Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) HGTimber


HGTimber
tag

Pár perce jött ey Mi Fit frissítés (3.4.4) és most már nekem is kiírja az aktuális hőmérsékletet. :C
BIP FW: 1.1.14

(#4452) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Nekem a gyári fw rajta 0.1.1.36 és stabilan működik, az óra naponta 2% körül merül.
Akik újabb fw-t használnak, mik a tapasztalatok, milyen látható vagy érezhető változások vannak, amiért esetleg érdemes lenne frissítenem?
Amúgy Amazfit Mastert használok, MiFit nélkül, elégedett vagyok vele.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#4453) mistvan68


mistvan68
tag

Sziasztok!

https://www.ebay.com/itm/Colorful-PC-Case-Cover-Protect-Shell-For-Xiaomi-Huami-Amazfit-Bip-Youth-Watch/401486868317?hash=item5d7a7b6f5d%3Am%3AmNEok1Z5XPB9-9-6fVYu3Fw&var=671162793750&_sop=15&_sacat=0&_nkw=xiaomi+amazfit+bip&_from=R40&rt=nc

Ezek a keretek nagyon jól mutatnak az órán.Viszont a töltő bölcsőbe így nem fér be az óra.Gyakorlatilag nagy az esélye,hogy eltörik a levételkor,mert elég nehezen megy rá is,nagyon feszül.

Üdv.István

(#4454) Tiger. válasza mistvan68 (#4453) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Megcáfollak, sztem egyáltalán nem mutat jól az órán, és nyilván, ha tölteni akarod, akkor le kell venni a keretet.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4455) detroitrw válasza mistvan68 (#4453) üzenetére


detroitrw
addikt

Nem kell levenni az orarol ha ket vezetekkel osszekotod az ora es a tolto erintkezojet
elegge egyszeru mokolas

(#4456) Sipka81 válasza HGTimber (#4451) üzenetére


Sipka81
tag

Tegnap frissült iOS-en is a MiFit, a Bipet pedig v1.1.2.05-re frissítette.
Azóta az órán lévő időjárás ismét félig magyar lett: a napokat még mindig angolul írja, de az időjárást már magyarul! ("zivatar, napos, felhős" stb.) - volt már ilyen korábban is, aztán egy korábbi fw frissítést követően angol lett az időjárás...
(MiFit és iOS magyarra van állítva, az óra pedig angol nyelvű.)

(#4457) gyemipapa válasza mistvan68 (#4453) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Hát ezt a link beszúrást még gyakorolni kell... :D

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#4458) Jabby


Jabby
őstag

Mitől lehet, hogy az órám FW verziószámát (V1.0.1.00) másoké bőven meghaladták, miközben tegnap feltettem a gyári Mi Fit-et, ami szerint a legújabb verziót tartalmazza a Bip?

[ Szerkesztve ]

(#4459) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Sziasztok!
Telefonon is és az órán is csináltam factory resetet. Azóta nem csatlakozik a mifithez. Se gyárihoz, se a moddolthoz. Ez miért van? A másik, h az órán miért nem állt vissza a gyári betűtípusra FR után?

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#4460) mistvan68 válasza Sipka81 (#4456) üzenetére


mistvan68
tag

Szia Sipka81!

Ha jól értelmezem,akkor Te is iPhon-nal használod.Én is ,de én még nem frissítettem a legújabbra a MiFit-et,mert nekem így is egy korábbi verzióval 3.4.1-el tökéletesen működik.
Érdemes frissíteni,van valami pozitív változás szerinted?
Ékezetes fontok megmaradtak a frissítés után?
Ez az időjárás dolog,amiről írtál ez most pozitív vagy negatív változás?
Én detroitrw fórumtárs számlapját használom (Ami nagyon tetszik,köszönet neki érte.) és nekem teljesen magyar a nap neve is és minden megnevezés,ami a számlapon látható.

