Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16401) KillHates válasza Mikulásbá (#16392) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ehh akkor benéztem, mert GL-ban is van VSK :B :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16402) Mikulásbá válasza KillHates (#16401) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Honnan jött a 702?(álmodik a királylány?) :DD

(#16403) KillHates válasza Medocsabi (#16393) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem lesz kevesebb a meleg a gépben a VC-s hűtéstől, hanem annak inkább az a nagy előnye, hogy amikor hirtelen terheli egy alkalmazás a chip-et akkor nem ugrik meg 10-20 fokokat, hanem csupán pár fok "kilengés" hagy a vapor chamber. Pl. olyasmire gondolok, amikor ráindítasz egy 40-45 fokos (idle) GPU-ra valami brutál 3D-t az felugrik 60-ra majd innét fellépked 70-75-re amit enged a ventilátor. A VC hűtésnél mondjuk 50 fokig tud hirtelen megugrani mert nagyobb a hőtehetelensége a termetes hűtésnek és azt kell először átfűtenie a chipnek, de abba viszont már beleszól a venti is addigra! :D
Ez a hűtési megoldás csak nagy flip-chip-es IC-knél működik csak, tehát GTX1060-1070-1080-nál van igazán értelme. Sajnos a Skylake meg a Kabylake olyan nyamvadt, hogy ott elég egy szélesebb hőcső is erre a feladatra! :K :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16404) KillHates válasza maximilian4 (#16398) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jujdenagyonszép!!! Használd egészséggel! :C :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16405) KillHates válasza Mikulásbá (#16402) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az rémálom lenne a királylánynak! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16406) Daert válasza Darth_Revan (#16397) üzenetére


Daert
őstag

Személyes átvétel egy bécsi üzletben.

maximilian4 :Grat, nagyon ízléses kis masina!

[ Szerkesztve ]

(#16407) echterion válasza maximilian4 (#16398) üzenetére


echterion
nagyúr

Gratulálok hozzá, használd egészséggel. Csinos gép, nekem tetszik. :C

**********

(#16408) kirjak


kirjak
aktív tag

Feleségem "laptopja" high tesztet nem is engedte :DDD

Ha az segít valamit passzív hűtéses Acer aspire V11 touch :DD

Ja és rózsaszín :P :P :P

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#16409) bandras54 válasza kirjak (#16408) üzenetére


bandras54
aktív tag

Az a csoda, h ez a konfig 0-nál nagyobb eredményt hozott. :D

Főleg, h rózsaszín. :DDD

(#16410) KillHates válasza kirjak (#16408) üzenetére


KillHates
nagyúr

De legalább lefutott rajta!
Egyébként teljesen életszerű egy ilyen gép:
valljuk be, mi is a gépidő 99%-ában netezük, fészezünk, filmezünk, vagy itt a fórumon boldogítjuk egymást, vagy éppen valami irodai nyavaján klimpírozunk. (kivéve Pocok, de ő marslakó)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16411) Pocok256 válasza KillHates (#16410) üzenetére


Pocok256
veterán

épp írni akartam de így már jó, köszönöm :DDD :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#16412) maximilian4


maximilian4
addikt

Köszi mindenkinek! :R :R :R

(#16400) kirjak

Az egész múlthetet masszívan erre áldoztam. Ezzel keltem, ezzel feküdtem, olvastam, néztem mindenféle tesztet.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#16413) Darth_Revan válasza Daert (#16406) üzenetére


Darth_Revan
veterán

A promo oldal szerint Ausztriában csak a MediaMarkt és Saturn vásárláshoz jár a bundle.

Az ajándékcsomagot igényelned kell az Asus oldalán a kapott számla masolataval. Viszont csak akkor kapod meg ha a jogosult ország lakosa vagy, ha nincs osztrák lakcimed (amit a számlára is rairatsz) akkor nem vagy jogosult igényelni az ajándékcsomagot (a te esetedben a 70e Ft-os ajándékcsomagot ).

