Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) Quetz válasza Vhiktor (#11547) üzenetére


Quetz
őstag

A kalibráláshoz használd a C súlyozást, slow frissítéssel. Itt láthatod a súlyozások közötti különbséget. A kétféle db beállításról még nem olvastam, én a db-t próbálnám alapesetben.
Az EQ-t akkor állítanám, ha lenne bemérő mikrofonom, mert akkor azzal lehetne mérni teljes frekvencia tartományban SPL-t. A kapott grafikon alapján már lehetne EQ-t állítani. Az automata szobakorrekciós rendszerek elvileg pont ezt az EQ állítást csinálják meg helyetted, több-kevesebb sikerrel.

(#11552) Vhiktor válasza Quetz (#11551) üzenetére


Vhiktor
veterán

Köszi a választ :)
Van bemérő mikrofonom is:) Honnan tudok hozzá szerezni megfelelő frekvenciájú hangokat?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#11553) liszi70 válasza Vhiktor (#11552) üzenetére


liszi70
nagyúr

(#11554) Karel666 válasza BBéci (#11476) üzenetére


Karel666
tag

Van szubom, csak kicsit keveslem. Kérdés az, hogy akkora helyre szerintetek mi a minimum, hallgatható... ?
Gondolom van 1-2 bevált típus, ami nagyobb szobában is megállja a helyét. (50 m2)

(#11555) Nemir Ombe válasza Karel666 (#11554) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkora nm-re pl. még ebből [link] is 2 javasolt .... ;)

Hmm ....

(#11556) Quetz válasza Vhiktor (#11552) üzenetére


Quetz
őstag

Hát igy mindjárt más a helyzet :D
Javasolnám a room EQ wizard letöltését. Van benne beépített hang generátor, képes frequency sweep-re (Mi ennek a magyar fordítása, frekvencia söprés?) és grafikont is rajzol belőle, van beépített SPL mérő is amit kalibrálás után tudsz kihasználni (ez a lépés elhagyható, ha a mikrofonodhoz adtak kalibrációs file-t). És a legjobb az egészben, hogy ingyenes a program, népes felhasználói táborral a háta mögött.
Egyenlőre én is lelkes amatőrként ismerkedem vele, egy UMIK-1 usb bemérő mikrofon társaságában.

(#11557) Quetz válasza Karel666 (#11554) üzenetére


Quetz
őstag

Érdemes lehet még megkeresni az SVS hazai forgalmazóját. Adnak némi kedvezményt ha két subot veszel egyszerre, illetve ha egy éven belül rájönnél, hogy kevés a sub, akkor cserélhet nagyobbra és csak a különbözetet kell kifizetned. Ilyen feltételek mellett szerintem nem tudsz mellényúlni náluk.

(#11558) kurucz24


kurucz24
tag

Sziasztok!

Ismeri valaki a következő sub-ot? KEF

Valakinek vélemény? Tapasztalat? Továbbá az lenne még a kérdésem, hogy egy Boston Acoustics ASW 250 helyett mennyire lenne előre lépés?

Köszi

(#11559) Beni2360 válasza liszi70 (#11550) üzenetére


Beni2360
félisten

Tudom mert az Anyukám is még él és 87.-ben jár és még mindig szép.
Ezt csak képletesen írtam , hogy nem kell hozzá kábel, hogy valami ennyire megváltozzon hanem pl. szike. :)

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#11560) kpykpy


kpykpy
tag

sziasztok,

tudnátok olyan oldalt linkelni v megmondani tapasztalatból, melyek a legjobb házimozi erősítők, amik sztereóban is jól szólnak? 200e-ig. (használt is szóba jöhet)

hátha van pár amire nem is gondoltam :)

köszi!!!!

Oh long Johnson...

(#11561) ferko0726


ferko0726
tag

Sziasztok!
Az Onkyo TX-NR 535 ill. Onkyo TX-NR636 készülékek között van számottevő hangzásbéli különbség akár sztereóban akár moziban?
2014-ben jött ki egyszerre mindkét modell, köztudottan több a ficsőr a 636-ban ami árban is igen jelentős, de kíváncsi lennék hogy ez a hangzásban is megmutatkozik e.
Köszönöm előre is.

