Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Jorgos01


Jorgos01
tag

Sem a tegnapi, sem a tegnapelőtti kültéri futás szinkronizálás után a Notify (verzió 8.7.5) a TÉRKÉP adatoknál nem rajzolja ki a futott útvonalat.
Tapasztalt még valaki ilyet?

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#10002) snooze válasza gyuri2008 (#10000) üzenetére


snooze
veterán

Irtam,hogy melyik appal..ott kiválasztod melyiket szeretnéd feltenni,,download,elinditja a mifitet,és beteszi oda..

GO Gunners!!!

(#10003) internetezoo


internetezoo
senior tag

Másnak is "sorkizárt" a szöveg az új felületű Mi Fiten?

(#10004) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Köszi mindenkinek, feltettem a moddolt mifitet, jól működik minden, watchfacem elveszett, de szerencsére előbányásztam egy régi floppyról. :DDD

(#10005) snooze válasza internetezoo (#10003) üzenetére


snooze
veterán

Az mi lenne pontosan???

GO Gunners!!!

(#10006) rhen


rhen
senior tag

Aki próbálta már az új MiFit-et, ez már mod nélkül kiírja a hívó nevét/számát?

(#10007) tothferenc válasza batai15 (#9997) üzenetére


tothferenc
senior tag

lehet. amazTools appal.
#Tiger, akkor mi a kérdés?

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#10008) SharpSA


SharpSA
veterán

Van olyan magyar ékezetes készlet, amellyel a szmájlik is meg tudnak jelenni? Legalább az alap szmájlik.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#10009) gzbotii válasza SharpSA (#10008) üzenetére


gzbotii
veterán

Amit én raktam fel (leírásból), az tudja az alapokat.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10010) Kbali válasza rhen (#10006) üzenetére


Kbali
nagyúr

Eddig sem kellett a mod, elég volt a telefon nyelvét angolra állítani.

(#10011) han_lev


han_lev
senior tag

Sziasztok!
Eddig tudtam az Notify & Fitnes appal watchface-t letölteni és frissíteni.
Most meg nem.
Mi lehet a baj?
kérte és frissítette freamware-t és erőforrásokat meg fontokat.
De ez sem segített.
Valamiért most amikor le akarom tölteni azt írja ki hog y
error.
?? :F

MI9 6/64

(#10012) PACSA75 válasza han_lev (#10011) üzenetére


PACSA75
őstag

Nekem sem műxik, pedig eddig hiba mentes volt.

(#10013) internetezoo válasza snooze (#10005) üzenetére


internetezoo
senior tag

Nem egyforma a távolság a betűk között. A szöveg egyik fele balra zár, a másik jobbra...

(#10015) han_lev válasza PACSA75 (#10012) üzenetére


han_lev
senior tag

Hmmm, és minlenne rá a megoldás?
:F

MI9 6/64

(#10016) PACSA75 válasza han_lev (#10015) üzenetére


PACSA75
őstag

Sikerült megtalálni a megoldást. Töltsd le az AmazFaces nevű apkt. Valószínűleg ezt mostanában csinálhaták és most erőltetik hogy ez legyen használva. Kipróbáltam, működik.

(#10017) PACSA75 válasza PACSA75 (#10016) üzenetére


PACSA75
őstag

Viszont a firmware frissítés óta nem tudom működésre bírni az ékezetes szöveget (smilek működnek, de ékezet nincs) 🤪.

(#10018) han_lev válasza PACSA75 (#10016) üzenetére


han_lev
senior tag

Megvan, sikerült!
:R :R :R
Kissé megbonyolították, de ráéreztem :DDD !
Szép hétvégét!

MI9 6/64

(#10019) snooze


snooze
veterán

Ma is frissült a mifit..

GO Gunners!!!

(#10020) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok.

