Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44401) Doky586 válasza Falcon001 (#44400) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Tegnap kihúztam a TV-ből, csatlakoztattam a szokásos..."
Csak úgy ki szoktad rántani (mint a bécsiszeletet) vagy menüből ugyanúgy leválasztod mint PC esetén..?

(#44402) King Unique válasza Falcon001 (#44400) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Jól mondja a fórumtárs: akár PC, akár TV, mindenhol szabályosan kell leválasztani, ha utána nem akarsz problémákat. Ez nem egy pendrive, hogy csak úgy kirántjuk, illetve még azoknál is okozhat gondokat. Illetve külső HDD-nél PC-n alapból ajánlott a hátlapi USB portokat használni, mert az előlapi portoknál előfordulhatnak problémák.

Továbbá érdemes ránézni a meghajtó állapotára HDS programmal. Ha szektorhibás a lemez, akkor Windows alatt hajlamos ilyenkor kifagyni. A TV-ken általában Linux alapú rendszerek futnak, amik esetleg ezt jobban tolerálják. Valamint, ha TV-n felveszel rá, akkor némelyik típus ilyenkor linuxos fájlrendszerre formázza. Viszont a Windows alapból nem képes kezelni az Ext2/3/4 fájlrendszereket, maximum csak külső driverek feltelepítése után: Ext2Fsd | Paragon ExtFS. Tehát, ha Ext lett, akkor az lemezkezelőben kifogástalan elsődleges partíciónak látszik, viszont nem lehet vele semmit csinálni... Ilyenkor csak külső partícionáló programok (pl. AOMEI) képesek törölni és újraformázni, vagy parancssorban a diskpart.
Aztán, ha van a TV-n, akkor ajánlott a megnövelt áramerősségű USB portokat használni 2,5" külső HDD-hez: [link], [link]. Máskülönben az elégtelen USB tápellátás is okozhat gondokat.

[ Szerkesztve ]

(#44403) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Nekem nincs (már) problémám, csak egy rövid siker történetet szeretnék megírni, hátha valakinek segít, ha ugyanilyen bajba kerül.

Seagate 2.5"-es 500 GB-os ST500LM012 vinyó. 1 db NTFS partíció, tele adattal. Innostor IS621 chipes USB3.0-as rackben használtam. Az előlapi USB3 kivezetésem meglehetősen instabil.
Valószínűleg a rackben is volt valami kontakthiba.

Az instabil USB3 csatlakozás miatt , miközben adatokat olvastam Win 8.1 alatt, egyik alkalommal valahogy úgy csatlakozott le, hogy az MFT korrupt lett. Utána Windows nem ismerte már fel a fájlrendszert, és Linux alatt sem lehetett felmountolni a vinyót.

Abban biztos voltam, hogy nem vinyó hiba, és nem szektor hiba, hanem csak valami fájlrendszer korrupcióról van szó, így megőriztem a hidegvéremet.

1)
Először vennem kellett egy nagyobb vinyót, hogy a HDD image-et le tudjam klónozni a biztonság miatt. Seagate ST2000LM003, 2 TB-os 2.5"-es megérkezett.

2)
Mindenek előtt a HDD klónozása a fontos, mielőtt bármi mást csinálunk.
Legjobb erre:
Linux alatt TestDisk.
Advanced -> Image Creation.

Ez csinál egy image.dd fájlt 500 GB méretben megadott cél helyen (esetemben a 2 TB vinyón).

Megjegyzés:
Asmedia USB3 chipek Linux 3.17 kernel előtt (nálam 3.16 kernel fut, OpenSUSE 13.2) hibáznak, legalábbis van ismétlődő egy dmesg hibaüzenet. Ezért Asmedia chipes USB3-at nem célszerű használni a másolás során, legalábbis, ha a kernel 3.17-nél régebbi. Nálam a másolás során a 2TB-s vinyó Marwell chipes eSATA-n volt csatlakoztatva, a sérült 500 GB-os vinyó pedig egy külső Innostor IS621 chipes USB3 adapteren.

Klónozás után próbálkozások:

3)
Linux alatt TestDisk.
Analyse
Az 1 NTFS partíciót kijelezte, de fájlokat semmit sem tudott megjeleníteni.
Backup -> Enter -> Write
Ez elvileg az MBR-t helyreállítja. Nekem nem oldotta meg.

4)
Linux alatt TestDisk.
Advanced -> Boot -> Repair MFT
Sajnos nem tudott lefutni, nem javított ki semmit. TestDisk hibaüzenet:
MFT and MFT mirror are bad. Failed to repair them.

5)
Utána nem volt mit tenni, Windows alatt chkdsk próba (mindeközben a sérült vinyó végig IS621-es USB3-on hátsó portban)
Felfedeztem egy jó kis ingyenes GUI programot a chkdsk-hoz:
CheckDiskGUI

Fix és Repair-t választottam. Durván 2 óra alatt végzett. Valszeg csak a Fix önmagában is elég lett volna, mert a Repair a szektor hibákra való, az meg nincs.
Chkdisk log (a mappaneveket kitöröltem, mert nem releváns):

