Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44801) Doky586 válasza C. s. (#44799) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csak az 'Adat' oszlopot kell nézni, a többi oszlop érdektelen..

[ Szerkesztve ]

(#44802) sajog159 válasza pjen (#44798) üzenetére


sajog159
aktív tag

Megcsináltam: eltűnt az E:, HDS látja a HGST meghajtót, Windows 10 nem adja betűt HGST-nek. Vezérlőpult/Lemezkezelővel sem érhető el a HGST meghajtó.

(#44803) pjen válasza sajog159 (#44802) üzenetére


pjen
félisten

A bios látja azt a HDD t ?

(#44804) sajog159 válasza pjen (#44803) üzenetére


sajog159
aktív tag

Igén, látja, a Standard CMOS Features-ban:
IDE Chenel 0 Slave [Hitachi…].

Rá is tudok menni és látja a fő paramétereit.

De bevallom BIOS-ban nem vagyok gyakori vendég, nem mozgok benne túl otthonosan.

(#44805) pjen válasza sajog159 (#44804) üzenetére


pjen
félisten

Passz,majd jönnek okosabbak. :)

(#44806) sajog159 válasza pjen (#44805) üzenetére


sajog159
aktív tag

Hadd, csak jöjjenek-jöjjenek, mert megüt a guta, ha nem tudom életre kelteni a majdnem vadi új 1TB HDD-t! :W :W

(#44807) Vertigo18 válasza sajog159 (#44796) üzenetére


Vertigo18
addikt

Aomei partition Assistant tud valamit csinálni vele? Ott lehet betűjelet adni, újraformázni, átméretezni a partíciókat... tehát mindent, amit a Win lemezkezelőjében már nem.

Egy próbát megér, én ezt használom.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44808) sajog159 válasza Vertigo18 (#44807) üzenetére


sajog159
aktív tag

Letöltöttem a Standard verziót, de ott a Partíció/Haladó/Lemezbetű funkció szerkesztése inaktív.
A lemezt látja, de * „betű” neve.

Neked Pro verzió van?

[ Szerkesztve ]

(#44809) sajog159 válasza Vertigo18 (#44807) üzenetére


sajog159
aktív tag

Ja, csak mellékesen.

A Windows (10 is) alatt lehet meghajtó betűt váltóztatni: Fájlkezelő/Ez a gép/Jobb klikk/Kezelés/Tárolás/Lemezkezelés/Klikk az adott partícióra, meghajtóra/Művelet/Összes feladat/Meghajtóbetűjlének vagy elérési útjának változtatása
(Más kérdés, hogy az én esetemben itt nem jelenik meg az én HGST HDD :F )

(#44810) pjen válasza sajog159 (#44809) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudod egy másik gépben haverodnál particionálni,formázni?Esetleg egy live linuxal megformázni,ha az látja?

(#44811) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nem probléma igazán,csak egy észrevétel.
A 9 éves gépemben amikor a HDD dolgozik,akkor az újabbakhoz képest elég hangos.
Lehet,hogy egy SSD nem ártana az op.rendszernek?

(#44812) sajog159 válasza pjen (#44810) üzenetére


sajog159
aktív tag

Igén, probálkozom hasonló megoldásokkal (is)

(#44813) sajog159 válasza GEPESZ66 (#44811) üzenetére


sajog159
aktív tag

Nekem volt hasonló problémám. Kaptam is pát ötletet gumi „hangtompító”okkal…

Végül is tökegyszerű megoldás segített. A HDD a desktop PC házban lévő fémkerethez rögzítő csavarokon addig lazítottam mindkét oldalon, hogy kézzel már lehessen mozgatni a nútban. Így jelentősen halkabb lett. Ha jó szorosan hozzácsavarod u.i., jobban adja át a HDD rezgést.

[ Szerkesztve ]

(#44814) sajog159 válasza Vertigo18 (#44807) üzenetére


sajog159
aktív tag

Nehezen, de rájöttem mi a megoldás AOMEI-vel:

Az *-al jelölt HDD-nél kiválasztottam a „Quick partition” funkciót és ott 1 partícióra állítva, Enter. Nem győzőm hálálkodni Neked :R :R :R

(#44815) C. s. válasza Doky586 (#44801) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!

