Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) Jabby válasza rothfb (#5550) üzenetére


Jabby
őstag

3.4.8-ra (3.4.4.-ről) váltottam, most megnéztem, időjárás megjelenítés és előjelzés angol nyelven működik (Bandaget használok, ott magyar nyelvű, annak ellenére, hogy mindkettő a Dark Skyt használja).

(#5552) rothfb válasza Jabby (#5551) üzenetére


rothfb
veterán

Igen a 3.4.8 a jó megoldás. Én nem használok Bandage-t, csak MiFitet, de minden működik, időjárás, hívófél kijelzés stb.

(#5553) porkiy válasza dioka7 (#5548) üzenetére


porkiy
aktív tag

Köszönöm. :C

(#5554) SamiCsillag válasza rothfb (#5552) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Kajak kijelzi a hívófelet? Ezt meg hogy?

(#5555) rothfb válasza SamiCsillag (#5554) üzenetére


rothfb
veterán

Van ilyen funkciója...
Bejövő hívás menüpont és azon belül a hívó fél adatainak megjelenítése. Kiírja a nevét a hívónak, ha benne van a telefonkönyvben, ha nincs, akkor meg a számot. SMS-nél ugyanígy.

(#5556) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Melyik a legjobb app? Notify pro?

Pixel 8 Hazel

(#5557) wayne1 válasza TaylorPro (#5556) üzenetére


wayne1
senior tag

Én a Tools & Amazfit-et használom. Nagyon sok mindent be lehet állítani rajta. Már a Mi Band 2-höz is ezt használtam úgyhogy nekem egyértelmű volt, hogy ehhez az órához is ezt fogom.

(#5558) Tiger. válasza rothfb (#5555) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Gyári mifitben ilyen max ha angolul használod a telefont.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5559) rothfb válasza Tiger. (#5558) üzenetére


rothfb
veterán

Amit írsz, igaz. De a moddolt tudja magyar telefon mellett is. Sőt a menüpont is magyarul van írva benne. Nem muszáj a gyárit használni, max annyiban tér el, hogy te frissíted és nem a Play Áruház.
A vicc az, hogy ebben a formájában nincs is szükség másik alkalmazásra. Firmware-t amúgy is csak ezzel szabad frissíteni, hívó felet ír magyar telefon mellett, időjárás is oké. Egyedül watchface-t töltök fel az órára Gadgetbridge-el. De minden másra ott a MiFit.

[ Szerkesztve ]

(#5560) SamiCsillag válasza rothfb (#5559) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Jaa, hogy angolul használod... Csodálkoztam is.

(#5561) rothfb válasza SamiCsillag (#5560) üzenetére


rothfb
veterán

NEEEM! Magyar a telefon, magyar az Android, magyar a MIFit. Moddolt MiFit, amit külön ide fel szoktak tenni. Kiírja a hívó nevét, számát, jó az időjárás. Nem kell másik alkalmazás. Nem kell angolra állítani a telefont...

(#5562) trobi28 válasza rothfb (#5561) üzenetére


trobi28
addikt

Én is kipróbáltam ezzel a moddolt Mi Fit -el, de nekem nem viszi át az értesítéseket rendesen. A messenger hol jelez hol nem. A hívó nevét valóban kiírja, időjárással nincs gond, de az alkalmazás értesítések nem működnek megbízhatóan, így feltettem a legfrissebb Mi Fit appot plusz a Notify & Fitnes -t.

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#5563) rothfb válasza trobi28 (#5562) üzenetére


rothfb
veterán

Én Messengert nem használok. De pl Időkép értesítéseit simán megjeleníti...

[ Szerkesztve ]

(#5564) the radish válasza huberpe (#4115) üzenetére


the radish
senior tag

Ezt hogy lehet feltenni?

Megtaláltam...

[ Szerkesztve ]

(#5565) aszandrea


aszandrea
újonc

Amazfit bipet vettem, és iPhone SE-m van. Normális az, hogy a Facebook-üzeneteknek és az sms-eknek csupán egy részét jelzi ki? A Messengerből semmit. :F
Létezik eseleg valamilyen trükk, amivel elővarázsolható?

(#5566) Jabby


Jabby
őstag

Készítettem képeket a Bold V4 és V5 karakterkészletről:




(#5567) aszandrea válasza migrainee (#2281) üzenetére


aszandrea
újonc

Segítenél, mi az a WF? :(
Nekem sem a mailek, sem a Messenger nem jön. Az ékezetekről nem is beszélve...
SE-m van.

(#5568) Jabby válasza aszandrea (#5567) üzenetére


Jabby
őstag

WF = Firmware, az a sotware, amely az eszközt működteti.
Verzió számát a Mi Fitben a Profil --> Beállítások --> Névjegy menüben az Algoritmusnál látod.

