Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36851) callmeakos válasza DEJVID (#36849) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Tudom ;] :D

All→M8

(#36852) Ati1979 válasza kp59 (#36832) üzenetére


Ati1979
veterán

Ők szinte mindent dupla áron adnak. Bepróbálkoznak, hátha valami tájékozatlan ember megveszi.

Ha igen, akkor berendelik aztán meg kaszálnak rajta.

(#36844) szipak

Huh, kicsit le vagyok maradva... :) Egyiket sem hallottam.
Lesznek ezek a füles v. fejes talin?

(#36847) noxwill

Még szerencse, hogy nem valami drágát vettél.
Nincs szerencséd mostanában ezekkel a fülesekkel. :(

(#36853) Narakh válasza Rol06 (#36843) üzenetére


Narakh
senior tag

Atyaég, én nem szerettem volna üzletrontani... :U

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#36854) sarkanyolo2 válasza Narakh (#36853) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Nem történt üzletrontás. Sőt, rávezettetek, hogy tartsam csak meg elektronikus zene hallgatásra, másra meg majd lesz egy másik. ;)

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#36855) callmeakos válasza Ati1979 (#36852) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát nem. Lehet jobban járok ha új telefonig a jelenlegi telóm gyári fülesét használnám. Az mindig ott volt amikor igazán kellett :D

All→M8

(#36856) #16820480 válasza callmeakos (#36855) üzenetére


#16820480
törölt tag

Rossz pénz nem vész el :)

(#36857) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
6-7 ezer fotint a keret a fülhallgatóra.
(mr2-es zenékre választanám)

tudnátok ajánlani valamit?
köszi

(#36858) Luissimo válasza zsola32 (#36857) üzenetére


Luissimo
veterán

5 khuf-ért ajánlott a SONY MDR EX50, a neked tetsző színben az edigitaltól.

Többit költsd magadra ;)

(#36859) sug3r válasza kemcso (#36835) üzenetére


sug3r
csendes tag

Köszi a tippet, de mindenképpen mikrofonos kellene.

Esetleg valaki más? Meelec M9P vs Soundmagic E10M?

(#36860) hobbyone válasza hobbyone (#36779) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Hangügyileg kialakult a véleményem a fülesről:

Elgondolkodtató, hogy a mai 50 dolláros (leárazva 3500 Ft volt szállítással) fülesek milyen jó hangminőséget produkálnak. Nehezen akarom elhinni, hogy ez nem BA, annyira jól elkülöníti a hangszereket (elektronikus a zenében nem tudom minek hívják, effekteknek? ) és a közép-magas is tisztán szól. A tere is nagy. Egy dolog miatt hiszem el, hogy tényleg 8 mm-es dinamikus meghajtó van benne: a mélynek van ütése. Nem nagy kiemelésről van szó, de arra éppen elég, hogy a hangzás ne légiesen könnyű legyen, hanem kicsit pattogós.
A meglepően jó elkülönítés abban nyilvánul meg, hogy a különböző frekvenciákon megszólaló hangszerek nem olvadnak egybe, az adott pillanatban megszólaló mélytartományba eső hangszer nem olvad egybe a nálánál magasabb frekvenciájú társával, viszont érezni, hogy az előbbi kapott némi szteroidot. Lossless régi trance zenéknél (csak azt hallgatok) mindössze az alapból extra méllyel kreaélt számoknál volt enyhén zavaró a basszus. A másik dolog, amit a sok mélyen kívül ki nem állhatok, az a szibilansz, bizonyos magas frekvenciájú hangok kiemelése. Trance zenéknél a folyamatos dob mellett általában van folyamatos cintányér szerű hang is. Ez szokott az idegeimre menni, ha túlságosan előtérbe van helyezve. Ennél a fülesnél ezek szerencsére enyhén háttérben vannak, de azért hallani őket.
Úgy érzem, hogy eddig a Monoprice 9927-el élveztem leginkább a kedvenc műfajomat. Az rendelkezett eddig a legjobb minőségű (nem mennyiségű) méllyel, és a magasak az igényeimnek megfelelően kissé háttérben voltak.

Az Altec-et meghallgattam mp3-as pop-rock zenékkel is, pl. 1, 2, 3, 4. Mivel a trance-el sem volt problémája, ezekkel a primitív felépítésű stílusokkal könnyedén elboldogult. Viszon hiányzik belőle a légiesség, ami ezen műfajokhoz jobban illene.

