Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49601) kdavid23 válasza dragon11 (#49598) üzenetére


kdavid23
aktív tag

Clevo p-x széria, msi gt75 v. 76, asus acer csúcs gépei! De ha fontos, hogy minden komponens cserélhető legyen (cpu gpu ram hdd ssd kijelző wifi) akkor csakis Clevo P vagy x széria!!! Gari vesztés nélkül!!!

[ Szerkesztve ]

Dr. Dávid

(#49602) kdavid23 válasza gago1975 (#49600) üzenetére


kdavid23
aktív tag

ezzel a hűtés témával mindig az a baj, hogy alultervezett. Vékony gép, max q- cpu melegszik... járdalap max p - cpu melegszik... minden notiban... meg kell találni az egészséges hardver kombót!

Dr. Dávid

(#49603) gago1975 válasza dragon11 (#49598) üzenetére


gago1975
őstag

Szia.

Mikulásbá jóvoltából ki is derült hogy az előbbi, mivel a Zephyrus a ROG gépek csúcsa,
Ez azért erős túlzás, mert a ROG gépek csúcsa a ROG G703 Chimera, az állítás úgy igaz, hogy az Asus nál, a "vékony sexy" gépek közül az.

Ezek a super GPU-k Asus fronton illetve bármilyen fronton még nagyon újak, ezekről még semmi kiinduló teszt nincs.
Hogy ezekben az általad felsorolt gépekben, hogy fognak szerepelni egy 10750h vagy 10875h-al a jóég tudja.
Azt tudni lehet viszont, hogy sok "vékony" gépben pld. a G731-ben i7-9750h+RTX 2070-nél voltak bajok rendesen a hűtéssel.

Azt azért éremes tudnod, hogy egy új Zephyrus 17S bőven 1M felett lesz, tehát, ha ennyi az anyagi kereted, inkább az új Helios 700, MSI GT76 vagy Clevo X170 körül nézelődj.
Ezeknek gépeknek a hűtése, teljesítménye véleményem és mint Helios 700-as tulajdonosa mondom, sokkal jobb, sokkal kiegyensúlyozottabb.

(#49585) KillHates fórumtársunk tudna róla egy-két infót adni, neki egy Zephyrus GXR701-ese van i7-9750h + RTX 2080 max-q -val.

Én az Omen-t nem nagyon ismerem, de akinek itt van az inkább i5-9300h + 2060-al vette meg, mert az i7 már sok annak a hűtésnek.

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#49604) dragon11 válasza gago1975 (#49603) üzenetére


dragon11
aktív tag

Köszi a választ nektek! Mikunak is :))

Acert semmiképp nem veszek, soha, ha ingyen adnák sem kell.

Illetve szeretnék 10. generációs Intel i7 / i9 procit , SUPER kártyával .. több évre vásárolnám a gépet és szeretnék új, aktuális technológiába beruházni ... Wi-Fi 6 (ax) , Nvidia G-Sync, minimum 144Hz és FHD kellene..

Nemtudom az RTX sorozat 3. generációja ha megjelenik Augusztusban, mikorra kerülnek bele a laptopokba ...... tartok ettől picit.

HP Omen és ASUS Zephyrus között vacilálok 17" méretben..

Vennék 2db vákuum elszívó hűtőt a laptophoz, ami kiszivattyúzná a forró levegőt belőle, illetve aláraknék egy 22 centis CM 1 lapátos hűtőt, hogy a hideg bele is tdjon kerülni ..

[ Szerkesztve ]

(#49605) telefonmágus válasza gago1975 (#49603) üzenetére


telefonmágus
senior tag

KH Zephyrus S GX701GXR van neki,azon belül pedig a H6081R változat

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#49606) Mikulásbá válasza dragon11 (#49604) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

"Acert semmiképp nem veszek, soha, ha ingyen adnák sem kell."

Hűha,akármi is történt a múltban,az ilyen sztereotípiákat felejtsd el.Azóta sokat változott a világ,szinte percről percre.
Szerintem nem túlzás,hogy a mostani Acer gépek ott vannak a szeren nem csak gaming,de üzleti vagy akár konzumer téren is.
A mostani Helios 700 sorozat pedig az egyik legjobban sikerült hardcore gaming gépük.
A mostani csúcs gépükkel sem lőnél mellé-sőt! (nekünk gagoval "csak" sima 9.genes i7 és 2070 van,az nem is a csúcs)
Ha ennyire ragaszkodsz a legújabb eresztéshez,várd meg a friss Helios 700-at,10.genes CPU-val és 2080 Superrel.A külsejük szerintem ugyanaz marad,mint a mostani.
Pár napja tettem be róluk cikket ide.