(#5569) trobi28 válasza Jabby (#5566) üzenetére


trobi28
addikt

Ha jól látom, az a Bold v4 a legjobb. Ezt honnan lehet letölteni?

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#5570) DaDa válasza aszandrea (#5567) üzenetére


DaDa
senior tag

Egész pontosan a wf az a watch face vagyis az órán megjelenő "kép" fajtája. Az fw pedig a firmware ami valóban az óra rendszer programja.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#5571) wayne1 válasza trobi28 (#5569) üzenetére


wayne1
senior tag

(#5572) trobi28 válasza wayne1 (#5571) üzenetére


trobi28
addikt

Köszi :)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#5573) Tiger. válasza wayne1 (#5571) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Hány fileből áll amit telepíteni kell? Nekem még az legelső van fent.
Nekem ilyen.
De úgy látom az enyémet felesleges bántani.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5574) bl4ze válasza Tiger. (#5573) üzenetére


bl4ze
veterán

1, ft file

.:. bl4ze .:.

(#5575) gyemipapa válasza Tiger. (#5573) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Persze ez is tökéletes, csak akinek már rosszabb a szeme, annak a vastagított betű jobban bejön...

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#5576) Tiger. válasza gyemipapa (#5575) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ja a szememmel nincs baj, igaz 40ven leszek, de még mindent látok amit mindent amit kell a szemészeten, max a legalsóban nem szoktam biztos lenni.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5577) bl4ze válasza gyemipapa (#5575) üzenetére


bl4ze
veterán

A bold van fent nekem is (V4e azt hiszem) egy a baja, az ő betűt nem tudja kezelni - ott valami vacak jel van helyette... Egyébként szuper jó a bold vastagított

.:. bl4ze .:.

(#5578) HKorn válasza bl4ze (#5577) üzenetére


HKorn
addikt

Nekem nem egyértelmű az összefoglalóból, hogy kell fontot telepíteni.

Valaki röviden elmondaná?

Run&Ride

(#5579) trobi28


trobi28
addikt

A Gadgetbridge app működik a Mi fit nélkül is, vagy mindenképp kell hozzá? :R

HKorn: A Gadgetbridge -el is tudsz fontot feltenni :K

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#5580) SamiCsillag válasza HKorn (#5578) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Én se tudom, nem megy. Letöltöttem ezt a Bold-ot, amit pár hsz-el ezelőtt mutatott valaki fotókon, de ugyanúgy nem teljes a szöveg. Igaz, ma délelőtt a nem hivatalos Mi Fit-et tettem a telóra, nem tudom, hogy ez befolyásolja e... Vagy a másoláson kívül kell még valami mást is csinálni a betűkkel?

(#5581) trobi28 válasza SamiCsillag (#5580) üzenetére


trobi28
addikt

Én így szoktam csinálni:
- Felteszem a Mi Fit appot, az hogy a hivatalos vagy a moddolt, szerintem mindegy.
- Párosítom az órát hozzá.
- Felteszem Notify & Fitness for Amazfit appot,ennek a beállításaiban ott van a firmware csere, ott kiválasztod a letöltött fontot. Ezzel az appal tudsz watch face -t is cserélni, az is ott van a beállítások között.
- Amint lemegy a frissítés, újraindítod az órát és kész :K
Minden appnak meg kell adni a jogosultságot, hogy hozzáférjen amihez kell.

Most tesztelgetem ezt a Gatgetbridge appot, még annyira nem ismerem, de látom, hogy ezzel is lehet feltenni fontot, face-t.

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#5582) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

Sziasztok!

Mi Band 2-ről szeretnék erre a készülékre váltani. Azt a Tools & MiBanddal használtam, és az lenne a kérdésem, hogy itt a külső alkalmazás használata mi pluszt ad, a MiFithez képest, mert visszaolvasásból nem igazán jövök rá.

(#5583) trobi28 válasza Aksomatic (#5582) üzenetére


trobi28
addikt

A legfrissebb play -es Mi Fitt magyar nyelven használva nem tudja kijelezni a hívó nevét. Vagy felteszed a moddoltat, vagy angolra állítod a készüléked és akkor megy az is. Nekem nem jelzi ki minden app értesítését A Mi Fit, ezért használok pluszba egy másik appot, pl. jó erre a Tools is :K
Ezekben az appkoban van még egy csomó plusz funkció, például a gombhoz rendelhetsz műveletet, zenevezérlés, stb.

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#5584) Aksomatic válasza trobi28 (#5583) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Mert nemrég láttam egy iOS-el párosított készüléket (MiFittel) és ott az ékezetek és az időjárás hiánya zavart

[ Szerkesztve ]

(#5585) trobi28 válasza Aksomatic (#5584) üzenetére


trobi28
addikt

IOS -on korlátozottabbak ezek a funkciók, nem tudom, hogy ott hogy lehet megoldani az ékezeteket?
Androidon nincs ilyen gond, nekem kiír minden ékezetes betűt rendesen :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#5586) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

2db androidos telóval (egyidejűleg!) való használatával van valakinek tapasztalata?
mármint, hogy milyen progikat érdemes használni?

az egyiken mifit + alert bridge lenne

:R

(#5587) Aksomatic válasza trobi28 (#5585) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Én Androidon használom majd, akkor ez nem jelent gondot :)
Köszi! :R
Egyébként az értesítésekkor rezeg és ki is írja őket?

