Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) gezse23


gezse23
csendes tag

Sziasztok!

Képes arra az óra, hogy előre beállított pulzus szám elérése esetén jelezzen? iPhone-nal használom és a Mi Fit alkalmazáson belül én nem találtam ilyen lehetőséget + magán az órán sem.

köszi

(#5152) gezse23 válasza gezse23 (#5151) üzenetére


gezse23
csendes tag

Sztornó a kérdés: megtaláltam az óra menüjében... :R :))

(#5153) silentkiller


silentkiller
senior tag

Amazfit Bip vásárlás előtt állok, jelenleg Polar M430-at használok, nagyon fontos a Strava integráció. Szeretném kérdezni, hogy meg tudja valaki nézni, hogy már elérhető iOS-en a Mi Fit vagy AmazTools-ból az automatikus Strava szinkronizáció a Bip használata során? Köszönöm!

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#5154) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Sziasztok, meg tudja mondani nekem valaki, hogy ha csak a GPS van bekapcsolva rajta, tehát csak trekket akarok rögzíteni semmi mást, azt mennyi ideig tudom megtenni ha teljesen feltöltött állapottal indulok el?
Ha a trek rögzítés közben töltőre dugom folytatja a rögzítést vagy újraindul?
Vesz fel annyi áramot, hogy fel lehet tölteni egy átlagos powerbankkal, nem kapcsol ki az akku mert úgy érzi, hogy nincs rádugva semmi? Köszönöm.
Ha a válaszok >24h és igen, igen akkor már rendelem is a kütyüt :)

(#5155) mistvan68 válasza silentkiller (#5153) üzenetére


mistvan68
tag

Szia!

Van Bip-em és Stratos-om is.Bip-en nem találom, hogy hol érhető el a Strava szinkron,de a Stratos-on igen .

Üdv.István

[ Szerkesztve ]

(#5156) silentkiller válasza mistvan68 (#5155) üzenetére


silentkiller
senior tag

Köszönöm! A Stratos az Amazfit Watch-ot használja (ha jól tudom), ott már elérhető a Strava szinkron, viszont a Bip (ha jól tudom) nem megy a Watch app-pal csak a Mi Fit-tel, ott meg nem lehetséges - vagy is csak .gpx exporttal -, ami nem automatizált.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#5157) Nyiaz


Nyiaz
aktív tag

Sziasztok, Nagyon megköszönném ha valaki meg tudná csinálni, hogy a piros dátumot citromsárgára változtatja ezen a WF-en. Sajnos öregedő szemem nem látja :)
https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=7490

[ Szerkesztve ]

(#5158) Grisa bácsi válasza gyemipapa (#5148) üzenetére


Grisa bácsi
kezdő

Persze, gyári fw. Csak az ékezetes fontok nem gyáriak. A hívások beállításnál nekem úgy van beállítva, hogy: összes névjegy -> értesítési típus: szöveg:kapcsolat neve/száma

(#5159) gyemipapa válasza Grisa bácsi (#5158) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Pedig nekem is így van beállítva. Talán régebbi a fw nekem, mint neked?
Most azt olvasom, a Notify-vel műxik rendesen, és ahhoz sem kell a gyári Mifit.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#5160) gyemipapa válasza jan herz (#5116) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ez nem igaz... Feltettem most a már korábban megvásárolt Notify-t, azzal kezdte, hogy párosítsam a gyári Mifittel, és jelentkezzwek be...
Továbbá idéznék a Notify "beállítások" "speciális" menüpontjából:
"Az amazfit korlátozása miatt a hivatalos alkalmazásnak futnia kell a háttérben, különben a Notify aoo nem tud csatlakozni a karkötőhöz."
Akkor ez micsoda??????

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#5161) somez válasza silentkiller (#5153) üzenetére


somez
tag

Szia!

AmazTools iOS-en tud Stravaba exportálni, de körülményes, mert nem automatikus.
Leszinkronizálod a Bipet AmazToolsban, ezután megnyitod a legutolsó tevékenységedet, majd ott exportálás és Strava. Csak így megy.

Mattia Fochesato a fejlesztő, ha akarsz tőle esetleg kérdezni: dev@mattiafochesato.com
Én a magyar fordításban segítek, a bétában már benne van a magyar nyelv is.

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#5162) somez válasza somez (#5161) üzenetére


somez
tag

Bocs, most látom, hogy van egy automatic upload opció Stava integrációban. Sosem próbáltam, Stravat sem használok. Mattiat érdemes lenne megkérdezned e-mailben, hogy működik.

