Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) D4rkm4n válasza blt.62 (#5099) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Én 10%-nál tettem töltőre. Már jelzett is, hogy csípkedjem magam. :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#5102) rothfb válasza bl4ze (#5094) üzenetére


rothfb
veterán

Bár jó lenne... Nálam már nem. Vagy régebbi és kiírja a hívót, de a hőmérsékletet nem, vagy új, kiírja a hőmérsékletet, de a hívót nem. Most angolra állítva a telefont, mindkettő megvan.

(#5103) rothfb válasza blt.62 (#5099) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem 54 nap alatt ment le 14%-ra, ekkor úgy voltam vele, hogy akkor feltöltöm.

(#5104) Czimby válasza farena (#5093) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi az infót! :R

Vince neked is! :R

Akkor bevállalom, hátha :))

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#5105) Keraa


Keraa
aktív tag

Sziasztok! Az összefoglalóban található mókolt MIfitet árdemes feltenni? Gyorsabb, szebb, jobb? :-) A 4 db .apk közzül mindet vagy csak 3 db azonos de más sorszámú közzül 1-et?
Előre is köszönöm! :R

(#5106) Ptomiy28 válasza rothfb (#5103) üzenetére


Ptomiy28
újonc

Nálam működik hívó név+időjárás eredeti Mi Fit +Gadgetbridge program használatával.

(#5107) juve600 válasza Ptomiy28 (#5106) üzenetére


juve600
nagyúr

Melyik mifit, milyen telefon, milyen rom, milyen nyelven?

(#5108) rothfb válasza Ptomiy28 (#5106) üzenetére


rothfb
veterán

És a Gadgetbridge is fut a háttérben? A MiFit mellett?
Leírhatnád a pontos működési paramétereket, mert a gadgetbridge nekem is fent van.

[ Szerkesztve ]

(#5109) fatty válasza blt.62 (#5087) üzenetére


fatty
aktív tag

Én rendeltem egyet, vékony kis keret ami rápattanik az órára, kevésbé áll ki az üveg a síkból. Egész méretpontos, csak az nem tetszik, hogy fényes műanyag, valószínű nem sokáig lesz fent.

(#5110) sutiand


sutiand
tag

Sziasztok

Azt szeretném megkérdezni, hogy az órán az értesítések megjelenésekor a jobb alsó sarokban megjelenő szám mit jelent?

(#5111) dioka7 válasza rothfb (#5103) üzenetére


dioka7
senior tag

54 NAP?????? :Y :Y :Y
Nekem 8 nap után volt 39%on, :O
Mondjuk nekem tényleg sok értesítés jön. Sztem napi 1-1,5 órát biztosan rezeg, meg világít.

(#5112) devilzero


devilzero
tag

Sziasztok!
A mai nap érkezett meg az Amazfit Bip-em. Elsőre nagyon tetszik, pár perc és megyek futni vele, valamint tesztelgetem nézegetem, valószínűleg rakok rá valami menő watchface-t is.
Egyetlen dolog amit hiányolok: interval timer. Sokszor futok olyat, hogy 20mp-et sprintelek, 20mp-et pihenek és erre kéne valami alkalmazás. Valaki tudna valami infót adni arról, hogy erre rá lehetne-e valahogy mokkolni. Ilyesmit találtam [link] de ezt nem tudom, hogy jó-e.
Köszi, üdv! :)

(#5113) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Nem hiszem el... tényleg nincs egyetlen olyan alkalmazás sem, ami ÖNÁLLÓAN kijelezné korrekten a hőmérsékletet és a hívó nevét is? Miért kell ehhez egyszerre két alkalmazásnak futnia? Már minden programot kipróbáltam, fizetőseket is, most az Amazfit Mastert használom, amúgy megelégedéssel, hőmérsékletet korrekten frissíti, kijelzi, de a hívó nevét nem... Mókolt fw-ket meg nem szívesen használnék, elég sok elrettentő példáról olvastam...