Started on : 2016/05/16 09:00:36

The type of the file system is NTFS.
Volume label is Seagate-27.
Stage 1: Examining basic file system structure ...
Fixing incorrect information in file record segment 5.
Fixing incorrect information in file record segment 5.
Deleting corrupt attribute record (128, "")
from file record segment 5.
Fixing incorrect information in file record segment 6.
Fixing incorrect information in file record segment 6.
Fixing incorrect information in file record segment 7.
Fixing incorrect information in file record segment 7.
29312 file records processed.
File verification completed.
232 large file records processed.
0 bad file records processed.
Fixing flags for file record segment 5.
Correcting file name errors in system file record segment 5.
Correcting file name errors in system file record segment 6.
Correcting file name errors in system file record segment 7.
Stage 2: Examining file name linkage ...
Fixing incorrect information in file record segment 5.
Deleting index entry $AttrDef in index $I30 of file 6.
Deleting index entry $BadClus in index $I30 of file 6.
Deleting index entry $Bitmap in index $I30 of file 6.
Deleting index entry $Boot in index $I30 of file 6.
Deleting index entry $Extend in index $I30 of file 6.
Deleting index entry $LogFile in index $I30 of file 6.
Deleting index entry $MFT in index $I30 of file 6.
Deleting index entry $MFTMirr in index $I30 of file 6.
Deleting index entry $RECYCLE.BIN in index $I30 of file 6.
Deleting index entry $Secure in index $I30 of file 6.
Deleting index entry $UpCase in index $I30 of file 6.
Deleting index entry $Volume in index $I30 of file 6.
30766 index entries processed.
Index verification completed.
CHKDSK is creating new root directory.
CHKDSK is scanning unindexed files for reconnect to their original directory.
Recovering orphaned file $MFT (0) into directory file 5.
Recovering orphaned file $MFTMirr (1) into directory file 5.
Recovering orphaned file $LogFile (2) into directory file 5.
Recovering orphaned file $Volume (3) into directory file 5.
Recovering orphaned file $AttrDef (4) into directory file 5.
Fixing incorrect information in file record segment 5.
Recovering orphaned file . (5) into directory file 5.
Recovering orphaned file $Bitmap (6) into directory file 5.
Recovering orphaned file $Boot (7) into directory file 5.
Recovering orphaned file $BadClus (8) into directory file 5.
Recovering orphaned file $Secure (9) into directory file 5.
Skipping further messages about recovering orphans.
38 unindexed files scanned.
0 unindexed files recovered.
Stage 3: Examining security descriptors ...
Cleaning up 9 unused index entries from index $SII of file 9.
Cleaning up 9 unused index entries from index $SDH of file 9.
Cleaning up 9 unused security descriptors.
Security descriptor verification completed.
729 data files processed.
CHKDSK is verifying Usn Journal...
Usn Journal verification completed.
Stage 4: Looking for bad clusters in user file data ...
29296 files processed.
File data verification completed.
Stage 5: Looking for bad, free clusters ...
1641719 free clusters processed.
Free space verification is complete.
Correcting errors in the Master File Table (MFT) mirror.
Correcting errors in the Boot File.
Correcting errors in the Volume Bitmap.
Windows has made corrections to the file system.
No further action is required.
488385535 KB total disk space.
481700128 KB in 28323 files.
7332 KB in 730 indexes.
0 KB in bad sectors.
126107 KB in use by the system.
65536 KB occupied by the log file.
6551968 KB available on disk.
4096 bytes in each allocation unit.
122096383 total allocation units on disk.
1637992 allocation units available on disk.

Checkdisk of F: (Fix and recovery mode) started !

Ended on : 2016/05/16 10:46:48

Time elapsed : 6372 seconds

6)
Chkdsk javítás után a Windows továbbra sem ismerte fel a fájlrendszert, azonban a Linux innentől már probléma nélkül felismerte!

Így Linux alatt TestDisk-kel lemásoltam az összes fájlt a 2 TB-os vinyóra. Egyetlen egy fájl sem sérült meg.
Azaz csak az MFT-ben volt sérülés.

Megfigyeltem, hogy a TestDisk a másolás közben szerencsére megtartja a fájlok és mappák módosítási idejét. Néhány másoló programban idegesítő, ha a mappák létrehozási ideje frissül. TestDisk az jól kezeli.

7)
Innentől megvan minden. A sérült vinyón érdemes az NTFS-t törölni, pl. gparted-del. Én EXT4-re formáztam, majd azt is töröltem, és vissza NTFS-re. Most már csak a fájlokat kell megint visszamásolni az eredeti vinyóra.

8)
Csak kiegészítő infó:
image.dd fájlt Windows-ban fel lehet mountolni az igyenes OSFMount programmal! Ez persze nem oldja meg magát a korrupciót, hiszen az az image-ben benne van, de esetleg utána használni lehet más helyreállító programból ha az nem kezeli a dd image-et.

9)
Csak kiegészítő infó:
Active@ Partition Recovery nevű Windows-os programmal (nem ingyenes) is próbálkoztam az elején, de végül nem használtam. Amúgy elég jónak tűnik. A sérült vinyón látta az összes fájlt és a mapparendszert! Kiválaszthattam volna, hogy a fájlokat és a mapparendszert mentse ki a cél vinyóra, de ez leformázza a célvinyót, ezért nem használtam ezt, mivel a a 2TB-s vinyón már rajta volt az image mentés. Másik megoldás, ha a programban direktben megnyitjuk a már kimentett image.dd fájlt is (mert ilyet is tud!), és a fájlok kimentése célvinyójának magát a sérült vinyót adjuk meg. Olyankor azt a sérült vinyót úgyis újraformázná. Végül ezt én nem használtam, mert ugye a chkdsk után TestDisk-kel le tudtam mindent menteni. De amúgy említésre méltó program.

Konklúzió:
- Előlapi USB3-as kivezetésre figyelni. Én most már lehúztam az alaplapról és nem használom, túl kockázatos. Adatkapcsolati instabilitás okozza a gondot.
- Mielőtt bármiféle adathelyre állítást próbál az ember, a vinyó image-et érdemes lementeni. Legjobb erre , Linux alatt Testdisk, image.dd-be.
- Utána lehet próbálkozni különféle helyreállításokkal. Ha nincs szektorhiba, valszeg elég a chkdsk Fix.

[ Szerkesztve ]

(#44404) batagy válasza King Unique (#44402) üzenetére


batagy
őstag

EXT3 vs NTFS kérdésben sokat keresgéltem neten, hogy érdemes-e EXT3 vagy EXT4 fájlrendszert használni média tárolásra, ha a Windows-on is használjuk. Mert nálam is pl. a NAS és a médialejátszó is kezeli az EXT3-at.

De aztán arra jutottam, hogy az NTFS jobb, ugyanis a Linuxban az NTFS kezelés nagyon stabil, ugyanakkor Windows-ban az EXT3/EXT4 kezelés meglehetősen instabil és hiányos még mind a mai napig.

Az EXT2IFS journal-t nem kezel, így megbízhatatlan.
A Paragon ExtFS-t ahogy láttam sokan szidták sokféle fórumokon. Nekem tapasztalatom nincs vele.

