (#16563) üzenetére


maszati
tag

Üdv mindenkinek!
Ezt a megoldás alkalmaztam. Alapból két lemezt használtam és a kötet winyója elkezdett elhullani. Jelenleg ott tartok hogy megvan a hibás raid1 kötetem, az új winyóval. De nekem a második tároló készlet miatt :F :F nem működik ez a parancs: mdadm --grow --raid-devices= 1 --force /dev/md2 A kérdésem az lenne hogy az md2-t kéne át írnom?

Üdv.: Ati

(#25851) kgymac válasza maszati (#25850) üzenetére


kgymac
őstag

Pontosan mit szeretnél?
Lemez partíciót hozzáadtál már?
A tömbök adatait a /proc/mdstat mutatja (nevek, alkotó partíciók, stb).[link][link]
De a syno féle mdadm-nek is egész jó leírása van.
1 lemezes tömböt a raid1 nem támogat, csak az shr.
Talán jobb lenne a syno dsm felületéről próbálkozni, ott csak javítást kellene választani a hibás lemez kijelölése után a meglévő tömbnél. Előtte leállítás, hibás hdd ki, új be, bekapcs, boot, belépés dsm-be majd javítás.

szerk: nem vagyok auto fan, így kb. ahhoz tudom hasonlítani, mint amikor valaki az én ismereteimmel nekiáll egy Toyota TS040 motorján hengerfejet cserélni. Szükséges ismeretek 1%.

[ Szerkesztve ]

(#25852) maszati válasza kgymac (#25851) üzenetére


maszati
tag

Nincs szükségem raidre. Van egy két satás alaplapom rajta két winyó két külön kötettel. Az egyik vinyó elkezdett haldokolni így betettem mellé egy üres vinyót és a tömböt át tettem raid1-be és szépen át másolt rá mindent. Kiszedtem a haldokló winyót és ennek a helyén hagytam amit raiddel másolt át. És vissza tettem az eredeti másik vinyót amin a másik kötet van. Igazából most minden rendben és működik csak hibát jelez a második tömbnél mert ugye hiányolja a cserélt vinyó párját a raid miatt.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Ati

(#25853) kgymac válasza maszati (#25852) üzenetére


kgymac
őstag

Amit akarsz, csak shr raid típus mellett működik, raid1 mellett nem.

(#25854) TCr


TCr
veterán

Sziasztok,

A DS-t milyen klienssel, vagy milyen felületen a legegyszerűbb elérni PC-ről (azonos hálózaton), torrentek kezelésére?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25855) RazoR válasza TCr (#25854) üzenetére


RazoR
veterán

Böngészővel IP alapján

(#25856) TCr válasza RazoR (#25855) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm.
Mi a pontos módja?
A rendszert ugye az IP:5000-es porton (?) érem el, a DS-nek mi a közvetlen elérése?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25857) trance89 válasza TCr (#25856) üzenetére


trance89
őstag

Control panel -> Login portal -> Applications fül
Itt tudsz aliast vagy külön portot is beállítani a download station-nek, pl:
http://192.168.1.2/download vagy http://192.168.1.2:8000

[ Szerkesztve ]

(#25858) TCr válasza trance89 (#25857) üzenetére


TCr
veterán

Szuperek vagytok, megcsináltam, hálásan köszönöm! :R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25859) BSOD válasza TCr (#25854) üzenetére


BSOD
senior tag

Firefoxhoz van kiegészítő , ami kapcsolódik és monitoroz. jobb-klikkre tudsz letöltést és torrentet is hozzáadni.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#25860) Essejó válasza BSOD (#25859) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A Google-hoz is van.
Még torrent fájl sem kell hozzá, jobb klikk a torrent letöltésen és kiválasztod, hogy letöltés DS-el.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.