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#5114) Rimuru válasza dioka7 (#5111) üzenetére


Rimuru
veterán

par pelda amivel segithetsz rajta: kikapcsolod az automatikus pulzusmerest, ejszakai segitest, elforditas figyelest

nalam a band2 is birt ~2 honapot, most kb 40nap utan 18% kornyeken toltottem az amazfitet

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#5115) bl4ze válasza fatty (#5109) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem is van 2 féle : most rendeltem a harmadikat. (szürke, narancs és fekete)

Tényleg jó méret pontos, én ajánlom szeretem bevált : védi az órát.

.:. bl4ze .:.

(#5116) jan herz válasza gyemipapa (#5113) üzenetére


jan herz
tag

A Notify teljesen jól működik MiFit nélkül is.... időjárás (választható szolgáltatótól, állítható gyakorisággal); értesítések, tevékenység export (az általa generált .tcx-et valami miatt nem tudja kezelni a Locus, de a Strava/Runkeeper feltöltés hibátlan).

(#5117) dioka7 válasza gyemipapa (#5113) üzenetére


dioka7
senior tag

Szia, ne vedd kötözködésnek, csak kérdezem, mert érdekel. Mi a baj a gyári (play-es) MiFit+MiBandage kombóval? Nem kell semminek moddoltnak, mókoltnak lennie, mindent jelez szépen, hibátlanul. Még a smiley-kat is jelzi nekem, igaz zárójelekkel, de jelzi, mint régen a nokiás korszakban. Nem fér a 2 alkalmazás a telefonon, vagy mi a gond vele? Szerintem a 2 app "elviselése" a telefonon nem nagy ár a hibátlan működésért cserébe. :U

[ Szerkesztve ]

(#5118) dioka7 válasza Rimuru (#5114) üzenetére


dioka7
senior tag

Köszönöm. Szerintem a sok értesítés lesz a ludas. A hétvégén 2 nap alatt 3%-ot merült összesen. Ma meg egyetlen nap alatt 6%-ot. Még 3 hét van ezen a munkahelyen, utána ha nem lassul a merülés, akkor elkezdem "babrikolni" :))

(#5119) rothfb válasza dioka7 (#5111) üzenetére


rothfb
veterán

Valami fontos vezető beosztásban lévő ember lehetsz... :))

(#5120) Keraa válasza dioka7 (#5117) üzenetére


Keraa
aktív tag

Szia ! Nem tudom tőlem kérdezted -e, de nekem Huawei P20 lite-on valami állandóan kilövi a miBandot, pedig minden engedélyt megkapot... :-( + a Gadgetbrige-t is alig tudtam párosítani...A MiFit-tel viszont nem vot semmi gondom. Ezért próbálnám meg a moddolt verziót.. :))

(#5121) Ptomiy28 válasza rothfb (#5108) üzenetére


Ptomiy28
újonc

Igen fut mindkettő egyszerre nálam működik,a gadgetbridge kezeli le a hívásokat S7 edge 8.0.0 Magyar nyelven használva a telefont .

(#5122) nylontacsko válasza dioka7 (#5118) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Nyilván népszerű ember vagy :DDD

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#5123) dioka7 válasza rothfb (#5119) üzenetére


dioka7
senior tag

Dehogy, csak vannak olyan cégek ahol a vezetőség "túlképzett" és a céges kommunikáció (igen, most lehet röhögni) whatsappon zajlik. :DDD :DDD Tudom, no komment. Így van 4 whatsapp csoport és mivel mindenki, mindent itt kommunikál le, így az én telefonom/órám is egyfolytában csipog/jelez. És akkor az emellett elenyésző 6-8 privát üzenetem ebben nincs is benne, meg a mail-ek, stb...

[ Szerkesztve ]

(#5124) dioka7 válasza Keraa (#5120) üzenetére


dioka7
senior tag

Gyemipapát kérdeztem, de a te esetedben ez nyilván egy érthető ok.

