Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) dioka7 válasza Dexter68 (#4600) üzenetére


dioka7
senior tag

Értem. Szóval itt van a watchface elásva :D
Azért köszönöm a választ! Találtam egy watchface-t, ami borzasztóan tetszik, de nem ír dátumot, a mi nekem napi szinten többször is kell és az istennek nem tudom megjegyezni.... :O És ha sikerül sem jó már holnap :DDD :DDD Azt akarom valahogy ráapplikálni. De azt hiszem egy egy többmenetes küzdelem lesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#4602) Arween válasza Som@ (#4580) üzenetére


Arween
senior tag

Tessék innen lehet válogatni,nekem is ilyen van én jobban szeretem mint a gyárit,szerintem kényelmesebb viselet mint a becsatolós fajta:

Ali

[ Szerkesztve ]

(#4604) Sipka81


Sipka81
tag

én arra lennék kíváncsi, hogy ha indítok mondjuk egy szabadtéri futást az órán és nekiállok úgy rendesen futni, jelzi-e ha nagyon magasra szökne a pulzusom?! :F

(#4605) TheProb


TheProb
veterán

Melyik 3rd party app-pa lehet a legjobban testre szabni a bip-et? Notify & Fitness for Amazfit vagy Tools & Amazfit, netán más?

Leginkább a DND-t szeretném, ha végre normálisan be tudnám állítani. Mert marha idegesítő, hogy este, ha nincs rajtam az óra folyamatosan rezeg...

Rászánom azt az ezrest csak lehesesn már valamivel normálisan beállítani.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#4606) misimagaki válasza VMatteo (#4504) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Szia!
Én is vettem.
Ahogy bejött a meleg megkezdte a kezem. Azt hittem fém allergiás lettem, de aztán lattam, hogy nem csak a ott. Még egy helyen. Akkor másnap áttettem a másik kezemre, de estére már égett alatta a bőröm. Gyári nem csinálta. Alatta gyógyult be a bőröm.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#4607) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Mondjuk én a Gearbesten vettem. Samsung Gear S2 szíjként valami 4 dollár körüli áron. Egyébként nagyon bejönne. Lágy a szíj anyaga, kényelmes is.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#4608) xhege válasza Sipka81 (#4604) üzenetére


xhege
addikt

Én a pulzusmérést nem bíznám rá... Ha valóban érdekel, akkor egy mellkaspántos sportóra. Abban be tudod állítani a tartományokat, ahol jelezzen. A Bip nálam terhelés alatt értékelhetetlen. Emelkedőn felfelé sprint után 82-es pulzust mért :DDD Ennyire jó formában nem vagyok. A legegyszerűbb mellkaspántos óra Hervisben, Decathlonban 10 ezer alatt megúszható. Egyébként mint okosórát szeretem nagyon a Bipet, főleg az értesítések, az üzemidő, és a kijelző miatt. Pulzus, alvásmonitoring = kamu. Ja nyugalmi pulzust kis közelítéssel jól mér :)

[ Szerkesztve ]

(#4609) xEon1337 válasza xhege (#4608) üzenetére


xEon1337
őstag

Nekem teljesen jól méri a pulzusomat, soha nem mutatott még fals értéket. Amikor ~140-es pulzussal jól esően futok, akkor annyit is jelez, amikor szenvedek vagy sprintelek egy jóízűt, akkor tényleg felmegy ~170 körülre, belesétálva meg lassan visszaáll ~140-re, szóval leköveti rendesen. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#4610) szebe válasza xEon1337 (#4609) üzenetére


szebe
őstag

Technológiából adódóan sosem lesz olyan pontos, mint egy mellkaspánt. Felesleges ragozni.
Közelítésnek jó, néha beeshet egy-két jó mérés, de nagy átlagban ki fog jönni egy akkora pontatlanság, ami miatt "rendes" edzésre már nem jó.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#4611) Dr.NX válasza szebe (#4610) üzenetére


Dr.NX
addikt

"Technológiából adódóan"
Ezzel azért lehet vitatkozni, mert a nagy sportóragyártók (Garmin, Polar, stb.) is egyre inkább tesznek csuklós mérést az óráikba, főleg középkategóriától felfelé és a review-k szerint is pontosak.
Szóval a kijelentésed egyre kevésbé állja meg a helyét.