Érdekesség: A vetőcsőben nincs filter, sem rács.

Hátrányok:
- a kábel a háznál idővel megtörhet, nem fül mögötti elvezetésre tervezték, meg egyébként is a törésgátló rövidnek tűnik
- a szövetkábel ruhához súrolódva hangos
- túl olcsó a tudásához képest

Úgy látom ebay-en kezd lassan elfogyni a készlet, szóval .. mire vársz még? :U
Vedd meg a nejednek, aztán csórd el ha tetszik a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#36861) MPeter87 válasza Luissimo (#36858) üzenetére


MPeter87
őstag

Vagy a Mall-tól egy kicsit olcsóbban. :))

(#36862) Luissimo válasza MPeter87 (#36861) üzenetére


Luissimo
veterán

pláne, ,bakker,
még kéthárom sörrel több marad neki .

ennyiért már télleg nagyon jo az ára :-)

(#36863) Ati1979 válasza callmeakos (#36855) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát szerintem a gyári fülesek elég borzasztók. :(

Pont most írt hobbyone egy elég jó kis beszámolót egy vélhetőleg szuper fülesről. Pillanatnyilag le van árazva.

Miért nem próbálod be azt például? :)

(#36860) hobbyone

Szuper! :C

Mehet az ajánlottak közé akkor! :)

[ Szerkesztve ]

(#36864) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Van egy problémám. Megvettem a shure Se 215-ös fülest. Nagyon jó mert nem esik ki a fülemből jól ott marad. De pont ez a bajom, hogy csak a fülemnél, de nem benne. A mélyek teljesen eltűnnek mire a fülemhez ér hang. Ha kézzel kicsit beljebb nyomom akkor dübörög mint az állat, csak hát ez nem nagyon vigasztal.
A DTX101-em jelenlegi állapotában 100x-or jobban szól. Ezzel lehet valami kezdeni? (kétségbe vagyok esve, ráadásul nem is vagyok otthon) :(

Köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#36865) raven12 válasza adamssss (#36864) üzenetére


raven12
senior tag

Ha a legnagyobb szivacsossal is ilyen bajok vannak (megjegyzem, az én ízlésemnek nekem is kicsit sekélyen ült meg ezekkel a bogyókkal), akkor vegyél 3lamellás harangot.

[ Szerkesztve ]

(#36866) bucsher válasza szipak (#36844) üzenetére


bucsher
őstag

köszi szépen a cikket, nagyon tanulságos volt. nem bírtam ki vele a hétvégéig :)

In the pipe - five by five!

(#36867) #16820480 válasza adamssss (#36864) üzenetére


#16820480
törölt tag

Melyik haranggal próbáltad, a szilikonnal, vagy szivaccsal? A szivacsot elég trükkösen kell behelyezni, előbb a hosszanti tengelye mentén összenyomod, aztán beteszed lazán a füledbe, és megvárod, hogy kitálguljon a hallójárathoz igazitva. Ha simán benyomod, akkor gyűrődik, és nem lesz megfelelő az illeszkedés.
Illetve esetleg próbáld ki a szilikonnal is, azt sokkal könnyebb behelyezni (betolod, és kicsit csavargatva könnyen illeszthető).

(#36868) adamssss válasza raven12 (#36865) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi.

Igazából azt sem tudom, hogy melyik a jó gumi méret... Mert a kicsi kényelmesebb, a nagyobb meg folyton kijön, de ha bent van akkor jobb. Lehet majd megpróbálom azt a 3 lamellás dugót.

sheratan: Szivacsot nem használok, mert nem hallom a közlekedési zajokat, ami nagyon veszélyes tud lenni. Így marad a szilikon. Azokból a közepeset meg a legkisebbet használom, de valahogy nem az igazi. Az a baj, ha tényleg nincs teljesen benyomva nagyon sokat veszít a zene a minőségéből. Olyan mintha egy gyenge háttérzene lenne.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#36869) Mercutio_ válasza hobbyone (#36860) üzenetére


Mercutio_
félisten

Berendeltem egyet, remélem tényleg olyan jó lesz mint ahogy írod ;]

Droidos telóval működik a mikrofonja?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36870) #16820480 válasza adamssss (#36868) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha nagyon nem jönnek be a gyári szilikon harangok, akkor esetleg nézhetsz hozzá másikat is. A Klipsch és Westone harangok jók a Shure fülesekre is. Én egy ovális kialakitású puhább anyagú Klipsch harangpárt vettem a 215-re, és kényelmesebb lett vele. Ha visszakeresel a topikban hobbyone be is linkelte képekkel együtt.

