Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Az a problémám, hogy egyik pillanatról a másikra az óra nem nézi az alvást, sem a lépést, sem pulzust sem semmit. Ha elinditom a mifitet, ott kapcsolódva van, de mégsem mutatja az előző napi alvásokat, se az órán az egyedi watchface a távolságot, kalóriát semmit. Az üzenetek, hívást jelzi.
0. Naptól kezdve ezt a watchfacet használom. Próbáltam leparositani, újra párosítani, ilyenkor a gyári watchfacet vissza is rakja, de semmi.

Nincs valami coldrestart az órához, vagy mit próbálkozzak még?

(#4152) Dexter68 válasza Atomgeszi (#4151) üzenetére


Dexter68
addikt

Az óra saját menüjében a settings alatt van egy factory reset... Én azt csinálnám, hogy széjjelpárosítom, órán factory reset, a telefonról kiirtanám a progikat, de úgy, hogy előtte adatok törlése, majd még ráeresztenék egy sd-maidet vagy valami hasonló takarítót, hogy írmagjuk se maradjon, majd kezdeném a telepítéseket, mintha most hozta volna a postás. Az eddig mért adatokat meg úgyis lehúzza a felhőből.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4153) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Sziasztok! Így 6 nap elteltével azt mondhatom, hogy teljesen jó kis kütyü.
Múlthéten kedden volt 87%-on az akksi, most van 57%-on. Mindezt úgy, hogy 15 percenként mér pulzust. Szóval teljesen reális a 3 hét üzemidő.
Amit észrevettem, hogy a bip hamarabb jelzi a bejövő hívást, mint ahogy ténylegesen elkezd csörögni a telefonom. :DD (Huawei P20 Lite)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#4154) bl4ze


bl4ze
veterán

Tegnap nem jelzi a mifit a gmail értesítést.
Telefon ki-be kapcs megvolt, remélem ma már jelez...

.:. bl4ze .:.

(#4155) Dr.NX válasza Atomgeszi (#4151) üzenetére


Dr.NX
addikt

Próbáltad már az órát ki- és bekapcsolni?

Elfogadom a sütiket.

(#4156) Jorgos01


Jorgos01
tag

Sziasztok!

Vásárlás előtt állok.
Egy "egyszerű" kérdés.
Aki használ(ja)ta mindkettőt, Huawei band 2 pro vagy Amazfit Bip?
Csak objektíven. :)

Előre is köszi.

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#4157) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Sziasztok! Az óra konditermi edzés mérésére alkalmas? Esetleg van ilyen opció is?

(#4158) Dyingsoul válasza Dexter68 (#4139) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ha a lock alól kibújnak az időjárási adatok alatt azt érted, hogy eltűnnek: lock-nál változnak a kijelzett dolgok és csak a legszükségesebbeket hagyja meg (idő, nap, akksi).

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#4159) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Köszönöm mindenkinek, úgy néz ki a ki-be kapcs megoldotta!! :R

(#4160) HGTimber válasza Dr.NX (#4148) üzenetére


HGTimber
tag

Én nem találom az ajánlott watchface szerkesztőket.

(#4161) Upo válasza HGTimber (#4160) üzenetére


Upo
addikt

:F Az összefoglalóban vannak. :F

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#4162) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok!

2 éve használok egy miband2-t, aztán ahogy most kijött a 3 nem igazán történt előrelépés... emiatt gondoltam a bip-re, mint lehetséges utódjára.
Eustock-ból érdemes venni? Magyarnyelvű iphonenal használom, kínai lenne az óra? Gearbesten, vagy akárhol nézem, mindenhol 65$ körül van az ára, ami ha azt nézem nem sokkal olcsóbb az eustock-os 21e Ft-tól és ideérne pár nap alatt.
Vagy érdemes máshonnan venni?

Tisztelet a Gépésznek!

(#4163) vince válasza VMatteo (#4162) üzenetére


vince
őstag

Ugyanebben a cipőben járok, én gearbestes app-only ajánlatra várok, azt le tudom pontozni $40 környékére, mégiscsak barátságosabb ár, mint $60 körül. Ha nem akarsz várni vagy nincs pontod, akkor szerintem is az eustock a nyerő.

