Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) HGTimber válasza Tiger. (#4198) üzenetére


HGTimber
tag

Igen, mindent engedélyeztem neki, meg is találja a helyemet automatikusan.

(#4202) gyemipapa válasza Tiger. (#4187) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ha a közelben több BT eszköz is megy, ez is bezavarhat, nézd meg a telódon ilyenkor, hány féle BT eszközt látsz, a szomszédéi is ládszódhatnak, vagy a környezetedben is használnak....

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#4203) Tiger. válasza gyemipapa (#4202) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Arkadban dolgozok, média melett, tuti van egy jó pár.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4204) gyemipapa válasza Tiger. (#4203) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Jah, akkor ne csodálkozz... szinte biztos, hogy ez az ok, pláne ha pl. otthon nem jelentkezik ez a szakadozás...

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#4205) Tiger. válasza gyemipapa (#4204) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Kezemen sincs otthon.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4206) mrszitya válasza HGTimber (#4197) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nem nálad a hiba, a Mi Fit egyik legutóbbi frissítése óta áll fenn ez a helyzet. Felteszem, firmware hiba okozza. Talán csak egyes számlapokkal van gond, vagy nem tudom. Nálam vannak időszakok, amikor látszik rövid időre. A régebbi firmware/Mi Fit esetén nem volt ezzel gond. Számlapváltással mondjuk nem próbálkoztam, mert nem zavar a dolog.

(#4207) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Sziasztok!
A gps-sel be lehet rajzolni valamilyen terkepre, h merre futottam? Runastic-ot hasznaltam eddig, de az uj gatyamba nem fer bele a telefon, meg nem is nagyon akarom vinni. Ezert gondoltam erre a gps-es orara, csak nem tudom, h telefon nélkül is lehet terkepre szerkeszteni a futast? Köszönöm.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#4208) gyemipapa válasza Tiger. (#4205) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Akkor ideje otthon a kezeden is tesztelni, ha biztos akarsz lenni, nem a telóval vagy az órával van a gond.. :)

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#4209) Petyka3 válasza tonyqa23 (#4207) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Elindítod az edzés programot, az óra rögzít, majd amikor telefonközelben vagy szinkronizálja az adatokat. Mondjuk eddig nem próbáltam, de elvileg így kell működnie. :))

(#4210) Jabby válasza tonyqa23 (#4207) üzenetére


Jabby
őstag

Én a moddolt Mi Fit-el exportálom az adatokat GPX formátumba, másolom PC-re, ott én a Sports Trackerbe importálom. Stravaba is hasonlóan működik.

(#4211) t_a_m_a_s válasza HGTimber (#4199) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

:R :R Köszi!

Holnap majd jól beletépünk...

(#4212) tonyqa23 válasza Jabby (#4210) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Köszi, ez nekem kinai. Azt hittem siman valahogy a google terkepre lehet huzni.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#4213) AttilaMvh válasza tonyqa23 (#4212) üzenetére


