Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15501) Medocsabi válasza echterion (#15498) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ha nem indiszkrét a kérdés,menniyért ment el végül? :)

(#15502) Darth_Revan válasza echterion (#15498) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ha már drága új gépet veszel 1 dologra mindenképpen figyelj: minimum 120 hz-es panel legyen benne !!
Eg és föld a különbség 60hz és 120 hz között, főleg ha a hw 60 fps fölé tudja nyomni a teljesítményt.

(#15503) Muerte válasza Mike... (#15494) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha frissebb driver is jó akkor: [link]

(#15504) echterion


echterion
nagyúr

Köszi mindenkinek. Nem sürgős a dolog, ki szeretném várni a legjobb vételt, mert azért mégiscsak hosszabb távú döntésről van szó.

(#15499) RM007: Naná, alap, hogy csinálok egyet. :))

(#15500) buherka: A helios 300-at is próbáltam, az elég műanyagos volt, de ha utána nem hozza ki hátulról és mutatja meg az eladó a G9-est, akkor az is tetszett volna. De a G9 után nyilván nem volt valami szimpi. Én G5-öst néztem ki magamnak, 1080-as kicsit túlzás lenne nekem, de sajna annak az ára is 500k felett van, amennyiért már azért AW-t is kapnék kintről.

(#15502) Darth_Revan: No igen, 120 Hz. 500k körüli kategóriában ez annyira nem jellemző sajnos.

(#15501) Medocsabi: Nem titok, SSD nélkül 250k, Mike... fórumtársunk vette meg.

**********

(#15505) madstunt válasza Darth_Revan (#15502) üzenetére


madstunt
addikt

Azert nagyon fugg attol is, hogy mit akar.
A 120Hz-es panel inkabb csak a porgos multi shooterekben jelent eg es fold kulonbseget IMHO

(#15506) echterion válasza madstunt (#15505) üzenetére


echterion
nagyúr

Olyat biztos nem fogok játszani, nem köt le az a stílus.

**********

(#15507) Darth_Revan válasza madstunt (#15505) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Korokre osztott rpg-n kivul azert mindenhol latni a kulonseget.
Nem jatszok cs vagy overwatch-al, de megse tudnek mar 120hz ala mennyi miutan lattam a kulonbseget.
Jah meg persze G-Sync is alap.

(#15508) Fücsök007 válasza madstunt (#15505) üzenetére


Fücsök007
őstag

Így van, amennyiben maga a panel nem rendelkezik túl nagy válaszidővel (szürkéből szürkébe), úgy egy 60Hz-es panel is elég nem pörgős játékokhoz. :K Az egyenletes fényerőeloszlás és a képminőség viszont annál inkább számít, továbbá 75-80Hz-re lehet is húzni megfelelő programmal bármilyen noti panelt. :C
Egyedül az 1440p-es panelek kis kínálata a probléma ma már, FHD/4K panelből van elég választék bármihez. :B

(#15509) Darth_Revan válasza Fücsök007 (#15508) üzenetére


Darth_Revan
veterán

A jelenleg meg legjobban hasznalt 60hz-es G-Sync LG panelek tobbseget 75hz-rol 100hz-re lehet huzni frameskip nelkul. Modern jatekok fel is ismeri!, de regebbiek nem.
Es hiaba a Nagy valaszido, mar 75hz->100hz kozott latni kulonseget.

(#15510) Darth_Revan válasza echterion (#15506) üzenetére


Darth_Revan
veterán

echterion: En ugyan az uj 144hz-es Asus laptopra varok, de ha 500k korul kellene most vennem gepet, akkor jelenleg ez a best buy: ASUS ROG GL702VS-BA119

Amik miatt ajanlott:
- 7700HQ CPU
- GTX 1070 vga-val erezhetoen jobb lenne a jatekelmeny (nem mindegy hogy 50 fps vagy 70 fps)
- 120 hz-es G-Sync IPS panellal ugyanolyan kepkockaszam mellett is szemmel lathatoan simabban futnak a jatekot mint egy 60hz-es panelen (G-Sync nelkuli panelt meg alapbol felejtsd el meg az elavult 60hz-es panelek eseteben is)

Igen, 60k-val tulmegy a tervezett koltsegveteseden, DE megeri ezt az extrat! Ha max 1 evre tervezel akkor eleg 1060-as gep elavult 60hz-es panellal, de ha hosszutavon nem akarsz par honap/EV mulva hatalmasat bukni es anyazni amiert egy jatek diavetites, akkor az Asus-t valaszd (vagy valami mast gtx 1070-el).

