Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44701) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Egyik napról a másikra megadta magát egy WD Caviar SE16 winyó.

Tegnap még ment vele gép.
Ma mikor elindul nem látja a gép a winyó csak kattog....

Másik gépbe be téve induláskor sokáig próbálja detectálni, majd Hard Disk Errort ír.

A winyónak annyi? Kuka?

2007es dátumú...

(#44702) SP4C3 válasza Fr@nkieWilde (#44699) üzenetére


SP4C3
veterán

Próbáld úgy sentinelezni, hogy nem ő a rendszerpartíció.

@kory24 - Ha nem volt rajta felesleges adat, akkor kuka.
Esetleg akkor próbáld megütni szelíden minden irányból

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44703) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Sziasztok.
Mitől lehet, hogy egy WD Caviar Green 2TB merevlemez 100/100-as, de hátralévő időnek csak 700 nap van hátra? (Már 1000 benne van)

(#44704) nonsen5e válasza Hurkafej (#44703) üzenetére


nonsen5e
addikt

HDSentinel írja csak ezt. 5 évet feltételez várható élettartamnak (1825) nap, aztán ha már több mint 825 napot ment, akkor elkezd 24 óra futási időnként csökkenni egy nappal a várható élettartam.
Ez nem jelent semmit, lehet ugyanúgy tökéletes és működő állapotban egy merevlemez 9 év használat után is.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44705) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, mi lehet a gond, ha a HDS gyors ön-teszt és a részletes teszt sem akar befejeződni, a program szerint nincs probléma. Az ön-tesztre kb. 2 percet írt ki, de már kb. 14 perce megy 90%-on. Már a második lemeznél ezt csinálja, másik gépen is, a lemezzel nincs gond.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44706) Doky586 válasza junior11 (#44705) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"a lemezzel nincs gond"

majd rádöbbensz (hogy mégiscsak van)... ;]

(#44707) junior11 válasza Doky586 (#44706) üzenetére


junior11
veterán

Nem egy lemezzel csinálja ezt, mind nem lehet rossz :D

Bogarat ültettél a fülembe, a laptop belső merevlemezén az önteszt sikeresen lefutott. Az asztali gépben van egy 8,5 éves 320GB WD Caviar SE16, 100%-os teljesítménnyel és kondícióval, kb. 15100 óra van benne, néha olyan enyhe sípoló, fűrészelő hangot ad, azért gondoltam egy gyors önteszttet lefuttatok rajta, de nem akarta befejezni, viszont hibát nem ír(t) ki... :F

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44708) junior11 válasza junior11 (#44707) üzenetére


junior11
veterán

Na kíváncsiságból lefuttattam egy teljes öntesztet is, mire a végére érne, egy picit a a zöld sáv visszaugrik 90%-ra, folyton 1percet ír ki, de nem fejezi be...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44709) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Hello. Vettem egy HDD-t bekötöttem, de a rendszer nem ismeri fel. Még nincs se formázva se semmi. H tudnám megjeleniteni formázni stb? Azt olvastam, h itt jobb katt és úgy kéne, de itt nem tudok és nem is lát új lemezt. KÖsz!

[ Szerkesztve ]

(#44710) pjen válasza Erwinke (#44709) üzenetére


pjen
félisten

A bios látja?

(#44711) Erwinke válasza pjen (#44710) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Nem, nem látja : ( sata 3: empty unknown.

(#44712) pjen válasza Erwinke (#44711) üzenetére


pjen
félisten

Próbálj kábelt cserélni,másik csatiba dugni,ha akkor sem és garis vidd vissza.

(#44713) nonsen5e válasza Erwinke (#44711) üzenetére


nonsen5e
addikt

Túl sok dolgot láttam már, azért megkérdezem.
Mindkét kábel be van dugva a HDD-be?
Bocsánat, ha számodra nyilvánvaló dolgot mondtam, de VGA topikban egy fórumtárs csak becsavarozta a kártyát hátulra, de a PCIe csatlakozóba nem dugta be. Azóta bármit elhiszek. :B
(SATA adat + táp/4pin molex)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44714) Erwinke válasza pjen (#44712) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Nah az a szitu, h Gigabyte b85m h3d alaplapom van. És csak a két párhuzamos sata csatiban mennek a HDD-k. A többiben nem ismeri fel egyiket sem. : ( Ez wtf?! Lehet bios set up is? Bioszban a kezelés UEFI-re van állitva. SSD-n van a rendszer azt hagytam benne a másikról levettem a greent és ráraktam a kéket és mikor bekapcsoltam belementem a lemezkezelőbe egyből kiirta, h felismerte a HDD-t és, h műveletet kell végrehajtani rajta a folytatáshoz. Le is formáztam megy faszán. Aztán kikapcs ráraktam a zöldet azt akkor meg azt nem ismerte fel. Megy bele még merőlegesen 2x 3.0s csati meg 2x 2.0s csati és egyiken sem ismeri fel egyiket sem. Csak azok a HDD-k mennek amik a párhuzamosba vannak szúrva.

