Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) csabi10


csabi10
senior tag

Nálatok is akadozik a néha feloldó animáció és lapozásközben?

(#5002) somez válasza csabi10 (#5001) üzenetére


somez
tag

Igen. Sajnos ez a hardver ennyit tud, de 20-25 ezer Ft-ért nem vártam jobbat.

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#5003) csabi10 válasza somez (#5002) üzenetére


csabi10
senior tag

Nekem nagyon tetszik az óra csak azt hittrm az enyémmel van gond.

(#5004) dioka7


dioka7
senior tag

Köszönöm a sok-sok választ! A sok között meglett a megoldás, a másodpercmutató... Pedig tetszett ez a wf, de így keresek másikat :(

(#5005) dioka7 válasza juve600 (#4995) üzenetére


dioka7
senior tag

Hát akkor tényleg nem tudom mi lehet a gond. Esetleg tényleg valami szerver probléma, de szinte kizártnak tartom, hogy ne oldották volna meg ennyi idő alatt. Esetleg egy másik Mi Account-al próbáltad? Csak próbaképpen létrehozni egyet, vagy ilyesmi.

(#5006) Jabby válasza dioka7 (#4993) üzenetére


Jabby
őstag

Nálam volt olyan, hogy 5 óra túrázás, bekapcsolt GPS-el 20%-ot mart ki az akkuból.
Egyébként 2 hetente töltöm, ez idő alatt 20-30%-ig merül le.

(#5007) dioka7 válasza Jabby (#5006) üzenetére


dioka7
senior tag

Hát de az érthető is. A GPS miatt. De én csak az értesítést, meg az időt néztem rajta vasárnap este óta és minden nap 10% fogyott el. Ma 70-en volt este 9kor. Most kicseréltem a wf-t egy nem másodpercmutatósra. Holnap este kíváncsi leszek, hogy mennyin lesz. Most 68%-on van.

(#5008) Jabby válasza dioka7 (#5007) üzenetére


Jabby
őstag

Közben olvastam, hogy aktivitásod nem nagyon volt ami használta volna a GPS-t, folyamatosan mért volna pulzust, de ez még nem derült ki (#4993)-as hozzászólásodból.
Igen, a FW is tudja rendesen meríteni ezt a pici akkut.

Más:
Mi Bandaget használóktól kérdezem, hogyan lehet megbűvölni az appot, hogy megjelenítse az aktivitásokat, futást, kerékpározást?

(#5009) Upo válasza Jabby (#5006) üzenetére


Upo
addikt

Az úgy nagyon rendben van, 22 óra GPS üzemidőt ad meg a huami egy töltéssel.
Nekem is ekörül szokott lenni a töltés, 2-3 hetente, bár most inkább 3 hét felé, mert nem tudok annyit futni mostanában sérülés miatt.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5010) Oscar1990


Oscar1990
csendes tag

Sziasztok tudja valaki ez melyik wf?

(#5011) juve600 válasza Oscar1990 (#5010) üzenetére


juve600
nagyúr

(#5012) Oscar1990 válasza juve600 (#5011) üzenetére


Oscar1990
csendes tag

Köszi,csak nekem abban a barnás színben kellene.

(#5013) vince válasza Oscar1990 (#5012) üzenetére


vince
őstag

Van pár variánsa is, létezik belőle magyar verzió is. klikk

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#5014) Oscar1990 válasza vince (#5013) üzenetére


Oscar1990
csendes tag

Köszi szépen!

(#5015) Sipka81


Sipka81
tag

az időjárás ikonja/aktuális hőmérséklet milyen gyakran frissül egyébként akár fenti vagy másik wf-en? Illetve droidon melyik a tuti program erre?
Aktuális hőmérsékletet jelző wf-t használok az órán, ami nekem iPhonenal van összelőve, gyári mifittel (ami ma is frissült) alapból, de próbáltam már AmazTools-szal is, mindkét appnak minden engedély meg volt adva.
Ha lefrissítem Mifitet manuálisan, akkor kb. 1 órán keresztül mutatja az óra az aktuális hőmérséklet, utána nem.
Ha bezárom a Mifit-et akkor a widget szerint nem is frissül, hiába állítom be az alkalmazás frissítést a háttérben.
Ha a Mifitet nem zárom be, csak háttérbe teszem, akkor kb. óránként frissít, ekkor a lépsé, távolság, pulzus stb. adatok bekerülnek az appba, de az órára nem mászik rá az aktuális hőmérséklet... :(
Érdekelne, hogy ez másnál hogyan működik! :F

(#5016) somez válasza Sipka81 (#5015) üzenetére


somez
tag

iOS-en nem kell “bezárni” az appokat, mert a rendszer lekezeli helyetted.
Nálam simán frissül az időjárás, nem zárogatok soha semmit.