AttilaMvh
tag

Nem olyan vészesen kínai :) Az órán elindítod az aktivitást, kivárod amíg megtalálja a GPS-t, aztán futsz, gyalogolsz, hegymászol, biciklízel, stb. Menetközben szüneteltetheted, ha kell, a végén megállítod az aktivitást. Ezután szinkronizál a telefonnal, ott a Mifit-ben az aktivitások fül alatt látni fogod a Google térképen az útvonaladat. Ha más térképet is használsz, pl Locus, Osmand, a Mifitben beállíthatod, hogy azokat használja. Ez az elmélet, és 99%-ban működik. Néha megjártam, hogy az aktivitás megállítása után nem szinkronizált a telefonnal, bár az órán látszik a nyomvonal mini méretben, és utána sem tudtam semmilyen módon rábeszélni, hogy küldje át a telefonra az aktivitást. Ha erre van gyógyír ne tartsátok titokban :) Még egy dolog: ha hegyet mászol, akkor a meredek részeken valószínűleg nem 70 akárhány centis lépésekkel fogsz haladni, úgyhogy ne örvendj annak, hogy az óra azt jelzi, haladtál már 20 km-t, lehet csak 15-nél tartasz. Nem tudom miért a lépésszámlálót és nem a GPS-t használja a megtett táv kiszámítására, de ez van. Ki lehet vele babrálni ha az aktivitásnak a biciklit választod, mert akkor a GPS-t használja. Te úgyis fogod tudni, hogy nem kerékpárral másztad meg az Alpokot :D Amúgy meg az aktivitás ideje alatt az óra nem használható egyébre annak megszakítása nélkül - nem lehet az aktivitást háttérfolyamatként futtatni, elrejteni meg előhívni, de gondolom ez eléggé érthető. Az órát úgyis mutatja, ha bejön üzeneted azt 3-5 másodpercig látod a rezgés után, de megnézni hosszasabban majd az aktivitás leállítása után fogod tudni.

[ Szerkesztve ]

(#4214) tonyqa23 válasza AttilaMvh (#4213) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Köszi- köszi!

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#4215) hodostamas válasza AttilaMvh (#4213) üzenetére


hodostamas
addikt

Wow! köszi. Akkor azért mért nekem is mindig km-erekkel többet ha walkingot állítottam be túránál. Na erre majd figyelek :)

(#4216) VMatteo


VMatteo
őstag

Megérkezett a bip, frissített sokáig, de már kész.

Ki lehet kapcsolni valahogy hogy világítson a kijelző karlendítéskor?

Tisztelet a Gépésznek!

(#4217) blod001 válasza VMatteo (#4216) üzenetére


blod001
tag

Igen, MiFit app-ban a profile-nál rámész az órára és a beállításaiba lesz olyan hogy "Lift wrist to view info" ezt kell kikapcsolni.

(#4218) Smite válasza Petyka3 (#4209) üzenetére


Smite
tag

Hali!
Áttúrtam a fórumot, de nem találtam egyértelmű választ erre e kérdésre.
Valaki meg tudja erősíteni, hogy telefon nélkül rögzített pl. futást (pulzus, gps koordináták, stb) később tudod szinkronizálni a Mi Fittel?

(#4219) VMatteo válasza blod001 (#4217) üzenetére


VMatteo
őstag

Köszönöm, sikerült!

Időjárás adatokat milyen gyakran frissít a bip? Meglehet oldani egy későbbi watchface-n, hogy a légköri nyomást jelezze?

Tisztelet a Gépésznek!

(#4220) blod001 válasza Smite (#4218) üzenetére


blod001
tag

Nem tudom, hogy mennyi adatot tud tárolni, de igen később lehet szinkronizálni, nem kell hogy nálad legyen a telefon és párosítva legyen.

(#4221) peter_k válasza Smite (#4218) üzenetére


peter_k
tag

Igen, szinkronizálja.

(#4222) Dyingsoul válasza Smite (#4218) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Az activity historyban írja, hogy hány rekord nincs szonkronizálva a Mi Fitben, piros felkiáltójellel meg is jelöli ezeket a tételeket. Nekem volt, hogy 5 tétel sem volt syncelve ezeket eltárolta és simán ráküldte a telóra mikor elindítottam az appot.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#4223) Smite válasza peter_k (#4221) üzenetére


Smite
tag

Csúcs! Köszi! :)
Nekem pont erre kéne, hogy heti 2-3x el tudjak mennni futni, bringázni, focizni, ahová nem vinném a telót, mert kényelmetlen egy péklapáttal futni... :) Viszont otthon ránéznék a grafikonokra.
Igazából hogyha ezt nem tudná, akkor a bip maga felesleges lenne számomra, mivel ha mindenképpen telefont kell vinned magaddal, nem tud többet egy mi band 2 + teló kombónál.

