Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47251) DeathAdder válasza BlacKSouL (#47218) üzenetére


DeathAdder
veterán

Kezdem érteni, az a 4 év nagyon max, persze gumifüggő.

3 éve vettem 170k -ért 10e km után meg úgy búgnak hogy rendesen idegesít :( Tuti nem ezzel fogom lemenni a nyarat, haver már rá is gyulladt, lehet eladom neki, oszt búgjon neki ez a sportgumi.

Veszek valami fasza Hankook, vagy Nokiant kizárólag gyári méretben és cseréltem én is 3-4 évente. Sokan harapnak úgy is az olyan idős x%-os használt gumikra, ezzel a módszerrel meg nem is jönnék ki rosszabbul mintha 5 évente dodnám ki és venném az újat.

(#47252) Fkris


Fkris
őstag

Most kaptam biztosítótól levelet, a következő éves díjam előrelátható összegével (mondanom sem kell, váltok):
110e.

De a többi biztosítás sem jön ki sokkal 100e alatt, pedig elvileg most lépek B01-be a friss biztosítás megkezdése után egy évvel.

Létezik, hogy simán rádobtak 25 ezret egy biztosítás díjára úgy, hogy :
-balesetmentes évem volt (azaz nekem jöttek, de ez nem érinti a biztosítómat)
-egy évvel idősebb a jogsim is
-az autóban semmi nem változott?

(baleseti biztosítás összegét is hozzáadtam mind2 díjhoz)

Nem is értem, nektek is emeltek ennyit a díjon, vagy csak engem áldanak?

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#47253) honda23 válasza DeathAdder (#47215) üzenetére


honda23
aktív tag

Yoko ilyen, Toyom még faxa, tegnap próbáltam le satuval nagy sebességről. 2013-as gumi Bootól németből.
Ötödik évét kezdte meg.
Yokohama advan puhább, gyorsabban elöregedik. Én 120-ért szereztem anno.

Vagy t1-r vagy r1r lenne a kövi jövőre.
A télim Michelin alphin 4 7 éves, most kezdett el keményedni még csak, jövőre ugyanez alphin 5-ös lesz, nagyon tuti.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#47254) DeathAdder válasza honda23 (#47253) üzenetére


DeathAdder
veterán

Volt ep3-adon próbáltad a toyokat?

AD08R mindenki szerint így fasza gumi meg úgy fasza gumi aztán meg itt olyan hangos hogy már rendesen zavar, pedig toleráns vagyok. Nem beszélve hogy harmadikban is ugyanúgy megnyikkan mint a keskenyebb téli Bridgestone LM-25 -el, amivel egyébként kanyarokban is ugyanolyan "bátor" vagyok mint a sport Yokohamával.

Nem tudom még milyet veszek, de nem fogok többet ilyen végletekbe menni hogy "utcai extreme performance" gumit vegyek :N

DE amit legjobban utáltam a kezdetektől hogy 205 helyett 215-öt vettem, amivel sokkal gyengébbnek érzem a gyorsulás dinamikát (nyilván ez placebó), a kezelhetőséget, és a nyomvájúk is jobban megvezetnek.

[ Szerkesztve ]

(#47255) tboldi


tboldi
nagyúr

Megvan az új fék...

...3/4-e. :U

Kihagyták a csomagból a 2 első tárcsát, csak a hátsók és az összes betét volt benne. Szerencse, hogy számlázni is elfelejtették, úgyhogy csak 31k-et fizettem 49k helyett.

(#47256) hülyegyerek válasza BigBlackDog (#47231) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Az FK 2,1 M volt, az FN pont 2. Kopóalkatrészen kívül semmit nem cseréltem rajtuk. Kisebb húzásnyomok akadnak rajtuk, de 10 év körüli autón csak akkor nincs, ha újra lett fényezve.
A 100k alatti futásteljesítmény egy 10 éves autónál meg szimplán kamu (az esetek többségében)

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#47257) hülyegyerek válasza tboldi (#47217) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Kwikfitnél fertőtlenítés és töltés 15k.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#47258) tboldi válasza hülyegyerek (#47257) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R, láttam az oldalukon.