(#49607) gago1975 válasza dragon11 (#49604) üzenetére


gago1975
őstag

Szívesen. :R

Acert semmiképp nem veszek, soha, ha ingyen adnák sem kell.

A saját szíved joga, hogy mit veszel, nem is akarlak meggyőzni :R , de azért nemárt tudni, hogy jelenleg a piacon lévő laptopok közül magasan a Helios 700-as az egyik legjobb, legmasszívabb, legjobb hűtéssel rendelkező BGA-s gép amit ma meg tud venni az ember. :Y :R
Ha még gyártanák az MSI GT75-öt akkor még azt is jó lenne, de sajnos abbahagyták a gyártást, a GT76-os pedig már nem G-Sync-es :W :W

Az is igaz viszont, hogy a Helios 700-as nehéz, töltővel együtt 5Kg, emiatt nem könnyű cipelni :O , de ha belegondolsz, hogy csak a réz hűtés annyi kg mint egy sima mezei notebook :Y , akkor az mindent elmond.

Ha hosszútávon gondolkodsz, akkor mindenképp várd meg a 30xx sorozatot.
Én se cserélem most még le a 700-ast, csak azért mert 2070s vagy 2080s kijött.
A 30xx-nél lesz majd a HDMi ultra, amivel 4K/120Hz-en G-Sync-el ......... valami brutális lesz.

Persze az Acer-nél is vannak számomra nem szimpatikus, gépek, mint pld a Nitro illetve a Helios 300-as, azokat az ellenségemnek se kívánnám, de van azért még 1-2 jó Acer mint pld munkagépnek a Concept 9, illetve gamer vonalon a Triton 900-as.

Én meg pont Asus-t nem vennék mostanában, (pedig van egy öskövület G751JT amit nagyon szeretek még a mai napig is) de ezek az újabb Asus-ok G531/731 egy nagy csalódás, véleményem szerint ha nemis öngól, de minimum kapufa lett.

HP Omen-ről meg nem tudok érdemben nyilatkozni, az tény, hogy ott a G-Sync, de......

A Zephyrus-t KillHates dicsérte, de nekem ott a billentyűzet volt ami megszokást kíván. Nekem olyan túl érzéketlen, de maga a gép gyönyörű, és neki 240Hz G-Sync kijelzővel van szerelve.

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#49608) dragon11 válasza Mikulásbá (#49606) üzenetére


dragon11
aktív tag

Nem fogok Acer gépet vásárolni, de köszönöm a részletes tájákoztatást :)

MSI GE / GS

-ez G-Synces, ugye ?

az MSI vagy az ASUS Zephyrus kijelzője a jobb? 300Hz tekintetében..
és szellőztetés/ventiben ?

:R :R

(#49609) gago1975 válasza dragon11 (#49608) üzenetére


gago1975
őstag

(#49608) dragon11MSI GE / GS -ez G-Synces, ugye ?

Nem, MSI csak a GT szériába tette bele a G-Sync-et (GT72/73/75) és az utolsó G-Sync-es MSI a GT75-volt.
Viszont ha megtartották a kiváló Chi Mei vagy a sharp igzo kijelzőket, akkor az pozitív. Azok kíváló kijelzők csak nincs G-Sync.
A GS széria viszont iszonyat melegedős gép. A GE sokkal jobb, (#49073) Djatis fórumtárunk GE65 9750+2070-el nyomja, illetve valaki itt a fórumon GE75 9750h rtx2080-al nyomja és az is nagyon jó. Jobbak mint a G531/731-ek

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#49610) Frawly


Frawly
veterán

Az, új, Ryzen-es Dell G5-ról mi a véleményetek? Megér ennyit? CPU és GPU hogy áll erőben az Intel 8750H, 9750H + RTX2060 kombóhoz képest, amit itt az általam keresett alsó ársávban ajánlottatok G5-ben múltkor?

Szerk.: nem gamer gépnek lenne véve, hanem linuxos mindenes laptopnak, de néha lemenne rajta egy kis Win10 + játék is, amiben hajlandó vagyok kompromisszumokat kötni, nem ragaszkodom a high/ultra és 1080p-hez sem. Főleg a kijelzőjéről nem találok semmit.

