Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16901) AMDPista válasza Pocok256 (#16900) üzenetére


AMDPista
tag

15,6"

(#16902) Muerte válasza AMDPista (#16899) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!

Nekem az a javaslatom hogy gondolkozz tovább,sőt nézzél tesztvideókat,olvass el sok tesztet és ha majd lesznek konkrét gépek képben,akkor segíthetünk mi szól mellette és ellene,pro/kontra.
Ha használt gép is szóba jöhet,akkor nyilván egy magasabb minőségű gépet tudsz venni 500-ból.
Azt is neked kell tudnod milyen erős konfig kell a te igényeidhez.Ezzel így nem lehet mit kezdeni,hogy beírod van 500 pézem és gépet akarok...

[ Szerkesztve ]

(#16903) echterion válasza Pocok256 (#16898) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha megvetted, akkor jó arra a célra, amire használod. Nem csak kiváló meg "trash" van. Engem csak ezek a szélsőségek zavarnak abban, amit mondasz, mert attól, hogy pl. háromcsavaros a felfogatás, még nem "trash", csak messze nem tökéletes, mert működik így is a gép, nálam most már throttlingmentesen. Ezzel szemben a pasztára jogos a "trash" jelölés, mert annak cseréje nélkül valóban rosszabb a gép teljesítménye.

**********

(#16904) Ellis- válasza formula01 (#16897) üzenetére


Ellis-
csendes tag

Én tegnap raktam fel a fall creator updatet, a frissítési segéddel és utána jött elő, előtte semmi ilyet nem tapasztaltam. Szóval 100% az új update az. Rollbackelj vissza az 1703-as ra.

(#16905) Muerte válasza Ellis- (#16904) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Egyedüli járható út volt számomra a win10-zel kapcsolatban hogy nem engedtem felrakni neki a creatorst,pontosabban addig vergődött míg felrakta,de volt ott egy olyan opció hogy "köszi nem kell" és visszaállítottam az előző normális verziót.Ettől függetlenül a legmocskosabb rendszer amit valaha is láttam.

(#16906) Darth_Revan válasza AMDPista (#16899) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Picit told meg azt a keretet. Ha megoldható, akkor ezt javaslom: [link]

Red Friday-en 570k volt, de ne aggódj, most jön a Black Friday, akkor megint 570k lesz (ha követik az évek óta bevett szokást és 10%-al mindent akcióznak). Ennyi pénzért nincs ennél jobb.
GTX 1070, 7700HQ, SSD, 120 Hz IPS kijelző, jó hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#16907) Muerte válasza Darth_Revan (#16906) üzenetére


Muerte
Topikgazda

15,6"-ban gondolkozik,azokból Clevo vagy AW amiknek jó hűtésük van,pasztacsere után élhető hőfokokkal.

(#16908) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Hát szerintem 570k-t megér a 17". Sokan úgy vannak vele, hogy nem akarják cipelni, de aztán sokan rájönnek, hogy jobb az a nagyobb kijelző :)

(#16909) echterion válasza Muerte (#16907) üzenetére


echterion
nagyúr

Áh, azok "trash" kategoriában vannak. :P

**********

(#16910) Muerte válasza Darth_Revan (#16908) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Pontosan :) én már 17"-ra is nagyon nehezen állnák vissza 18-ról,15-ön meg végképp nem tudnák már élni.

(#16911) Freddycom válasza Darth_Revan (#16906) üzenetére


Freddycom
őstag

Hmmm, szép gyerek vagy te is, a minimum kerethez képest a feltételezett akciós ára is 70 ezerrel több, ráadásul 17-es kijelző... :D

(#16912) Dhampir válasza Darth_Revan (#16906) üzenetére


Dhampir
félisten

(#16913) Darth_Revan válasza Dhampir (#16912) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na tessék:)

Akkor a KUPON10 kóddal már most meg lehet venni azt a HP laptopot.

És már csak 1 db van belőle, szóval AMDPista ha a pénzedért a legjobb gépet akarod, akkor sokat ne gondolkodj.

Freddycom: 530k-t írt max keretnek, +40e Ft-ért cserébe viszont olyan kap ami normál áron +100k lenne. Ennyi pénzért max GL laptop lenne, de azzal van munka, hogy throttling szint alá legyen hozva.
17" kijelző meg olyan, hogy kell az neki ,csak még nem tudja :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16914) Dhampir válasza Darth_Revan (#16913) üzenetére


Dhampir
félisten

Az 1 darab nem tudom, hogy működik náluk, de egy másik gépre is azt írták, aztán mégis hetek óta kapható. :)

(#16915) maximilian4


maximilian4
addikt

Egy másik topikban végeztem egy kis gyűjtögetést (azon kérdés kapcsán hogy megéri-e 960m-es lapost vásárolni). Hátha segít az idetévedőknek a döntésben, illetve abban hogy milyen kártya elégíti ki az igényeit (1060-ig bezárólag).