(#5125) gyemipapa válasza dioka7 (#5117) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nincs "baj" velük, csak nem értem, miért nem lehet EGYETLEN alkalmazást fejleszteni rá, hogy a hőmérsékletet és a hívószám kijelzést is tudjatudja. Ez olyan megoldhatatlan fejlesztői probléma lenne?
Ha pl gépen netezéshez egyszerre kétféle böngészőt kellene futtatnom ahhoz, hogy honlapokat nézegessek, az sem lenne "baj", csak az olyan izzadtságszagú megoldás.
Vagy mint ha a levelezéshez két program kellene, mert az egyik csak a beérkező, a másik meg csak a kimenő leveleket látná. ;]
A szmájlik engem nem érdekelnek, még az ékezet nélküli karakterekkel is elvagyok.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#5126) mistvan68 válasza bl4ze (#5115) üzenetére


mistvan68
tag

Szia!

Nekem is volt 3 féle,de mindegyik eltört.Kettő az első töltésnél,amikor le kellett venni,egyik pedig már a felrakást sem bírta ki.Érdekes az is,hogy mindegyik 6 óránál repedt el.Hajszálvékony,fröcssöntött műanyag.

Üdv.István

(#5127) porkiy válasza mistvan68 (#5126) üzenetére


porkiy
aktív tag

Dettó így jártam......

(#5128) Upo válasza bl4ze (#5080) üzenetére


Upo
addikt

Írtam hogy melyik, google play áruházban ami van. Most ha jól rémlik 3.4.6, de automatikusan frissül. Sőt mostanában a hőmérséklet is stabil. Régebben volt hogy néha üres volt a helye mikor az órára néztem, de az utóbbi pár verzió óta abszolút stabil, minden egyes alkalommal ott a hőfok amikor csak ránézek.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5129) Sipka81


Sipka81
tag

iOS-en a gyári MiFit kiírja a hívó nevét és az aktuális hőmérsékletet is frissíti, ha
1. a MiFit időjárás beállításain belül a városnál a helyadatok automatikus beszerzése KI VAN KAPCSOLVA,
2. a MiFit app folyamatosan fut a háttérben (tehát nem zárom be) és az alkalmazás frissítés a háttérben engedélyezve van.

ugyanezekkel a beállításokkal droidon nem működhet? :F

(#5130) motm70


motm70
csendes tag

Sziasztok, a Flyme 7.0 -ban bekapcsoltam a mBack funkciót, ( Navigation & multi task ) ami tetszik is, viszont e opcióval nem tudom előcsalogatni a futó programok ablakait. Tudna ebben valaki segíteni?
Régi tipusú navigációnál ez a kocka gomb volt.

(#5131) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

Napok óta nem tudom megnyitni a MiBandage-t, csak forog és csak forog...
Csinált ilyet korábban is, írtam a play-re az app alá, ott azt mondta az illetékes, hogy töröljem és rakjam őjra, de előtte biztonsági másolat. Viszont nem tudom lemásolni se, amíg csak forog... :D
Nagyon bosszantó.

[ Szerkesztve ]

(#5132) Jorgos01 válasza motm70 (#5130) üzenetére


Jorgos01
tag

Ezt biztos, hogy ebbe fórumba szántad?

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#5133) bl4ze válasza Upo (#5128) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm, akkor felteszem a gyári Mi Fit-et.

Tudsz egy screenshot-ot feltenni, hogy benne van a "Caller ID" menü tényleg ?
(illetve mi a pontos verzió amit használsz? Esetleg erről is egy screenshot ?)

Én eddig egyetlen (!) gyári Mi Fit-ben nem láttam ezt, csak a moddoltban.
Telefon nyelve : Magyar , Android 8.0
Köszönöm. :R

.:. bl4ze .:.