(#44816) Vertigo18 válasza sajog159 (#44814) üzenetére


Vertigo18
addikt

Bocsi, nem voltam gépközelben...

Igen, azt akartam volt javasolni, hogy próbáld meg az Aomei-vel formázni, partícionálni, vagy akármit... Én nagyon szeretem ezt a kis progit, nagyon sokszor volt, hogy számomra megoldhatatlannak tűnő problémát oldott meg pár kattintással. Ráadásul sokszor is van promózva, így nem nehéz hozzájutni egy Pro verzához. De mellékesen megjegyezendő, hogy sok-sok hasonló, ingyenes program is létezik.

Örülök, hogy sikerült! :) :C

Mellékesen: Windows 7, 8, 10... Mindegyik lemezkezelőjén lehet "elméletileg" betűjelet változtatni. Akkor van gáz, ha valami miatt nem megy mégsem.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44817) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, az asztali gépemben lévő régi kb. 8,5 éves WD 320GB-os vinyón lefuttattam egy felület tesztet a HD Sentinellel (a rövid és részletes önteszt nem akart magától befejeződni, 90%-on megállt), minden blokk zöld, de van pár sötétzöld is közöttük, s ha jól tudom, ezek nem hibásak, de nehezebben olvashatóak. Jelenthet ez a későbbiekben vmi gondot vagy nem kell foglalkozni vele? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44818) SP4C3 válasza junior11 (#44817) üzenetére


SP4C3
veterán

Természetes. :K

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44819) I30rg


I30rg
csendes tag

Sziasztok!
Van két 2007-es gyártású WD10EACS merevlemezem, amik egy WD MyBook-ból jöttek ki. Hibátlanul működnek, gond nélkül tudom őket formázni, tudok rájuk írni és tudok róluk olvasni. A problémám a hangjukkal van. Az a zavaró, hogy a megszokott gyakorlattal ellentétben ez a két lemez akkor halkul el, amikor dolgoztatom, és akkor morog hangosabban amikor üresjárásban vár.

Ha valaki emlékszik még arra a jellegzetes hangzásbeni különbségre, amikor a 10 megabájtos IDE merevlemezt partícionálni kellett, hogy a PC-DOS 3.30-as kezelni tudja ..., na akkor volt az, hogy a merevlemez alaphangja egy intenzív mormogásba kezdett amikor a partíció kialakítása (fdisk) vagy formázása folyt. Aztán amikor elkészült, akkor az az intenzív mormogás is elmúlt és a merevlemez hangja visszaállt az alap duruzsolásra.
Na itt most nekem ehhez hasonló hangzásbeni különbséget produkál ez a két lemez, csak pont logikátlanul. Mert akkor hangos, amikor semmit nem csináltatok vele, és akkor halkul el amikor dolgoztatom. Olyan az egész, mintha valami agresszív szektorjavítós vagy diagnosztizálós firmware nyúzná a lemezt olyankor, amikor nincs egyéb dolga.

Egy másik WD MyBook-ból kiszedett zöld egyterás páros nem csinálja ezt. Egy most vásárolt új WD Zöld páros szintén nem produkálja ezt a jelenséget.
Hangsúlyozom, a két lemez kifogástalanul működik. Csak épp olyan hangzása van, mintha üresjáráskor azonnal alacsony szintű szektorformázásba kezdene. Hozzáteszem, amikor én formázom, akkor elhalkul. Ha én dolgoztatom, mindíg csendesebben dolgozik, mint üresjárásban.

Néztem a S.M.A.R.T. funkcióit. Lellenőriztem, hogy nem folyik rajta valami korábban elindított és még be nem fejeződött felületellenőrzés. Ha a zajértékét csendesre állítom, akkor észlelhető, hogy egy hangyányit csendesebbre vált a működése, de maga az alapjelenség nem változik. Továbbra is akkor berreg aggresszívan, amikor üresjárásban van, és akkor dolgozik halkan amikor érdemi munkát végeztetek vele.

Találkoztatok már ilyennel?
Van ötletetek arra, hogy miként lehet ezt a jelenséget kikapcsolni? Úgy értem, a langyos vízbe merítésen kívül.

