Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11081) Muerte válasza gaboka130 (#11078) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Használtam mobil CFX-et,először 5870Mx2,később 7970Mx2.Abban 100%-kig biztos vagyok hogy BF1-et kimaxolva is tudja fix 60 FPS-sel futtatni.Ott ahol jól tud skálázódni kb.egy 980M-nek felel meg a teljesítménye.Nálam egyedül anno a BF-ek mentek viszonylag hibátlanul vele.Az Overwatch-ot nem ismerem utána kell olvasni hogy milyen a skálázódás.Nálam a nagyobb és bosszantóbb probléma a driver kérdés volt.Meg azt is tudni kell az AMD driverekről hogy mindig csak az utolsó kiadott játékok a lényegesek,mindig csak azokon van a hangsúly.nV-nél is,DE! ami a lényeg hogy az nV driverei jók a régi játékokhoz is,míg az AMD driverei nem.Elindulnak természetesen de a teljesítmény tragédia... Csak egy példa: C1,Trackmania amit anno próbáltam a 7970Mx2-vel szaggatott az FPS óriásikat ugrált fel-le,ugyanez utána 680Mx2-vel: vajsima 150-200 FPS ezek a játékok már akkor is réginek számítottak.A legtöbb régi játékban egyébként 1db 680M-mel is jóval több FPS-t kaptam mint a CFX-el.Ha BF3-ban a játék közben futott a HWiNFO,vagy GPUz,MSI AB akkor akadozott,sokszor kékhalál is befigyelt.Volt olyan hogy játék közben (hallom mert csippantott) jött egy mail,ALT+TAB-bal leraktam tálcára a BF3-mat,megynyitottam a mailt,volt benne egy youtube-os link,elindítottam a videót még csak nem is full képernyőn,hirtelen zöldre váltott benne a kép aztán azonnal utána kékhalállal elszállt a gép,annyit még láttam az alján mikor ugye görgeti a hibakódokat hogy ATI xyz.sys ERROR stb.stb.Megjegyzem akkor kb.2-3 napos a legfrissebb WHQL produkálta...Na hát nálam az volt az utolsó dobása a CFX-nek és az AMD drivereinek :DDD Van egy ilyen topik,ide is beírtam sok tapasztalatom 2013-2014-ben [link],ez a topik és annak a pörgése (a sok probléma) a bizonyíték arra hogy a mai napig egy kókler tetű banda akik a drivereket írják.NV driverek topikjanincs.Vajon miért?Ez a költői kérdés :D Náluk is vannak problémás darabok néha,de akkor felrak az ember egy előzőt és problem solved.A 7970M egy jó kis vga,erős,a számolás igényes játékokban a compute shader miatt veri simán a 680M-met,de kinyírják a szutyok szoftveres résszel az egészet.Ez a nagy AMD mantra ami itt a fórumon is folyik:a Mantle,meg csak a GCN,meg hogy majd DX12-ben így meg úgy lesz,reszkess NV! :D Ez mind csak egy nagy lufi volt ami már rég kipukkadt,bohócot csináltak magukból.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.