[ Szerkesztve ]

(#16414) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#16413) üzenetére


Darth_Revan
veterán

A bolt ahol vetted viszont reklámozza a bundle-t. Én rákérdeznék, hátha jogosult az osztrák boltjuk is. 70e Ft -os ajándékcsomag azért nem mindegy :) (de ha nincs osztrák lakcimed ahogy mondtam akkor felejtős)

[ Szerkesztve ]

(#16415) Muerte válasza maximilian4 (#16398) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Grat a géphez! :)

(#16416) Daert válasza Darth_Revan (#16414) üzenetére


Daert
őstag

Mint mondtam,nem akarom elkiabálni.

(#16417) kirjak válasza KillHates (#16410) üzenetére


kirjak
aktív tag

Netezéshez meglepően elég. Filmet nézni is. Skype is elfut rajta. :K
Mondjuk teszt közben ritkán tudtam kivenni hogy mi történik csak elmosott képeket nézegettem 90% -ban :DDD

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#16418) echterion válasza kirjak (#16417) üzenetére


echterion
nagyúr

Mazochista vagy. Na majd felrakom én is a lányok Vaio-ira, kíváncsi vagyok, mit fogok látni. :))

**********

(#16419) Muerte válasza echterion (#16418) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Képregényt :D

(#16420) x_o_n válasza echterion (#16418) üzenetére


x_o_n
veterán

Vettem egy kis Dell gépet nem tudtam kivárni az Acer gamer hajtogatósát :) na majd letesztelem én is,beutaltak pár hét termál rehára a baleset miatt igy raktam rá kotor 2 az gyönyörüen fut.... :) meg tesztelem még mik a határok...persze tudom hogy visza kell menem erősen az időben :)
na a lényeg az oldskool kedvencek mennek szépen azt jovan :) párszáz pontot azért tud majd ez is :)

(#16421) Dhampir válasza x_o_n (#16420) üzenetére


Dhampir
félisten

Milyen típusú Dell gépet?

Jobbulást, jó egészséget kívánok!

[ Szerkesztve ]

(#16422) kzoltann


kzoltann
aktív tag

Kicsit offtopic, de számomra fontos. Most vettem egy Acer Predator 17 colos (i6700, 32gb, 1070gtx, ssd hdd) szörnyet.
Milyen laptop hátizsákat/táskát ajánlanátok hozzá? Eddig egy Acer V7 NItro Black Edition-m volt az jol elfért a vans táskámban de ze szélsebebb vastagabb kifogott rajta.
Az acer/asus fekete piros táskák annyira nem jönnek be. Bármi értelmes ajánlás elfogadhato áron ilyen 17es monstrumokhoz?

(#16423) steelsec válasza kzoltann (#16422) üzenetére


steelsec
aktív tag

Nekem ez van a g751-hez, az ara es a nem tul feltuno kulseje jo valasztasnak bizonyult.

(#16424) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Az új 144hz-es Asus noti az USA,-ban már előrendelhető, dollárból atvaltva és 27% afat-t hozzátéve az ára (512 GB SSD, 16 GB RAM model) kb 1.180.000 Ft-on áll meg.

Ha igaz a pletyka hogy Magyarországon 920k körül lesz az ára, akkor nem is tűnik lehetetlennek ha az a 920k amit mondtak nettó ár volt...

(#16425) maximilian4


maximilian4
addikt

Na egy óra folyamatos bf1 multi után is az msi afterburner szerint a legmagasabb CPU hőmérséklet 83fok volt auto grafikai beállításokkal. Úgy sejtem az i5 7300hq jóval hűvösebb az i7-nél, mert a videókban 90 fok körül mozgott (throttling nélkül, hűtésből). Természetesen itt szóba sem jöhetett a throttling. Másik ami nekem nagyon furcsa, hogy nagyon halk a hűtés még játék közben is. Múltkor lakótársam játszott a gépén, aminek egykörös hűtése volt és nagyon komoly hangja volt, itt meg olyan mintha 1 óra után is félgőzzel menne, még meg is ijedtem, hogy nem működik rendesen, de játék után lecsekkolva a hőmérsékleteket megnyugodtam. Ha meg nem játszik az ember, akkor meg kb. mintha nem is menne a venti.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#16426) maximilian4


maximilian4
addikt

Amúgy ezeknek az újabb gamer laposoknak milyen a gpu és cpu foglalata az alaplapon? Ugyanolyan egyszerűen lehet cserélni? Vagy itt már nem is lehet cserélni, esetleg lehet de problémásabb?

