Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49351) Muerte válasza Kódos (#49349) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Egyik profil sem jó...1db azaz egy MHz külömbség sem lehet attól a ponttól kezdve ahol a max órajelet odaadtad neki,különben azon a feszültség értéken fogja oda adni ahol az eltérés van. El is mentetted és leokéztad a profilokat próba előtt? Mert ha csak beállítottad az értéket "apply" nélkül akkor nem változik semmi. Egyébként nem az lesz a probléma valószínűleg.Futtass légyszíves szintetikus benchmarkot is, Firestrike 1080p-ben jó lesz,monitorozd ki AB-el és figyeld közben a vga órajelet és a kihasználtságot.

[ Szerkesztve ]

(#49352) Kódos válasza Muerte (#49351) üzenetére


Kódos
aktív tag

Nagyon kínai ez a curveos dolog,nem látom át se ezt csuszkás szarságot nem igaz hogy 1-enként kell egérrel behuzni,meg azt se hogy mit kellet volna csinálnom,825mV nél nehúztam a csuszkát 1600mhz-re.onantol ugyanugy 1600mhz-re álítottam a mV-okat 850,875,900 ezek mint 1600mhz.Mit kellet volna csinálnom?Egyébként töltöm már a firestrikeot megnézzük mit mutat,viszont akkor vissza rakom alapra addig
Szerk:igen azt írta profile 1 loaded aztán pipa,aplied,és pirosan kivan rajzolva az éppen müködő profil

[ Szerkesztve ]

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#49353) Muerte válasza Kódos (#49352) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Eléggé babra munka,de megéri megcsinálni,mert nem melegszik még annyira sem mint eddig,és olyan gép ahol Power limit bejátszik,ott sokat segít.
Az első profilodnál csak a legvégén láttam egy eltérést 1200mV körül,a második az full katyvasz..
Ha nem változik semmi,akkor a végső lehetőség [link] Ezzel,csökkentett módban legyalulsz minden nV maradványt,az Experience-et is gyaluld le (főleg azt mert egy rakás hiba forrása egyfeszt) és csinálj egy tiszta driver telepítést, válaszd az egyén opciókat,csak a driver és physX, ha van audio rész akkor még azt,semmi mást ne tegyél fel.Aztán nV vezérlőpultban->maximális teljesítmény előnyben részesítése pipa.Ha ezektől nem javul meg,akkor max még egy friss win-t ki lehet próbálni,de az már nagyon a vége a dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#49354) Kódos válasza Muerte (#49353) üzenetére


Kódos
aktív tag

Jó végig néztem,most a profile 1-ben mindenhol 1594mhz-en van 825mV-tol kezdve semmi eltérés,másik,tegnap gyalultam le a legfrisebb drivert csökkentet módban ddu-val és raktam fel azt a drivert ami a gyártó oldalán is van(beirtam googlebe hogy scar 2 driver),legfrisebb biost raktam fel.intel chipest-ből is a legfrissebet.De megcsinálhatom újra is geforce experience nélkül.Meg vannak a tesztek firemark alatt egy észrevétel a végén itt azt írja nekem hogy GPU#1 Intel(R) UHD Graphics 630/GPU #2NVIDIA GeForce GTX 1060 Most akkor nem is jót nézzünk msi ab-vel?Már tényleg nem értem,viszont mindegy mert a játékok fixen a 1060-ról futnak lent a tálcán jelzi.A képek benchmark sorrendben vannak.Láttam egyébként hogy valamelyik tesztnél besett az órajel 680mhz-re annyira még játékok alatt se esett be,ami fura hogy phys benchmarkban meg fixen 1185mhz körül volt beton fixen.
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#49355) Muerte válasza Kódos (#49354) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A grafikus ponsztám mennyi volt a végén? ~13k lenne a normális 1800MHz környékén,12300-12500 alapon,persze ha ~900MHz-en ment végig akkor az lópikula..
Próbálj egy korábbi drivert feltenni,csak a szűz driver meg a phsX,semmi sallang.

