Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) vince válasza bexinho23 (#5300) üzenetére


vince
őstag

Összefoglaló első két érdemi mondata:

A problémák elkerülése végett mindig a gyári Mi Fit alkalmazással frissítsetek firmware-t! Egyéb alkalmazással történő frissítés akár végérvényesen tönkreteheti az órát!

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#5302) bexinho23 válasza vince (#5301) üzenetére


bexinho23
őstag

Aha. Gondolom akkor ezért kezdtem el még a kezdetek kezdetén a kisebb méretű (fw nélküli) MiFit-et tölteni. Akkor majd feldobom a gyári, play áruházas verziót, és frissítek az órán.

(#5303) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

Amióta csak a Mi Fit-et használom minden értesítés jön, jelzi a hívást, sms-t, stb. Csak a k?rd?jelek ideges?-tenek...

(#5304) szpali válasza SamiCsillag (#5303) üzenetére


szpali
addikt

Tedd fel mellé a MiBandage alkalmazást, az átalakítja a karaktereket ékezet nélkülire

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#5305) nylontacsko válasza SamiCsillag (#5303) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Mondtam már...
+Amazfit Tools
Fut a MiFit meg ez a háttérben, nincsenek kérdőjelek, mindent mutat, mindenről értesít, amit beállítok ;)

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#5306) Gloob válasza szpali (#5304) üzenetére


Gloob
addikt

De neki a MiBandage nem jó valamiért. Mindenkinek jó, csak neki nem! Szerintem, csak halkan mondom, de user error.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#5307) somez


somez
tag

Nem tudom mi ütött az órába, de az első héten teljesen hihető pulzust mért bringázás közben. 140-150-es maxokat láttam és tekerés közben is elcsíptem 120 feletti értékeket amikor ránéztem. Ezután volt egy factory reset és azóta 100-as átlagokat mér. Menetközben sem megy 100 fölé, akármit csinálok.

A használat módja ugyanolyan. Vékony csuklóm van, ezért a második lyukra rakom a szíjat tekerés előtt, de ezt az első héten is így csináltam. A lényeg, ennél szorosabbra már fizikailag képtelen lennék venni a szíjat.

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#5308) Jabby


Jabby
őstag

Hogyan lehet "tanítani" a Bipet egy-egy tevékenységre?
Vezetés közben nekem belehajt napi 2-3 km-t, jó lenne megtanítani, hogy ez egyéb tevékenység, nem futás, nem séta.

(#5309) somez válasza Jabby (#5308) üzenetére


somez
tag

Mi Fitben van egy “viselkedéscímkézés” opció. Nem tudom mire jó, de lehet, pont erre.

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#5310) SamiCsillag válasza Gloob (#5306) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Egy fél napig tökéletesen megy, aztán egyszer csak 3-4 napig csak forog, teker, forog, teker stb, aztán hirtelen megint jó pár órára és aztán 3-4 nap megint csak forog. Ez mitől user error?

(#5311) Tiger. válasza SamiCsillag (#5310) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nálam sem volt jó, mikor használtam, volt olyan, hogy üzenetnek egy részét mutatta, nekem nincs időm bugos programokkal foglalkozni, mikor ott volt a notify és azzal nem volt soha ilyen gondom.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5312) Gloob válasza SamiCsillag (#5310) üzenetére


Gloob
addikt

Pontosan attól amit írtál. Megfordítom a kérdést. Milyen programhiba az, hogy dolgozik hibátlanul, aztán nem, aztán megint, és megint nem? Az ok kiderítése az user dolga. Ezt valami környezeti dolog okozza. Esetleg valamivel összeakad. Én már rég csináltam volna egy factory resetet, és elkezdtem volna egyesével visszarakni a dolgaimat. Esetleg nem használsz valami 3. féltől származó memória managert, blokkolót, vagy hasonló? Vagy írj a fejlesztőnek. A címe megtalálható a playon, de meg is adhatom. Elárulom, hogy én a progi béta tesztere vagyok, és ilyen hibával nem találkoztam. Nem mondom, hogy mindig hibátlan a progi, de mindig kijavítják a jelzett hibát. Szóval ez a hiba vagy user error, vagy valami a telefon használatából, programkörnyezetből adódó hiba. Ha jól rémlik akkor te oreot használsz. Itt is lehet gond. Egy beszélgetésem a fejlesztővel során ez is szóba került. Elmondta,hogy az oreo sajnos egészen máshogy kezel dolgokat mint az elődei, így nagyon nehéz mindennek megfelelni. No ennyi a mondandóm erre. Nálam, és sok másnál tökéletesen jó. Igaz, én egy MiBand 3-mal használom.