Van egy Amazfit Bip-em, amit egy android telefon csere miatt hozzá kellett adnom az új telefonomhoz. A hívó fél rendesen megjelenik és a Viber üzenetek is, viszont ha sms jön akkor angolul kapok ertesitest hogy nézzem meg a telefont mert új üzenet érkezett. Szerintetek mit és hogy kellene beállítani hogy magát az üzenetet lássam az órán?
Útmutató szerint próbáltam, Gyári Mi fit van fent, de a hívó fél kijelzés rendesen a mi band tools segítségével megy.

Köszi előre is.

(#10021) dragonfx


dragonfx
veterán

Holnap beszallok a klubba.
Mit erdemes tudni?
Elsore megtenni?
Frisites? Progi?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10022) Dr.NX válasza dragonfx (#10021) üzenetére


Dr.NX
addikt

Kezdésnek olvasd el az összefoglalót!

Elfogadom a sütiket.

(#10023) dse válasza Dr.NX (#10022) üzenetére


dse
tag

:D

remélünk mindig, elfeledve, hogy születésünk idején senki sem állította, hogy igazságos világba érkezünk

(#10024) gomuko


gomuko
csendes tag

Sziasztok!
Kb egy hete vettem én is egy bip-et. Egyetlen problémám van vele. Valami zörög benne. Azaz nem valami, hanem gondolom a rezgő motor. Amikor rezeg, azt sem csendben teszi hanem az egész készülék serceg. Tényleg mintha nem lenne a helyén a motor. Mikor mozgatom a kezem rendesen olyan mintha egy csavar lenne az órában és nem találná a helyét. Találkozott valaki hasonló problémával? Ez ilyen vagy vigyem azonnal vissza?
Köszi a válaszokat.

(#10025) gzbotii válasza gomuko (#10024) üzenetére


gzbotii
veterán

Vidd vissza.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10026) gomuko válasza gzbotii (#10025) üzenetére


gomuko
csendes tag

Megtörtént. Hál istennek a boltos srácnak is ez volt a csuklóján és azonnal mondta, hogy nála tökéletes, szóval szó nélkül cserélték.

(#10027) gomuko válasza gzbotii (#10025) üzenetére


gomuko
csendes tag

--------------------

[ Szerkesztve ]

(#10028) batai15


batai15
félisten

Sziasztok ,jelenleg bipet notifyval használom.
Nem győztem naponta 2x tölteni a telefonomat , mobilnet meg folyamatos Bt kapcsolat miatt ,és 4ora sottal.
Nincs esetleg valami akku kímélőbb megoldás hogy picit jobban bírja a telefon folyamatosan Bt kapcsolattal ?
Sok ismerős úgy használja hogy sokszor Bt nincs be kapcsolva,de úgy meg elveszik az óra értelme ,hogy ne kelljen telefont elő venni ha jön egy üzenet stb .
Vagy inkább a 4g ami annyira szívja ?
Wifin vagyok 40%akkuval és 4ora 20p sottal ,ilyenkor már lassan töltöre kelett dugni a telefont .
Ki hogy használja az órát?

(#10029) scream válasza batai15 (#10028) üzenetére


scream
veterán

Részemről szerintem alkalmatlan az óra arra a feladatra, hogy kiváltsa a telefont, ha jön bármi értesítés - sőt, engem zavar is, hogy ha folyamatosan rezeg. Volt már több okosórám (Moto 360, Pebble, Apple Watch S1), de egyik sem igazán volt az igazi - talán a Pebble állt a legközelebb hozzá, de ugye a konkurencia kinyírta...

Én kizárólag csak akkor kapcsolódom az órára telefonnal, ha szinkronizálni szeretném róla az adatokat (lépésszám, túrák adatai), amúgy meg offline megy, és így értelmes készenléti időket lehet elérni az órával (kb 1,5 havonta kell feltölteni)

(#10030) Atomgeszi válasza batai15 (#10028) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Minél újabb telefonod van, annál újabb szabvány benne a BT. És annál kisebb lesz a fogyasztása is.

