Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) zeon.hu válasza BalanceR (#12000) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

#?*@&!

(#12002) zeon.hu válasza zeon.hu (#12001) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Zene egyelőre youtube vanced-el működik, de csak ha háttérben fut.
(Gyári youtube nincs nekem)
Poweramp leállítás megy, indítás nem.
Gyári zene (Miui) nem reagál.

#?*@&!

(#12003) DaDa válasza BalanceR (#11997) üzenetére


DaDa
senior tag

Engem az érdekelne, hogy utána a mi fit-el működik - e rendesen. Szinkronizálja a lépést és miegymást vajon? Nem akarja visszaállitani az eredeti fw-t? Valamint ha valami nem oké, visszarakható a gyári fw?

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12004) Flashy válasza DaDa (#12003) üzenetére


Flashy
veterán

na ezt pont írja a leírás, hogy a Mi Fit felül fogja írni, azzal együtt nem lehet használni.

(#12005) DaDa válasza Flashy (#12004) üzenetére


DaDa
senior tag

Köszi :((

Ebban arra is megkaptam a választ, hogy az eredeti fw visszarakható e.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12006) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

BIPos_custom_mus telepítése Notify-vel:
(Mindenki saját felelősségére csinálja! )
Csak Notify-t használok, Mi Fit és egyebek nincsenek.

Letöltöd a négy fájlt innen.
(danee992-nek köszönet érte! )
Notify, jobbra utolsó menü, abban "eszközök", firmware frissítés.
Itt kiválasztod a "custom file"-t.
Tallózd be először az fw- t, frissítés.
Utána az ft-ot, frissítés.
Majd jöhet a két res fájl.

Megjelenik egy "App" menü az órán (ennek helyét egyelőre nem tudom változtatni, az utolsó helyen van, viszont ha az "Alipay" engedélyezve van a Band settings, Alipay parancsikon beállításban, akkor az időjárást tovább görgetve balra ott lesznek az alkalmazások).

Kalendár, számológép, lámpa, zene vezérlése (nálam korlátozott), note pad (egyelőre nem tudom, hogy működik), valamint pár játék (2048, flappy bird, snake, stb.) van benne.

Képek pár hsz-al feljebb.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#12007) SzaboZE válasza DaDa (#12003) üzenetére


SzaboZE
addikt

Én úgy láttam, hogy az első lépés a gyári Mifit eltávolítása a telefonról .... :D

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#12008) DaDa válasza SzaboZE (#12007) üzenetére


DaDa
senior tag

Jogos bár főleg az érdekelne, hogy egy régebbi mi fit is frissítene -e mivel az új a fontokat is felülírja így én egy régebbi mi fitet használok. Nem egyértelmű, hogy az okozna e gondot és hajlandó lenne szinkronizálni a custom fw-el. Igaz így is kellett volna fogalmaznom a kérdést.

És ne feledjük a leírás egy dolog, a tapasztalat meg egy másik.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12009) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Sziasztok,

Felraktam a MNVolkov BipOS 0.5.2 BIP custom firmware-t.

Ami miatt nekem érdemes volt feltenni, ezek a funkciók:
1. Tudja vezérelni a az AIMP nevű média lejátszót. (Play, Stop, Hangerő fel-le, prev-next song)

2. Az ébresztő az órán állítható:

3. Calculator- ez inkább csak hasznos lehetőség.

Ezen kivűl van egy rakat egyéb app,(calendar, játékok többnyire) de ezek nem érdekelnek egyenlőre.

A felrakás menete igen egyszerű a telefonon végig kell nyomkodni az alábbi linkeken :)

0. Mifit uninstall a telefonról. (nekem fennt sem volt, mert GatgetBridge-t azaz GB-t használok)
1. GB Version 0.40.1 telepités: [link]
A továbbiakban a böngészőben az alábbi linkekre koppintás, letöltés, open, majd a kérdésére, hogy mivel telepítsed, GB-t kell választani, majd a GB-ben Telepités gomb:
2. Font : [link]
3. FW: [link]
4. Res1: [link]
5. Res2: [link]

Minden szuper -egyenlőre-. Nagyon jók az új funkciók. :)

Az egyetlen probléma az ékezetes betűk nem jelennek meg jól,de a kerülő megoldás:
A GB-ben a beállítások - Nyelv- Transzliteráció menü ami kicseréli a betűket olyanra ami megjeleníthető.