[ Szerkesztve ]

(#44820) sajog159 válasza Vertigo18 (#44816) üzenetére


sajog159
aktív tag

(Nem azért írok, hogy enyém legyen az utolsó szó…)

A kérdésemet feltettem Windows Community-nél is és megkaptam a megoldást, ami előttem ismeretlen volt, gondoltam idézem itt is, hátha akad, akinek ez új: „Nyisd meg a Vezérlőpultot, majd a Nézetnél jobb oldalon felül a Kategória helyett a Kis vagy Nagy ikonokat válaszd.
A Fájlkezelő beállításait nyisd meg, majd a Nézet fülön az Üres meghajtók elrejtése mellől távolítsd el a pipát, majd kattints az OK-ra
.”
Mivel az AOMEI-vel már megoldodott a problémám, nem tudtam leellenőrizni, hogy működik e, de az tény, hogy az Üres meghajtók elrejtése nálam ki volt pipálva és üres is volt az a HDD.

(#44821) junior11


junior11
veterán

Hali, érdeklődni szeretnék, egy notebook vinyó (Spinpoint M8 1TB) HDS szerint a G-sense rate "87" , olvasva ez annyit jelent, hogy pl. mechanikai behatások, ütés stb., nos a család a laptopot bekapcsolt állapotban cipeli egyik szobából a másikba az asztalra, hiába minden szó, ha nagyon óvatosan is, gondolom ez okozhatja ezen érték emelkedését?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44822) moti07


moti07
tag

Van egy WD10EZEX merevlemezem a HD sentinel a kondicionál 88%-ot ír, az áttekintésnél pedig a lemez önteszt során talált 8 hibás szektort. Ez most mit jelent? Kezdjem el lementeni az adatokat róla mert hamarosan megadja magát?

(#44823) babak


babak
csendes tag

Sziasztok

olyan problémám lenne, hogy a régi gépemben van egy Samsung HD502HJ 500Gb 3.5" SATA2-es merevlemez win 7 operációs rendszerrel. Az új gépemben van egy Samsung SSD 850 EVO 250 Gb - os rendszer és egy WD20EARS 2Tb 3.5" SATA2-es adat merevlemez. A probléma a következő :

- ha az új gépben a WD helyére berakom a Samsung HD502HJ - t akkor elkezd kattogni és semmi sem ismeri fel, még a BIOS sem
- ha visszarakom a régi gépbe, akkor probléma nélkül működik
csak adatokat szeretnék kimenteni, de tanácstalan vagyok

(#44824) King Unique válasza junior11 (#44821) üzenetére


King Unique
titán

Az enyém eddig USB3-as külső házban volt, de most xy okok miatt bekerült az egyik notebookba. USB-n használva nem volt a S.M.A.R.T.-ban semmi hiba, de most pl. a Write Error Rate már 126 és a G-Sense Error Rate pedig 1. Illetve a 11-es és 223-as attribútumnál is van 1-es érték. Ezt leszámítva más gond nincsen vele, a HDS sem ír hibát és működik rendesen. Szóval ezek kb. ilyenek... :D Az M9T sorozatnál is vannak a S.M.A.R.T.-ban fura értékek + azok még időnként sípolnak is. De különösebb problémám eddig azoknál sem volt.

"a laptopot bekapcsolt állapotban cipeli egyik szobából a másikba"

Mondjuk én ilyenkor eleve lehajtom a fedelét és alvóba megy a gép —► HDD is leáll és leparkol. Azért "hosszabb" távolságokra nem szoktam teljesen bekapcsolva cipelni. :N

[ Szerkesztve ]

(#44825) junior11 válasza King Unique (#44824) üzenetére


junior11
veterán

Na igen, én is alvó állapotban szoktam, de nálunk nem mindenki hallgat a szép szóra... Ami a S.M.A.R.T.-ot illeti, nálam is vannak fura dógok, a write error rate nekem 37529 , calibration retry count és load/unload retry count pedig 410 , úgyhogy még egyelőre én vezetek :D

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44826) King Unique válasza junior11 (#44825) üzenetére


King Unique
titán

Ezek már azért komoly értékek... :Y

De, ha a működésben nem okoznak problémát és a HDS sem jelez hibát, akkor nem feltétlen kell ráparázni. Illetve korábban is voltak olyan típusok ezen / más gyártóknál, amiknél mondhatni "normális" volt egyes attribútumok magas értéke.