960m vs 1050 vs 1050ti vs 970m vs 1060
Overwatch

Doom

Battlefield 1

Witcher 3

Gta 5 - 970m vs 1050ti

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#16916) kirjak válasza maximilian4 (#16887) üzenetére


kirjak
aktív tag

Honnan szeretzted be a pasztádat? Te csináltad a műveletet ?

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#16917) maximilian4 válasza kirjak (#16916) üzenetére


maximilian4
addikt

Neten extreme digitalba kértem személyes átvétellel, így nem kellett fizetni a szállításért. Magam megcsináltam.

Maxi

(#16918) Zozzy94 válasza Darth_Revan (#16906) üzenetére


Zozzy94
tag

Hmm, leírás alapján elég durva lehet ez a HP gép...van olyan szinten mint pl. egy G752VS? Vagy az megérné a felárat? Külsőre nekem mondjuk egyértelmű G752, de mindenkinek más...

Nem igazán ismerem a HP-kat, hűtésük milyen? Megbízhatóak?

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max 256GB & AirPods Pro2

(#16919) PR0JECTNR56 válasza Zozzy94 (#16918) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az idei új generációs modelljeik jók lettek (notebookchecken van róla szerintem teszt), az előző genes megoldásaikat viszont kerülni kell, csapnivaló a hűtésük, meg az anyaghasználat sem lett annyira sztár.

(#16920) kreten67 válasza Zozzy94 (#16918) üzenetére


kreten67
senior tag

Fura hogy a HP az üzleti kategóriában veri a dell-t ,de a játékos gépekben eddig szart tudtak az asztalra tenni. Mindenesetre ezeket az idei ómeneket mindenhol dicsérgetik ,de a tartósságukra majd az idő adja meg a választ nem az online olvasmányok,így a jelen bizakodó vásárlok lesznek majd a tesztpilóták.
Van nálam jelenleg új Hp Fólió 7. gen i7 QHD ips kijelzős és Hp850 G4 i7 7.gen. + Ati R7 m465x vgás ips kijelzős üzleti gépek amik 600-700e ft-ért kaphatóak (nem játékra),nos ha ezt a minőséget képviselik az ómenek (nem fogtam még ilyet a kezembe) akkor ajánlott a vásárlásuk.

(#16921) echterion válasza Zozzy94 (#16918) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezt megnézném akkor a helyedben közelebbről.

**********

(#16922) Zozzy94 válasza echterion (#16921) üzenetére


Zozzy94
tag

Ez egész jónak tűnik :D aztán lehet a látszat csal, meg 2 hónap után el akarja adni? :U

iPhone 12 Pro Max 256GB & AirPods Pro2

(#16923) Zozzy94 válasza PR0JECTNR56 (#16919) üzenetére


Zozzy94
tag

Eddig nagyon kerültem őket, úgy látszik nem ok nélkül, de igen tényleg meglepően sokat dícsérik az újakat.

kreten67: Köszönöm a hosszú választ :R Mi jellemző egyébként a HP szervizre? Gondolom nem olyan csapnivaló mint pl. a Lenovo...ott van rossz tapasztalat :(

iPhone 12 Pro Max 256GB & AirPods Pro2

(#16924) echterion válasza Zozzy94 (#16922) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, oda kell menni, megnézni, pár progit lefuttatni rajta, meg a garit lecsekkolni előtta Asus-éknál. Ha ezek rendben vannak, nagy gond nem lehet vele. Mindig akadhat olyan élethelyzet, hogy megváltoznak a prioritások. Én 360-ért vettem a gépem úgy, hogy még kaptam mellé egy Predator-os hátizsákot is, ami szintén nem 2 forint. Ennyiből már alkudni se volt képem.

**********

(#16925) Zozzy94 válasza echterion (#16924) üzenetére


Zozzy94
tag

Predator-okról jut eszembe, még azok is bejönnek

Ez mennyire tűnik jónak? Leírás alapján nekem szimpatikus, kár a Linux-ért.

