Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) #31733248 válasza madgie (#20497) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ha csak a Sigmával lennének ilyen fókuszgondok, akkor úgy lenne. De nem: a fényerős Canikon üvegekkel is sok a hasonló probléma.

(#20500) nord_

Jó eséllyel kalibrálni kellett volna, mint a többit. De Nikonon is vannak összeférhetetlen párosok, még a saját 35-ösükkel is. Félreértés ne essék, nem azt állítom, hogy ugyanolyan jól fókuszál Canikonon egy Sigma, mint egy Canikon obi, de ezek a fókuszgondok alapvetően mégiscsak a tükrös működés jellemzői. Felpattintottam már jópár Sigmát adapterrel a vázamra (A6000), ott ismeretlen ez a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#20502) madgie válasza #31733248 (#20501) üzenetére


madgie
titán

Kábé 2006-ban én is így gondoltam,ahogy te.

(#20503) Matska válasza Muerte68 (#20499) üzenetére


Matska
senior tag

Az alig nagyobb a Jupiternél, talán milliméterekben mérhető :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#20504) Gercsa


Gercsa
senior tag

Megnéztem a videókat, elolvastam a teszteket és valahogy olyan érzésem van az E3 kapcsán hogy a gêp szép valóban, és a marketing cukormáz körítés is jóra sikerült, de valahogy nekem nincs hurrá hangulatom.

Megkapta az új szenzort, de kb. ez volt a minimum ami kötelező volt.
Ezen túl viszont fájó pont hogy eltűntek pont azok az igazi különös apró részletek, amikkel belopta magát a szívembe az X-E vonal. Nekem anno olyan érzésem volt hogy ez egy innovatív baromi jó kis gépváz fajta, ami egyszerre high-tech és manuál. Most már kevésbé.

-Nincs már a trükkös felhajtható vaku.
-Elmúltak azok az idők mikor ebben a kategóriában nem találtam jobb EVF-et mint a Fujié.
-Nincs kihajtható kijelző, ami ma már kb minden gépben alap.
-Ami bekerült a gépbe a joystick kivételével számomra érdektelen, se a bluetooth se a tapizós kijelző nem érdekel különösebben.
-Igaz hogy 100 dollárral alacsonyabb a nyitó ára mint az E2-nek, de cserébe made in china. Megér ez ennyit?

Nekem a régi X-E vonal stílusába újításként egy ISO tárcsa pl. jobban illett volna.

De lehet csak savanyú a szőlő, mert egy darabig úgysem lesz rá pénzem.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#20505) madgie válasza Gercsa (#20504) üzenetére


madgie
titán

Ez egy másik kategória lett, az X-E1 és X-E2 megjelenésekor nem volt X-T1/2, nem volt X-T10/20 sem, egyszerűen belőtték X-Pro lite-nak ezt a két vázat, pár előnnyel a nagytesóhoz képest (jobb EVF, kisvaku). A mostani termékkínálat mellett meg talán úgy gondolták, hogy értelmesebb egy X100 sorozathoz hasonló kicsi, cserélhető objektíves alternatívát nyújtaniuk. Igazából itt is van innováció, a gesztusvezérelt, akár maszkolható érintési területű kijelző például tök jó lehet.

Pár hónapja csak pletykaszinten került elő az X-E3, a mostani Pro2/T2/T20 kínálat mellett talán a fene se gondolta, hogy tényleg lesz belőle valami (melyik más gyártó csinál olyat, hogy egy generáción belül négy váza van forgalomban, amik kvázi ugyanazt tudják, nincs egyik sem agyonbutítva?), ehhez képest most a T20-at érzem feleslegesnek a mostani kínálatból. Pontosabban a célja nincs meg, azon kívül, hogy olcsóbban adjanak valamit, ami mindent tud. A Pro2 a tégla nagytesó, optikai keresővel, a T2 a nagykeresős, jófogású slr-like igásló, az E3 meg egy shiny-sexy utcai ninja lett. A T20 meg csak van. Eddig a T2 mellett csak az tudott olcsóbb áron f@sza 4K-t, most az E3 szintén tudja és a Pro2 is megkapja végre firmware-ből. Szóval nekem a T20 lett hirtelen olyan, hogy ha most vennék Fujit, az lenne az utolsó, ami az eszembe jutna.

Szerk: az EVF eyepointja amúgy valóban fájó visszalépés, én az X-T10-nél sem szerettem igazán ezt a megoldást, de rajtam kívül nem sokat sírtak emiatt, tehát úgy gondolom másnak akkor kevésbé zavaró, hogy tökig bele kell tolni a fejét a keresőbe.

