Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) Mr.Csizmás válasza Muerte68 (#20050) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

majd sorban, nekem nem létszükséglet. eos camdiox útn van, vasárnap vagy hétfőn rendelek valami 50/1.4-et, eos-m42 ringet is rendeltem, hogy a fiókban lévő 50/1.8 pentacont fel tudjam tenni addig is. aztán majd valami 85/1.8 egyszer, télre úgyis inkább fényerő kell, mert az éj sötét és telivan canikon kitobival, állvány úgyis van hozzá, max tavasszal a mozgósabb témákhoz egy 16-50 :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20052) #16820480 válasza Muerte68 (#20046) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk a T20 sem olyan hihetetlen drága már, folyamatosan 223 ezer körül mozog az ára t-dimension boltban, azért az nem olyan rossz. Ha mondjuk drágábban bejön az E3 és felkerül nem olyan sokkal később mondjuk 250-260-ét, az szerintem már mindjárt jobban hangzana :K

(#20053) Muerte68 válasza #16820480 (#20052) üzenetére


Muerte68
addikt

Valóban nem drága-csak az E-idáig alatta volt olcsóbb verzióként,most így kicsit egybemosták őket árban-persze mindkettő másban jobb.
Én amúgy is használtban szoktam gondolkodni most láttam T10-et 110 000-ért el is gondolkogtam rajta kezd a 100000-es árkategóriában egyre több gép megjelenni hálistennek :D
Bár az eladók biztos nem ilyen boldogok :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#20054) #16820480 válasza Muerte68 (#20053) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, de azt is nézd, hogy az E2 régebbi váz a T10-nél, így több ideje volt az árának, hogy csökkenjen. Az E szériát eredetileg nem is akarták azt hiszem tovább csinálni, csak akkora volt a lelkesedés a Fuji rajongóktól, hogy aztán mégis belevágtak egy újabb kiadásba.
Én sem örülök neki, hogy az E2 ára már ennyire leesett, de hát mit lehet tenni, jönnek az újabb vázak, és itt tényleg van most fejlődés a másodikról harmadik generációra rengeteg dolog változott, nem csak ráncfelvarrás.

(#20055) kiskami válasza #16820480 (#20052) üzenetére


kiskami
tag

Na de vám és áfa után is jó ez az ár? Vagy lemaradtam valamiről?

(#20056) madgie válasza kiskami (#20055) üzenetére


madgie
titán

Ezek “szürke” árak, nincs vám, nincs áfa, mert EU területen lévő raktárból adják fel őket.

(#20057) kiskami válasza madgie (#20056) üzenetére


kiskami
tag

Az jó. :D

(#20058) madgie válasza kiskami (#20057) üzenetére


madgie
titán

Persze ez nem mindenkinél van így, meg kell nézni az adott licitet/oldalt.

(#20059) MrISO válasza Muerte68 (#20053) üzenetére


MrISO
csendes tag

Nem, eredetileg pont fordítva volt. Az X-E2 is még egyértelműen picit az X-T10 fölé volt pozicionálva. A kakukktojás a történetben az X-E2s volt. Már az elnevezésén is látszott, hogy nem igazi utód, csak az eredeti X-E2 életciklusának mesterséges meghosszabbítása. Az X-E2s-nek csak ezt kompenzálandó volt alacsonyabb kezdőára az X-E2-nél.
Végeredményben most áll helyre a rend azzal, hogy rendes utódot kap és újra kicsit az X-T20 fölé lövik be. :)

(#20060) Clemi


Clemi
veterán

Dilemma nem kicsi! 23f2 vagy 23f1,4 :F :F :F Használtan ugyanannyiért az 1,4 mint az új f2 :F :F :F Boudoir fotózásra használnám...

(#20061) madgie válasza Clemi (#20060) üzenetére


madgie
titán

Én az 1.4-et venném, de hol látsz te olyan olcsón?

(#20062) MrISO válasza madgie (#20061) üzenetére


MrISO
csendes tag

Erre a célra talán inkább az F1,4 a finomabb képalkotása miatt. Utcára meg a keményebb és gyorsabb F2-es lehet a jobb választás.