[ Szerkesztve ]

(#49611) echterion válasza Frawly (#49610) üzenetére


echterion
nagyúr

A szokásos hűtési nehézségekkel küzd ez a gép is, az erővel nem lenne probléma, de a trottyosjózsi nála is befigyel, némi vas talán segíthet rajta. Itt egy video pár játékkal, igaz, amd-s gpu-val, de a proci a kérdésed.

**********

(#49612) Frawly válasza echterion (#49611) üzenetére


Frawly
veterán

Nem, a GPU is kérdés. De ez a videó elég is, ezek alapján kerülendő. Műanyag, melegszik, throttlingol, kijelző erősen PWM-es, állandóan tearingel, durva backlight bleed alul. Cserébe rohadt hangos is, 52 dB, nem tudom ez minek felel meg, de elég soknak tűnik így ránézésre. Pedig nem vagyok csendességmániás, de múltkor pont a hűtési hangerővel fürödtem be egy Asus GL702CZ-nél, nem akarom ezt még egyszer eljátszani, hogy elviselhetetlenül hangos hűtésű gép legyen, ami mellett még agyba dugós fülhallgatóval sem lehet megmaradni, meg az albiban felkeltem éjszaka a lakótársakat két szobával odébb.

(#49613) echterion válasza Frawly (#49612) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát azért az ilyen tudású hardverekkel szerelt gépek általában hangosak, ez a gaming notikkal jár. Persze vannak fokozatok, meg ha zsebbe nyúlsz, azért találni csendesebb példányokat is, de ezerpárszáz font környékén nem igen fogsz. Talán ha veszel egy használt Predator 17x-et, aminek a procijára vasat teszel, azzal tudsz csendesebben is játszani, a kijelzője is jó és ekörül az ár körül még találhatsz ilyet esetleg garis pldányt is.

**********

(#49614) Frawly válasza echterion (#49613) üzenetére


Frawly
veterán

Oksa, kösz az infót, akkor inkább hagyom. Csak felcsigázott ez az új Ryzen, de ha ennyire ergya, akkor nem szivatom meg magam egy zsák pénzt kiadva. A videón nem tűnt hangosnak, mikor a fószer odatartotta a mikrofont, de videó lehet csalóka. Mondom, engem nem zavar, hogy hangos, hanem őrült hangos ne legyen.

Már pedig a 702ZC-re 60 dB-t írnak, ez a G5 52 dB, meg is van válaszolva a téma, nem hangos, szintén elviselhetetlenül hangos.

(#49615) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Sziasztok!

Egy gaming notebooknak meddig kellene hogy bírja az aksija?
Nemrég vettem egyet. MSI márkárjú. Nem játék alatt gondolom, csak mondjuk böngészés mellett. Vagy youtubeozás alatt.

Értem a csíziót.

(#49616) echterion válasza Frawly (#49614) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem a Ryzen a szar, hanem a hűtés nem erre a procira való. Ez alatt a hűtő alatt az intel hasonló tudású procija szintén lefőzné a kávét.

(#49615) Nuada herceg: Gépfüggő, az enyém 3-3,5 órát bírja.

[ Szerkesztve ]

**********

(#49617) KillHates válasza telefonmágus (#49605) üzenetére


KillHates
nagyúr

Oszt ezt maga honnét tugggya ilyen pontosan? ;) :DDD :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#49618) KillHates válasza Nuada herceg (#49615) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egy- másfél óra.
A nagy Alienware 45 percet bírta már csak fél év után.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#49619) Nuada herceg válasza echterion (#49616) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Köszi! Akkor az úgy nem nagyon korrekt, ha szinte negyed óráig bírja csak? Szinte látom ahogy számol vissza az akku töltöttség jelző. Van amikor több százalékot is megy le egyszerre. Jó, nem energia takarékos üzemmódban van, meg a fényerő maxon. De akkor is kevesellem ezt az időt. Meg volt amikor kb 60%on volt, aztán kikapcsolt, mikor bekapcsoltam azt mutatta hogy le van merülve. Gyanítom, hogy valami baja lehet, de mondom hátha ez a normális! :DDD

KillHates akkor még a végén kiderül, hogy lehet ez a normális. :D :(

Kéne egy kicsit tesztelgetni.

[ Szerkesztve ]

Értem a csíziót.