Ja, ha nemzetközi verziót veszel, azzal angol lesz az óra magyar telefon mellett.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#4164) VMatteo válasza vince (#4163) üzenetére


VMatteo
őstag

Mióta vársz, vagy szokták akciózni?Az a baj az eustock-ról nem derül ki hogy nemzetközi verzió-e.
Más:
Ébresztésnél itt is úgy van mint miband2-nél, hogy rezzen 5-öt és kész? Hívásnál csak 3mp után kezd rezegni a bip? tud egyáltalán rezegni?:D

Tisztelet a Gépésznek!

(#4165) vince válasza VMatteo (#4164) üzenetére


vince
őstag

8 napja, múlt vasárnap reggel volt app-onlyban (lehet, hogy korábban is, de akkor láttam először, tök véletlenül), de mire átgondoltam (pár óra volt :D ) és megvettem volna, már nem volt elérhető. Nem tudom, hogy milyen gyakran kerül be, várok türelemmel :D

A többire nem tudok válaszolni, Mi Band 2-m van :D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#4166) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Sziasztok!

Épp fontot próbálnék frissíteni, de a GadgetBridge folyamatosan beakad és annyit ír csak hogy Connecting ...
Az óra Discoverable, tökéletesen működik a MiFit-el.

Keresgélek a neten, de érdemleges megoldást nem találtam.

Van valami ötletetek?

Előre is köszi!

Life is shor...

(#4167) t_a_m_a_s válasza VMatteo (#4164) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én pár napja rendeltem Eustock-ról. Angol nyelvű a menü. A hívásnál a Mibandban 3 mp késleltetés a legrövidebb idő, illetve ki lehet kapcsolni. Bejövő híváskor rezeg.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#4168) nemtabo


nemtabo
aktív tag

Hello! Notify & Fitness for Amazfittel probálgatom az órát. Tekertem 32km-t, de az alkalmazásban a távolságnál 982p jelzést ír. Nem tudok rájönni mi lehet.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#4169) mrrr74 válasza Jorgos01 (#4156) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Használom mindkettőt.

Huawei
pro:

- elegáns, kifejezetten szép
- popntos pulzusmérés
- REM fázist méri
- kényelmes
- Wear jobb, mint a Mifit (iPhone)
- úszhatsz benne, teljesen vízálló
- bármiről értesít
- üzemidő GPS nélkül
- (félig) okos ébresztés

contra:

- szíj könnyen nyílik
- sikerült összekarcolnom (?)
- napfényben takarni kell a kijelzőt
- üzemidő GPS-sel

Amazfit Bip
pro:

- kijelző; minél világosabb van, annál jobban látod, illetve jó nagy
- üzemidő rettentő sok
- sportóra kinézete van
- sok app Androidra
- cserélhető kinézet
- erős rezgés

contra:

- tévesztett már a pulzus
- gyári szíj kényelmetlen
- nincs app IOS-ra a Mifit-en kívül, csak egy beta
- kis felbontású kijelző (az üzemidő miatt)
- téglázható

+ infó: most jöttem haza Balatonról és a Huaweit választottam.

Összességében mindkét készülék használható arra amire való. Ha sokat sportolsz, vagy Xiaomi fun vagy, akkor inkább Amazfit, ha fontos az elegáns kinézet, az alávásmonitorozás és viszel telefont magaddal ha sportolsz, akkor Huawei.

Remélem segítettem. Az Árpád hínál meg tudom mutatni őket :)

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#4170) szebe válasza VMatteo (#4162) üzenetére


szebe
őstag

Eustocktól "international" verzió jön.
Lehet várni app only/email only akciókat, de szerintem felesleges. Pár ezressel lenne olcsóbb, cserébe várhatsz heteket.

Én jó rég vettem, amikor még vadászni kellett a nemzetközit, ezért kínaim van, de a "csak egy béta" iOS app segítségével már angol az óra magyar telefon mellett is.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#4171) Gloob válasza szebe (#4170) üzenetére


Gloob
addikt

Tudtommal tökéletes magyarítás van már rá, magyar ékezetes karakterekkel. Egyébként megjött az asszonynak rendelt bip. IOS-en használja ő is. Két napos, de nagyon tetszik neki. Főleg, hogy napsütésben is látható.