Teszt.

(#20063) Clemi válasza madgie (#20061) üzenetére


Clemi
veterán

Irányjelzőn....

(#20064) FLx válasza Clemi (#20060) üzenetére


FLx
addikt

Erre a celra talan az 1.4, de minden masra az F2.

(#20065) madgie válasza FLx (#20064) üzenetére


madgie
titán

Hát én semmi másra sem venném az f2-t (inkább valami X100-at akkor), de persze ez szubjektív dolog :D

(#20066) Clemi


Clemi
veterán

Ennyire gáz a 23/f2 ? mármint az 1,4-hez képest?

(#20067) #16820480 válasza Clemi (#20066) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért ennyire nem, csak itt páran válogatósak :D

(#20068) Clemi válasza #16820480 (#20067) üzenetére


Clemi
veterán

Az viszont tény, hogy az igen olcsó 1,4-es egy kicsit gyanakvásra ad okot, hogy valami nem okés vele.

(#20069) #16820480 válasza Clemi (#20068) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehetséges. Vagy nem ismeri a használt piacot az illető, vagy gyorsan akar túladni rajta. Vagy eleve olcsón vette. Kipróbálni mindenképpen érdemes vásárlás előtt.

(#20070) Clemi válasza #16820480 (#20069) üzenetére


Clemi
veterán

Ahogy megnéztem az eladót, olyan mintha nepper lenne...

(#20071) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Egyértelműen F1.4. Az egyetlen Fujinon amit eladtam és nem bánok az a 23F2. Semmitmondó, karaktere nulla, közelre lágy (állítólag ez jó dolog, a X100 sorozaton is ilyen, mert a portréhoz úgyis jó ha lágy. LOL), távolra éles? Az. Nem kunszt. Kicsi, gyors. Utcafotósoknak ajánlott lehet. Talán tájra is, akinek ez a gyutáv adja.

E3 árazás. Gyerekek. Itt a kezemben egy T10, múlt héten volt T20. Ekkora egy ratyin összerakott, hanyagul összeragasztott, 2-3 év múlva magától széteső hipszter csali vázat. Engem soha nem vonzott az E széria, de azért tiszteljük már meg annyival a rendes Made in Japan Fujifilm vázakat, hogy nem várjuk, hogy ennél a játtékkameránál olcsóbb legyen.

(#20072) g_g_g


g_g_g
őstag

A mostani dilemmám, hogy X-E2S vagy X-T10 legyen,
Olvasgatom a fórum korábbi hozzászólásait és úgy látom, hogy nagyon hasonló a két gép tudásban, de mintha az X-E2S ajánlottabb lenne.
18-55mm f/2.8-4 objektívvel venném és jelenleg az XE-2S olcsóbb is lenne.

Mi véleményetek, tapasztalatotok erről?

Előre is köszi.

(#20073) cousin333 válasza g_g_g (#20072) üzenetére


cousin333
addikt

Az X-E2s és az X-T10 belseje gyakorlatilag megegyezik (processzor, érzékelő), szóval a külső alapján kell dönteni. A T apróbb (keskenyebb), rosszabb a fogása a kisebb markolat miatt. A kitobi is "nagyobb" rá. Személy szerint jobbnak tartom a bal oldali EVF-et, mint a gépközepit, ez nem DSLR, utóbbit semmi sem indokolja, csak a design.

A T kijelzője dönthető, bár ha nem használnád, akkor szerintem ez csak hátrány. Van viszont rajta dedikált drive tárcsa ( bal oldalon), ami praktikusabb, mint az E gombja. Továbbá van egy első tárcsa is, amire különböző funkciókat lehet állítani. Lehet, hogy csak nem szoktam meg, de én nem használom. Az E beépített vakuja sokkal szofisztikáltabb, hátra hajtható, így a plafonra irányítható. Ebben a fórumban divat leszólni, de a gyakorlatban nagyon is praktikus (főleg ha nincs dedikált... :) ). Szerintem az E-nek jobb a gombkiosztása is, bár ez lehet, hogy ez megszokás kérdése (a Q gomb viszont jobb helyen van a T-n és a D-pad is finomabban kattan). Az E2s gombjain már nincsenek "felesleges" feliratok (pl. "Macro") sem, amik az X-E2-n még voltak.

