Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Mutogatós kép jöhet? Kíváncsi lennék a tiétekre. És kérdezném hogy az óratok, üveg hogy bírja a kiképzést? nekem szemből a kereten van két leheletnyi kis nyomódás, de nem érdekel mert szerintem lesz ez még olyanabb is. Fényesedik, kopik, stb. Volt műanyag Casiom, tudom milyen. Rápattintós órakeretről vélemény?

Pixel 8 Hazel

(#5652) juve600 válasza Upo (#5647) üzenetére


juve600
nagyúr

nekem a 3.4.8 tökéletes a PE rom alatt,csak miui alatt nem volt jó

(#5653) Hubzsi válasza gyuri2008 (#5637) üzenetére


Hubzsi
tag

Szia!

A telepítés nagyon egyszerű!
1. Telepítsd az AmazTools appot
2. Az összefoglalóbam szereplő linkről töltsd le a myamazfit.ru_BOLD_v4i_ios.ft fájlt
3. Társítsd a fájlt az AmamzToolshoz (chrome alatt fel is ajánlja egyből )
4. Saját fájl telepítése alatt feltelepíted az órára

Ugyan ezzel a módszerrel barmilyen tetszőleges WF is telepíthető!

(#5654) tomej


tomej
aktív tag

Üdv.!
Két napja vettem az órát - aznap 100%-ra feltöltöttem. Bár még sport közben nem tudtam kipróbálni, nyomkodtam elég sokat és még mindig 100%-on van. Ez lehetséges?
Köszi, üdv!

(#5655) trobi28 válasza tomej (#5654) üzenetére


trobi28
addikt

Igen, nagyon keveset fogyaszt :)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#5656) Dr.NX válasza Hubzsi (#5653) üzenetére


Dr.NX
addikt

Elfogadom a sütiket.

(#5657) gyuri2008 válasza Hubzsi (#5653) üzenetére


gyuri2008
veterán

Köszönöm sikerült. :R :R

Ugyan ezzel a módszerrel bármilyen tetszőleges WF is telepíthető!Ezt hogyan kell telepíteni?Nekem magyar WF kéne.

(#5658) Dr.NX válasza gyuri2008 (#5657) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nyilván a font fájl helyett a watchfaces oldalról letöltött bin fájlt tallózod be.

Elfogadom a sütiket.

(#5659) szpali válasza Hubzsi (#5653) üzenetére


szpali
addikt

Köszi, ez hasznos volt nekem is :R

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#5660) Hubzsi válasza gyuri2008 (#5657) üzenetére


Hubzsi
tag

[link]

Itt tudsz nyelvre szűrni, vannak magyarok is. Ha megvan a fájl akkor ugyanugy amaztools alól telepítheted mint a fontot!

(#5661) gyuri2008 válasza Hubzsi (#5660) üzenetére


gyuri2008
veterán

Nem bírom letőlteni.

(#5662) Hubzsi válasza gyuri2008 (#5661) üzenetére


Hubzsi
tag

Nekem megy. Esetleg hasznalj masik browsert pl puffin. Vagy pcn toltsd le google drivera vagy icloudra es onnan is meg tudod nyitni amaztoolsal
IOS alatt szörnyű hogy néha mit kell trükközni egy sima fájl letöltéséhez amit ez a rendszer nem ismer :)

[ Szerkesztve ]

(#5663) HKorn válasza Hubzsi (#5653) üzenetére


HKorn
addikt

Droidon is is ugyanezek a lépések? Marmint ott droidos verziót telepítve természetesen. Amaztools-t nem találok Playen.

Run&Ride

(#5664) gyuri2008 válasza Hubzsi (#5662) üzenetére


gyuri2008
veterán

Köszönöm szépen a segítséget,sikerült minden :R :R :R

(#5665) Hubzsi válasza HKorn (#5663) üzenetére


Hubzsi
tag

Gondolom, de azzal meg nem probaltam! Az összefoglalóban le van irva milyen droidos lehetősègek vannak, sokkal több közül választhatsz mint iosben.