(#49356) KillHates válasza kdavid23 (#49350) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem Matyee boldogan ad ennek a feléért ilyen kijelzőt kábellel együtt! :K :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#49357) Kódos válasza Muerte (#49355) üzenetére


Kódos
aktív tag

Újra csináltam mert nem néztem itt már láttam 400mhz-et is 3-4fps és konstants power limit felirat amig nagyon laggolt,érdekes előbb nem volt ilyen,és most is gpu 60c,cpu nál mac 76c láttam az egyik core-on de átlagban az is megál 70c környékén,proci végig 4ghz all core,érdekes hogy amikor phscy teszt volt és a procit terhelte le,1405mhz volt a kártya 1% load.Mintha amikor terhelést kap képtelen normálisan müködni mi lehet ezzel a szarral,kiakadok mostmár lassan.

Graphics score 3 616,Physics score 14 831 Combined score 972

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#49358) blue_23 válasza Kódos (#49348) üzenetére


blue_23
senior tag

Nekem a GTA V az 5 éves i5-4200h+gtx 860m komboval is elvezhetoen futott alacsony-kozepes alatti grafikán.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#49359) Muerte válasza Kódos (#49357) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ez tök olyan jelenség mintha akksiról menne a gép és nem kapna elég delejt,de persze nem erről van szó.Rakj fel újra egy régebbi drivert,vagy esetleg nézz rá a gyártó honlapjára ott van-e valami specifikus driver a géphez,de a sima nV-nek is normálisan kellene működnie.
A power limitre a curve UV lenne az esetleges megoldás.

(#49360) Kódos válasza Muerte (#49359) üzenetére


Kódos
aktív tag

Jelenleg a 425.46 driver van fent ez van az asus oldalán a scar 2 notebook driver-re.de felrakom újra geforce experence nélkül.KillHates javaslatára nyomtam egy superpostiont-hwinfo alatta.Valami őtlet? Azt mondta 85W ha megvan gpu fogyasztásba akkor ennyi rotty,na de én avg 38W látok maxba is 68W.valami akkor itt nem jó.



Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#49361) KillHates válasza Kódos (#49360) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajnos ez egy sima 1050 teljesítménye így. :(
Nem hinném, hogy driver hiba lenne. Látni, hogy átlagosan 66%-os teljesítményen megy a GPU, pedig ez a teszt alatt bőven 85% felett kellene mennie (beleszámolva a töltési időket is ami már bekapcsolja IDLE a GPU-t) Lehet látni, hogy átlagosan a fele az órajelek is.
Ha garanciális a géped, akkor én azt javasolnám minden ekecselés helyett, hogy második körben ennek kellene nekifutni.
Első körben egy tök pucér winfos a gyári 1000 éves driverekkel és csak egy superposition meg HW info legyen a gépen, mert most a GPU lomhaságára kell fókuszálnunk.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#49362) Kódos válasza KillHates (#49361) üzenetére


Kódos
aktív tag

Felraktam újbol ddu-val töröltem a régit,majd gyárto oldalrol azt amit ír az asus scar 2-höz.mentem egy gyors cs.go deathmatch-et.felraktam fullra csak hogy ne az legyen hogy 2D-nek hiszi a gamet mert annyira alacsony a gépigénye,de ugyanugy hwinfoban avg 970mhz ír core clock-ra,max 72W evett avg 50W volt vagy mennyi.Mindegy.....újra rakom a gépet

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#49363) Stormcloak


Stormcloak
újonc

Üdv! Gamer notebookot megéri használtan venni? Nekem azt mondta valaki, hogy általában nagyon el vannak használódva, mire eladják és nagyon várható, hogy valami elromoljon benne hamarosan. Ezen kívül mondták ajánlatos letesztelni programokkal, vétel előtt.

Milyet érdemes, az olcsóbbakat, pl Asus ROG, Lenovo Legion (utóbbira sokan panaszkodtak) valamelyik MSI, vagy egyből egy Alienware vagy Acer Predator?