(#5134) bl4ze válasza Upo (#5128) üzenetére


bl4ze
veterán

3.4.6 feltettem : magyar nyelvre állítva nincsen "show contact information"
Ha átrakom a telefont Angolra, úgy rögtön megjelenik.
Szóval folyamatosan Angol nyelven kell lennie a telefonnak, mert Magyarra állítva azonnal eltűnik az opció :W

.:. bl4ze .:.

(#5135) Boresz válasza SamiCsillag (#5131) üzenetére


Boresz
tag

Szia!

Ingyenes vagy prémium verzió?

Google play szolgáltatás nincs letiltva?

Internet elérés blokkoló, hack eszköz, egyéb csoda varázslat stb. nincs telepítve, vagy az app reklám blokkolva?

(#5136) rothfb válasza bl4ze (#5134) üzenetére


rothfb
veterán

Erről írtam nem rég... :)
[link]

Sőt nekem most a moddolt is ilyen, nem csak az eredeti. Én átállítottam angolra a telefont. Nem nagy cucc, szinte észre sem venni.

[ Szerkesztve ]

(#5137) bl4ze válasza rothfb (#5136) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam is ez lett a megoldás : a telefon angol nyelven van.

A moddoltnál nálam Magyar nyelven is jó volt a caller ID : nem ragaszkodott az angolhoz. Csak ez a gyári.
Fura... :W
De nincs baj a telefon angol nyelvével, régen az összes telefonom default angol volt, ez a mostani valamiért nem volt (eddig) :Y

De az aktuális hőmérséklet megint üres : pedig itt van a telefon az órától 35 centire, BT nem kapcsolódik sehová ami "fogná".... ha ez ilyen lesz, lehet megy vissza a moddolt megint.

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#5138) SamiCsillag válasza Boresz (#5135) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Szia!
Fizettem érte és semmi sincs letiltva.
8-as android, 3.1.12 Bandage, Honor V9...

(#5139) dioka7 válasza gyemipapa (#5125) üzenetére


dioka7
senior tag

Értem, bár nem igazán stimmel a hasonlat, mert itt egyik programot sem kell neked a szó szoros értelmében "használni", csak futnak a háttérben és teszik a dolgukat. Inkább olyan, mintha a PC-ben lévő videókártyához 2 driver kellene, hogy jól működjön. Egyiket sem nyitod meg sosem, de a háttérben "dolgoznak". Abban igazad van, hogy ha nyitogatni kellene őket és felváltva "használni", akkor tényleg idegesítő lenne, de így engem legalábbis nem zavar. Ezektől eltekintve én sem értem, hogy ha egy "random" (persze rohadt ügyes) fejlesztő tud egy app-ot csinálni, amiben kismillió lehetőség/beállítás/opció/stb van, akkor egy Huami-nak, vagy akár a Xiaominak, hogy nem telik rá, hogy egy ilyen fejlesztővel készíttesse el a gyári app-ját (MiFit).

(#5140) gyemipapa válasza dioka7 (#5139) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Akkor abban gondolom megegyezhetünk, hogy minden esetre elég gáz, ha egy okoskarkötő rendeltetésszerű működtetéshez kettő program egyidejű futása kell, és nem képes egyetlen (sem külföldi, sem magyar) fejlesztő egyetlen programba integrálni... Ráadásul a fizetősek sem...
Nem egy NASA űrsiklót vezérlő programot kellene kifejleszteni...

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#5141) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv!

A MiBandage tud ütemezetten készíteni csv-t a programban gyűjtött adatokból?

Szeretném excelben nyomonkövetni azokat az adataimat, amiket a MiBandage begyűjt a nap folyamán. Ennek a menete úgy nézne ki, hogy a MiBandage automatikusan készítene egy csv-t, ami emailben el lenne küldve nekem a telefonon lévő Tasker-rel minden nap éjfélt követően. A továbbiakban VBA-val átemelném a szükséges adatokat egy saját excel fájlba, ahol különbözőképpen lennének ezek az adatok feldolgozva.

