Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) Upo válasza szabi__memo (#4632) üzenetére


Upo
addikt

Attól hogy még az akkukezelő off, azért még be kell állítani minden kívánt appnál a miui akku kímélőt is. Háttérben futást, autostartot engedélyezni, jogosultságokat engedni, értesítéseket engedni, hozzáférést az értesítések olvasásához bekapcsolni. Egyértelműen user hiba, a legjobban ezt szeretem a miui-ban hogy ennyire részletesen beállítható. Azt nem vitatom, hogy az alapértelmezett beállítások kicsit agresszívek, aki nem ért hozzá az tényleg szívhat ilyenekkel. A 9-es 10-es miuiban ráadásul már szinte minden beállítás elérhető a biztonság appból, régebben azért elég trükkös helyeken kellett állítgatni.
Abszolút nem a miui a szar, csak rendesen be kell állítani. Én még miui 2-vel kezdtem (Defy), és a redmi 1s óta mindig van xiaomi telóm miui-val, és ha jól beállítottam akkor soha nem volt ilyen gondom.
A huawei és htc rendszereket nagyjából adom, ott is lehetnek ilyesmi gondok, csak ott nincsenek rá részletes beállítások, mint a miui-n. (Volt huawei is, kb. 2 hónapig bírtam miui után hogy nem lehetett rendesen beállítani csak reménykedni hogy rom frissítéssel jobb lesz, nem is bánom hogy megváltam tőle)

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#4652) szabi__memo válasza Upo (#4651) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mondom hogy szar. Minden be van állítva. Egyértelműen figyelmen kívül hagyja a service beállításokat.
És nem neked, de akik nem tudják mi pl a fg service legyenek kedvesek nem beleokoskodni

[ Szerkesztve ]

(#4653) user01 válasza bexinho23 (#4648) üzenetére


user01
aktív tag

Én ha az ignore-ra nyomok, lenémítja a telefon csörgését is! Persze a hívás továbbra fenn áll.

(#4654) Som@


Som@
őstag

Hm.
Mi Bandage rezgés beállítás másnál sem működik?
Bármit állítok be, úgyan úgy kettő rövidet rezeg értesítéskor...
Mi lehet a gond? Mintha ezt nem a Bandage vezérelné.
A MiFitben minden értesítés ki van kapcsolva...

[link]

[ Szerkesztve ]

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#4655) dioka7 válasza Dexter68 (#4646) üzenetére


dioka7
senior tag

Nem egyszerű, de azt hiszem értem :U

(#4656) dioka7


dioka7
senior tag

Szóval így. Köszi Dexter! :R :)

[ Szerkesztve ]

(#4657) Druss


Druss
aktív tag

Nálam az a probléma, hogy megvettem a Mi Bandage-t, de mivel sűrűn szakadozott (RN4) töröltem hogy kipróbálhassak mást, most telepíteném vissza és azt akarja hogy vegyem meg újra. Hogy van ez?

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#4658) Sipka81 válasza user01 (#4653) üzenetére


Sipka81
tag

iOS-en nem!

(#4659) dabgergo válasza Tiger. (#4470) üzenetére


dabgergo
őstag

Sorry a késői válaszért.

Gear s2 annyival pontosabb lenne mint a Bip? Vagy miért lenne az jobb szerinted?

Most egyébként hegyekben is teszteltem a Bip-et és sajnos nagyon pontatlan volt most is :(

(#4660) Gloob válasza Druss (#4657) üzenetére


Gloob
addikt

Miért kéne újból megvenni? Ha azzal a gmail fiókkal vagy regisztrálva a telefonon, amivel anno megvetted, akkor nem kell újból megvenni. A vásárlás fiókhoz van kötve!

Samsung Galaxy A52S

(#4661) Panther2


Panther2
csendes tag

Sziasztok!

Huawei Mate 9-en eddig nagyon jól működött a mi bandage. Tegnap jött egy frissítés rá, és azóta a hívásokat csak akkor jelzi az óra, ha a telefon kijelzője feloldott állapotban van. Ha zárt vagy kikapcsolt semmit nem jelez az óra. Lassan befonom a hajam de nem sikerül megoldanom. Valaki ha tud segítsen! Köszönöm.

(#4662) Druss


Druss
aktív tag

Ugyanazzal a fiókkal vagyok. Csak erről vásárolok programot.

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#4663) Panther2


Panther2
csendes tag

Jah az értesítések azok megjönnek. Egyedül a hívás nem.

(#4664) dioka7


dioka7
senior tag

Sport/fitness tevékenységet milyen netes felületre lehet feltölteni? Csak a strava van? Vagy van más is?