Samsung Galaxy A52S

(#4172) dussy válasza szebe (#4170) üzenetére


dussy
őstag

Alzáról rendeltem reggel 8 körül, fél 10-kor személyesen átvettem a Könyves Kálmán körúton. Angol menüs. (22900-)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#4173) Petyka3 válasza DummyBoy (#4166) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Töröld a sort (Amazfit Bip Watch), jobb alsó sarok + jel és kapcsolódni fog. :))

(#4174) Petyka3 válasza VMatteo (#4162) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Eustoctól vettem, angol nyelvű. Számolj még rá 990ft postaköltséget is, de így is 22e-ben megáll.

Tud rezegni, mondjuk az ébresztést pont nem próbáltam, ezért erről nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#4175) Seth1


Seth1
tag

.

(#4176) Dexter68 válasza Dyingsoul (#4158) üzenetére


Dexter68
addikt

A Lock-screensaver egész pontosan úgy működik, hogy a Lock ikon le van cserélve egy olyan png-re, ami azokon a helyeken átlátszó, ahol olyan infó van, amit látni akarunk lezárt állapotban is. Ez akkor működik, ha a Lock ikonként használt png kerül a többi grafikai elem "fölé", de valahogy ezt nem sikerül megtartani.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4177) Jorgos01 válasza mrrr74 (#4169) üzenetére


Jorgos01
tag

Köszönöm. :R

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#4178) Gee777 válasza VMatteo (#4162) üzenetére


Gee777
csendes tag

En az iway-ben vettem 22.300Ft-ert 1 ev garival, 1 napot kellett ra varni. En is altalaban gearbestrol meg tarsaitol vasarolok, de ugy voltam vele, hogy az a par ezert ft plusz meger nekem 1 ev hivatalos garit, meg azt hogy 1 nap alatt itt van.

[ Szerkesztve ]

(#4179) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Nálatok egy nap hányszor szakad meg a kapcsolat az órával?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4180) Gee777


Gee777
csendes tag

Valaki le tudna nekem cserelni az orosz het napokat angolra ezen a watchface-en?

https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=9380

Elore is koszonom a faradozasat.

(#4181) detroitrw válasza Gee777 (#4180) üzenetére


detroitrw
addikt

magyar is van benne ha esetleg másnak az kellene

(#4182) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok!

Holnap jön a Bip-em, kérdésem a következő lenne:
hőmérő és légnyomás értékeket ki lehet íratni a kijelzőre, ha igen az óra által mért adatokat, vagy telefon küldi neki?

Tisztelet a Gépésznek!

(#4183) HGTimber válasza detroitrw (#4181) üzenetére


HGTimber
tag

Köszi! Fel is tettem.

Sajnos az aktuális hőmérséklet nem jelenik meg, lehet hogy a V1.1.1.00 FW verzió az oka?

(#4184) Gee777 válasza detroitrw (#4181) üzenetére


Gee777
csendes tag

Nagyon szepen koszonom. Szuper.

(#4185) gyemipapa válasza Tiger. (#4179) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ahányszor a panellakás távolabbi részébe megyek, de ez természetes. Ha karomon az óra, zsebemben a teló, atombiztos a kapcsolat.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#4186) xEon1337


xEon1337
őstag

Vasárnap este rendeltem, de már a kezemen is van az eustocktól vásárolt fekete színű óra. :)

Alapvetően futáshoz kerestünk párommal órát, mindenképpen olyat akartam, amiben van GPS a pontosabb nyomkövetés végett, valamint az üzemidő sem egy elhanyagolható tényező, ezért erre esett a választás.

Holnap este fogom tudni élesben tesztelni és ha tényleg jó, akkor jön egy zöld verzió is neki.

Én a gyári megoldások híve vagyok, nem szokásom nagyon mókolni (talán majd új számlapokat fogok kipróbálni), a Mi Fit appal gyorsan szinkronizált, olyan negyed óra alatt lefrissített mindent és kész is.