[ Szerkesztve ]

(#20506) papaya


papaya
senior tag

Itt egy ábra az új algoritmusú AF-ről:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20507) #16820480 válasza madgie (#20505) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tegnap adtam egy kis időt egy T20 tüzetesebb kipróbálgatásának (ezúton is ismét köszönöm Zsolesz12345 :R), és ezzel azt hiszem el is dőlt, hogy E3-ra fogok várni.

Sajnos több szempontból sem jön be a T20 kialakítása. Nem elég széles a gép, és mivel középen van az objektív, így alig marad hely az ujjaknak a rendes fogáshoz. Ezt még fokozza az is, hogy nagyon zsúfolt a hátlap, a d-pad miatt nem nagyon van ott sem hely a hüvelykujjnak, hogy ne nyomja meg véletlen valamelyik gombot. Önmagában használva ez egy kétkezes gép, muszáj bal kézzel rásegíteni. Markolattal jobb a fogása, viszont egy kicsit vaskosabb obinál már nem fér el kényelmesen az ember ujja az obi és a markolat előrenyúló része között (pl. 35/1.4), egy tényleg vaskosabb obinál meg esélytelen is lenne szerintem így használni (56 mondjuk, de talán még 18-55 is). Illetve a dönthető kijelző is nehézkesebben használható azért a markolattal.

Úgyhogy E3 lesz belőle, amint lehet kapni majd az ilyen olcsóbb helyeken is.
Nekem nagyon tetszik amúgy a BT funkció, pedig először nem is értettem, de a BT LE protokoll egyértelművé teszi az előnyét (állandó kapcsolat, akár automatikus képmentés telefonra), távirányításhoz jobb (állandó kapcsolat miatt nem kell várni a párosításra). A letisztult hátlap is nagyon pozitív változás, jobb fogása lesz így. Szóval jó lesz ez :K

(#20508) Parci válasza madgie (#20505) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem vagyok szemüveges, de én is utálom. kicsit még az x-t1-be is bele kell, hogy tényleg belássam az egészet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20509) madgie válasza #16820480 (#20507) üzenetére


madgie
titán

Ugye, hogy nem véletlenül került le a D-Pad most egy kis vázról? Én már az X-T2-n is csak az auto ISO váltásokra használom a D-Pad-et, pedig ott elfér maga a cucc. Még a képek visszanézésénél is a joyt használom, rawkonvert dettó, gyorsabb.

Egy kis váznál meg van így elég hely a hüvelykujjnak.

[ Szerkesztve ]

(#20510) #16820480 válasza madgie (#20509) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, a joy sokkal kisebb helyen elfér, és nem rosszabb használni. Ráadásul meg itt ugye érintőképernyős gesztusok vannak, ami még egy szempontból jobb lehet, mégpedig hogy gyorsabban lehet váltogatni a funkciókban. Például tegnap fotóztam úgy, hogy részben Velvia, részben Monochrome szimulációval, hát jó sokat kell kattintgatni, mire vált az ember a kettő között :)

(#20511) madgie válasza #16820480 (#20510) üzenetére


madgie
titán

Ha Q menüben csinálsz két profilt erre, akkor egyszerű :) Nekem a CC az első helyen van, az Acros Red az utolsó, tehát mindkettő egy tekeréssel elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#20512) #16820480 válasza madgie (#20511) üzenetére


#16820480
törölt tag

Q menüt hogy lehet testre szabni?

Amúgy B megoldás: Film simulation bracketing :)

(#20513) taranis válasza madgie (#20511) üzenetére


taranis
addikt

Nem sajnáltam rá az időt és csináltam 6 profilt én is, mert amúgy tök jó ötlet, de videó módban valamiért nem engedi váltani, vagy én rontok el valamit. Jelenleg átváltok valamelyik fotó módba a profil váltáshoz, elég macera. Meg tudod nézni esetleg, hogy nálad is ez e a helyzet?

colorizer.net

(#20514) madgie válasza taranis (#20513) üzenetére


madgie
titán

Ez így van sajnos, elég fail :(

Sheratan: RTFM :P A bracketing azért nem jó nekem, mert az Acros Red nekem +4 Shadow Tone-on van, a CC meg vagy 0, vagy -1.

[ Szerkesztve ]

(#20515) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

117 gbp alatt nem látok lens turbo 2-t (úgy döntöttem, hogy nikont veszek és kész, logikusabb a canon+adapter, de halál a logikára!). ez jó árnak számít?

már nálam a 105-ös és nagyon viszket a tenyerem :U

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20516) madgie válasza Parci (#20515) üzenetére


madgie
titán

Annyi az ára :)

(#20517) Matska


Matska
senior tag

Azt jól látom, hogy az E3-al kitben a 23 f2 majdnem féláron van ahhoz képest, mintha magában venném?