Samsung Galaxy A52S

(#5313) esgabee


esgabee
tag

Sziasztok,
Az activity history-ban látom a már szinkronizált aktivitásaimat.
Ezekből mennyit tud tárolni a bip?
Manuálisan kell törölni, vagy automatikusan törlődik ha már nincs több hely és indítok egy új aktivitást?
Köszönöm,

[ Szerkesztve ]

(#5314) Jorgos01 válasza somez (#5309) üzenetére


Jorgos01
tag

Ez a "viselkedéscimkézés" engem is érdekelne.
Ha valaki már próbálta az ne tartsa magába, hogyan és mit kell vele csinálni és milyen hatása van a mérési pontosságra.

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#5315) fatty válasza Jorgos01 (#5314) üzenetére


fatty
aktív tag

Probáltam "tanítani" hogy felüléseket ne számolja lépésnek, de eredménytelen, utána is 600+ lépést elszámolt 400 felülésnél. Vagy nem működik rendesen, vagy nem erre való.

(#5316) Keraa válasza SamiCsillag (#5310) üzenetére


Keraa
aktív tag

SamiCsillag ezt csinálta nekem is a Mibandage Huawei P20 Lite Android 8.0-án! Egy ideig ment rendesen aztán meg valami kilőtte a Bt. kapcsolatot és nem tudott újra csatlakozni..néha maga a program záródott be, pedig minden engedélyt megkapott! Most a MIfit +Amazfit Master-el tökéletes! :K

[ Szerkesztve ]

(#5317) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Nekem úgy tűnik, hogy főleg Huawei/Honoroknál van gond a Bandage-dzsel, szóval én az EMUI környékén keresném a hibát.

Elfogadom a sütiket.

(#5318) Upo válasza bl4ze (#5134) üzenetére


Upo
addikt

Most pótolom a 3-4 számjegyű olvasatlanokat.

Nekem se jelenik meg a menüpont magyar nyelvnél, de attól még a hivót kijelzi. Most megnéztem, átraktam angolra, meg is jelent rögtön a menüpont ahol a "show contact information" bekapcsolt állapotú. Magyarra visszarakva az a menüpont eltűnik, de a hívó nevét akkor is kiírja.

Amúgy talán pár napja csipogott a telegram, a 3.4.6 tcxexport-ból adtak ki reloaded verziót, a caller id a 3.4.4 - 3.4.6 közt bugos volt néhány nyelvnél, javítva lett. Meg javítottak megint az algoritmuson, az exportálás sebessége is többszörösére nőtt, meg már lehet heart rate nélkül exportálni, meg még tudja az ördög, oldalakon keresztül írja hogy miket változtatott és mik kerültek még bele. Nem olvastam végig, régóta nem használom a modolt appot. Fel kell iratkozni telegram-ra, és jön minden info... ;]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5319) Upo válasza gyuri2008 (#5198) üzenetére


Upo
addikt

Szerintem ezzel nincs semmi baj. A 3 napos csere nem elállást jelent, és csak akkor él ha a termék hibás. Szerintem jogában áll nem elfogadni egy sima bemondásra a hibát, ha tényleg hibásnak vizsgálják be akkor kicserélik, ha pedig nem a termék a hibás hanem a felhasználó akkor miért is kéne cserélniük?
A részletek ismerete nélkül hiba lenne rögtön ítélkezni az ügyről.
Egy 10000-es alsó értékhatárt épp túllépő dolognál nyilván eljárhatnának méltányosan, de egy drágább eszköznél érthető lehet egy bevizsgálás.

A viselkedés megint más dolog, lehet kicsit monopol helyzetben érzik magukat. De ebben a mai netes világban ezzel elég jót lehet bukni, ha nem jönnek rá hogy mégsem úgy táncol mindenki ahogy ők finganak.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5320) juve600 válasza Upo (#5318) üzenetére


juve600
nagyúr

akkor a 3.4.6-osból már van olyan verzió ami kiírja a hívó nevét ? időjárás ?

:R :R :R

(#5321) Upo válasza juve600 (#5320) üzenetére


Upo
addikt

Nem tudom, mint írtam, nem használom a tcxexport appot, nekem google play-es gyári mi fit van és hívó neve és az időjárás is működik vele. Megdöbbentő, de a 3.4.6 óta még egyszer se tudtam úgy az órára nézni, hogy ne lett volna ott a hőfok, régebbiekkel azért ritkán előfordult.
Bár olyan 3 hete már miuihu 10 van fent, lehet annak is része a dologban. A múlt heti óta meg mintha a gps vételt is gatyába rázták volna, megint tudom használni az endomondo+óra párost.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5322) juve600


juve600
nagyúr

megnéztem.letöltöttem,telepítettem

3.4.6 reloaded verzió

hívószám kijelzés,időjárás működik
[link]

(#5323) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Sem az órán sem a Mi Fit applikációban nem lehet pulzus mérést indítani?
A Mi band 2 lehetett.