(#5666) Jabby válasza tomej (#5654) üzenetére


Jabby
őstag

2 nap nyomkodással még mindig 100% akku, elég érdekes.
Ilyet még nem tapasztaltam, de mástól sem hallottam.

(#5667) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Miért van az,hogy iOS iphone se használom az órát és elég gyakran bontja a bluetooth kapcsolatot pedig 10 méteren belül vagyok .
A telefon le van halkítva így nem jelez az óra.

(#5668) bounty123 válasza Jabby (#5666) üzenetére


bounty123
őstag

Én megvétel után 80%-al kezdtem használni, és szintén kb 2 napig nem mutatott merülést egyáltalán, már kezdtem aggódni.

(#5669) trobi28 válasza gyuri2008 (#5667) üzenetére


trobi28
addikt

Lehetséges, hogy gyengébb a telefon Bluetooth vevője.
A távolság nem minden, mert a vastag falak is rontják a stabil kapcsolatot. Tehát ha átmész a szomszéd helyiségbe és vastag a fa és gyengébb a telefon vevője, megszakadhat a kapcsolat.
Csak akkor szakad meg ha eltávolodsz a készüléktől, vagy akkor is, ha a zsebedben van?

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#5670) gyuri2008 válasza trobi28 (#5669) üzenetére


gyuri2008
veterán

iphone se a telefon.
Lehet valami beállítási hiba?

(#5671) trobi28 válasza gyuri2008 (#5670) üzenetére


trobi28
addikt

Láttam az előző hozzászólásodban is hogy milyen telefont használsz, attól hogy iPhone, még lehet gyengébb a vevője :F Rossz beállítás nem hiszem hogy okozhatja, mert nem tudok olyanról, hogy lehetne a vétel erősségén állítani. Van 1-2 harmadik féltől származó app, amiben láttam, hogy állítható 3 fokozatban, hogy mikor jelezzen a készülék attól függöen, hogy mennyire távolodsz el a készüléktő? (közel, normál, távol). De iPhonenon nem hiszem hogy ilyen appot használsz, gondolom a Mi Fitt appot használod (?)
Én egy Lg G6 -tal használom, nincs vele gondom. Ha kimegyek a helyiségből otthon, ahol vastag a fal, akkor lecsatlakozik, ezt jelzi is, de például a munkahelyen az irodából átmegyek a szomszéd irodába, akkor még nem kapcsol szét.

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#5672) s_a


s_a
csendes tag

A múlt héten túrázgattam kicsit, így szert tettem némi tapasztalatra az óra túrafunkcióival kapcsolatban.
- Ha megy a track-rögzítés, nem tudom megnézni pl. a magasságot, koordinátákat. Ez elég gáz így, mert csak ezért nem állítanám le a rögzítést. Van valami workaround erre?
- Az egyik haverom egy profi Suunto órával mérte ugyanazt az utat, és neki jóval rövidebb lett, de több szintet mért. Azt már többször használta, ellenőrizte, elfogadható kvázi-hitelesnek. Feltűnt, hogy állás közben is úgy mért, mintha mentem volna. Később csináltam egy olxan tesztet, hogy egy helyben ültem kint, jó rálátással a műholdakra, és mért 6 perc alatt 560m utat, természetesen 0 lépéssel, és valami irdatlan cikcakkos úttal. Ez másnál is így van, el kell fogadni, ennyit tud az óra, vagy az enyém lehet kicsit hibás?
- egy-egy túra 6-8 óra hosszú volt, ezalatt kb 40-40%-ot merült az óra. Ez normális? Ha nem megy a GPS, és csak minimál figyelmeztetések vannak beállítva, napi kb 3%-ot merül.

(#5673) huberpe válasza s_a (#5672) üzenetére


huberpe
aktív tag

nálam is csinálta ezt, hogy álló helyzetben is mért. erre állítólag egy megoldás lehet, hogy a bicaj funkciót indítod el az óráról. :) még nem próbáltam, de írták már páran. a merülés nálam is így nézett ki kb, mint ahogy írtad (5 órás túra -35%).

(#5674) HKorn


HKorn
addikt

A trackingelés közbeni képernyő alján lévő oszlopdiagram az mit mutat pontosan?