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#20518) madgie válasza Matska (#20517) üzenetére


madgie
titán

Ez a “kit” lényege :)

(#20519) jmakk


jmakk
őstag

Végre vége lehet a "szürke vs fekete" vitának obi területen. Itt a piros, hol a piros! Sőt inkább rózsaszín! :))
https://www.instagram.com/handevision_lens/

[ Szerkesztve ]

(#20520) pethob válasza Matska (#20498) üzenetére


pethob
aktív tag

Menő.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#20521) garai198419


garai198419
csendes tag

Használ valaki macbook pro-t szerkesztésre? Milyen mennyire jó a kijelző?

(#20522) kobox válasza madgie (#20511) üzenetére


kobox
tag

Én T2-n a D-pad felfelé gombjára tettem /nem raktam :D - magyarból jó vagyok :D / a profilok váltását. Durva gyors, próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

(#20523) kobox válasza kobox (#20522) üzenetére


kobox
tag

Nálad CC - Acros 2 gombmyomás lenne fel, Acros - CC csak 1 :)

ez lemaradt :)

[ Szerkesztve ]

(#20524) total90 válasza garai198419 (#20521) üzenetére


total90
veterán

Nekem volt és szerintem nagyon jó.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#20525) FLx válasza garai198419 (#20521) üzenetére


FLx
addikt

Ez most komoly kerdes volt? :DDD

(#20526) madgie válasza kobox (#20523) üzenetére


madgie
titán

Igazából okafogyott lesz az X-RAW Studio miatt, eddig se mertem Acrosban lőni mondjuk egy lagzin, inkább biztonsági CC játékos voltam, a progival meg tökmindegy lesz, mert végre batch is lehet Acrost konvertálni.

Szerk: de amúgy jó ötlet, köszi! :)

garai198419: qrvajó, főleg ha be is kalibráltatod. Mondjuk egy 5K iMac lenne a legjobb képszerkesztésre szerintem, de az meg nem ócsó.

[ Szerkesztve ]

(#20527) runner 125 válasza garai198419 (#20521) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem 13-as, 2015-ös Pro-m van, baromi jó a panel, nem cserélném el másra.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#20528) Tempus_fugit


Tempus_fugit
tag

Anyám, borogass..... :[link]

Minek ír cikket az ilyen, ha lövése sincs arról, amiről ír...

(#20529) hemaka válasza Tempus_fugit (#20528) üzenetére


hemaka
nagyúr

Pixinfo, ne várj sokat. :)

(#20530) mondomén


mondomén
őstag

Segítsetek nekem. Este, utcán, különféle lámpafényeknél az eshutter miatt sávosodik a kép?

(#20531) madgie válasza mondomén (#20530) üzenetére


madgie
titán

Valószínűleg igen, segíthet a gondon valamennyire, ha bizonyos záridőket próbálsz (1/50, 1/100, 1/200), de ha sokféle fény van, tuti össze fog akadni velük az e-shutter.

(#20532) mondomén válasza madgie (#20531) üzenetére


mondomén
őstag

Értem, köszönöm! Sajna már csak itthon vettem észre. Lett egy-két jó kép amit szétbarmolt. Nem próbálgatok, inkább csattogtatom (és tojok rá kit zavar). :)

Másik dolog ami most foglalkoztat. Helyrevágnám a különböző social profiljaimat. Eddig kontrasztos ff képeket csináltam. Most viszont nyitok más irányba is, ami eléggé megnehezíti a dolgom. Szeretnék, egy viszonylag egységesnek mondható feedet, de lövésem sincs hogyan kezdjek neki. :D FF kontrasztos utcafotók, színes filmes hangulatú utcafotók, szolid portrék stb. Nem akarok elköteleződni egyik irányba sem, mindet szeretem csinálni. Nehéz! :)) Mi a véleményetek?

(#20533) gorgo válasza #16820480 (#20510) üzenetére


gorgo
őstag

Hát ja, nekem is ez lesz egyszer... Jövőre mondjuk.
Tudja valaki, hogy a záridő tárcsa alatti kapcsoló mit kapcsol?
Illetve, az NP-W126 és NP-W126S tutira nem kompatibilis (tuti, mert előbbiből van 5 nehogy jó legyen már már a xe3-ba!).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#20534) #16820480 válasza gorgo (#20533) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az az automata mód. Akármilyen beállításon vagy éppen, ezzel átdobhatod full auto módba, és ha visszakapcsolod, akkor ott folytatod, ahol a beállításaid voltak.