Elfogadom a sütiket.

(#4612) szebe válasza Dr.NX (#4611) üzenetére


szebe
őstag

[link]

Hiába csinálnak a nagy gyártók is, sosem lesz olyan pontos.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#4613) szabi__memo válasza szebe (#4610) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szorosan kell feltenni... Ennyi a titok

(#4614) TheProb válasza TheProb (#4605) üzenetére


TheProb
veterán

Valaki?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#4615) Som@


Som@
őstag

Sziasztok!

Ma nekem is megjött az óra az EUStockból...
Tetszik, kezdem belakni.

MiFit + Mi Bandage van fenn. Feltettem az ékezetes karakterkészletet is.

Eddig egy gondom van, hogy bizonyos időközönként az óra elveszti a kapcsolatot. (Még úgy is, hogy a bal kezemen az óra, gépelek a laptomon, a telefon a jobb oldalon, kb. 60 cm távolságra.)
Óra és telefon reboot volt már... Mi lehet az oka?

A MI Bandage-ban jelen pillanatban -70dBm a jelerősség... :U

Az óra firmware: 1.1.2.05
A telefon egy Redmi Note 4...

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#4616) Som@ válasza TheProb (#4614) üzenetére


Som@
őstag

Én a Mi Bandage-t vettem meg. Abban van ilyen lehetőség (Pro verzióban. 699 Ft).
Mivel mai az óra, ezért még nem teszteltem ezt a funkciót.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#4617) Gloob válasza Som@ (#4615) üzenetére


Gloob
addikt

Gyanítom, hogy az android kilövi vagy a MiFit-et, vagy a MiBandage appot. Tedd mindkettőt autostartba, az aksikímélőnél állítsd be, hogy nincs korlátozás, és az appváltónál lakatold le.

Samsung Galaxy A52S

(#4618) szabi__memo válasza Gloob (#4617) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A tanácsod hasznos lenne ha nem pont Xiaomi telóról lenne szó. Azokkal működik ilyen szarul méghozzá azért mert szar a Miui

[ Szerkesztve ]

(#4619) dioka7 válasza szabi__memo (#4618) üzenetére


dioka7
senior tag

Semmi gond a MIUI-val :N , évek óta csak ezt használom, Redmi Note 5 + óra jól működik, sosem szakad meg, csak ha minimum 10 méterre eltávolodok az órától. (Előtte MiBand2 volt 2 évig, Redmi Note 3 majd 4-el, szintén semmi gond nem volt). Szóval, setup hiba lesz a kollégának. :K

(#4620) Som@ válasza dioka7 (#4619) üzenetére


Som@
őstag

Hja, amit nem mondtam, hogy nem MIUI fut alatta, hanem stock android.
A "lakatolást" megnézem.

Köszi ;)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#4621) Gloob válasza szabi__memo (#4618) üzenetére


Gloob
addikt

Hát..... Nálam jól működik a MIUIHU-n a két app egy band 3-mal. Nem a Miui szar, csak az aksikímélés, és a memória felszabadítás érdekében kilövi a régen használt appokat. Ezt kell megakadályozni. Ezt egyébként minden android megteszi, legfeljebb kevésbé agresszív módon. A főzött romoknál többé kevésbé jól, (vagy nem) állítják be a határokat.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#4622) TheProb válasza szabi__memo (#4618) üzenetére


TheProb
veterán

Legalább hülyeséget ne beszélj légyszi, ha már nem vagy gépben a dolgokkal... :U MIUI mindig is aggresszíbban kezelte a háttérben futó szolgáltatásokat/appokat és bezárogatja, ha te külön nem állítod be... :U
A kacsa, a víz, az úszni tudás és a "ki a hülye" esete.

(#4615) Som@: Ahogy már mások is írták, kell 1-2 dolgot állítani:
1. Autostartra rakni a mifit-et/mi bandage-t.
2a. Akkumlátorkezelőben "no restricion"-re állítani a fenti 2 appot.
2b. App historyban lockolnikell szintén a 2 appot.