[ Szerkesztve ]

(#44715) Erwinke válasza nonsen5e (#44713) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Semmi gond. ; )

(#44716) mark777


mark777
csendes tag

Sziasztok

Már 1.5 hete küzdök egy Seagate-el.
ST500LT012

Cserélve lett a régi merevlemez 71 darab bad sector miatt.
A vadonatúj lemez is elképesztő SMART adatokat produkál. Később olvastam hogy Seagate-nél ez nem bug hanem feature.
Sentinel
1,Raw Read Error Rate
grafikon első bekapcsolási napon 204 Ezer! aztán csükkent de közben az asztaliban is volt, most 237 Ezer

Seek Eror Rate
1 millio felett

Command Timeout
1 millio 433 ezer
Azt írja ez nullánál nagyobb érték esetén tápegység illetve adatkábel csatlakoztatási probléma valószinűsithető

A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 4511 alkalommal és folyamatosan növekszik Úgy rémlik, ez a szöveges magyarázat már winyóhibára adhat okot.
Cristal Disk Info is hasonló eredményeket ad.
Eseménynaplóban Kernel Power 41 (63) hibák vannak.
A leglényegesebb hogy a gyártó beépített egy plusz hibaforrást, a lemez nem a megszokott módon, alaplapra forrasztott
csatlakozóba megy bele, hanem egy rövidebb, LVDS kábel szerű, külsejű, 12 pólusú kábel megy az alaplapra, a másik vége a winyóra. Kimértem a kivett kábelt, minden tüske kisípolt valamelyik lábon.
Megmértem, az 5V az 5.1V, már a haverom szkópjával is meg lett nézve és nincs a jelen tüske.
Sajnos nincs másik ilyen kábel próbára.
Ez a hiba tápellátásra visszavezethető vagy csak a kábel kontakthibás?
Másik, asztali gépbe áttéve a lemezt, megszűnik a szám növekedése vagy sokkal,lasaban növekszik.

Volt több kék képernyő

CRITICAL_OBJECT_TERMINATION ntoskrnl.exe
hibával, állítólag ez tipikus winyó hiba.

Win7 van rajta, tegnap mellétettem egy Linuxot, az megy rendesen, pedig linux kényesebb a hardverhibára.
WD bad sectoros merevlemezzel sokkal jobban megy, pesze az nem számollja a Raw Read Error és más hibákat

köszönöm a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#44717) laciszabo


laciszabo
újonc

Sziasztok!
A napokban vásároltam egy új laptopot HDD és mellé SSD-vel. Az problémám vele, hogy ha Újraindítom a gépet, akkor utána nem látja a windows (Win10) a HDD-t, csak akkor ha a lemezkezelőben betűjelet adok neki. Azonban ha rendesen leállítom és utána bekapcsolom a gépet gond nélkül látja mind a két meghajtómat. Mi lehet a hiba? Hardwer-es vagy softwer-es? Ha softwer-es a hiba, annyira nem zavar, csak nem szeretném ha hardwar-es hiba esetén később rosszabb legyen a dolog (egyáltalán nem látja a merevlemezt)!

A válaszokat előre is köszönöm!

(#44718) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

Néha rászoktam nézni a HD sentinelre, hogy ha netán valami baj van, akkor azt ne az utolsó pillanatba vegyem észre, és ma ez a kép fogadott:

Ha jól tudom ez kábel problémára utal, de a biztonság kedvéért elkezdtem a legfontosabb dokumentumokat lementegetni, ekkor megint megnéztem a hd sentinelt, és akkor már 0% kondíciót mutatott, illetve felpörgési hibát jelzett. Közben végeztem a legfontosabb fájlok mentésével, ekkor visszamentem a hd sentinelre, majd ismét a felső kép fogadott.
Hátha ez még segít:

Jól gondolom, hogy először a sata kábel cseréjével kéne kezdenem? Előre is köszi!

(#44719) Hurkafej válasza funk648 (#44718) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Smart résznél jobb gomb valahova, és decimális adatmező. Könnyebb értelmezni. :D

(#44720) funk648 válasza Hurkafej (#44719) üzenetére


funk648
aktív tag

(#44721) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok az egyik wincsim reggel óta rosszalkodott majd egy restart után nem volt megnyitható. Mivel volt már korában is iylen cseréltem sata kábelt. restart után a köevtkező üzenet fogadott: használat előtt formázni kell az eszközt.

Vessek rá kereszetet vagy mitörtént?

még vagy 200 napnyi életet írt a hdsentinel :S

(#44722) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv!

