Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) bl4ze válasza royslade (#2000) üzenetére


bl4ze
veterán

Oké, akkor nem csak nekem volt furcsa a 22mm :)

.:. bl4ze .:.

(#2002) Tiger. válasza royslade (#2000) üzenetére


Tiger.
nagyúr

De.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#2003) Yack válasza royslade (#2000) üzenetére


Yack
csendes tag

Bocsi, elírtam! 20mm!

(#2004) cheerokko06t válasza royslade (#2000) üzenetére


cheerokko06t
csendes tag

Nekem ráment a 22 is, csak kicsit nyomorgatni kellett.
Ha már rajta van, akkor jó..

(#2005) CHIPman válasza HUNited (#1977) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az nem a 64$-ból jön le, hanem a 77-ből, tehát még rosszabbul játsz. Email only link van hozzá 62,99$.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#2006) vampire17


vampire17
addikt

Nem tudom volt-e mar, de ugy nez ki, sikerult a kinai bip-et "angolositani", ugy hogy a Mi Fit-es Play alkalmazas sem allitja vissza Kinaira!!

https://yko.im/Okdc.zip

Az alabbi linken talaltok egy zip-et, benne egy "Mili_chaohu_makece.fw " nevu fajlal. gadgetbridge-el kell ezt a firmware-t folflash-elni, ugy hogy minden mas progi le van torolve. Amikor vegzett, akkor gadgedbridge letolt, majd gyari, goolge play-es mi fit telepit. (nem kell megijedni, az oran a grafikus elemek nem jelennek meg, mert nincs .res fajl)

A hivatalos app rahuzza az uj firmware-t es kesz! Angol marad a bip, elmeletileg frissites utan is!

Aki gondolja, tesztelje, ha mindenkinel mukodik, akkor beleirom az osszefoglaloba!

(#2007) pusihusi válasza vampire17 (#2006) üzenetére


pusihusi
addikt

[link] De ha ezzel csinálod biztosan magyar marad mindig!

Üdv. Feri!!

(#2008) CHIPman válasza pusihusi (#2007) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Erre hol van valami írásos bizonyíték? Tudtommal az angol helyére rakja a magyart, így a kínai helyén ugyanúgy kínai volt, tehát a kínai óra ezzel sem tudott magyarul.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#2009) pusihusi válasza CHIPman (#2008) üzenetére


pusihusi
addikt

Rakd rá és meglátod!!!!!

Üdv. Feri!!

(#2010) vampire17 válasza pusihusi (#2009) üzenetére


vampire17
addikt

Mukodik a magyaritas nem vitatom, de elso FW frissiteskor visszaall kinaira. Az en modszeremmel gyari mi fit appal marad angol, mert az altalam linkelt firmware az ora hardver verziojat irja at:

"inside two files, Mili_chaohu_makece.fw turns to the international version (0.11.2.4), Mili_chaohu_makecn.fw back to the Chinese version (0.11.1.4)."

(#2011) CHIPman válasza pusihusi (#2009) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nincs mire ráraknom.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#2012) pusihusi válasza vampire17 (#2010) üzenetére


pusihusi
addikt

[link] http://miui.hu/files/amazfit/bip/0.1.0.89_magyar.zip
Csomagold ki a zipet, s meglátod mi van benne! ott van benne a az FW fájl. Ha megnyitottad volna akkor láttad volna!

[ Szerkesztve ]

Üdv. Feri!!

(#2013) vampire17 válasza pusihusi (#2012) üzenetére


vampire17
addikt

Leirom ujra! tudom hogy magyaritja ez a cucc az orat!

Amit en linkeltem, a HW verziot irja at a kinairol (HW verzio: 0.11.1.4) International-ra ( 0.11.2.4 ) ezt azt eredmenyezi, hogy ezek utan a hivatalos Mi Fit appal, gyari firmware-el, akar firmware update-el jaro full gyari, Play-es Mi Fit frissites utan is angol marad a telefon!

Ez teljesen mas, mint amit te linkelsz.