Van olyan BIP_OS verzio ami latin, de az meg nem tudja a média player vezérlést - úgyhogy nekem nem megoldás.

Ha valaki tud megoldást az ékezetes betűkre az írja már meg légyszi.

[ Szerkesztve ]

(#12010) HKorn válasza fujifilm1 (#12009) üzenetére


HKorn
addikt

Lassan visszatérünk a számológépes Casio hőskorába, amikor menő volt órán számolni? :D

Csak azóta már van egy okosteló mindenki zsebében, amin nyilván sokkal egyszerűbb ez.

Run&Ride

(#12011) DaDa válasza fujifilm1 (#12009) üzenetére


DaDa
senior tag

Köszönjük a tapasztalatot. A zene vezérlés hogy működik? Úgy értem ha visszazár a kijelző akkor újra elő kell hívni az app menüből vagy ott marad a telefonon egyből feloldás után?

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12012) cappa72 válasza HKorn (#12010) üzenetére


cappa72
nagyúr

Úúúúú és azon volt játék is... talán egy embernek volt ilyen az osztályban, egy szendvicsért játszhattam pár percet... menő volt. :C

@(#12009) fujifilm1
:R

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#12013) fujifilm1 válasza DaDa (#12011) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szívesen.

Az app folyamatosan a képernyőn van és aktiv az órán amíg amíg ki nem lépsz:
a fizikai gombbal, vagy a jobbra swipe-olsz.

A háttérvilágítás pár másodperc után kikapcsol.

Nagyon cool, én rengeteget hallgatok felvett rádió műsorokat, és sokszor állitom meg, indítom tovább. Ha a gyors számon belüli ugrás is meg lenne oldva tökéletes lenne.

Ha jön üzenet, akkor rezeg, de nem mutatja, mert a média app marad aktív...

[ Szerkesztve ]

(#12014) fujifilm1 válasza HKorn (#12010) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Igen ez annyira nem fontos funkció, de néha el tudom képzelni hogy fogom használni például ha sok réteg télikabátos ruha alatt van a telefon az ővtáskában akkor talán... De nem. :)
Csajozni fogok vele...
De azt sem.

(#12015) DaDa válasza fujifilm1 (#12013) üzenetére


DaDa
senior tag

:C köszönöm

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12016) fujifilm1 válasza DaDa (#12015) üzenetére


fujifilm1
senior tag

most kaptam üzenetet, rezgett az óra, de megjelent az üzenet! rosszul írtam az előbb.
aztán egy idő múlva eltűnik az üzenet (ahogy mindig) és a média vezérlő app marad.

(#12017) SzaboZE válasza HKorn (#12010) üzenetére


SzaboZE
addikt

Azért a telefont nem szoktad mindenhova magaddal vinni, pl úszáshoz :) Viszont a köridődet kiszámíthatod a számológéppel :D Szerintem hasznos, főleg nyaraláskor, a telefont ki lehet kapcsolni :D

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#12018) Boresz válasza fujifilm1 (#12009) üzenetére


Boresz
tag

Szia!

Ha telepítetted a firmware-t a Mi Bandage app-ot is használhatod a Gadgetbridge helyettt, az is kezeli a BIP_OS zene képernyőjét.

(#12019) DaDa


DaDa
senior tag

Nos én sem bírtam sokáig, felraktam a BIPOS-t igaz én Notifi-vel. Tökéletesen hiba nélkül fel is ment és rendben működött. Mivel én Borisz MI Bandage alkalmazását használom MI fit mellett így tettem egy próbát, hogy egy régebbi mi fit (3.6.0) is felülírja-e a FW-t. Sajnos fel. MOstdilemábban vagyok, hogy kell-e nekem a mi fit vagy nem. csak arra kell, hogy az össz lépésem meglegyen. Az band 1 óta azt használom és közel 10000km-t tettem bele a mi fit-be. Jó lenne ha ez a szám megmaradna. Bár a zene vezérlés nagyon csábít, lehet lemondok a MI fitről.