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#5163) gyemipapa válasza Grisa bácsi (#5158) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nekem nincs ilyen opció. A max lehetőség: Text: notification title+contents, vagyis a telefon beállításánál csak azt ajánlja fel, mint pl. a gmail értesítésnél.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#5164) szebe válasza silentkiller (#5153) üzenetére


szebe
őstag

Se a gyári appban. se az Amaztools-ban nincs (vagy nem találom :)) ) a Strava szinkront. Viszont gpx-ben exportálható, onnan mehet Strava-ba. Tény, hogy nem a legpraktikusabb, de jelenleg nincs jobb.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#5165) szebe válasza szebe (#5164) üzenetére


szebe
őstag

Bocs, kifutottam a szerkesztésből, Amaztools-ban van "Mentés Strava-ba".

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#5166) blt.62 válasza bl4ze (#5115) üzenetére


blt.62
őstag

Honnan rendelted és mennyi volt? Feketében szeretnék. Sokkal nagyobb lesz tőle az óra?

MegtorloXp

(#5167) fatty válasza Nyiaz (#5157) üzenetére


fatty
aktív tag

Szia!

Kicseréltem a színeket, innen letölthető.

(#5168) gombi175


gombi175
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég használom az Amazfit Bip-et. A telóval össze van lőve, amin Mi Fit van. Hogyan tudom letölteni a tevékenységek trackjeit? Nem találok sehol sem olyan funkciót. Olvastam valamit a Mi cloudról, de én nem használok semmilyen felhőt.
Remélem van más megoldás is.

Előre is köszi, Péter

(#5169) bl4ze válasza blt.62 (#5166) üzenetére


bl4ze
veterán

Tőlük : [link]

Már kettőt is vettem: most jön a harmadik szín. Nem, nem vészes. Teljesen jó, és védi a kijelzőt.

.:. bl4ze .:.

(#5170) HKorn válasza gyemipapa (#5160) üzenetére


HKorn
addikt

Most vettem egy Bip-et én is, Mi Fit-tel nem írta ki a hívó nevét, feltettem pluszban a Mi Bandage-t, ott engedélyeztem a hívófél kijelzést, Mi Fit-ben letiltottam a hívásértesítést és már megy is a kijelzés szépen.

Run&Ride

(#5171) vince válasza HKorn (#5170) üzenetére


vince
őstag

Ennyi! Egyszer belövöd a programokat és onnantól akár el is lehet felejteni, hogy a telefonon vannak.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#5172) dioka7


dioka7
senior tag

Érkezett az asszonynak egy új narancssárga Bip. Én fogom neki beállítani és azt hiszem nem is lesz vele gond, de az lenne a kérdésem, hogy ha az én telefonommal rakom fel a fontot, akkor amíg azt megcsinálom, addig az én órámat a mifitben leválasztom? Vagy mást kell csinálni? Vagy mást IS kell csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#5173) rothfb válasza dioka7 (#5172) üzenetére


rothfb
veterán

Le kell választanod a tiédet és párosítani az övét. Mást nem kell elvileg csinálnod. Viszont szerintem egyszerűbb lenne eleve az ő telefonján csinálni mindent, hiszen az övé lesz. Azzal a telefonnal mindenképpen párosítani kell... Átmásolod az övére a szükséges fájlokat, felteszed a progikat, amiket amúgy is fel kell tenni és mindent ott csinálsz, a sajátodat meg nem vonod feleslegesen bele.

(#5174) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

Úgy örülök (de tényleg), hogy mindenkinek megy a Mi Bandage, csak nekem nem :(

(#5175) Jorgos01 válasza Chuck Norris (#5154) üzenetére


Jorgos01
tag

Nem tudom, hogy segít-e, de tegnap 2 órát teniszeztem, kültéri futásra beállítva és ez alatt 10 %-ot merült.
Ez azt jelentheti, hogy bekapcsolt GPS-sel kb. 20 órát bír az óra.
(Valahol az olvastam, hogy a gyári adat bekapcsolt GPS-sel 22 óra.)
Még nekem is új az óra, most tesztelgetem.

[ Szerkesztve ]

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#5176) Grisa bácsi válasza gyemipapa (#5163) üzenetére


Grisa bácsi
kezdő

A hívás -> összes névjegy -> legfelső menüpont: értesítési típus -> szöveg: kapcsolat neve/száma. Nekem így van.