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#5017) Gee777


Gee777
csendes tag

Van egy elado uj szijam, szabad itt ilyeneket megoszatani, vagy csak a hardverapron?

(#5018) Dr.NX válasza Gee777 (#5017) üzenetére


Dr.NX
addikt

Csak a hardveraprón!

Elfogadom a sütiket.

(#5020) Sipka81 válasza somez (#5016) üzenetére


Sipka81
tag

melyik face-t használod?
az időjárás valószínűleg nálam is frissülne, én az aktuális hőmérséklet kijelzéssel szívok...

[ Szerkesztve ]

(#5021) somez válasza Sipka81 (#5020) üzenetére


somez
tag

Nekem a hőmérsékletet is kiírja.

[link]

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#5022) Sipka81 válasza somez (#5021) üzenetére


Sipka81
tag

nekem is, csak kb. 1 óra múlva eltűnik... :(
köszi a wf linket!
az is érdekes számomra, hogy a gyári face-k között miért nincs 1 olyan sem, ami az aktuális hőmérsékletet mutatná!? :F

(#5023) rothfb válasza Sipka81 (#5022) üzenetére


rothfb
veterán

Tessék:
[link]

Ezt használom most én, ez mutatja. Legalábbis ha a legutolsó MiFit (3.4.6) van fent. Meg a legutolsó firmware.
Nekem most a hívót nem írja ki sajnos. Egy időben mindkét dolog működött, ki is írta a hívót és az aktuális hőmérséklet is jó volt. Most csak hőmérséklet megy. Ha visszateszek egy régebbi (pl 3.4.2) MiFit-et, akkor kiírja a hívót, viszont a hőmérsékletet nem.

(#5024) juve600 válasza rothfb (#5023) üzenetére


juve600
nagyúr

3.4.2 hívófél
3.4.6 időjárás

kettő együtt sajnos nem megy

(#5025) Sipka81 válasza rothfb (#5023) üzenetére


Sipka81
tag

iOS-en használod?

(#5026) rothfb válasza juve600 (#5024) üzenetére


rothfb
veterán

Szomorú, mert elég hosszú ideig ment a kettő egyben. Csak gondolom, most már a régebbi MiFit nem tudja elérni a neten az aktuális hőmérsékletet a szerverről, ahonnan szedi.

(#5027) rothfb válasza Sipka81 (#5025) üzenetére


rothfb
veterán

Nem. Android.

(#5030) Sipka81 válasza rothfb (#5026) üzenetére


Sipka81
tag

és ha manuálisan lefrissítem akkor eléri!? :F

(#5031) dioka7 válasza dioka7 (#5007) üzenetére


dioka7
senior tag

Na kérem, igazatok lett! Nincs másodperc mutató és nem is merül úgy az óra. Most csak 9%-ot merült, az eddigi 10 helyett :DDD :DDD :DDD :O :O Én ezt is nagyon sokallom :F

(#5032) rothfb válasza Sipka81 (#5030) üzenetére


rothfb
veterán

Nem éri el, már próbáltam.

(#5033) rothfb válasza dioka7 (#5031) üzenetére


rothfb
veterán

Az nagyon sok. Nincs háttérben valami beállítva? Futás, stb. Ami esetleg használhatja a GPS-t?
Talán resetelni kellene az órát és egy ideig úgy használni. Ha úgy is merül, akkor gari, ha van.

[ Szerkesztve ]

(#5034) Sipka81 válasza rothfb (#5032) üzenetére


Sipka81
tag

Ezt leírnád részletesen? :F

(#5035) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

Sziasztok!
Kb 1 hete van meg az óra, de nem hozza az elvárásaimat. Sőt, a Mi Band2 sokkal megbízhatóbb és pontosabb ennél.
A lépésszámlálója nem jó, sokkal többet mér a valósnál.
Ha beállítok egy számlapot (mindegy, hogy gyári vagy nem) nem frissíti az időjárást és a pulzust sem.
A futópadon való futás az egyetlen, amiben jobb a MB2nél, de ez is csak kalibrálás után.
A szabadtéri futást sem jól méri, közel nem, 8 ezer lépésnél azt mondja, hogy futottam 10 km-t, ez kizárt!
Na és a gps is egy kuka, Debrecen belvárosában futok háztömbök körül, de a gps szerint kiugrottam a Nagyállomás felé is valahova, de onnan vissza már nem jöttem. És több kisebb ilyen.... Olyan, mintha részegen futnék, krickracc a térkép... :D

(#5036) Smuky23


Smuky23
csendes tag

Sziasztok!