[ Szerkesztve ]

(#44827) junior11 válasza King Unique (#44826) üzenetére


junior11
veterán

Eddig nem tapasztaltam a működésben problémát, csak a teljesítmény lett pár hete a HDS szerint 100-ról 99%, kondíció továbbra is 100%.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44828) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok!
Ha szeretném egy HGST merevlemez warranty idejét csekkolni,akkor melyik karaktereket kell beirni az S/N számbol?
Már beírtam az egészet,a végét, az elejét ,de mindegyikre azt irja hogy nem létező serial szám.
A problémám abból fakad,hogy hgst honlapleírás szerint min 8 max 14 karakter az sn szám,de ennek a vinyónak vagy 20 karakteres.
Z7K500-as noti merevlemez. :R

(#44829) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Lehet hogy nem HDD-s kérdés amit írok, de talán itt is tud valaki segíteni.

Szeretnék a meglévő 8.1-em mellé a gépemre egy másik vinyóra tenni egy win10-et. Mire kell figyelnem? 4 vinyóm van, ebből egy SSD (ezen van a 8.1) és egy másik HDDre tenném a 10-est.

Mit húzzak le (ha le kell)?
Problémázik-e a partícióformátum miatt-e (a laptopomon sokat szívtam az adatok lementésével és visszamásolásával)?
Megbízhatóan fog-e menni a rendszerválasztás?
Ha leszedem a w10-t megbízhatóan vissza fog-e állni az automatikus 8.1 betöltés?

Előre is köszi. Sokadik esélyt adnám...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#44830) SP4C3 válasza raskolnikoff (#44829) üzenetére


SP4C3
veterán

Mit húzzak le (ha le kell)? - Mindent, csak az a merevlemez maradjon, amire az OS-t telepíteni szeretnéd.

Problémázik-e a partícióformátum miatt-e (a laptopomon sokat szívtam az adatok lementésével és visszamásolásával)? - Külön disk-et használj, amin nincs semmi és ha szivatni szeretne, akkor törölsz minden partíciót és újra kiosztod őket.

Megbízhatóan fog-e menni a rendszerválasztás? - ??? Mire gondolsz?

Ha leszedem a w10-t megbízhatóan vissza fog-e állni az automatikus 8.1 betöltés? - Ezért telepítesz külön merevlemezre, nem? :U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44831) raskolnikoff válasza SP4C3 (#44830) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Mit húzzak le (ha le kell)? - Mindent, csak az a merevlemez maradjon, amire az OS-t telepíteni szeretnéd.
OK

Problémázik-e a partícióformátum miatt-e (a laptopomon sokat szívtam az adatok lementésével és visszamásolásával)? - Külön disk-et használj, amin nincs semmi és ha szivatni szeretne, akkor törölsz minden partíciót és újra kiosztod őket.
Ilyenem nincs, csak amin sok hely van (és sok foglalt is). Ez felejtős? (lásd megbízható működés)

Megbízhatóan fog-e menni a rendszerválasztás? - ??? Mire gondolsz?
Hát, windows 10re. Sok negatív tapasztalat. (eddig)

Ha leszedem a w10-t megbízhatóan vissza fog-e állni az automatikus 8.1 betöltés? - Ezért telepítesz külön merevlemezre, nem? :U
Lásd fenti körülmény :)

Szóval nem lehetetlen? Fog kérni GPT-t?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#44832) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Üdv!

Milyen programmal érdemes tesztelni a merevlemezem állapotát, ami nem HD Sentinel? Az előbb említett program azt írja, hogy semmi gond nincs vele, pedig valami nagyon nem oké. Egy 1 TB-s 7200RPM-es Seagate HDD, decemberben lett véve. A Windows 10 állandóan azt írja az értesítési sávnál, hogy indítsam újra a merevlemezhibák kijavításához, és hiába lett már megtéve ez sokszor, még mindig visszatér. Amíg Windows 7 volt rajta, addig pedig induláskor mindig el akarta indítani a chkdsk-et, szóval gyanús, hogy a merevlemezzel lesz a probléma.

