Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44601) zolee1984 válasza zolee1984 (#44594) üzenetére


zolee1984
senior tag

Üdv az én kérdésemre is tudtok valamit mondani?

üdv Zoli

(#44602) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Újabb kérdésem lenne.

Ma megnézegettem kicsit a Sentinelt. Van egy 229 napot ment, 3 Tb-os vinyóm. 100/100-as.

A szöveg pedig ez:

"A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 19543 alkalommal.

Nincs szükség beavatkozásra."

Ez meg mit jelent? :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44603) Saltwater válasza Vertigo18 (#44602) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Adatkábel érintkezési hiba. Vagy a kábelben belül, vagy a csatlakozásnál..

https://hdd-adatmentes.hu

(#44604) Saltwater válasza zolee1984 (#44594) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Firmware-hez nem tudsz hozzáférni, és szerintem nem ott van a gond.
Próbálj felületet inicializálni HD Sentinellel (írás,olvasás), akkor kiderül hogy mi történik a többi szektorral.

https://hdd-adatmentes.hu

(#44605) zolee1984 válasza Saltwater (#44604) üzenetére


zolee1984
senior tag

A felület inincializálásra azt írja ezer párszáz óra míg kész lesz azért nem csináltam meg
És azért kérdezősködöm itt
Smartot lehet resetelni esetleg?

üdv Zoli

(#44606) liksoft válasza zolee1984 (#44605) üzenetére


liksoft
nagyúr

A SMART "vasalt". Csak adatmentéses eszközökkel lehet hozzáférni, de akkor sem mindent és minden esetben. Viszont ha ott jelez gondot, akkor annak oka van. Példa: Ha eltörted a lábad, annak gyógymódja nem a fájdalomcsillapító (kell, de nem ez a gyógymód), hanem a gipszelés vagy műtét. A SMART nullázása csak fájdalomcsillapító lenne, de nem fog használni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44607) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Szép reggelt mindenkinek :) adott egy WD My passport 1TB mobil hdd egyik pillanatban lemlehettett látni rajta az adatokat.Semmilyen partíció mentő program TestDisk GetDataBack plusz más adatmentő programok sem látják.Időnként ha látni a merevlemezt akkor is állandóan kifagynak a programok ha kiválasztom a rossz hdd akkor a programok fagyása is megszűnik.itt a kép a partícióról szét szdtem hátha egy dokkolóba beültette többre jutok,de :Y nem satás csatoló felülete van :O hanem egyedi.Így csak a software oldalról eltudok még valamit érni vagy kuka a winyó?

(#44608) tpeter77 válasza férfiállat (#44571) üzenetére


tpeter77
addikt

szia,
van valami fejlemény?

(#44609) junior11 válasza King Unique (#44587) üzenetére


junior11
veterán

Na az adatmentés megvan, viszont azóta a HDD ismét működik :D De persze bármikor ismét beadhatja a kulcsot, akár végleg, de legalább az adatokat sikerült lementeni.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44610) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Esetleg van valakinek ötlete a kérdésemmel kapcsolatban? :)

(#44611) King Unique válasza junior11 (#44609) üzenetére


King Unique
titán

OK, az a lényeg, hogy az megvan. :C
Ha beadja a kulcsot, akkor már legalább nem kell az adatmentés miatt parázni.

(#44607) qwertly: először is azt jó lenne megnézni, hogy pl. az USB kábel, csatlakozó-aljzat illeszkedése, tápellátás stb. rendben vannak-e? Illetve, ha PC, akkor a hátlapi USB-portokban is érdemes kipróbálni, mert az előlapiak produkálhatnak érdekes hibákat. Illetve, amikor felismeri a gép, nem ártana ránézni a HDD állapotára HDS programmal. Valamint az sem mellékes, hogy volt-e valami extrém előzménye a dolognak? Mert, ha pl. leesett, akkor nem meglepő, ha nem akarja felismerni a rendszer.
Továbbá, ha a Windows ilyen nehézkesen ismeri fel, akkor esetleg egy live Linux alól is rá lehet nézni. De nem garantált ott sem a siker, főleg ha a HDD állapota kritikus, vagy a külső rack felől szállt el valami. Utóbbi eseteknél + ha fontosak az adatok, akkor eleve adatmentő szakemberhez kéne elvinni.