Ext2FSD: Ez se megy PlugAnd Play, hanem egy tool-t kell hozzá használni ha az ember fel akar mountolni egy partíciót. Nem tudom mennyire megbízható.

Általánosságban, szerintem Windows-ból nem érdemes Linux fájlrendszert kezelni. Főleg írni rá.

[ Szerkesztve ]

(#44405) King Unique válasza batagy (#44403) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

"Ezért Asmedia chipes USB3-at nem célszerű használni a másolás során, legalábbis, ha a kernel 3.17-nél régebbi."

Én a korábbi, pl. =< 17.2 Linux Mint verziókban nem tapasztaltam ilyet, pedig a 17.2-esben is csak 3.16-os kernel van. Illetve jó lenne tudni, hogy milyen ASMedia chip, milyen firmware stb.? Tehát szerintem nem feltétlenül lehet ezt általánosítani.

Illetve az lett volna még fontos infó, hogy pl. a Windows lemezkezelő mit mutatott a korrupt partícióra? Ha például "Nem lefoglalt / RAW" partíció van a lemezen, akkor általában a szokásos adatmentő programokat (is) lehet használni: pl. GDB | EaseUS | iCare | Recuva | TestDisk / PhotoRec.
Lemezképet tud a GDB, illetve a HDD Raw Copy Tool is készíteni. Amúgy, ha RAW partíció van, akkor Windows alatt a "normál" CheckDisk nem használható. Ha megvolt az adatmentés pl. a fenti programokkal, vagy az általad említett módon, akkor Windows alatt célszerű diskpart segítségével törölni a RAW partíciót, majd azután a lemezkezelőben újrapartícionálni.

Jó ötletek és programok vannak felsorolva. Ez főleg akkor jöhet jól, ha valaki nem akar Windows alatt fizetős adatmentő programokat használni. Köszönjük a hasznos infókat! :R

Én használom alkalmaként az Ext2Fsd és Paragon ExtFS szoftvereket. Előbbi korábbi verziója Windows 10 (TH2 10586 build) alatt bugos volt, de az új verziókban már javították a hibát. Nálam mindkettő megfelelően működik. Ami hiányosság, hogy nem kezelnek LVM-et, illetve utóbbi csak olvasni tudja hivatalosan. Ha teljes LVM kezelés kell, akkor az ExtFS for Windows Professional ezt is tudja, viszont fizetős.

Linux alatt formáztam Ext4-re a (külső) merevlemezeket, majd Windows alatt az előbbi programokkal csatoltam fel a partíciókat. Végeztem olvasás / írás teszteket, illetve fájlokat másoltam (írás) rá. A tesztek hiba nélkül lefutottak, valamint mindkét OS alatt gond nélkül megnyithatók voltak a fájlok. Illetve felcsatolhatók voltak probléma nélkül a helyi lemezen lévő Ext4 partíciók (Linux) is.
Az Ext2Fsd esetén fel kell csatolni először a partíciókat a program beállítófelületén: [link], [link]. De amúgy megjegyzi a beállításokat és az automatikus csatolás is megoldható. A Paragon szoftvere pedig azt hiszem automatikusan felcsatolja az Ext partíciókat [link].

[ Szerkesztve ]

(#44406) batagy válasza King Unique (#44405) üzenetére


batagy
őstag

Szerbusz!

Asmedia chippel kapcsolatban, megnéztem és reprodukáltam.
Ezt az USB3 adaptert régebben a gagyi kékszínű rackből szereltem ki.
HW: ASM1053
VID/PID: 174C/5136
FW: 110922110000 (eléggé régi)

OpenSUSE 13.2, kernel 3.16.7:

sesame:~ # uname -r
3.16.7-35-desktop
sesame:~ #

Hátsó USB3 portba dugva, alapból nincs semmi hiba, de amint olvasok róla, vagy írok rá, teledobálja a dmesg-et nekem (az utolsó 6 sorban lévő xhci_drop_endpoint hibaüzenet ismétlődik. Az eleje a sima felcsatolási üzenet, ez nem ismétlődik):

[May18 20:59] usb 4-2: new SuperSpeed USB device number 2 using xhci_hcd
[ +0.011881] usb 4-2: New USB device found, idVendor=174c, idProduct=5136
[ +0.000012] usb 4-2: New USB device strings: Mfr=2, Product=3, SerialNumber=1
[ +0.000003] usb 4-2: Product: AS2105
[ +0.000002] usb 4-2: Manufacturer: ASMedia
[ +0.000012] usb 4-2: SerialNumber: 00000000000000000000
[ +0.000563] usb-storage 4-2:1.0: USB Mass Storage device detected
[ +0.000848] scsi9 : usb-storage 4-2:1.0
[ +1.003754] scsi 9:0:0:0: Direct-Access ASMT 2105 0 PQ: 0 ANSI: 6
[ +0.000252] sd 9:0:0:0: Attached scsi generic sg4 type 0
[ +0.597018] sd 9:0:0:0: [sdd] 976773168 512-byte logical blocks: (500 GB/465 GiB)
[ +0.000378] sd 9:0:0:0: [sdd] Write Protect is off
[ +0.000004] sd 9:0:0:0: [sdd] Mode Sense: 43 00 00 00
[ +0.000354] sd 9:0:0:0: [sdd] Write cache: enabled, read cache: enabled, doesn't support DPO or FUA
[ +0.011574] sdd: sdd1
[ +0.001313] sd 9:0:0:0: [sdd] Attached SCSI disk
[May18 21:01] usb 4-2: reset SuperSpeed USB device number 2 using xhci_hcd
[ +0.011217] xhci_hcd 0000:00:14.0: xHCI xhci_drop_endpoint called with disabled ep ffff8801e5450640
[ +0.000004] xhci_hcd 0000:00:14.0: xHCI xhci_drop_endpoint called with disabled ep ffff8801e5450688
[ +1.145709] usb 4-2: reset SuperSpeed USB device number 2 using xhci_hcd
[ +0.011184] xhci_hcd 0000:00:14.0: xHCI xhci_drop_endpoint called with disabled ep ffff8801e5450640
[ +0.000004] xhci_hcd 0000:00:14.0: xHCI xhci_drop_endpoint called with disabled ep ffff8801e5450688

Mikor keresgéltem ezt találtam , itt az oldal alján írták hogy ASM1051-es chip okozza, és hogy kernel 3.17-rc5-ben van javítva egy workaround.