(#36871) adamssss válasza #16820480 (#36870) üzenetére


adamssss
veterán

Remélem sikerül majd valami találni, mert amúgy brutális a füles, tényleg minőségi egy darab, csak így annyira nem jön át. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#36872) kemcso válasza szipak (#36844) üzenetére


kemcso
Ármester

Köszi szipak, én is elolvastam .

shure kábelt én vontatókötélnek neveztem minap :D

(#36873) adamssss válasza #16820480 (#36867) üzenetére


adamssss
veterán

No sikerült. :) A középső szilikon csavargatva bement, és most kiviszi a dobhártyám a basszus. Ezer hála. Végre megint élvezhetem a zenéimet.

Azt tudja valaki, hogy a VEVo-s videók FHD-ban milyen bitrátával vannak lejátszva?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#36874) Zoli133 válasza adamssss (#36873) üzenetére


Zoli133
őstag

YT max 192kbit/s-re képes HD és fHD mellett.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#36875) #16820480 válasza adamssss (#36873) üzenetére


#16820480
törölt tag

Na, ennek örülök :)
Amúgy szerintem igy behelyezve a szilikon is szigetel majdnem annyit, mint a szivacs, szóval a külvilágnak annyi :D

(#36876) bucsher válasza #16820480 (#36875) üzenetére


bucsher
őstag

Én is féltem az izolációtól, de már rájöttem, hogy vagy külvilág van, vagy zene.

Ha akarod hallani a külvilágot, akkor earbud + alacsony hangerő, de akkor a zenéből nem sokat hallasz. Ha felhangosítod, akkor a zene elnyomja a külvilágot de megsüketülsz a nagy hangerőtől.

Ha zenét akarsz, akkor jól szigetelő IEM kell, normál hangerőn. Nagyon zajos környezetben kicsit felhangosítva. Akkor viszont külvilág nincs.

Szóval most az van, hogy ha zenét hallgatok, akkor közben többet forgolódok hátra a bringán.

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#36877) #16820480 válasza bucsher (#36876) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk bringán szerintem kifejezetten veszélyes jól izoláló fülessel közlekedni. Bár otthon még elmegy, de errefelé szó szerint halálos lehet, mert nem figyelnek egymásra az emberek, és simán ott terem melletted egy busz is mire észrevennéd. :(

(#36878) hobbyone válasza Mercutio_ (#36869) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Remélem a beszámoló első részét is elolvastad, akkor nem érhet meglepetés.

Én Sony mp3 lejátszóval használom,ami mobiloknál jobban szól. A dobozára az van írva, hogy Apple termékekkel kompatibilis. Nem az android a lényeg, hanem a kiosztás. Ha a telefonod nem AHJ szabványt használ, akkor TRRS átalakítóra lesz szükséged, különben rosszul szól.

[ Szerkesztve ]

(#36879) Mercutio_ válasza hobbyone (#36878) üzenetére


Mercutio_
félisten

Olvastam, csajoknak lesz ajándék ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36880) Ati1979 válasza adamssss (#36873) üzenetére


Ati1979
veterán

Gratula! :C

Jobb mint a DTX101 szerinted?

(#36876) bucsher

Te bringán hallgatsz zenét? :U (hangosan)
Bátor ember vagy! :D

Shure fülessel pl. gyalagosan is veszélyes közlekedni. :)

(#36881) coolrob


coolrob
aktív tag

Sziasztok!
Nincs vkinek véletlenül tapasztalat ilyen fülessel kapcsolatban?

Xiaomi Piston

Gondolkozom egy beszerzésén, mert ilyet keresek, amin van kis szabályozó zenehallgatáshoz és árba is jónak tűnik. Kérdés hangzásra mennyit lehet jó.

