Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15301) Medocsabi válasza Freddycom (#15299) üzenetére


Medocsabi
addikt

Hát Én a helyében nem mókolnám,mert a végén egyáltalán nem megy majd...

(#15302) RM007 válasza Medocsabi (#15301) üzenetére


RM007
addikt

Mondasz valamit. :) Óvatos vagyok, nemsokára lesz még egy rendszer hdd-m, vagyis egy teljes másolat mindenről, annál kicsit bátrabb leszek. Plusz van jelenleg biztonsági mentésem is.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#15303) echterion


echterion
nagyúr

Most már kezdek berágni nagyon erre a fos win10-re. Visszaállította az Nv driveremet a 353.54-esre... :W
És persze nem is megy játék alatt csak az intel fostaligája.

**********

(#15304) RM007 válasza echterion (#15303) üzenetére


RM007
addikt

Nekem is visszaállította a 385.28 -ast a 382.05-re. Elhiheted mi lehetett az első gondolatom, de szerencsére a kártyám működik. Mindössze a játékok őrültek csak meg, de ha újrateszem megszűnik a gond.

Mind windows módban ablakban és akadozva akar futni, a GTA 5 is. Viszont most nem rég újonnan feltettem a Prey-t és rendesen megy mint ahogy kell. Úgyhogy nem tudom nálad mi kavarhatott be ilyen csúnyán. :U

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#15305) echterion válasza RM007 (#15304) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez után a manőver után remélem, már nem fogja lenyomni. Most őjraraktam a win-t, aztán meglátom, mi lesz.

**********

(#15306) conqver válasza echterion (#15305) üzenetére


conqver
aktív tag

Így is működik a beállítás :R

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#15307) redbulz válasza conqver (#15306) üzenetére


redbulz
tag

Kedvenc módszerem, így tényleg qssol :D

(#15308) echterion válasza conqver (#15306) üzenetére


echterion
nagyúr

:DDD

**********

(#15309) redbulz válasza redbulz (#15271) üzenetére


redbulz
tag

Gamerke firestrike :)

[link]

(#15310) Medocsabi válasza redbulz (#15309) üzenetére


Medocsabi
addikt

Csak megvetted :) grat hozzá!

(#15311) redbulz válasza redbulz (#15309) üzenetére


redbulz
tag

@Medocsabi csak rossz helyre böktem :)
Eleget tököltem :) még több mint két év gar is van rá, így már mertem megvenni :) Ezek tényleg jól össze vannak rakva, nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#15312) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok, Asus G56JR CN145D típusú gépem van, 3 éve, 2014 szeptemberében vettem, Eddig semmi probléma nem merült fel a géppel kapcsolatban. A kora miatt az akkumlátor teljesen elhasználódott, ezért mindig hálózatra kell kötnöm a gépet. Ma délben is hasonló volt a helyzet, be volt dugva a töltője, és belerúgtak a gép tápjába, ezért kicsúszott a csatlakozó a portból, és a gép azonnal kikapcsolt. Valószínű, szinte biztosnak tartom hogy a meghibásodást vagy a hirtelen áramkimaradás, vagy az alaplap megrántása okozta. A touch paden és a billentyűzeten vettem észre eddig, hogy periódikusan nem érzékelik a mozgást, illetve a billentyűk leütését. USB-n csatlakoztatott egérrel és billentyűzettel ez a hiba nem áll fenn, és kipróbáltuk két operációs rendszer alól, és mindkettőnél hibás volt, driver letörlését követően sem oldódott meg ez a probléma. Tudtok segíteni ezzel kapcsolatban, mi lehet a probléma? Hardveres gondról van szó, ugye?

(#15313) Muerte válasza ZTE_luky (#15312) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szoftver hiba nem tud ilyet produkálni.A tápcsatlakozót meg lehet mutatni egy szakembernek,de én már nem sok esélyt adnák neki a helyedben hogy megjavul. :(

(#15314) ZTE_luky válasza Muerte (#15313) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

a tápcsatlakozónak semmi baja, minden működik a billentyűzeten és a touch pad-en kívül.