[ Szerkesztve ]

(#2014) pusihusi válasza vampire17 (#2013) üzenetére


pusihusi
addikt

Értettem, de ua. csinálja csak magyarul!

Üdv. Feri!!

(#2015) CHIPman válasza pusihusi (#2014) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Azta de makacs vagy. :DDD Hogy mondja el érthetőbben, hogy nem azt csinálja?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#2016) pusihusi válasza CHIPman (#2015) üzenetére


pusihusi
addikt

Értem, globális lesz az óra!!! De ha magyarítani akarom akkor még egy lépés!

Üdv. Feri!!

(#2017) nyzoli72 válasza pusihusi (#2016) üzenetére


nyzoli72
csendes tag

de ne akard! :) Amúgy értem őt is, oda is írta hogy ez annak szól aki nem akar magyarítani, csak azt sem akarja hogy néha újra kinai legyen. Lépjünk tovább:)

(#2018) Upo válasza pusihusi (#2016) üzenetére


Upo
addikt

Igen, még egy.
De vázolom reményeim szerint érthetően.
Két féle óra van, a kínai verziós és az "international" amin CE jelölés van. Nem angolra állított telefonnal az első kínai menüs, a CE meg angol. A firmware ugyanaz hozzájuk, tehát nem abból jön hogy a menü milyen nyelvű (gyári firmware-ről beszélünk, nem a modokról amiben a kínai nyelv kódja is angolra van állítva). Az, hogy melíik fajta az óra, az tehát nem a firmware-ben van tárolva, hanem az órában egy másik helyen. Ez, mint kiderült esetünkben, a hardver verziószámtól függ, ami firmware frissítéstől nem változik, egyszer be lett állítva gyártáskor, és kész. De az ügyes oroszok megtalálták a módját hogy ezt átállítsák. A factory reset kódjába írták bele azt a kódot, ami át tudja írni a gyári hardver verziószámot. Ezután a kínai óra mindenfelé hardveresen CE (international) órának látszik.
Ez pedig kedvező azoknak az embereknek, akik a kínai betűket nem tudják elolvasni, amikor egy ideiglenes mod (pl. magyarított/németesített/fraciásított stb. rom) frissebb gyári firmware-el felülíródik. Mivel ilyenkor a CE óra angolra áll vissza, könnyebb boldogulni vele mint a kínai órával ami tyúklábasra. Ha egyszer meg lett csinálva a művelet, akkor az végleges (amíg vissza nem állítjuk a másik fájllal), és utána bármilyen firmware frissítés hatására is CE (angol) marad, olyan mintha kicserélted volna az óra áramköri paneljét CE verziósra. Egyszer kell megcsinálni, és utána az is marad.
Ha egyszer kijön egy mifit amiben újabb firmware lesz mint a magyarítás akkor le fogja cserélni, és olyankor így angolra áll vissza. Addig is használható marad, amíg vissza nem állítja az ember a magyarítást, nem kell tyúklábak között kotorászni.
Én nem használom a magyarítást, nekem angolul tökéletes az uni fonttal, így végre a "szoftveres alaplapcsere" után vissza tudtam engedni a playen a mi fit-re az automata frissítést. Be is frissített, maradt is angol, mint a 3.2.7-ig mi fiten, erre vártam végre, mióta a 3.2.8-al kínaira váltott, pedig a huami annak idején bekamuzta hogy a kínai is angolra állítható lesz, azért is rendeltem nyugodtan kínai változatot.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#2019) vampire17 válasza Upo (#2018) üzenetére


vampire17
addikt

Koszonom, vegre valaki, azt hittem hogy en latom rosszul, vagy en mondom rosszul....:)

Magam is kinai bip-et vettem, angolul hasznalom gyari app-al. erre a megoldasra vartam, hogy vegre ne kelljen minden egyes frissiteskor mokolni, moddolt mi fitet hasznalni, stb....

[ Szerkesztve ]

(#2020) bl4ze válasza Upo (#2018) üzenetére


bl4ze
veterán

Én nem használom a magyarítást, nekem angolul tökéletes az uni fonttal, így végre a "szoftveres alaplapcsere" után vissza tudtam engedni a playen a mi fit-re az automata frissítést.