(#49620) fordjee válasza Frawly (#49614) üzenetére


fordjee
aktív tag

Az Omenem melegszik, mint minden gamer laptop hasonló kategóriában, viszont a gpu 60-70 fokos és szerintem tök halk. Sokszor elgondolkodom hogy le kellene cserélni, kipróbálni valami mást, de aztán sokszor ez az egyik ok hogy marad, hogy nem hangos egyáltalan. Latva hogy némelyik milyen brutálisan süvít. Én fejhallgató nélkül játszogatok, ezért is fontos hogy ne üvöltsön.

fordjee

(#49621) wanted5 válasza Nuada herceg (#49619) üzenetére


wanted5
őstag

Csak úgy bekérdezel egy ilyet konfig meg bármilyen info nélkül. Szerinted honnan kéne tudnia bárkinek is? Az hogy bármi mennyit megy akkuról függ a hardvertől, az akku méretétől, az elhasználódás mértékétől stb.
Rakj fel egy hwinfo-t, az mutatja mennyire van elhasználódva az akkud, azután lehet gondolkozni, hogy az a szar és cserélni kell, vagy vmi szoftveres gond lehet.

Pl. az én gépem elmegy 8 órát is akár, egy fullos preadator vagy alieanware meg szerencsés esetben 2-t. És "GAMER" mindegyik. Szóval hogy msi GAMER géped van nem sokat mond.

[ Szerkesztve ]

(#49622) Frawly válasza echterion (#49616) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt én is így értettem, hogy nem a Ryzen ×4r, hanem a gép. De ahogy olvasom, az összes Ryzen mobilprocis gép, ami mostanában kijött, meg van nyomorítva valamivel. Kicsi TDP miatt powerthrottling az U-s szériánál, gyengébb kijelzőt és hűtést tesznek bele, mint az intelesbe, 2 RAM foglalat helyett csak 1, stb..

Frawly (#49614): az Omenről én is olvastam, hogy jó széria, de az nem az én árszintem, legalábbis nem újonnan. Mondom, nekem azzal sincs bajom, ha süvít, de mikor már nem tud mellette megmaradni senki, akkor nem ízlés kérdése, hogy kinek mi az ingerküszöbe, hanem akkor objektíve használhatatlan. Már pedig ez az 52-60 dB az pont a süvítős kategória, ami mellett nem fogsz tudni megmaradni, még fülessel sem.

(#49623) Nuada herceg válasza wanted5 (#49621) üzenetére


Nuada herceg
őstag

:R

Értem a csíziót.

(#49624) gyépés válasza Frawly (#49622) üzenetére


gyépés
aktív tag

Ezeknél a gamer notiknál max. venti mellett 50-52 db szokott lenni a zajszint. Ez van, így tudják lehűteni a hardvert, vagy még így sem. Az 52-höz képest a 60 iszonyú sok, az egy másik liga. Az 52-t már fülessel nem hallod, de azért a szobában a többiek nem fogják élvezni. Ha találsz jó hűtésű gamer notit 50 db alatti zajszinttel, ne tartsd magadban én nagyon kíváncsi leszek rá. :)
Mondjuk asszem valamelyik Zephyrus csak 48 db volt, de cserébe 9x fokos volt benne az i7, meg asszem 2060 volt még benne. Talán Mikulásbának volt ilyen...

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#49625) Apollo_21 válasza gyépés (#49624) üzenetére


Apollo_21
addikt

Mindent lehet hűteni, csak az akku üzemidő rovására megy:(

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#49626) gyépés válasza Apollo_21 (#49625) üzenetére


gyépés
aktív tag

Vagy inkább a méret rovására. Ha 10 centi vastag lenne a notebook, csendes lenne és hűvös, csak nem vinnéd sehova. :)

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#49627) gyépés válasza Apollo_21 (#49625) üzenetére


gyépés
aktív tag

Vagy inkább a méret rovására. Ha 10 centi vastag lenne csendes volna meg hűvös, csak nem vinnéd sehova. :)
Az akksi nem annyira számít, nem nagyon tervezik arra ezeket a gépeket, hogy akksiról játszol. Elvileg tudsz, de leszabályoz egyből, cput, gput, meg akksiról jobban is melegednek, és így is kb. egy órát szenvednek végig. Emellett kb. mindegy lenne, hogy mennyit fogyaszt a venti. Akksiról csak netezgess, meg videózgass, minden másra ott a tápcsatlakozó. :)

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#49628) gyépés válasza gyépés (#49626) üzenetére


gyépés
aktív tag

Hát, ezt hogy küldte el félkészen, törölhető, elnézést...

