Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27701) Serpiko válasza mSchumi87 (#27700) üzenetére


Serpiko
addikt

Nagyon jó kis gep feleség imádja.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#27702) SharpSA válasza Serpiko (#27701) üzenetére


SharpSA
veterán

Én is úgy döntöttem, hogy veszek egy mini 5-öt (256GB, LTE), mert sokszor elég volna munka közben a mérete (11 Pro Max néha kicsi), laptop meg felesleges. Megnéztem üzletben, kipróbáltam, pont kézre áll, könnyű hordozni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#27703) Shany0811


Shany0811
tag

Sziasztok!

Tervezem iPad vásárlását, 2 modell ragadott magával, pontosabban elégítené ki maximálisan azt amire nekem szükségem lenne. Ez a két modell az iPad Air 3 2019 10.5', illetve az iPad Pro 2017 10.5'.

Olvasgattam teszteket, összehasonlításokat, végignyálaztam töviről hegyire (úgy gondolom), egy kérdésre azonban nem találtam a választ.

Értem én, hogy az Air-ben A12 Bionic chip van 3Gb RAM mellett, frissebb készülék. Az iPad Pro-ban meg ott az A10X chip 4 Gb RAM társaságában, azonban ő már 2+ éves konstrukció. Hosszú távra tervezném a vásárlást 3-5 évben minimum (amennyiben létezik az iPadeknél ilyen hosszú időtáv ).

Az "öregebb" iPad Pro hajszálban tér el az iPad Air-től, azonban kérdés számomra, hogy a Pro-t érdemes e megvásárolni, tekintve a korára és a tervezett használati időintervallumra, vagy maradjon az ember a frissebb, majdnem egyező paraméterekkel rendelkező frissebb kiadásnál...?

Köszönöm előre is a segítségeteket! :R :R

(#27704) Alex91 válasza Shany0811 (#27703) üzenetére


Alex91
félisten

Amelyik olcsobb... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#27705) koma106 válasza Shany0811 (#27703) üzenetére


koma106
senior tag

Ezt Neked kell eldöntened. Nem tudom mire használnád, a Pro mellett szólna számomra a jobb hangzás és a vaku (sok papírt “szkennelek”, ahhoz ez hasznos), a Pro Motion, 120Hz kijelző (ha az van benne, ebben nem vagyok biztos). A támogatottság hiányától én nem félnék, szerintem jópár év van még a 2017-es Pro-ban is, ha olcsóbb is, akkor a Pro-t választanám.

[ Szerkesztve ]

-

(#27706) Zilliax


Zilliax
lelkes újonc

Valaki használ ingyenes appot rajzolni , tervezni , ami fél profi szinten van legalább , vagy ezt csak a fizetőstől lehet elvárni ?

iPad PRO 11” 64GB wi-fi + cellular Space-Gray Eladó / érdeklődni lehet privát üzenetben !

(#27707) smc válasza Zilliax (#27706) üzenetére


smc
addikt

Autodesk sketchbook. Bár nem használom. Procreate megéri azt a pár dolcsit.
Bár attól is függ mire kell.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#27708) Zilliax válasza smc (#27707) üzenetére


Zilliax
lelkes újonc

Köszi megnêzem :K

iPad PRO 11” 64GB wi-fi + cellular Space-Gray Eladó / érdeklődni lehet privát üzenetben !

(#27709) reggi válasza Shany0811 (#27703) üzenetére


reggi
aktív tag

Én is ebben a dilemmában voltam, végül pro 2017 lett, en imádom , a 120 Hz nagyon állat , nekem itt ajánlottak a prot az air3 al szemben.. Nem bántam meg..

(#27710) zaskar válasza Shany0811 (#27703) üzenetére


zaskar
senior tag

Én 2017-ben vettem egy új 10.5 Pro 64 Gb-ot. Két évig használtam, majd tavaly októberben eladtam, és vettem egy ugyanilyet 256 gigást, szintén újonnan. Persze ehhez az kellett, hogy az istyle tavaly jó áron adta. Így nem láttam értelmét se az új Pro-nak, se az új Air-nek. Tehát már a másodikat használom a 2017-ből, és a mai napig elégedett vagyok vele.