Lehetséges hogy az újabb 1153 és/vagy újabb ASMedia firmware-ekben ez már javítva van.

A diskpart részre külön válaszolok majd, mert nagyon jó hogy leírtad, majdnem szétszívattam magamat.

[ Szerkesztve ]

(#44407) batagy válasza King Unique (#44405) üzenetére


batagy
őstag

Na hali, megpróbálok válaszolni a Win-es mentési kérdésekre.

Hogy a Windows lemezkezelő mit mutatott a korrupt partícióra, azt sajnos akkor nem néztem meg. Elsősorban a Linuxból történő helyreállításra fókuszáltam.

A chkdsk javítás előtt, az biztos, hogy a Win-ben betűjelet kapott a meghajtó. Az Intéző a meghajtón lévő szabad/foglalt helyet már nem tudta megjeleníteni. Nem vagyok benne biztos, hogy RAW partíció volt-e. Viszont, a chkdks látta!
Linux alatt csak az NTFS partícionálás látszódott, de nem lehetett felmountolni és a fájlrendszer sem látszódott.

A chkdsk javítás után, a Windows már felismerte hogy NTFS, és az Intéző a szabad/foglalt helyet is megjelenítette. Azonban, az Intéző állandóan homokórázott és belassította az USB kapcsolatokat.
A Linux ekkor már probléma nélkül látta a fájlokat.

Viszont!
Nagyon örülök neki hogy leírtad a kommentjeidet, ugyanis mióta újrapartíconáltam a vinyót, azóta még a Windows-on nem néztem meg, szerencsére még a fájlokat sem kezdtem el rá visszamásolni. Most hogy rádugtam a Windows-ra (a már chkdsk-val javított, majd Linux alól újrapartícionált) vinyót, kiderült, hogy még mindig nem jó. A Windows továbbra is gondot észlelt, ugyanúgy mint a chkdsk javítás után. Az Intéző állandóan homokórázott és belassította az USB kapcsolatokat.
Megnéztem a lemezkezelő-ben, és RAW partíció van! Pedig azóta már egyszer EXT4-re, majd NFTS-re lett formázva Gparted-ből.

Szóval fogtam diskpart leírásodat és nyomtam egy clean-t!

diskpart
list disk
select disk 7
list disk
clean
exit

Ez rakta most rendbe!!! A diskpart clean után a Win Lemezkezelőből MBR-re inicializáltam, majd létrehoztam az NTFS partíciót, és azóta korrektnek tűnik! Már nem homokórázik az Intéző és nem lassul be az USB.

Mindenesetre, az biztos hogy a chkdsk javítás után, majd Linuxból történő EXT4-re majd NTFS-re formázás után a vinyó még hibás maradt! Csak a diskpart clean rakta helyre. :R

Érdekes, ahogy olvasom a diskpart clean elvileg az MBR-t törli. Szóval lehetséges, hogy az MBR-rel volt az eredeti problémám, csak esetleg a TestDisk-kel nem azt generáltam újra! Erre tippelek.

(Legalább kipróbáltam, hogy a Win8.1 is jó szektorhatárokon (2k aligned) hozza létre a partíciókat. Azelőtt mindig gparted-ből formáztam. A Gparted amúgy a lemez végéig hozza létre mindig az MBR-es partíciókat, míg a Windows a lemez végén mindig hagy egy kis Unallocated helyet. Állítólag ez a GPT mentés miatt van. Mindegy ez most nem lényeg.)

A PhotoRec programot Linux alól én is próbáltam, és működött is, de a fájlokat ömlesztve és generált fájlnévvel mentette le, szóval nem őrizte meg a mappastruktúrát. Valamikor persze ez is több mint a semmi.

Azt bánom, hogy Linux alól a "ntfsfix /dev/sdc1" parancsot nem próbáltam ki. Bár még lehetne, ha a kimentett image.dd-t felmountolnám... Sőt az MBR regenerálást is ki lehetne próbálni ha az image.dd-t fel tudnám mountolni?

(#44408) King Unique válasza batagy (#44406) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Az USB chip és Linux kernel esetében én nem néztem dmesg és egyéb adatokat, de a 3.16.x alatt nem tapasztaltam különösebb hibát. De attól még nyilván elhiszem, amit állítasz, illetve amit a linkelt oldalon írnak. Nekem most jelenleg javarészt ASM1053 / ASM1153 chipes cuccaim vannak. Előbbire az említett firmware valóban elég régi és már az is okozhat gondokat. Egyik, előbbi vezérlős külső házamnál 121026916200 firmware volt, ami Win8.1 alatt adatátviteli hibákat produkált. De csak ott és Win7/10, valamint Linux esetén ok volt. Miután frissítettem, már 8.1 alatt is rendesen működött.

Azért a chkdsk futtatásához hozzá kell tenni, hogy bizonyos esetekben valóban megoldja a problémákat, de máskor képes elbarmolni is ezt-azt [link]. Illetve, ha NTFS fájlrendszert akarunk használni, akkor célszerű Windows alól formázni, illetve partícionálni. Ha pedig probléma van a fájlrendszerrel, akkor adatmentés után célszerű diskpart segítségével legyalulni a lemezt, majd tisztán újrapartícionálni. Illetve, ha van rá lehetőség, akkor a különféle helyreállítási műveleteket is elsősorban Windows alól ajánlott elvégezni, mivel a Linux alóli megoldások nem biztos, hogy NTFS-nél mindig eredményesek lesznek. Továbbá Ext4 fájlrendszer esetén pedig egyértelműen Linux alól érdemes létrehozni a partíciókat, mert azt korábban említettem, hogy a Windowsra való külső partícionáló programok általában xarul csinálják meg.