Teszteltem mar GTX1080 laptopot 60hz-es es 120hz-es panellal (utobbibol teszteltem TN panel mellett az ebben a laptopban szereplo IPS panelt is) es mar szintetikus teszt (Fire Strike) alatt lehetett latni a kulonseget.

Es kozel nem igaz az hogy 120 hz-es panel csak "kantorsztralyk es overwaccs" alatt ad lathato hatast. Nem. Bedobsz pl egy Rise of the Tomb Raidert vagy Dead Space-t egymas melle helyezett 60hz es 120hz panelekre es amint meglatod a kulonseget, mar nehez lesz visszaterni 60hz panelra ;)

Sajnos azonban egyetlen hatranya van ennek a gepnek amit javaslok. Ebben az arkategoriaban MINDEN gepet ujra kell pasztazni, gyartotol fuggetlenul (meg a draga Alienware gepeket is), de ez kulonosen igaz erre az Asus-ra. Gyari pasztaval 90C fole is kepes menni a cpu jatek alatt. Folyekon femmel ujrapasztazva azonban jelentosen lehet ezen javitani (-20-30C).
Van itt kollega aki tud ebben segiteni :)

[ Szerkesztve ]

(#15511) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#15510) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem tudom,haragszol rá,hogy ilyen gépet ajánlasz neki?"L"-es Asus gépek nem ajánlottak komolyabb játékra,ha megnézed a vastagságát,nem is kell több.Pláne egy 1070-es kártyát nem fog bírni hűvösen tartani.
Pasztától függetlenül sem.
Ha ilyen hardver kell,legalább 1070,akkor mélyebbre kell nyúlni a zsebben.Az viszont igaz,ha hosszabb távra gondolkodik az ember,akkor pláne legalább ilyen kell.

(#15512) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#15511) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ujrapasztazas utan teljesen korrekt a homerseklete. [link]
Gyari pasztaval is inkabb csak a CPU gazos.

[ Szerkesztve ]

(#15513) spanglee001 válasza Darth_Revan (#15510) üzenetére


spanglee001
addikt

én is a 144es asusra várok :B ha minden jól megy meg kell adják a hitelt kövihónapba, és remélem elérhetővé is válik hamarosan. ha mégsem akkor lehet valami alternatívát keresek, mert nem erősségem a várakozás :O

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#15514) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#15512) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Megnéztem ezt a videót,egy laikus biztos meg tudja csinálni otthon. :U

(#15515) Mikulásbá válasza spanglee001 (#15513) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem elég a G752VSK?Hidd el,nem rossz gép. :K

(#15516) Tufa_ válasza Mikulásbá (#15511) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Elkepeszto hogy pontosan egy eve vettem a Clevo laptopomat (1070, 6820HK, 16GB)es jelenleg kb dragabbra jonne ki ha ujra megakarnam venni ugyanolyan/hasonlo felallasban... :U Tavaly ilyenkor azt hittem hogy ez a gep mara mar majdnem teljesen elavult lesz..

[ Szerkesztve ]

(#15517) Mikulásbá válasza Tufa_ (#15516) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Teljesen elavult-az azért elég durva lenne.A mai napig egy 980M is bőven elég sok játékra.

(#15518) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#15514) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hat aki meg sosem csinalt ujrapasztazast annak valoban gaz. Azt meg ne is emlitsuk hogy ha jol lattam, akkor a videoban a sracnak szerencseje volt, mert aramot vezeto pasztaval es puszta kezzel ugy dolgozott, hogy az akkut nem huzta ki;)

(#15519) echterion válasza Darth_Revan (#15510) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi az ajánlást, de a GL szériától kiráz a hideg. Full műanyag, a deaign nem jön be, plusz ugye nem egy világbajnok hűtése van. Az 1060 azért van célkeresztben most, mert a 980m már régi, nem igazán lehet garis 980m-es gépet kapni, az 1070 meg kicsit túl erős lenne nekem már. Mostanában csak GTA V és WoW megy, új jatékot nem is tervezek egyenlőre venni, tele vagyok 2-3 éves címekkel, amikkel nem játszottam még. Valahogy egy igazi gamer gépre se lenne igazán szükségem, de mindenképp újítani szerettem volna, ezédt is adtam el az AW-t. És azért szeretnék valami gamer gépet, mert nem akarok egy hónap múlva csalódottan túladni egy kevésbé gamer gépen, mert megbántam, hogy nem vettem egy komolyabb masinát.