(#4665) Tiger. válasza dabgergo (#4659) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Jóval erősebb a hardver, emiatt biztos pontosabb is, viszont nem annyira olcsó, 2fele gerars2 van, az amit ajánlottam, abban van hangszóró, GPS, esim.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4666) Jabby válasza dioka7 (#4664) üzenetére


Jabby
őstag

Én a moddolt Mi Fi-el exportálom GPX-be, s netes felületen feltöltöm a Stravaba és a Sports trackerbe.
De létrehoz egy TCX fájlt is, amit a Garmin Training Centerrel olvasható.
Persze ezeket a fájlokat tovább konvertálni is tudod...

(#4667) Gloob


Gloob
addikt

Írtam a MiBandage fejlesztőjének.

Samsung Galaxy A52S

(#4668) dioka7 válasza Jabby (#4666) üzenetére


dioka7
senior tag

Köszönöm! :R Még abban tudsz segíteni, hogy az exportálás hogyan történik? Milyen menüben vagy hogyan töltöd át? Hol keressem?

(#4669) Dexter68


Dexter68
addikt

Na, ki vele, melyikőtökkel utaztam ma együtt a 17:20-as S60-as vonaton Gyömrőig? :DDD
(narancssárga bip volt rajta fekete szíjjal)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4670) Stefi_dzsi


Stefi_dzsi
tag

Sziasztok!

Eddig gond nélkül tudtam használni az órámat, de bedöglött a telefonom és át kellett költöznöm egy másikra. Azóta a MiFit nem szinkronizálja a felvett tevékenységeimet. (gyaloglás, biciklizés) A lépés számolás, alvásadat átmegy rendesen.
Mit kell tennem, hogy újra működjön? (óra és a telefon újraindítása megvolt, nem segített)

A jelenlegi MiFit 3.4.4 (algoritmus 1.1.14), az óra firmware V0.1.0.17

Köszönöm előre is!

(#4671) dussy válasza Dexter68 (#4559) üzenetére


dussy
őstag

Pár napja leszedtem ezt a WF-et és használom is nagy elégedettséggel.
Elképzelhető, hogy erősebben fogyasztja az akkut? Napi 10% körül fogyaszt, előtte kb 4-5 volt...

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#4672) himpulator válasza Stefi_dzsi (#4670) üzenetére


himpulator
tag

Ugyan így jártam egy Mifit leválasztás, majd gyári állapotra visszaállítás, újra párosítással megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#4673) Jabby válasza dioka7 (#4668) üzenetére


Jabby
őstag

Tehát mododlt Mi Fit, Állapot --> Utolsó tevékenység --> Ráböksz az exportálni kívánt tevékenységere, majd a jobb felső sarokban lévő (felfelé nyíl+elúl félkör) ikonra koppintva a tevékenység dátuma és időpontjára rányomva megtörténik az exportálás.

Az elmentett PCX és TCX fájlokat a belső tárhelyen az "Amazfit_Jps1x2" könyvtárban találod meg.

(#4674) gyemipapa válasza Dexter68 (#4669) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Hehe, mennyivel egyszerűbb lett volna a vonaton személyesen megkérdezni az illetőt. :DD

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#4675) kissati66


kissati66
tag

Sziasztok, lehetséges a Bip-en visszanézni a nem fogadott hívásokat is? Mintha olvastam volna erre utalást itt a fórumon, viszont az enyém csak az értesítéseket mutatja (SMS, Messenger, Viber, Naptár, stb.), nem fogadott hívás egy darab sincs a listában. MiFit-ben minden ki van kapcsolva, Amazfit Tools-t használok, talán ezért lehet, vagy ne is keressem a nem fogadott hívásokat az előzmények között, mert nem képes rá?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S 1, 2, 3, (LG Nexus 5), 7 EDGE, 20 FE 5G, GW 4 Classic

(#4676) Dexter68


Dexter68
addikt

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4677) bexinho23


bexinho23
őstag

Tudtok abban segíteni, hogy az ékezetes karakterek miért nem jelennek meg pár napja? Tavasz óta használom az órát, és ezidáig működött.