[ Szerkesztve ]

(#44612) junior11 válasza King Unique (#44611) üzenetére


junior11
veterán

Na igen, amúgy nemrég említettem a notebookban a Seagate-Samsung M8 1TB vinyónál a Drive calibration retry count 403 érték volt a HD Tune Pro szerint sárgával jelezve "warning", a HDS szerint szintén ennyi az érték rajta, de nem figyelmeztet hibára.

Nos, megnéztem ezt a dolgot az asztali gépemben lévő 8 éves HDD-n, ahol 0, ahogy a 4 külső HDD-k esetében is... Eddig nem tapasztaltam vele semmi gondot, adattárolásra és torrentre szolgál, a rendszer SSD-n van. Fura, most azon agyalok, hogy vmi baj lehet/lesz a Samu vinyóval a notebookban vagy sem....

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44613) Málni válasza Doky586 (#44598) üzenetére


Málni
csendes tag

Gondolom ez nekem szólt:)
Nem tudom miért írta ezt a Samsung, hiszen a Seagate nem vizsgálta be a merevlemezt, a fent említett okok miatt, mivel a nagyker v szállító visszautasított, meg se nézték, pont ez a bajom. Amúgy hiába külső vinyó, a belseje mindegyiknek le van ugye matricázva, amin fel van tüntetve, hogy nem szabad eltávolítani, mert ugrik a gari, de persze ez senkit se érdekel, nem néznek bele a külső nyomok miatt, hogy az sértetlen e...
Amúgy a boltban is kipróbálták amikor bevittem, nem működött, 3 különböző géppel, laptoppal se ment...

(#44614) skyli


skyli
senior tag

Sziasztok! Az hogy lehet, hogy a merevlemez 1GB adatot még ssd-sebességgel másol át (kb 350KB/s)? És csak ezután lassul be 113KB/s-re? WD redről van szó, elvileg 64MB a cache-e.

(#44615) King Unique válasza Málni (#44613) üzenetére


King Unique
titán

Ha a boltban is kipróbálták és ott sem működött, akkor megint érdekes, hogy mi alapján állították azt, amit...? Mert, ha pl. fel sem pörgött a fejtapadás miatt, akkor márpedig nem fog csak úgy másik gépen sem hirtelen megjavulni. Persze ilyenkor madárnak nézik a vásárlót, a többit meg már le sem írom...

(#44614) skyli: megdobja az elején a puffer, de utána már beáll a tényleges sebességre. Meg gondolom MB/s akart lenni inkább. :)

(#44616) skyli válasza King Unique (#44615) üzenetére


skyli
senior tag

Bocsi, MB igen. De 64MB puffer hogy dobja meg úgy, hogy majdnem 1GB adatig tart a gyors sebesség?

(#44617) liksoft válasza skyli (#44616) üzenetére


liksoft
nagyúr

És a gépben mennyi RAM van? :F ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44618) skyli válasza liksoft (#44617) üzenetére


skyli
senior tag

16GB :D akkor ramra cachel? lehet ezt még tovább növelni, hogy még több ramot használjon cache-nek?

[ Szerkesztve ]

(#44619) qwertly válasza King Unique (#44611) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Már próbáltam linux alól is és ment asztali gép hátsó usb csatlakozójára is.Sajnos nem is merte fel a Parted Magic sem hiába akartam a TestDisk használni látta de semmire nem ment vele.De ha kihúztam az usb kábelt és utána újra csatlakoztattam akkor egy rövid ideig látta sőt a hdd nevet is beolvasta de nem jelenítette meg több adatott.Így szerintem hardver hibás még jó,hogy van mentés róla.
Más: mikor széteszedtem a WD My Passport hdd tokját akkor vettem észre nem szabványos a csatlakozó,vagyis nem satás felület így nem tudtam egy dokkolóba betenni.Minden hordozható WD hdd így alakítva van?