**********

(#15520) Mikulásbá válasza echterion (#15519) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Hamarosan megjelenik a Dell 7577,lesz 1060-as is(ismerve az elődjeit,a hűtéssel sem lesz gond),itt már a full HD is IPS lesz.Én várom,érdekel a gép.

Valószínű ezek a variánsok lesznek :
Display: 15.6 inch IPS 1080P 0r 4K 60Hz Display options (Optional: Tounch Enabled)
Processor: Intel Core i5 7300 HQ or Intel Core i7 7700 HQ
RAM: Upto 16 GB 2400 MHz DDR4 Expandable upto 32 GB
GPU: Nvidia GTX 1060 with 6GB VRAM or Nvidia GTX 1050 Ti with 4GB VRAM or Nvidia GTX 1050 with 4GB VRAM
Storage: Upto 512 GB M.2 PCIe SSD
Ports: 1 x HDMI 2.0 port, 3 x USB 3.1 Gen 1 Type-A ports with PowerShare support in one of them, 1 x USB 3.1 Gen 2 Type-C™ (10Gbps) Thunderbolt 3 port with support for upto 40 Gbps Thunderbolt and DisplayPort, Kensington lock slot, 2-in-1 SD (UHS50) / MMC slot, RJ-45 port, 3.5mm Headphone/Mic Combo Jack.
Wi-Fi: Integrated 802.11 a/b/g/n/ac
Bluetooth: Version 4.2
Battery: 56 WHrs, 4 Cells (Fast Charging)
Webcam: HD Webcam
Weight: ~ 2.65 Kgs (GTX 1050) or ~ 2.85 Kgs (GTX 1060) (With specific configurations)
OS: Windows 10 Home

(#15521) buherka válasza Darth_Revan (#15512) üzenetére


buherka
addikt

Nézem ezt az vidit (21:43-nál) és látom a vékonyítás átkát.
Az a venti milyen kis vékonyka egy ilyen izmos belső hardverhez. A lamellákról nem is beszélve...
A Predator-ban kb kétszer ilyen vastag van. :B

Van is légszállítása...

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#15522) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Mikulasbá: GTX 1060 Max-Q dizájnnal ? Isten ments! GTX1060 önmagában sem nagyon erős, de ezt még tovább butitani? Jajj!

buherka: az teny, de a Predatorban gyengébb a kijelző és e mellé még 100k-val drágább is. Vékonyka de mégis normális pasztaval ugye milyen szép munkát végez? Asus minőségre figyel inkább míg mások gyengébb minőségű hutest úgy javítanak hogy minél több hocsovet meg rezbordat adnak hozzá. Jól tapadó felülettel a CPU és GPU -n is sokat lehet javítani. Zephyrus szetszedo videót nézzél meg hogy az milyen vékony :)

echterion:
"És azért szeretnék valami gamer gépet, mert nem akarok egy hónap múlva csalódottan túladni egy kevésbé gamer gépen, mert megbántam, hogy nem vettem egy komolyabb masinát."

Hát kb most is ezt csinálod. Attól még hogy regebbi játékokkal jatszanal azért még nem kell alább adni. 120 fps mellett futó játék teljesen más élmény mint a 60 fps mellett futó.

GTX1060 hosszútávra kevés. GTX 1080 meg elmondasod alapján sok lenne, GTX1070 pont az arany közép út.
De ennyi erővel GTX1050Ti is elég neked, GTA5 low-on elmegy azon is :))
Ha nem akarsz vásárlás után azon gondolkodni, hogy "Mi lett volna, ha?" akkor GTX1070 alá ne add. 120 hz-es panelt nem említem, mert azt addig nem kivannad amíg nem láttad milyen.
És ennyi pénzért csak full műanyag gépet kapsz. Sőt, a legújabb MSI csúcs laptop is full műanyag...
tl;dr: az általad említett "kevésbé gamer gép" a GTX1060. MaxQ laptopot meg almodban is felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

(#15523) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#15522) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Hol látod,hogy a 7577-es Max-Q-s?Rendben,megtaláltam.Ezt eddig nem is figyeltem.akkor szerintem is felejtős.
Ha most,akkor legalább 1070 legyen-ebben egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#15524) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#15522) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Az lemaradt hogy külföldről úgy vegyél laptopot hogy vállalok a következményeit !
1 év alatt több tucat nagy értékű laptop mozgott nálam és vannak történetek.

buherka: [link]

[ Szerkesztve ]

(#15525) Dhampir válasza Darth_Revan (#15524) üzenetére


Dhampir
félisten

hogy vállalok a következményeit !