Nekem holnap érkezik a GB-ről az "international" verzió, egy Mi Band 2-őt vált, azt használom.

Mi a menete, mit ajánlasz ? Nekem is elég az angol verzió, nem kell magyar ékezet - ha angol nyelven is olvasható az értesítés stb :)

Mi Fit-ről (3.3.0 verzió van fent) Mi Band 2 leválasztása gondolom, és utána párosítani a Bip Lite-tal ?

Egy "Tools & Mi Band" van még a telefonon, gondolom az nem kezeli a Bip Lite-ot mehet a "kukába" ? :)

Ha a Mi Fit kezeli az értesítéseket angolul, Nekem megfelelne. Noha ahogy látom elég sok klassz "watch face" van, azzal lehet elcsábulok, és tennék fel :)

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#2021) vampire17 válasza bl4ze (#2020) üzenetére


vampire17
addikt

A te esetedben nem kell semmi kulonos plusz, max font csere. Az International verzioval nincs ilyen tennivalo.

(#2022) bl4ze válasza vampire17 (#2021) üzenetére


bl4ze
veterán

Font csere gyorsan, könnyen megoldható?

Watch face csere is egyszerű gondolom ?

.:. bl4ze .:.

(#2023) vampire17


vampire17
addikt

Pár szóban a Kinai - CE konverziorol:

1. toltsd le ezt a fajlt: https://data.hu/get/11128756/0.1.0.86.hwchange.zip

2. Eloszor, ez fontos! torold a Mi Fit-ben a parositast!! Majd torolj le minden Bip szoftvert a telefonrol (Mi fit, Mi bandage, etc...)

3. telepitsd a Gadgetbridge szoftvert:
https://f-droid.org/en/packages/nodomain.freeyourgadget.gadgetbridge/

4. Tarsitsd a bip-ed

5. A letoltott fajlban talalhato "Mili_chaohu_makece.fw" fajlt flasheld.

6. Ha vegzett a letoltott fajlban talalhato "Mili_chaohu.res" fajlt flasheld.

7. szuntess meg minden parositast a bip-el!

8. nyomj a Bip-en egy factory resetet.

9. Ha minden jo, a "szamitogep,nyilacskak, telefon" piktogrammot latod, ekkor telepitsd a gyari Mi Fit-et a Play store-bol. Parositsd, ha van mar frissebb FW akkor vard meg amig folrakja.

10. Kesz vagy, mostnatol "CE" vagyis International verzioju Bip-ed van!

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#2024) eddie17 válasza vampire17 (#2023) üzenetére


eddie17
addikt

És ez tuti? Ez után jöhet bármilyen fw frissítés a mifittel akkor is minden megy szépen angolul? Mert akkor megcsinálom! :)

[ Szerkesztve ]

(#2025) vampire17 válasza eddie17 (#2024) üzenetére


vampire17
addikt

Igen, tuti :)

Egy olyan erteket ir at, amit a "normal" firmware frissites nem bant. Ez benne a trukk :) (Upo font szepen le is irta)

A fonti tutorial-al es Upo hozzaszolasaval kiegeszitettem az elszo hsz-t!

[ Szerkesztve ]

(#2026) pusihusi válasza vampire17 (#2025) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia ezt megértettem az első pillanatban, de a fiamnak kínai verziója van , magyarítottam egy hónapja s magyar még mindig a nyelve. Tegnap volt itthon nem csinált vele semmit s még mindig magyar! :F Végül is jó a megoldás amit felraktál mert kis hazánkban "nagyon sokan" tudnak angolul!

Ezt már nem vitaként-ennyi!

[ Szerkesztve ]

Üdv. Feri!!

(#2027) eddie17 válasza vampire17 (#2025) üzenetére


eddie17
addikt

Szuper, köszönöm a leírást!
Nem mint ha bajom lenne, hogy angol a telefon de ha már van lehetőség... :K

(#2028) vampire17 válasza pusihusi (#2026) üzenetére


vampire17
addikt

Azert magyar, mert azota meg nem volt Mi Fit/Firmware frissites :)

(#2029) pusihusi válasza vampire17 (#2028) üzenetére


pusihusi
addikt

Nem vitatkozom, a legfrissebb MiFit van rajta! Ez biztos kivétel :o :((( :DD

Üdv. Feri!!