(#5142) dioka7 válasza gyemipapa (#5140) üzenetére


dioka7
senior tag

Persze, bár én elég lusta vagyok, így mindig a számomra legegyszerűbb megoldást keresem. Ami jelenleg az, hogy feldobom a 2 app-ot, aztán el is felejtem, hogy léteznek. :DDD :DDD

(#5143) Grisa bácsi válasza gyemipapa (#5113) üzenetére


Grisa bácsi
kezdő

Valamit elrontottál a beállításoknál. Én is Amazfit Mastert használok Mifit nélkül és nekem kijelzi a hívót.

(#5144) Gloob válasza bexinho23 (#5141) üzenetére


Gloob
addikt

Tud csv-t, csak manuálisan, nem ütemezetten.

Samsung Galaxy A52S

(#5145) Hubzsi


Hubzsi
tag

sziasztok!

Ma rendelte Amazfit Bip - et, örülök, hogy ilyen komoly fóruma van. Mindjárt lenne egy kérdésem. Jelenleg 2 telefont használok, napközben munkára egy IOS civilben egy android van. érdemes és vagy lehetséges a 2 telefon között váltani a kapcsolódást? Gondolom egyszerre csak egyel tud szinkronizálni. Látom azért androidra komolyabb app kínálat van szuper plusz funkciókkal

Köszi!
Hubzsi

(#5146) bexinho23 válasza Gloob (#5144) üzenetére


bexinho23
őstag

Igen, azt tudom. Csak így manuálisan elég macera.

Btw, mibandage-et még mindig nem lehet a sleep as droid-dal összehangolni?

(#5147) Grisa bácsi válasza Hubzsi (#5145) üzenetére


Grisa bácsi
kezdő

Kapcsolódni tudsz felváltva, de mivel az órának szinte alig van memóriája, szinkronizáláskor a telóra kerülnek az adatok és az óráról törlődnek. Elég katyvasz értékeket fog mutatni mindkét telón.

(#5148) gyemipapa válasza Grisa bácsi (#5143) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Hát én úgy érzem, minden beállítási variációt kipróbáltam, még a teló angolra állításával is próbálkoztam.
Esetleg ötlet, hol ronthattam el, mire ügyeljek?
Gyári fw-d van?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#5149) SamiCsillag válasza Boresz (#5135) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Hajnali 3 körül végre abba hagyta a forgást és betudtam lépni, hogy csináljak egy biztonsági mentést.
Aztán töröltem az appot és újra telepítettem stb, a leírásod alapján. Minden szép volt és jó volt, reggelig. Most újra csak forog... :(

(#5150) Fossza


Fossza
tag

Sziasztok,
Többen is előjöttek már ezzel a témával, van akinek csont nélkül működik, van akinek sehogy sem jön össze, én most az utóbbi csoportba tartozom: Endomondo android app és Amazfit Bip párosítása pulzus mérőként. Mi Band 2-vel simán működött, hogy a Tools and Mi Bandben folyamatos pulzus mérésre állítva az endomondo megtalálta és használta a Band 2 pulzusmérőjét edzés alatt. A Bippel ezt sehogyan sem tudom megoldani pedig számomra nagyon fontos lenne. Próbáltam a gyári Mi Fitben az órát láthatóvá teve, tevékenység indítása után, Mi Bandage-ben állandó pulzus mérésre állítva, Amazfit Toolsban állandó pulzus mérésre állítva, és ezek kombinaciójával, de az Endomondo app egyszerűen nem látja az órát. Volt aki azt írta, hogy neki ez simán működött. Minden érintett app minden kapcsolódó jogosultsága megadva. Próbáltam Staravaval is, az sem látja az órát. Mi lehet a probléma, hogyan lehetne megoldani? A Mi Fit app használata és annak több lépéses szinkronizálása számomra több okból sem megoldás. Előre is köszönöm a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.