(#15315) Muerte válasza ZTE_luky (#15314) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Tudom hogy nem a tápcsatlakozó okozza,mert a jelenség tipikus alaplapi probléma,csak azért nem ártana megnézetni hogy nagyobb baj ne legyen,mert lehet félig ki van már az is szakadva.Ha nagyon meg lett rántva maga a gép is akkor lehet hogy csak kontakthiba,az lenne még legkisebb baj.

[ Szerkesztve ]

(#15316) KillHates válasza ZTE_luky (#15312) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nézd meg milyen frekvencián megy a processzorod.
Jobb esetben a tápcsati aljzat lett kontakt hibás olyan módon, hogy érintkezik, de nincsen meg a megfelelő átfolyó áram és a gép baromi gyorsan váltogat a belső energiagazdálkodási sémák között.
A rosszabb esetben a multikontrollered (EC kontrollered) lett oda, talán javítható, mert azt baromi körülményes cserélni, mert össze van fűzve a BIOS-al és a KBC-vel.
Ha gondolod keress meg privátban...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#15317) ZTE_luky válasza KillHates (#15316) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Köszönöm szépen a választ, semmit nem csináltam vele, és most úgy tűnik hogy jó lett, fogalmam sincs hogyan :)

(#15318) Fücsök007


Fücsök007
őstag

HP Omen 15 noti bemutató. :))
Ilyesmi lesz az új HP Omen X noti is. :K

[ Szerkesztve ]

(#15319) echterion válasza Fücsök007 (#15318) üzenetére


echterion
nagyúr

Egészen baráti hőmérsékletek egy ilyen vékonyka géptől. Az a logo mondjuk nekem nem tetszik, nélküle jobban bejönne a gép, amúgy egész kecses darab.

**********

(#15320) Muerte válasza Fücsök007 (#15318) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A HP most nagyon összekapta magát [link] :K ,személy szerint nekem ez a design már kicsit sok,de amúgy nagyon rendben van,látszik hogy van benne munkaóra és próbálják a lehető legjobbat kihozni belőle.1 év múlva kiderül majd a személyes tapasztalatokból hogy mennyire sikerült ez nekik :)

(#15321) Fücsök007 válasza Muerte (#15320) üzenetére


Fücsök007
őstag

Így van, végre van már konkurencia ebben a kategóriában is. :K Ha jönne egy ilyen laptop AM4-es foglalattal, az pöpec lenne. :D

(#15322) Muerte válasza Fücsök007 (#15321) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Haggyad má' azt az AMD fétised abba! :DDD Szerintem Te szereted azt ha fáj ;]

(#15323) Fücsök007 válasza Muerte (#15322) üzenetére


Fücsök007
őstag

Pedig neked is érdeked lenne, hogy legyen AMD procis gamer noti az ASUS ROG STRIX GL702 típus mellett. Egyrészt végre nem lenne monopol helyzet, másrészt fejleszthető később a proci. Gyanítom az Asus kap később konkurenciát Clevo és MSI notik formájában, ha jól fog fogyni a noti. ;)

(#15324) KillHates válasza Muerte (#15322) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sicc! Hagyjad hadd vegyenek minél többen AMD-s gépet! (Kézdörzsölőszsidószmájli) :D :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#15325) [-HERO-] válasza Fücsök007 (#15323) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Itt nem hiszem hogy beszelhetunk versenyrol.
Ha az amd joval jobb arral jott volna az intelnel vagy nvidianal akkor igen.
Az oke hogy proci teren van olyan felhasznalasi kor ahol jobb ar ertek aranyu a procijuk de az pont nem a gamer vonal es nem a gamer notebookok.
Az nvidia meg amd versenyrol meg aztan tenyleg felesleges beszelni mert itt semmilyen verseny nincs.

Ebben a formaban nem hiszem hogy eget rengetoen jo ar/ertek aranyu amds gepekkel jonnenek ki a gyartok.

De persze aki verbeli amd-s annak ezek a dolgok nem szamitanak :)

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15326) Muerte válasza [-HERO-] (#15325) üzenetére


Muerte
Topikgazda

7970M óta nem csináltak egy értelmes mobil vga-t,pedig eltelt 5 év azóta...A nagy hittérítés hogy majd a GCN meg a DX12 így -úgy,reszkess NV, ez lefutott dolog,az ígéretekből semmi sem lett,a GCN elérte saját korlátait.Szénné feszelt,húzott Vega most nagy nehezen utolérte az 1080-at 1 év késéssel, ráadásul drágábban és jelentős túlfogyasztással.Sajnos egyelőre semmiféle versenyről nem lehet beszélni asztali cuccokban sem,nem hogy mobil vonalon.A hab a tortán hogy bugmentes drivert írni az 10 év óta egy elérhetetlen fogalom számukra.