(#27711) Downsampling válasza smc (#27681) üzenetére


Downsampling
senior tag

Szia!

No, igazából nem volt életbevágó nekem iPad-et venni. A telefonos szolgáltatómnak lépnie kellett pár dolgot, hogy a sok korábbi miattuk elszenvedett problémámat orvosolják. Az alkudozás egyik eleme lett az iPad. Náluk a vásárlás időpontjában ez a modell 211 000 forint volt listaáron, ezt kaptam meg 60 ezerért. Illetve még más kedvezményeket pl. a legjobb (mindenben korlátlan) tarifájukat baromi jó áron.
Szóval én most nem reklamálok, mert nincs miért. Kaptam valamit, amit amúgy feltehetően meg sem vettem volna. Ellenben azóta sok örömet okozott, illetve átvett egy csomó szerepet a laptopomtól és a mobilomtól is. Nem, nem a kép- és videószerkesztést, inkább a szöveg- és táblázatkezelést/szerkesztést.
A 32 GB-os háttértár pedig leginkább a zene- és videótároláshoz kevés, ami utazáskor jönne jól még úgy is, hogy az EU-n belül korlátlan az internetem (pl. sok külföldi országban - elsőhelyen említve Németországot és Franciaországot - még a legmenőbb helyeken - pl. Párizs egyes részei - egyáltalán nincs mobilinternet). Ehhez nekem bőven elég lenne, ha pendrive-al tudnám bővíteni a háttértárat. Csak mint kiderült, ehhez nem minden pendrive alkalmas...
Szóval nekem abszolút nem gond, nem gáz, nem ciki, és még a munkámban sem akadályoz, hogy occóért megkaptam garival, biztosítással újonnan ezt a low budget iPad-et… :)

(#27712) ittakary


ittakary
nagyúr

pont mostanában akartam én is ebben a témában írni

iPad 2 óta használok iPad-et, és imádom őket, de az Air 2-nél megragadtam, mert egyszerűen annyira erős volt, hogy nem éreztem szükségét a váltásnak

Végül onnan 2017 végén cseréltem iPad Pro 9.7"-re és egészen a múlt hétig azon is ragadtam (32GB Wifi volt nagyon sokáig, onnan cseréltem egy 32GB LTE-re, majd onnan egy 256GB LTE-re), de egyszerűen nem éreztem a váltás szükségességét

Majd most jött jó áron hozzám egy iPad Pro 10.5" 64GB, és össze vissza k |_| lázom magam, annyira imádom. Nagyobb kijelzőt akartam már régóta és volt is 12.9es iPadem 1. és 2. generáció is, de azok hatalmasak voltak, ágyban fekve kényelmetlenek voltak és eladtam őket 2-3 héten belül.

De ez a 10.5 kijelző érezhetően nagyobb, de szinte ugyanabban a ház méretben, szóval tényleg pont jó. A 120Hz ~ Pro Motion pedig valami csoda... imádom! Lefolyik a kijelzőről minden animáció.

(#27713) Stauffenberg válasza Downsampling (#27711) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem mintha a 60 ezres ár gáz lenne érte, még az előző generációból sem találni ennyiért használtat, de ez a 211 ezres "listaár" eléggé meredek (és egyik szolgáltatónál sem láttam ilyen listaáron, de tudom tudnak pult alól elővenni ilyen árlistákat).

Újonnan, hivatalos Apple resellernél 130 ezer körül indul és az LTE verzió is 180 ezer körül megy, ez a hivatalos listaára (más helyeken, mint Media Markt még olcsóbb, de ezeket vegyük külön). Egy Air-t mennyiért raknak ki? 400 ezerért? És a Pro már 1 millió forint listaáron?

Nem veled vitatkozom, csak a szolgáltató könnyen számít be "adósságot" nagyvonalúan, ha előtte megszorozza kettővel a listaárat és abból engedi el. Ez elég gyakori náluk, sehol nem hirdetik a weboldalon a készülékek "listaárát", még ha hűség nélkül, feltöltőkártyásan is hozol ki valamit, annak sincs olyan ára, mint a pult alól elővett árlisták "listaár" oszlopában, ami csak arra jó, hogy a piaci árakkal képben nem lévő ügyfeleket megvezessék, hogy mekkora kedvezményt kapnak még a semmire is.