Maxi

(#16427) PR0JECTNR56 válasza maximilian4 (#16426) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A jelentős többségüknél forrasztva van a CPU és a GPU, nincs lehetőség csak az adott komponens cseréjére.

(#16428) maximilian4 válasza PR0JECTNR56 (#16427) üzenetére


maximilian4
addikt

De jó! Emlékszem még anno az asus G1S-emben is cserélhető volt a cpu (mikor tönkre ment az alaplap, itt adtam el aprón), a gpu-ja nem biztos, de azt is megkockáztatom. A modern gépeknél egytől-egyik forrasztva van?

Maxi

(#16429) Muerte válasza maximilian4 (#16428) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem mindegyiknél,de jelentős részükben igen,főleg az "olcsóbb" szegmensben és főleg a proci a forrasztott.Amelyiknek HQ-ra végződik a neve az mind forrasztott.
Acer gépekre jellemző hogy nem megy maxon a venti,sajnos még akkor sem ha már lefőzi a kávét...Egy újrapasztázást komoly minőségű pasztával megérne a dolog,biztosan nyernél vele 8-10°C-kot,az a GPU 90°C nem túl egészséges hosszútávon.

[ Szerkesztve ]

(#16430) maximilian4 válasza Muerte (#16429) üzenetére


maximilian4
addikt

Neken a cpu max volt 83 1 óra bf1 multi alatt, a gpu ennél jóval kevesebb. Manuálisan nem lehet valamivel állítani a ventin?

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#16431) Muerte válasza maximilian4 (#16430) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Siettem és nem jól olvastam a 90 fokos részt, bocsánat :) Utána kell olvasni hogy ahoz a géphez van-e külső szoftver venti vezérlésre,de én nem gondolom hogy van hozzá,azt a bios vezérli.A 83°C-kos proci már aránylag jó érték,(mondjuk ahoz képest hogy I5 nem túl jó),de nyáron számolhatsz +10-12°C-kal és akkor már viszont jönni fog a throttling.Egy jó paszta vagy a folyékony vas viszont megoldaná.Probléma akkor van ha a bios annyira 1.0-ás szinten van hogy mindenképpen bizonyos hőfokig "elengedi" passzív venti mellett a hardvereket,akkor sajnos akármilyen pasztával sem leszel sokkal előrébb.
Volt valamikor nekem is Acer gépem,egy 6935G,na azzal amit én megszenvedtem :DDD ,pont a fent említettek miatt.Abban sem kapcsolt csak kb. fél gőzre a venti,nyáron levett alsó burkolattal használtam :D ,ráadásul egy 9600mGT kártya volt benne ami már 65°C-knál eldobott vagy 40% teljesítményt..

[ Szerkesztve ]

(#16432) Pocok256


Pocok256
veterán

Nem tudom mennyire lehet egészséges egy ilyen hőmérsékletbeli különbség :D

Core1:65
Core2:87
Core3:61
Core4:89

És ez egy folyamatos prime95 közben produkálta nem váltakozott a hőmérséklet folyamat a az a két mag alacsonyabb hőfokon volt míg mind a 4 mag ugyanannyira volt terhelve és a frekvenciájuk is közel azonos volt. Erről régen nagyon sok szó volt hogy talán a 3 csavaros lefogatás hibája....

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#16433) Muerte válasza Pocok256 (#16432) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Egyértelműen az.Régen mikor még szénné tuningoltam az M17xR2-m és ott minden magot nagyon pontosan be kellett állítani hogy nem lépje át a 100°C-kot mer' ott lekapcsolt :DDD ,volt erre egy "trükk".
Szétszedett állapotban kell elindítani egy benchmarkot,( közben külső monitoron folyamatosan figyelni az értékeket) és a proci hűtés lefogató csavarokat,jelen esetben nálad azt hármat,óvatosan 1/4-ed fordulatokkal tekergetve meg keresni azt a pontot ahol a hűtésed tökéletesen felfekszik minden pontján a procidnak.Nem kis meló,és babra munka,de megéri.