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#36882) sszemtelen válasza coolrob (#36881) üzenetére


sszemtelen
őstag

Arra tuti jó, hogy egy zsák száját bekösd vele. ;]

(#36883) coolrob válasza sszemtelen (#36882) üzenetére


coolrob
aktív tag

jaja, értenek hozzá hogy kell eladni a portékát :D

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#36884) kp59


kp59
aktív tag

Végül meghoztam a döntést és vettem egy Yamaha EPH-100 fülest. Egy nap használat után (ami ugyan nem sok de a semminél azért több) azt mondhatom hogy megérte a 30.000 Ft-ot ezért ha valaki ebben az árkategóriában gondolkodik az ezt a lehetőséget mindenképpen vegye számításba. A hangja egy kicsit mély túlsúlyos de ezt szépen tudtam korrigálni az X3 bass beállításából visszavéve. A magasairól azt írják hogy majdnem tökéletes és mivel nekem nincs összehasonlítási alapom más fülesekkel ezért csak azt mondhatom hogy különböző zenéket hallgatva számomra a magasak tökéletesek. Mindezt mondom úgy hogy az X3-ra feltett Mozart és Bach tételek igen csak bővelkednek szép tiszta magas hangokban amiket hallgatva egyáltalán nem volt hiányérzetem a magasakat illetően sem. A hangkép középső része is teljesen rendben van. Az egész hangzás az ízlésemnek megfelelően részletes és igen dinamikus.

Ennél a fülesnél külön jó hogy mivel az ellenállása csak 16Ohm ezért kisebb az áramfelvétele mint a mondjuk 20 Ohmosaknak vagy még nagyobbaknak mi egy hordozható megoldásnál nem mindegy. A fülesen ugyan "csak" 1.2m vezeték van (szerintem bőven elég ha mozgásban vagyunk valahol a hosszabb kábel csak összegubancolódik) de adnak mellé egy 2m-es hosszabbítót is. A vezetéken ahol a fülesből kijön egy egész hosszú (1.5cm-es) törésgátló van ami szerintem elég jó védelmet biztosít. A füleshez 5 garnitúra különböző méretű lamellás kialakítású gumit adtak amelyek (mivel lamellásak) igen jó hatásfokú zajszűrést biztosítanak és az 5 féle méret közül biztos talál magának mindenki olyat ami számára megfelelő. Tartozék még egy 6.3-as jack adapter de ez gondolom minden fülesnél az, valamint egy kis hordtáska is ami roppant praktikus mert a füles és minden tartozéka kényelmesen belefér. A FiiO X3 és a füles is elfér benne ha mást nem rakok bele.

A füles frekvenciaátvitele 20Hz-20kHz ami ugyan csak egy technikai adat de azért összevetve mondjuk a Shure SE215-el ahol ez az adat 22Hz-17.5kHz ami mégis csak jelenthet valamit. A hangnyomás 104 dB/mW ami ugyan nem mondható a legmagasabbnak ebben a kategóriában de megsüketüléshez ez is bőven elegendő :DDD .

Valóban nem egyszerű idehaza jó minőségű és egyúttal nem túl drága fülest venni de nekem úgy érzem sikerült :K

Végére pedig itt van két képecske a Yamaha EPH-100-ról és tartozékairól.


Mindenkinek köszönöm a kérdéseimre adott válaszát :R

Bocsánat ha a leírásom kicsit terjengősre sikeredett :B

(#36885) kk831228 válasza kp59 (#36884) üzenetére


kk831228
addikt

Micsoda ?? :Y Yamaha?? :Y :Y Ezen a fórumon?? :Y :DDD ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#36886) adamssss válasza Ati1979 (#36880) üzenetére


adamssss
veterán

Ezt így nem merném kijelenteni. Nagyon ott vannak egymás nyakán. Mind a kettő nagyon jó füles. Felépítésében a shure jobbnak néz ki, de erről majd két év múlva nyilatkozom.
Talán a dtx mélyebb, de a shure részletgazdagabb.

Nem tudnék gyűztest hírdetni. Ha választanom kéne talán most még a dtx-et választanám, de lehet h ez idővel változni fog.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#36887) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Régebben kérdeztem, de esetleg azóta valaki hallgatott TDK ie800 vagy ba200-t? Esetleg tudtok valami lehetőséget a meghallgatásukra?

(#36888) raven12 válasza Ati1979 (#36880) üzenetére


raven12
senior tag

Nem mindenki pesti :D Fehérváron lazán biciklizek, sőt, még nem is forgolódok közben, ha mellém ér észreveszem :D De gyalogosan bárhol, bármikor.