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#49629) fordjee válasza gyépés (#49624) üzenetére


fordjee
aktív tag

Omen 9300h, rtx2060, 50 db alatt van szerintem. 1650-el asszem 45 db a tesztek szerint.

fordjee

(#49630) fordjee válasza gyépés (#49627) üzenetére


fordjee
aktív tag

Pár napja elkezdtem játszani a Far Cry New dawn-al, ultra grafikán van mindig és mintha szaggatott volna. Játszottam tovább és nem olyan volt mint szokott lenni, döcögött, szaggatott. Kiléptem, vissza, ugyanolyan. Nah mondom írok ide, hogy mi lehet a gond, erre kiírta hogy 15% alatt az akksi :) Nem volt bedugva a tápkábel..

fordjee

(#49631) fordjee


fordjee
aktív tag

Ha már az Omennél tartok, hozzáértők véleménye?
[link]

fordjee

(#49632) Ubul86 válasza fordjee (#49629) üzenetére


Ubul86
őstag

acer nitro 7, 1660ti, i7 9. gen, 45 dba...de csak mert 99%-os procin van :D ha feljebb veszem, akkor 50-52 között ugrál a mérő.

Természetesen nagyon szivesen csinálok videókat ami ugyan nem releváns, de talán segít eldönteni hogy kinek mit jelent a hangos egy-egy venti fordulat mellett

(#49633) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Üdv ismét!

Tegnap, vagy tegnap előtt kérdezgettem itt akku üzemidővel kapcsolatban.
A hardware info program letöltése után ránéztem mit ir.
Jól látom, hogy elég szar állapotban vann?
3 hónapos laptopról van szó.

Értem a csíziót.

(#49634) echterion válasza Nuada herceg (#49633) üzenetére


echterion
nagyúr

Hagyd pár napig futni, mert nekem is elég szarnak jelezte a zsír új laposomban az akkut, de pár nap után már belátta, hogy jó még az az akksi. Gondolom, a pontos diagnosztikához idő kell neki, hagy futni a háttérben.

**********

(#49635) gyépés válasza fordjee (#49629) üzenetére


gyépés
aktív tag

Tényleg jó halk, i5+1650 konfig 41 dB a notebookcheck szerint. :)
Mondjuk azt írják legtöbb helyen, hogy az i7-et már nem nagyon bírja. Halk marad, csak az i7 thermal trottlingol, meg 98 fokos. Lehet undervolt meg új paszta megoldja, akkor tényleg best buy, de ezt olyan tudja megmondani, aki már csinált ilyet ezzel a géppel. KillHates esetleg... :)

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#49636) gyépés válasza Nuada herceg (#49633) üzenetére


gyépés
aktív tag

MSI-nek van battery calibration utility progija, lehet az észhez téríti.

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#49637) RM007 válasza Nuada herceg (#49633) üzenetére


RM007
addikt

Jó hogy mondod csak úgy ránéztem én is. 3 év után, látszólag teljesen feltöltve.

Ez talán magyarázatot ad miért nem bírja mostanság a lapos az összterhelést, már pár hónapja. Nem lesz olcsó újat vennem.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#49638) wanted5 válasza RM007 (#49637) üzenetére


wanted5
őstag

Minek kéne új? Ha asztali gépként használod, akkor felesleges. Inkább új gépre rakd félre...

(#49639) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

8 hónapos a kicsike.Mikortól cserélik garanciában?

(#49640) RM007 válasza wanted5 (#49638) üzenetére


RM007
addikt

Addig nem lesz új gép míg a hibára rá nem jövök és meg nem oldom. Jó ez utazgatni is. A dedikált gpu-t lekapcsolom és már van üzemidőm.
Új gép meg nagy eséllyel már valami asztali lesz teljesítmény ár arány miatt. Megasztán meghibásodás esetén is könnyebben boldogul vele az ember.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#49641) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Köszi a válaszokat. Akkor hagyom pár napig.
Az msi programot töröltem. Egyszer csináltam akku kalibraciot. De előtte is, meg utána szarakodott. Volt olyan, hogy még 60%-on jelezte az aksit és egyszer csak kikapcsolt. Belapcsoltam, már teljesen le volt merülve. Vagyis azt mutatta. Többször is volt ilyen. Töltő nélkül pár percet nem tudott menni. Gyanakodtam a laptop hűtő/tartó akarmire is. 4 venis, világítós. Usbrol kapja az áramot. Azt sem dugom már be utóbbi pár alkalommal. Azóta nem kapcsol ki hirtelen a gép. Meg állítgattam is. Szóval nem tudom hogy mi a helyzet.

Értem a csíziót.