Run&Ride

(#5675) szpali válasza HKorn (#5674) üzenetére


szpali
addikt

A pulzust, nem? :F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#5676) HKorn válasza szpali (#5675) üzenetére


HKorn
addikt

Lehet :)

Run&Ride

(#5677) Nashaba válasza HKorn (#5676) üzenetére


Nashaba
tag

Igen, hogy épp melyik zónában vagy (intenzív, nyugalmi és hasonló). :)

(#5678) s_a válasza huberpe (#5673) üzenetére


s_a
csendes tag

Kipróbáltam. A bringás mérésnél az első 1 percben összeszedett 130m-t (egy helyben ültem), aztán a következő 5 percben csak 10 m adódott hozzá.
Csináltam egy kontroltesztet is, gyaloglás, ugyanazon a helyen ülve: összesen 50m csúszást szedett össze 5 perc alatt. Persze lehet, h az A-GPS segített; lakott területen belül csináltam, a múlt heti meg a hegyek között volt, térerő nemigen fordult elő.
Nekem ez így elég pontatlan. A 6 órás túrán kb másfélszer annyit mért, mint a Suunto óra.

Ja, és bringánál ugye nem mér lépést, viszont megmutatja a magasságot is, meg emelkedést, süllyedést.

(#5679) bounty123 válasza s_a (#5678) üzenetére


bounty123
őstag

Túrázás után a többiek telefonos méréseivel összehasonlítva szintén ezt tapasztaltam, jóval hosszabb távot mért azokhoz képest.

(#5680) TaylorPro válasza Jabby (#5666) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ott valami lehet nem oké. Én reggel 4:10 kor kapcsoltam be, 100%-ról merül 1%-ot olyan 13 óra körül. Végig rajtam volt. Kis nyomkodás, pár pulzus benne volt.

Pixel 8 Hazel

(#5681) huberpe válasza s_a (#5678) üzenetére


huberpe
aktív tag

erre jutottam én is, hogy elég pontatlan. még szerencse, hogy nekem igazából csak az értesítések miatt kell, ez a része annyira nem érdekel.

(#5682) szebe válasza Jabby (#5666) üzenetére


szebe
őstag

Nekem egyszer töltés után "ragadt be" 100%-ra, akkor lett gyanús, amikor egy túra (4-5 óra gps használat) után is maximum töltöttséget mutatott.
Újraindítás után szépen lassan beállt a megfelelő értékre.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#5683) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok!

Hatalmas kérésem lenne, nem tudom mennyire nehéz dolgot kérnék.
[ezt a számlapot] valaki megtudná csinálni úgy, hogy:
-az alsó körben ne a napok nevét írja ki, hanem hogy hanyadika van
belőle szerintem átmenthető a dátum
-a felső körben a nike pipa helyett az aktuális hőmérséklet legyen

aki tudna vele foglalkozni, annak nagyon hálás lennék, szeretném idővel én is megtanulni az watchface szerkesztést. :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#5684) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Nektek is úgy csinálja ez az átok, hogy egy ideig nem jön értesírés Messengerből, aztán megjön egy üzenet, aztán vele a többi is. Idegesítő.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#5685) SamiCsillag válasza eladogeppc (#5684) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Igen, de nem mindig és nem csak a messengerrel, hanem email, facebook is...

(#5686) DrBubo77 válasza VMatteo (#5683) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ilyenre gondoltál: Nike+ White 24H Modified?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5687) trobi28 válasza eladogeppc (#5684) üzenetére


trobi28
addikt

Milyen appal használod az órát?

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#5688) VMatteo válasza DrBubo77 (#5686) üzenetére


VMatteo
őstag

Ilyenre bizony!
A Jóisten áldjon meg mind a két kezével!

Tisztelet a Gépésznek!