(#44620) King Unique válasza qwertly (#44619) üzenetére


King Unique
titán

Ha ennyire nehézkes a felismerése és nem az USB kábel / port miatt van, akkor valóban esélyes a HDD, illetve maga a rack hibája. Azzal pedig nem nagyon tudsz otthon mit kezdeni, bár akadnak a neten leírások, videók hasonló esetekre. Viszont ezeket csak saját felelősségre érdemes próbálgatni, illetve akkor van értelme, ha nem maga a HDD krepált be. Amúgy meg jobb inkább szakemberre bízni. De, ha van mentés mindenről, akkor nyilván nem érdemes szórakozni vele és utóbbi sem szükséges.

HDD-re integrált USB aljzat eleve csak a 2,5" típusoknál van és leginkább azon gyártók termékeinél, akik belső merevlemezt is készítenek. De azért akad még más gyártóknál is, viszont nem az összes, hanem csak egy adott modell, vagy annak is csak adott tárkapacitású verziója. Viszont pl. a Seagate mobil külső merevlemezeiben rendszerint hagyományos SATA HDD + külön SATA - USB adapter van, illetve aszem a HGST-nél is.
És igen, a legtöbb hordozható WD is integrált, legalábbis ezek biztosan. De azért akadnak kivételek is: Pro | Studio | Wireless.

[ Szerkesztve ]

(#44621) NomAd_82


NomAd_82
aktív tag

Sziasztok Srácok!

Segítséget szeretnék kérni a tapasztalt számítógépesektől.
Adott egy 500 gb-s samsung winchester. Tökéletesen működött és a mai napon, amikor kinyitottam a számítógépházat és kitisztítottam, a bekapcsoláskor már elkezdett kattogni kb. 4-6-ot kétszer és semmi.
Nem látja a Bios és a windows sem. Ilyenkor mit lehet tenni?
Cseréltem másik táp csatlakozót és vettem másik sata kábelt is de semmi.
Ugyanúgy az a pár kattogás és kész.
Létezik ilyen hogy minden előrejelzés nélkül egyszercsak meghal?
Idegbeteg vagyok mert az elmúlt 4 év munkám azon van rajta.
Mit tudok csinálni?

Köszönöm a választ minden hozzáértőtől.

(#44622) Saltwater válasza NomAd_82 (#44621) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Nem tudom mivel tisztítottad (pl porszívó aminek a csöve jól fel tud töltődni statikus elektromossággal), de már mindegy.
Nem férsz hozzá az adataidhoz.
Vidd el adatmentő szakemberhez ahol lehetőleg a bevizsgálás ingyenes.
Felnyitás, elektronika cserélgetés valószeg végleges adatvesztést okoz.

https://hdd-adatmentes.hu

(#44623) NomAd_82 válasza Saltwater (#44622) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Köszönöm, akkor zsebbenyúlós műsor lesz. Istenem de örülök. :D
Van valakinek pozitív tapasztalata viszonylag jó árakkal operáló adatmentő cégekkel?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#44624) qwertly válasza King Unique (#44620) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!

Köszönöm a válaszodat :R sajnos megy a kukába,mert mint írtam van róla mentés. További szép napot.

Üdvözlettel: qwertly

(#44625) King Unique válasza qwertly (#44624) üzenetére


King Unique
titán

Ha az adatok le vannak mentve és már garancia sincs rajta, akkor valóban kb. oda való. Bár nem feltétlen kéne kukába dobni, mert gondolom veszélyes hulladéknak minősül. Jó lesz alkatrésznek, illetve írta valaki, hogy akár donornak is le lehet adni az ilyet. Vagy, ha nem láttál még 2,5" HDD-t belülről, akkor itt a lehetőség. ;]

[ Szerkesztve ]

(#44626) simsoner


simsoner
tag

Üdv!

1,5 terrás wd green vinyó, eddig nem tűnt fel csak most, egyesítettem eggyé az összes partíciót, és 1,36 terrának írja a tárhelyet. ez normális?

(#44627) King Unique válasza simsoner (#44626) üzenetére


King Unique
titán

:K
Az alap, hogy a HDD gyártók 1000-es alapon számolnak, viszont az OS / legtöbb szoftver 1024-es alapon. Itt van néhány példa [link] + bináris prefixum.