Érdekesség képpen elmondom, hogy a félkövér fontot is fel lehet rakni BipOS-ra, rendben megy vele. Valamint úgy telepítettem, hogy uninstaltam addig a mi fitet, de nem töröltem benne a párosítást. Ez sem okozott gondot.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12020) DaDa válasza DaDa (#12019) üzenetére


DaDa
senior tag

Visszaraktam a BipOS-t és csak a MI bandage-t használom. Meglátjuk, milyen stabil ez a verzió és minden jól megy-e. A font file-t már fel se raktam, meghagytam a bold-ot így csak 3 file-t frissítettem. Zene vezérlés a winampot is kezeli. Ha kérdés van próbálok válaszolni.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12021) scream24 válasza DaDa (#12020) üzenetére


scream24
senior tag

Nem tudom milyen fiókkal vagy regisztrálva a mifitbe. Mert a moddolt mifit nem írja felül az órában a fw-t.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#12022) DaDa válasza scream24 (#12021) üzenetére


DaDa
senior tag

Nem moddoltat használtam, sima orig de régebbi mi fit. Mi accounttal. Tudtommal a moddolt mi fitbe nem lehet bejelntkezni mi fiókkal. Vagy rosszul tudom? Ha lehet, akkor felteszem azt és néha elinditom.

Mondjuk az agps frissítés miatt sem ártana mert mi bandege-en az nem megy tudtommal.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12023) Jabby válasza DaDa (#12022) üzenetére


Jabby
őstag

" Tudtommal a moddolt mi fitbe nem lehet bejelntkezni mi fiókkal."

Be lehet jelentkezni moddolt Mi Fittel is.

(#12024) DaDa válasza Jabby (#12023) üzenetére


DaDa
senior tag

Köszi

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12025) Zoli_007


Zoli_007
tag

Milyen moddolt mi fitet tudok használni, hogy ne frissítse a firmware-t? Próbáltam az összefoglalóban belinkelt legfrissebb "Moddolt Mi Fit Tcx export", de ez is felülírta a BipOS-t.
A leírásában láttam hogy elvileg nem kéne hogy frissítse, de megtette. Mit ronthattam el?

OPO -> OPT -> P20 -> S22

(#12026) cappa72 válasza Zoli_007 (#12025) üzenetére


cappa72
nagyúr

Régebben volt olyan kiadás a moddolt mifit-ből, ami no fw (nincs benne firmware) verzió volt.
Ez manapság már nincs? Ha van, akkor olyat kell letölteni.
Elvileg segíthet.

Jól gondolom?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#12027) Zoli_007


Zoli_007
tag

Megpróbáltam újra, nem a firmware-t frissít, hanem visszaállítja a mi fit az óra korábbi beállításait, így eltűnnek a plusz programok az órából. Ha törlöm az órát a mi fit-ből akkor újra ott lesz az APP menüpont és kínai lesz a menü is. Ki lehet kapcsolni valahogyan hogy ne állítsa vissza a korábbi beállításokat?

OPO -> OPT -> P20 -> S22

(#12028) DaDa válasza Zoli_007 (#12027) üzenetére


DaDa
senior tag

Én a 3_6_0_revolution_no_fw - t tettem fel. Ez is visszaállítja az adatokat de nekem megmaradt minden.

Azt nézd meg, hogy a Mi fit ben az óra megjelenítési beállításokban nem vette az alipayt a nem látható elemek közé. Mert maga az ali Pay az app. Nekem is levette alapból és vissza kellett raknom.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12029) SztiviVander válasza DaDa (#12028) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ja hogy az alipayt cserélték ki benne az új dolgokra? Okos.

[ Szerkesztve ]

(#12030) DaDa válasza SztiviVander (#12029) üzenetére


DaDa
senior tag

Igen, nálam így van.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12031) Zoli_007 válasza DaDa (#12028) üzenetére


Zoli_007
tag

Köszi, így most már tökéletesen működik. Spotify-al próbáltam, play/pause, számváltás, hangerő, megy minden. A 4_0_14-es moddolt mifit van fent.

OPO -> OPT -> P20 -> S22

(#12032) fujifilm1 válasza DaDa (#12020) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Honnan szedted a bold-ot?
Az jobban látható?
Kéne nagyobb betűkészlet, nem látom.