(#5689) Upo válasza bounty123 (#5679) üzenetére


Upo
addikt

Nem túl erős a gps vétele az órának, azt alá kell írni. Én is tapasztaltam, hogy hegyek közt, erdőben eléggé elgyengül, lecsökken a pontossága. Ilyenkor nem tud pontos pozíciót, ezért "ugrál" egy helyben állásnál a pozíció. Ez ismerős lehet ha valakinek volt régi mediatekes telefonja, vagy sirfstar II-III készüléke gyengébb vételi képességekkel.
Én már kezdettől fogva mondom hogy ez egy játék kategória, amit az ára is mutat. De mindig vannak olyanok, akik ezért a pénzért elvárják a többször, akár tízszer ennyibe kerülő készülékek tudását tőle. Hány ilyen órát lehet venni annak a suunto-nak az árából?
Ez gyakorlatilag egy bluetooth kijelző kis extrákkal tupírozva, helyén kell kezelni. Kb. megsaccolja a pulzus változását, nyílt terepen mér bringázást, futást. sétát. Nyilván nem véletlenül nincs benne úszás, hegymászás, búvárkodás, stb., sem nagyobb pontosságú, drágább, nagyobb fogyasztású szenzorok. De legalább jó az akku idő.
Kb. másik véglet az új almás óra, ha amerikai vagy akkor tud minden vackot, de még most is elkap a röhögés ha eszembe jut, hogy hivatalosan a 18 órát célozzák 1 töltéssel ha nincs sok értesítés, alig használsz rajta appot, nem hallgatsz túl sok zenét, gps méréssel 4-5 óra. Kütyümániásoknak napi 2 töltés majd 150e-ért??? [link] :))
A bip-től meg többet elvárni, mint amit ígérnek (ami nem túl sok), nem életszerű.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5690) s_a válasza huberpe (#5681) üzenetére


s_a
csendes tag

Én is ritkán használom ilyenre, de pont ezért vettem, mert így nem kell a telefon GPS-ét használnom. Lehet, h szerviz lesz belőle.

A trackelés közbeni magasság megnézésére nincs valakinek ötlete?
Nincs erre valami custom fw? Eddig nem nagyon hackelgettem, de ha esetleg valaki ezt megoldotta, kipróbálnám. Egész biztosan méri a magasságot az óra, mert bekerül a trackbe, de jó lenne közben is megnézni.

(#5691) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Melyik a legjobb app droidra az órához?

Pixel 8 Hazel

(#5692) s_a válasza Upo (#5689) üzenetére


s_a
csendes tag

Sehol nem láttam a termékismertetőkben, hogy azt írták volna, nem pontos a GPS-e.
Pl. a pulzusmérés pontatlansága nem zavar annyira, mert az a technológiából is adódik: a legtöbb szakértő egyetért abban, h csuklón nem lehet pontosan mérni - de erre van megoldás (mármint nem ennél az óránál, hanem úgy általában), a mellkaspántos.
De a GPS az GPS, ott azért elvárható lenne, hogy egy track mérésnél ne másfélszer annyit mérjen.
Esetleg workaroundként valami szoftveres javítás is szóbajöhetne; olvastam már ilyenről, de még nem próbáltam ki. Használtok ilyesmit?

Az órát amúgy szeretem, nem akarom lecserélni, csak szeretném kihozni a legtöbbet belőle :)

(#5693) juve600 válasza TaylorPro (#5691) üzenetére


juve600
nagyúr

mifit

(#5694) bexinho23 válasza TaylorPro (#5691) üzenetére


bexinho23
őstag

MiBandage

(#5695) nylontacsko válasza TaylorPro (#5691) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Tools & Amazfit
ugyan fizetős, de nekem ez vált be

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#5696) HKorn válasza Upo (#5689) üzenetére


HKorn
addikt

GPS pontosság Pace és Stratos esetében jobb amúgy?

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#5697) trobi28 válasza TaylorPro (#5691) üzenetére


trobi28
addikt

Amazfit Master jött be a legjobban nekem 😉

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#5698) Dr.NX válasza TaylorPro (#5691) üzenetére


Dr.NX
addikt

Moddolt Mi Fit. ;]

Elfogadom a sütiket.

(#5699) Druss válasza Dr.NX (#5698) üzenetére


Druss
aktív tag

+1

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#5700) Jorgos01 válasza TaylorPro (#5691) üzenetére


Jorgos01
tag

Lassan már mindet írták neked, de a Notify & Fitness for Amazfit (fizetős verzió) még nem volt. :C

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.