Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) Jabby


Jabby
őstag

Notify ikon megjelenítése az értesítősávban melyik menüben kapcsolható ki?

(#4302) TheProb


TheProb
veterán

Az miért jó, hogy ha másik telefonon akarom használni a bip-et, akkor újra ráfrissít a fw-re...? :U
Így most buktam pl. a beállított számlapot is...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#4303) M3oH


M3oH
addikt

Sziasztok!
Megcsináltam a magyarosítást az összefoglaló szerint sikerrel. Kérdésem a MiFit, amihez a komment, hogy újat. Ha playből telepítem az friss verziót, az nem cseszi el a magyarosítást? Köszi

(#4304) Sipka81 válasza M3oH (#4303) üzenetére


Sipka81
tag

az ékezetes karaktereket nem cseszi el

[ Szerkesztve ]

(#4305) Gloob válasza TheProb (#4302) üzenetére


Gloob
addikt

Legfeljebb beállítod mégegyszer. Nem olyan bonyolult az.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#4306) TheProb válasza Gloob (#4305) üzenetére


TheProb
veterán

Nem az, hogy bonyolult, csak nem értem miért jó újraírni a fw-t, akárhányszor újrateszem a mifit-et.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#4307) kakuk.tamas válasza TheProb (#4306) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nálam vissza varázsolta angolra, mert frissített...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#4308) rothfb válasza TheProb (#4306) üzenetére


rothfb
veterán

Érdekes. Nálam nem rég frissített firmware-t egy újabbra, de minden beállításom megmaradt. Moddolt mifit-et szoktam feltenni és abból is a con-st. Abban benne van a firm. Ha nincs új firm benne, nem is frissít, ha van, mint legutóbb, frissítette. De mindenem megmaradt, a számlap, a magyar ékezetes karakterek, a tárolt adatok. Egyedül a tárolt üzenetek tüntek el, sms és app üzenetek. De az nem gond. Továbbra is kiírja a hívót, ékezetes karakterhelyesen az üzeneteket, stb. És csak Mifit van fent. Egy szóval nem értem miről van szó, mi tünik el, miért kell egyáltalán a Mifit-en kívül másik app.

[ Szerkesztve ]

(#4309) TheProb válasza rothfb (#4308) üzenetére


TheProb
veterán

Nemtom ki beszélt mifit-en felül más appról.

Ékezetek nemtom megmaradtak-e, mert jelenleg angol miui-t használok, így a mifit és az óra is angol.

Nemtom akkor nálam mi van. a héten 3 telefonra költöztem és minden egyes alkalommal fw-t frissített, mikor felraktam a mifitet.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#4310) detroitrw válasza TheProb (#4309) üzenetére


detroitrw
addikt

Azert frissit fw-t mert az adott apk-ba van frissebb fw, ha mindenhova ugyan azt a beta vagy mod apk-t rakod akkor nem fogja atfrissiteni magat

(#4311) TheProb válasza detroitrw (#4310) üzenetére


TheProb
veterán

kötve hiszem, hogy 1 hét alatt 3x frissült volna a mifit és vele együtt a fw.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#4312) kakuk.tamas válasza TheProb (#4311) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A play áruházban egyszerre többféle verzió is szerepel(het). Nem minden fióknál követi a verziót. (Lásd Facebook, és társai)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#4314) Tiger. válasza Upo (#4290) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Megnéztem megegyszer, de nem jelzi csak nem fogadott hivasnal írja ki a nevet.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4315) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Üdv mki! Ha minden igaz, holnap jön az en oram is. Ti hasznaltok foliat rajta? Van hozza esetleg uvegfolia is? Félek, h odab.szom vminek a kijelzot.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#4316) szabi__memo válasza tonyqa23 (#4315) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Fólia nem védi meg

(#4317) gyemipapa válasza tonyqa23 (#4315) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ezt te sem gondolod komolyan, hogy egy fólia megvédi az odab*szástól… :D
Tök felesleges, csak elcsúfítja... Általános napi használatnál meg a gorilla glass megvédi az apró karcolásoktól.
(Persze nem kőműves munkára, bútorszállításra, favágásra gondoltam... :) )

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#4318) tonyqa23 válasza gyemipapa (#4317) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Nem a sima fóliára írtam, tudom jol, h az nem vedi meg. Csak kérdeztem, h használtok-e rajta valamilyet. En tennék rá, ha van normális uvegfólia, mert félek, h betöröm a kijelzőt.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#4319) szabi__memo válasza tonyqa23 (#4318) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Arra írtuk hogy hülyeség

(#4320) gyemipapa válasza tonyqa23 (#4318) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Azt hittem, megértetted amit írtunk, ha odavágod, az üveg fólia sem védi meg!
Nem tudom, milyen fizikai munkát végzel, de ha félted, munka közben vagy vedd le, vagy ne hadonássz a kezeddel...