[ Szerkesztve ]

(#5588) trobi28 válasza Aksomatic (#5587) üzenetére


trobi28
addikt

Igen, rezeg és kiírja az értesítést :K

detroitrw: Én úgy tudom, hogy egyidejűleg nem fogsz tudni egy órát két telefonnal használni, mert ha az egyikre párosítva van, akkor a másikra nem tudod párosítani mindaddig, amíg az előzőről le nem választod :F

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#5589) wayne1 válasza Aksomatic (#5582) üzenetére


wayne1
senior tag

Hali. Én is arról váltottam, szintén a Tools & Mi Band-ot használtam. Van ehhez az órához ugyanaz az app, Tools & Amazfit a neve.

(#5590) Aksomatic válasza wayne1 (#5589) üzenetére


Aksomatic
senior tag

És elégedett vagy az app-al? Mivel tud többet?

(#5591) wayne1 válasza Aksomatic (#5590) üzenetére


wayne1
senior tag

Ugyanaz mint ami a Mi Band-hoz volt. Testreszabhatóak az app értesítések, az ébresztő , az óra gombjának funkciója, a pulzusmérés. Szóval sokkal több mindent be tudok állítani mint a MiFit-ben. Nem kifejezetten olcsó, de már a Mi Band-emnél megszoktam azt hogy sok mindent be tudok állítani vele.

(#5592) SamiCsillag válasza trobi28 (#5581) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Köszi! Felraktam, eddig jó. De nem tudom hogy kell az órát újraindjtani...
Amúgy a modolt MI Fitben tiltsak le minden értesítés beállítást? Vagy nem kell?

[ Szerkesztve ]

(#5593) Hubzsi válasza trobi28 (#5585) üzenetére


Hubzsi
tag

IOS alatt is ugyan olyan egyszerű a font csere mint droidon! Most IPhonnal hasznalom nem ereztem vele semmi korlatozottsagot, majd kiprobalom androiddal is hogy milyen de egyenlore maradt az ios mert ezt a telot hasznalom jobban.

(#5594) Jabby válasza SamiCsillag (#5592) üzenetére


Jabby
őstag

Újraindítani az óra menüjében tudod: Settings --> Factory reset, de felesleges, enélkül is már az új, bold karaktereket kell látnod.

Igen, amit a másik appban használsz értesítéseket, azokat a Mi Fitban tiltsd le!

[ Szerkesztve ]

(#5595) trobi28 válasza Jabby (#5594) üzenetére


trobi28
addikt

Nem Factory reset :Y
Turn off -ra kell nyomni.
Az resettel mint ahogy a nevében is benne van, reseteli az órát :U

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#5596) wayne1


wayne1
senior tag

Lenne egy kérdésem. Most vettem észre, hogy ha a háttér világítást bekapcsolom akkor ahogy mozgatom a kezem, pl magamfelé fordítom, hogy megnézzem az időt vagy valami hasonló műveletet végzek akkor felvillan az órán a világítás. De ha visszafordítom akkor abban a pillanatban le is kapcsol. Mi Fit-ben ki van kapcsolva a csukló felemelésre való információ megtekintés. Ez normális jelenség?

(#5597) SamiCsillag válasza trobi28 (#5595) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Köszönöm!
Megy, viszont facebook és a messenger értesítéseinél csak annyi a bejövő üzenet, hogy új üzeneted jött facebookon megnézheted és ez angolul! Hogyan tudom beálljtani, hogy magát a szöveget írja ki?

(#5598) trobi28 válasza wayne1 (#5596) üzenetére


trobi28
addikt

A világítást csak úgy tudod kikapcsolni, ha az óra menüjében leveszed teljesen, egyébként be fog kapcsolni a csuklód felemelésére :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#5599) Jabby válasza trobi28 (#5595) üzenetére


Jabby
őstag

Óóóó!!! Igazad van, az újraindítás = kikapcs, + bekapcs!

+ (#5596) wayne1
Nálam csak gomb megnyomására van háttér világítás.
A Mi Fit-en kívül használsz másik appot ami kezeli a Bip-et? Ha igen, akkor ott van beállítva a csukló emelésére a háttér világítás bekapcsolása.

[ Szerkesztve ]

(#5600) SamiCsillag válasza Jabby (#5594) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Valami nem stimm, mert amióta a MiFitben kikapcsoltami minden értesítést, azóta semmi nem jön be az órára :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.