Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84451) macilaci78 válasza RandomName (#84450) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha nins helyed, az erkélyen sincs helyed. Ha csak az erkélyen van, oda rakhatsz rendes napelemet is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#84452) foxmont válasza Stylewars_kp (#84442) üzenetére


foxmont
lelkes újonc

Szabin vagyok/leszek,majd ha nagyon el unom magam lehet lecsiszolom.

(#84453) Stylewars_kp válasza foxmont (#84452) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Tartsa meg a gépet erősen, ennyi. Ahol nagyon érdes a felület oda biztonsági okokból ragasszál egy kis ződcssa'rgát! :DDD

(#84454) foxmont válasza macilaci78 (#84444) üzenetére


foxmont
lelkes újonc

Mindkettő!
Hátul be lehet csavar két csavart ami beszorítja és fixen tartja a gépet.
Illetve az asztalhoz lehet rögzíteni csavarokkal vagy esetleg pillanatszorítóval.

(#84455) RandomName válasza macilaci78 (#84451) üzenetére


RandomName
aktív tag

Hja, de sokkal könnyebb, és olcsóbb odavinni a hálózati delejt, mint a szolár kábelt elvinni az inverterig. Alapból miben kell gondolkodni? Átlag erkélyre nem fogsz tudni egy körre való napelemet rakni, max sorba tudod kötni a meglévő körrel, ha nem léped túl az inverter határait. De ha 5 méternél több szolár megy az erkélytől az inverterig, akkor kellene tűzeseti leválasztó, valamilyen formában DC túlfesz. És ez azért jelentősebb költség, mint odahúzni egy hosszabbítót az egyik erkély konnektortól.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#84456) macilaci78 válasza foxmont (#84454) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A bölcső asztalhoz történő lefogatását láttam, de a hátulját nem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#84457) macilaci78 válasza RandomName (#84455) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mondjuk, én se tartom jó ötletnek. Egy konnektor áramvételi pont, nem betáp. A cikk is írja, hogy túlfesszel termel a hálózatba, azon a körön, vagy fázison ezt minden fogyasztóm megkapja. Hifi, számítógép, NAS, stb. Nem tudom, ez mennyire jó ötlet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#84458) Barret001 válasza cinemazealot (#84449) üzenetére


Barret001
addikt

Pontosítok: Kizárólag Szigetüzemben engedélyezett!

(#84459) cinemazealot válasza Barret001 (#84458) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szigetüzemben van olyan hálózati forrásod, ami nem bánja, ha minimális fogyasztás mellett esetleg visszaköhög rá az erkélynapelem invertere? Mert egy aggregátor még csak-csak elviseli, ha a fogyasztás esetleges lecsökkenése következtében a napelem túltermelése miatt a "fogyasztói oldal" kezdi el hajtani őt, esetleg elkezd motorfékezni. :) De pl. egy akkupakkról üzemelő UPS invertere nem sül meg ilyenkor?

(#84460) totron válasza cinemazealot (#84459) üzenetére


totron
addikt

Szigetüzem for ever. A fizika fix, a politikai agymenés változó. Egyébként is megvan a hangulata a szigetüzemnek, ki érzi, ki nem.

(#84461) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Egy kis segítségért fordulok hozzátok.
A munkahelyemen a kidobástól mentettem meg, 4 db 3 fázisú kapcsolót. Sajnos kettőnek hiányzik az "elfordító gombja".
2 db 500V 10A, 2 db pedig 500V 25A, a lenti képen látható gomb az utóbbiról van leszedve. Amúgy a két fajta kapcsoló méretben eltérő, de a gomb kompatibilis oda-vissza. Amúgy az utóbbiról van meg, egy minimálisan túl lóg a kisebb kapcsolón, de igazából engem nem zavar.
[kép] [kép] [kép]

Na de a kérdés az lenne, hogy ilyet bolhapiacon kívül hol tudnék beszerezni? Annyi biztos, hogy nem ganz kapcsolók, olyanom is van, de annak négyszögletű a felfogatása, amit egy csavarral lehet rászorítani. Ennek viszont csillag formájú és simán le lehet húzni, nem szükséges csavarral rögzíteni.

https://ingatlan.com/33821564

(#84462) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Hali.