[ Szerkesztve ]

(#44628) Doky586 válasza simsoner (#44626) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, nem normális.
1.5 / 1.024^4 = 1.3642 kellene hogy legyen, ha nincs ennyi akkor vagy az NTFS MFT foglaja el a helyet, vagy megkárosítottak 4GB-al... :D

Próbáld ki exFAT-el, hátha úgy visszakapod az 'elveszett' 4GB helyet..

[ Szerkesztve ]

(#44629) King Unique válasza Doky586 (#44628) üzenetére


King Unique
titán

Biztos (terabájt)? —► [link], [link], [link] :)
Ha poén akart lenni, akkor más, értettem. :D

[ Szerkesztve ]

(#44630) Doky586 válasza King Unique (#44629) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. Biztos.

de ha Te más matematikát ismersz akkor írd le a kiszámolási képletet..!

(#44631) King Unique válasza Doky586 (#44630) üzenetére


King Unique
titán

Én még a korábbit olvastam, ahol 1,39x volt írva, ha jól emlékszem. Az is igaz, mert pl. a HDS annyit mutat egy 1,5 TB-os HDD-re. De ő valószínűleg Windows fájlkezelőben nézte, ahol 1,36 TB és az ok.

De mindegy, gondolom ez is amolyan poénos hsz akart lenni, csak nekem később esett le. :DD

[ Szerkesztve ]

(#44632) Doky586 válasza King Unique (#44631) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

HA neked a Matematika poénos - vicces tudomány akkor az..

[ Szerkesztve ]

(#44633) King Unique válasza Doky586 (#44632) üzenetére


King Unique
titán

Csak arra céloztam, hogy a 3x / 4 GB "kár" megemlítése arra utalt. Számolni én is tudok, de figyelembe kell venni az adott OS / program kijelzését, kerekítését is. ;)

(#44634) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Samsung Portable M3 1TB külső winyomat nem olvassa rendesen Windows oprendszer. Ubuntuval nincs gond.
Windowsban eszközkezelőben a merevlemez tulajdonságaiban a kötet fül alatt csak akkor ad infót, ha rámegyek, hogy beolvasás, aztán az információk között azt írja, hogy 1 mb szabad hely van, de 0 mb foglalt.
Fájlkezelő nem tud mit kezdeni vele. Úgy kezeli, mint a cd olvasót, ha nincs benne lemez.
Majdnem tele van amúgy, egyik napról a másikra csinálta. Egyszer már volt ilyen, de akkor megoldotta, hogy másik portba dugtam át. Most az sem, és más gépben sem jó windows alatt. (7, 10)

Remélem nem off kérdés.

(#44635) #15241216


#15241216
törölt tag

Helló

Milyen hibára utalhat a lassú merevlemez? 100%-os a sentinel szerint, teljes írás-olvasás után is 100%-os, normális elérési ideje van, de mégis lassú. A többi vinyóhoz képest lassú. Érződik rajta, hogy sokat gondolkodik, és nem fürge.

(#44636) King Unique válasza csadi0011 (#44634) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Azt az eszközkezelős "beolvasást" hagyhatod. Nálam még a helyi lemezt sem olvassa be magától a Windows és amúgy is általában hülyeségeket írogat a szabad / foglalt területre. USB-csatlakozásnál meg aztán főleg...

Azért néhány fontos infó lemaradt, amit jó lenne tudni:

Maga a HDD felpörög rendesen, USB kábel, tápellátás ok? (vsz igen)
Windows lemezkezelő most milyen partíciót mutat?
A HDS (saját programja) mit mutat a meghajtó állapotára?
Volt valami extrém előzmény (pl. leejtés), ezeket be szoktad tartani? ;]

Fentebb volt mostanában több eset is ezen Samsung modellel [link]. Persze aztán ki tudja, hogyan használják egyesek, mert másoknál meg probléma nélkül működik. Igaz, a selejt sincs kizárva és a tervezett elavulás is közrejátszhat.
Ha a fentebb említettek függvényében a HDD állapota ok, az USB kábel sem rossz és több gépen / Windows / USB-port alatt is ezt produkálja, viszont Linux alatt teljesen ok, akkor nehéz eset. De, ha pl. RAW lett a partíció rajta, akkor a Windows azért nem tudja rendesen kezelni, a Linux pedig képes akár azt is. Valamint, mivel ezeknél HDD-re integrált USB-aljzat van, így nem lehet a merevlemezt másik külső házba / gépbe sem áttenni. Windows alatt hirtelen csak az eszközillesztő eltávolítása jut eszembe, majd restart és a következő csatlakoztatáskor automatikusan újratelepíti azt. Továbbá, főleg RAW partíció esetén egy Windows alóli újrapartícionálás ezen hsz 3. pontja alapján. Persze utóbbi művelet előtt Ubuntun az adatokat le kell menteni másik meghajtóra!

