Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 09:38:09

LOGOUT.hu

Ha egy termék garanciális ügyintézésével kapcsolatban kérdezel, akkor a könnyebb segítségnyújtás érdekében adj meg minél többet a következő adatokból:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20276) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Az Easy - shop nevű társasággal van tapasztalatotok?

A történet:
Május 14.-én vásároltam az unokatesóm gépébe egy laptopbillentyűzetet.
Qoltec Dell Inspiron N5010 notebook billentyűzet.7
A képen látható, hogy nem magyar nyelvű, de a magyar nyelvnek megfelelően lehet matricázni. Lényeges a bal oldali "shift" gomb mérete, mert a fotón ugye kicsi van, így meg van a helye a magyar "Í" betűnek.
Bedobtam a kosárba még egy 777 Ft.-os kábelt is, ha más fizetem a futárt.
17.-én jött meg, nem én vettem át.
Átvételt követően érte mentem. Akkor láttam, hogy nem a képen láthatót küldték, hanem egy USA verziót, amin bal oldalt nagy shift van, így nincs hely az í - betűnek.
Azonnal telefonáltam. Mondták küldjek képeket. Még akkor 17-én 10:38-kor elküldtem a fotókat.
Utána semmi. Pár nap múlva telefonáltam. Mondták 30 nap van a kivizsgálásra.
Ma hajnalban küldtem nekik egy emailt, hogy ne szórakozzanak már, egy döntés hozatalra képes személy egy olvasatra dönteni képes az ügyben.
Mondtam ez már csak időhúzás. No persze, hogy egy telefonra sem tellett tőlük.

Az Árukeresőn rájuk keresve, azt találtam, hogy volt akit azzal utasítottak el, hogy a fotó csak tájékoztató jellegű., miért nem érdeklődött stb.
Igaz hogy az ÁSZF-ben benne van hogy a fotók csak tájékoztató jellegűek, de ez szerintem kimeríti a megtévesztés fogalmát. Azért ez jelentős különbség.
És ugye van olyan billentyűzet az oldalon, ami usa kiosztással szerepel.

Tudom elállás.De ekkor bukok 2 szállítási díjat. Amivel hozták, meg vitték. Így egy 777 Ft.-os kábel nekem több mint 3eFt.-ba kerülne.
És úgy gondolom nem én hibáztam.

Ami árnyalhatja még az elállást:
Nem a lakcímemre, hanem a melóhelyre kértem. Azt itthon vettem észtre, hogy a vásárló adatainál a számlán a szállítási cím szerepel.
A lényeg, hogy amikor regisztrálásnál megadod az oldalon az adatokat, két adatlapot kell kitölteni.
Egy a számlázási cím, a másik a szállítási cím.
Szállítási címnek beírtam : Nevem, Kft neve ahová kérem a szállítást, kft címe. A Kft-ben semmi tulajdonosi jogviszonyom nincs, csak így a futárok könnyen megtalálják a céget, mert a címen egy nagy telephely, sok cég van. A név alapján meg tudják a cégnél hogy nekem hozzák.
Rengeteg csomag, külföldről is, rendben megjött.

Viszont itt ahogy kitöltöm a számlázási címet - teljes adattal, utána a szállítási címet - teljes adattal, átírja a gép a számlázási címet a szállítási címre. Igaz az oldal alján ezt jelzi... de nincs értelme.
Hisz mint mondtam, két adattáblázatot kell kitölteni, de így akkor felesleges, mert ő átírja.
Logikátlan, és nem ez a megszokott.
Majd a rendelés végén kellett volna megadni hogy hová kérem a szállítást.
Tehát most a számlán szerepel a nevem, a cég neve és címe.

Szerintem itt is azért megvan a megtévesztés.

Én arra számítok, hogy tróger módon megvárják az elállási idő lejártát, majd az olvasottak alapján elutasítják a panaszom.
De ha így lesz leszek olyan elvetemült, hogy panaszt teszek ellenük.

Véleményetek szerint:
- Hivatkozhatnak arra jogszerűen, hogy a fotók csak tájékoztató jellegűek?
- A számlán szereplő elírás, malőr miatt, és továbbra is természetes személyként járhatok el?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.