(#4224) Smite válasza Dyingsoul (#4222) üzenetére


Smite
tag

Nem tudom, hogy ide szabad-e ilyet linkelni, de van ott egy érdekes táblázat, ahol a bip-nél 2GB tárhely szerepel.

(#4225) gyemipapa válasza Smite (#4224) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ez egy magyar honlap, nem tekinthető hiteles forrásnak, kb. mint ha én írnám le egy blogon, hogy az Ignisem 1600-as, én inkább hagyatkoznék a gyártó által megadott paraméterek hitelességére. :)

Szöveges fájl tárolása minimális helyet foglal, txt esetében 1 karakter egyetlen byte, egyetlen kilobyte elég 1000 karakter tárolására, egy A4-es lap teleírva kb. 2000 karakter, egyetlen megabyte elvileg alkalmas 500 gépelt oldalnyi szöveg tárolására. txt-re, tehát nem Word dokumentumra gondolok...

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#4226) Smite válasza gyemipapa (#4225) üzenetére


Smite
tag

A gyártó nem ad meg semmit :) Korábban írta itt valaki, hogy ezt is szétkapták valahol, és ott talán 8 MB-ot láttak. Kicsit nagy a szórás :D

(#4227) vince


vince
őstag

Amazfit Bip megint bekerült a Gearbesten az app-only ajánlatok közé. $55.99 az ára, de pontokkal $39.21-ért (+ $1.95 belga posta) el lehet hozni.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#4228) Sipka81 válasza Smite (#4224) üzenetére


Sipka81
tag

ugyanebben a cikkben ezt írják: "A Xiaomi eljátszott a gondolattal, hogy ha készítettek egy remek órát anno az Amazfit Pace személyében, akkor készítsenek egy olcsóbb megoldást is belőle, így megszületett a Bip. A kis óra nem kapott belső tárhelyet, de szinte minden mást megörökölt a nagy testvértől kisebb méretben és alacsonyabb árral."

(#4229) rothfb válasza VMatteo (#4219) üzenetére


rothfb
veterán

Az aktuális hőmérsékletet, ahogy én megfigyeltem 2-3 óránként frissíti, de nincs pontos adatom. A min/max hőmérsékleti értékeket napi egyszer. A kis időjárás ikont nem tudom, talán napi egyszer-kétszer (az amúgy is előrejelzési adat, mint a min/max T).
Légnyomási értékeket tudtommal csak menüből lehet nézni, tehát az óralapon nem lehet kiíratni. Amúgy sem túl pontos az érték, amit mutat.

(#4230) rothfb válasza Sipka81 (#4228) üzenetére


rothfb
veterán

Valaminek kell lennie, mert az üzeneteket is vissza lehet nézni. Tárolja őket valahol.

(#4231) user01 válasza Sipka81 (#4228) üzenetére


user01
aktív tag

Általad tetszés szerint felhasználható tárhelyet nem kapott! Tehát nem tudsz rátölteni pl. mp3 fájlokat, mint a Pace-re.

(#4232) bl4ze válasza rothfb (#4229) üzenetére


bl4ze
veterán

Az aktuális hőmérséklet kijelzése kezdetektől fogva nagyon hektikus : van amikor látod, van amikor nem.
Hozzá kell szokni, vagy olyan WF ahol nem látod, mert nem mutatja :) :U

.:. bl4ze .:.

(#4233) rothfb válasza bl4ze (#4232) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem csak akkor nem mutatja, ha a telefonon kikapcsolom a bluetooth-ot és/vagy a netet. Nem jut infohoz, ezért eltünik az érték. De ha visszakapcsolom, kisvártatva ismét látszik a celsius fok érték és ott is marad, max változik az értéke értelemszerűen.

(#4234) Smite válasza user01 (#4231) üzenetére


Smite
tag

[Itt] említett @Upo 8MB-ot.