(#49642) fordjee válasza gyépés (#49635) üzenetére


fordjee
aktív tag

I5-el is meleg, járt már KH-nál a laptop. A teszteken ott nagyon fasza volt, de játék alatt továbbra is 95-98ig is felmegy a max. hömétséklet. Az átlag persze jóval kevesebb. Így én is turbo boost nélkül használom, így max. 71-72 fokos a proci. Tervezem újra elvinni, de sztem megvarom amíg újra kell pasztázni, egyelőre jó így, megy minden maxon.
Sajnos az Omenek nem best buyok, akarmennyire is szeretem😀 viszont vannak jó tulajdonságai, ami másnak nincs, az egyik, hogy halkabb mint az átlag. Megnézem majd turboval.

fordjee

(#49643) RM007 válasza Nuada herceg (#49641) üzenetére


RM007
addikt

A tápegység bemeneti dugasz minden rendben? Nekem volt olyan hogy rádugtam, de nem csatlakozott rendesen, merült, és egyszer csak nézem az aksi szinte teljesen lemerülve. Ki-be húzgáltam, nem adott töltést.
Az aksi a gép áramellátása szempontjából akkor is fontos, ha közben tápról használjuk. Nálam legalábbis besegít strapás helyzetekben. Játéknál az is kell, onnan is húz szépen.
Más kérdés nálam valami miatt nem kap elégséges áramot a cucc.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#49644) FLD1987 válasza Nuada herceg (#49633) üzenetére

2019.04.24-én vettem a Dell Latitude 5491 (N005L549114EMEA_A) laptopot és nem romlott az akkumulátor, mert kb. 10%-os volt a vásárlás napján is az elhasználódás mértéke és 1 év 2 hónapos korában is kb. 10%-os az elhasználódás mértéke.
Beteszek erről képet.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#49645) Nuada herceg válasza RM007 (#49643) üzenetére


Nuada herceg
őstag

A töltővel semmi gond. Tölt szépen. Meg amikor töltőn van, akkor hibamentesen működik. Szóval az tényleg rendben van. Amikor csak akkurol megy akkor van gond. Bár most már nem kapcsol ki, csak hamar merül. Persze ez szubjektív, de szerintem 20 percet alig bír ki. Sima netezes alatt.

FLD1987 a tiéd jól bírja. :) Meg jó állapotban is volt vételkor. Bár ezt sem tudom, hogy mi az elfogadott.

Na mindegy, csak infókat próbáltam gyűjteni, mert nem értek ehhez.

Értem a csíziót.

(#49646) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem 1-2%-t javult (kivettem majd betettem) :DD

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#49647) frame120 válasza Nuada herceg (#49633) üzenetére


frame120
tag

Szerintem addig cseréltesd ki, amíg garanciális. Ez 3 hónap után botrányosan rossz. Ráadásul ha jól látom 60% körül volt hogy kikapcsolt, ez meg kimondottan tarthatatlan.

Nekem a gép átvételekor volt 6% körüli wear level, most szűk 2 év után 10.6%. Annyi, hogy én általában használom az asus battery health charging progit(lehetne ilyen minden gyártónál, mert hasznos cucc), amivel be lehet állítani meddig töltse az akksit, ha folyamatosan töltőn van. Az év nagy részében csak 60%-ig engedem, hogy ne használódjon annyira. Most töltöm csak maxra, hogy van ez a villámlós idő és akksiról is használom.

(#49648) Huntszy


Huntszy
tag

Sziasztok!

Hosszú távú tapasztalataim következnek egy Asus ROG GL552JX-el.

A laptopot még 2015-ben vásároltam. Mivel akkoriban több helyen "laktam" párhuzamosan, de játszani szerettem, pénzem meg annyi volt amennyi a fentebb említett gamer vasra esett a választás.

Első években szépen kiszolgált de később egyre jobban kezdtem érezni az SSD hiányát. Sebaj, lévén, hogy van benne m.2 slot ez gyorsan megoldódott. Bár csak SATA interfaces SSD-t tud fogadni hiába az m.2 csati. Ezt mikor kinéztem még nem tudtam, nem voltam elég figyelmes. Következőkben más óvatosabb voltam.

A másik, hogy a laposban lévő 950M elég hamar elkezdte az öregedés jeleit mutatni. A vásárlás évében még minden friss gamet vitt maxon kb (azért mindennel nem próbáltam). Két évvel később már lecsúszott a mid kategóriába az új megjelenéseknél. De hát ilyen ez az M-es szakma. Nem tudom, hogy a mai MaxQ meg stb designok mennyire időtállóak PC-s testvéreikhez képest. Nincs tapasztalatom velük (azóta már stabilizálódott a hol lakom tartósan, szóval PC-re váltottam).

