Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47151) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#47149) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

>:

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#47152) BlacKSouL válasza zsole84 (#47137) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ez így tévedés. A 0w40 hideg azaz 40 °C-on mért viszkozitása kb. 75 cSt, míg a 0w20-é 42 cSt.
De bármely hőmérsékleten alacsonyabb. 100 fokon 13,5 és 8,9... De mínusz 20ra is találhatsz korábbi értékeket.
Vagyis nem csak üzemmeleg állapotban, de minden hőmérsékleten takarékosabb vele a motor. Persze csak amelyik eleve megfelelő konstrukció. Hideg állapotban azonban a kopás is csökken általa.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47153) zsole84 válasza BlacKSouL (#47152) üzenetére


zsole84
senior tag

Valóban, igazad van.

Egy jó összefoglaló akit érdekel: [link]

Nálad 0W20-ból jelentkezik olajfogyasztás?

(#47154) demars válasza Qru (#47150) üzenetére


demars
addikt

Én pénteken mostam le. Tegnap reggel elvitték tesómék (renaultjuk van, ami épp motorgenerálos, a zsiráfon lóg az 1.5 dci), így lemostam, kitakarítottam belül, meg tele tankoltam 100 -as shell nyállal.
Tegnap pedig a mocit mostam, waxoltam. Nagyon csecse lett! :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#47155) BlacKSouL válasza zsole84 (#47153) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Igen, de semmivel se több, mint a w30 vagy w40 -ekből. Kb. 4-6 deci/10000 km. A max jelzésig töltött mennyiség kb. 12ezer alatt a fél és a min. közé megy le. Most 9800 körül jár, egy hajszállal a fele alatt van.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47156) maximuss válasza zsole84 (#47153) üzenetére

Kiváló a táblázat, köszi!!

Most már csak azt nem értem, ha az Eneos 0w20 ennyire pöpec olaj (legalábbis a leírt paraméterek szerint), hogy a fenébe adják ennyire jó áron... (TypeV Lacitól kértem 4l Motul 0w30 econergy-t (14.900 volt), 4l eneos premium ultra 0w20 pedig már 8-9000-től kapható....)

Amikor októberben megvettem az első Hondámat (9.5 Civic, 1.8i, 5D), a korábbi 1.6-os szívó benzineshez képest eléggé sokallottam a fogyasztást. A Corollát 14 évig hajtottam új korától, és végig egyformán fogyasztott, nem volt olyan, hogy bejáratás után csökkent volna a fogyi.

A Civic viszont felbosszantott. Ugyanazon az útvonalon (rövid városok közti és városi szakaszok napi szinten többször is, 50-60km) az első adatok (board) 7,8l-t mutattak, és a valós is 7,6l volt. 3000km-ig 1-2dl csökkenés összejött, nyilván én is megszoktam az autó karakterét. Ekkor olajat cseréltem benne (Motul 0w30 econergy). Az első változás, hogy 3500-4000 rpm felett lényegesen csendesebb lett a motor, addig bőgött, most sokkal kultúráltabb. A másik a fogyasztás... jelenleg 7000km van benne, és (városi-elővárosi forgalommal, sok hidegindítással) a board szerint 6,7-6,8l, a valós 6,3-6,4l.

Nem tudom, mennyit játszott az olaj, a motor összekopása, vagy az én vezetési stílusom változása, esetleg mindegyik egy kicsit, de egyelőre itt tartok. Ez számomra teljesen elfogadható egy 1270kg-os autótól ilyen használati körülmények között.

[ Szerkesztve ]

(#47157) yodamester10


yodamester10
őstag

Gondoltam elütöm a vasárnap délelőttöt ;] ;] Egy kis gumifestékezés,nem tetszett,hogy rozsdás.

(#47158) Qru válasza demars (#47154) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Shell nekem nem annyira vált be, bár a 100-ast nem próbáltam csak a simát.

mod:

yodamester10: Ügyes! :C

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#47159) demars válasza Qru (#47158) üzenetére


demars
addikt

30km a legközelebbi OMV kút, más nincs, max mol vagy még valami noném szutyok. Ennyit nem kerülök tankolás miatt.
Talán a 100 -as shell a legjobb mi adható.... (ja nem, az a legtöbb! )

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#47160) Qru válasza demars (#47159) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondjuk igen, itt pesten elvagyunk kapatva mert van helyben mindenféle kút.