Nálam gps, bt 2 kártya folyamat neten, wifi on. Aztán egész nap bírja. De, ha meg nem bírná, elveszne az okostelefon lényege

(#10031) batai15 válasza Atomgeszi (#10030) üzenetére


batai15
félisten

Hát honor 10em van ,nem Bt 5.0 de elege korszerű azért.

(#10032) gyemipapa válasza batai15 (#10028) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Akkor a telefonod akkujával van a baj, illetve nem az órától, hanem a telefon intenzív használatától merül. Nekem a telefonom 2-3 napig bírja egy feltöltéssel úgy, hogy napközben folyamatosan megy a BT.
Igaz, én nem macerálom nagyon a telefont, nem játszom és nem internetezek rajta, arra ott a számítógép.
Mobilnet megy, max a leveleket, üziket nézem meg rajta.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#10033) snooze


snooze
veterán

Sziasztok!
Van ez az uj app,az amazfitwatchfaces alkalmazás,ami közvetlenül feltölti a mifitbe az óratémát..nektek ez müködik,mert nekem a mifit frissités óta nem..

GO Gunners!!!

(#10034) #73495296 válasza Dr.NX (#10022) üzenetére


#73495296
törölt tag

Hú baszki, újra megnéztem az összefoglalót. Vicces, hogy még mindig az van a pulzusmérésnél, hogy meglepően pontos, mint ha csak egyedi probléma lenne, hogy az óra egyáltalan nem képes pulzust mérni, és fake adatokat generál, ami a populáció egy bizonyos szazalékánál viszonylag közel áll a valóshoz mozgásnál. Az újakat nem kellene hülyíteni, érdekes módon a trackelés instabilitása, pontatlansága sincs említve.

(#10035) batai15 válasza gyemipapa (#10032) üzenetére


batai15
félisten

Akku biztos hogy jó mert nélküle 6 wifin 6 óra sot meg van ,előző telefonom a redmi note 5 pro sem sokkal többet tudott pedig az híres akku bajnok .

(#10036) jan herz válasza #73495296 (#10034) üzenetére


jan herz
tag

Szerintem egyedi probléma, teljesen elégedett vagyok vele......

(#10037) jan herz válasza batai15 (#10035) üzenetére


jan herz
tag

A Notify egyáltalán nem eszi az aksit, kevesebb mint 1% nálam, legtöbbször nem is szerepel az akkumulátor statisztikában..... és a Bt is kb. 4% körül szokott lenni, gyakori zenehallgatással........

(#10038) gzbotii válasza batai15 (#10035) üzenetére


gzbotii
veterán

Most néztem meg, nekem nem is szerepel a fogyasztók között a MiFit vagy MiBandage [kép].
BT is csak 3%, pedig sose kapcsolom ki. [kép]

Mi A2 Lite, ugyan olyan specifikációjú BT van benne elméletileg, mint a tiedben: Bluetooth 4.2, A2DP, LE

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10039) Dr.NX válasza #73495296 (#10034) üzenetére


Dr.NX
addikt

https://prohardver.hu/tema/huami_amazfit_bip_okosora/hsz_2812-2812.html
https://prohardver.hu/tema/huami_amazfit_bip_okosora/hsz_3460-3460.html

Lehet, hogy számít a fw is meg a bolygók állása.
Én elhiszem, hogy másnál nem jó a pulzusmérés, arra azt tudom mondani, hogy cseréltesse ki.
Itt a PH fórumon sokan a kiégett villanykörtét is szoftveresen akarják megjavítani.

Elfogadom a sütiket.

(#10040) gyemipapa válasza #73495296 (#10034) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nekem normálisan működik, a hiba vagy benned, vagy az órádban van. De nem értem, ha folyamatosan elégedetlen vagy vele, miért nem adtál már rég túl rajta?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#10041) gyemipapa válasza batai15 (#10035) üzenetére