Üdv.István

[ Szerkesztve ]

(#4461) nokia3650365


nokia3650365
aktív tag

Nekem nem írja magyarul az időjárási adatot androidon frissítés után. 1.1.205

[ Szerkesztve ]

(#4462) Jabby válasza nokia3650365 (#4461) üzenetére


Jabby
őstag

Nekem 1.0.1.00 FW-el szintén félig magyarul jelzi az időjárást:

(#4463) dioka7


dioka7
senior tag

Sziasztok, a MiBand2 topikba kellene írnom, de talán ti is tudtok válaszolni és a kérdés második része már ideillik. Holnap érkezik a Bip-em és a kérdés az lenne, hogy a MiBand 2-t, hogyan kell leválasztani, hogy azt később más is tudja majd használni másik MI fiókkal (a páromé lesz, vagy eladós, még nem tudom), illetve hogy a BIP csatlakoztatásakor kell-e valamit csinálni vagy csak simán MiFit->csatlakoztatás és kész. A részletes beállítás majd itthon este, csak már a munkahelyen használnám (délutánig csak óraként), ha már megjön :) Köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#4464) Jabby válasza dioka7 (#4463) üzenetére


Jabby
őstag

Band-el kijelentkezel a Mi Fit-en a MI fiókodból, majd "Eszköz hozzáadás", s bejelentkezel a régi adataiddal a Bip-el.

(#4465) dioka7


dioka7
senior tag

Még 1 kérdés: Ma érkezett meg az új telefonom is (redmi note 5) és a MiFit átmásolásakor a bejelentkezés után kérdezi a régiót! A magyart akartam beállítani, de azt írja, hogy eddig nem ez volt. De nem tudom, hogy mi volt. Vagy mindegy? Állíthatom a magyarra?

(#4466) dabgergo


dabgergo
őstag

Sziasztok!

Egy hete használom a Bip-et és alapvetően szeretem, de amire vettem mégsem annyira jó, mert nekem nagyon elég a GPS. Szerintetek frissítésekkel ez fog javulni? Érdekes amúgy mert tegnap pont valamit automatikusan frissített, de ma is teszteltem és nem javult a dolog.

Ez a három problémám van a GPS-el:

- Kb. 30mp mire talál jelet (ezt még simán el tudom fogadni kompromisszumként az árért cserébe)

- Futásnál 10km alatt rendszeresen csinál kb. 200-400m lemaradást, és a térképen is látszik h nem az utcák mentén szépen húzza a vonalat hanem elég pontatlanul mintha túl ritkán kapna csak jelet.

- A harmadik zavar a legjobban: biciklizésnél ha megállok még hosszú másodpercekig úgy csinál mintha mennék és csak 5-10mp alatt csökken nullára a kiírt sebesség. Így az átlagsebesség és a moving time is végül teljesen használhatatlan lesz.

Ti is tapasztaltok hasonlókat? Enyém lenne ennyire pontatlan?

(Firmware version: 1.1.2.05)
Teszteknél S7 edgen futó többféle programmal is összehasonlítottam, de futásnál a pontos távot is tudom és ahhoz képest is ugyan úgy kijött a pontatlanság.

(#4467) kissady válasza dioka7 (#4465) üzenetére


kissady
tag

Állítsd Indiára, sokkal több mindent tud a telefon. Lesznek alkalmazások, a,iket feltesz, de azokat törölheted (1-2 kivételével) használatot nem befolyásolja a régió amúgy

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#4468) tonyqa23 válasza dabgergo (#4466) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Nalam meg az is látszik, h korforgalom mellett futok el. Van ott egy kis felkör a térképen.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#4469) juve600


juve600
nagyúr

üdv

felraktam a mega-s linkről a moddolt 3.4.4 MiFit-et de híváskor nem írja ki a hívó fél nevét,miért ???
:R :R :R

(#4470) Tiger. válasza dabgergo (#4466) üzenetére


Tiger.
nagyúr

A jofogason van egy gear s2, 4g, gps, hangszóró, stb az lesz a te embered.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4471) juve600


juve600
nagyúr

gyári MiFit -ből frissítettem a fw-t de most sem írja ki a hívó nevét

redmi note 5/miui10

(#4472) Dr.NX válasza juve600 (#4471) üzenetére


Dr.NX
addikt

Engedélyeket megadtad a Mi Fitnek?