(#5177) Jorgos01


Jorgos01
tag

Az alvás monitorozással kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak?
Nekem a Mifit eléggé pontatlan, ha lefekszem TV-t nézni, már rögtön azt veszi, mintha aludnék és reggel még hallgatom a rádiót már ébren kb. egy fél órát, de még arra is azt írja, hogy alszom.
Ezt a Mi Bandage egy kicsit jobban kezeli.
Ha éjszaka kimegyek a WC-re jellemzően egyik sem érzékeli, pedig a lépésszámláló számolja a lépéseket. (Biztos alvajáró vagyok :)) .) Bár néha, de akkor is inkább a Mi Bandage az, amelyik észreveszi, hogy éppen nem alszom.
Tegnap és tegnap előtt a MiBandage viszont semmit sem szinkronizált (a Mifit igen), mintha nem is aludtam volna, ma reggelre viszont megint elég pontosan mért, bár hogy hajnalban volt egy kis séta ismét nem rögzítette.

Most vettem nemrégiben az órát, magyarítva van.
Lehet a magyarításnak olyan "mellékhatása", hogy pontatlanná teszi a méréseket?
Nektek mik a tapasztalataitok?

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#5178) Nyiaz válasza fatty (#5167) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

SZUPER!!! Köszi!!! Na ezt már látom.....

(#5179) edmond3


edmond3
csendes tag

Sziasztok!

Most rendeltem egy feketét, kérdésem hogy használta-e vki strandon, fürdőkádban, stb, kell-e félni hogy beázik.

(#5180) silentkiller válasza somez (#5162) üzenetére


silentkiller
senior tag

Köszönöm, írok neki. Tudok segíteni a fordításban?

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#5181) szilki


szilki
csendes tag

Magyar Mi Fit app-ot honnan tudnék letölteni?
Azt szeretném, h a magyar időjárást tudná kezelni.

Dob vki egy linket?
Előre is köszönöm!

(#5182) Fossza válasza Fossza (#5150) üzenetére


Fossza
tag

Sziasztok,
Bocs ha türelmetlennek tűnök, de ha erre nem találok megoldást, akkor az órát vissza ell vinnem, és arra már csak ma van lehetőségem. Nem értem miért van, hogy amíg a Mi Band 2-t könnyűszerrel látja az Endomndo mint pulzus mérőt, addig a Bip-et nem. Számomra a sport tevékenységekhez így használhatatlan. Ugyanakkor volt, aki írta, hogy neki működik...

[ Szerkesztve ]

(#5183) Jabby válasza Fossza (#5182) üzenetére


Jabby
őstag

Szerintem ott a gond, hogy nem használsz Mi Fit-et.

(#5184) Fossza válasza Jabby (#5183) üzenetére


Fossza
tag

Telepítve van a Mi Fit, kapcsolatban van az órával. Úgy is próbáltam hogy a Mi Fiten indítok aktivitást és utána kresem Ednomondoval az órát, de nem működik. Ha arra gondolsz hogy miért nem a Mi FItet használom az Ednomondo helyett, hát azért mert negyed annyit sem tud...

(#5185) somez válasza silentkiller (#5180) üzenetére


somez
tag

A fordítás igazából már kész, de ha van bármi ötleted, javaslatod, dobj privát üzenetet.
Persze ha akarod be is regisztrálhatsz és az egészet átírhatod magad, nincs lekortlátozva. Csak szerintem jobb ha egy ember kezében van a dolog.

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#5186) somez válasza szilki (#5181) üzenetére


somez
tag

Google Play/AppStore?

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#5187) szilki válasza somez (#5186) üzenetére


szilki
csendes tag

Nem magyar nyelvűre értettem. Az összes Mi Fit app (moddolt Mi Fit Tcx export) és persze a Google Play-os is magyar nyelvű, nem azzal van bajom. Hanem egy olyan Mi Fit app kell nekem, amiben az órán magyarul jelenik meg az időjárás. Persze jó volna ha a hívót is ki tudná írni (Call ID).
Ezt írták is az összefoglalóban a magyarítás résznél, idézem:
"Ha már a legújabb Bip 1.1.2.05 Fimrware van fent (Ellenőrzés az órában: Settings - About)

- Tedd fel a kicsomagolt Gadgetbridge appot
- Másold a telefonodra egy "biphu" könyvtárba a letöltött .fw és .res fájlt
- Indítsd el a Gadgetbridge appot és párosítsd az órával (Jobbra lent + gomb)
- Fájlkezelőben (pl. ES Explorer) keresd meg a "biphu" mappát és bökj a .fw fájlra
- Töltsd fel az órába a Gadgetbridge appal
- Tégy így a .res fájllal is

Magyar időjárást csak a magyar Mi Fit app küld ki, ha az is kell, akkor használd azt, ha nem, akkor a Play áruházból."

Így már ok?

(#5188) fatty válasza Fossza (#5184) üzenetére


fatty
aktív tag

Mifit / profil / amazfit bip / felfedezhetőség bekapcsolása után sem látja az órát?