Eszerint hozzád lehet küldeni, ha valami gond van a géppel? :D

(#15526) Darth_Revan válasza Dhampir (#15525) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Autocorrect ftw :))

(#15527) echterion válasza Darth_Revan (#15522) üzenetére


echterion
nagyúr

1060 kevés. Nem tudom, most az gondolom, elég, mert a 970m is elég volt. Lehet, hogy másképp fogom gondolni kicsit később, hagyom érni a dolgot. Elkapkodni semmiképp sem szeretném.

Külföldi vásárláshoz: az AW-met onnan vettem, rendben ment a dolog, igazából gari se volt már rá, de nem bántam meg. Pláne, hogy hogy van az pl. hogy cseh barátainknál egy bő százassal olcsóbb a Predator, mint itthon. Oké, csak két év garival, de akkor is, a legolcsóbb G5-ös is "akciósan" 560ezer forint az Acer shop-ban. Ekkora difinél még a cseh bill-t is lenyelem (vagy megcsináltatom west-tel). :))

**********

(#15528) Mikulásbá válasza echterion (#15527) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

EZ még mindig jó ár ezért a gépért és ez tényleg gamer gép-még ha nem is a legcombosabb.

(#15529) buherka válasza Darth_Revan (#15522) üzenetére


buherka
addikt

Nekem ez a kijelző is tökéletesen megfelel. Biztos jobb egy 100Hz+-os. De ezért biztos nem váltanék.

Azt az Asus-t amit linkeltél annak azért van konzumer beütése.
A Predator azért az valóban Gamer kategória a szememben és úgy is van megtervezve.
Szóval nem hiába az a 100k különbség, meg ugye csak 3 év gari van a Predatorra....ez sem mindegy.

Zephyrus-t néztem már. Nekem tetszik az a gép amúgy. Lehet hogy egy fasza pasztával az simán vállalható.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#15530) Darth_Revan válasza echterion (#15527) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ha 970M elég volt, akkor miért adtad el?

Azt az alza nem küldi külföldre, tehát 3. emberen keresztül kell intézni. Mi van ha elveszti a posta vagy a futár ? Mi van ha egy hibás modellt kapsz (30% az esélye hogy pixel hibás a kijelző )? Acer nemzetközi garanciát ad arra a modellre ?

Ha beüt a baj akkor futhatsz a pénzed után.

Ezért ha ragaszkodsz külföldi géphez, akkor csak olyan bolt aki ezen a téren mindent intez.

[ Szerkesztve ]

(#15531) Darth_Revan válasza buherka (#15529) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hat ha 100hz-en használod akkor valóban nem biztos hogy megéri a csere a kinlodast de akinek még nincs ilyen annak nem kérdéses a választás.

Amúgy ez a 120hz+gtx 1070 kombo is olyan mint évekkel ezelőtt az 1920x1080-ra váltás volt, sokan akkor úgy gondolták hogy "hülyeség, bőven elég az 1280x720 felbontás és hülyeség váltani!" :DDD (na jó talán nem annyira, de érted a célzást)

Ar/érték téren kétségtelenül a linkelt Asus a nyerő. Ennél lentebb adva olyan kompromisszumokat kell kötni hogy ha élőben látná az ember mit hagyott ki akkor megbanna.

[ Szerkesztve ]

(#15532) echterion válasza Mikulásbá (#15528) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, láttam én is korábban, de 970m-ről 970m-re váltani mégiscsak fura lenne, nem? ;]

(#15530) Darth_Revan: Hogy miért adtam el? Mert venni szeretnék egy újat. :P Szeretnék egy picit jobb teljesítményű, új, illetve garis gépet venni. AW a fő célpont, de még meg kell győznöm magam, hogy enélkül a formavilág nélkül nem tudok meglenni. Ezután futottam össze a Predator-ral, ami ebben segített, aztán rájöttem, hogy árban nem járnék vele jobban itthon. Az Asus G szériát csak képeken láttam eddig, az is tetszik, de sokkal kevésbé, mint az előbbi kettő.