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#4321) SimonJanos válasza tonyqa23 (#4318) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Szerintem inkább egy"Protective Colorful Case"

kellene Neked (kiemelkedik, védi, "amennyire tudja")...

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#4322) tonyqa23 válasza gyemipapa (#4320) üzenetére


tonyqa23
senior tag

En meg azt hittem, h te megértetted, amit kérdeztem. De sajnos most ez neked nem jott ossze. Ha konkret kerdesre konkret valaszt mar nem tudsz adni, akkor legyszives az ilyen " ne hadonassz a kezeddel" stilusu valaszt mellozd. Nem vegzek kemeny fizikai munkat, csak szuk helyen vagyok es konnyen odauthetem ( nem tiszta erobol persze) valahova, es esetleg egy uvegfolia az pont megvedene az ekkora utestol.
SimonJanos ez is jo, koszi.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#4323) blod001


blod001
tag

Nem csináltam semmit az órával, eddig normálisan működött és ma valamiért elkezdte duplán küldeni a notification-öket a telefonra. Rezeg, megjelenik az üzenet majd megint rezeg és ugyanazt mutatja. Egyelőre csak messengerrel produkálta. MiFit-ben már eltávolítottam aztán hozzadtam újra, de nem javult meg. Találkozott már valaki ilyennel?

(#4324) darthsmoke


darthsmoke
Korrektor

Nektek működik az időjárás frissítése? Nekem napok óta nem, hiába állítok be várost, adok meg minden jogot. :O

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#4325) Tiger. válasza darthsmoke (#4324) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Itt meg jó.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4326) Marchocius


Marchocius
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem én is magamnak egy Amazfit Bip-et, Iphone-val használom. Olvasgattam a fórumot, az ékezetes betűket sikerült is megcsinálnom rajta a hozzászólások és az összefoglaló alapján.

Egy dolog lenne amiben a segítségeteket kérném.

Az órát használom sportoláshoz, kivéve focizáshoz (előtte Mi Band 1S volt és sikerült úgy belenyúlni egy lövésbe, hogy kirepült a közepe, örültem, hogy megtaláltam, ennek az órát nem szeretném kitenni) emiatt a foci közbeni aktivitás méréshez továbbra is a Band-et használnám, viszont ehhez le kell csatlakoztatnom az órát, felcsatlakoztatni a Band-et majd utána a Band-et lecsatlakoztatni és az órát újra fel.

Viszont ekkor az óráról a beállított watchface is eltűnik, és kezdhetem majdnem előlről a beállítását (van olyan beállítás amire emlékszik de a watchface re pont nem.) Ez nem is lenne baj, bár remélem tudtok olyan megoldást amitől ez elkerülhető, de elképzelhető, hogy emiatt az ékezetes font ot is mindig újra kellene rakni, az már hetente 2-3 szor elég bosszantó lenne.

Szóval a kérdés lényege, lehet-e használni úgy a MI Band 1S-t és az Amazfit Bip-et IOS alatt pl a MI Fit alkalmazással, hogy ne kelljen le és fel csatlakoztatni őket a fent említett okok miatt. Kicsit olyan nekem, mintha a gyártó kizárná, hogy egyszerre vagy akár felváltva (a felváltva nekem a lényeg nem az egyszerre) két eszközt is tudjunk használni. Érdekes az okos mérleg működik azt nem zárja ki egyik másik eszköz sem.

Előre is köszi ha valaki tud segíteni.

(#4327) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is lehetőségem nyílt összehasonlítani a Band 1S-t, Band 2-t egy Bip-pel.
A Band 1S őrült sokat számol a Bip-hez és a Band 2-höz képest.
A Bip a bal kézen van, a Bandok a jobb kézen voltak - nem egyszerre. :-)

Nap végére a Band 1s min 20%-kal többet számolt.
A Band 2 és a Bip általában ugyanazt számolják lépésben - nagyságrendi eltérés nincs.