Laptopból kivett és külsőként használt hdd-t akarom újra particionálni. Elég ehhez a win lemezkezelője,vagy külső program kell hozzá?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#44723) SP4C3 válasza Dan-szan (#44722) üzenetére


SP4C3
veterán

Win Win

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44724) King Unique válasza Dan-szan (#44722) üzenetére


King Unique
titán

Ha partíciókat akarsz machinálni, összeolvasztani stb., akkor külső program.
Ha az egészet ledózerolni és tisztán újrapartícionálni, akkor diskpart + lemezkezelő, azaz innen a 3. pont.

(#44725) Doky586 válasza SP4C3 (#44723) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Törléshez és újrapartícionáláshoz a win grafikus lemezkezelőjét használd..
(a parancssorossal könnyű elrontani)

(#44726) junior11


junior11
veterán

Na végül szétszedtem a WD My Book 2TB-ot, kiszedtem belőle a WD20EARS (WD Caviar Green) lemezt. Bocs, ha hülyeséget kérdezek, hogyan tudom ezt a gépre csatlakoztatni? Az alaplap Asus P5N-E-SLI [link] , az asztali gépben van saját 320GB WD HDD még. Ehhez az alaplaphoz hozzá fogom tudni csatlakoztatni a Green-t SATA kábellel (ami sajnos nincs itthon) a belső HDD mellett? Milyen kábelt kell beszereznem? Vagy hogyan csináljam? Vmi tanács? Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44727) SP4C3 válasza Doky586 (#44725) üzenetére


SP4C3
veterán

?? Most ezt miért nekem mondod? :U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44728) pjen válasza junior11 (#44726) üzenetére


pjen
félisten

Ha a belső HDD satás akkor pont olyan kábelekkel kell csatlakoztatni mint az van.

(#44729) junior11 válasza pjen (#44728) üzenetére


junior11
veterán

Igen, már képben vagyok. Csak SATA kábelt kell vennem, rádugni a HDD-re + a tápegységtől a kábelt és a SATA másik végét az alaplapra. Aztán bekapcsolás után nem kell semmit beállítani (pl. BIOS-ban, Windowsban stb.) vagy automatikusan felismeri a rendszer? Bár 99%-ban maga a HDD lesz hibás, de azért adnék még neki egy esélyt...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44730) junior11


junior11
veterán

Lenne még egy kérdésem az asztali gépben lévő vinyóval, az utóbbi időben a HDS szerint hirtelen megnőtt a "Raw read error rate" attribútum (12-4225), viszont a teljesítménnyel és a kondícióval a progi szerint továbbra sincs baj. Ez az adat jelenthet gondot esetleg vagy nem kell vele foglalkozni? Köszi.

[

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44731) liksoft válasza junior11 (#44730) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elképzelhető valahol érintkezési hiba, vagy magasabb hőmérsékleten futott. Mindkettő bizonytalanabb olvasást tud okozni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44732) Kecso0017


Kecso0017
csendes tag

Üdv Mindekinek!
Olyan problémám adódott hogy rendeltem egy HDD-t Iponrol!
Egy Seagate Barracuda 2T-at és aza problémám h bedugok mindet de ha bejön a gép nincs ott a total commanderben!

Ha indításnál belépek a setupba és rámegyek a sata foglalatokra ott jelzi hogy ott van de ha elindul a gép nem látja. Mikor elinditom a gépet felpörög q HDD de nincs ötletem vmit be kéne állítani vagy ilyesmi ? Vagy gyári hibásat kaptam és küldhetem vissza ?

(#44733) liksoft válasza Kecso0017 (#44732) üzenetére


liksoft
nagyúr

Üdv!

A Win lemezkezelőjében kéne megnézni, és particionálni, formázni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44734) Kecso0017


Kecso0017
csendes tag

És azt hol érem el ? :)

(#44735) Vertigo18 válasza Kecso0017 (#44732) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lehet balga kérdés, de formáztad? Az új vinyók gyárilag "nyers", un RAW formátumban érkeznek. Tehát a BIOS, illetve a gép látja, amikor elindítod a gépedet, de az operációs rendszerbe lépve azt formatálni kellene.

Ehhez van a Windowsnak saját lemezkezelője, de vannak erre külön segédprogramok is, akár ingyenesek, akár shareware verziók.

Ha nem ez a gond, akkor bocsi.

Milyen Windows-t használsz?

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44736) Kecso0017


Kecso0017
csendes tag

Betetem egy win 10 telepítőt és ott formáztam és most már működik :)
Viszont van egy probléma ami igazából nem probléma csak idegesít :D
Nem lehet az elnevezéseket átállítani ? Van egy SSD-m ami a C meghajtó,
a D meghajto a dvd és az E lett az uj HDD.
A kérdés nem lehet beállítani hogy a D legyen az HDD és az E a dvd ?