(#11562) Dorian válasza ferko0726 (#11561) üzenetére


Dorian
félisten

6xx egyel magasabb kategóriás, ez fícsörökön kívül mindig megmutatkozik hangminőségben is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11563) ferko0726 válasza Dorian (#11562) üzenetére


ferko0726
tag

Köszi.
De számottevő a hangzásbéli különbség? Én régi JBL hangfalakkal hajtanám és kérdés hogy megéri e sok 10E ft-tal többet kiadni a 6xx szériáért......engem a ficsörök nem érdekelnek, csak a hangzás.

(#11564) Nemir Ombe válasza ferko0726 (#11563) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Normális" sztereóra egyik sem alkalmas, mozira mindegyik jó, az 535 újonnan 150e volt a 636 210e.... Az, hogy azt a jelenlegi "jelentős" árkülönbséget megéri e a nagyobb, neked kell eldönteni.... ;)

Hmm ....

(#11565) ferko0726 válasza Nemir Ombe (#11564) üzenetére


ferko0726
tag

Köszönöm.
Pont ez az amiért írtam ide mivel sajnos nem tudom a lakásban egymás után meghallatni saját rendszerben őket így erre a fórumra illetve a ti tapasztalataitokra hagyatkozom.
Engem mint írtam a sok ficsör, Dolby Atmos, 2 db hdmi kimenet ...stb nem érdekel, csak és kizárólag hogy a két típus 535 vs 636 között van e jelentős hangzásbéli különbség.
"Csak" a szolgáltatásokban több a nagyobb 636-os és hangzásban ugyanazt vagy közel ugyanazt hozza mint a "kis tesó"?

(#11566) arcitec válasza ferko0726 (#11565) üzenetére


arcitec
addikt

Elvileg az árral arányos a "javulás" is , persze hangfalak is kellenek. De miért nem sztereó készüléket veszel, megfelelőt pár 100eft.on már be lehet szerezni, ha az a fontos. Egy ismerősöm sztereóban nézi a mozit is,nem érdekli az jobban...

[ Szerkesztve ]

(#11567) Nemir Ombe válasza ferko0726 (#11565) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha "egyszerübb" dobozokhoz tervezed, akkor vedd az 535-öt, ha jobb dobozokhoz vagy tervezed a cseréjüket jobbra, akkor vedd a 636-ot .... ;)

Hmm ....

(#11568) Joshi válasza ferko0726 (#11565) üzenetére


Joshi
titán

Csak az 535 kapható az Aquában 110-ért a 636 már nem kapható, helyette a 646 van ami már tud DTS:X-et is. Ha a jobbat akarod olcsóbban akkor használtat nézz mondjuk az AVX fórumon, én onnan vettem a 636-ot 100-ért még 1év garival.

Van is egy habár nem ismerem az eladót, szóval mindenre kérdezz rá.

[ Szerkesztve ]

(#11569) ferko0726 válasza Joshi (#11568) üzenetére


ferko0726
tag

Köszönöm :R

(#11570) Vhiktor válasza Quetz (#11556) üzenetére


Vhiktor
veterán

Köszi szépen :)
Végülis akkor az a cél, hogy a különböző frekvenciákra addig adjak vagy vegyek el amíg mindegyik ugyanazt a decibelt mutatja?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#11571) FRayal


FRayal
csendes tag

Sziasztok!
Harman/Kardon HKTS 65-ről valami vélemény? [link]

Illetve valami erősítőt tudnátok ajánlani hozzá?

(#11572) junkpod válasza FRayal (#11571) üzenetére


junkpod
nagyúr

Létezik olyan felhasználási cél ahová jó választás, bár szerintem nem éri meg a 16-oshoz képesti arkulonbseget.
A kérdés inkább az Te mire szeretnéd használni?