(#49364) KillHates válasza Kódos (#49362) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bízzunk benne, hogy a reinstall fog segíteni mert valami szoftveres frászkarika van a gépeddel! Ha nem, akkor gariztatás, vagy látnom kellene...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#49365) Stormcloak


Stormcloak
újonc

Az üzleti laptopok és a workstationok (akár asztali gépen is) mennyire ajánlottak játszásra?
Tudom, hogy bár előbbiek általában nem rendelkeznek erős videokártyával (legtöbbször csak integrált) de jó hűtésük van, utóbbiak pedig nem tudom, milyen hűtésűek, de azokban erős videokártyák vannak, csak úgy tudom tervezésre valók. Én pl egy Dell Precisiont láttam valahol használtan, jó áron.

(#49366) blue_23 válasza Stormcloak (#49363) üzenetére


blue_23
senior tag

Vastagabb, prémium kategóriás laptopokat, amelyek újonnan 1 M körül volt szerintem érdemes, de ilyen Helios 300, Tud, G531, Dell G5, Lenovo Y540 nagyon lutri.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#49367) kdavid23 válasza KillHates (#49356) üzenetére


kdavid23
aktív tag

Az meglehet :) Az opció ismertetése végett írtam, hátha valaki kapva kap a lehetőségen :) Matyee már szerintem be is építette...és vígan nyomatja rajta

Dr. Dávid

(#49368) Kódos válasza KillHates (#49364) üzenetére


Kódos
aktív tag

Na van fent egy szűz winfos,google chrome,hwinfo,superpostion.Mivel a windows szeret önnáló életet élni lehet azért mert rajta volt a gépen az ethernet cabel de letöltötte a "basic" drivereket így nem volt lehetőségem az asus által javasolt 425.46 drivert felraknom,a windows ugy döntött hogy neki a megfelelő a 442.94.es ami akár lehet jó is tekintve hogy a jelenlegi legfrisebb driver az nvdia oldalán az 446.14 verzió.Nem álítottam semmit sem sehol,windowsban balanced módban vagyok,nvida controlbanelben is optimális teljesítmény ez a default(kiváncsi vagyok ezt tudom e változtatni mert restart után eddig minddig vissza ált).Itt vannak az eredmények érdekes nem tudom ez már optimális-e és felrakhatom e a steam-et és kiprobálhatom e egy játékban. Hw szerint itt már bekajált maxon 98W is eddig
közelébe se volt ennek a fogyasztásnak habár az avg 55W még mindig kevésnek találom,majd ti megmondjátok,hőfok rendben,proci all core 4ghz az is oké szerintem,gondolom még ugyanugy túlmelegedne viszont ha mondjuk egy firemark menne ami azt is meghajtja mert hogy újra pasztázva nem lett attol hogy le lett gyalulva a gép :DDD

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#49369) Dhampir válasza gyépés (#49336) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm! :R

Ah, gondolom akkor az a Strix III a link listájában, amiről a korábbi hozzászólásban írtál.

A munka az első, és az akár egy erős workstation-el pompás dolog (de csak cégeknek érik meg a 600.000-1.000000 Ft-os mobil munkaállomás árak).

(#49370) KillHates válasza Kódos (#49368) üzenetére


KillHates
nagyúr

A virágokat az öltözőmbe kérném :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#49372) telefonmágus válasza Kódos (#49368) üzenetére


telefonmágus
senior tag

5000 alatt is van élet ??? :DDD

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#49373) KillHates válasza telefonmágus (#49372) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ott az igazi kihívás kihozni az optimális teljesítményt a gépedből, nem az amikor csak benchmark-okkal tudod megmérni, hogy mennyire erős a vasad.
Nagyon sokan boldogan és elégedetten játszanak olyan gépekkel, amiket a sznob gémerek már torrentezésre sem szívesen használnának...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#49374) matyee válasza kdavid23 (#49350) üzenetére


matyee
őstag

Én nem vagyok annyira híve a 4k-nak gaming notiben jelenleg, mert iszonyat hardverigényes és egy 15/17-es kijelzőn játék alatt ha vmi ultrán/high-on fut AA 16/8X az bőven elég. A másik, hogy szerintem gsync install elveszik, így gsync nélkül 4k-ban a 60 fps is alig lesz meg.