Nem találtam rá választ, bocsánat ha már volt téma.
Lehet valami úton módon a sportolás részét szinkronizálni az endomondoval?
Előre is köszi!

Üdv.

(#5037) rothfb válasza Sipka81 (#5034) üzenetére


rothfb
veterán

Nincs mit leírni rajta. Ha bemegyek a MiFit beállításaiba, ott az időjárás részhez, már eleve tudja a helységet. De manuálisan is beírhatsz neki várost. Hiába írom be és frissétek rá, az előrejelzést, max-min várható hőmérsékletet kiírja, de az aktuálisat nem.

(#5038) Sipka81 válasza rothfb (#5037) üzenetére


Sipka81
tag

így már értem, ugye nekem is az aktuális hőmérséklet kijelzés van problémám... (iOS, mifit + bip fw is naprakész)

(#5039) somez válasza Sipka81 (#5038) üzenetére


somez
tag

Banális kérdés: Mi fitben az időjárás beállításokban be van kapcsolva az adatok azonnali küldése opció?
Én sosem állítottam be semmit az időjáráshoz iOS alatt Mi Fitben és működik.

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#5040) Sipka81 válasza somez (#5039) üzenetére


Sipka81
tag

nálam olyan opció van, hogy "Időjárás figyelmeztetések azonnali küldése" és természetesen be van kapcsolva.
iOS beállítások / MiFit / helyzet alatt neked melyik opció van kiválasztva? használatkor vagy mindig?
megírnád, hogy milyen iPhoneod van, melyik iOS-szel?
Nekem iPhone 6s, iOS 11.4.1 (15G77)

[ Szerkesztve ]

(#5041) Jabby válasza Sipka81 (#5034) üzenetére


Jabby
őstag

Nem méri véletlen folyamatosan a pulzust?
Kolléga arra gondolt, hogy egy 100%-ra töltés után az órán a Settings menüben nyomj egy Factory reset-et, ezzel alaphelyzetbe teszed az órát, olyan lesz, mint mikor kivetted a gyári dobozából.
Párosítás nélkül használd 1-2 napot, s figyeld meg az akku merülés mértékét.
Ha napi 1-2% lesz, akkor párosítsd, s újra teszteld a merülést. Ha párosítás nélkül is 10%-ot merül, akkor gariztasd.

(#5042) somez válasza Sipka81 (#5040) üzenetére


somez
tag

Nekem a “mindig” opció van kiválasztva.

iPhone 6
iOS 11.4.1
Mi Fit 3.4.6
Bip firmware (gyári) 1.1.2.05

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#5043) Dr.NX válasza Smuky23 (#5036) üzenetére


Dr.NX
addikt

Direktben szinkronizálni nem, de tcx-et exportálni lehet, lásd összefoglaló.

Elfogadom a sütiket.

(#5044) fecus


fecus
őstag

Ez az ajánlat jónak tűnik a 14-es kuponnal.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#5045) somez válasza somez (#5042) üzenetére


somez
tag

Most már nekem is eltűnt a hőmérséklet :D

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#5046) Smuky23 válasza Dr.NX (#5043) üzenetére


Smuky23
csendes tag

Köszönöm, úgy is jó. 😉

(#5047) Dr.NX válasza fecus (#5044) üzenetére


Dr.NX
addikt

Annyira nem, mert Aliról nincs áfamentes szállítási mód, szóval jó eséllyel jön még rá 27% áfa és a 3500 Ft kezelési költség. :(

Elfogadom a sütiket.

(#5048) fatty válasza Dr.NX (#5047) üzenetére


fatty
aktív tag

Én is aliról rendeltem, akkor 56USD volt. Nem áfázták meg, de persze ez lutri.

(#5049) nylontacsko válasza fecus (#5044) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Az ár nem rossz, ha türelmes az ember fia.
Másfél hónapja várom az órát. Ebből 3,5 hete "vámolják".
Most már kivárom, de legközelebb inkább fizetek érte többet :W

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#5050) Sipka81 válasza somez (#5045) üzenetére


Sipka81
tag

vicces vagy! :W

szétpárosítottam az eszközöket,
az órán csináltam egy factory resetet,
összepárosítottam,
tettem fel mifitből egy gyári wf-t, ami jelzi a min., max. + aktuális hőmérsékletet,
aztán persze, hogy így sem frissül!!! :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.