Box's don't touch!

(#11573) #98221312


#98221312
törölt tag

Meglátásotok szerint egy kb 20nm-es szobába milyen mértékű lenne egy belépőről közép kategóriára váltás, mint erősítő mint hangfalak terén??

(#11574) Dorian válasza #98221312 (#11573) üzenetére


Dorian
félisten

Pontosan egy kategória mértékû. :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11575) zsolesz7503


zsolesz7503
tag

Sziasztok!

Ehhez a rendszerhez milyen mélynyomót javasoltok? Erősítő vélemény is érdekelne. Minél olcsóbb és jobb annál jobb. Valamint ilyesmi árban mint ez az 5.0-ás van jobb? Le kellett mondjak a tv vételről öcsém nyaggat adjam vissza az övét és így vennem kell újat de szegénység van 200k a keret. Taga

(#11576) #98221312 válasza Dorian (#11574) üzenetére


#98221312
törölt tag

Mármint arra gondoltam, hogy a mostani belèpő rendszert is fél hangerön hallgatom, és eggyel nagyobb kategóriánál azonos hangerőn mennyire lenne érzékelhető a javulás?

(#11577) Nemir Ombe válasza #98221312 (#11576) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"azonos hangerőn mennyire lenne érzékelhető a javulás?"

Amennyivel jobbat veszel .... ;)

(az emberek általában (jó esetben) nem (csak) a hangerő miatt vesznek komolyabb rendszert ....)

Hmm ....

(#11578) Nemir Ombe válasza zsolesz7503 (#11575) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem azt a Taga-t ne eröltesd .... ha AVR is kell, akkor inkább pl. ez [link] ami 200 felett van szerintem le tudod alkudni, sub-ot meg veszel később .... ;)

Hmm ....

(#11579) zsolesz7503 válasza Nemir Ombe (#11578) üzenetére


zsolesz7503
tag

Köszönöm a gyors választ. :) :R

(#11580) Dorian válasza #98221312 (#11576) üzenetére


Dorian
félisten

Nemir Ombe +1

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11581) arcitec válasza #98221312 (#11576) üzenetére


arcitec
addikt

Rosszul fogalmaztad meg a kérdésed, döntsd el magadban a jelenlegi miért nem megfelelő számodra. Ez fontos. Számít a hangerő is de nem abból közelítünk.(majd). Ha meg van mi hiányzik, el kell menned megfelelő helyekre hallgatózni, ha nem lesz elég, akkor sajna emelned kell a szintet(ár). Ha megtaláltad, lehet több is lesz mint a "hiány" ami nem baj. Már célban is vagy. A hangerő annyiban számít(hat), hogy egy jobb cucc, hangosabban is szépen szól, nem torzul és nem fogy el. Ha érted mire gondolok... Szóval a tanács kb ennyi..
Oszt ha meg van,esetleg kérdezhetsz, de azt is csak úgy, hogy hallgasd meg még azokat is, esetleg technikailag lehet jobb -(Ezeket már fogják mondani a jobban hozzáértők)-, de a döntés mindenképp a tiéd kell legyen .. U.I :Ha meg mondasz egy konkrét típust, fogják tudni mondani, hogy HANG MINŐSÉGBEN -nem hangerőben -jobb(nézzed meg) vagy hanyagold .. stb ..

[ Szerkesztve ]

(#11582) #54715584


#54715584
törölt tag

Ha erősítőn direct módban hallgatok valamit (Denon), olyankor a frontok teljes spektrumban szólnak? Ilyenkor ugye nem szól a mélynyomó, de a 80Hz-es vágás is megmarad?

(#11583) arcitec válasza #54715584 (#11582) üzenetére


arcitec
addikt

De miért nem próbálod ki.
Z900-on
Direct
In this mode, audio from the input source is output as-is.
For example, if a 2 ch source from a music CD is input, the
output will be stereo, or if Dolby Digital signal is input, the
sound field will be controlled in accordance with the number
of channels present.
Ezek véleményem szerint u.u mennek , ha a mélynyomó nem szól, akkor nem hinném, hogy lenne vágás.De egyébként meg hallanod kell ;)

[ Szerkesztve ]

(#11584) +Techno+


+Techno+
tag

Sziasztok!

