Az én érdekes, öszvér videokártyám...….

Semmi világmegváltó nincs a történetemben, pusztán egy érdekesség.
Adott egy helyi (Szombathely) sráctól vásárolt ASUS TUF GAMING GTX 1650 OC videokártya.
A kártya patika, csavarmatricás, dobozában, tényleg mint ha most hoztam volna a boltból.
Természetesen hibátlanul teszi is a dolgát és annyira nem is mélyedtem bele az egészbe, amíg egy PH-s kolléga meg nem akarta vásárolni.
Mint mondta, neki csak videózásra kell és linkelt is egy pontos típust, hogy ha az enyém az akkor viszi.
Oké megnéztem a kártya típus azonosítóját a hátoldalán lévő matricán és láttam, hogy megegyezik egy -P- betűs jelölés kivételével. Utánanéztem és kiderült,
annyi a különbség, hogy a P jelű kártyának kicsit nagyobbak az órajelei.
Ahogy böngésztem az adatlapot észre veszem ám, hogy a TUF 1650-nek nincs külső tápcsatlakozója.
Ez azért érdekes mert az enyémnek van egy 6 pines. Mivaaan?
Most már megnéztem a fentebb említett matricán a kártya egyedi azonosítóját is és az alapján kikötöttem egy harmadik, nem TUF-os 1650-nél. Azon ott is a 6 pines csati.
Szóval összevetve most van egy olyan kártyám, mint ha egy külső tápcsatlakozós ASUS 1650 nyákra feldobtak volna egy TUF hátlapot, hűtőt és ventiket.
A házi kókányolást kizártnak tartom, ez tuti biztos így jött ki a gyárból.
Hát ennyi. Érdekes kis kari, lehet, hogy megtartom.....

  • DarthSun

    nagyúr

    Rengeteg változat van. Nálam pld háromféle. Direkt tápcsatist kerestem, kettőt sikerült felhajtanom, Asus TUF GDDR5X, EVGA GDDR5. A harmadikat pedig ajándékba kaptam, szerencsére az is tápcsatis, Giga és már GDDR6 RAMokkal.
    Filmezni király mindegyik, meg a régi, középrégi gamekhez is - az újabbakat nem kedvelem. A 1650 előnye hogy kis 3D terhelésre is feldobja az órajelét, a 1060 pld nem, a retró 3DMark99 alatt marad az idle órajel, tök mindegy mit állítok a driverben vagy a Win energiasémában.

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • mefistofeles

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz morcosharcos #1 üzenetére

    Ok, köszi az infókat. Azóta már találtam tápcsatis TUF karit is a neten, bár a termékazonosító még mindig nem passzol de hát ez van.

    Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

  • morcosharcos

    őstag

    Szia, ez egy viszonylag ismert jelenség, az ASUS 1650-jei a világon mindenféle kombóban készülgettek az alatt a talán 6 év alatt, amíg gyártásban voltak. A leggyakoribb (gyári) eltérések a következők: 6pin-es csati megléte/meg nem léte (ez gondolom a PCB egyéb chipjeitől függ, hogy igénylik-e a stabil működésért a plusz fizikai energiaforrást, de ha mégse, majd más kijavít), akkor a hűtők (1hőcsöves-lemezes klasszik,2 hőcsöves-extrudált téglatest alakú alumínium, 3extrudált téglatest alakú alumínium hőcső nélkül,4 ovális, csak a chip-et "betakaró fin-es extrudált alu,5 és végül ugyanez az utolsó, de réz maggal, az utóbbi 2 készült feketére eloxált kivitelben is) , és akkor a borítás, TUF-os, Phoenix-es, új Phoenix kisebb fankivágással, meg a talán először megjelent sima Dual, na ebből is vannak bőven. Itt talán az árulkodó az lehet, hogy TUF jelzésűnek elvileg mindig kell legyen gyárilag egy műanyag hátlapja is, a többinél kb. semmi sem fix.
    Ja, és az ázsiai belpiacos cuccaik is lehetnek ám full gyáriak, olyan kinézettel, hogy totál elüt a honlapjukétól. :)

    szerk: egyszerűen szerintem olyan mennyiséget adtak el belőle, olyan irdatlan fogyasztói igényt kellett kiszolgálni, amikor népkártya volt még ez, hogy csinálták mindenhogy, ahogyan csak bírták. És az ASUS nagyon keresett volt ám ebből a kártyatípusból ;) nekem is van egy 6-pines phoenix, igazi oc- meg undervoltbajnok.

    [ Szerkesztve ]

    Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

Tovább a fórumba.