Pozsony nincs olyan messze hozzám, semmiből nem tart elmenni oda érte, mert a szlovák Alzában is van. De egy hétvégén egy kirándulás a családdal Prágában és meg is tudom venni. A lányom még úgyse járt ott. A gari meg ha szlovák is, nem gond, odaáig nem tart semmiből elvinni, ha nem nemzetközi, de ezt nyilván még megkérdezem Acer-éktől.

**********

(#15533) Mikulásbá válasza echterion (#15532) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jogos,az előzményekre nem figyeltem.
Akkor egy jó kis G752VSK és a gondod pár évre meg lesz oldva. :U

(#15534) Darth_Revan válasza echterion (#15532) üzenetére


Darth_Revan
veterán

De Istenem, felejtsd már el azt a GTX 1060-at :DDD
Akkor már inkább ez: [link] De ezt is úgy hogy 100hz-re húzod a gyári 60 (75) hz-rol a G-Sync-es LG panelt.

Szóval akkor jelenleg 2 gép van ami szerintem neked szoba jöhet:
- Szlovakiabol az Acer 520k-ert 100hz-re húzott panellel (sok régi játék szoftveres tuning mellett nem fogja látni , csak az edid-bol kiolvasott 75hz-et, de ami látja az érezhetően simábban fog futni)
- az Asus Magyarországról 560k-ert gyári 120hz panellel

Az Asusban lévő Kaby Lake CPU picit gyorsabb mint az Acerben lévő Skylake cpu de játék alatt jelentéktelen a különbség.

Amint linkeltem Acer abban van SSD is, SSD nélkül gamer laptopot manapság már ne vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#15535) echterion válasza Darth_Revan (#15534) üzenetére


echterion
nagyúr

Majd megpróbálom. :D
SSD van itthon egy 512-es, ha nincs a gépben, amit veszek, akkor az megy bele.

**********

(#15536) petterinho83


petterinho83
csendes tag

Sziasztok!

Elméletileg csütörtökön megjön a G752 a tracking szerint :Y

Mivel szervizes megküldte a teszt eredményeket és 85 Celsius volt a CPU stressz teszten pasztázás után ezért CPU feszültséget szeretném csökkenteni a tartósság érdekében. Szerencsére a GPU max terhelésen is 75 Celsius volt azzal szerencsére nem lesz gond.

A CPU típus: Overclockable and Unlocked 6th generation Core i7-6820HK 2.7-3.6GHz Quad core processor.

Az Undervolting témában ha esetleg adnátok valami kapaszkodót,vagy hasznos linket az megköszönném, illetve egy tippet, hogy melyik szoftvert használjam.

Köszönöm!!

(#15537) bandras54 válasza petterinho83 (#15536) üzenetére


bandras54
aktív tag

Intel extreme tuning utility

Youtube kereső:
CPU undervolting

(#15538) Rellind válasza Darth_Revan (#15522) üzenetére


Rellind
senior tag

"De ennyi erővel GTX1050Ti is elég neked, GTA5 low-on elmegy azon is"

Elmegy az komolyabb beallitasok mellett is :DDD

(#15539) echterion válasza Rellind (#15538) üzenetére


echterion
nagyúr

De nem fix 60 fps-sel. Vagy 120-szal, ha 120-as a kijelző.

**********

(#15540) Rellind válasza echterion (#15539) üzenetére


Rellind
senior tag

Jaaaa :D

(#15541) RM007


RM007
addikt

Mi ez a pangás? A mai nap egy új laptop sem került bejelentésre?

Unatkoztam nyomtam egy új mérést. Új cpu lefokozva(alaplapi bios miatt) és vga, ami viszont kicsit fel fűtve(100/300), mert megtehettem, és ez alapján egy jelenlegi stabil beállítás melletti pontszám. Ez nálam a max 980m -nél. Így használva (gyári bios-szal) ebben a laptopban ezt a gyilkos fogyasztású vga-t. Elmondhatom még 80 fok alatt szerepel hosszabb használat mellett, és e-fölé már nem megyek. Ez a "kis" tuning játékok alatt észrevehető, vagyis megérte.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#15542) echterion válasza RM007 (#15541) üzenetére


echterion
nagyúr

Még megy a matek. Most ott tartok, hogy megér-e nekem kb. +100k pénzt az, hogy AW-m legyen megint. Van egy-két opció a képben, van köztük Predator és G752, sőt, egy 1070-es Predator is akad, az már mondjuk 500k lenne. Nehéz döntés, na. :))