[ Szerkesztve ]

(#44409) chapo


chapo
tag

Üdv mindenki,

van egy éppen 2 éves samsung m3 1,5tb-os külső hdd-m, amivel úgy tűnik, elég komoly gondba kerültem. Ma délután bedugtam a gépbe, de nem kezdtem el használni egyszerre, aztán 1-2 perc múlva azt láttam, hogy eltűnt a sárgán villogó automatikus lejátszás - ablak ikonja a tálcáról. Gondoltam elmozdult a csatlakozó (4 éves lesz a laptopom, kicsit már "lazák" az usb csatlakozói, előfordul hogy "ledobja" a külső hdd-t). Kihúztam a külső winyót, aztán bedugtam, semmi.. Újra indítottam a gépet, bedugtam, semmi. Vagyis akkor felfigyeltem egy kb 5-6 másodperces búgó hangra, amit a winyó ad ki, mikor csatlakoztatom, aztán elnémul, és semmi.

Találkozott valaki hasonlóval? Lehetséges, hogy maga a hdd nem kuka teljesen, hanem pl szétszedve, beletéve egy gépbe még működhet? Nemrég esett át a laptopom egy újratelepítésen, és ezen a külső winyón volt az összes cuccom, marhára örülnék, ha nem kellene kukáznom az egészet.. Valaki, valami ötlet?

(#44410) King Unique válasza chapo (#44409) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Azt azért jó lenne ám tudni, hogy fizikálisan milyen méretű külső meghajtóról van szó, mert egyébként 2,5" | 3,5" kivitelben is van 1,5 TB-os?? Már csak azért is, mert ha 2,5", akkor az integrált USB aljzatos és emiatt nincs is értelme otthon szétszedni... 3,5" esetben még szétszedhető és áttehető belelő a HDD egy másik külső házba / gépbe (SATA). Illetve az USB csatlakozó + aljzat nem megfelelő illeszkedése is okozhat gondokat és érdemes lenne másik kábellel is kipróbálni.

Ha felpörög benne a merevlemez és az OS érzékeli az eszközt (eszközkezelő, lemezkezelő), csak nem jelenik meg pl. fájlkezelőben, akkor meg lehet próbálni a fentebb pont nemrég tárgyalt adatmentési és helyreállítási módokat. De természetesen egy HDS-el érdemes ránézni előtte a lemez állapotára, mert ha nagyon kritikus, akkor nem feltétlen érdemes otthon nyúzni.
Ha fura hangokat ad ki és / vagy nem pörög fel rendesen, az OS sem érzékeli, akkor célszerű adatmentő szakemberhez elvinni. Ez ügyben Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban (is) érdemes érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#44411) Saltwater válasza chapo (#44409) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Az általad említett típusnak a vezérlőpaneljára van integrálva az USB chip, tehát a házából kivéve is csak USB csatlakozóra tudod kötni, SATA-ra nem.
Az általad leírt jelenséget a lemeztányérra tapadt olvasófej okozza, pontosabban a letapadt olvasófej megakadályozza a lemezt a felpörgésben, és a felpörögni próbálkozó motor ad búgó, zizegő hangot. A jelenséget az okozhatta, hogy a rossz USB csatlakozás miatt az áramellátás rövid időre megszűnt majd visszatért, azonban az olvasófejnek nem volt "ideje" a parkolóvillára visszatérni még mielőtt visszajött volna az áram, ezért az újbóli felpörgés közben még a lemeztányér fölött volt, és így lefogta azt, mivel a légpárna kialakulásához már nem volt meg a lemeztányér fordulatszáma.....mitöbb, a kontrollernek addigra fogalma sem volt arról, hogy az olvasófej merre járhat.
Adatmentés ideális esetben még lehetséges attól függően, hogy a lemeztányéron hol állt meg a fejszerelvény, és mekkora károsodást okozott mind az adathordozó rétegben, valamint a fejszerelvényben. Ugyanis kellemetlenebb helyzetben a forgó lemeztányérra leérkező olvasófejeket a tányér kifordítja, ezzel a parkolást is meghiúsítva jelentős károkat téve az adathordozó rétegben (pont ma kerül kezeim közé egy ilyen).
Ha nem voltak rajta fontos adataid, legjobb amit tehetsz, hogy felajánlod a merevlemezed donornak adatmentéshez.

https://hdd-adatmentes.hu

(#44412) chapo válasza King Unique (#44410) üzenetére


chapo
tag

Igen, az lemaradt. 2,5-es a winyó...

(#44413) King Unique válasza chapo (#44412) üzenetére


King Unique
titán

Az akkor integrált USB-s, ami ez esetben problémásabb és, ha letapadt az olvasófej, akkor az otthoni szerelés kilőve... marad tehát az adatmentő szakember.
Illetve a jövőben majd nem ártana jobban odafigyelni a csatlakozónak az USB aljzatban való stabilabb illeszkedésére. Valamint, ha csak USB 2.0 portok vannak a laptopon, akkor egy 2,5" külső HDD-hez hivatalosan USB Y kábel javasolt a stabil tápellátás érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#44414) FR33


FR33
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy új konfig msi b150m + i5 6500 + gtx960
A rendszer egy fury ssd-n van játékokat egy laptop hdd-re telepitettem ami a többi cuccom is van.
Adott 2-3 játék aminél az történik, hogy játék közben x percenként lagol a játék egyet mintha nem lenne folyamatos az adatáramlás vagy a cachelés vagy passz...Áttelepítettem ssd-re 1-2 játékot láss csodát elmúlt. Sajnos 120gbos ssdre sok minden nem fér fel így a 2nd sima vinyót csak jo lenne igy használni.
Mit engedjek rá milyen tesztet? köszi
hdd: SEAGATE Momentus 1TB 5400rpm 8MB SATA2 ST1000LM024

Mit ajánlotok?