[ Szerkesztve ]

(#16434) Pocok256 válasza Muerte (#16433) üzenetére


Pocok256
veterán

És a józan paraszti ész győzött köszi :D Lehet mindjárt megcsinálom szerencsére elég könnyen szétdobható a gép.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#16435) maximilian4 válasza Muerte (#16431) üzenetére


maximilian4
addikt

Nagyon kíváncsi leszek mi lesz. Majd kiderül, egyenlőre jó. Azért az számomra érdekes hogy van alatta egy jó hűtés, de mintha vissza lenne fogva. Bár a hőfokok nem indokolják a nyavajgásom, de akkor is, milyen dolog már ez...
Mondjuk notebookcheck-en 94%-ot hőmérsékletre, ami elég jó, és a furmark+prime alatt is 90 fok volt a legmagasabb hőmérséklet, de az órajel nem csökkent, tehát nem volt throttling.

Maxi

(#16436) Muerte válasza maximilian4 (#16435) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Most nem vesz vissza,de nyáron más lesz a helyzet.Én csak ezért az egy dologért utáltam meg az Acer gépem anno,bőven bírt volna abban is a venti dupla fordulattal tekerni,de b.szott.

(#16437) RM007 válasza maximilian4 (#16426) üzenetére


RM007
addikt

Én tavaly direkt olyan gépet kerestem amiben nem csak a procit, de a vga-t is tudom cserélni. Jól utánanéztem vásárlás előtt. Nálam csak 1 venti pörög, de az tud kurvára, jó tervezés. Ezért mondtam még korábban, attól hogy valami 2 körös még nem jelenti azt hogy jobb is. A többiek nem értettek velem egyet. Ráadásul mivel összerakós volt, tudtam hogy könnyen hozzá lehet férni a létfontosságú szervekhez. Sajnálom hogy túlmelegedős a lapos, és főleg hogy a vásárlásban a többiek nem segítettek eléggé.

De hiszem hogy a problémára lehet megoldást keresni.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#16438) KillHates válasza maximilian4 (#16430) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nézd meg a Notebookfancontrol-t!
A HWinfo is jó lehetne, de az mikrolag-ot csinál :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16439) x_o_n válasza Dhampir (#16421) üzenetére


x_o_n
veterán

Csak egy kis 13,3 as 2-in1 gépet 13-5xxx inspiron,egyszerű I3-7100+4gb+256 gb ssd ,IPS de hihetetlen hogy mennyire premium és jó minőség,nagyon pozitiv,csak ugye nem gamer,de gamernek ott van a Clevom :)

Köszönöm szépen a jókivánságokat :)

(#16440) maximilian4 válasza RM007 (#16437) üzenetére


maximilian4
addikt

Rosszul látod a dolgot. Nem túlmelegedős a laptop. Egy teszt alatt sem és nálam sem throttlingolt, nyáron sem lesz sokkal melegebb a szobahőmérséklet. Azért megnézném hogy a csodagéped milyen maximális hőfokokat produkál 1 óra bf multi alatt, még ha most október is van. :D Az sem feltétlen jó dolog ha 1 venti pörög, de az kurvára, ettől még nem lesz jó tervezés szerintem (lásd gl553 és társai). :D
A cserélhetőségről annyit, hogy régebbiek közt sokkal gyakoribb volt mint most. Ez van, erre tart a piac, ettől még nem lesz szar a gép. A többieket se keverd bele légyszíves, mert mindenben segítettek és a vásárlásban is. Ez a saját döntésem volt, millió teszt alapján. Mindenhol dicsérték a hűtést, sehol nem throttlingolt, ennyi. Egyébként látom te tényleg szereted itt szítani a kedélyeket.

De hiszem hogy a problémára lehet megoldást keresni.

Jelenleg nincs semmi féle probléma amire megoldást kéne keresni. Majd ha lesz, akkor írok. Felvetettem a dolgot, nem kell az ördögöt egyből a falra festeni.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#16441) KillHates válasza Muerte (#16429) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát... azért az AW-t nem mondanám olcsónak :D

A BGA nem azért terjed el, mert olcsó, hanem több technológiai oka van neki:
-disszipáció első körben
-interferencia (ezért desktop LGA van a cserélhető procis gépekben)
-helytakarékos (vékonyabb esztétikusabb gép építhető)
-és nem utolsó sorban nem bütyköli a gépet az ügyfél ;]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16442) Pocok256 válasza KillHates (#16441) üzenetére