Szerintem tölteni nem kell, mert tökéletesen működik, szaga sincs, csupán csak egy tisztítást szeretnék elővigyázatosságból. Szerintem majd teszek egy próbát az óvári céggel, náluk 5k az ózonos tisztítás.

[ Szerkesztve ]

(#47259) demars válasza Qru (#47244) üzenetére


demars
addikt

Halálosztó! Ez jó :C

Azt hiszem rákeresek erre a kwifit cégre, nekem elég gyengén fúj hideget. Ha meg már töltetek, egy puceráj belefér.
Megnéztem a honlapjukat elég barátságosnak tűnnek, mind árban mind arany szabályban.

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#47260) honda23 válasza DeathAdder (#47254) üzenetére


honda23
aktív tag

Ep3 majd accord sport.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#47261) tboy93 válasza Fkris (#47252) üzenetére


tboy93
nagyúr

Faternak arányaiban hasonló, tavaly 20-at fizetett most meg 26-ot. Nulla baleset, 30 éve jogsi ...

(#47262) demars válasza Fkris (#47252) üzenetére


demars
addikt

Utóbbi időben mindenki panaszkodik a kötelező miatt. Nagyon emeltek mostanában. Nézz fel netriskre, kidobja a legolcsóbbat.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#47263) zolynet válasza z123456789 (#47196) üzenetére


zolynet
addikt

Megnézném mit lép. :K

#47197 BigBlackDog: nem sokkal kevesebbért ment el egy 2007-es fl ats ... az ár nagyon rendben van, az más kérdés hogy nem merném megvenni :N

Life is too short to stay stock!

(#47264) demars válasza zolynet (#47263) üzenetére


demars
addikt

Én a tiédet is megnézném :U
Tényleg, videót nem akarsz csinálni egy kis elforgatásról? :P

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#47265) Fkris válasza demars (#47262) üzenetére


Fkris
őstag

Nagyjából 40%ot dobtak rá a kötelezőmre, ha a legolcsóbbat választom, akkor csak 35öt.

Legalább azt jó tudni, hogy aki nem "friss csirke", annak nem emelnek többet 5%nál.
Legalábbis csak így jöhet ki a több médiumon olvasott 10-12 % -os emelés...

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#47266) Fkris válasza tboy93 (#47261) üzenetére


Fkris
őstag

Köszönöm neked is a választ, akkor sajnos nem csak engem szívatnak ezzel :/

demars:

Az elforgatást pedig szigorúan lezárt reptéren végezheti, profi kaszkadőr segitségével!

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#47267) zolynet válasza demars (#47264) üzenetére


zolynet
addikt

Dyno pados van,az nem túl izgalmas.
No majd csinálok egy autópályásat. ;)

Life is too short to stay stock!

(#47268) yodamester10 válasza Fkris (#47265) üzenetére


yodamester10
őstag

Nekem kicsivel több mint 2000-el lett olcsóbb a negyed éves, és mivel 4 évig nem volt autóm ezért /megint/most ugrok B1-be.
Én genertelnél vagyok.

(#47269) Qru válasza Fkris (#47252) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos általános trend most az áremelkedés. Nálam is emelkedett az ár úgy, hogy nőtt is a bónuszbesorolásom. :(

mod:

Amúgy nézd meg a netrisken vagy a biz.hu-n de ne ott kösd meg hanem akit kidobott céget legolcsóbbnak annak direktbe a honlapján. Így az alkusz cég procentjét nem kell kifizetned.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#47270) DeathAdder válasza honda23 (#47260) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ma feltettük havernak is a 4 éves t1r-eket, tapadás ott is megvan még, de simán túlordítja mostanra már az is a télit.

(#47271) demars válasza Qru (#47269) üzenetére


demars
addikt

Nálam is nőtt picit, de nem vészes. Ráadásul én B6 vagy B7 -ben vagyok már. Amin lehet spórolni, hogy éveset egyben fizetni utalással. Sokat számít.

Zoly: az jó lenne! :C

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#47272) Solidaudio válasza Qru (#47186) üzenetére


Solidaudio
csendes tag

Köszönöm a választ. :)

"Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja."