Elfogadom a sütiket.

(#4473) juve600 válasza Dr.NX (#4472) üzenetére


juve600
nagyúr

elvileg igen
megnéztem mindent úgy csináltam mint eddig

a hívószám kijelzést külön meg kell valahol ?
:R

[ Szerkesztve ]

(#4474) Sipka81 válasza mistvan68 (#4460) üzenetére


Sipka81
tag

Szia!

Én mindig frissítettem a legújabbra a hibajavítások, stb. miatt.
Ékezetes fontok és egyedi watchface is megmaradt frissítés után.
Időjárás érdekes, most éppen angolul jelenik meg...
ha magyar számlapot használsz az értelemszerűen frissítés után is magyar lesz.

(#4475) Sipka81 válasza Tiger. (#4470) üzenetére


Sipka81
tag

s2-ből van olyan amibe sim kártya megy? vagy mi ez a 4g? :F

(#4476) juve600 válasza Dr.NX (#4472) üzenetére


juve600
nagyúr

minden engedély meg van adva
hozzáférés a névjegyekhez is
de nem írja ki

(#4477) gkrisz78


gkrisz78
tag

Az 1.1.2.05 firmware óta mintha a megjelenő értesítések hosszabb ideig lennének láthatóak. Már nincs háttérvilágítás az órán, amikor még mindig a beérkező üzenet mutatja. Igaz eddig tényleg elég rövid ideig volt látható, így ez pozitív dolog, igaz jó lenne ha állítható is lenne az időtartam.

Xiaomi Mi A1 + Xiaomi Huami Amazfit Bip

(#4478) Dr.NX válasza juve600 (#4476) üzenetére


Dr.NX
addikt

Akkor passz.
Használj Bandage-et vagy Notify-t.

Elfogadom a sütiket.

(#4479) juve600 válasza Dr.NX (#4478) üzenetére


juve600
nagyúr

régebbi moddolt MiFit esetleg ? azt honnét tudnék letölteni ?

(#4480) juve600 válasza Dr.NX (#4478) üzenetére


juve600
nagyúr

Notify alá is kell a MiFit ?? :R

(#4481) rothfb válasza juve600 (#4479) üzenetére


rothfb
veterán

Hogy honnan, azt nem tudom, mert a telegram alkalmazást használom, azt most bonyolult elmondanom, onnan hogyan lehet meg egy régebbi.
De amit biztosan állíthatok, hogy valószínüleg az lesz a megoldás, hogy igen, egy régebbit raksz fel.
Nekem is elkezdte "nemkiírni" a nevet híváskor, egész pontosan mától. Már több napja van fent a 3.4.4-es Mifit, moddolt, de eddig jó volt. Mától nem írta ki a hívó nevét, bármit is csináltam akár a telefonnal, akár az órával. Felraktam a 3.4.2-est, és jó lett. Ismét kiírja. A 3.4.4-est is újratelepítettem, más dolgokat is csináltam, hiába. Végül a 3.4.2 moddolt lett a megoldás.
Ja és a legutolsó 3.4.4-el kijött firmware maradt az órán.

[ Szerkesztve ]

(#4482) juve600 válasza rothfb (#4481) üzenetére


juve600
nagyúr

ezt a 3.4.2-est nem tudod feltölteni valahova ???
:R

(#4483) Dr.NX válasza juve600 (#4482) üzenetére


Dr.NX
addikt

Telegramból le tudod tölteni az összes korábbi verziót.

Elfogadom a sütiket.