Egy technikai jellegű kérdésem lenne egy hozzáértő felé egy denon 2300w hez hozzá lehet kötni egy szoftvervezérlőt?? Úgy értem hogy van egy traktor kontrol s4 em és ez van most összekötve egy laptoppal na most az megoldható hogy összekötőm a laptopot az erősítővel vagy a s4 et az erősítővel ?? Vagy kéne egy külső hangkartya?? Értelem szerüen az erősítőre rálennenek kötve a hangfalak

(#11585) #54715584 válasza arcitec (#11583) üzenetére


#54715584
törölt tag

Elfelejtettem mondani/írni, hogy sztereó forrásról beszélünk.
Stereo módban több a basszus, direct módban kicsivel kevesebb.
Nem tudom hogyan tudnám megállapítani, hogy a 80Hz alatti hangok szólnak-e a mélynyomó nélkül is? :) Direct módban is ugyanúgy small minden hangfal és 80Hz-en vág az erősítő, legalábbis a menü szerint.

(#11586) claire78 válasza #54715584 (#11585) üzenetére


claire78
senior tag

Sztereo módban vág az erősítő HPF beállítása szerint és szól a sub a két front mellett. Direkt módban csak a frontok szólnak, teljes sávban és mindenféle kompenzáció nélkül (EQ, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#11587) Nemir Ombe válasza claire78 (#11586) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem kevered kicsit a stereo, direct és pure direct (pure audio) módokat .....!? ;)

Hmm ....

(#11588) claire78 válasza Nemir Ombe (#11587) üzenetére


claire78
senior tag

Nálam így működik Denon 1200-on. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11589) arcitec válasza #54715584 (#11585) üzenetére


arcitec
addikt

Milyen menü szerint látod, a beállítás szerintit nézheted - az meg nem fog változni a "módokban" ...Akkor nem aszerint megy. Mit ír a Denon kézikönyve. A sztereó ne zavarjon meg,mert az hozzátesz. A direct kb u.a mint a Pure csak megtartja a forrás csatornáit. pl 5.0 a forrás, akkor mind az 5 hangfal szól...Ha 2.0 a forrás , akkor használd a Pure az az igazi "Audiofil" (mármint a készülék tudásához ;) ) - Szerintem ...U.I :Bár pont mostanában próbálgattam ezen módokat, de igazán különbséget nem nagyon vélek felfedni a Pure direct és a Direct között.

[ Szerkesztve ]

(#11590) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

Egy kis "olvasmány" stereo vs direct vs pure direct -röl; [link] ha érdekel valakit.... ;)

Hmm ....

(#11591) claire78 válasza Nemir Ombe (#11590) üzenetére


claire78
senior tag

Ez ugyancsak egy fórum amit belinkeltél, nem tűnik túl hitelesnek. :)
Továbbra sem értem, akkor mit keverek, annyit nem írtam le, h direct módban a forrással megegyező csatorna lesz a kimenet is és "áthidalva" minden hangmódositót. A pure direct nem tudom mi, mert azt ez a készülék nem tudja. Az még a directnél is purabb, gondolom. :D

(#11592) mivamma válasza claire78 (#11591) üzenetére


mivamma
senior tag

Direct-nél bekapcsolva maradnak a szobakorrekciós dolgok. Pure direct-nél kikapcsol mindent. Legalábbis a Pioneer így működik.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#11593) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Van egy samsung ht-tz212 házimozi, s 6 hangfalból csak 4 van meg, hiányzik a rear, azaz a hátulsó 2 hangfal, illetve mintha a center nem szólna sosem(bár nem tudom annak mikor kell szólnia, persze ha nem sztereo-ra van állítva a rendszer). Ugyanis eddig sztereora volt állítva, s akkor ugye csak a két Front(elülső) hangfalat és a mélynyomót használta a rendszer, ez a három hangszóró meg tuti jól működik, így így lett megoldva eddig, Fm rádiónál még mindig így megy lpcm hangal.