Ami viszont a napokban derült ki (mivel, hogy a gép még napi használatban van párom keze alatt) és kiverte nálam a biztosítékot (ezért is vagyok itt, leírni) az a laptop hűtésében választott 1-1 megoldás hosszú távú következményei.

Szóval adott a gép ami élete első 3 évében hű társamként látta el a tanulós/netezős/játszós gépet egyben. Meg is felelt neki. Majd 2 éve megörökölte ugye párom. Ő szintén net/filmek/játék vonalon használta. A gép egyre csak lassabb lett. Hiába az SSD ment rá új win 2x is 2 év alatt (nekem 3 év alatt egyszer sem kellett cserélni). Próbáltam pátyolgatni de láthatóan sokkal lassabb volt mint korábban. Ez a hétvégén csúcsosodott ki. Hosszú idő után először párom úgy döntött, hogy kockul egy kicsit. Korábban én is és ő is tolta a gépen a Minecraftot. Persze az a játék minden gépet képes megenni de azért ésszerű grafikai beállítások mellett egy átlagos világban anno simán hozta a 120 FPS-et nekem, páromnak is később bőven a 80+ kategóriában. Nem csak használat közben látszott a lassúsága a gépnek hanem az FPS is stabil 15-20 között volt. Számomra már a játszhatatlan kategória. Át is hussantam, hogy akkor gyors gyógyítás következik. Átnéztem a lemezeket C majdnem tele, D tele. Nem volt kedvem gyomlálgatni u.h gyorsan ami kellett mentettük és gyalultam le a gépet. Gondoltam magamban hamarabb újra rakom frissen a gépet minthogy a régit takarítgassam.

Régi Intel Pentium II-es gépemre hamarabb feltelepült a WinXP anno minthogy erre a gépre a win10 most. Itt már gyanús volt, hogy hardveres lesz a gond. Persze az SSD nem egy top tier kategória benne de azért nem gondoltam volna, hogy 3 év alatt megkotlik (pláne úgy, hogy az elmúlt 2 évben jóval kevesebbet volt használva). Nagy nehezen felment rá a win, de a login animáció nyeklik nyaklik, explorer (mármint a file nem az internet :DD ) alig nyílik meg stb. Valahogy leszenvedtem egy ChrystalDiskMark-ot de teljesen normális értékei voltak. Ami viszont megütötte a szemem, hogy hiába küzd a gép nem ment a CPU kihasználtság 10% fölé. Itt már elkezdett gyanús lenni, hogy hó-hó. Oké, hogy idle-ben alig pörög de mikor nyitogatom a dolgokat (és láthatóan küzd velük) akkor miért nincs spike? Gyorsan CoreTemp-et le. Látom is, hogy 800 Mhz-en throtlingol a CPU miközben majdnem 90 fokos.

Á, hogy takarítást kér. Furcsa, hiszen 1.5 éve sem volt a teljes szétkapás, portalanítás, újra pasztázás stb és az elmúlt 1.5 évben tényleg csak ritkán vette elő párom. Na mindegy, láttunk már karón varjút. Kapjuk szét.

Amikor szedtem ki az alaplapot láttam, hogy azért a hűtőbordáknál vannak procicák, dugult. Ami persze okozhatja a jelenséget de azért máskor is fogadott már ez az állapot mikor szétszedtem mégse throtlingolt non-stop 800Mhz-en előtte.
Ami gyanús lett, hogy amikor a heat sinket csavaroztam volna le az alaplapról 1 csavar hiányzott és a maradék 7-ből pedig 5 szabadon forgott mikor csavartam volna (4 csavar a cpu négy sarkában 4 pedig a gpu sarkaiban. Laptopokban gyakorian egy közös heatsink volt ami ment a fanhoz és torkollott oldalt a hűtő bordákba).