Pocok256
veterán

Na meg mert nincs értelme a kiszedhető alkatrészeknek.... mert amennyiért kapsz egy 980 at (piaci nem seftelt áron) annyiért kapsz egy hasnzált g751 es gépet 980m el :D Na jó kicsit sarkítás mert ebayen most oylan 180k körül mennek átlagba a 980m es kártyák míg a g751 220k körül :D de azért lehet érezni messze fogyatékos dolog csak kártyát venni :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#16443) Muerte válasza Pocok256 (#16442) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ez is gép és helyzetfüggő téma,az enyémbe mehetne pl. 1060,múltkor 150-ért láttam már és az nem horror ár érte ha a mostani 970-et meg eladom főleg nem ;) ,de én nem viszketek amúgy (csak néha :DDD )

(#16444) echterion


echterion
nagyúr

Na, megvan az újrapaszta, hát az a gyurma, ami paszta címén volt ott, az szörnyű volt. Most majd' egy óra GTA V után így nézett ki a grafikon:

Amit még tudni kell: pasztázás előtt, mikor a proci meghaladta a 90 fokot (igen, ajnos meghaladta), akkor nyomott némi throttling-ot. Na, itt ennek nyoma sem volt, igaz, játék közben akkor se tűnt fel, csak a grafikonról. És végül nem a medvés pasztát vettem, mert az talán hét végére ideért volna, hanem a PCland-től rendeltem kedd hajnalban MX4-et, ami ma már itt is volt (ott nem láttam a webshopban grizzly-t). Nem bántam meg, ez így pöpec szerintem. Raktam a PCH-ra egy leheletvékony ramsünit, ott 5 fokot nyertem ezzel, enélkül 55 fokos volt játék alatt. Ezt még meggondolom, hogy rajtahagyjam-e, olyan sokat nem hozott, mint vártam.

**********

(#16445) Muerte válasza maximilian4 (#16440) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem lesz ott probléma nyáron sem,ha a gyári trutyi pasztát lecseréled folyékony vasra,meg minőségi thermal padokat teszel fel a kínai gagyi helyett.Plusz egy hűtőpad is segíthet még pár fokot.Első körben próbáld ki most úgy hogy a gép két felső sarkát emeld fel valamivel 3-4cm elég,máris jobbak lesznek az értékek.

echterion: Ékes példája hogy minden gyári pasztázás sz.r..,kivéve néhány drága Clevo és MSI gépet.
Szép munka :K

[ Szerkesztve ]

(#16446) maximilian4 válasza Muerte (#16445) üzenetére


maximilian4
addikt

Ezek tuti meglesznek még nyár előtt. Thermal pad-ot milyet kéne?

Maxi

(#16447) Muerte válasza maximilian4 (#16446) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Azt meg kell előtte nézni hogy milyen vastagságot használtak.Minőségre amik biztosan jók: Fujipoly,Phobya,Thermal Grizzly der minus pad.

(#16448) kirjak


kirjak
aktív tag

ASUS ROG GX700-hoz hasonló megoldásokkal adnak/tak ki mostanában gépet ?
Arról mi a véleményetek ?

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#16449) echterion válasza Muerte (#16447) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem fogja a garit bukni, ha esetleg kiszúrják, hogy nem az általuk használt padokat találják a gépben?

**********

(#16450) RM007 válasza maximilian4 (#16440) üzenetére


RM007
addikt

"Azért megnézném hogy a csodagéped milyen maximális hőfokokat produkál 1 óra bf multi alatt, még ha most október is van."

Monitoroztatok mindig. Tudom maxon több óra után meddig megy fel. Bf 1-ben jóval 80 alatt a cpu és a gpu is. Tegnap több órát nyomtam a Midle-earth Shadow of War (igaz nem multiban)max cpu 76 gpu 74 fok, a végén visszanézve. Úgyhogy ennyit erről. Maxon megy a venti végig. És nincs throttling az fps-t figyelve, amiben igaz segít egy progi. Na de mindegy, csak azért válaszoltam mert úgy nekem estél, tudnám miért, és kérdezted. :U
Többiekre meg úgy nézek, most visszanyalt a fagyi. Mert jogom van hozzá, nekem is lehet véleményem.

"Egyébként látom te tényleg szereted itt szítani a kedélyeket."

Rosszul látod! Vitához legalább 2 ember kell.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.