De a napokban lett véve egy új tv s azt a digitális optikai kábellel kötöttük össze ezzel az említett házimozival. s a Tv menüjében a hangnál volt választás hogy pcm vagy DTS hang legyen, na most átraktuk dts-re s sokkal dinamikusabb, jobb lett a hang, sima upc tv adásnál, a házimozi kijelzőjén meg is jelent a dts digital surround felirat.

A kérdésem pedig az, mivel nem értek ehhez, hogy így hogy a dts most aktív, akkor ha jól sejtem ahhoz viszont akkor mind a hat hangfal kéne, nem? Tehát így hogy a két front meg a sub működik csak, az elég a dts-hez? Vagy nem lesz tökéletes a hang? Azaz át jön minden hang így is, illetve a kellő magas hangzás?(vagy nagyon fontos a rear és center hangfal).

Illetve olyan lehet, hogy a hátulsó (és esetleg a center) hangfal hiánya okoz olyat dts-nél, hogy valamilyen hang majd nem lesz hallható, mert teszem azt, például azt csak a rear vagy a center játszotta volna le? Vagy nem jól spekulálom az egészet? Mert ha szükséges a rear hangfalak is, akkor az kérdezem ,hogy hol lehet és mennyiért kapni hátulsó(rear) hangfalpárt 3 ohm , (meg centert ha nem működik)?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#11594) junkpod válasza Ferenc. (#11593) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát én még nem hallottam TV adás esetében DTS hangot, ami digitális az DD kódolással jön de ezok is többségében csak sztereó (kivéve a fizetős filmcsatornák ahol vannak rendes 5.1 hangsávok, akár DTS-is)
Így szerintem normál tv adásnál semmi gondod nem lesz vele, de ha filmlejátszást indítasz a tv-n és az tovább tudja küldeni a DD/DTS jelet akkor számíts arra, hogy a teljes párbeszéd hang ki fog maradni, hiszen az a centerre van többnyire keverve.
Amúgy meg azért "hangfal" névvel nem illetném ezeket:)

Box's don't touch!

(#11595) Snoop27


Snoop27
őstag

Sziasztok. Egy Pana 55CS630-hoz szeretnek venni egy jo minosegu hazimozit (5.1). Ami fontos lenne a jo hangminoseg es hogy 2 vagy 4 tornyos legyen (mar ha igy nevezik). Panasonic SC-BTT465 es Samsung HT-J4550 modelleket neztem ki, de nem tudom erdemes-e ezekbe penzt fektetni. Ha erdemes akkor akar 200k-ig is fel tudnek menni. Koszi elore is.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#11596) Osynho válasza Snoop27 (#11595) üzenetére


Osynho
addikt

Hello. A jo minőségtől ezek elég messze vannak. :-) 200-ból inkább a használt piacot nézd, rendes erősítő + hangfal összeállítást.

(#11597) Snoop27 válasza Osynho (#11596) üzenetére


Snoop27
őstag

Ereztem, hogy a jo minosegbe bele fog kotni valaki :) Gondoltam, hogy ennyi penzert sokat varok el, de nem is akarom megtalalni a legjobbat, csak egy olyat ami nagyjabol hozna az elvartakat. Ujonnan nincs semmi ajanlott? Sony BDVN9200WB-t is nezegettem, bar van aki dicseri es van aki nem annyira.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#11598) #54715584 válasza Snoop27 (#11595) üzenetére


#54715584
törölt tag

Tornyos? Mire gondoltál?

(#11599) Snoop27 válasza #54715584 (#11598) üzenetére


Snoop27
őstag

Ilyen tipusu, magas hangfalakra.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#11600) Gabesz87


Gabesz87
veterán

(#11599) Snoop27
Mit fogsz te kapni ezért......

Bögreszett... :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.