(#4235) Jabby válasza rothfb (#4230) üzenetére


Jabby
őstag

Ma a kutyát elvittem sétálni, 3 km-t gyalogoltam (35 perc), Mi Fit mentése 442 kB.

(#4236) gyurivok


gyurivok
újonc

Sziasztook :)

Tudnátok linket (vagy valami iránymutatást) adni, hogy hol tudom megszerezni azt a Mi Fit kiadást, amivel megoldódik a hívófél kijelzés probléma? Vagy mi erre a legjobb megoldás? Nem merek bármire rákattintani, ma jött meg, nem szeretném tönkretenni. :/

Feltettem az ékezetes betükészletet, se magyarul ("incoming call") se angolul (itt telefonszám kijelzés van) nem jelzi ki a neveket. Többi funkciója jó. :) Elég lenne, ha cska a számot írja ki, de kényelmetlen az angol nylev a telefonon, hiába értek angolul.

(#4237) bl4ze válasza gyurivok (#4236) üzenetére


bl4ze
veterán

"modded" "moddolt" "mod" - ezekre keress, és találsz linket letöltéshez.

con fw - fw-vel
sin fw - fw nélküli

.:. bl4ze .:.

(#4238) Gloob válasza gyurivok (#4236) üzenetére


Gloob
addikt

Nézz körül a miui.hu fórumon, az amazfit bip magyarosítás topicban. Találsz ott megoldást rá.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#4239) blod001


blod001
tag

Valaki rendelt már bőr szíjat az órához? Ha igen akkor megosztaná velem a tapasztalatait, hogy milyen?

(#4240) gyurivok válasza bl4ze (#4237) üzenetére


gyurivok
újonc

Kerestem én bőszen, minden oldalon, a miui oldalán is. Szerintem elmentek aludni este... :D

(#4241) Dr.NX válasza gyurivok (#4240) üzenetére


Dr.NX
addikt

Összefoglalóban van link.

Elfogadom a sütiket.

(#4242) gyurivok válasza Dr.NX (#4241) üzenetére


gyurivok
újonc

Ammit a miui oldalán találtam, az nem tetszik a telefonnak. Azt írja rá, hogy sérült.

(#4243) Dexter68


Dexter68
addikt

Jó reggelt mindenkinek!

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4244) bl4ze válasza gyurivok (#4242) üzenetére


bl4ze
veterán

ITT keress rá a keresőben, ne a MIUI stb.

ITT lesz a link, drive-os - tökéletesen felmegy. Előtte a gyári Mi Fit törlése, természetesen.

.:. bl4ze .:.

(#4245) Druss válasza Dexter68 (#4243) üzenetére


Druss
aktív tag

Öreg szemeimnek tökéletes! :C :R

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#4246) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok!

Van még valaki aki imádta a 24 című sorozatot?
Na abban a láttunk mindig egy visszaszámlálót, ami mutatta hol tart a cselekmény.
Látott már valaki esetleg hasonló watchface-t?

[ Szerkesztve ]

Tisztelet a Gépésznek!

(#4247) Dexter68 válasza VMatteo (#4246) üzenetére


Dexter68
addikt

Ebben vannak hasonlóan szegmentált számok.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4248) Jabby válasza Dexter68 (#4243) üzenetére


Jabby
őstag

:R

(#4249) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Már több, mint két hete megvan a Bip és gondolkodtam rajta, hogy készítek róla egy bemutató videót és pár útmutatót (videót) a leggyakrabban felmerülő problémákról. Szerintetek van értelme, vagy van már elég anyag a segítségnyújtáshoz?

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#4250) gyurivok válasza bl4ze (#4244) üzenetére


gyurivok
újonc

Én egy drive-os linket találtam, nem tudom letölteni, valami jogosultságom hiányzik. Állítólag kapok egy e-mailt ha megkaptam... kapom már azóta, amióta megfontoltam hogy megveszem az órát... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.