(#49375) Kódos válasza KillHates (#49370) üzenetére


Kódos
aktív tag

A virág az jár mindenkinek,persze neked is de már 1 napja spamelem a fórumszálat és hiába :D

Lehet a baj tényleg a csvel is,mert még mindig nincs se lowon,se high-on annyi fps-em mint a videóba a srácnak ezzel a géppel.még mindig nem.Igaz most mintha közelebb lennék a 144fps-hez de még mindig képtelen tartani az fps ott.De ritkábban is láttam egyébként 1000mhz alatti clock speed-et de még mindig láttam azért.Valami gubanc biztos volt de még most is van.ha letölt a cirka rainbow 80gb-akkor megnézem ott mert ott 1080p-ben 50% render scalinggel,lowon volt 90fps-em indor meg 120fps max.Még mindig nem az igazi,azt hittem tényleg jó lesz amikor le futattam a superpostiont és 2100 pontot értem el,mert valamiért eddig 1100 volt.

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#49376) Aljasvip válasza KillHates (#49373) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Én még olyanról is hallottam aki AMD-s lqptopot használ. Na az már tényleg az alja :DDD

(#49377) Kódos válasza KillHates (#49373) üzenetére


Kódos
aktív tag

i7 9700k-rx5700xt-röl váltottam notebookra a hordozhatosága miatt,és amikkel játszanék arra elég lenne egy scar 2is tekintve hogy van benne egy 144hz panel dehogy minek,mert eddig sehol nem használtam csak a windowsban.Ha mindezeket nézem jobban érzem magam hogy van egy hordozható "erőmüvem" amiben egy jó panel is van ha gamerkednék.Mindegy az én notebbokom egyenlőre egy rakat szar :DDD

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#49378) KillHates válasza Aljasvip (#49376) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az nem az "alja" hanem az már kész eretnekség!!!! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#49379) KillHates válasza Kódos (#49377) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ugyanezzel küzdött Hopolocampus (vagy valami hasonló nick-je van) egy i7-7820+GTX1080-al felszerelt Alienware-el; bőven kellene tudnia egy ilyen hardvernek a 120 fps-t (abban 120 Hz-es kijelző van) de az Istennek sem tudtuk kihozni belőle. Volt, hogy felugrott szépen, tartotta pár hosszúnak tűnő másodpercig aztn visszaesett 80-100-ra. Akkor ez volt ha a csupasz falat néztük 1 m-ről és akkor is amikor nagytotálban a pályát, tehát nem attól függött, hogy éppen mit renderel a gép, hanem valahogy az engine döntötte el mi van éppen.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#49380) Kódos válasza KillHates (#49379) üzenetére


Kódos
aktív tag

Lehet azért mondom,viszont most egy jó 1 óra Rust-ot játszottam nem tudod ismered-e vagy valaki azért az eleggé config zabáló,örülj ha egy 2080ti-al van fixen 144fps-ed viszont amit észre vettem hogy elég szépek az óra jelek 1200+ egészen 1700-ig viszont a gpu load max csak 60% volt proci pedig 20-30% hőfok viszont itt cpu-nál már 85-90C is volt.Ez a game nagyon zabálja a gépet.Csak tudnám itt ennél meg mért 50% közeli load van csak?Ha 0/24 100% menne biztos többe tudna mint 70-80fps

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#49381) Aljasvip válasza Kódos (#49380) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Nekem ez a Unity Engine-és játék egy pont rosszul megírt, egy-két szálas procis játéknak tűnik. Azért nem lesz több FPS mert CPU limit van, mert a k@ki motor nem használja az összes szálat.

Valami olyan normális játékkal kellene tesztelni mint pl SW Battlefront 2, Battlefield 5, AC Odyssey, Tomb Raider újabb részek (a 2012-es sztem egy okádék optimalizáció szempontjából).