(#36889) Mercutio_ válasza raven12 (#36888) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem van olyan fehérvári kollégám aki anyázik a biciklisek miatt, lehet te vagy az egyik? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36890) Narakh válasza Ati1979 (#36880) üzenetére


Narakh
senior tag

Eddig még nem találkoztam úgy egyáltalán IEM-mel, ami gyalogosan ne szüntette volna meg a külvilágot. :P

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#36891) hobbyone válasza kp59 (#36884) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Köszi a leírást! :K

Gondolataim:

- Nem biztos, hogy szerencsés, egyből 30 ezres fülessel kezdeni, lehet jobban értékelted volna volna a Yamahát, ha lett volna korábban 10-15 ezres fülesed: Vsonic XY, LG Quadbeat stb. Mondjuk én is hasonló árú fülessel kezdtem. :B

- A dobozon lévő frekvencia-adatokkal felesleges foglalkozni, főleg gagyi termékek esetében. Itt azonban valahogy belenyúltál. Bizonyos méréses oldalakat nézve, a Yamaha a lefedett frekvenciatartományt tekintve a legjobb fülhallgatók között van. Ezt Rin Choi meg is említi: "frequency range also extends really high". Méréstől függően 17-19k-ig terjed a frekvenciaátvitele. Forrás: 1, 2.
A Shure SE215 esetében 14-15k ez az érték: 1, 2. Shure-ok tehát ebben a tekintetben nem/sem járnak az élen, a második legjobb modelljük az SE 535 is megáll 15k-nál. Rin Choi szavai: "CON: The high frequency bandwidth goes only up to 15 kHz". + Forrás1, 2

A felnőtt ember hallásával kapcsolatos jellemzők (Wikipedia):

a maximális észlelhető rezgéstartomány 20 - 20 000 hertz
a legérzékenyebb rezgéstartomány 300 - 3000 Hz (ezért zavar sok embert a túl sok magas)

[ Szerkesztve ]

(#36892) Ati1979 válasza kp59 (#36884) üzenetére


Ati1979
veterán

Köszönjük a beszámolót! :)

Szeretettel várunk a decemberi füles találkozóra, ezzel a nagyszerű fülessel együtt! :)) :D

Képeket ide tessék! :)

(#36885) kk831228

Miért ne? :)

(#36886) adamssss

Én az soundmagic e30-at hallottam, ami ugyanarról a gyártósorról jött le mint a beyer. Nekem az kb. majdnem se215 szintje.

Abból az árkategóriából messze az a füles tetszett a legjobban. Talán még egy ath volt vele partiban.

Majd azért még be fog járatódni. Meg ha akarsz javítani hangzásán érdemes valami custom kábelt venned. Tele van ilyenekkel az ebay...

(#36893) Ati1979 válasza Mercutio_ (#36889) üzenetére


Ati1979
veterán

Mik ki nem derülnek itt. :C :D

(#36888) raven12

Áldozatok? :DDD

(#36894) Luissimo válasza hobbyone (#36891) üzenetére


Luissimo
veterán

juteszembe elmesélni mindegykinek , hogy a telefonon Bell apánk óta a 300 - 3400 hertz sáv átvitele a szabványosított, merthogy eztet a sávot használva válik felismerhetővé és félrenemérthetővé az emberi hang.
a hifi hallás az 20 hertztől - 20 kilohertzig terjed, de azt kevesen tudják reproprodukálni .

kérdés ?? :P :DDD

(#36895) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Ez az E30 elég elterjedt füles lesz. Úgy, mint az R1.

(#36896) adamssss válasza Ati1979 (#36892) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi.

Én erre több pénzt már biztosan nem költök. Amíg el nem romlik addig ez fog nálam szolgálatot teljesíteni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#36897) Ati1979 válasza gyenesmartin (#36895) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem még jobban. :)

(#36896) adamssss

Érthető! :)
Igazából szerintem a drágább modellekhez érheti meg custom kábelt venni.
Bár 10k körül is van már jó. :)

(#36898) contaxg válasza Ati1979 (#36897) üzenetére


contaxg
veterán

Én az soundmagic e30-at hallottam, ami ugyanarról a gyártósorról jött le mint a beyer. Nekem az kb. majdnem se215 szintje

Ezek szerint bejáratódott :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36899) raven12 válasza Mercutio_ (#36889) üzenetére


raven12
senior tag

Meglehet :D Bár már több, mint egy éve nem igazán nevezhetem tartózkodási helyemnek. Egyébként a szűk padkás járdák lehetnek a magyarázat a dologra... Meg az óverszenzitív fehérvári autózó kiskirályok :DDD

(#36900) kp59 válasza Luissimo (#36894) üzenetére


kp59
aktív tag

Ez mind igaz amit leírtál de akkor vajon kiknek készítik az ilyen fülhallgatókat? [link]
Lehet hogy gazdag denevéreknek? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.