Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) DaDa válasza Mike76 (#5743) üzenetére


DaDa
senior tag

Istenem... A végén a boszi de durva volt 😀 a legnagyobb Commodore játék.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#5752) snooze válasza wayne1 (#5739) üzenetére


snooze
veterán

Értem..Köszönöm..Ami az órában van alapbol azokat nem lehet valahogy kicserélni?

GO Gunners!!!

(#5753) Jabby válasza #27070592 (#5749) üzenetére


Jabby
őstag

Az általam használt app-ok esetében az intervallumban csak perceket lehetett állítani, s a minimum az 1.

(#5754) jan herz válasza Mike76 (#5743) üzenetére


jan herz
tag

WOW :) Nem is figyeltem kirakta fel :)

(#5755) Jabby


Jabby
őstag

Mi Fit 3.4.9-ben van valami újdonság?

(#5756) Mike76 válasza rothfb (#5750) üzenetére


Mike76
tag

Köszönöm neked is, meg a többieknek is, örülök, hogy tetszik. Valószínűleg nem ez az utolsó C64-es számlap tőlem, pl. egy Last Ninja témájút még biztosan szeretnék készíteni.

(#5757) #27070592 válasza Jabby (#5753) üzenetére


#27070592
törölt tag

Köszi.
Hát akkor nem ez lesz a legpontosabb pulzusmérőm evör.. :D
Pedig maga az óra baromi jó ezért a pénzért. Az egy hónapos készenléti idő, a transzflektív kijelző, dupla gps-vevő, kékfog szinkronizálás, mindez egynapi átlagfizuért nálam bestbuy.

Nem tudom mennyire valós igény ez egyébként, hogy esetleg egy fw frissítésben engedélyeznék a gyakoribb mintavételt, de valószínűleg sokkal gyorsabban merülne az óra.

(#5758) gghrtz válasza #27070592 (#5757) üzenetére


gghrtz
őstag

Elvileg az Amazfit tools tud folyamatos mérést.

Egyébként úgy vettem észre, ha a Mi Fit-ben bekapcsolod a felfedezhetőséget az órában, akkor normálisan szinkronizálja az aktuális hőmérsékletet.

Egyébként üdv, új felhasználó vagyok, eddig tetszik a cucc. :)

Ma felraktam apkmirrorról az új 3.5.1.1-es FW-t, amiben frissül a GPS, ha esetleg valakit érdekel.

(#5759) Jabby válasza gghrtz (#5758) üzenetére


Jabby
őstag

"frissül a GPS"

Ez mit jelent?

(#5760) rothfb válasza Jabby (#5755) üzenetére


rothfb
veterán

A 3.5.0-ban sincs. Azt használom tegnap óta. Én legalábbis nem találtam semmi érdekeset. Amúgy működik normálisan.

(#5761) rothfb válasza Jabby (#5759) üzenetére


rothfb
veterán

Valószínüleg arra gondolt, hogy fissül az A-GPS, amit egyébként a MiFit megnyitásakor időnként meg csinál. Tehát ez nem újdonság és nem furcsa, nem új dolog.
A 3.5.1.1 pedig a legújabb MiFit verziószáma lehet, nem firmware verzió. A firmware-knek teljesen más a számozásuk.

(#5762) gghrtz válasza rothfb (#5761) üzenetére


gghrtz
őstag

Igen, a Mi Fitet frissíttem, valamiért FW-t írtam. :)

A 3.5.1.1-ben már több alvásadatot is mér. Elalvási idő, átfordulások száma. Klassz.
Egyébként a lépésszámlálóval nem vagyok elégedett. Sokkal többet mér, mint a valóság. :(

(#5763) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Az összefoglalóban leírtak szerint feltetettem az ékezetes fontokat,de amikor a mi fit-be bejelentkezés után ráfrissít az órára a mi fit,nem marad meg a felrakott ékezetes font.
Mit nem csinálok jól?
Érdekes módon az iOs-alatt működött rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#5764) szpali válasza Jabby (#5755) üzenetére


szpali
addikt

Nekem Play-ről a 3.5.0 jött le szept18-án, nem tapasztaltam semmi különöset.
Működik, teszi a dolgát... ¯\_(ツ)_/¯

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#5765) szpali válasza Jabby (#5759) üzenetére


szpali
addikt

Ezt jelenti (3.5.1.1 apk)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#5766) Jabby


Jabby
őstag

Köszi mindenkinek a választ!
Összefoglalva:
"A 3.5.1.1-ben már több alvásadatot is mér. Elalvási idő, átfordulások száma. Klassz."

"...fissül az A-GPS, amit egyébként a MiFit megnyitásakor időnként meg csinál."