(#5324) rothfb válasza gyuri2008 (#5323) üzenetére


rothfb
veterán

Miért ne lehetne? Az órán biztos tudom, hogy lehet... Csak be kell hozni a menüt és automatikusan méri is a pulzust.

[ Szerkesztve ]

(#5325) gyuri2008 válasza rothfb (#5324) üzenetére


gyuri2008
veterán

Manuális mérésre gondoltam,de nem találom.
Nem az automatikusra gondoltam.
A mi band 2 megérintettem a gombot és mért.

Bocsi megvan .
A status-on belül van .
De nem valami egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#5326) rothfb válasza gyuri2008 (#5325) üzenetére


rothfb
veterán

Bemész és már jelzi is a kis szív ikon, "villog".

(#5327) gyuri2008 válasza rothfb (#5326) üzenetére


gyuri2008
veterán

Igen,igazad van.
Köszi.

(#5328) dioka7 válasza Dr.NX (#5317) üzenetére


dioka7
senior tag

Nekem is ez a gyanúm, ezért javasoltam néhány héttel ezelőtt, hogy más készülékkel is próbálja ki. Ha jól emlékszem, ahhoz ami kéznél volt nem is tudott csatlakozni.

(#5329) nobiand


nobiand
aktív tag

Sziasztok!
Az első okosórám lenne, és lenne pár kérdésem.
Mekkora hatótávban marad szinkronban a telefon és az óra?
Mindenféle állítás nélkül lesz hívófél kijelzés kérdőjelek nélkül? Vagy valamit telepítgetni kell.
Köszönöm.

(#5330) rothfb válasza nobiand (#5329) üzenetére


rothfb
veterán

Nagyjából 10 méter a távolság, mikor még kapcsolatban tudnak maradni, de függ a környezettől, van e pl fal köztük, stb. Tulajdonképpen a bluetooth hatótávja határozza meg a távolságot, az pedig általánosan 10 méter.
A többi kérdésedre megtalálod a választ a témaösszefoglalóban.

(#5331) nobiand válasza rothfb (#5330) üzenetére


nobiand
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

(#5332) dorika87 válasza VMatteo (#5293) üzenetére


dorika87
őstag

Neked hogy működik tökéletes IOS-en? Hívó fél nevét kiírja magyarul? Magyar nyelvre van állítva a telefon?

Segítsetek abban, hogy mit és hogyan telepítsek az AmazToolson belül, hogy ne ?-t írjon az ékezetes betűk helyett.
Köszönöm előre is.

(#5333) somez válasza dorika87 (#5332) üzenetére


somez
tag

Fel kell telepítened a magyar fontot (file itt a topic tetején) az AmazTools alkalmazással.

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#5334) bl4ze válasza juve600 (#5322) üzenetére


bl4ze
veterán

Fel tudod tenni valahová ami nem regisztrálós Telegram ? :)

Data.hu stb... Köszönöm. :R

.:. bl4ze .:.

(#5335) juve600 válasza bl4ze (#5334) üzenetére


juve600
nagyúr

rákattintsz a linkre
bead egy oldalt ahol beírod a telefonszámod,kapsz sms-t,utána le tudod tölteni

nem kell hozzá alkalmazás,simán böngészőből

(#5336) bl4ze válasza juve600 (#5335) üzenetére


bl4ze
veterán

Sajnos ez nem igaz, regisztrálni kell, ezt szeretném elkerülni :

You don't have a Telegram account yet, please sign up with Android / iPhone first.

.:. bl4ze .:.

(#5337) juve600 válasza bl4ze (#5336) üzenetére


juve600
nagyúr

telefonról csináld,ne gépről

(#5338) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem jó.
Ha nincs Telegramod, azt akar előtte.
Kipróbáltam mobilról.

Samsung Galaxy A54

(#5339) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Felraktam a szokásos helyre.