(#44415) 088strelok


088strelok
újonc

Sziasztok!
A következő lenne a gondom tegnapi nap folyamán rendeltem egy konfigot 1 tb-os hdd-vel és 120gb-os ssd-vel!
Első bekapcsolásnál berregő kattogó hangot hallottam hirtelen nem tudtam mi az. Aztán a windows telepítőnől nem is láttam csak az ssd-t fel telepítettem mindent tökéletesen működik de a winchestert nem látom nem olvassa be a bios-se és ha rá van kötve nagyon le lassul a gép tőle pár percig tart még be próbálja tölteni a rendszert.
Kábeleleket kicseréltem azért (újak voltak) de úgy is se kép se hang.
Ilyenkor teendő ? Vissza küldés?
Előre köszi :R

(#44416) Doky586 válasza 088strelok (#44415) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom hozzád is így szállították ki a HDD-t... [link] :Y
Minden munkahelyen fő a gyorsaság és a hatékonyság...

[ Szerkesztve ]

(#44417) 088strelok válasza Doky586 (#44416) üzenetére


088strelok
újonc

Attól félek igen :W

(#44418) nanorambo


nanorambo
őstag

Helló!
Van egy green HDD-m, azaz ha éppen nincs használatban, akkor leáll. Amióta arra teszem a játékokat egy elég fura dolgot vettem észre: Ha sokáig nincs használatban az a meghajtó, akkor ugye leáll, ha úgy indítok játékot, akkor kell neki kb 10 másodperc, amíg felpörög és elindul a játék. Na ha ezzel a "felpörgetéssel" indul a játék, akkor kb játszhatatlan lesz. Még a régi játékok is elég szépen akadoznak. Megvan a 60FPS, de másodpercenként megáll a játék kb fél másodpercre. Rohadt idegesítő. Az az érdeke, hogyha használaton kívül magától pörög fel a HDD (az alvó módból is fel szokta kelteni a gépet) és úgy indítom a játékot, akkor semmi probléma nincs. Ez biztos HDD hiba? Kukázzam? Elég idegesítő.

(#44419) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok! 2.5 méretű SSHD lemezekről mit lehet tudni megbizhatóság terén? Az SSD érzékenyek az irások számára, igy ha mindig oda cachel nem fog hamar tönkremenni?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#44420) DJackson


DJackson
tag

sziasztok!
seagate barracuda 7200.10 500 Gb HDD-ről lenne egy kérdésem.

Kikapcsolt állapotban kezembe veszem és ha forgatom a tányér síkjában, süvítő hangot ad ki. Nem vagyok szaki, de úgy sejtem, hogy a fej nem húzódott a rögzített "home" pozíciójába. A tehetetlenségtől mozog a tányér, és a fej pedig karcolja. Nem tapasztaltam még ehhez hasonlót, azt hittem ez nem lehetséges.

Külső hdd tokja volt, abban halt meg. El van füstölve az elektronikája, és keresnék rá újat. Végül a kérdés, hogy van-e esély működésre bírni új elektronikával, vagy ez a süvítés nagyon gáz?

Bárki tanácsát köszönöm előre is!
Dani

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#44421) Doky586 válasza DJackson (#44420) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az világos hogy kikapcsolt állapotban problémás, de bekapcsolva mi gond vele? bios látja sata csatin?

[ Szerkesztve ]

(#44422) DJackson válasza Doky586 (#44421) üzenetére


DJackson
tag

Szia! köszi a választ. Sajnos nem tudom, ugyanis az erős amper szag miatt eddig sosem jutottam el. Valahogy féltem futni hagyni, és pár másodperc után kikapcsoltam a gépet. Egy ismerőstől kaptam, hogy javítsam neki ha tudom....

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#44423) vg


vg
addikt

CrystalDiskInfo hibát jelez az egy éves 1TB-s WB merevlemezemre, vagyis nem hibát, hanem caution-t. Leformatáltam gyors formázással de ugyanaz. Amúgy jól működik, nem vettem észre hibát. Esetleg valami tipp?

(#44424) liksoft válasza DJackson (#44420) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ez a típus parkoló pályás, így a hang akár jogos is lehet, ha a parkoló pályán van. Különben letapadna a felületre. Viszont ha letapadt és utána ad ilyen hangot, akkor a fejek kifordultak, leszakadtak, hiszen különben tapadásban lennének.

A fentiek miatt ha adatok kellenek róla, le kéne adnod szakemberhez. HDD-nek feléleszteni viszont nincs értelme. Öreg, a maiakhoz képest lassú, energiazabáló szörny. A parkoló pálya meg a másik, amibe bele van kódolva a felületi sérülés egy idő után.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44425) liksoft válasza vg (#44423) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg a hibajelzés?

Az autód ha nem megy, akkor is ki lehet deríteni, hogy benya kell bele, mert kopog a műszer, vagy valami más a gond! Ha világítás sincs, és meg sem mukkan, akkor akku. Stb....

Szerinted a HDD-nél a "gond van mi lehet?" elég lesz ?? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44426) férfiállat


férfiállat
tag

Hali!
Van 1 1 tb-s wd balck vinyóm kb 2 éves és mostanában csinál olyat a utorrent hogy nem talál fájlokat rajta(i/o eszköz nem található, hiba az elérésben stb).
a másik tünete hogy filmnézés közben megakad a film vissza ugrik 3-4 másodpercet és az ismétli amíg ki nem kapcsolom.
Hdd sentinellel megnéztem 2 gyenge szektor van rajta kondíció 99%.
Valakinek valami ötlet esetleg??

(#44427) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

nem probléma, inkább csak egyszerű kérdésem lenne :) Van egy régi sata2-es 320 GB-os vinyóm, aminek a helyére betennék egy modernebb 1 TB-ost. Windows telepítéskor (SSD-re) lehúztam, tehát nincsenek rajt ailyen rejtett fájlok. Ha egy az egyben ki szeretném cserélni a két vinyót és hogy később ugyanaz legyen a meghajtó betűjelük, akkor semmi "varázslásra" nincs szükség ugye, bekötöm az újat, nyomok egy másolást rá a régiről, majd a régit lehúzva átrakom a helyére és ennyi? Fontos lenne, hogy ugyanaz legyen majd a betűjele a rá telepített programok miatt...
Előre is köszi :)

(#44428) vg válasza liksoft (#44425) üzenetére


vg
addikt

Hát ez mondjuk jogos volt! :DDD Lehet át kellett volna gondolni ezt mielőtt leírom, de majd ha hazaértem, akkor jobban megfogalmazom részletekkel. :R