[ Szerkesztve ]

(#5189) Fossza válasza fatty (#5188) üzenetére


Fossza
tag

Be van kapcsolva felfedezhetőség Mi Fitben. Te használod egyébként Endomondoval?

[ Szerkesztve ]

(#5190) fatty válasza Fossza (#5189) üzenetére


fatty
aktív tag

Nem, csak egy ötlet volt. Suuntoval futok.

(#5191) Fossza válasza Upo (#3753) üzenetére


Fossza
tag

Szia,

Neked továbbra is működik az, hogy az Endomondo megtalálja a Bip-et mint pulzusmérőt? Le tudnád írni kérlek, mlyen Mi fitet, egyéb appokat, esetleg ha valamolyen moddolt firmware-t használsz?

(#5192) Fossza


Fossza
tag

Mind1, sajnos asszem csak 2 napig voltam Bip tulaj, visszaviszem. Visszatérek a Band 2-re, azt látja az Endomondo. Azért sajnálom, az óra maga nagyon tetszett, kijelzője és az egyéb lehetőségei is.

(#5193) Fossza válasza Fossza (#5192) üzenetére


Fossza
tag

Tévedtem, a Xiaomi Shop nem veszi vissza, rosszul ismertem az elállási lehetőségeimet. Azt azért hozzá tenném, hogy az eladó stílusa elég bicska nyitogató volt, egyrészt meg se kérdezte mi bajom a termékkel, semmilyen segítő szándék nem volt benne, másrészt csak azt hajtogatta, hogy lehetőségem volt kipróbálni a boltban a terméket... Az órák lerögzítve, párosítás nélkül vannak kitéve, mégis mi a francot lehet azon kipróbálni? Később lehet visszamegyek, kibonttatok egy Stratost, hogy összelőném a telóval, meg elugranék futni vele egy 10est, hogy tetszik-e...

[ Szerkesztve ]

(#5194) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

Töröltem a Mi Bandege-t, elegem volt belőle, 30 percig ment aztán 3-4 napig nem. Azért ez elég gáz. Csak ma délelőtt háromszor telepítettem újra és mégis csak forgott és forgott és semmi...
Délután letöltöttem a Notify-t, használ itt valaki ilyet? Esetleg tudnátok segíteni abban, hogy hogyan állítsam be ideálisan? Ha kilépek az abból, mintha ledobná mindig az órát... Tuti valamit nem jól álljthattam be.

(#5195) gyuri2008 válasza Fossza (#5193) üzenetére


gyuri2008
veterán

A Lurdy Xiaomi Shop-ra gondolsz?

(#5196) Fossza válasza SamiCsillag (#5194) üzenetére


Fossza
tag

Arra.

(#5197) vince válasza Fossza (#5193) üzenetére


vince
őstag

Személyes vásárlásnál bizony nincs elállási jog. Három napon belül pedig akkor kell cserélnie a terméket a kereskedőnek, ha az elromlik. Ha a meghibásodás ezen időszakon túl következik be, akkor a garanciajegyen szereplő szerviz az illetékes. A "három napig visszavihetem, mert nem tetszik" egy közkeletű, de téves elgondolás, nincs ilyen szabály.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#5198) gyuri2008 válasza Fossza (#5196) üzenetére


gyuri2008
veterán

Nekem is volt van velük harcom.
Nem valami jól indultak,Nem vevő barát üzlet.
Nem ismerik a törvényt a 72 órás csere garanciát.
Ha így folytatják nem lessz hosszú életű a bolt.
Tényleg flegmák még hü..nek nézik az embereket.
Nekem pl.hibás volt a termék.
Vissza vittem 3 napon belül erre ők elküldték bevizsgáltatni tehát nem cserélték.

[ Szerkesztve ]

(#5199) Fossza válasza vince (#5197) üzenetére


Fossza
tag

Igazad van, a szabályozást valóban rosszul tudtam. A hozzáállásuk és az érvelésük ettől függetlenül elég gáz volt, egy kevesebb mint egy hetes bolttól ez nem a legjobb hozzáállás...

(#5200) dioka7 válasza SamiCsillag (#5174) üzenetére


dioka7
senior tag

Láttam lejjebb, hogy már törölted a MiBandage-t, de szerintem valahol a telefonodban keresendő a hiba, nincs a közeli családban valaki, aki 1 napig tudná tesztelni egy másik készülékkel? Vagy esetleg neked egy másik tartalék telefon, amit 1 napra magadhoz vennél. Fura, hogy tényleg mindenkinek megy a MiBandage, csak a tieddel van gond. Vagy az is lehet, hogy kifogtál egy hibás darabot? Nincs több tippem :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.