(#44737) Vertigo18 válasza Kecso0017 (#44736) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, akkor az volt a hiba...

Általában az "új kérésedet" minden lemezkezelő-particionáló program tudja. Én a Partition Assistant nevű programot használom, de napi akciók keretében elég sok ilyen programból van a Pro verzió ingyen. Szerintem nézz be a program promok topikba és érdeklődj, van-e éppen valami akció.

Vagy másik verzió, ha keresel valamilyen ingyenes megoldást, az is van rengeteg.

Szerk: De szerintem lehet az előbb említett, "Windows lemezkezelőben" is... Azt nem próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44738) Kecso0017 válasza Vertigo18 (#44737) üzenetére


Kecso0017
csendes tag

Leszedtem a Partiotion Assistant programot csak nem találom benne ezt a lehetőséget :)
Meg tudod mondani, hogy merre találom ? :)

(#44739) Dan-szan válasza King Unique (#44724) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Nem fogalmaztam pontosan :B ,igen törölni akarom a c meghajtót és kiterjeszteni a d meghajtót. Ehhez akkor külső progi kell ha jól értem. Egyszeri alkalom lesz tehát egy ingyenes is elég ,valami ajánlott ezek közül?

Úgy látom a fentebb említett progi nekem való lesz.

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#44740) Vertigo18 válasza Kecso0017 (#44738) üzenetére


Vertigo18
addikt

Legegyszerűbb:

1., nyomd meg a windows gombot (billentyűzeten oldalt egy ablak...) meg az "R" betűt!
2., feljön egy kis ablak bal alul ("Futtatás"), oda írd be: "diskmgmt.msc" (idézőjelek nélkül), majd enter gomb.
3., kikeresed a felugró ablakban azt a partíciót, aminek a betűjelét akarod változtatni, jobb egérgombbal ráklikkelsz, és ott megkeresed a legördülő menüben ezt: "Meghajtóbetűjel és elérési út módosítása"
4., az felugróban kiválasztod a partíciót, majd "Módosítás" gomb
5., Beállítod az új betűjelet...

Dan-szan: Neked is jó az Aomei partition assistant, mindent tudsz vele....

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44741) Kecso0017


Kecso0017
csendes tag

Megvan!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek!!!
Legyen szép hétvégétek !! ; :)) :R

(#44742) Vertigo18 válasza Kecso0017 (#44741) üzenetére


Vertigo18
addikt

Öröm látni! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44743) junior11 válasza liksoft (#44731) üzenetére


junior11
veterán

Lehetséges, köszi.

Amúgy ma bevittem a My Book-ból kivett 2TB-os WD Green-t, az ismerősöm megnézte, ugyanúgy hibás volt nála is, úgyhogy kuka sajnos. Szektorhibás. Kihúzott egy nagy fiókot, az tele volt hibás WD lemezekkel, Green, Blue, Red... Azt mondta, ő már az utóbbi időben nem nagyon ajánlja a WD-t, rengeteg hibás darabbal találkozik, ellentétben (számomra meglepetésre) a Seagate-tel. Külső HDD-k esetében is Seagate/Samsung/Maxtor-t ajánlja, sok Elements/Passport ultra hibás. Minél újabb gyártású, annál sz@rabb minden... :(((

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44744) Fecus11


Fecus11
tag

sziasztok.megtudná vki mondani,hogy az 500GB os HDD-ém-en miért csak 470 GB szabad területet jelez a gép?a foglatnak csak 7GB-ot ír!

(#44745) pjen válasza Fecus11 (#44744) üzenetére


pjen
félisten

Mert nem 1000 hanem 1024 a váltószám.Jó az úgy,ne foglalkozz vele.

(#44746) Hurkafej válasza Fecus11 (#44744) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Mert a Giga azt jelenti, hogy 10^9, az 1024-es váltószámmal már már nem gigabájt-nak, hanem gibibájtnak kellene hívni, csak ezt a különbséget nem szokták emlegetni, és akkor a rövidítése os Gib lenne.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#44747) liksoft válasza Hurkafej (#44746) üzenetére


liksoft
nagyúr

GiB mert a Gib az csak gigibit. :B

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44748) Doky586 válasza Fecus11 (#44744) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így számolják ki (mivel senki se írta le eddig):

500 / 1.024^3 = 465.66

[ Szerkesztve ]

(#44749) Fecus11


Fecus11
tag

o.k köszi a választ mindenkinek! :R

(#44750) funk648 válasza funk648 (#44718) üzenetére


funk648
aktív tag

Jól gondolom hogy ez adatkábel hiba lesz? Csak megnyugtatásképp kérdezem, mikor nem akarom hogy hirtelen megadja magát a HDD. Előre is köszi!

SMART

Szerk: Azóta egyébként nem jött elő semmilyen hiba.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.