Mint kiderült a 8 kis csavar ami rászorítja a heat sinket a lapkákra és rögzíti az alaplapon 8 kis menetbe futnak bele amik nem részei az alaplap nyákjának, egyszerűen csak rá voltak ragasztva. Az évek alatt ez a ragasztó elengedett és a menet csavarostól, heatsinkestől szabadon elállt az alaplaptól. Csak a maradék hős két darab csavar tartotta (1 CPU-nál 1 GPU-nál) ami arra elég volt, hogy ne mozduljon el a rézcső. Ahhoz már viszont kevés, hogy leszorítsa azt, rá a lapkára. Emiatt a réz és a lapka kupakja közé levegő került, hiszen kcsit elállt tőle, amiatt a jól szigetelő levegő nem engedte lehűlni a lapkát plusz szárította a pasztát is ami kb homok szárazra is száradt, tehát még tovább csökkent a hőleadő képessége a kupakoknak.

Szóval innen is üdvözlöm azoknak a kedves embereknek bizonyos családtagjait akik úgy gondolták, hogy jó lesz ragasztóval odarögzíteni azt a menetet ami a heatsinket fogja az alaplapra (ami alap esetben ugye feszül rá valamennyire, hogy jó legyen a fizikai contact a réz és a kupak között tehát a menetben állandóan van egy kis felfelé irányuló mechanikai feszültség), ahelyett, hogy forrasztották volna vagy egybe építették volna a nyákkal vagy valami. Quick fix volt, hogy én is odaragasztottam. Pillanatragasztóval mert az volt itthon. Közben reménykedtem benne, hogy nem vezeti az áramot ezzel zárlatozva a menet közvetlen közelében lévő egyéb dolgok forrasztási pontjait. Szerencsére így volt. De szerintem ez a pillanat ragasztó se lesz örök érvényű. Idővel egyenként újra el fognak engedni. Újra levegő fog jutni a kupak és a réz közé. Újra gyorsított ütemben ki fog száradni a paszta és újra egyre jobban throtlingolni fog a CPU és egyre lassabb lesz a gép.

Mindezt úgy, hogy hardveresen az i7 4720HQ még mindig kiváló. Az összeszerelés után throtling nélkül simán futott rajta az új rendszer. Minden azonnal történt. Játékban visszatért a 100+ FPS stb. Tehát még ha a 950M-es VGA egyre inkább a végét is járja ha új játékokról van szó, CPU fronton a gép még évekig hiba nélkül elkavirnyálna mint netes/filmes/MC-Sims-Divinity gép (kb ezen a tengelyen kockul párom ha teszi). 8 gb ramja mellett ráadásul még egy üres slot is van benne szóval később ha már naagyon kevés lesz a 8 gb benne simán lehet duplázni (mert már ma is el tudna viselni 16gb-t de a fentebb említett dolgokra azért még kb elég).

De mindezek ellenére gondban leszünk ugye hiszen Damoklész kardjaként lebeg a laptop fölött a silányan rögzített heatsink és emiatt a thermal throtling problémája. Nice job Asus.

Mint nem teljesen IT analfabéta (de azért nem is PC szervízes szakember) alig jöttem rá a hiba valós forrására, miközben valszeg a hiba az elmúlt 2 éveben fokozatosan alakult ki (minden egyes elengedő rögzítéssel egyre rosszabb hőelveezetés, egyre erősebb állandó throtling). Hányan lehetnek azok akik egyre jobban panaszkodnak, hogy már megint eltelt egy újabb év, megint kijött egy újabb win patch és megint lassabb lett a gépük. Miközben lehet, hogy valójában nekik is csak a silány ragasztások adják meg magukat és egyre jobban throtlingol. Mindezt azért, hogy alaplaponként valaki 10 forintot spóroljon hiszen ragasztani olcsóbb mint forrasztani. :W

[ Szerkesztve ]

(#49649) frame120 válasza Huntszy (#49648) üzenetére


frame120
tag

Pff ne b*ssza már, hogy az ragasztva van a lap felületére... Konkrétan 0ft-ba kerülne, ha peremes lenne és a túloldaláról lenne átnyomva, akár ragasztóval rögzítve, hogy ne essen ki ha nincs benne a csavar.

(#49650) KillHates válasza Huntszy (#49648) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jézusom, ez van amikor otthon bütyköli a júzer a gépét :O :DDD !
Azok forrasztva vannak!!! Szerintem minél hamarabb juttasd el szakemberhez! Speciális eszközzel vissza kell forrrasztani a csavarfészkeket.
Nem az Asus hibája, hogy kitörik pár év után a csavarfészek, hanem a bzui EU-é, akik kitalálták, hogy ólommentes forraszanyagot kell használni, az meg olyan rideg, hogy ennyit bír. Ez sajnos a BGA alatti forr5asztásokra is jellemző. Hiszen a piacgazdaság lényege ez; menjen hamar tönkre valami és kelljen újat venni :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.