(#27714) Downsampling válasza Stauffenberg (#27713) üzenetére


Downsampling
senior tag

Ez amúgy egy LTE+WiFi modell, tehát nem a 130 ezres. A három fő mobilszolgáltatónál amúgy erre a modellre eléggé eltérő árakat adtak meg (én is körül néztem, hogy tudjam, miről alkudozunk). Ez az enyémnél 184 ezer volt, utólag, amikor szerződtem velük újabb két évre, akkor került a szerződésre a 211 ezer forint. Hogy ez miként jött ki, nem tudom, de nem is érdekel. Nagyjából én elmondtam, hogy mit akarok tőlük - és ennek nem volt része az iPad alku. Amit akartam, azt 95 százalékban meg is kaptam, ezt fejelték meg a 60 ezres "ajándékkal". Plusz egy készülékbiztosítással. Szóval, ha úgy nézzük, te erre a modellre írtál 180 ezret egy Apple értékesítőnél, úgy helyben is vagyunk a 184 ezerrel. :)

(#27715) Stauffenberg válasza Downsampling (#27714) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mint mondtam a sima Wi-Fi 32 GB modellért is nagyon jó ár a 60 ezer forint, egy LTE verzióért meg főleg. A többi már csak a szokásos szolgáltatói hókuszpókusz kritikája volt.

(#27716) Ringman válasza Stauffenberg (#27713) üzenetére


Ringman
nagyúr

szolgáltatói listaár = áruhitel, kamat+kockázat bele van kalkulálva.
itt megnézheted, hogy milyen hajmeresztő árak vannak

(#27717) HeRkeD


HeRkeD
friss újonc

sziasztok. Mennyit ér jelenleg szerintetek egy új állapotú,használt ,full dobozos iPad pro 11” 64gb wi-fi + cellular modell? Ahogy néztem 320k a legolcsóbb helyeken újonnan .

(#27718) csabiks válasza HeRkeD (#27717) üzenetére


csabiks
senior tag

max 270

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#27719) HeRkeD válasza csabiks (#27718) üzenetére


HeRkeD
friss újonc

Köszi , én is annyit gondoltam rà, ennyiért talán meg is válnék tőle , ha valaki írna hogy megvenné .

Egyébként az isamuraj shop 180-190k között akarta megvenni, jót nevettem rajta,majd elhajtottam őket . Ilyen pofátlan kereskedést amit ők képviselnek... [link]

(#27720) smc válasza csabiks (#27718) üzenetére


smc
addikt

És egy 12.9-es 2018-as 256 gigás wi-fi only? Karcmentes, garban cserélt novemberben, gari már nincs.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#27721) koma106 válasza smc (#27720) üzenetére


koma106
senior tag

299-ért hirdetném (320-ért gariban cserélt fóliásat kapsz, 3 hó garival).

[ Szerkesztve ]

-

(#27722) Cyberbeni válasza HeRkeD (#27719) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Mit vártál? Nem maguknak veszik, benne van a rizikó, hogy mégis kevesebbet ér, mint amennyit fizettek érte, mert valamit nem vettek észre, hogy nem jó, plusz munka is megy bele és mindent összesítve nyereségesnek kell maradniuk.

(#27723) B.i.L válasza HeRkeD (#27719) üzenetére


B.i.L
senior tag

A kereskedőnek sok pénzt kell befektetnie...mire visszajön,lehet csak nullszaldós lesz.
:U

Horgászni mentem...B.i.L

(#27724) HeRkeD válasza Cyberbeni (#27722) üzenetére


HeRkeD
friss újonc

Ragaszkodtak a személyes átvizsgáláshoz, ahol nincs ugye zsákbamacska ,és úgy akartak 180-190 et adni érte , tehát teljesen hülyének néznek mindenkit,illetve átveri ,lehúzzák stb lehet sokféleképpen hívni ezt, a hozzá nem értő embert. De.. nem hiszem hogy egy alap logikával ne tudná kikövetkeztetni bárki ,hogy a 320k készüléke nem 190k ér , úgy hogy bolti állapotú és felszereltségük . Így biztos nagyon kevés emberen tudnak “nyerészkedési “ Egyébként .. mit kell egy tableten vizsgálni ? Megnézi működik e a hang, bt, wi-fi , akku állapota ,faceid és kész . 5 perc az egész , kijelzőt , külső állapotot meg látják ugye .