[ Szerkesztve ]

(#44637) King Unique válasza King Unique (#44636) üzenetére


King Unique
titán

Windows alatt esetleg még a CHKDSK futtatását is meg lehet próbálni, ha van a külső meghajtónak betűjele. Használata: [link], [link].

Persze vigyázni kell vele, mert van, hogy képes elbarmolni ezt-azt [link]! Viszont ugyanakkor más esetekben külső meghajtóknál is megoldhat rejtélyes hibákat: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#44638) liksoft válasza King Unique (#44637) üzenetére


liksoft
nagyúr

A CHKDSK futtatása inkább parancssorból ajánlott. (Előtte amit lehet még elérni, menteni kell. Sőt, ha van fontos de nem érhető el, azokat adatmentő programmal célszerű biztonságba helyezni. Még parancssori esetén is!) Az automatikus meg a grafikus felületű többet ront mint a parancssori. Ez ugyebár azt jelenti, nem ugyanazok a modulok és beállítások futnak. Erre viszont azt tudom mondani, hogy van egy világos színű bezárt hűvösvölgyi intézmény. Na ez is olyan. :O

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44639) csadi0011 válasza King Unique (#44636) üzenetére


csadi0011
őstag

Helyi Lemez-ként írja a windows intéző, de ha megpróbálom megnyitni, akkor el is tünteti onnét egy idő után.
HD Sentinel ezt látta: [kép]
Jobbklikk tulajdonságok: [kép]
Tulajdonságokból a CHKDSK nem ment. Ezt a hibát dobta: [kép]

Indítottam egy rendszergazga parancssort és "chkdsk /f /r E:"
8-9 órát futott. Lementettem a parancssorból mindent, mert nem tudom, hogy mit kell nézni. Ezzel zárta:
976760000 KB total disk space.
969587252 KB in 7454 files.
3752 KB in 836 indexes.
0 KB in bad sectors.
127868 KB in use by the system.
65536 KB occupied by the log file.
7041128 KB available on disk.
4096 bytes in each allocation unit.
244190000 total allocation units on disk.
1760282 allocation units available on disk.

Újraindítottam a gépet, és most működik rendesen. Látszólag nem változott semmi. Bármit próbálok, minden rendben olvasható. Lett egy .Trash-1000 mappa, almappákkal, de fájlok nélkül. Ennyi változást vettem észre.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :R :R A Checkdisk-re sosem gondoltam volna, hogy azt használjam. Ment volna a formázás. :R

Szerk: Ja meg itt egy found.000 mappa. Ezt csak a total commander látja, de a benne lévő fájlokat nem engedi megnyitni. Sok videofájl. 427 fájl, majdnem 50 GB.
Na ezekkel mi a helyzet? Ha kimásolom őket a rejtett mappából, akkor meg tudom nyitni. Próbálom megkeresni, hogy hol volt eredetileg.

[ Szerkesztve ]

(#44640) King Unique válasza liksoft (#44638) üzenetére


King Unique
titán

Igen, utaltam is rá, hogy csak óvatosan a használatával. Minden ilyen komolyabb művelet előtt nyilván célszerű az adatmentés, viszont eléggé időigényes. A parancssoros megoldás is benne volt a linkben és lehet valóban eredményesebb. Bár nálam eddig a grafikus sem okozott problémát külső merevlemeznél, de ez csak saját példa. Mindenesetre köszönöm a kiegészítést! :R

(#44639) csadi0011: a screenshotok alapján valami nagyon el lehetett csesződve rajta...hogy a fájlkezelő 0 bájtosnak mutatja, olyat inkább USB-chip & firmware + OS inkompatibilitásnál láttam. De nálad mint kiderült, nem ez volt a gond.
A CHKDSK futása alatt azért ennél több dolgot ír ki, pont a bemásolt rész felett azt is, hogy volt-e probléma. Bár szektorhibát nem jelez. Illetve utólag az eseménynaplóban (Windows-naplók —► Alkalmazás) is megtekinthető a log. A sima chkdsk E: az hamar lefut, de az csak read-only. A fix + recover —► chkdsk /f /r E: viszont sokáig eltart, akár órákig is.