(#15327) Fücsök007 válasza [-HERO-] (#15325) üzenetére


Fücsök007
őstag

De nem azt írtam, hogy AMD-s GPU-val szerelt gép érdekel, csak AM4-es foglalatos legyen. Már most is lesz szeptembertől az említett Asus notiból GTX 1060-nal szerelt változat. Továbbá fejleszthető lesz a proci, ha netán arra van szükség később, bár ehhez MXM 3.1 foglalat is jó lenne, de úgy tűnik MXM-es notiban csak a Clevo és az MSI lehet érdekelt. :( Egyébként noti szinten nézve nem rosszabb a ryzen 5-ös 6 magos proci, mivel a nem asztali i7-es procikat nem lehet nagyon tuningolni értelmes hőfokok mellett, szóval 4-4,2GHz körül megáll a tuning, úgy meg gyakorlatilag ugyanannyit megy a két proci a rosszabbul skálázódó játékok alatt. Multiban, jól skálázódó játékoknál és stream alatt pedig egyértelműen győz a ryzen. ;)
Muerte75: Így van, VGA oldalon már évek óta csak néhány speckó szoftvernél jó az AMD, játékoknál nem. Függetlenül attól, hogy olykor minimum FPS-ekben jobb időnként az AMD az RX480/580 kártyák esetében, de sajnos nem túl jó hozzá a fogyasztása, ami mellé jön a driverek kiforratlansága is.

[ Szerkesztve ]

(#15328) Fücsök007 válasza Muerte (#15326) üzenetére


Fücsök007
őstag

Annyit azért megjegyeznék, hogy egy kínai cég 2000 jüanért árul szabvány MXM3-as RX 480-at itt, ami ár alapján versenyezhetne a GTX 1060-al, ha normális driver lenne hozzá. Bár a Polaris kártyák sem támogatják már az LVDS kijelzőket (ahogy a Pascal kártyák sem), tehát moddolás után működhetnének csak. :(

(#15329) Muerte válasza Fücsök007 (#15328) üzenetére


Muerte
Topikgazda

He erről van szó,ez még a 780M-mel se tud versenyezni [link]

(#15330) Fücsök007 válasza Muerte (#15329) üzenetére


Fücsök007
őstag

Azt nem írtam, hogy ez nem a 95W-os példány, hanem sima 150W-os asztali GPU-t raktak szabvány MXM3B nyákra, de még kiforratlan a szoftver hozzá, pár hónapja létezik csak. Amennyiben menne vele az asztali driver, úgy sokat javulna az AMD mobil fronton is, de ez a modderek és a fanatikusok eredménye lenne, ha egyáltalán összejön.

(#15331) Bluesummers válasza Fücsök007 (#15318) üzenetére


Bluesummers
őstag

A rossz Ómenből vajon sikerül-e későbbiekben jó Áment kovácsolniuk?
Mondjuk csak a szám jár, sohase teszteltem HP Omen gépet, mindig túl voltak árazva.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#15332) KillHates


KillHates
nagyúr

"A hab a tortán hogy bugmentes drivert írni az 10 év óta egy elérhetetlen fogalom számukra."

Ezen könnyesre röhögtem magam!! :D :D :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#15333) Dhampir válasza Fücsök007 (#15327) üzenetére


Dhampir
félisten

VGA oldalon már évek óta csak néhány speckó szoftvernél jó az AMD, játékoknál nem

Azért az Nvidia sem mindenható. A Steam-es Metro 2033-at nem lehetett elindítani, PhysX és minden egyéb fent volt, ami kellett hozzá. Ilyesmibe AMD alatt nem futottam bele.

Újabban Linux alatt is inkább az Nvidia problémás, már jobb nyílt driver érhető el hozzá, mint Nvidiára.