(#2030) Drakk válasza vampire17 (#2025) üzenetére


Drakk
tag

Nekem is megfelel az angol nyelv.
Szeretnék egy hasonló leírást, hogyan lehet olyan fontot rátenni a telefonra, amiben a magyar ékezetek is helyesen látszódnak? Ha jól vettem ki a fentiekből, a font nem törlődik, és nem kell mindig felrakni. Nekem ez elég lenne.
Köszönöm a segítséget!

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#2031) vampire17 válasza pusihusi (#2029) üzenetére


vampire17
addikt

Legfrissebb (Play-es) Mi fit es a magyar nyelvu firmware elkeszitese kozott meg nem volt firmware update. Ezert jo meg mindig.

A legfrissebb Mi fit beta [link]

mar tartalmaz a magyaritasnal frissebb firmware-t ( v0.1.1.05) ez mar kiuti a magyaritast. Ha ez ki fog jonni a Play-re (napok kerdese) csak akkor fog visszaallni angolra/kinaira (attol fugg milyen Bip-ed van)

Ekkor vagy visszateszed a regi firmware-t, vagy megvarod amig a miui.hu-s sracok az uj FW-be berakjak a magyaritast.

[ Szerkesztve ]

(#2032) bl4ze válasza Drakk (#2030) üzenetére


bl4ze
veterán

Szeretnék egy hasonló leírást, hogyan lehet olyan fontot rátenni a telefonra, amiben a magyar ékezetek is helyesen látszódnak?

+1
Egy ilyet én is megköszönök, ma kapok meg az International verziót, Mi Fit-tel használnám, jó az Angol nyelv, de egy ilyen font csere érdekel, ahol van ékezet.

Valaki ? :)

...ill. esetleg Watch face csere tutorial, egyszerűen :) :R

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#2033) pusihusi válasza vampire17 (#2031) üzenetére


pusihusi
addikt

:C :R Oké!

Üdv. Feri!!

(#2034) kaszlaci válasza vampire17 (#2023) üzenetére


kaszlaci
csendes tag

Legyetek ezzel óvatosak, nekem a 9 pontnál megállt, és a Mi Fittel nem akar kapcsolódni.
Van esetleg valamilyen ötletetek?

Üdv:
Laci

(#2035) vampire17 válasza kaszlaci (#2034) üzenetére


vampire17
addikt

Gyari mi fit? play aruhazbol? torolted a parositast teljesen a telefonrol?

ha van keznel masik telo, probald arra ratenni a mi fit et es azzal parositani.

[ Szerkesztve ]

(#2036) kaszlaci válasza bl4ze (#2032) üzenetére


kaszlaci
csendes tag

Font csere: https://forum.gizchina.it/index.php?/topic/1424-amazfit-bip-latin-alphabet-with-graphic-accent/
A WF csere pedig ugyanígy a gadgetbridge-el, csak a WF .bin file-t teszed fel.

Üdv:
Laci

(#2037) kaszlaci válasza vampire17 (#2035) üzenetére


kaszlaci
csendes tag

a leírás szerint haladtam, töröltem minden alkalmazást, (mondjuk az elején a mi fit-ből nem választottam le az órát, de ez nem is volt a leírásban).
gyári mifit. másik telefonon sem kapcsolódik. viszont a gadgetbridge-el rögtön megvan a kapcsolat.

(#2038) vampire17 válasza kaszlaci (#2037) üzenetére


vampire17
addikt

hmm. mikor en csinaltam, elsore nekem sem talalta, de aztan nyomtam egy "ujra"-t es megtalalta.

Ha a gadgetbridge latja az jo, mert akkor meg vissza lehet hozni!

Probalj meg a Mi fit ben parszor ranyomni az eszkozkeresesre!

lehet az kavar be, hogy nem lett levalasztva az ora (sajnos a leirasban kimaradt) es megvaltozott a mac, az eredetire meg meg emlekszik az accountodbol...