[link]

iPhone 12 Pro Max 256GB & AirPods Pro2

(#16926) maximilian4 válasza Zozzy94 (#16925) üzenetére


maximilian4
addikt

Kár azért a fél órás műveletért amíg felrakod a windowst és a drivereket. :D

Maxi

(#16927) Dhampir válasza Zozzy94 (#16925) üzenetére


Dhampir
félisten

Miért kár érte? Olyan Linuxot raksz fel rá, amilyet kedvelsz, nem muszáj az előtelepítettet használni. :)

(#16928) Zozzy94 válasza maximilian4 (#16926) üzenetére


Zozzy94
tag

Ezt leszámítva akkor elég tisztességes gépnek mondható ennyiért?:D

Mirr Murr: Win10 a mindenem, szeretem ha alapból rajta van a gépen, az a fránya kényelmesség.. ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max 256GB & AirPods Pro2

(#16929) maximilian4 válasza Zozzy94 (#16928) üzenetére


maximilian4
addikt

A tesztek alapján jó kis gépezet.

Maxi

(#16930) echterion válasza Zozzy94 (#16925) üzenetére


echterion
nagyúr

Áh, ez Helios, ennek a hűtése gagyi, én nem vennék ilyet. Ha a szlovák bill. nem zavar (majdnem olyan, mint az angol), akkor én ezt venném 1060-as vga-val.

**********

(#16931) maximilian4 válasza echterion (#16930) üzenetére


maximilian4
addikt

Összekevertem akkor valamelyikkel. Itt tényleg kicsit meleg a helyzet. :D

Maxi

(#16932) kirjak válasza echterion (#16921) üzenetére


kirjak
aktív tag

Ez jó ajánlatnak néz ki. :C

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#16933) Ravenloft


Ravenloft
tag

Srácok, tudom, hogy a Omen laptopoknak nem túl jó volt eddig a hírük (mind gamer laptop) viszont az idei Omen X 15-ös (1060-al) gépről mi a vélemény?

(#16934) Dißnäëß válasza formula01 (#16897) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:W

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#16935) Ellis- válasza Muerte (#16905) üzenetére


Ellis-
csendes tag

Én direkt szedtem le a fall creatorst mert a killing floor 2 bármit csinálok akad, reménykedtem benne h javít rajta. Helyette az update után : automatikusan nem csatlakozott a wifire, jobb klikkes frissítésnél meg néha random beakadt az egész gép, a bluetooth kapcsolat katasztrófa lett 1secekre kihagyott a connect, és a legjobb: nem tudtam kikapcsolni a gépet mert kilépett a fiókig és vissza a startmenübe, csak a kapcsológombot hosszan tartva sikerült mindig :DDD

(#16936) buherka válasza echterion (#16903) üzenetére


buherka
addikt

Hagyd a csudába, lényeg hogy nekünk jó a notink és faszán működik.

Pocok mérges és földhöz-baszkodja a gépét, csorbul a sarka, mit sem számít. :D

Neki szemét, nekünk kincs...

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#16937) whitemetal33


whitemetal33
tag

Sziasztok!
Nem tudom hol tudnám feltenni a kérdésem de mivel olvastam itt pár embernél hogy volt tapasztalata notijavítással ezért itt megkérdem, ha esetleg tudjátok a megfelelő topicot egy linket kérhetek?
A probléma: Van anyumnak egy HP 620-as notebookja, egyik napról a másikra megjelent egy olyan hiba hogy bármit megnyitottunk felugrott a w. súgó és sem azt sem pedig a megnyitott dolgot nem engedte bezárni. Volt rajta egy újrarakás de utánna a Win key-t ami a notihoz oam-esen van nem akarta elfogadni, és a hiba utánna pedig egy 5 perc után jelentkezik megint. Annyira nem fontos mert szinte selejt, csak kíváncsi vagyok lehet-e még vmit kezdeni vele?
Szerk.: Ja és ha a hiba megjelenik akkor utánna nem érzékel pár billentyűnek a lenyomását pl.: d.
Ha off akkor sry, nyugodtan lehet törölni.

[ Szerkesztve ]

(#16938) KillHates válasza whitemetal33 (#16937) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Vedd ki a billentyűzetet, vagy elég csak a szalagkábelt lehúzni (mondjuk ahhoz is ki kell billenteni) és dugj rá egy USB-s billentyűzetet és úgy próbáld ki. Sanszos, hogy elfárad már a régi tasztatúra :K

Itt van egy videó vidám zenével, hogy hogyan kell levenni a 620-as billentyűzetét

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16939) Zozzy94


Zozzy94
tag

Voltam ma Media Markt-ban, nagy örömömre ki volt állítva a kis szerelmem, a GL502VS....külsőre már képekről is megfogott, élőben ez még nagyobb hatást váltott ki.