Itt a changelog:
EN: After many hours of my holidays destined to the mod. Interesting news for the next stable Mifit version:
:arrow_right: Review of algorithms and increase of the generation speed of tcx / gpx by 500%.
:arrow_right: You are allowed to export treadmill activity as only heart rate tcx track. To use it in gym activities or similar and upload to Strava.
:arrow_right: Fixed a bug in the interpretation of heart rate.
:arrow_right: Reprogrammed time algorithms for an exact adjustment to the Mifit activity.
:arrow_right: Option to eliminate heart rate data of exported activities in case of not capturing them well the clock.
:arrow_right: Advanced debug options to correct and review problems in tracks.
:arrow_right: Now pauses are not subtracted by default in exported activities, they are only used for the Laps. A hidden option has been maintained that allows subtraction.
:arrow_right: In the activity selection screen to be exported, more detail has been added.
EN: Thanks to the user notice @rbarat07, the user id will be added again on version 3.4.7 once a call or SMS is received. From version 3.4.4 to 3.4.6 it had been lost for some languages ​​other than English (Slovak, Czech ...)
EN: Ready version 3.4.6_Reloaded with all mentioned improvements. Those who have version 3.4.6 or earlier will let you install it as an update.
EN: I have added an option that allows you to remove heart rate when exporting activities in case Bip does not capture well.
EN: To activate this option you must copy the following file in your folder Amazfit_Jps1x2, to deactivate it you can delete the file or rename it.

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#5340) gobey


gobey
tag

Üdv
Mai napon csatlakoztam a klubhoz.
Lenne 2 kérdésem
1 - pluzust a gyári (mifit) appal nem lehet mérni telefonon keresztül? (a notify-val lehet appon belőle is mérni azt tudom)
2 - Ha magyarítás csinálok akkor az mit jelent hogy "nincs Google térkép benne"?
Köszönöm előre is a válaszokat

iPhone 12 Pro

(#5341) Gloob válasza gobey (#5340) üzenetére


Gloob
addikt

A 2. kérdésre: ha rögzítesz egy trackot, útvonalat azt nem fogja megjeleníteni a google térképen. Ez csak a magyarított MiFitre vonatkozik.

Samsung Galaxy A52S

(#5342) juve600 válasza bl4ze (#5336) üzenetére


juve600
nagyúr

kolléga felrakta : [link]

(#5343) oba


oba
addikt

Van olyan üzlet / áruház Pesten ahol ki van téve az óra és meg lehet nézni bekapcsolt állapotában? Kíváncsi lennék a kijelzőre rendelés/vásárlás előtt. A transzflektív kijelző beltérben mennyire jól olvasható háttérvilágítás nélkül? Egyébként van olyan opció, hogy "óra nézős" kéz mozdulatnál ne kapcsoljon be a háttérvilágítás? Vagy ezt magától szabályozza a fényviszonyok függvényében? Köszi! :)

(#5344) vince válasza oba (#5343) üzenetére


vince
őstag

A fővárosban biztosan találsz olyan fórumtársat, akinél meg tudod nézni. Lehet, hogy a lurdyban most nyílt mi store-ban is kint van, nem tudom. Ha Fehérváron vagy Veszprémben jársz, én is meg tudom mutatni az enyémet :D
Beltérben, ha van némi fény, olvasható a kijelző. Az automatikus háttérvilágítás kikapcsolható.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#5345) bl4ze válasza juve600 (#5342) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm, már szedem is le a "reloaded" verziót amit itt dicsértetek páran. :R

.:. bl4ze .:.

(#5346) GorTen


GorTen
csendes tag

Sziasztok,
Friss tulaj vagyok. iPhone-nal szinkronizalok. Watchface megoldott egyszerűen az AmazTool progival. Viszont böngészgetek mi a legegyszerűbb és aktuális mód/lehetőség arra, hogy az értesítések betűtípusa latin vagy unicode legyen. Nagyon régi megoldásokat taltam neten. Van droid telefonom is amivel akar fw okositásit is meg tudnék oldani csak egyszerű, megfelelő leírással ellátott megoldás kéne. Ráadásul nem cfw, vagyis olyan ami mellett a gyári fw frissíthető, font készlet vesztése nélkül.
Mit ajánlotok?
Köszi

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=GorTen

(#5347) bounty123 válasza oba (#5343) üzenetére


bounty123
őstag

Iszonyú jó a kijelző, beltérben is jól látható kevés fénynél is. Van olyan beállítás, hogy egyáltalán ne kapcsoljon magától háttérfényt, én is így használom.

(#5348) dioka7 válasza oba (#5343) üzenetére


dioka7
senior tag

Szia, sokat járom az országot, holnap pl Tatabánya, Pest útvonal lesz, 5 percet én is tudok szakítani, hogy megmutassam. Merre vagy helyileg?

(#5349) misimagaki válasza oba (#5343) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Szia!
Pesten én is megtudom mutatni. Újpest - Pesterzsébet vonalon mozgok.

Minimális fény kell csak, és wf-től függően jól látszik a kijelző.

[ Szerkesztve ]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#5350) csabi10 válasza GorTen (#5346) üzenetére


csabi10
senior tag

Amaztools-al tedd fel innen az ékezetes betűket. Ugyan úgy ahogy a Watchface-t

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.