Ezek után már nem fogja x idő után bezárni az alkalmazásokat.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#4623) dioka7


dioka7
senior tag

És góóóóólll :DDD :C

(#4624) szabi__memo válasza TheProb (#4622) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem kell okoskodnod. A miui memória kezelése hibás. Kilövi azt is amit nem szabadna

(#4625) TheProb válasza szabi__memo (#4624) üzenetére


TheProb
veterán

Szóval én okoskodok. Értem. :B

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#4626) szabi__memo válasza TheProb (#4625) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Foreground service. High prio. Doze off.
Kilövi. Mesélj miért

(#4627) Gloob válasza szabi__memo (#4624) üzenetére


Gloob
addikt

A Miui-t sokan azért szeretik, mert rettentő mód testreszabható. Többek között a memória kezelés is. Akár ki is lehet kapcsolni. Ha valakinek nem tetszik, nem kell használni, van más is. Viszont, mint a példából látszik, nem Miui van a telefonon, mégsem jó. Akkor talán nem a Miui szar az adott esetben!

Samsung Galaxy A52S

(#4628) szabi__memo válasza Gloob (#4627) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Okés. Azt nem láttam. De ettől még szar. Jó ha tudja akinek van. Én azzal szívok.
Van 2.5GB szabad memória és nem lehet elérni hogy ne dobálja ki a memóriából azt amit egyébként sem szabadna

(#4629) dioka7


dioka7
senior tag

Ok. Hiszek neked. 5 éve használom, MIUI 5-7-8-9 főverziókon végigmentem. Nekem egyikkel sem volt bajom. Sztem user hiba lesz ott inkább...

(#4630) Gloob válasza szabi__memo (#4628) üzenetére


Gloob
addikt

Oké, legyen igazad. Neked szar, másnak meg jó. Ne feledd, több millió ember használja elégedetten.
Nekem egyszer volt a telefonomon AEX rom. Élt rajt kb 2 kemény órát!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#4631) TheProb válasza szabi__memo (#4628) üzenetére


TheProb
veterán

Na jó, még 1 próba. Hátha görgetés közben véletlen kinéztél az ablakon és áttekertél ezen a részen:

Ennél jobban nem tudom kiemelni. (Gyengébbek kedvéért, a te esetedben annál kell beállítani, amire nyávogsz, hogy bezárja.) Ennyi a titka a MIUI "szarságának". Ha így is bezája, akkor már valamit elszabtál pl. a developer tools alatt...

Na mindegy, ez nem MIUI topik.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#4632) szabi__memo válasza TheProb (#4631) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Akkor még egyszer bár gondolom nem ezen múlik, hogy megértsd. Service-kről van szó. Nem lehet lockolni. Akkumulátor kezelőt pedig írtam hogy off.

Dioka7: User error akkor lenne ha nem tudnám hogy kellene működnie és hogyan működik..
Mellesleg más készülékeken jól működik

[ Szerkesztve ]

(#4633) dioka7


dioka7
senior tag

ok, de legalább olyat ne állíts már, hogy "ettől még szar. Jó ha tudja akinek van.". :W Nekem van és nem szar. Nekem sosem volt az. Neked pedig, ha nem tudod úgy beállítani, hogy jó legyen, na használd. Van EMUI, CM, stock... kismillió változat. Válogass, aztán válts. Vagy vegyél almát. Annak jó a RAM kezelése. Részemről lezárva.

[ Szerkesztve ]

(#4634) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Srácok, oké hogy meleg van, azért csak nyugisan, lehet ezt szépen is csinálni! Peace, love and unity. ;)

Elfogadom a sütiket.

(#4635) szabi__memo válasza dioka7 (#4633) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Még annyit, hogy mindenkinek szar akinek olyan appot kell a háttérben folyamatosan futtatni amit nem kellene megszakítani. Mint pl mi fit.
Persze lehet verzióktól is függ de eddig nekem mindegyik ilyen volt. Sajnos nem sikerült ezt sem jól kivitelezni. A másik ilyen a Huawei rendszere, tele hibákkal.
Mondhatnánk olcsó húsnak híg a leve, de ez nem pénz kérdése

[ Szerkesztve ]

(#4636) dioka7 válasza szabi__memo (#4635) üzenetére


dioka7
senior tag

Egy utolsó kérdés: Nekem immár 3 készüléken, 2,5év alatt, 8-as 9-es MIUI-n miért hibátlan a MiFit? Miért nem szakad meg a kapcsolat? Ezek szerint nálam van user error? :F