Összességében építési minőségre az E-t jobbnak tartom, bár azért az is műanyag a jobbik fajtából. Egyik sem időjárás-álló, szóval ez nem szempont és az állvány menet is mindkettőnél rossz helyen van.

Nekem X-E2 és X-T20 van, de utóbbi helyett valószínűleg X-E3-at vettem volna, ha már megjelent volna. Érzésre az E önálló entitás, a T10/T20 viszont csak azoknak való, akiknek túl drága az T1/T2... ;]

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#20074) cousin333 válasza cousin333 (#20073) üzenetére


cousin333
addikt

Az még kimaradt az előbb, hogy a expozíció-korrekciós tárcsa is jobban használható az E2s-ben, mert jobban kilóg a gépvázról, emiatt könnyebb eltekerni a hüvelykujjal (nagyobb felületen érintkezik vele).

Ha még kérdésed van, tedd fel nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#20075) g_g_g válasza cousin333 (#20073) üzenetére


g_g_g
őstag

Köszi az alapos választ.
Csak megérzésre is szimpatikusabb volt az X-E2S, de most még inkább hajlok arra, hogy majd ezt rendeljem.

(#20076) Muerte68 válasza g_g_g (#20072) üzenetére


Muerte68
addikt

az XE2s-masszívabb "örök" darab-a T10-ben van egy kéz plusz ficsőr-cserébe nem annyira masszív darab,lásd pár hsz-el feljebbi véleményt DonRazzino-tól
Kérdés melyik a fontosabb szempont.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#20077) g_g_g válasza Muerte68 (#20076) üzenetére


g_g_g
őstag

"XE2s-masszívabb "örök" darab"
Ez tetszik nekem :)
Ha jól olvastam, akkor ezeket még Japánban készítik, míg az X-T10-ket már nem.

(#20078) Kettesb válasza Muerte68 (#20076) üzenetére


Kettesb
újonc

Én X70, X-T20, X100f tulaj voltam eddig, az E2s-t nem ismerem, de teljesen egyetértek DonRazzino X-T20 összeszerelési minőségével, anno még az X70 is sokkal minőségibb darabnak érződött nyomogatva, meg amúgy is!

[ Szerkesztve ]

(#20079) #16820480 válasza DonRazzino (#20071) üzenetére


#16820480
törölt tag

Bal lábbal keltél? :) Nagyon sarkos vélemény ez azért.

(#20080) pethob válasza Kettesb (#20078) üzenetére


pethob
aktív tag

A T-10-et én is a minőségérzet miatt vetettem el annó, de nem hiszem, hogy a hanyag összeszerelés miatt lett volna gagyi, egyszerűen olcsóra volt tervezve és építve. Az E-2-n legalább rendben vannak a gombok, 1 fokkal minőségibbnek tűnt, de azért az is 2 kategóriával rosszabb mint a Pro-2, T-2 vonal. (Az E-2-őt a dönthető kijelző hiánya miatt vetettem el annó, ez azóta is hiányzik a rangefinder imitáló vázakból sajnos...)

Reméljük az E-3-ba mégis lesz dönthető kijelző, meg a T-2 nagy keresője, meg GPS, meg persze joystick és az új szenzor+proci (álmodom.)

A pro az ideális váz, de a hybrid keresőt én szinte soha nem használom, sokkal jobb lenne a T-2 keresője bele, meg egy Canon szerű "tilty-flippy" screeen. (Meg GPS)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#20081) Alabástrom válasza #16820480 (#20079) üzenetére


Alabástrom
senior tag

+1

Persze, nem mondom, hogy nincs sok jobb váz az X-T10-nél vagy hogy a 23f2 az objektívek netovábbja, de azért ilyen fröcskölődően lefikáztni őket... :N
Egyáltalán nem rossz darab egyik sem, abszolut meg van a helyük a fotózás világában.