**********

(#15543) KillHates válasza RM007 (#15541) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szuper! Bár én nem erőltetném a GPU tuningját, mert így is eléggé a penge élén táncolsz... :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#15544) KillHates válasza echterion (#15542) üzenetére


KillHates
nagyúr

Megéri...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#15545) [-HERO-] válasza echterion (#15542) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Azt nem tudom hogy az Aw megeri e a plussz 100k-t.
Viszont az y720 vetelnel csak egy dolgot bantam meg bar mas opcio nem volt, az a 1060.

Egy 2560x1080 as moncsit hajt a lapos, es bizony mar most keves, arrol nem is almodok hogy a 144hz-et egyaltalan kihajtja.

Szoval ha most vehetnek akkor min a 1070 lenne amire beneveznek.
Kb 4 evente szoktam lapost cserelni, szerintem most hamarabb kell majd es nem az y720 hibajabol.
Pusztan keves lesz a vga.

Persze ez 1 velemeny.

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15546) Mikulásbá válasza [-HERO-] (#15545) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ezért is vettem már most 1070-el lapost,pedig külső monitor nincs-nem is akarok.Így egy darabig meg lesz a játékélmény. :B

(#15547) [-HERO-] válasza Mikulásbá (#15546) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

En se akartam monitort venni, elotte sem volt, de egyszeruen olyan aron adtak hogy meg kellett vegyem :D

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15548) echterion válasza [-HERO-] (#15545) üzenetére


echterion
nagyúr

Én nem akarom négy évig használni, amit majd veszek. Max. 2-2,5 év, amit nálam lesz, aztán eladom és másikat veszek. Ismerem magam, úgyis ráunok ennyi idő alatt. :))

**********

(#15549) RM007 válasza echterion (#15542) üzenetére


RM007
addikt

Én meg lassan már annyit költök erre a sza....-ra, hogy abból már ki jöhetett volna egy új mai felső kategóriás laptop. :U Kínából lovasfutár szállít nekem még némi ramot. Sajnos ami van abból mindig szeretem kihozni a maximumot. Ha már lúd akkor legyen kövér. :D

(#15543) KillHates: A cpu esetében van egy limit (power limit thottling), egy határ amit levédett, meghúzott a gyártó ilyen-olyan okból, amit nem lehet átlépni, mert visszaugrik, visszaszabályoz egy általa maximumra fogyasztásilag (teljesítményileg). Hiába van megfogva a hőfok, rövid idő után korrigál. Erről olvastam és láttam youtube videót. Viszont a gpu esetében ilyet nem látok. Én húztam egy határt melegedés terén, ne lépjen egy szintnél feljebb hosszabb használat során sem. Na most ha más tényező is van akkor szívás. A tápom immáron 230W, de vajon a lapos fel tudja-e használni azt a többletet ami eredetileg nem neki szántak? És az a plusz terhelés, fogyasztás, amit nem látni és érzékelni, nem tesz-e kárt valahol az alaplapon, azt nem tudom.
Egyszerűen csak azt fújom mint a többiek.....ami van az sosem elég. :DDD
A határt nem tapasztaltam ki, vagyis mit bírna még, nem mentem feljebb, és nem is fogok. :N Még annyi, napi max 1-2 órát ha használom túrbón, azt sem minden nap. Szóval nincs nagy gyilkolászás.

Egyébként már nézegetem a lehetséges utódot egy 1080-as vga személyében keresvén, de még nem látom. És bizony addig jó az nekem. :)

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#15550) spanglee001


spanglee001
addikt

úgyláttam van 2k 120hz kijelzővel szerelt 17" alienware gép. de nem találom milyen válaszidős a kijelzője :F
és a másik kérdés ez tobiitrack működik szemüveges embereknél is?
eddig a gt73 volt kinézve, de hogy a chimera jobb lesz és olcsóbb számomra hihetetlennek tűnik, de legyen úgy kivárom a kövihónapot :B mondjuk a hangjáról nem találtam infót csak hogy 10wattos, de gondolom a régebbi assusok szintjét hozza, mert melóhelyen a kamera csak lát, de hangot nem vesz fel, tehát fülest nem nagyon használhatok, csak holttérben, de akkor megvan az esélyes hogy megkérdezik hol vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.