(#27725) csabiks válasza HeRkeD (#27724) üzenetére


csabiks
senior tag

nem vernek ok at, csak siman lehuznak / hogy utanna haszonnal tovabbadjak. akinek nincs ideje hirdetni / nem erdekli mennyit veszit az siman beadja ilyen helyekre.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#27726) kchris78 válasza HeRkeD (#27724) üzenetére


kchris78
veterán

most hogy vettem pár hónapja autót.. egy ipad telefon bármi ellenőrzése hogy működik-e lepkefing egy autóhoz képest :)).

(#27727) HeRkeD válasza csabiks (#27725) üzenetére


HeRkeD
friss újonc

Van tapasztalatod esetleg ,hogy hol érdemes meghirdetni iPad pro 11 64gb wi-fi+cellulart ,ahol sok ember látja , Magánemberek , akik tudják mi mennyibe kerül , és nem csak a kereskedők próbálnak lecsapni rá, nevetséges árakkal bombázva? Itt hardverapron is ez a helyzet ahogy néztem. Én inkább magánembernek adnám tovább,aki megbecsüli :)

(#27728) csabiks válasza HeRkeD (#27727) üzenetére


csabiks
senior tag

hardverapro, illetve facebook marketplace. sehol mashol nem hirdettem meg, es mindig mindent sikerult eladnom.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#27729) HeRkeD válasza csabiks (#27728) üzenetére


HeRkeD
friss újonc

Facebook az jó ? Van külön csoportja? Mire érdemes figyelni,vagy kerülni ? Ott még nem adtam fel semmi hirdetést . Ott ki láthatja a hirdetesem? Ismerőseim is? Be lehet állítani ki láthatja ?

(#27730) vadászcsiga válasza HeRkeD (#27729) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Milyen kérdések?! :D Honnan jöttél, a holdról?

(#27731) HeRkeD válasza vadászcsiga (#27730) üzenetére


HeRkeD
friss újonc

Nem használom az fb-t egyébként , nem tudom ezeket. :K

(#27732) vadászcsiga válasza HeRkeD (#27731) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Próbáld ki. Ismerősöket se zárd ki abból hogy potenciális vevők legyenek. Marketplace -> eladás. Többi adja magát.

(#27734) HeRkeD válasza #05304832 (#27733) üzenetére


HeRkeD
friss újonc

Apple termékek mindig jól tartották a használt árakat. Szóval szerinted 233k ér egy makulátlan pro 11 64gb cellular. Érdekes 270 alatt még nem láttam, de nincs is nagyon belőlük eladó . Azért tegyük hozzá, amit én fogok eladni, az itthon vásárolt legálisan, szervizbe soha nem volt, nem mókolt stb.. akik kereskedőktől vesz nyomottabb áron, meg ilyen szövegekkel hogy garibol visszajött , meg ők vállalnak rá 6 hó garit, ezek ilyen letiltott,vagy alaplapcserés lopott, vagy rommá tört darabok új házat kapva. Szóval nagyon nem mindegy kitől mit veszünk mennyiért . :)

[ Szerkesztve ]

(#27735) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Hardveraprón 270 a legolcsóbb wi-fi+cellularos iPad pro. 233-ért ma elviszem és kirakom drágábban :D

szerk: kolléga közben köddé vált

[ Szerkesztve ]

(#27736) Stauffenberg válasza smc (#27720) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Garanciában cserélt készülékre újraindul a jótállás/szavatosság, mintha aznap vetted volna. Nem az Apple gyári jótállásra vonatkozik ez, hanem a kereskedőre (az EU-ban mindig a kereskedő adja a kötelező jótallást, míg a gyártó adhat önkéntes jótállást, saját szabályokkal).