Bár ma reggel 200 lépés hátrányból a Band 2 már 300 lépés pluszt számolt még gépelés nélkül, tehát csak utaztam, meg gyalogoltam. De az egyértelmű, hogy Band 1s-hez képest mindkettőnek fejlettebb az algoritmusa.

Vettem rá szíjat kényelmesebb, mint a gyári.
Vettem rá fóliát is, de a felragasztás után a front védő fólia eltávolításkor lehúzta a fóliát, így az kuka....

[ Szerkesztve ]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#4328) huberpe válasza misimagaki (#4327) üzenetére


huberpe
aktív tag

én is mentem vele a hétvégén egy 5 órás gyalogtúrát. a térkép és telefon szerint 10,5 km volt, a bip simán mért 15,5 km-t.
ha jól emlékszem olvastam itt olyat, hogy ilyenkor nem gyaloglást kell beállítani, hanem bicajozást és akkor pontosabban mér. :) valaki tesztelte már ezt valóban?

(#4329) salapp


salapp
addikt

Szombaton végigmentük a 30-as Fáy-túrát Gombáról indulva.
Szuper volt a Bip, tökéletesen kirajzolta a megtett útvonalat, mellé lehetett tenni az itinerben rajzolt térképet, illetve tökéletesen lekövette a magasság változásokat is. Az itiner szerint 227 méteren volt a legmagasabb pont (de lehet, hogy ténylegesen nem is úgy ment az útvonal), a Bip szerint 220 méteren voltunk.
Ez a feleségemé, de nagyon tetszik, hogy háttérvilágítás nélkül is élesen lehet látni rajta minden infót.
Eddig bőven megérte a 22ezret.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#4330) misimagaki válasza huberpe (#4328) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Nálam csak aszfalt gyaloglás volt. :-)
Logikus a dolog egyébként, mert emelkedőn felfelé rövidebbeket lépsz. Érdekes, mert februárban voltunk a Mátrában a nagy hóban egy túrán, még a Band 1S-sel, ott a telefont ez nem zavarta meg.

[ Szerkesztve ]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#4331) mrszitya válasza darthsmoke (#4324) üzenetére


mrszitya
senior tag

Firmware hiba okozhatja, de nem mindenkinél jelentkezik a dolog.

(#4332) rothfb válasza mrszitya (#4331) üzenetére


rothfb
veterán

Szerintem meg telefonfüggő. Kíváncsi lennék, hogy azoknak, akiknek akadozik az aktuális időjárás kijelzése, milyen telefonjuk van. Az a tippem, hogy azonos vagy hasonló ugyanattól a márkától.

(#4333) szebe válasza huberpe (#4328) üzenetére


szebe
őstag

Nekem minimális eltérés jön ki a Bip és a telefon között (iSE + Endomondo/GPSies). Minimális alatt max ~1km eltérést értek 15-20km-es túra során (5-600 körüli szinttel).

Amit még nem sikerült megnéznem (lustaság, ugye...), hogy a MiFit rajzolja rosszul a szintet, vagy a GPS rossz?
Úgy emlékszem, valaki exportált aktivitást, és más programba betöltve szép szintrjazot adott, csak a MiFit nem jó valamiért.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#4334) blod001 válasza rothfb (#4332) üzenetére


blod001
tag

Redmi Note 5-el nálam megy, bár frissíthetne gyakrabban.

(#4335) peter_k válasza szebe (#4333) üzenetére


peter_k
tag

Én voltam. Csak a MiFit nem jó.
Exportálva, szépek a szintemelkedések.
A megtett távolságot bringás üzemmódban méri a legpontosabban.
Tegnap Nagy Hideg-hegyre felfelé, sétára állítva 5.84 km,
visszafelé kerékpározásként beállítva 3.61km-t mért. Az igazság valahol a kettő között lehet szerintem. :D
A szintrajz viszont szép volt az AmazToolsba exportálva.

[ Szerkesztve ]

(#4336) mrszitya válasza rothfb (#4332) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nem hiszem, maximum ROM függő lehetne.

Pontosan azóta van a probléma az időjárással, amióta az egyik legutóbbi Mi Fit-tel jött egy firmware update. Előtte - mondjuk 2 óránként - MINDIG frissült nálam.

(#4337) mrszitya válasza mrszitya (#4336) üzenetére


mrszitya
senior tag

Megnézek egy friss bétát (újabb firmware), kíváncsiságból. Akkor talán kiderül a turpisság, de legalábbis többet fogunk tudni.