Ilyen PUBG (aminek a menüje egy erősebb stressz teszt mint a játék maga) és hasonlóan színvonalas társai alapján ne ítélj meg egy laptopot se, ezek ilyenek és kész. :N

(#49382) Kódos válasza Aljasvip (#49381) üzenetére


Kódos
aktív tag

Van benne amit mondasz mert a rusttal nagy gondok vannak motor téren,csak fura hogy itt meg a gpu 50-60% megy max a proci meg 30% max.Agyf*sz :DDD Megnézem majd a rainbowwal még ma este,csak még mindig tölt.Kiváncsi leszek hogy tulajdonképpen elértünk valami változást vagy nem,mert ha ott is megint csak 90-100 fps-em van akkor nem mondhatjátok hogy a cs go túl gyenge gém és azért nem,a rust meg szar motorral van :K Én örülnék a legjobban mert egy i7 9700k 5700xt komborol váltottam,ami azért nem ez a szint :DDD

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#49383) Muerte válasza Aljasvip (#49381) üzenetére


Muerte
Topikgazda

"Battlefield 5, AC Odyssey, Tomb Raider"

Ezekben méginkább procilimit lesz.
Ha egy 1060 normálisan működik 1800MHz környékén, ~13K GS kell csinálnia Firestrike alatt,ebből kellene kiindulni jelenleg.Aztán mikor játékokban egyszerre kap terhelést a procival, és nem tudja néhol kihajtani a GPU-t vagy power limitbe ütközik,vagy hőfok miatt vesz visszább az órajelekből,akkor az már más téma megint.

[ Szerkesztve ]

(#49384) matyee válasza KillHates (#49356) üzenetére


matyee
őstag

Barmikor :) van egy folos 4k igzom... :D

(#49385) Kódos válasza Muerte (#49383) üzenetére


Kódos
aktív tag

Akkor a 11k GP score nekem nem normális?Akár lehetne azért azt vegyünk figyelembe hogy még mindig tulmelegedik a procim,amit biztos újra pasztázok,apropó nem tudjátok hogy ez a szerelő kit megfelelő lehet olyan munkákra hogy maximum egy paszta csere? [link] Ezt tervezem megvenni mert kellenek a kellékek telefon szereléshez is de ez elvileg jó laptop cserékhez csak nem tudom hogy a fejek jók pl a scar 2 hátuljához leszedéséhez...

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#49386) Mikulásbá válasza Kódos (#49385) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#49387) Muerte válasza Kódos (#49385) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Még mindig droppol egy kicsit,de már közelebb áll a normális értékhez mint ezelőtt.
Alapon is 12k+ kell tudnia,kivéve ha nem egy maxq 1060-ról van szó.

(#49388) Kódos válasza Mikulásbá (#49386) üzenetére


Kódos
aktív tag

Nincs raktárom,de annyiért jó vétel lenne

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#49389) Kódos válasza Muerte (#49387) üzenetére


Kódos
aktív tag

Elméletileg ez nem MaxQ kártya,mi okozhatja azt a kicsit?Én már csak is a proci túlmelegedésre tippelnék.

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#49390) Muerte válasza Kódos (#49389) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Firestrike közben mikor a grafikus tesztek mennek a proci csak malmozik,figyeld végig a GPU órajelet és a kihasználtságot,hogy mikor esik be,és nézd meg majd pl. 862mV/1700MHz-es görbével is,hátha stabilabb lesz.

(#49391) kdavid23 válasza matyee (#49374) üzenetére


kdavid23
aktív tag

Igazad van a hardverigényről... de amikor megláttam 751tm-emen 4k-n gtx1080-al 27-30 fps-el futni a Kingdom come del.-t maxon, nagyon oda lettem annó...

Dr. Dávid

(#49392) Kódos válasza Muerte (#49390) üzenetére


Kódos
aktív tag

Megnézem mára elég ebből már kiégek,ma még megnézem az r6-ot aztán reggel annak az eredményével meg azzal amiket most írtál megnézem a firestrike-ot.Köszönöm neked is a kitartó segítséged :R Korrekt forumszál,azért van ahol gy*kerek vannak :D

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#49393) matyee válasza kdavid23 (#49391) üzenetére


matyee
őstag

Én meg amikor megláttam a 60hz-et, attól lettem oda :) Olyannak jó, aki dolgozik rajta és néha szeretne játszani kis single playert. Akkor tényleg jó döntés egy 4k.