(#5767) Jorgos01 válasza Aksomatic (#5747) üzenetére


Jorgos01
tag

Ingyenes van fenn. Ennek annyi a hátránya, hogy az egyéni értesítéseknél csak hármat tudsz beállítani. (Nekem az SMS, Viber és e-mail van beállítva.)
Tedd fel az ingyenest, próbálgasd és annak tükrében el tudod dönteni, hogy megfelel-e az igényeidnek.

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#5768) Gloob válasza Jorgos01 (#5767) üzenetére


Gloob
addikt

Mint már írtam egyszer, igaz hogy csak 3 csoport van, de a csoporton belül hozzá lehet még adni hasonló programokat. Pl viber, Messenger mehet egy csoportba,hiszen hasonló jellegűek. Az egy csoporton belüliek azonos beállítással működnek. Azon kívül van sok előre definiált app amik szintén jeleznek.

Samsung Galaxy A52S

(#5769) Gloob


Gloob
addikt

Csak úgy halkan jegyezném meg, hogy én ezzel a 3.5.1.1-es MiFit-tel vigyáznék. A 4 számjegyes Mifit béta verziós. Tudok olyan esetről, amikor a béta verzió bizony téglásította az eszközt. Nem törvényszerű,de....... Én csak szóltam!

Samsung Galaxy A52S

(#5770) Upo válasza Jabby (#5766) üzenetére


Upo
addikt

Ezek a négy számjegyű verziók a kínai mi fit változat kiszivárgott fejlesztési verziói. Nem napi használatra valók, az app fejlesztés állomásai. Mielőtt még valaki írja hogy "de nekem már xxx óta működnek", már volt minimum 2 hullám amikor ezek a négy számjegyűek tömegesen tették tönkre az órákat, eddig visszafordíthatatlanul, azaz mindenki magának vállalja a kockázatot. Ha valaki mindenképp a kínait akarja google fit helyett kínai szolgáltatásokkal akkor legalább érdemes pár napot várni és figyelni a külföldi fórumokat hogy nem került-e megint bele valami halálos hiba. Még egyszer, ezek nem publikált, nem kiadott verziók, hanem fejlesztői körből kiszivárgott fejlesztői snapshotok, ami annyit jelent, hogy nincs még a legminimálisabb felelősségvállalás se rájuk, mivel ezeket _nem adták ki_! Ha valami baj van akkor lehet venni másik órát.
És a kockázat annyiból is magasabb, hogy ezekben az óra firmware-re is gyakrabban vannak szintén fejlesztői fázisú "frissítések" ami ugyanúgy veszélyes lehet.
Amúgy a kínai változatból is a kiadottak három számjegyű verziószámmal rendelkeznek, abból is most a 3.5.0 van fent a mi app store-ban.
A verziót a zölddel karikázott írásra kattintással lehet megnézni:

A kínaiban a beállítások alatt a fiók hozzáadásánal nincs Google Fit, van helyette jópár kínai cucc.

Ja, és ez a bővebb alvási adatok már hónapokkal ezelőtt is benne volt a fejlesztőiben, nem mostani újdonság, pláne nem a 3.5.0-hoz képest, mivel két külön ág, egyik nem "utóda" a másiknak.

Nem azt mondom, hogy senki ne használjon ilyen négyjegyű szoftver verziót, csak szerintem sokan nincsenek tisztában vele hogy mi is ez valójában.
De az mindenképp hiba, ha valaki azonnal gondolkodás nélkül felrak egy ilyen verziót, ahogy ellopják és felkerül a netre. Érdemes figyelni pár napig hogy egy ilyennél nem kezdenek-e szaporodni a "tönkretette az órát" beírások. Az apkmirror-on lehet látni hogy mikor töltötték fel, érdemes körültekintéssel használni!

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5771) Upo válasza Jabby (#5766) üzenetére


Upo
addikt

Kevered a GPS-t az A-GPS-el, a GPS (amit a képen is látsz) az a mi fit-ben levő firmware csomag része (fw, res, gps, ft), és az órában levő gps chip firmware frissítése. Ez működési paramétereket, algoritmus frissítéseket, hibajavításokat, fejlesztéseket tartalmazhat.

Az A-GPS egy internetes szolgáltatás, bizonyos időszakra előre megadja a gps műholdak hozzávetőleges, jövőbeni tervezett helyzetét. Ez azért jó, mert a helymeghatározás időszükségletét jelentősen le tudja rövidíteni. Ha az előző gps vételi hely nem volt messze a mostanitól, akkor nincs sok jelentősége, mert azzal az utolsó pozícióval kalkulálva számítja ki hogy most hol kell keresni a holdakat, és mivel nem volt messze, ezért egész jól meg is fogja találni. Ha viszont nagyobb az eltérés, akkor, mivel még nem tudja hogy hol van, feltételezi hogy az előző hely közelében, és az alapján keresi a holdakat. De hirtelen nem fogja megtalálni, ha km-ekkel arrébb vagyunk, ezért ismeretlennek minősíti a helyet, és egy cold start ciklust indít, ami a teljes látható égbolt feltérképezésével próbálja megtalálni a holdakat. Ez akár több percig is eltarthat.
Tehát A-GPS frissítésnél a teló az adott tartózkodási helyhez tartozó gps műhold táblázatot küldi rá az órára.