(#27738) smc válasza Stauffenberg (#27736) üzenetére


smc
addikt

Külföldi, cégre vett cuccról van szó. :F

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#27739) Downsampling válasza Stauffenberg (#27715) üzenetére


Downsampling
senior tag

:R

(#27740) csabiks válasza Stauffenberg (#27736) üzenetére


csabiks
senior tag

felteve, ha nem afacsalt papir nelkuli ‘cserelt’ keszulek :))

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#27741) Stauffenberg válasza csabiks (#27740) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Most maradjunk annál, hogy legalább egy sajtfecnit kapott a cseréről, amin rajta van az eladó és vevő neve, régi szériaszám, új szériaszám és az már megfelel a jótállási/szavatossági igények érvényesítésére alkalmas dokumentumnak.

Nálam szolgáltatónál volt olyan, hogy telefont cseréltek, kaptam egy nullás végösszegű számlát, rajta felvezetve, hogy bevették a régit, kaptam egy újat és menjek isten hírével. Attól a szent naptól kezdve olyan, mintha ingyen "vásároltam" volna egy vadiúj készüléket. Ha cég a vásárló, csak annyi a különbség, hogy a cégekre vonatkozó szavatossági szabályok élnek.

Meg ezt lehet azzal cifrázni, hogy a "cégre vettem" kütyüket a használt piacon is csak úgy lehet jogilag tisztán eladni, ha a cég kiállít erről egy számlát a vásárlónak és hát ugye a használt termékekre vonatkozó szavatosságot biztosítania kell rá.

(#27742) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Van egy Ipad pro 2017, de nem akarja az alkalmazásokat automatikusan frissíteni,
pedig be van kapcsolva. Az appstore-ban külön el kell indítani a frissítéseket!
Valamit be kell állítani még?

(#27743) Serpiko válasza Zolix (#27742) üzenetére


Serpiko
addikt

Ez nálam is így van nem tudtam rájönni hogy kell beállítani. iPad 6 gen van nekem.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#27744) csabiks válasza Serpiko (#27743) üzenetére


csabiks
senior tag

az éj leple alatt, ha töltőn van, akkor frissiti!

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#27745) Serpiko válasza csabiks (#27744) üzenetére


Serpiko
addikt

Király ezt nem is tudtam. Feleségnek tolton szokott lenni reggelig de nem frissítés neki. Majd ránézek a beállításokra. Én nem töltöm éjjel.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#27746) ZahAdanos


ZahAdanos
csendes tag

Szép napot. Apple pencil szervizelhető? Tudtok olyan helyet az országban, ahol foglalkoznak ezzel? Köszönöm. ☺️

(#27747) ittakary válasza ZahAdanos (#27746) üzenetére


ittakary
nagyúr

én bátran rámondom, hogy szinte senki a világon nem szervizel Pencilt, mivel kb javíthatatlan

(#27748) #95561216 válasza HeRkeD (#27724) üzenetére


#95561216
törölt tag

Egy bolt sosem annyit fizet, amennyit ér, hanem amennyin még haszna van. De ha ennyire lehúzás, akkor nyiss saját boltot, vegyél cuccokat piaci áron, aztán megnézzük, meddig húzod :))

(#27749) Downsampling


Downsampling
senior tag

Na, most lett elegem az iPad-ből… elvileg az összes közös felhőben tárolt mappáimat (OneDrive, iCloud, stb.) látja a laptopom, a telefonom, és az iPad is. Mégis, ha el akarom küldeni emailben az iPad-ről, az azonnal belefagy. Az iPhone simán megcsinálja, akár a laptop. Főleg a PDF-eknél van ez. És már nem ez az első olyan dolog, amit a régi iPhone Plus simán megcsinál, a 2019-es ipad meg lefagy... szuper...
Valakinek ötlete, vagy hasonló probléma?

(#27750) Downsampling


Downsampling
senior tag

Ja igen, a szolgáltatónál vásárolt LTE+WiFi iPad-ek szolgáltatófüggők? Valahol mintha azt olvastam volna, hogy hiába veszi az ember pl. a vodánál hűségidőre, az iPad attól még nem lesz függő... Vagyis működne más szolgáltató SIM kártyájával is?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.