-Legfrissebb Mi Bandage (angol)
-Telefon nyelve (angol)
-Óra nem mókolt, nem volt sosem piszkálva (ékezetes próbálkozás, stb...)
-MIFIT 3.4.2 (módosított, hogy a gps tevékenységeket ki tudjam fejteni a programból) (itt az app értesítés ki van kapcsolva, mint korábban is)

[ Szerkesztve ]

(#4678) Tiger. válasza bexinho23 (#4677) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Mert nincs fent, az óra alapból nem tudja.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4679) farena válasza Dexter68 (#4676) üzenetére


farena
tag

Gyemipapának csinált verziódat használom, tetszik. :) :)

Kérhetek egy változatot én is?
Csak idő, dátum, nap, akku százalék. Persze szépen arányosan.
köszönöm előre is, ha rászánod az idődet.
:R :R :R

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#4680) bexinho23 válasza Tiger. (#4678) üzenetére


bexinho23
őstag

Akkor eddig nem tűnt fel nekem... ? :U :F

(#4681) nokia3650365


nokia3650365
aktív tag

Sziasztok! Valakinek nincs egy felesleges Firebird szettje wizzardra, aki már megunta a játékot?
Nem seasonban nyomom.

(#4682) vince


vince
őstag

Ezt szerintem nem ide akartad :D

Hogy on is legyek, szűk egy hete van meg a Bipem, egy Mi Band 2-t váltott, nagyon elégedett vagyok vele. Öröm ránézni a kijelzőjére (a váltás oka első sorban az elhalványult Band kijelző, kültérben már felhős idő esetén sem volt olvasható), sokkal informatívabban jelez, örülök, hogy váltottam :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#4683) bexinho23 válasza bexinho23 (#4680) üzenetére


bexinho23
őstag

Na... csak jól emlékeztem. Nem voltak "?" karakterek korábban, normálisan jelentek meg az értesítések. Csak ékezetek nem voltak, de az eddig sem zavart ezekszerint. :)

Boresz korábbi leírása szerint beálíltottam a Mi Bandage appot:

Szia!

Mi Fit + Mi Bandage estén:

Mi Fit/Profil/Amazfit Bip:
- bejövő hívás,bejövő sms, alkalmazás értesítések letiltása.

Mi Bandage:
- beállítás/hívás: engedélyezés
- beállítások/szöveg megjelenítés: ha van magyar betűtípus telepítve transzliteráció kikapcsolása, ha nincs akkor be
- beállítások/nyelv/Amazfit bip: ha van magyar firmware telepítve akkor nincs beállítás (Mi Fit kezelje), ha nincs akkor English

Értesítések szövegének megjelenítése (az előre definiált csak ikont jelenít meg):
értesítés/egyéni értesítés: új csoport létrehozása
- ikon kiválasztása
- üzenet címének (cím) és vagy a tartalmának (tartalom) beállítása, mentés
- a kártyán jobb oldalt a ‘+’ jel (3 pont alatt) megnyomása
- applikáció kiválasztása

Egyszerre csak 1 app legyen telepítve a MI Fit mellett, ha több is van összeakadhatnak.
Ha nem működik, egy telefon újraindítás próbálj meg.

(#4684) nokia3650365 válasza vince (#4682) üzenetére


nokia3650365
aktív tag

Elnéztem a házszámot. :))
Bocsánat!

(#4685) bexinho23 válasza vince (#4682) üzenetére


bexinho23
őstag

Mintha én írtam volna ezt a hsz-t. :) Én is miband2ről váltottam, és többek közt az elhalványult kijelző is szerepet játszott a váltásban. Na meg a bip-nek köszönhetően nem kell a telefonnal a bicós útvonalat rögzítenem. De jó lenne, ha még megélném, hogy a bip-es rögzített útvonalakat egyszerűen át tudnám tenni az endomondo-ba. Most módosított Mifit-et kell használnom, ráadásul a 10-12 átvitt adatból 2-3 tök más, mint ami rögzítve lett a Mifit-ben. pl. max sebesség, szintmagasság...

(#4686) kissady


kissady
tag

Bip-et használom mikor rollerrel jövök melóba. A Mi Home app kiírja az aktuális sebességet, volt hogy 28 km/h végsebességem is volt hosszabb távon, viszont a BIP-nél a MI FIT a max sebességet mindig 24 km/h-nak hozza. Kerékpározás van kiválasztva, mint aktivitás. Ezek szerint kerékpárral nem lehet gyorsabban menni, mint 24?

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#4687) Jorgos01


Jorgos01
tag

Sziasztok!

Magyarítanám a készüléket és itt járok:

"- Fájlkezelőben (pl. ES Explorer) keresd meg a "bip" mappát és bökj a .fw fájlra"

Ekkor a következőt írja ki a telefon:
FW/Alkalmazás telepítő
Csatlakozás az eszközhöz: csatlakozás.
DE nem történik semmi.

Úgy érzem, hogy valami nem jó.

Az előző pontnál: "Indítsd el a Gadgetbridge appot és párosítsd az órával", is azt írja ki a Gadgetbrigde, hogy Csatlakozás és nem azt, hogy csatlakoztatva, de az órán "connected" a jelzés.

Mit csináljak? Köszi.