UI: bocs a dupláért.

[ Szerkesztve ]

(#4338) misimagaki válasza Marchocius (#4326) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Szia!
Szerintem IOS alatt meg vagy lőve, mert nem nagyon van egyèb használható alkalmazás. Androidon két appal biztos meg lehetne oldani.
Mifit egyből megszünteti a párosítást, ha új eszközt adsz hozzá.
Mondjuk az érdekes, hogy miért az van ott, hogy Eszköz hozzáadása, miért nem az, hogy parosítás megszüntetése. Így félrevezető valamennyire.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#4339) rothfb válasza misimagaki (#4338) üzenetére


rothfb
veterán

Androidon sem lehet elvileg, mert a band-nek mindenképp kell a Mifit. Legfeljebb lehet egy másik alkalmazást használni az egyéb funkciók kezelésére. De, hogy egyáltalán tudd használni a Band-et a telefonoddal, kell a Mifit. Innentől pedig meg vagy lőve, mert le kell választanod az egyiket, hogy a másikat használd.
Elvileg van valami moddolt, átalakított Mifit, amivel külön fiókokkal lehet használni mindkettőt egyszerre, de ha jól emlékszem az nem frissül egy ideje. De az is macerás, mert mindig az adott eszközhöz lévő másik fiókba kellene átjelentkezni. Szóval ez van tudtommal.

(#4340) Marchocius válasza misimagaki (#4338) üzenetére


Marchocius
tag

Igen én is ettől tartottam, bár tényleg a wf újra beállítása lenne a legkisebb gondom, ha a betűkészletet nem kell újra felrakni...

(#4341) Marchocius válasza rothfb (#4339) üzenetére


Marchocius
tag

Az úgy valóban elég macerás lenne. Kezelhetne több eszközt is egyszerre, azt meg sem próbálom kitalálni, hogy ha lenne "okos" cipő is akkor végképp nem lehetne együtt használni az órával vagy a band-el?

(#4342) Gloob válasza Marchocius (#4341) üzenetére


Gloob
addikt

Csak egy ötlet, amit nem próbáltam ki, és nem is fogok. Mi van ha az appot klónozod? Akkor sem megy? Az egyik kezeli a Band-ot, a másik az órát. Vagy ez hülyeség? Nem tudom....

Samsung Galaxy A52S

(#4343) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Gadgetbridge FW frissítése nem téglásítja a Bip-et?

(#4344) Marchocius válasza Gloob (#4342) üzenetére


Marchocius
tag

Nem tudom az IOS mennyire támogatná ezt, sokkal kötöttebb mint az Android rendszer.

(#4345) Gloob válasza Marchocius (#4344) üzenetére


Gloob
addikt

Bocs, nem tudtam, hogy IOS.
Egyébként az IOS-en is van még egy app, ami kezeli az órát. Az Amaztools. Nézd meg.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#4346) Marchocius válasza Gloob (#4345) üzenetére


Marchocius
tag

Ismerem, illetve használtam, azzal oldottam meg az ékezetes problémát. A MI Fit azért kényelmesebb, mert van Xiaomi mérlegem is amit a Mi Fit Bluetooth-on keresztül szintén szinkronizál. Ha azt tudná kezelni az Amaztools lehet váltanék a Mi Fit ről, de sajna azt nem tudja és a Band et sem ismeri fel :(

(#4347) rothfb válasza Jabby (#4343) üzenetére


rothfb
veterán

De.
FW-t CSAK Mifit-el szabad frissíteni, abból is a Play-es eredetivel, az a "biztos".

(#4348) Jabby válasza rothfb (#4347) üzenetére


Jabby
őstag

Ettől tartottam...
Viszont ha a leírás alapján próbálom feltenni a magyar bold karaktereket, akkor a myamazfit.ru_BOLD_v4i.ft fájl megnyitásakor a Gadgetbridge azonnal FT-t akar frissíteni!

(#4349) bl4ze válasza Jabby (#4348) üzenetére


bl4ze
veterán

a font cserekor fw frissítés a szöveg : de nem azt csinál !!! fontot cserél !
nyugodtan rakd fel a .ft filet !

.:. bl4ze .:.

(#4350) Jabby válasza bl4ze (#4349) üzenetére


Jabby
őstag

Ó, értem! Köszi a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.