Esetleg masik account-al belepni a Mi fit be?

ha ez sem valik be, akkor tedd ra gadgetbridge-el a legutobbi stabil, gyari fw, res fajlt.

[ Szerkesztve ]

(#2039) kaszlaci válasza vampire17 (#2038) üzenetére


kaszlaci
csendes tag

köszi, még próbálkozom, de valószínüleg az lesz a baj, hogy megváltozott a MAC, és a mifit azt keresi.
Majd beszámolok, hogy mire jutottam.

Üdv:
Laci

(#2040) bl4ze válasza kaszlaci (#2036) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm.

Van olyan bevált avagy ajánlott font ami kezeli az ékezeteket az International version órán ?

Melyiket , mit érdemes feltenni, cserélni fontot ?

Ezer köszönet.

Mi Band 2 törölni kell, leválasztani Mi Fit-ből (play-es) először, mielőtt a Bip-et párosítom ?

.:. bl4ze .:.

(#2041) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Javítsátok ha rossz a leírás!!! Köszi

(#2042) vampire17 válasza szabi__memo (#2041) üzenetére


vampire17
addikt

meglatjuk mi lesz a kollegaval... Aztan javitjuk, ahol kell.

(#2043) bl4ze válasza vampire17 (#2042) üzenetére


bl4ze
veterán

Ajánlott font-ot tud valaki, angol (international) verzióhoz ami ékezeteket kezel ?

Ez is jó lenne a leírásba, meg ide is, hogy este megcsinálhassam. Tippeket örömmel veszek, köszönöm. :R

.:. bl4ze .:.

(#2044) vonyarc


vonyarc
tag

Sziasztok. Tegnap megérkezett az én BIP-em is.
Remekül muűködik, nagyon tetszik.
Köszönöm a.sok értékes információt amit itt összeszedtem.

(#2045) bl4ze válasza vonyarc (#2044) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem felment a frissítés, most megy az "erőforrások frissítése"
Nagyon hamar, könnyen lehetett párosítani. (HTC 10 telefon)

Mi Band Tools gondolom nem kezeli az órát, csak a Mi Fit.

Továbbra is kérdezném, hogy van aki az INTL verziót használja, és cserélt fontot úgy, hogy vannak benne ékezetek? Van ajánlott font, használja az órát valaki úgy? (gondolom...)

Egyelőre még nem kezdtem el mókolni, font csere-watch face - infókat gyűjtök, illetve tapasztalatot kinek mi, hogyan vált be.

Köszönöm. :R

.:. bl4ze .:.

(#2046) Yack


Yack
csendes tag

Nem akarok belefolyni a vitába csak leírom a saját tapasztalatom.

Telepítettem a Mi Fit 3.3.2.2.-es verziót. Az órám international ( angol). A magyarítást megcsináltam.

A telepítés után az óra magyarról visszaállt angolra. A magyar fontkészlet megmaradt.

(#2047) vampire17 válasza Yack (#2046) üzenetére


vampire17
addikt

Igen, ezt irtuk fontebb is. Ez teljesen normalis.

(#2048) kaszlaci válasza vampire17 (#2042) üzenetére


kaszlaci
csendes tag

Végül meglett a megoldás. Az órát le kellett választani a Mifitben (ezt úgy is lehet hogy nincs kapcsolódva, az a gomb aktív maradt) aztán újra csatlakoztatni, és minden megoldódott.

Tehát gondolom ajánlatos a telepítés előtt leválasztani a Mifitben az órát.

Üdv:
Laci

[ Szerkesztve ]

(#2049) vampire17 válasza kaszlaci (#2048) üzenetére


vampire17
addikt

Szuper! teny es valo en ezt megcsinaltam, de a lirasban nincs benne... Mindjart szolok egy modinak h szerkesztenem kell egy hsz-t!

A hardver verzio megvaltozott ugye? :)

(#2050) kaszlaci válasza vampire17 (#2049) üzenetére


kaszlaci
csendes tag

igen, az megváltozott :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.