A-GPS-t akkor is frissít a szoftver, ha nincs új szoftver verzió, ez időhöz kötött, akkor érdemes frissíteni ha az előző adatai lejárnának, és ezt a szoftver meg is teszi.
GPS frissítés akkor van, ha a fejlesztők úgy gondolják hogy új firmware-t adnak ki a GPS részhez (ez elég ritka, kb. egy kézen meg lehet számolni hogy megjelenés óta hányszor történt ilyen), ezt a friss firmware-t bele kell pakolni egy új mi fit verzióba, ami ha látja hogy az órán régebbi verzió van belőle akkor befrissíti. Tehát ehhez minimum új mi fit verzióra van szükség, ha valaki nem frissíti soha a mi fit-et akkor a GPS soha nem fog frissülni, de az A-GPS infók ugyanúgy frissülnek néhány hetente.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5772) gyuri2008 válasza Upo (#5770) üzenetére


gyuri2008
veterán

A play áruházban is a 3.5.0 verzió van fent.

(#5773) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok!

Ismét nagy kéréssel fordulnék hozzátok!

ezt a WF-t tudná nekem valaki módosítani annyival, hogy:
- a nagy kör ne rózsaszín legyen, hanem piros és a lépésszám is, mint ebben
- az akku töltöttségét ne írja ki a kör belsejében
-és a nap nevét se írja ki

Ha megoldható és lenne valakinek kedve módosítani, nagyon hálás lennék érte.

Tisztelet a Gépésznek!

(#5774) Peter89x válasza #27070592 (#5757) üzenetére


Peter89x
csendes tag

"mindez egynapi átlagfizuért nálam bestbuy." - de szeretnék egy nap én is ennyit keresni átlagosan... :D

(#5775) snooze


snooze
veterán

Sziasztok!
Van magyar nyelvü használati utasitás az órához?
Mi fit-ben hol kell beállítani a pulzusmérés idejét? köszönöm!

GO Gunners!!!

(#5776) gombi175


gombi175
csendes tag

Lenne egy pár kérdésem a nagyérdeműhöz:
GPX letöltés érdekében megpróbáltam felrakni a moddolt Mi fit-et.
Miután letöröltem az eredetit, sikerült is.
De nem enged be a google-ös fiókomba. Tudja valaki, hogy miért?
Illetve hogy fogok fw-t frissíteni, ha közben nincs fent az eredeti?
De egyenlőre még teker a google bejelentkezés, a fb bejelentkezés alapból hibaüzenetre állt.

Köszi, Péter

(#5777) kakuk.tamas válasza Upo (#5689) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Azért vannak jó, komolyabb órák is.
Egy Huawei Watch 2 eSIM-et használok már 2 hete, és aktív bluetooth, wifi, és mobilhálózat mellett elmegy 2 napot.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#5778) Aksomatic válasza Jorgos01 (#5767) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Most az Alert Bridge-t raktam fel, az ékezet problémákat is megoldotta, ráadásul jól jönnek eddig az értesítések is

(#5779) SamiCsillag válasza Aksomatic (#5778) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Erről az appról még nem is hallottam.

(#5780) Aksomatic válasza SamiCsillag (#5779) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Az összefoglalóban, találtam, ingyenes. A fontból kiszedi az ékezeteket így eltűnnek a kérdőjelek (így egy naposan még nem mertem a font telepítésbe belevágni)
az emojikat is kiveszi úgyhogy az sem zavar be, egészen jól testreszabható, nekem a MiFit mellé tökéletesen megfelel eddig. Már csak a hívófél kijelzése hiányzik hívásnál

[ Szerkesztve ]

(#5781) Jabby válasza Upo (#5770) üzenetére


Jabby
őstag

"Ezek a négy számjegyű verziók a kínai mi fit változat kiszivárgott fejlesztési verziói. Nem napi használatra valók..."

Jogos!

(#5782) gyemipapa válasza #27070592 (#5757) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Az egynapi átlagfizetést ugye nem itthoni fizetésekre értetted? Vagy Németországban dolgozol, ottani bérekben méred???

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#5783) SamiCsillag válasza Aksomatic (#5780) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Nekem most egész jól működik a gyári a Mi Fittel és a Notify-jal. Jön minden értesítés, a hívófelet is jelzi. Pár napja szinte már tökéletesen működik.