(#47273) tboldi válasza tboldi (#47255) üzenetére


tboldi
nagyúr

Megrendeltem újra az első tárcsákat.

Csak az a gáz, hogy így már nem fogom tudni szerelőhöz vinni a héten. :U

(#47274) Qru válasza DeathAdder (#47270) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A harmadik szezont kezdem a 4 évszakos gumival, nekem még nem búg szerencsére. :D

mod:

tboldi: Honnan rendelted végül? Lassan nekem is aktuális lesz, a gumis azt mondta még kb 4k km-t kibír... de már néha hallani vélem a kopásjelzőt.

Solidaudio: :R

demars: Nekem is lassan jön az évfordulóm, kíváncsi leszek az új árakra...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#47275) honda23 válasza Fkris (#47252) üzenetére


honda23
aktív tag

Létezik, nekem 5e helyett lett volna 10e a negyedéves.
Keresd Janit a crxen biztosítás ügyben.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#47276) tboldi válasza Qru (#47274) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kauffer. Itt a legolcsóbb a Zimmermann.

[ Szerkesztve ]

(#47277) Qru válasza tboldi (#47276) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen márka lett? Ate?

mod:

Közben megírtad. Thx!

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#47278) tboldi válasza Qru (#47277) üzenetére


tboldi
nagyúr

Atét is néztem, de valamiből (asszem valamelyik tárcsából, már nem emlékszem pontosan) hiány van több webshopban is. Ezért lett Zimmermann.

(#47279) Rolvik


Rolvik
csendes tag

Honda Civic 1.8 motorokrol hallani hog eszik az olajat rendesen. Visszahivasban gariban megcsinaljak.Melyik evjaratu vagy motor kodu autokat erinti? Azt hallottam hogy nem garis javitas koltsege kb 5-600 ehuf.

(#47280) tboy93 válasza Rolvik (#47279) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én nem hallottam ilyesmit, konkrétan melyik civicre gondolsz?

(#47281) BigBlackDog válasza Rolvik (#47279) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ezt hol hallani? Én még nem hallottam eddig erről. Milyen évjáratokra jellemző?

(#47282) Rolvik válasza tboy93 (#47280) üzenetére


Rolvik
csendes tag

2012 utaniakra de ha ez igaz akkor az elottire is igaz. Bar nem olvastam rola sehol

(#47283) tboy93 válasza Rolvik (#47282) üzenetére


tboy93
nagyúr

ez igaz akkor az elottire is igaz

Jó, de volt 1.8 már 20 éves angol civicben is, meg 8gen ufóban is, nem mindegy melyikről van szó. Ráadásul van itt egy pár civic tulaj 1.8-as motorral és nekem senki sem rémlik hogy olajproblémáról számolt volna be.

[ Szerkesztve ]

(#47284) Tsebacsi válasza Rolvik (#47282) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nettó marhaság. Sosem ette egyikünknek se. Több szerelő szerint is ez a motor a világégést is túlélné. Nemtudom hol olvastad/hallottad, de onnan többet egy szót se, vagy nagyon egyedi, egyszeri eset amit megpróbál beállítani általánosnak.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#47285) BigBlackDog válasza Rolvik (#47282) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ok, akkor nem olvastál róla, de honnan van az infó? :)

(#47286) Rolvik: Akkor megnyugodtam, hogy "nem hivatalos" a forrás. :R

[ Szerkesztve ]

(#47286) Rolvik


Rolvik
csendes tag

Ismerostol hallottam nem szakembertol ezert is kerdeztem itt.

(#47287) BlacKSouL válasza Rolvik (#47279) üzenetére


BlacKSouL
addikt

:F
Mi számít rendes evésnek? Hogy csinálják meg? Hol hallani ilyet?

Én az enyémről tudok nyilatkozni, 2008-as, kb. 4-6 decit eszik meg 10.000 km alatt. 0 km-es korától kezdve. És ez nem hiba, mondjuk nem is fícsör, de azt gondolom ez bőven megmagyarázható és elfogadható kategória.

Azért kíváncsi leszek hány R18-as tulaj fog itt ilyen jellegű javításról nyilatkozni :)
Régi céges 2006-os volt, az sem volt olajevős.