#nincsbennetarcsi

(#47161) BlacKSouL válasza Qru (#47160) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nah, és még azt hittem nálunk szar a helyzet. :) Itt meg 5 km-es körön belül van Shell, MOL 2 is, OMV, Lukoil, és még Tesco vagy pannon vagy minek hívják most. Nem is tudom ezen felül hiányozna-e még bármi. Agip biztos nem.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47162) Qru válasza BlacKSouL (#47161) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy ideig a Lukoil-hoz jártam de mióta eladták ott is pancsolt benzint árulnak. És még csak nem is olcsók. :(

Avia-hoz járok de múltkor kipróbáltam az Auchan-os benyót, azzal sem volt semmi gond.

#nincsbennetarcsi

(#47163) martillo válasza Qru (#47162) üzenetére


martillo
tag

En Auchan/Shell kb 70/30%-os aranyban es nekem sincs rossz tapasztalatom az Auchan-os uzemanyaggal.
Es meg olcso is...

De rendeltem MOL green card-ot, ha megjon lehet borul az arany.

(#47164) Jaffa75 válasza martillo (#47163) üzenetére


Jaffa75
őstag

épp annyi ott a 98-as, mint máshol a 95-ös :U :K Tankoltam 2x 98-at, semmi gáz vele! :N

(#47165) BigBlackDog válasza Jaffa75 (#47164) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Legalább valamit javult is a kocsi fogyasztása/ereje (gondolom nem, mert 95-ösre van felkészítve)?

(#47166) Qru válasza martillo (#47163) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most megnéztem, itt a helyi kúton (Auchan) 333 Ft/liter a 95-ös és 343 Ft/l a 98-as, azzal aligha tud versenyezni a MOL még akciósan sem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#47167) Jaffa75 válasza BigBlackDog (#47165) üzenetére


Jaffa75
őstag

persze hogy nem... meg azzal a papás stílussal ahogy én zavarom, nem is jönne ki! :DD :DDD

Inkább a tudat, hogy lehetséges hogy némileg jobb a benya összetétele! Na ez az igazi placebo! :C

(#47168) martillo válasza Qru (#47166) üzenetére


martillo
tag

Nalunk most 333 ft az Auchan-on es a kiszemelt kozeli MOL-on pedig 340.9.
Ha levonom a 10 ft kedvezmenyt, akkor jobb.

De ahogy irtam is, meglatjuk hogy borul a korabbi arany, mennyire ragad magaval a tankolasonkenti 80ft extra :)

(#47169) Qru válasza Jaffa75 (#47167) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szívómotornál amúgy sem hoz sokat a magasabb oktánszám magasabb kompresszió tűrése. Az adalék meg azonos a 95-98-ban. Szóval kb nettó pénzkidobás ezen a téren.
A kérdés az, hogy az ecu-d felismeri-e és az előgyújtást hozzá tudja-e igazítani vagy sem.

De lehet teszek egy próbát majd én is kísérleti jelleggel ezzel a 98-assal.

mod:

martillo: Ooo, azt hittem csak 8 Ft/l a kedvesség. Akkor mehet a MOL is. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#47170) demars válasza Qru (#47169) üzenetére


demars
addikt

Én csak a plusz adalékolás miatt teszek bele 100 -ast.
Bár erősen gondolkodok metabond vagy spuri kiegészítőn. Jókat olvasni róluk. Xarabb benyával se lesz gond.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#47171) Qru válasza martillo (#47168) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most megnéztem prémiumból ad -15 Ft/l-t a simából csak -5 Ft/l-t ad.

Akkor marad az Auschan/Avia. Ez nem az az autó amibe prémium kell. :D

mod:

demars: Ártani nem árt kivéve ha vmi öregebb autó ahonnan kitudja mit old ki és juttat bele a rendszerbe.

Viszont arra nem árt figyelni, hogy alapbenzinbe tedd az adalékot. Ki tudja az eleve a benzinbe kevert adalékkal milyen kémiai kölcsönhatásba lép az utólag hozzá adott adalék.

Ez él az olajra is, adalékolt olajhoz pl xadot tenni...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#47172) martillo válasza Qru (#47171) üzenetére


martillo
tag

A netriskes 10 FT/L-t ad, nem ugyanaz a kedvezmeny midnegyik green card-ra, mert fugg a partner altal tovabbadott kedvezmenytol.

[ Szerkesztve ]

(#47174) burjois válasza demars (#47170) üzenetére


burjois
csendes tag

Egy időben használtam utcai változatú spurit, aztán a díler árat emelt, így már nem érte meg anyagilag.
A gyakorlat azt mutatta, hogy az alsó fordulatszám tartománynál érezhetően nőtt a teljesítmény, a motor járása halkabb lett és a fogyasztás is csökkent, de minden tényezőt összegezve sajnos nem érte meg az árát.

.....gusztus dolga.