(#5784) snooze


snooze
veterán

Valaki tudna segiteni,hogy hogyan tudom elérni,hogy 30percenként mérje a pulzust,ehhez kell a bt kapcsolat,vagy tudja az óra anélkül is?

GO Gunners!!!

(#5785) SamiCsillag válasza snooze (#5784) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

A Mi Fitben betudod állítani Profil/Amazfit Bip/Pulzusérzékelés

(#5786) trobi28 válasza kakuk.tamas (#5777) üzenetére


trobi28
addikt

Komolyabb órák ....... :U
Volt Huawei watch -om. Egy napot nem bírt ki, amikor engedélyeztem neki minden funkciót, amit tudott....vicc.
Na azóta kerülöm én ezeket a "komolyabb" termékeket ;)

Aksomatic: Jó app. Engem csak az zavart, hogy késve továbbított minden üzenetet, 5-10 másodperc is eltelt a telefon és az óra jelzése között :K

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#5787) snooze válasza SamiCsillag (#5785) üzenetére


snooze
veterán

Köszönöm,ott be van állitva 30perc,de nem méri..kell a bt-nak kapcsolodva lenni az órával?

GO Gunners!!!

(#5788) trobi28 válasza snooze (#5787) üzenetére


trobi28
addikt

Igen, kell a kapcsolat, mert a Mi Fitt app adja az utasítást a mérésre :K

oba: Lehet, hogy így van és én tudtam rosszul, akkor nem értem, hogy a kollégának miért nem mér? :U

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#5789) oba válasza trobi28 (#5788) üzenetére


oba
addikt

Szerintem ez nem igaz, mert én éjszakára kikapcsolom a telefonon a BT -t, és ugyanúgy méri 10 percenként a pulzusomat egész éjjel.

(#5790) snooze válasza oba (#5789) üzenetére


snooze
veterán

A szinkronizáláskor meg szépen felteszi neked a telefon appra grafikon formájában?

GO Gunners!!!

(#5791) Aksomatic válasza trobi28 (#5786) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Azóta már én is tapasztalom ezt sajnos, úgyhogy venni kell majd valamilyen appot, csak sajnálom hogy a Notify-nál nem lehet kipróbálni, hogy mit is tud a teljes

(#5792) oba válasza snooze (#5790) üzenetére


oba
addikt

Így van.

(#5793) trobi28 válasza Aksomatic (#5791) üzenetére


trobi28
addikt

Én kipróbáltam az összeset szerintem, ráadásul mindegyiket megvásároltam, amely megvásárolható volt a teljes funkciók használhatósága érdekében :O . Mindegyiknél kellett valamilyen kompromisszumot kötni, vagy nem működött 100 % megbízhatósággal :((
A Amazfit Master -t használom pár napja, eddig hibátlan :K
Átjönnek az értesítések, egyszerűen átlátható, beállítható, szóval nekem ez jött be :K
Nem biztos hogy neked ez lesz a megfelelő app, próbálj ki mást is, a legtöbbe van ingyenes verzió korlátozott funkciókkal.

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#5794) SsPL711


SsPL711
őstag

Sziasztok!
Mikor kéne az órán a lakat ikonnak megjelennie?
Nem találtam erre vonatkozóan információt.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#5795) HKorn


HKorn
addikt

Ha olyanWF-t használ az ember, amin nincs akksi kijelzés, akkor csak Mi Fitben lehet megnézni hogy mennyi a töltöttség, vagy valahol az órán is?

Run&Ride

(#5796) oba válasza HKorn (#5795) üzenetére


oba
addikt

Főképernyőn fentről lefelé swipeolsz és láthatod az akku százalékot.

(#5797) Aksomatic válasza HKorn (#5795) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Ha lefelé húzol feloldás után, a DND menüben fenn van a jobb felső sarokban

szerk.: közben megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#5798) Upo válasza SsPL711 (#5794) üzenetére


Upo
addikt

Attól függ melyik watchface. A lakat ikonnak két állapota van, zárt és nyitott. A nyitott lakat akkor jelenik meg amikor az órát feloldod a gombbal. A zárt akkor amikor le van zárva, azaz hiába tapizod nem reagál. De számlaptól függően lehet rejtett bármelyik állapot (ha egyáltalán benne van).

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5799) SsPL711 válasza Upo (#5798) üzenetére


SsPL711
őstag

Áhh, már értem.
Szóval ez is WF függő.
Köszi.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#5800) Upo válasza SsPL711 (#5799) üzenetére


Upo
addikt

Persze. Azt rajzolsz (vagy nem rajzolsz) bele amit akarsz. Ráadásul vannak trükkösek is, amik pont a "lakat" ikon okos kialakításával maszkolnak/változtatnak megjelenést, feloldva más látszik mint lezárva.
Pl: [link] [link]

Úgyhogy néha nem is lakat az a lakat.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.