Ja igen... megeszik 6 deci olajat 10ezrenként, de nálam mondjuk most fogyaszt kb. 6-6,1-et... erről nem hallani ott ahol amarról meg igen? ;]

Amúgy fogadjunk hogy ezt egy olyan ismerős mesélte meggyőzően, akinek az autója húszezer alatt egy milliliter olajat nem eszik, és ugyanannyit enged le amennyit beleöntött. Se üzemanyag, se korom, se fémkopadék, se más egyéb anyagok nem "hígítják fel" azt az olajat, de a lényeg hogy nem fogy :D

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47288) Qru válasza tboldi (#47278) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Zimmermann tökéletes, szerintem én is erre fogok szavazni majd... :K

Mondjuk néha már hallom a kopásjelzőt szóval sokáig nem tolhatom a dolgot. :(

#nincsbennetarcsi

(#47289) demars válasza BigBlackDog (#47285) üzenetére


demars
addikt

Tuti valami kormolós fan volt ;] olyan folkszvágen rajongó :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#47290) Jaffa75 válasza Rolvik (#47286) üzenetére


Jaffa75
őstag

nekem is 8 genem van, 18-nál cseréltem olajat utoljára, de utánaöntenem nem kellett! Talán több van benne (258) mint Blacksoul-éban (237?), de mégis rendben van... :U Ja, az én átlagom kicsit több /30% város, 70% 110-zel az M0-án/ az elmült 12e km-en BC szerint 6.2 (valóságban ez 6,5)...

Kérdezd csak a szakértőt, mi csak userek vagyunk.. :DDD

(#47291) BlacKSouL válasza Jaffa75 (#47290) üzenetére


BlacKSouL
addikt

139697 :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#47292) tboldi válasza Qru (#47288) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez a 2 volt a kalapban, esetleg még az EBC.

Greenstuff-ot kellett volna vennem. ;] :DDD

(#47293) Bandi18 válasza Jaffa75 (#47290) üzenetére


Bandi18
tag

Nekem is 8gen 10.000 alatt 1 liter kb, de ez belefér a normálisba nem füstöl egyáltalán szépen húz.

Bezzeg az előd a kis Fiat Uno 10.000 km 4 liter :D

(#47294) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Nekünk mindkettőbe kb. fél liter megy bele tízezrenként.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#47295) Qru válasza tboldi (#47292) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is néztem de heroin árban van. :(

#nincsbennetarcsi

(#47296) Jaffa75 válasza BlacKSouL (#47291) üzenetére


Jaffa75
őstag

akkor rosszul emlékeztem, vagy mostanában a tolatást gyakoroltad... :DD :K

A lényeg azon van, hogy mindent el lehet mondani, de azt nem, hogy az R18 olajfogyasztó lenne :N . Rossz nyelvek szerint elég ha víz van benne, hogy ne melegedjen túl... :))

(#47297) demars válasza Jaffa75 (#47296) üzenetére


demars
addikt

Igaz enyém 1.6 csak, de 276000 km van benne. Minimális a fogyás, sose öntök utána (9-10 k km után csere), csere előtt minek, addig meg mindig bőven jó a szint. :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#47298) Jaffa75 válasza demars (#47297) üzenetére


Jaffa75
őstag

Lehet hogy Blackét a tieddel kevertem? :F

Most nagyobbrészt az M0-án használom, ott meg aztán nincs sem erőltetve, sem igénybevéve... :P Ha így maradna a félmillió is röhögve meglenne, vagy még több... :B

(#47299) martillo válasza Jaffa75 (#47298) üzenetére


martillo
tag

Szinten 1.8 benzin, 8 gen Civic, 240.000 km-el.
Bar meg csak 5000 km ota van a tulajdonomban de kb 2 deci olajfogyas latszik a nivon.

Napi ~70-100km fele szinten M0/M3, szoval jo par km-t tervezek meg beletenni es remelem lesz is lehetosegem :)

(#47300) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Nemtudom Ti hogy számoltok deciket. Én 1 év alatt ha 3x megnézem az olajat, mindig középtájon van, vagy akörül, sosem fogy a minimumig, így semmi értelmét nem látom utántölteni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.