(#47175) BlacKSouL válasza Qru (#47169) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én annyit vettem észre, hogy alacsony fordulatokon kevésbé kínlódik vele a motor. Szóval hogy 2000-2200 helyett már 1800-as fordulatnál is használható, jobban nem megy tőle, csak mintha jobban tűrné az alacsonyabb fordulatokat. Illetve mintha kifinomultabbnak tűnne a járása bizonyos tartományokban. De minimális a különbség, szinte alig észrevehető. És amúgy se érdemes túl alacsony fordulatokon szórakozni a kis olajnyomás miatt. Mindenesetre városban sík vagy 1-2%-os lejtőn 50-55 között is elmegy 5-ben, míg normállal 58 alatt már muszáj 4-be visszatenni.

És ezért én azt szoktam csinálni, hogy úgy 1-2 havonta kb. fél vagy 2/3 tank 95-höz teszek 4-5 liter prémiumot (98-100), és annyi. De már 50-50%-nál sincs nagyobb hatás, ezért tiszta prémiummal sem.
Szerintem, annyi, hogy az összességében 96-97 körülre emelt oktánszámnál már a max.95-re beállított kopogásérzékelő-előgyújtás mátrix még valami véletlen oktánszám-"csökkenés", esetleg az alacsony fordulatnál előforduló véletlen kopogási hajlam esetén is a maximumra tud kompenzálni, míg sima 95-nél muszáj alá bemennie.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47176) Qru válasza BlacKSouL (#47175) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aham, hát 2000 rpm alatt amúgy sem szeretem járatni viszont a család hölgy tagjaiba belevésődött a minnél előbb váltsunk fel szlogen, így 50-nél 1500-on teker szegénykém.

A másik gépbe meg min. 91-es az előírás abba már a 95-ös is prémiumnak számít. :DDD

martillo: Jaa, Netrisk, ez megint másik. Mennyi féle van... :N

#nincsbennetarcsi

(#47177) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Üzemanyag adalékokkal (injektor/szelep/egr tisztító) kapcsolatban mik az általános tapasztalatok?
Sokat járok városban (Accord, R20), nem tudom hogy néha érdemese lenne-e valamit használni.
A Wynns-t sok helyen látom, és van a Petrol Clean 3 /EGR Clean 3 termékük, amit elvileg 10.000km-enként ajánlott használni.
Viszont valakitől meg azt hallottam, hogy felejtős milyen ilyen, mert leold olyan dolgokat is amik nagyobb kárt tehetnek (pl. eldugítják az injektort).

[ Szerkesztve ]

(#47178) tboldi válasza Qru (#47171) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez nem az az autó amibe prémium kell. :D

Az enyém tankajtócskáján (vagy hogy hívják :D) van egy matrica, hogy prémium kell bele, Shell V-Power 95-öst szoktam tankolni. :)

(#47179) Qru válasza tboldi (#47178) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert a tiéd a brutális 1,4-es az enyém meg - szegény rokon lévén - a soványka 1,2-es. Abba elég a sima ólommentes 95 a tanksapka ajtó szerint.

#nincsbennetarcsi

(#47180) tboldi válasza Qru (#47179) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem gondoltam volna, hogy amiatt a 98 köbcenti plusz/mínusz miatt lenne különbség. :DD

[ Szerkesztve ]

(#47181) Qru válasza tboldi (#47180) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem ccm függő, ahhoz kell, hogy ott legyen mint a 84 lovad. Meg a tiéd német piacra gyártott azoknál alap a jó benzin amúgy is. A sima 95-össel sem lenne semmi baja.

Amúgy ezt érdemes átfutni a témában:

rövid tartalmas

hosszabb tartalmas

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#47182) tboldi válasza Qru (#47181) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem is konkrétan a ccm-beli különbségre gondoltam, inkább az a furcsa számomra, hogy ugyanolyan mindkét motor felépítése, működése (pl. a dupla gyertyás cucc is megvan mindkettőben), mégis a Honda az egyikhez prémium benzint ír elő, a másikhoz nem.
Mondjuk a német piacos dologban lehet valami...

Azt pedig tudom, hogy oktánszám növelése nem hoz önmagában teljesítménynövekedést. :))

(#47183) Qru válasza tboldi (#47182) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyébként pontosan mi van bele írva?
Mert a németeknél a Super 95 jelöli a sima mezei 95-öst.

#nincsbennetarcsi

(#47184) tboldi válasza Qru (#47183) üzenetére


tboldi
nagyúr

Most nem vagyok az autó közelében, de úgy emlékszem, szó szerint az van írva, hogy premium unleaded fuel only.

[ Szerkesztve ]

(#47185) Solidaudio


Solidaudio
csendes tag

Sziasztok. Van egy Honda Accord Hatchback 1985 3 ajtós autóm, és kiment a csomagtér ajtó teleszkópja nem tudna valaki segíteni, hogy hol tudnék bele szerezni.

"Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja."

(#47186) Qru válasza Solidaudio (#47185) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Honda bazár vagy a csepeli Honda bontóból pl.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#47187) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Ma felkerültek a nyári gummák, és meglehetősen zajosak a téli után.

Hiába AD08R eskü ez nem ilyen volt. Mi lehet? futómű, vagy centírozni kéne?

Nemrég cseréltem az első gátlókat és a maszak szerelőm utána állított futóművet is. De ha azért van ez akkor miért nem lett egyből zajos már téli gummáimom is?

Egyébként tavaly voltam Szegeden direkt egy futómű bevizsgáláson, de nem kellett állítani semmit, minden rendben volt.

Vagy az is lehet hogy 3 év után már úgy elkeményedtek ezek a gummák hogy ilyen zajosak lettek? :F
Úgy tettem fel őket ahogy tavaly levettem, illetve csak a nyomást ellenőriztem, egész télen egy szobahőmérsékletű helyiségben tartottam őket egymás mellé felsorakoztatva úgy mintha az autón lennének (tehát nem fektetve).

(#47188) BlacKSouL válasza DeathAdder (#47187) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Vagy az is lehet - kezdetű gondolat a jó irány..
Ezek a mai gumik kb ugy vannak legyártva mint az autók a kornyezetvédelmi tesztprogrammal.
Rohadt jók úgy 1 évig, halkak, teljesítenek, de a 3. Évtől már vasig kopnak és hangosra kemenyednek. Nekem a szuperkiraly premiumcontact5 mar a 3. evben bugott, most meg mar bubog. Igaz, csutakra is kopott...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47189) JoolsNOS válasza -cobra- (#47177) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nálunk a szerelők mind azt mondták, hogy az összes adalék aminek van valami előnye annak van hátránya is. Pl amitől halkabb, egyenletesebb lesz a motor abban általában teflon van, ami viszont rontja a hőleadást ezáltal jobban melegszik a motor.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#47190) DeathAdder válasza BlacKSouL (#47188) üzenetére


DeathAdder
veterán

Szomorú ha így van.. egyébként lehet tavaly már ilyen volt, csak napi használat meleltt kevésbé tűnt fel.
Na de bele kell törődnöm, cserélni ezért nem fogom a 17" -os gumikat, azért elviszem egy futóműveshez (de kizárt hogy a futómű legyen az oka, akkor a télivel is már búgott volna)

[ Szerkesztve ]

(#47191) DeathAdder


DeathAdder
veterán

(#47192) BlacKSouL válasza DeathAdder (#47190) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nekem két garnitúra nyári szett is elbúgósodott az egy téli mellett. Pedig kb. azonos távokat futottak. Egyszerűen a téliek kevésbé öregedő keverékek. Én is mindig csapágyra tippeltem a nyáriaknál aztán felkerült a téli, és elcsendesedett.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47193) zsole84 válasza BlacKSouL (#47192) üzenetére


zsole84
senior tag

A 8 éves gyári nyári szett (Michelin) nagyon gáz volt, megkeményedett, csapágy hang... ( ezzel vettem a kocsit ). A téli 16-os Barum sokkal jobbnak tűnt, most viszont lecseréltem 17-es új nyárira ( Szintén Michlein ). Ezzel patent a kocsi, sokkal közvetlenebb, meglepően jobb.

(#47194) tboldi


tboldi
nagyúr

Tud valaki egy jó klímatisztító helyet Mosonmagyaróváron vagy Győrben?
Bár nincs semmi szaga, elővigyázatosságból azért megcsináltatnám szezon előtt.

Ja, és valószínűleg holnap megjön az új fék. :))

(#47195) hülyegyerek válasza tboldi (#47194) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Győrben van kwikfit.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#47196) z123456789


z123456789
addikt

Zsamo!
Ma reggel láttam fb csoportban. 280 Le. :DDD

(#47197) BigBlackDog válasza z123456789 (#47196) üzenetére


BigBlackDog
veterán

11 éves roncshalmaz 3M Hufért.

;]

(#47198) demars válasza JoolsNOS (#47189) üzenetére


demars
addikt

Olvasni érveket mellettük és ellenük is.
Csak egy gondolat: teflon csökkenti a súrlódást, tehát nem melegszenek úgy az alkatrészek (akkor most mi van?)
Használt kocsinál meg ugye ki tudja, hogy az előző gazdája mit tett bele?!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#47199) z123456789 válasza BigBlackDog (#47197) üzenetére


z123456789
addikt

280 LE első keréken. Bohóckodás. :D

(#47200) tboy93 válasza z123456789 (#47199) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mér, a 9g typeR is 300le, oszt mégis elég jó köröket ment a ringen :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.