Eddig használható volt a gép, de sajnos mostanára drasztikusan belassult, konkrétan a startmenü és az értesítési sáv be sem jön. Plusz random kékhalált kap a gép, utána pedig mindig indítja a lemezellenőrzést. Ha tényleg hibás, akkor kicseréltetem, mert még garanciás. Érdekes, hogy az előző merevlemez is azért lett leselejtezve, mert állandóan szektorhibákat keresett induláskor a Windows. Remélem más hardverelemmel nem lesz gond.

Előre is köszönöm a válasz(oka)t! :R

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#44833) King Unique válasza raskolnikoff (#44829) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk azért legalább annyit nem ártana megadnod, hogy a gép jelenleg milyen módban bootol :F

Mert ez nem úgy megy, hogy MBR / GPT-t "kér" csak úgy, hanem eleve a Legacy / UEFI boot határozza meg. Egyébként telepíthető mindkettő, mindkét fajta módban. Amúgy a Legacy boot általában egyszerűbb és legalábbis nekem kevesebb gondom volt vele. De az UEFI az külön állatfaj és megkavarhatja a dolgokat pl. az alább felsorolt megoldásoknál is. Ezért aztán előfordulhat, hogy egyes gépeken még kell vele pluszba szórakozni a leírtakon kívül.

A.) Akár közvetlenül a Win8.1 mellé is rakható a Win10, ha van annyi szabad hely az SSD-n. Pusztán arra kell figyelni, hogy telepítésnél az alsó opciót kell választani és manuálisan kijelölni neki a partíciót. Amit célszerű előtte 8.1 alól lemezkezelővel / külső programmal elkészíteni neki. Utána létrejön egy indítómenü = Windows Boot Manager, aminél 8.1/10 esetén a Metro bootloader az alapértelmezett, de beállítható akár a hagyományos fekete is. Szóval oda berakja mindkét rendszert, lesz egy alapértelmezett, de lehet választani a kettő közül indításnál. Ha törlöd a Win10 partícióját, akkor aszem az indítómenüből is automatikus törlődik. De egyébként a boot menü szerkesztéséhez és állítgatásához az EasyBCD egy nagyon jó program.
Valamint Win8.1/10 dual-boot esetén még arra kell figyelni, hogy mindkettőben ki kell kapcsolni a gyors rendszerindítást (fast startup), különben BSOD lesz a vége...

B.) Telepíthető külön lemezre is a Win10 és akkor nyilván ajánlott a többi háttértárat lehúzni a telepítés idejére. Viszont így elvileg 2 külön lemezen 2 Windows rendszerbetöltő lesz és bootolásnál lehet csak az alapértelmezett, illetve a boot listában előrébb lévő fog elindulni. A másik háttétárat meg pl. F8 / F12-vel lehet majd kiválasztani és arról indítani a rendszert. De az EasyBCD-vel lehet megoldható az is, hogy az alapértelmezett rendszer boot menüjébe berakjuk a másik háttértáron lévőt. Ezt viszont még nem próbáltam.

C.) Ha nem akarod teljesen élesben, illetve virtuális gépre (VirtualBox) felrakni a másik rendszert, akkor még egy opció a VHD boot. Ez kb. majdnem olyan, mint az éles telepítés, viszont közvetlenül az aktuális rendszer alól tudjuk elkészíteni és utólag is könnyebb kukázni.

D.) Ha van kéznél egy > 32 GB pendrive / külső HDD / külső SSD, akkor arra is fel lehet tolni a Win10-et. Erre ott van a Windows To Go, viszont az csak Enterprise OS + Enterprise ISO esetén használható. De akadnak egyéb programok, amelyiknél nincs ilyen korlát és használhatók normál Windows kiadások esetén is: [link], [link], [link] + WinToUSB. Utóbbi UEFI bootnál nem igazán működik.
Valamint, ahhoz, hogy az USB-eszközről lehessen indítani a rendszert, nyilván be kell állítani BIOS / UEFI-ben a boot sorrendet. Például az USB HDD-t tesszük az első helyre. De egyes gépeken lehet F8 / F12-vel kell majd boot eszközt választani.