Nektek van bevált munkavédelmi kesztyűtök?
Olyan kellene, ami bírja az erős igénybevételt: fahordás, betonozás, érdes dolgok (járdalapok) mozgatása, stb.
A legtöbb, amit eddig vettem, az hamar kilyukadt.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#84463) user12 válasza Dani_kp (#84461) üzenetére


user12
őstag

Nekem ami van Klöckner Möller kapcsolónak (is) van belül hasonló kialakítású gombja.
Ahogy láttam megvette az Eaton :F
A kapcsoló testén (benne a dobozban) nincs semmilyen matrica (terhelhetőség, bekötés, stb) vagy esetleg logó?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#84464) alcsa válasza AssAssynn (#84462) üzenetére


alcsa
senior tag

Hello, nekem eddig az Oxxa Basic kesztyuk valtak be nagyon.

(#84465) user12 válasza AssAssynn (#84462) üzenetére


user12
őstag

Nekem ez a favorit általános célra
https://www.karsai.shop.hu/Teljes-bor-kesztyu-2210

De ez is egész régen megvan már, pedig használva van.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#84466) RandomName válasza Dani_kp (#84461) üzenetére


RandomName
aktív tag

Keress a kapcsolón valami cimkét/tipusszámot, és akkor elvben lehet rendelni szinte bármihez.
User12 írta a Moeller-t, ami mára Eaton lett, tényleg azokhoz hasonlít a tengelykiállás, viszont maga a kar kinézetre meg inkább Koncar stílusú...

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#84467) Dani_kp válasza user12 (#84463) üzenetére


Dani_kp
őstag

user12 és RandomName
Valóban, my bad...a hátulján van rajta a jelzés, elgero márkájú. Csak én címkét kerestem, amúgy meg dombornyomottan van ráírva.

Az érintkezők meg egyszerűen van ráírva 1-2, 3-4 és 5-6-os :DDD . Amúgy meg kicsipogtam a biztonság kedvéért.
Igaz nálam nem 3 fázis kapcsolása lesz a szerepe csak simán fázist és nullát fog "szakítani". :))

https://ingatlan.com/33821564

(#84468) RandomName válasza Dani_kp (#84467) üzenetére


RandomName
aktív tag

Hát nem tudlak örömünnepre bírni szerintem.

Szerintem az egy kelet-német kapcsoló, amit beragadt raktárkészletből vettek meg például innen: https://nivill.hu/spd/ELG0020/Elgero-40-002-Kapcsolo

Van a hátulján DDR felirat? Mert a linkelt kapcsoló olyasmi mint a tiéd, csak nem 25, hanem 40 amperes. És ezen van.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#84469) leweegee válasza Dani_kp (#84461) üzenetére


leweegee
aktív tag

Parasztba meg kell reszelni a csillagot, hogy négyszög alakú legyen, és mehet rá a ganzos fogantyú. :DDD Én így szoktam megoldani az ilyen egzotikus kialakítású kapcsolókat, eddig mind bírja.

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#84470) Dani_kp válasza RandomName (#84468) üzenetére


Dani_kp
őstag

Igen, én is így látom. Nincs rajta olyan felirat. De most kimentem lefotóztam: [kép] [kép]

leweegee: köszi az ötletet, ez eszembe sem jutott, ráadásul mentavillnél van is kk0-20 névre hallgató ganz szerelt foggantyú, valami 700-800 Ft körül.
Amúgy én pont fordítva gondoltam volna orvosolni a problémát, hogy fogok valami 4 szög alakú fadarabot és melegtakony + csavar kombóval rolögzítem a "kapcsolót" :DDD . De a Te ötleted jobb, jövőhéten le is rendeltem a foggantyúkat és majd leveszem a méretet és ahhoz reszelem hozzá.
Már hetek óta tervezek ide írni ezzel kapcsolatban, ha akkor beírom a gondomat, már rég készen lenne :DDD .
Köszönöm mindenkinek a segítséget :R .

https://ingatlan.com/33821564

(#84471) razorbenke92

Újra sikerült hoznom nektek egy jót. Ha a képen nem látszana, erősen kontrás is egy szakaszon.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#84472) A Zéé válasza razorbenke92 (#84471) üzenetére


A Zéé
addikt

Már az is baj, ha van rajta bűzzár!? :DDD

Just a simple Lineman...