(#44429) Saltwater válasza férfiállat (#44426) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Szia!
Ha a firmware nem tudja írni a S.M.A.R.T. modult, akkor lehet több hibás szektor is úgy, hogy a Sentinel továbbra is 99%-osnak látja. Sentinellel futtass egy felület-olvasási tesztet, hátha meglesz a többi hibás szektor is.

https://hdd-adatmentes.hu

(#44430) f4lcon


f4lcon
őstag

lehet, hogy tök triviális a probléma, de nem tudok hogyan keresni rá, szóval felteszem a kérdést:
van 3db hagyományos HDD a gépben és egy SSD. nemrég meghalt ez az SSD ezért újra kellett telepíteni a Windows-t, azt egy másik SSD-re tettem fel, úgy, hogy közben a többi HDD le volt húzva.
a Bios-ban át kellett állítani az IDE módról ACHI+IDE módra, hogy az SSD-re települjön (addig nem látta a windows telepítő lemez) és ez így maradt a telepítés után is. No ez az a pillanat, amióta a Windows nem látja a partíciókat az egyik HDD-n... a Bios is látja a merevlemezt, a Speedfan is, még a HDD Sentinel is, de olyan mintha nem lenne leformázva. Ez pedig lehetetlen, ugyanis adatok vannak rajta. Legalábbis eddig voltak :(
Valamit ártott neki az ACHI+IDE módban indulás, vagy valami más problémája lehet?
Próbáltam másik vezetékkel, másik SATA porton, másik áram vezetékkel, eredménytelenül.
Nem emlékszem mi volt rajta, de egy valag régi gépről mentett Documents&Settings mappa másolata rajta van, tenger képpel, zenével, stbstb. Nem szeretném leformázni ha nem muszáj.
HDD Sentinel elkezdni az olvasás tesztet, és az lefut hiba (bad sector) mentesen, a Speedfan "in depth analisys" is 98% eredményt mutat.
Ötlet, vagy tipp esetleg?
köszi

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#44431) férfiállat válasza Saltwater (#44429) üzenetére


férfiállat
tag

hm hm ahhoz egy regisztrált verzió is kellene:S

(#44432) taklasz


taklasz
csendes tag

Üdv!

Van egy kis problémám Toshiba DT01ACA050 hdd-vel.
Egyik napról a másikra a rendszer kiírta, hogy merevlemez probléma, azonnali csere. HDsentinel szerint 0%-os a kondíciója. Garanciában cserélték a vinyót, ugyanolyanra. Az új HDD, amit a biztonság kedvéért teszteltem 100%-os volt telepítés előtt, a rendszer elindulása után azonnal merevlemez problémát jelzett. A HDsentinel pedig 0%-os kondíciót ír.
Egy használt Samsung vinyót beletéve tökéletesen működik. Nem romlik a kondíció és merevlemez problémát sem ír ki.
Mi lehet a gond?
Tápegység miatt romlik azonnal le a kondíció?
A használt vinyónál miért nem?

Gigabyte GA-H61M-S1 konfig, G1610, 4GB DDR3, LCPower 450W táp

(#44433) Taifa Díaz válasza taklasz (#44432) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Az a tápegység elég esélyes hibaforrásként. A névleges 450 W-nak jó, ha a 3/5-ét leadja.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#44434) DJackson válasza liksoft (#44424) üzenetére


DJackson
tag

nagyon köszönöm, segítettél dönteni sorsáról!

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#44435) Glaz-dozfhut válasza f4lcon (#44430) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Betűjelet próbáltál már adni a lemezkezelőben? A partíciónak. Az nem jár formázással.

- Glaz-doz-fhut -

(#44436) f4lcon válasza Glaz-dozfhut (#44435) üzenetére


f4lcon
őstag

nem, ezt még nem próbáltam, de jó ötlet, köszi :R

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#44437) mandin


mandin
senior tag

Sziasztok!

Van egy Western Digital külső merevlemezem (WD10JMVW), amit nem ismer fel a Windows. Amikor rádugom a gépre, hang jelzi hogy működik, de sem a partícióknál sem a lemezkezelőben nem látni. Az érdekesség, hogy a BIOS-ban viszont látom.

Tudna valaki erre megoldást?

Köszönöm

(#44438) C. s. válasza f4lcon (#44436) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Esetleg a Macrium Reflect Free-vel rákukkanthatnál, mit lát rajta. Kerültem már a Tiédhez hasonló helyzetbe, és csak ez a progi látta az adatokat. Csinál is róla mentést, ha megkéred rá.

htibike:

Szia!

Neked is az előbbit tudom javasolni.

[ Szerkesztve ]

(#44439) King Unique válasza C. s. (#44438) üzenetére


King Unique
titán

Azért a Macrium eleve nem adatmentő program, hogy az utóbbi esetben is ezt használja. Arra vannak egyéb megoldások is, mint pl. a GDB és társai.

[ Szerkesztve ]

(#44440) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Egy WD30EFRX Reddel van bajom. Amikor bekapcsoltam a gépet, a HDD Control 2 szirénázva fogadott. Létezett a merevlemez, a partíciókat látta, de a tulajdonságait már nem. (Azaz a Windows futott azon a vinyón, a TC is látta a partíciókat és a fájlokat, de a SMART-adatok elérhetetlenek voltak mind a HDD Control, mind a HD Sentinel számára.) Kb. 5-10 percbe telt, amíg elérhetővé váltak ismét ezek az információk. A HDS ki sem rakta a kis hőmérsékletjelzést a tálcára. A HDD Control szerint 97%-os volt az állapota ekkor (új korától tegnapig még 98%). Újraindítottam a gépet, és ismét nem voltak SMART-adatok, majd percek múltán megint előkerültek, de ezúttal (az első esettel ellentétben) magától kiírta a hőmérsékletet a tálcára, a HDD Control pedig ezúttal visszaállt 97%-ról 98-ra. Arra gondoltam, talán helyrebillenhetett valami, talán a következő indításnál mindent rendben talált volna így is. Kikapcsoltam, megnyomkodtam a kábeleket, de semmi érezhető csúszkálás nem volt. Így tényleg nem vagyok biztos abban, hogy ennek a manővernek van-e köze ahhoz, hogy bekapcsolás után rendben volt minden.