(#4484) juve600 válasza Dr.NX (#4483) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

(#4485) juve600


juve600
nagyúr

3.4.2-est feltettem ezzel jó :C

(#4486) bl4ze válasza juve600 (#4485) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha ez a moddolt MiFit, fel tudod valahová tenni? Sin FW vagy Con FW mindegy : lényeg nálam, hogy a hívó fél neve látható legyen, és az aktuális hőmérsékletet kezelje szépen

Köszönöm. :R

.:. bl4ze .:.

(#4487) Dr.NX válasza bl4ze (#4486) üzenetére


Dr.NX
addikt

Miért nem töltöd le magadnak? Hamarabb megvan, mint ahogy ezt beírod. :F

Elfogadom a sütiket.

(#4488) juve600 válasza bl4ze (#4486) üzenetére


juve600
nagyúr

összefoglaló, telegram link és már jön is le

(#4489) rothfb válasza bl4ze (#4486) üzenetére


rothfb
veterán

Aktuális hőmérséklettel kapcsolatban egyenlőre nem tudok jót mondani. Amióta feltettem ezt a régebbit, nem jelzi a hőmérsékletet...

(#4490) juve600 válasza rothfb (#4489) üzenetére


juve600
nagyúr

az engem nem zavar,anélkül is érzem hogy qrva meleg van :D

(#4491) rothfb válasza juve600 (#4490) üzenetére


rothfb
veterán

Örülök, hogy sikerült megoldani.😃

(#4492) juve600 válasza rothfb (#4491) üzenetére


juve600
nagyúr

:R :R :R

(#4493) nyogo83


nyogo83
senior tag

Van valakinek feher/szurke Amazfit-je? Hosszab tavon mi vele a tapasztalat, mennyire szinezodik el?
Gondolkodom, hogy a csajomnak veszek egyet, de volt mar feher oraja, ami hasonlo szilikonos szijjal volt es bizony par honap utan szurkult/sargult.

(#4494) Seth1


Seth1
tag

Olyan problémám van pár napja, hogy az óra nem jelez ha esemény van (nem rezeg és nem ébred fel a kijelző), de az értesítések azonnal átmennek az órára. Mi lehet a baj?
Play-es mi fit, próbáltam mibandage és amazfit toolsal is.

(#4495) bl4ze válasza juve600 (#4488) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem vagyok regelve a Telegramon, és nem szeretnék. Ezért :)

.:. bl4ze .:.

(#4496) Gloob


Gloob
addikt

Ha valaki használja a MiBandage appot akkor nagy valószínűséggel hamarosan újjítással fog találkozni. A béta verzióban már szépen működik a helymeghatározáshoz kötött, magyar nyelvű időjárás jelzés. A MiBand 3-on nekem működik. Persze a bétán. Gondolom, hogy a hivatalos play verzió következő frissítésekor belekerül abba is.

Samsung Galaxy A52S

(#4497) juve600 válasza bl4ze (#4495) üzenetére


juve600
nagyúr

én se,mégis le tudtam szedni

(#4498) dioka7


dioka7
senior tag

Sziasztok, van akin mindig rajta van a Bip? Úgy értem, hogy ebben is zuhanyzik. Láttam az összefoglalóban, hogy mi a "hivatalos" állásfoglalás ezzel kapcsolatban, de a gyakorlat érdekel. Szóval van aki így használja? Kb 20 éve van rajtam 0-24-ben óra és agyf.szt kapnék, ha le kellene vennem minden egyes fürdésnél/zuhanyzásnál... Köszi

(#4499) Ndruu válasza dioka7 (#4498) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Június végén kaptam meg, azóta csak néhány alkalommal vettem le, amikor megtisztítottam a szíj belső felét. Éjjel-nappal rajtam van, mindenféle probléma nélkül.

Harrrr!!!!

(#4500) nylontacsko válasza Ndruu (#4499) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Használtad (strandolás, úszás, pancsolás) közben is? :)

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.