(#84473) leweegee válasza Dani_kp (#84470) üzenetére


leweegee
aktív tag

Ne told túl a reszelést, épp csak a csillag 2-3 csúcsát kell lecsapni, és már meg is van a kvázi négyzet alak, (lásd a képet) és ha jól emlékszem így a ganzos középső fogantyú tökéletesen passzol, nem is lötyög. (Nem okoskodni akarok, de én először belefutottam egy túlreszelésbe. :R )

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#84474) Barret001 válasza cinemazealot (#84459) üzenetére


Barret001
addikt

A megoldás: sziget üzemű inverter.Arra van kitalálva,nem visszatermelésre.

(#84475) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Köszönöm a kesztyű tanácsokat! Akinek még van favorit, az kérem ossza meg velem.

Más: elkészültem a szegélykő betonozással. Meddig és mennyit locsoljam szerintetek?

Illetve: a meglévő térkő egy részén ki van szóródva kb. negyed zsáknyi cement. Mi történne, ha az ott kapna egy esőt? Fel lehetne könnyen szedni onnan?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#84476) Dani_kp válasza leweegee (#84473) üzenetére


Dani_kp
őstag

Köszönöm a hasznos tanácsot. Mivel nincs még benne tapasztalatom, így mindenképpen először beszerzem a fogantyút. :R

https://ingatlan.com/33821564

(#84477) foxmont válasza Dani_kp (#84470) üzenetére


foxmont
lelkes újonc

Épp akartam írni,hogy szívesen megtervezem a 3d modell és ki is nyomtatom,de ez így szerintem gyorsabban és olcsóbban meg lesz. ;)

(#84478) cinemazealot válasza Barret001 (#84474) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az alapkérdés az erkély napelemekre vonatkozott, amit meglévő szigetüzemű rendszer (aminek vélhetően van saját napeleme) tökéletesen indokolatlanná tesz. :) Szerintem.

De ha lennék is annyira elvetemült, hogy egy szigetüzemű rendszerre ráakasztok pluszban egy erkély napelemet, lehet, hogy aggódnék, amikor az erkélyes cucc teljesítménye lefedi a pillanatnyi fogyasztásomat és elkezd a szigetüzemű inverterem AC kimenetére (mint a konnektoraimat ellátó helyi hálózatra) visszatáplálni... :)

(#84479) pjen válasza Beni2360 (#84445) üzenetére


pjen
félisten

Nem a tiltott, de multkor olvastam lesz forgalomban a tiltott helyett valóban sziget üzemű erkély napelem . Süt a nap termel, nem süt nincs áram. Max ha aksit tölt, egész elfogadható árakat írtak.

(#84480) pjen válasza cinemazealot (#84478) üzenetére


pjen
félisten

A sziget üzemű rendszeredre nem tudod csatlakoztatni az erkély napelemet a hálózat nélkül?

(#84481) Dani_kp válasza foxmont (#84477) üzenetére


Dani_kp
őstag

Köszönöm a felajánlást, azért ezt megjegyzem magamnak, hátha más projekthez szükségem lesz a segítségedre, ha nem gond :R .

https://ingatlan.com/33821564

(#84482) Barret001 válasza pjen (#84480) üzenetére


Barret001
addikt

Csípőből elutasítja az egészet.Felesleges vita.

(#84483) Samus


Samus
addikt

Adott a linken látható terasz. Meg tudnám-e hosszabbítani a járda fölé simán könyöktámasszal, oszlopok nélkül? 1.5m lenne a plusz. Sima olcsó hullám menne rá, alulról lambériázva (a terasz is lambériázva lesz, még jó, hogy nem költöttem többet a tetőre.)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#84484) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Kézi szalagcsiszolót keresek baráti áron akinek van keressen meg.
ui.: Privátot hamarabb látom.
:C

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#84485) cinemazealot válasza pjen (#84480) üzenetére


cinemazealot
addikt

Félreértesz, nekem nincs szigetüzemű rendszerem. A grid-tie rendszerem elmúlt 6 éve alatt begyűjtött tapasztalataimmal próbálok segíteni, illetve teszek fel kérdéseket, amikről úgy gondolom, nem merültek fel, mielőtt magabiztos(nak tűnő) tanácsok hangzanak el itt a topicban. Nem célom senkinek elrontani az örömét, ahogy elutasítani sem utasitok el mindent csípőből, mindenki arra költi a pénzét, amire akarja.

Barret001
Neked van szigetüzemű rendszerrel erkély napelemes tapasztalatod?