Remélem nem veszik az ilyen hozzászólásokat túl komolyan azok, akik fórumokról tájékozódnak.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#20082) #16820480 válasza pethob (#20080) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én mondjuk azt a Canon-féle megoldást nem szeretem, igaz még csak boltban próbáltam, de ha jobb kézben fogom a gépet, akkor bal kézzel kihajtogatni, meg beforgatni elég lassú. Csak akkor működik, ha sok időd van komponálni. Akkor már inkább egy olyan mechanikát kellene kitalálni, amit egyenesen oldalra kihúzol a hátlap síkjában, és ha kiért a váz mellé, akkor tudod forgatni, dönteni.
Bár az E3-ban szerintem semmilyen nem lesz, az esélyesen marad egy olcsóbb Pro2, hibrid kereső nélkül. Pedig én is örülnék egy dönthető kijelzőnek, meg nagyobb evf-nek.

Alabástrom: Mondjuk én is inkább E2-t vettem, mert tényleg jobb minőségű a T10-nél, de azért a T10 sem tűnik hulladéknak. Ha funkciókban megkapott majdnem mindent, amit a T1, akkor valahol azért ki kell termelni az árkülönbséget.

(#20083) Alabástrom válasza #16820480 (#20082) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Persze, az emberek különbözőek, kinek mi jó és mi rossz. Nekem személy szerint must-have egy kihajtható LCD-t, szinte nincs fotózás, ahol ne használnám. Nálam az E2 ezzel kiesne, ez ennyire szubjektív. Egyik sem szar hulladék vagy jó.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#20084) sasNAXO


sasNAXO
aktív tag

Sziasztok, nem rég kezdtem el olvasni a fórumot, örülök, hogy a T10-ről azért vannak jobb vélemények is most, mert azt szemeltem ki. :DDD
Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e olyan boltot mondani, ahol biztos ki lehetne próbálni ezeket a gépeket? Elsősorban a X-E2S és az X-T10 érdekelne, T20-nak kicsit sokallom még az árát, de azt is szívesen kézbe venném.
Illetve, hogy a vázakhoz kitben kapható XF 18-55mm f/2.8-4 R LM objektív hogy viszonyul egy SIGMA 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM-hez? (Nikonról jövök.)
Köszi!

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#20085) #16820480 válasza sasNAXO (#20084) üzenetére


#16820480
törölt tag

E2-t tudok neked mutatni valamikor BP-en.

(#20086) shouryuken


shouryuken
senior tag

23 f2-ről és 23 1.4-ről még a nagy youtuberek is eltérően nyilatkoznak. Van aki szerint az f2 a fuji második legjobb obija. :D
Egyszerű dönteni meg kell nézni, mire van szükséged.
Kompkatság, sebesség, éles kép távolabbi shotoknál, (közelinél f4-től éles), olcsóbb akkor f2.
2x akkora, 2x annyi pénzért élesebb közeli fókusz (nyitva), valamivel krémesebb bokeh -> f1.4.

[ Szerkesztve ]

(#20087) shouryuken válasza DonRazzino (#20071) üzenetére


shouryuken
senior tag

"2-3 év múlva magától széteső "
:U

(#20088) KuZo válasza Alabástrom (#20081) üzenetére


KuZo
tag

Én egy évig gyűrtem a T10-et (Canon 7D után!), az asszonynak most is az van, minden gond nélkül. Most T20 van és én nem érzem gagyinak a minőséget. Ráadásul 99%-ban a 23 f2 van rajta és imádom. Kicsi, gyors, kompakt. Én azt gondolom, hogy egy T2-ért kiadni közel a dupláját (hazai árkülönbség) hobbifotósként nagy hülyeség. Inkább még egy jó üveget vennék, ha már van elég pénzem. Ja és szvsz. butaság, hogy pár év alatt szétesne egy T10/T20 hacsak nem a földhöz csapdosod.