A ".Trash-1000" és "found.000" szerintem a Linux miatt van, mert ha azon is használom, akkor mutat Windows alatt nálam is ilyeneket. Amúgy le szoktad mindkét - Windows | Linux - rendszeren normálisan választani? Mert ennek hiánya is szokott érdekes problémákat okozni. Illetve Linux alatt terminálból még az udisks2 is használható erre a célra. Ha pl. sdc1 a külső meghajtó, akkor az alábbiakat kell bepötyögni.

udisksctl unmount -b /dev/sdc1
udisksctl power-off -b /dev/sdc

Sőt, gyorsbillentyűt is lehet hozzárendelni és egyszerre akár több meghajtóra is megadni a parancsot. Így leválasztani pedig baromi kényelmes. :))

Lehet nem ártott volna előtte egy teljes adatmentés, de ha minden fájl megvan és olvasható, akkor ok. Örülök, hogy végül sikerült megoldani. :)

[ Szerkesztve ]

(#44641) csadi0011 válasza King Unique (#44640) üzenetére


csadi0011
őstag

Csak akkor választom le, ha ki is akarom húzni. Ki-be kapcsolásnál folyamatosan be van dugva. Nem igazán hordozom. Be van dugva a gépbe, mellé van rakva és ritkán kell kihúznom.

Megvan a lényeg:
Stage 2: Examining file name linkage ...
Fixing incorrect information in file record segment 9837.
Correcting error in index $I30 for file 9837.
33154 index entries processed.
Index verification completed.
CHKDSK is scanning unindexed files for reconnect to their original directory.
428 unindexed files scanned.
0 unindexed files recovered to original directory.
CHKDSK is recovering remaining unindexed files.
428 unindexed files recovered to lost and found.
Lost and found is located at \found.000
"
A found.000 mappában egy dir0000.chk mappa van és egy file00000000.chk fájl. ~50 GB adat van benne. Ezekkel a fájlokkal van tennivalóm? Visszaállíthatom, vagy inkább töröljem le? Úgy látom ezek mind Jóbarátok epizódok. :DDD

(#44642) Doky586 válasza csadi0011 (#44641) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"A found.000 mappában egy dir0000.chk mappa van és egy file00000000.chk fájl. ~50 GB adat van benne. Ezekkel a fájlokkal van tennivalóm?"

ezek a fileok és könyvtárak sérültek, ezeket hozta vissza a chkdsk, de a fileneveket nem tudta helyreállítani. Filetartalom alapján neked kell kitalálnod hogy mik ezek: képek, filmek, szövegek, stb... és ezután visszanevezheted az eredeti nevükre..

(#44643) King Unique válasza csadi0011 (#44641) üzenetére


King Unique
titán

Szóval indexelési hibák. Meg kell nézni, hogy a benne lévő fájlok esetleg megvannak-e máshol is (megfelelő állapotban) a lemezen. Annak függvényében érdemes visszaállítani / törölni.

Én mondjuk eleve menet közben szoktam csatlakoztatni / leválasztani a külső HDD-ket Linux és Windows alatt is egyaránt. Eddig nem is volt miatta problémám, illetve így megspórolom a felesleges felpörgetéseket és leállításokat. Valamint, ha folyamatosan rá van dugva, akkor az egyes gépeknél okozhat bootolási problémákat, amire már többen is panaszkodtak.

[ Szerkesztve ]

(#44644) nonsen5e válasza King Unique (#44643) üzenetére


nonsen5e
addikt

Üdv!

Mennyire egészséges (egy laptopnál), a 7288 indulás/leállás nem egész egy év alatt?
196 nap a működési ideje, ebből volt, hogy 25-30 napig is folyamatosan be volt kapcsolva, mert otthoni médiakiszolgálóként üzemeltetem a gépet.
A Windows energiagazdálkodási lehetőségei is első naptól kezdve teljesítménycentrikusra vannak állítva, elvileg sosem lenne szabad kikapcsolnia a merevlemezt.