(#84486) do3om válasza do3om (#81409) üzenetére


do3om
addikt

Találtam nutba illő lezárót, így teleraktam vele a csiszológépet. Szerintem jó lett ezekkel a fekete sávokkal. Mondtam egyik gép sincsen soha kész, ha valami kezembe kerül ami jó lenne hozzá átvariálom. :D


Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#84487) PROTRON


PROTRON
addikt

Eddig jót röhögtem a társasházi függőfolyosón a szomszédokon, hogy a klímájuk mögé beköltöznek fészekkel a galambok, viszont így hogy Ők megoldották a saját berendezéseik védelmét, megtalálták az én klíma kültérimet. Utolért a karma... :D

Ki milyen megoldást alkalmaz társasházban galambok távoltartására ami tényleg működik a tüskéken kívül? Azt látom a merevítőkön hogy az tényleg használ, de azon kívül? Műholló műxik?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#84488) Gyarmati_ válasza PROTRON (#84487) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Ólom :P .
Amúgy bagoly hangot utánzó eszköz, vagy hálózás, tüskézés segíthet.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#84489) cinemazealot válasza PROTRON (#84487) üzenetére


cinemazealot
addikt

Tudsz feltölteni fényképet, hogy lássuk, mi a kihívás?

(#84490) leweegee válasza PROTRON (#84487) üzenetére


leweegee
aktív tag

Kínáld meg egy szenzoros hollóval őket. [link]

Ne nőj fel! Csapda!

(#84491) PROTRON válasza leweegee (#84490) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi a tippet, csak ugye tarsashazi kornyezet, ejszaka nyakon vagnak ha vernyakol. XD
De otletnek jo, tovabbfejlesztem.
A tuskezes-halozasig jutottam en is...csak gondoltam megfuttatom.
Meg talaltam olyat hogy madar riaszto paszta, amit 20cm-enkent raknak ki kis talkakba, igy eleg draga, de biztosnak tűnő megoldás. 15/ba kerul 10kis talkanyi adag es azzal csak 2x1m lehet lefedni, nalunk meg vagy 40 db merevito vas van a fuggofolyoson, + padlas ablakok, ajtok....lepcsohazbol is ki kellene uzni.

Majd lovok fotot, most uton vagyok.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#84492) leweegee válasza PROTRON (#84491) üzenetére


leweegee
aktív tag

Madárriasztó szalag? Lehet nem a legszebb de hatásos.

Ne nőj fel! Csapda!

(#84493) totron


totron
addikt

Futnék mégegy kört, PVC-ragasztóból létezik-e H-mondatos besorolásmentes, tehát H315, de főleg H318, H319-mentes? Golyós kútfej fixálása a cél, elég önbeállós forma (talpában kaliberbővítő közteselemmel oldja meg az ugyanakkora kaliberek találkoztatását), így szerintem ez, és a vízoszloppal együtt vett önsúlya + a szivattyúcsonkhoz való rögzítése, mint plusz fixáló hatás + betemetettség egy teflonszalaggal való betekerésnél nem feltétlenül kíván többet. Ki hogyan látja?

[ Szerkesztve ]

(#84494) Essejó


Essejó
veterán

Üdv. A képen látható rozsdás izének mi a neve, és szerintetek hol lehet kapni? OBI, Praktiker nem tart.
A mérőszalag csak a méret miatt van mellé téve.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#84495) python1 válasza Essejó (#84494) üzenetére


python1
veterán

Tolózár, retesz. [link],
[link]

[ Szerkesztve ]

(#84496) erdey_a válasza Essejó (#84494) üzenetére


erdey_a
őstag

"ablakcsapda" néven fogod megtalálni

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#84497) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Az mennyire gyakori, hogy a tüzépek az ilyen murva/sóder szerű anyagokat 20-30e forintos áron szállítják házhoz? 5km-es sávon belül vagyunk.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#84498) zoltanz


zoltanz
nagyúr

xiaomi M365 e-roller vezérlő felerősítés.
(stock Firmware -nél is érdemes elvégezni a vezérlő vezető réteg erősítést, egy frissítéskor rosszul állítja be a sebességhatárt és be van kapcsolva az energia visszanyerés leég) :DDD
[Youtube]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#84499) A Zéé válasza AssAssynn (#84497) üzenetére


A Zéé
addikt

A 20k szerintem egy átlagos ár. A 30 az már lehet, hogy kicsit sok.

Just a simple Lineman...

(#84500) Stylewars_kp válasza AssAssynn (#84497) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Mekkora mennyiségről van szó? Melyik megye?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.