"Less but better" - Dieter Rams

(#4187) Tiger. válasza gyemipapa (#4185) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nekem a zsebemben a telefon, a kezemen az óra, és volt, hogy egymás után többször is. Samsung s9 plus android 8.0.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4188) Gee777 válasza detroitrw (#4181) üzenetére


Gee777
csendes tag

Meg egy olyan keresem lehetne, hogy a datumot at tudnad allitani ugy ahogy a magyaron van, honap-nap formatumra, es akkor szamomra tokeletes lenne.
Nagyon szepen koszonom neked az eddigi munkadat is.

(#4189) Dyingsoul válasza Dexter68 (#4176) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Áhhá szép kis megoldás, köszi a részleteket! :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#4190) Dyingsoul válasza Tiger. (#4179) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nekem két hete van meg de szerintem egyszer sem szakadt meg a kapcsolat. Azt hogy veszed észre, illetve mit kell tenni olyankor ha megszakad a kapcsolat?

(#4169) mrrr74: Én a gyári szíjjal használom és szerintem ugyanannyira kényelmes, mint a mi band 2 szíja. Hozzá kell tenni, hogy én este leveszem a karomról, nem zuhizok benne és alváskor sincs rajtam (álmomban átmegyek Kung-Fu mesterbe és csapkodok jobbra-balra: a mi band 2 egyik szíját is így tettem tönkre).

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#4191) Gee777 válasza HGTimber (#4183) üzenetére


Gee777
csendes tag

Nalam sem mutatta a homersekletet, mert valamiert a location-t nem tudta lekerni rendesen automatan, beallitottam fixen Budapestet es azota kijelzi a homersekeletet is.
Azt majd ki kell nyomoznom miert nem tudta a location-t lekerni automatan.

(#4192) detroitrw válasza Gee777 (#4188) üzenetére


detroitrw
addikt

raktam bele olyat is :K

(#4193) Gee777 válasza detroitrw (#4192) üzenetére


Gee777
csendes tag

Koszonom szepen orok hala es orok sor. ;)

(#4194) t_a_m_a_s válasza HGTimber (#4183) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Bocs a láma kérdésért, de hogy kell telepíteni?

Holnap majd jól beletépünk...

(#4195) mrrr74 válasza Dyingsoul (#4190) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Azt vettem észre, hogy folyamatosan tekergetem a karomon, mert nem az igazi. A Mibandokkal nem volt ilyen gondom. De én ebben alszom.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#4196) Tiger. válasza Dyingsoul (#4190) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Rezeg 3-mat, de vissza is csatlakozik.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4197) HGTimber válasza Gee777 (#4191) üzenetére


HGTimber
tag

Sajnos én hiába állítom fixre a Mi Fit-ben az Időjárás beállításoknál a várost, akkor sem mutatja a BIP az aktuális hőmérsékletet. Mindegy, hogy automatikus a helyadatok beszerzése vagy kézzel állítok be várost, akkor sem jelenik meg, csak az időjárás szimbóluma. :W Na, majd csak javítanak valamit. Gyanús, hogy nálam a FW-rel van valami.

(#4198) Tiger. válasza HGTimber (#4197) üzenetére


Tiger.
nagyúr

A mifit megkapta a helyadatok engedélyt?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4199) HGTimber válasza t_a_m_a_s (#4194) üzenetére


HGTimber
tag

Én Gadgetbridge-t használok a watchface-ek telepítésére. Csatlakoztatod az órát a Gadgetbridge-ben is, majd letöltöd a kívánt watchface-t (.bin fájl) amit a telefonon egy fájlkezelővel (pl. TotalCommander) megnyitod, ekkor megkérdezi, hogy mivel akarod megnyitni, rányomsz, hogy FW/alkalmazás telepítő (Gadgetbridge), majd telepítés. Szépen ráteszi az órára az új számlapot (watchface).

(#4200) Upo


Upo
addikt

A Mi Fit 3.4.3-ból megcsinálták a tcx export modot, nemrég kalimpált a telegram.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.