(#12033) DaDa válasza fujifilm1 (#12032) üzenetére


DaDa
senior tag

Ezt használom, myamazfit.ru_BOLD_v4i.ft de nem tudom, honnan lehet letölteni jelenleg, google biztos segít. Nagyon rég óta használom, sokkal jobban látni. A menüket is, valamint a Bandage nagybetűsre konvertálását is használom pluszban, mert a szemem öregszik de én nem.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12034) Gloob válasza DaDa (#12033) üzenetére


Gloob
addikt

Nem lenne egyszerűbb feltölteni valahová, és megadni a linket neki? Neked megvan, és kipróbáltan jó is. Amit meg talál esetleg, az ki tudja milyen lesz. Ha meg nem etikus esetleg, mert a készítője azt kérte, hogy ne tegyék máshová, akkor add meg neki privátba.

Samsung Galaxy A52S

(#12035) zeon.hu válasza Gloob (#12034) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Összefoglalóban ott a Mega link, "Ékezetes bold font" alatt.

#?*@&!

(#12036) DaDa válasza Gloob (#12034) üzenetére


DaDa
senior tag

Ahogy zeon kartárs írta... de, hogy ne kelljen keresni : link

Úgy emlékeztem innen töltöttem a fórumról és ezek szerint valóban. Amúgy ha kérte volna valaki feltöltöttem volna.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12037) Gloob válasza DaDa (#12036) üzenetére


Gloob
addikt

Nekem nem kell keresnem, mert nincs rá szükségem. Stratos-om van.

Samsung Galaxy A52S

(#12038) Harlond


Harlond
tag

Sziasztok!
Van olyan moddolt FW ami szerintetek kicsit stabilabb futás közben? csomószor van olyan, hogy elmegyek futni 15-20km-t, elindítom az ez edzést az elején és a felénél azt veszem észre hogy leállt a mérés, csak az órát mutatja..
kb még sosem bírta végig mérni rendesen a hosszabb futásokat :(
Ötlet?
köszi előre is!

(#12039) fujifilm1 válasza Harlond (#12038) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia, nekem is csinálta, nemrég, sokkal rövidebb távnál is. (5.3km-t futok).
Gyári visszaállitást kapott. Azóta nem csinálta.

(#12040) fujifilm1 válasza zeon.hu (#12035) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Dada, Zeon,
Köszönöm mindkettőtöknek. :)

Gloob - neked is. :)

Van ott vmi ....BIG nevű is.
Azt is kiprobálom.

Kösziiiii.

[ Szerkesztve ]

(#12041) fujifilm1 válasza DaDa (#12036) üzenetére


fujifilm1
senior tag

>myamazfit.ru_BOLD_v4i.ft
Tök jó ez a font már egész olvasható.
megoldódott az ékezet megjelenités is. :)

(A "big" font nem volt nagyobb és még az ékezet sem volt jó...)

Köszi.

(#12042) DaDa válasza fujifilm1 (#12041) üzenetére


DaDa
senior tag

:D :C

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12043) fujifilm1 válasza DaDa (#12033) üzenetére


fujifilm1
senior tag

>Bandage nagybetűsre konvertálását
Csak a biztonság kedvéért tisztázzuk... ez csak annyit csinál HOGY NAGYBETŰRE KONVERTÁLJA AZ ÜZENETEKET?
Kösz.
R

(#12044) DaDa válasza fujifilm1 (#12043) üzenetére


DaDa
senior tag

Igen, pontosan, de így is sokkal jobban olvasható mint anélkül. Legalább is nekem.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12045) fujifilm1 válasza DaDa (#12044) üzenetére


fujifilm1
senior tag

OK köszi.

(#12046) BalanceR


BalanceR
addikt

Nemrég találtam egy oldalt (talán orosz volt), ahol modulonként voltak a BioOS fejlesztett appjai pl külön a tetris, a számológép meg még egy csomó másik... Nem mentettem el és most nem találom... Valaki esetleg?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#12047) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Sziasztok!

A Mifit-ben van lehetőség egy adott időszak eredményeinek szűrésére? Pl. január hónapra? Én bevallom nem találok rá ilyen opciót. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#12048) HKorn válasza D4rkm4n (#12047) üzenetére


HKorn
addikt

Van igen, összes edzésre kell menni és a oszlopdiagramnál balra lapozol akkor a hónapokat mutatja.

Run&Ride

(#12049) D4rkm4n válasza HKorn (#12048) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az oszlopdiagramnál az előző hetekre tudok visszalapozni. Olyan nézet nincs, hogy pl. havi bontás. :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#12050) HKorn válasza D4rkm4n (#12049) üzenetére


HKorn
addikt

Alul a 30 napos nézetet választottad?

Run&Ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.