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#4688) Dr.NX válasza bexinho23 (#4685) üzenetére


Dr.NX
addikt

Szerintem a fizetős Notify and Fitness-szel meg lehet oldani.
Esetleg próbáld ki ezt:
https://support.strava.com/hc/en-us/community/posts/360000145224-Sync-Amazfit-Bip-to-Strava
Először sync-eled Strava-val, amit összekapcsolsz az Endomondoval.
https://www.fitnesssyncer.com/
https://tapiriik.com/

Elfogadom a sütiket.

(#4689) farena válasza Jorgos01 (#4687) üzenetére


farena
tag

Töröld a bip et a gadgetbridgeből, majd vedd fel újra. Nekem így sikerült kedden.
Total commander is jó amúgy.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#4690) Jorgos01 válasza farena (#4689) üzenetére


Jorgos01
tag

Elindult a frissítés, majd kb, öt perc múlva megszakadt a kapcsolat.
Leválasztottam, újra párosítottam és most meg azt írja ki az óra, hogy

"Conectese a la aplicacion para reintentar"

Na most mit csináljak?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#4691) farena válasza Jorgos01 (#4690) üzenetére


farena
tag

Ez nekem már sok. Csak hétfőtől van meg a bip.
A leírás jó, az alapján csináltam én is. Esetleg fuss neki még egyszer, talán sikerül.
Sajna jobb tanáccsal nem szolgálatok.

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#4692) kissady


kissady
tag

Frissült a Mi Bandage alkalmazás, javítva a híváskor hibás rezgés.

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#4693) Jorgos01 válasza farena (#4691) üzenetére


Jorgos01
tag

Na, valahogy végigment, magam sem tudom, hogy hogyan, de magyar lett a Bip.

Majd ezt követően a leírásnak megfelelően visszaraktam rá a Playból a MiFit-et és ismét Angol nyelvű lett az órám. :W

Valakinek, valami ötlet, hogy hol rontottam el?

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#4694) Boresz válasza bexinho23 (#4683) üzenetére


Boresz
tag

bexinho23

Beállítások/szöveg megjelenítés/transzliterácó: ellenőrizd le, hogy be van-e kapcsolva.

(#4695) rotkeroknatk válasza Jorgos01 (#4693) üzenetére


rotkeroknatk
csendes tag

Az összefoglalóban szereplő leírás a 0.1.0.89 firmware-hez tartozik, mint az fel is van tüntetve. Ezt a BIP már régen túllépte. Az eredeti leirás linkjére kattintva fogsz találni megoldást a problémádra.

A Föld IQ szintje állandó, csak egyre többen vagyunk hozzá.

(#4696) Jorgos01 válasza rotkeroknatk (#4695) üzenetére


Jorgos01
tag

Akkor, hogy lehet az, hogy a héten, kedden, "farena" kollégának a leírás alapján mégis sikerült.
Hajlok arra, hogy én bénáztam el valamit.

Vagy, akkor leírnád az összefoglalóban szereplő részletességgel, hogy hogyan csináljam, hogy a végén magyar is maradjon a Bip.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#4697) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok!

Valamiért nekem nem mutatja a térképen, hogy merre jártam.
A séta végén pedig az óra mutatta az utat.
Kérlek segítsetek.
Köszönöm szépen!

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#4698) farena válasza Jorgos01 (#4693) üzenetére


farena
tag

Magyarítás után a csomagban lévő Mi Fit appot telepítsd fel megint, ne azt ami a Play Storeban van. Ez nem frissít és így nem írja felül a firmwaret.

Nem tudom, hogy a moddolt MiFit-tel mit csinál. Magyar mard?

A MIUI fórumon azt olvastam, hogy talán vasárnap lesz új magyaritott MiFit.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#4699) Jorgos01 válasza farena (#4698) üzenetére


Jorgos01
tag

A leírásban az szerepelt, hogy:

"Visszatehetsz minden appot, amit eddig használtál. (Mi Fitet csak újat!)"

Ne, ezért töltöttem le én a Playről a MiFit-et, mert gondolom annál frissebb nincs.

Valaki, aki igazán ért hozzá megmondhatná a tutit.
Egy délelőttöm már rá ment a magyarításra (fölöslegesen) és ha még egyszer neki futok nem szeretnék újabb hibát elkövetni.

Köszi.

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#4700) rotkeroknatk válasza Jorgos01 (#4699) üzenetére


rotkeroknatk
csendes tag

Aki igazán ért hozzá, az az eredeti oldalra mutató linken található, de te valamiért nem vagy hajlandó megnézni.

A Föld IQ szintje állandó, csak egyre többen vagyunk hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.