Nézegettem, nyomkodtam, emelgettem, kb. lefoglalóztam, nem hagytam másnak helyet :DDD aztán miután lecsuktam, majd kinyitottam, sajnálattal, szörnyülködve tapasztaltam, hogy tényleg mennyire el vannak takarva a szellőzők...mintha itt a hőmegtartást vette volna fő szempontnak a gyártó....a lelkesedésem pillanatok alatt a föld alá esett :( Egyből bevillant minden, amit itt írtatok róla

Na mindegy, egy élménynek jó volt, ha nem 500-ért lett volna kiállítva, hanem mondjuk csak 300-ért még lehet be is vállalnám :o

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max 256GB & AirPods Pro2

(#16940) maximilian4 válasza Zozzy94 (#16939) üzenetére


maximilian4
addikt

Én is ma tapiztam a szolnoki mediában. Tényleg nagyon szép cucc, minőségi felhasznált anyagokból, de ami a hűtésből kívülről látszott az nem igazán nyert meg. Egy g7xx sokkal, de sokkal brutálisabb ilyen téren.

Maxi

(#16941) kirjak


kirjak
aktív tag

Érdekes hogy ebbe sem fért bele a gtx 1080-as vga. :W
és ebbe sem ...... :O

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#16942) Pocok256 válasza kirjak (#16941) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez 83 as 18 as kijelzővel teljesen felesleges rongyrázás a 73 as 17 es kijelzővel már ilyen árban rég 1080 al van szerelve.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#16943) Dhampir válasza KillHates (#16938) üzenetére


Dhampir
félisten

Ilyen könnyed, vidám zenével fűszerezett videó nem minden esetben javallott, mert ki tudja, táncos lábúak a ritmusra odébb lejtenek a géptől, amely végül szereletlen marad és ha ótómatikus lejáccásra van állítva, teljesen más repair, replacement, disassembly videókat fog vetíteni. Példának okáért Michael Flatley vélhetően ezért nem foglalkozik notebook szereléssel.

(#16944) Mrguba


Mrguba
őstag

Sziasztok tapasztalatot szeretnek kerni.
Valaki ismeri mennyire melegszik jatek kozben?

HP OMEN 15-AX201NH gep
i7-7700HQ proci
Ram: 2x8Gb A-data 16GB DDR4 2400MHz\ Db
-Hdd:1000 GB SATA 7200rpm
-SSD: 512 GB PCIe SSD M.2 Samsung mzvlw512hmjp-000h1
-Vga: nVidia Geforce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5

(#16945) KillHates válasza Mrguba (#16944) üzenetére


KillHates
nagyúr

Teljesen vállalható:

Itt részletesebben kivesézik!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16946) Mrguba válasza KillHates (#16945) üzenetére


Mrguba
őstag

Koszi uram

(#16947) KillHates válasza Mrguba (#16946) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon szívesen! :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16948) buherka válasza KillHates (#16945) üzenetére


buherka
addikt

Ennél a Omen (Pavilion) motyónál nem számít a szimmetrikus vagy aszimmetrikus hűtéses sztori???

Ebben is az a "kula" hűtés van... :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#16949) KillHates válasza buherka (#16948) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dehogynem számít! Ami kula az kula. Tök mindegy, hogy élienvér vagy rossz előjel :D Hírhedt is lett a a HP Omen sorozata a rossz hűtéséről!

Aztán a modellfrissítés előtt beszólt a navigáció: újratervezés. A 2017-es modelleknek már a jól bevált szimmetrikus hűtése van:

Szerk:

Fú basszus most látom, a 1050Ti-s modell ugyanezt a hűtést kapta :Y :W

Akkor nem hazudtolja meg magát a HP; még mindig dobogós a "gyártók sz@rrágása" kiélezett versenyében!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16950) Dißnäëß válasza KillHates (#16949) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Az is érdekes, hogy ezeket a hőmérséklet termoképeket hogyan készítik.

Én például a GPU nyúzó tesztprogram mellé belökök a háttérbe egy Prime95-öt 8 szálra a CPU-t etetni kicsit, biztos ami biztos. Így a CPU is betol némi hőt a hűtésbe (konkrétan a maxot) és igazán így fair megnézni, hogy mennyire throttlingol (vagy sem) a CPU vagy a GPU (vagy mindkettő).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.