Mindhárom esetben (amikor már látta rendesen) 100%-osnak gondolta a HDD-t a HDS. Tökéletesen hibátlan, minden rózsaszínű és felhőtlen. Úgy véli, még több, mint 1000 nap van az életéből. (Egy régi és jól észrevehetően hibás vinyómnál is úgy vélte, aztán 2 nap múlva teljesen elszállt, szóval én már szkeptikus vagyok. Arról előtte mentettem a lényeget.)

Mi lehet ez? Mennyire kell aggódnom az adatokért? (Már így is tövig rágtam az ujjamat! :O ) Tervezgettem egy új vinyót, hát meg kell sürgetni... Merjem használni addig, amíg nincs lementve róla minden?
Nem hiszem, hogy számít, de 64 bites W8.1-et használok. Van valami teszt, amit érdemes lehet lefuttatni vagy inkább fokozottan kíméljem? (A HDS-em hivatalosan regisztrált, tehát tud tesztelni.)

Az aktuális helyzet:

King Unique:

Igen, de rajtam ennek ellenére segített, mást meg nem ismerek :B . Biztosan sok jó és célirányos program van, annak idején én eddig jutottam. Gondoltam, ha nem lesz jobb javaslat, talán megér egy próbát, mivel ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#44441) C. s. válasza King Unique (#44439) üzenetére


C. s.
addikt

Végül kifutottam az időből. Az előző végére is írtam Neked, csak eléggé elsikkad.

Köszi a linket, remélem, sosem lesz rá szükségem, de azért megjegyzem. Ez teljesen ingyenes, mindenféle korlátozás nélkül? (Nem szeretem, ha telepítés után jön az "apróbetűs" rész.)

Szerk.: Ja, látom már, ez próbaverzió. Így mennyire korlátozott?

[ Szerkesztve ]

(#44442) King Unique válasza C. s. (#44441) üzenetére


King Unique
titán

Na igen... ezeknek a profi adatmentő szoftvereknek a hátránya, hogy a legtöbb fizetős [link]. Némelyik enged 1-2 GB-ot lementeni, de a GDB csak a keresést / lemezkép készítését csinálja meg ingyen. Illetve akad pár teljesen free program is, de a fizetősek nyilván jobbak. Illetve érdemes a linkelt topikba is néha benézni, mert eddig a legtöbbnek volt ingyenes promója.

A Red kapcsán a S.M.A.R.T. nem mutat semmilyen hibát, így ha van is valami gond vele, az max. egy tesztelés után derülne ki. Ahogy nézem 4.50-es a HDS, viszont nem árt mindig a legfrissebb verziót használni, mert a régebbiek kijelzései néha pontatlanok lehetnek. Illetve a kábeleket és egyebeket is nem árt átnézni (akár cserélni), mert adott esetben azok is okozhatnak problémát.

[ Szerkesztve ]

(#44443) liksoft válasza C. s. (#44440) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ugye nem arra célzol, hogy az ÉLETED van rajta és a legfontosabbakról sincs mentés? :F :Y :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44444) f4lcon


f4lcon
őstag

no a lemezkezlőben addig kattintgattam, míg egyszer csak feléledt - minden adattal rajta.
ugyanis látta a lemezt, de a partíciókat nem. így a lemezen jobbklikk, és egész más menüt mutatott mint a többi lemez nevén jobklikk esetében.
azt hiszem aktiválni kellett (már megszűnt az a menü így, hogy megcsinálta a folyamatot)
szóval ezt is megpróbálhatja mindenki, nem formázott semmit a gép.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#44445) Nova91


Nova91
tag

Sziasztok!

Van 9 bad sector a külső 2 terrás WD HDD-n. Ezzel lehet menni garanciálisan ügyet intézni? KÉP. Segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#44446) tpeter77 válasza C. s. (#44440) üzenetére


tpeter77
addikt

megint egy 3TB-os Red döglődik :(

én biztos nem használnám adatmentés nélkül! be sem kapcsolnám, csak ha megvan az új vinyó és mentés...
Nekem is csak 1 vinyóm van, de a gyerek születésétől minden ott van, hálisten van egy kezdődő bad szektoros vinyó amire félévente adatmentést csinálok,
mert 1 HDD-n tárolt adat az semmi, erre már sokszor rájöttem.
Legalább 2 helyen legyen tárolva, nehogy gond legyen és a "fél életed" elvesszen.

[ Szerkesztve ]

(#44447) King Unique válasza Nova91 (#44445) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

HDS-ben hivatalosan a 0% kondíció a garanciális csere szintje. Viszont mire ezt eléri, arra már általában kuka a meghajtó... Azt meg boltja is válogatja, hogy hol és mit fogadnak el ilyen ügyekben. Illetve általában a gyári tesztprogramok minősítései a mérvadók.

Ha pl. My Passport sorozat, akkor azokhoz mellékelnek egy rakás szoftvert, amikben van diagnosztikai rész is [link]. Ha azok tesztjei is hibát dobnak (+ a HDS), akkor arra már úgy-ahogy lehet hivatkozni. Amúgy az előbb linkelt esetnél a fórumtársnál aszem az elégtelen USB-tápellátás, vagy a gép alaplapjának / tápegységének a hibája okozta a problémát. Szóval nem árt erre is odafigyelni, mert ha alapból nem stimmel valami ilyen téren, akkor hiába cserélik ki egy újra, az is tönkremehet.

[ Szerkesztve ]

(#44448) tpeter77 válasza Nova91 (#44445) üzenetére


tpeter77
addikt

1. ments le minden fontos adatot a lemezről!

Formázd meg és teszteld HDS-sel, hátha nem csak 9 hibát fog találni.

[ Szerkesztve ]

(#44449) Nova91


Nova91
tag

Köszönöm a válaszokat!

(#44450) Joker88


Joker88
őstag

az alábbi két képernyőfotó láttán, ajánlatos lassan cserélni a merevlemezt ?

cirka 4 hónapos Asus X554LJ notebookról lenne szó..

[/ L]

In loving memory of Garrett Lockhart

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.