[ Szerkesztve ]

(#44834) raskolnikoff válasza King Unique (#44833) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Köszi. A C érdekesen hangzik, még sosem hallottam ilyesmiről.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#44835) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Üdv!

Tudok valamilyen programmal segíteni ezen a merevlemezen?

Köszönöm!

Per aspera ad astra.

(#44836) King Unique válasza Oryctolagus (#44835) üzenetére


King Unique
titán

Hát ezen nem nagyon, ez már kb. kukába való...Garancia már gondolom nincsen rajta, mert amúgy HDS-ben a 0% kondíció hivatalosan a garanciális csere.

Persze, ha nagyon ráérsz, akkor lehet játszadozni a HDD Regenerator és társai programokkal, esetleg HDS-ben egy teljes felület újrainicializálást ráengedni, ha nincs rajta semmi fontos adat. De az se biztos, hogy egyáltalán lefutnának, illetve a sok szektorhiba miatt nem fagynának ki.

[ Szerkesztve ]

(#44837) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Köszönöm!

Garancia már nincs, laptopban van ezzel szerelték.
A két év garancia már egy éve lejárt.
A HDD Regeneratort kipróbálom. Remélem nem ront a helyzeten.

No data losses in any mode!

Remélem igaz az állításuk.

Esélyes, hogy a Milyen merevlemezt topicban fogok érdeklődni egy új HDD után.

Per aspera ad astra.

(#44838) danii14


danii14
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ez a megfelelő topic-e a problémámra, ha nem, akkor légyszíves irányítsatok át az illetékeskhez! A mai nap folyamán meghibásodott a notebookomban lévő merevlemezem... Az alábbi történt: éppen adatok másoltam le a gépemről, mert az operációs rendszer újratelepítése előtt álltam, amikor is teljesen lefagyott a gép, ezért manuálisan a power gombbal kényszerültem leállítani. Miután megpróbáltam újraindítani a gépet, a windows már nem töltött be. A probléma ott kezdődik, hogy csak egy partíció volt a gépen (tudom, hülyeség...), de nagyon fontos kb. 10 gigányi adatom is odaveszett, viszont a merevlemezre amúgy is szükségem lenne a későbbiekben, ezért megpróbáltam menteni a menthetőt. A Windows 7 javítására cd-n keresztül nem volt lehetőségem, mert hibaüzenetet írt ki, amikor ezzel próbálkoztam. Kipróbáltam két Linux rendszert is "live cd-n" keresztül, az Ubuntut és Knoppixet, mindkét rendszer észlelte a hdd-t, sőt a méretét és a szabad, illetve használt területet is elérhető volt. Viszont akárhányszor bemountoltam a merevlemezt ezekben a rendszerekben, egyszer se jelenítette meg a rajta lévő fájlokat. Most sikerült egy külső hdd-ről elindítanom a windowst a laptopomon és így is érzékelte a belső merevlemezt, szintén mérettel és használt, illetve üres területekkel együtt, de nem tudom megnyitni a partíciót, ezt a hibaüzenetet írta ki: fájl vagy könyvtár sérült vagy nem olvasható. Ezek után elindítottam a windows-os ellenőrző és javító programot(a partíció tulajdonságai menüpontnál található), ami kb. már 50 perce megy és most már a merevlemeznek a méretet se írja ki csak azt, hogy NTFS kódolású. Kipróbáltam a recuva programot, ami azzal az üzenettel dobott vissza, hogy nem tud hozzáférni a hddhez, jelenleg a getbackdata programot futtatom, ami rendszeresen találkozik hibákkal, de úgy tűnik működik. Valaki tud adni valami tanácsot, hogyan férhetnék hozzá a hdd tartalmához vagy már kuka? Sajnos nem ellenőriztem le a Hard Disk Sentinel programmal, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy elfekvőben volt már, szerencsére garancia még érvényes egy évig, de 10 giga szellemi terméket nem szeretnék kidobni a kukába. :(

Köszönöm a segítséget!!

[ Szerkesztve ]

Szívesen adok-veszek piros pontokat sikeres üzlet esetén! :)

(#44839) Doky586 válasza danii14 (#44838) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mivel ez a "(nem adatmentés)" topik, így gondolom nem akarsz semmit lementeni róla... Ha érvényes a gari (és megvan a számla is) akkor vidd vissza a vásárlás helyére és gariztasd... Ámbár egy HDS ránézés nem ártana, mert csak HW hiba esetén cserélik, szoftverösszeomlást neked kell kijavítani..