[ Szerkesztve ]

(#4637) szabi__memo válasza dioka7 (#4636) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Passzolom. Ettől még a fórumon megtalálod ezt a hibát...
Nálam 9.5 van.
Amúgy lehet nem is ugyanarról a hibáról beszélünk. Elveszíteni a Bt kapcsolatot és a kilövi a memóriából nem feltétlenül egy halmaz. Utóbbit lehet te észre sem veszed mert a mifit nem kritikus alkalmazás. Újracsatlakozik és kész, nincs vesztett adat

[ Szerkesztve ]

(#4638) Dexter68


Dexter68
addikt

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4639) dioka7 válasza Dexter68 (#4638) üzenetére


dioka7
senior tag

Az alsó a dátum?

(#4640) Dexter68 válasza dioka7 (#4639) üzenetére


Dexter68
addikt

Igen

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4641) dioka7 válasza Dexter68 (#4640) üzenetére


dioka7
senior tag

Király lett :K

(#4642) szabi__memo válasza Dexter68 (#4638) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Állat nagyon! :C

(#4643) dioka7


dioka7
senior tag

Én most ezt használom. Nem tudom Dexter hogy linkel úgy, ahogy. Ezt akarom majd megcsinálni, hogy hasonló betűtípussal, de kicsiben mutassa a dátumot is, mert az nekem nagyon hiányzik róla.

[ Szerkesztve ]

(#4644) Sipka81 válasza dioka7 (#4633) üzenetére


Sipka81
tag

azért ebben az esetben az alma memóriakezelése sem hibátlan!
MiFit részére alkalmazás frissításe a háttérben, mobil adatforgalom meg minden engedélyezve van.
Szépen megjön minden értesítés, híváskor mindig kiírja a hívó nevét, eddig hibátlan.
Ha a MiFit be van zárva nem frissít semmit (lépés, táv, stb.) a háttérben.
Ha a MiFit a háttérben fut, akkor kb. óránként szinkronizál (lépés, táv, stb. adatok bekerülnek a MiFitbe), DE az aktuális hőmérsékletet csak akkor dobja át a watchfacere, ha manuálisan szinkronizálom... :W
Szóval itt is van még hova fejlődni!

(#4645) Dr.NX válasza dioka7 (#4643) üzenetére


Dr.NX
addikt

Dexter68 úgy linkeli, hogy az amazfitwatchfaces oldalon jobb gomb a gif-re és annak a címét másolod vágólapra.
Itt a ph-n meg katt a kép gombra és beilleszted a .gif végű linket.

Elfogadom a sütiket.

(#4646) Dexter68 válasza Dr.NX (#4645) üzenetére


Dexter68
addikt

Sőt, egész pontosan úgy, hogy a gif címét vágólapra, majd képként beteszam, majd az egész balhére még ráteszem a wf linkjét :)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4647) TheProb


TheProb
veterán

Mi Bandage-ban azt hol az istenben állítom be, hogy ha már felvettem a telefont, akkor ne rezgesse már a csuklómat a bip...? (nyilván a hívás értesítés rezgéséről van szó) K idegesítő.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#4648) bexinho23 válasza TheProb (#4647) üzenetére


bexinho23
őstag

Erre én is kíváncsi vagyok. Ritkán hívnak, de tegnap pont megesett, és eszembe jutott, hogy mennyire idegesítő.

Ráadásul ha ignore-ra nyomok, akkor a telefon ugyanúgy csörög tovább.

[ Szerkesztve ]

(#4649) Sipka81 válasza bexinho23 (#4648) üzenetére


Sipka81
tag

az ignore az úgy van rendben (a szó magyar jelentése: figyelmen kívül hagy), magyarul ha rányomsz, akkor figyelmen kívül hagyod, hogy csörög a telefonod, az órád viszont nem fog tovább rezegni!
ha nem akarod, hogy a telefon tovább jelezzen, akkor a hung up-ot kell választani, ezzel elutasítod a hívást!

[ Szerkesztve ]

(#4650) bexinho23 válasza Sipka81 (#4649) üzenetére


bexinho23
őstag

Áh, akkor rosszul értelmeztem. :DDD i'm ashamed of myself

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.