[ Szerkesztve ]

(#20089) pethob válasza KuZo (#20088) üzenetére


pethob
aktív tag

Ezért írtam, hogy szerintem nem összeszerelési minőséggel van gond, hanem a minőség érzettel. Azaz nem olyan jó érzés nyomogatni a gombokat a T-10-en mint a T-1-en, de szétesni nem fog.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#20090) KuZo válasza pethob (#20089) üzenetére


KuZo
tag

Szerencsére nálam a fényképek készítésének érzése felülírja a gombok nyomogatásáét. :)

(#20091) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Na jól van gyerekek, kicsit felkavartam az állóvizet ;] nem akartam én a fórum szakmaiságába belcsinálni, csak egy kicsit szubjektív voltam, mégha sarkosan is. Nekem nem volt való az a 23-as, de attól még másnak jó lehet hiszen ahogy le is írtam: kicsi, gyors és éles. :K

T10 minősége. Na jó, az enyém már elég sokmindent látott. Futóversenyeknként akár 2-3 ezer expó is beleszaladt, valamint megjárta egy két tenger és óceánpart homokját, valamint volt már -22 fokban is 4000-es hegyen. Kedves friss topictársak: a T20-al egyetemben ez is teszi a dolgát, szinte mindent meg lehet vele oldani, foglalkozzatok inkább a jobbnál jobb Fujinon obikkal az úgyis lényegesebb mint a váz. Jó obikból meg itt el vagyunk kényeztetve.

(#20092) KuZo válasza DonRazzino (#20091) üzenetére


KuZo
tag

Neked mindezek szerint pont a T2 való. Bár ha ezeket túlélte a T10, akkor nem is olyan fos. :) Mindenesetre, akinek pénzt termel a gépe és gyakran van munkája is, ne szenvedjen a "butított", műanyag változatokkal. Btw. amiket írtál, egy profi szájából nem hangzik vészesen, csak nehogy egy hobbista magára vegye.
Más: Tud valaki olyan helyet, ahonnan GFX-et lehet bérelni egy napos budapesti fotózáshoz?

(#20093) Matska


Matska
senior tag

Sziasztok. Fuji X-E1-et használok és azt akarom kérdezni, hogy meg lehet-e erőszakolni a Lightroom-ot, hogy lehessen használni az X-E1 által nem ismert film szimulációkat? (Acros, stb.)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#20094) madgie válasza Matska (#20093) üzenetére


madgie
titán

A Lightroomot nem, a RAW fájlokat igen. Konvertáld DNG-be, egy hexeditorral szerkeszd át a géptípust mondjuk X-T2-re. Itt egy irányadó blogbejegyzés.

Rendes, igazi Acrost nem tud majd sehogy sem, de azt mással se tudja, csak gépen belül az X-Trans III masinák.

[ Szerkesztve ]

(#20095) Matska válasza madgie (#20094) üzenetére


Matska
senior tag

Mármint? Átírni az exifben a gép típust?

Közben látom a kiegészítést. Köszi :)

A T20 egyébként mindet ismeri?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#20096) madgie válasza Matska (#20095) üzenetére


madgie
titán

X-Pro2, X-T2, X-T20, ezekre a fájlokra mennek az Acros módok (meg az összes többi).

(#20097) Matska válasza madgie (#20096) üzenetére


Matska
senior tag

Korábban már beszéltünk róla, hogy a 16 1.4 nem biztos, hogy alkalmas nyitott rekeszes tejút fotóra. Nem is találtam ilyet neten eddig, de láttam tegnap fb-n elég jól sikerült neked :)

Hogy vagy vele megelégedve ilyen téren?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#20098) Matska válasza Matska (#20097) üzenetére


Matska
senior tag

Most egy Samyang 21mm F1.4-et használok ilyen célra, ami tökéletes sétálósnak is, de piszkálja a fantáziámat a 16-os Fuji :)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#20099) madgie válasza Matska (#20097) üzenetére


madgie
titán

Kómázik az rendesen körben, se lesz@rom, annyira szeretem ezt a nyüves 16-ost, hogy elnézem neki :D

Amúgy a Samyang 12/2 az ultimate cucc talán erre, az élesebb a sarkokban (már ha nem decenteres), már nyitva is.

Másoknak: ez a fészbúkos tizenhatos friss kép.

(#20100) Muerte68 válasza madgie (#20099) üzenetére


Muerte68
addikt

Jó kép :C -nem vagyok csillagfotós úgyhogy bocs a kérdésért-a csíkok mitől vannak?

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.