Egyelőre még nincs semmi probléma a lemezzel, 100/100, csak kicsit sokallom a felpörgések számát. Esetleg ez laptopoknál teljesen elfogadható érték?
HGST HTS541010A9E680 modell.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44645) ferni


ferni
őstag

Üdv.
Compaq Presario CQ-57 laptopról lenne szó.
Leesett a földre az asztalról, ezek után bejött a Windows, mintha semmi baja nem lenne, majd utána kiírt egy szöveget, hogy Installáld újra a Windowst, ki lett kapcsolva és azóta se indul.
Ilyesmit írt ki
[link]
Illetve
Hard Disk 1 Fault
Hard Disk 1 SMART (301)

Mi lehetne a megoldás? Adatok menthetők róla?
Windows telepítővel ki lehetne javítani újra telepítés nélkül, vagy komolyabb a baj?
Ha kell bele venni új HDDt nem gond csak az adatok nem ártanának.

(#44646) SP4C3 válasza ferni (#44645) üzenetére


SP4C3
veterán

Új HDD biztos kelleni fog. Keress fel egy szakembert.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44647) King Unique válasza nonsen5e (#44644) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Tehát egy 1 TB-os HGST Travelstar 5K1000 van benne. Azok nem rosszak, bár híresek az elég intenzív fejparkolásukról, illetve a leállítás / felpörgetés értékük sem elhanyagolható. Plusz egyeseknél még "klattyogó" hangjuk is van. Másnál az 500 GB-os fél év alatt ennyit termelt [link]. Persze motorleállítás tekintetében az új 2,5" WD Blue modellek a rekorderek...[link]. :DDD

Ha azt nézzük, hogy a HDD-s (WD5000BPVT) laptopomban 402 nap üzemidővel (több év alatt) van 5372 indulás / leállás a HDS szerint, akkor nálad 1 évre a 7288 db nyilván kicsit sok. Meg gondolom a fejparkolás értéke sem lehet kevés. Bár utóbbival én annyira nem szoktam foglalkozni, mert úgyis 600.000 a gyári limit. Viszont a sok indulás / leállás terheli meg leginkább a mechanikát. Igaz, abból is azért kibírnak X ezret / tízezret. De, ha rövid idő alatt nagyon megszaporodna, akkor esetleg be lehet állítani az előbbi programban a lemezek leállásának akadályozását. Ahol a mezőbe nyilván az adott lemez sorszámát kell beírni, ami lehet pl. 0 / 1 stb.
Valamint lehet akár az APM-et is maximumra állítani, de az csak a program regisztrált verziójában működik, mármint az automatikus alkalmazás. Illetve nem feltétlen kell megpiszkálni, egyes típusoknál akár még + melegedést is okozhat, mivel a 254-es szint elvileg a fejparkolást is tiltja. Elég lehet a leállítás akadályozása, ami az ingyenes verzióban is használható.

[ Szerkesztve ]

(#44648) nonsen5e válasza King Unique (#44647) üzenetére


nonsen5e
addikt

Köszönöm!

Majd megpróbálkozom ezekkel az opciókkal, sosem használom olyan mértékben utazás alatt, hogy számítana az a kis fogyasztás többlet.

A fejparkolás vajon a Load/Unload Cycle Count akar lenni? Az 266744-nél tart. :D

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44649) King Unique válasza nonsen5e (#44648) üzenetére


King Unique
titán

A WD-hez hasonlóan, a HGST-nél is a 193-as attribútum a fejparkolás. Gondoltam, hogy magas lehet az értéke, a 266744 nem semmi ~ 1 év alatt... :C Persze még a névleges 600K-s limiten belül van, de ha így megy, akkor pár év alatt túllépi. :DDD Viszont ezeknél nem lehet úgy firmware szinten állítgatni, mint a WD-knél [link], így Windows alatt marad a HDS.

[ Szerkesztve ]

(#44650) nonsen5e válasza King Unique (#44649) üzenetére


nonsen5e
addikt

Fél óra alatt még ment rá 50, pedig végig használatban volt (videolejátszás). :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.