[ Szerkesztve ]

(#44840) danii14 válasza Doky586 (#44839) üzenetére


danii14
tag

köszi, megtaláltam a megfelelő topicot most már, de maga a vinyó is szar lehetett, mert eléggé be volt lassulva az utóbbi időben...

Szívesen adok-veszek piros pontokat sikeres üzlet esetén! :)

(#44841) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Hello!
Vettem egy Gigabyte H97m - d3h -t raidre. Átraktam a prioritást AHCI-ról RAID-ra beállitottam a 2HDD-t raid0-ba(persze nem azt a HDD-t amelyiken van a win10) és most igy nem bootol fel a windows. loadingkor Kiirja, h: "INACCESSIBLE BOOT DEVICE". Valakinek valami tipp?! Köszönöm!

(#44842) ddanger


ddanger
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék az alábbi esetben:
Vettem egy noti HDD-t rackben (Seagate 1 TB).
Ketté particionáltam formáztam (Win 10 alatt).
Újraindításig látszott a Sajátgépben, és másolni is tudtam rá, de utána csak a lemezkezelésben látszik a két partíció.
Ugyanezt megcsináltam másik rendszerrel (Win 7), másik rackben, de nincs változás.

Valaki találkozott már ilyennel? Rendeltem az eszköz, így egy megerősítést keresek, hogy HDD gond és nem valami más.

Köszönettel: ddanger

(#44843) King Unique válasza ddanger (#44842) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Lemezkezelőben van mind2 partíciónak betűjele, mert lehet csak hozzá kéne rendelni? Illetve a HDD állapotát meg pl. a HDS programmal lehet lecsekkolni. Valamint, mivel 2,5" külső HDD-ről van szó, így nem árt a stabil tápellátásra is odafigyelni —► PC-n hátlapi USB-port / USB 3.0 port / USB Y kábel használata javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#44844) ddanger válasza King Unique (#44843) üzenetére


ddanger
aktív tag

Szia!

Köszönöm a választ a meghajtó betűjelét hozzárendeltem és megjelent a sajátgépben. Ki-be kapcsolás után viszont mindig el kell játszani ezt, mert nem marad meg a beállítás.
Van tippen mitől lehet ez?

Sajnos, nem y kábel van a rackhez. Van egy külső tápos megoldásom azzal is csinálta, de holnap még kipróbálom.
A notin (Dell D630) USB 2.0 csati van a rack, USB 3.0

(#44845) King Unique válasza ddanger (#44844) üzenetére


King Unique
titán

Hasonlóra legutóbb Win7 alatt panaszkodott valaki [link]. Nála az volt a gond, hogy valami miatt az automount ki volt kapcsolva. Ha nálad nem ez okozza a problémát, akkor egyelőre passzolom.

[ Szerkesztve ]

(#44846) ddanger válasza King Unique (#44845) üzenetére


ddanger
aktív tag

Köszönöm, nálam elméletileg be van kapcsolva. Holnap még kipróbálom egy régebbi USB-s rackben. Üdv.

(#44847) #31600896


#31600896
törölt tag

Üdv. Raktam a gépembe egy SSD-t rendszernek. A régi HDD-m megmaradt tárolásra, de folyamatosan pörög még ha nem is használom akkor is. Gép bekapcsoláskor felpörög, búg és ez nem szűnik meg, csak legfeljebb a gép kikapcsolásakor. Miért nem kapcsol le, ha nem használom?

(#44848) SP4C3 válasza #31600896 (#44847) üzenetére


SP4C3
veterán

Beállításokat nézd meg.
Control Panel>Power Management

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44849) #31600896 válasza SP4C3 (#44848) üzenetére


#31600896
törölt tag

Ott is be van állítva, hogy 1 perc után kapcsoljon le a merevlemez, de semmi...

(#44850) SP4C3 válasza #31600896 (#44849) üzenetére


SP4C3
veterán

Akkor valami használja.
Lehet a defender vagy a defrag, esetleg superfetch.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.