(#49394) wanted5


wanted5
őstag

Az mitől lehet, hogy IDLE-ben 1500 MHz-en megy a GPU? Ki van kötve monitorra, és tudom, hogy így csak az nVidia megy, de ha nem fut 3d alkalmazás, sőt gyakorlatilag semmi, akkor vissza kéne vennie nem?
Ezért megy mindig a rohadt venti és nem a szar paszta miatt... :W

(#49395) kdavid23 válasza matyee (#49393) üzenetére


kdavid23
aktív tag

a látvány nagyon megtetszett, nyilván a sebesség nem ragadott meg, sajnos mindenhol kompromisszumot kell kötni ...
Most épp Clevo pb51-en próbáltam AC Od.-ot 4k oled 30-40 fps ultrán, itt a gsync hiányzik csak, egyébként lélegzetelállító...

[ Szerkesztve ]

Dr. Dávid

(#49396) [-HERO-] válasza kdavid23 (#49395) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

En is 4k ban nyustolom a clevot, amiota megvan a monitor masban nem igen tudok gondolkodni en sem :)
Lehet sokat segit a gsync de nekem a jatek elmeny teljesen megfelelo, csak a hang... na azt nem tudom megszokni :D

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#49397) MR007RM


MR007RM
addikt

Na visszatettem az 1070-et miután próbálkoztam az alaplapi bios megváltoztatásával is. Meg tettem a bios menüből, töröltem a jelenlegit majd vissza mindent, nem segített.
Állítólag itt több dolog is lehet mi miatt nálam fel sem jött a p5200. Akár a vbios nem támogatja a vram márka fajtát, akár egy monitorozás mi felismeri az adott hardvert(bios,EC) és blokkol, nem támogatja az elavult chipkészletet.... egy 1080 max-q vbios majd még befigyel, ha szerzek. Optimus hiánya(ennél van optimus) lehet a legkisebb gond vga upgrade-nél. A lényeg ennél a vga-nál alaposan ügyeltek hogy csak az adott neki szánt gépben működhessen. Az SG folyamatos venti pörgést eredményez, a Peg pedig LVDS-nél kizárt. Ki kellett kapcsolnom az mxm portot a venti miatt egy auto bejelöléssel míg nem cseréltem hardvert.

A terv hogy a frissített rendszerem után megfigyelem van-e baja még a dvga-nak és ha van rámegyek egy hajszárító szerű pisztollyal(mást nem tehetek). Ha kell a ramokra is. :)

Ami viszont fáj, hogy cserélni akartam a cpu-t és észrevettem hogy a csavarnál ahol fellazítod hogy kivehesd az törött. Vagyis hiába fordítasz a lefogatásnál kinyit oldalra a cpu be van ragadva, az oldala meg fel van sértve, be van nyomva. Még jó hogy megy. Vajon ki itt a felelős! Gondoltam megnézem a kártyát egy i7-4700MQ -val, de így kimaradt.

Cseréltem a hátlapom a gyárira. Nélküle +20 fok is fellép gépindításnál.....van értelme a fedett lapnak. MX4-et nyomtam a cpu-ra és a gpu-ra is. Kap mindkettő némi uv-t és elleszünk amíg lehet, jobb a semminél. :R

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#49398) Gergello válasza MR007RM (#49397) üzenetére


Gergello
addikt

Nem kevés munkát beletettél ismét. :C
Lassan az út végére érsz ezzel a géppel. Öröm az ürömben, hogy legalább egy nagy kapacitású cpu ragadt benne.
Nem kezdted már el nézni, hogy mennyi lenne egy olyan gép, amibe jó a P5200 ? HP Zbook 17 G.. nem tudom pontosan.

(#49399) KillHates válasza MR007RM (#49397) üzenetére


KillHates
nagyúr

:DDD :DDD :DDD :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#49400) KillHates válasza Gergello (#49398) üzenetére


KillHates
nagyúr

De bizony az amibe belemegy a P5200! Csak beteg ára van: [link] :O :O

Mondjuk ezt az EGY hőcsövet hogy gondolták a 8850HK-ra?

Lehet, hogy Miki helyében nem kacsingatnék a Hp Z-Book felé és a Schrenker munkaállomása mellett tenném le a voksom :K Az rendesen bővíthető vas és van is normális hűtése és van kismillió mod hozzá az ALI-n :R Persze ha a WS70 projekt zsákutcába fut teljesen!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.