(#15334) madstunt válasza Muerte (#15320) üzenetére


madstunt
addikt

Nekem a legelső, haswelles, penge design volt ami az omenek közül megjelenésre bejött, az azutáni El Cheapo, a jelenlegi meg elég verpistike design a szememnek

(#15335) Swiftmendi


Swiftmendi
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy létezik e 7-8" körüli gamer netbook? Néhány éve volt egy razer próbálkozás ha jól emlékszem.

(#15336) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Most,hogy a win letiltotta a rivaturnert,mivel monitorozzátok a játékokat?

(#15337) Mikulásbá válasza Medocsabi (#15336) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A 7-es bétát tedd fel hozzá,az jó.

(#15338) Bluesummers válasza Swiftmendi (#15335) üzenetére


Bluesummers
őstag

Nintendo Switch :DDD

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#15339) madstunt válasza Bluesummers (#15338) üzenetére


madstunt
addikt

+1

(#15340) kojoo


kojoo
csendes tag

Hellósztok!

Egy ismerősöm szeretne valami gamer setupot összerakni, ebben kérném tanácsotokat.
Az álombéli elképzelése, hogy van mondjuk egy 2-in-1, max. 15.6"-os laptopja, amit ő kényelmesen tud hordozni , majd ha hazaér, rácsatol Thunderbolt 3-an keresztül egy external GPU-t és azon gémel (Fifa, Overwatch, Doom, később Destiny 2).
A fő gond, hogy az ilyen laposokban általában U-s proci van, ami valószínűleg hamar elhasalna, de a HQ-sokban meg van dedikált GPU(+ a hűtés), ami meg magát a laptopot nehezíti meg.
Én mondtam neki az AW 13-at, de arra azt mondja hogy ronda.
Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?

(#15341) Muerte válasza kojoo (#15340) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Esetleg egy kis edzés,hogy 3-4kg ne okozzon gondot?

(#15342) PR0JECTNR56 válasza kojoo (#15340) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Vegye elő a jobbik ízlését és nézze meg az Alienware gépet mégegyszer, elég menő kis gép az.

(#15343) Bluesummers válasza kojoo (#15340) üzenetére


Bluesummers
őstag

Pl: [link]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#15344) Pocok256 válasza kojoo (#15340) üzenetére


Pocok256
veterán

Aw 13 R3 a legjobb ilyen célra ezért vettem én is.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#15345) Swiftmendi válasza Bluesummers (#15338) üzenetére


Swiftmendi
tag

Csak windows érdekelne, konkrétabban wow, diablo, poe.
A mérete azért kell hogy be csempészhessen a gyárba, csak nem tudom hogy létezik e ilyen ketyere...
bár lehet android felé kellene nézelődnöm, monitor az van a gyárban

(#15346) Bluesummers válasza Swiftmendi (#15345) üzenetére


Bluesummers
őstag

11" volt a legkisebb gamer notim.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#15347) Medocsabi válasza Swiftmendi (#15345) üzenetére


Medocsabi
addikt

Csak egy szubjektív vélemény: Ha olyan helyen dolgozol,ahol ilyen gép használata nem megengedett,hogy fogsz rajta játszani úgy hogy senki ne vegye észre? :U

(#15348) Swiftmendi válasza Medocsabi (#15347) üzenetére


Swiftmendi
tag

A közvetlen kollégáim le se sz@rják, hogy mivel ütöm el a szabadidőm vasárnapi túlóra közben, amikor nincs bent a csopvezünk

Bluesummers
Melyik volt az a noti?

[ Szerkesztve ]

(#15349) spanglee001 válasza Swiftmendi (#15348) üzenetére


spanglee001
addikt

attól jobb vagyok kicsit, változó helyen melózom 24órákba feltétel jótérerő a mobilnetes ping miatt, és konnektor ha nincs nem megyek :DDD

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#15350) vhooper válasza spanglee001 (#15349) üzenetére


vhooper
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani 250 ezerig laptopot? Koliba fogom vinni, ott lesz heti 5 napot, aztán hozom haza. Lehetőleg IPS matt 15,6-os kijelzős legyen, főleg Dota 2-vel, World of Tanks-el játszom, nem baj ha nem viszi max beállításokon,de azért élvezhető legyen. Mellette neteznék,filmeznék, zenét hallgatnék, szóval ilyen multimédiás gépként használnám. Ha ebben az árban lehetséged, nem bánom ha van SSD, ha nem akkor max utólag bővítem, olvasó nem kell bele. Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.