gyemipapa
senior tag

"6 wifin 6 óra sot meg van "
Na ezt fordítsd le magyarra légyszi, mert nem értem. Vagy jól értem, hogy BT nélkül is csak 6 órás az akksid? Én amúgy Amazfit Masterrel használom.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#10042) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Jóllehet immár egy éve elégedett használója vagyok a BIP-nek, most nagyon szemezek EZZEL az okosórával, nagyon tetszetős, nyilván ez sem egy orvosi műszer, és az akkuja sem tud egy hétnél többet, de jó vételnek tűnhet.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#10043) shifty! válasza gyemipapa (#10042) üzenetére


shifty!
senior tag

Arra kiváncsi vagyok, ezek a kínai gyártók közötti rangsorban jóval a Xiaomi mögött állók milyen szoftvert tesznek mögé?
Milyen app szinkronizálja, rögzíti az adatokat, mennyire kezelhető az óra a gombokkal (mert ez ugye pl. nem érintőkijelzős), mennyire megbízható pl. a pulzus mérés, ha még egy Xiaomi gyártmánynál is felmerül kérdés a megbízhatóságával kapcsolatban - hogy indokolt, vagy sem, az egyéni preferencia kérdése, nekem eddig a technológia adottságait figyelembe véve pontosnak tűnnek az adatok, amiket egy edzés után visszakapok.

Nem volt szerencsém ilyen ketyeréhez még, maga az óra nem nézne ki rosszul, de nekem pl szúrja a szemem az ECG Watch felirat (és ugye ki tudja mennyire stainless az a stainless és mennyire IP67 az az IP67...)

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#10044) gyemipapa válasza shifty! (#10043) üzenetére


gyemipapa
senior tag

20 ezer alatt nem vár el az ember orvosi műszer pontosságot. Ezerszer kitárgyalt dolog, hogy sportoláshoz pulzusmérésre csak a mellkaspánt megbízható igazán, nyugalmi pulzust meg csak a hipochonderek méricskélnek rendszeresen, nyilván az EKG is inkább csak tájékoztató jellegű, nem helyettesíti (de nem is feladata) az orvosi EKG-t, és kardiológiai vizsgálatokat.
Ja, és úszni nyilván ebben sem célszerű, ahogy e téren a BIP sem igazán megbízható.
Amúgy ITT egy elég részletes, több mint egy órás videó róla.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#10045) shifty! válasza gyemipapa (#10044) üzenetére


shifty!
senior tag

Ezt aláírom, ezért mondtam, hogy az adott technológia határain belül pontosnak ítélem a működését.

A BIP-el úszni egyáltalán nem célszerű, bár ezt a BIP soha nem is állította magáról, hogy ilyen szinten vízálló...

Ha a videó alapján korrekt a cucc, miért ne. Én félős vagyok ilyen rendelős tekintetben, ha egyszer veszek valamit, arról szeretném tudni, hogy minden szempontom szerint rendben van és tetszik, ez már egyéni preferencia.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#10046) batai15 válasza gyemipapa (#10041) üzenetére


batai15
félisten

Sot =screen on time. Kb ezzel lehet leginkább jellemezni hogy egy telefon milyen jól bírja.

(#10047) gyemipapa válasza batai15 (#10046) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Értem, köszönöm. És pl. a fényerő nem befolyásolja ezt az értéket? Én még sosem próbáltam, meg gondolom, az sem mindegy, a háttérben mik futnak.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#10048) batai15 válasza gyemipapa (#10047) üzenetére


batai15
félisten

Mobilnet meg Bt együttesen a ludas .
Én telefonom kb 2 naponta lát wifit ,de amúgy csak mobilneten böngészek .
Csak mivel az óra már hamarabb meg volt mint a telefon ,és a másik elegge jól bírta ott ez fel se tűnt .

(#10049) gyemipapa válasza batai15 (#10048) üzenetére


gyemipapa
senior tag

De a 6 óra teljes fényerőn van meg? Mert az sem mindegy.És nullára kisütésig (illetve automatikus kikapcsolódásig) értendő?
Amúgy a BT annyira nem lehet ludas, mondom, napközben folyamatosan megy, megnéztem, összesen 2%-ot merít az akku kapacitásából.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#10050) snooze


snooze
veterán

.

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.