(#20535) Gondwana válasza gorgo (#20533) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha a T2 akku-mindenevő, az E3 miért lenne màs?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#20536) FLx válasza madgie (#20526) üzenetére


FLx
addikt

És ahogy látom jön vele az új firmware is a gépekhez. X-T2 3.0. :C

(#20537) MC Pite


MC Pite
veterán

Most olvasom csak milyen lett az E3... hátizé... Gondoltam erre is hamar rárabolok frissiben,... de már nem gondolom.

Vakut mi a fészkes fenéért kellett kihagyni? Egy nagyobbb EVF-ért sem mondtam volna le róla, de tényleg az X30 EVF-je (lencsékre gondolok, a panel gondolom ugyanaz) került bele? :( Ráadásul kisebb szemkagylóval. Nebassz... :W Keesőre finnyás vagyok, X100T-nek is sok mindent meg tudnék bocsátani, de ezzel a keresővel nem tudok megbékélni.

Ki a Q gombot ki rakta a váz szélére (azt sűrűn hazsnáljuk), míg a kényelmeg helyre meg az AE Lockot (hát azt aztán rohadt sűrűn használom :((( ). Ez csak engem zavar és másnak bejön ez a változás? Remélem konfigurálható.

Első tárcsát biztos sokan díjazzák, nekem tökmindegy, nem hiányzik (XF obik és zársebességtárcsa mellett nem kell; helyette auto iso opciónak szeretném visszakérni a reiprok szabály szerinti záridőt).

Most konkrétan az van, hogy vaku a vázon kell, slr formát nem szeretetem, a kényelmetlenebb betekintési szögű evf-ért sem rajongok, azaz a kényelem a teljesítmény előtt alapon nálam E2-nél megálltak a szimpatikus gépek a fujinál...Aról nem beszélve hogy a kicsikből van pár funkció amit viszont nagyon szívesen láttam volna az E3ban (micro usb töltés még ha lassú is; ajtót így végre olyan helyre rakni hogy féltok mellett is hazsnálható legyen, ne adj isten play gombos bekapcs visszanézésre).
Siralom OFF.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#20538) MC Pite válasza madgie (#20505) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem értem hogy akarta pozícinálni a Fuji az E3at, hisz volt/van egy réteg a Pro2/T20 között.

Erre jön egy kis keresős, vakutlan... nem tudom minek nevezzem. Amiben jó volt idáig az E a Pro-hoz képest, azokban már bukott. Pro2 light? T20s - vaku? :(

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#20539) #16820480 válasza MC Pite (#20537) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ergonómia látatlanba is sokkal jobb lesz a T20-nál szerintem. Beépített vaku minek? Adnak hozzá a dobozban, ha nagyon kell, akkor elfér zsebben is akár, felpattintod egy mozdulattal a gépre... Ha meg tényleg vakuzni akarsz, akkor inkább egy normális villanót érdemes már használni.

Az evf persze lehetne nagyobb, meg nagyobb karimával, a kijelző is lehetne kihajtható, akkor viszont a mérete lenne már Pro2 környékén. Az E-széria régebben is Pro-lite volt, most is igazából az.

(#20540) kobox válasza MC Pite (#20537) üzenetére


kobox
tag

Szubjektív dolog: modern, jópofa, letisztult, ettől függetlenül az X70 után a második /A és M széria hanyagolva/ ami semmi birtoklási vágyat nem ébreszt. Még egyszer - szubjektív :)
Van egy vicc, erről valahogy eszembe jutott: pontosan nem tudom elszavalni :)
A lényeg:
A nők csodálatos teremtmények. Képesek az emberből milliomost csinálni. /Ha előtte milliárdos volt :D /

[ Szerkesztve ]

(#20541) MC Pite válasza #16820480 (#20539) üzenetére


MC Pite
veterán

Röviden: Had tudjam már hogy kell-e nekem beépített vaku vagy sem. ;) Tudom, ha kell, maradok vagy fáradjak a T20as sorhoz.

Ezen is használom árnyékok lágyítására, erős fénynél, kevés fénynél; sokszor. Három X rendszeres Fujimból kettőnél ráadásul kényelmesen 1/2000ig, vagy akár tovább is használhatom a beépített vakut, és ezt szeretem, használom is sokszor. Nem, nem csavarok fel a tetejére ezért semmi kilógó vakut, nem is fér be a tokba, nem is fog a hónom alatt úgy lógni a gép hogy vaku van a tetején.
X100ban ez az egyik amit leginkább csípek... [link] Én már ilyen szintű beépített vaku(t)/vezérlést szeretnék (tudom, zár...)

Amire te gondolsz, arra is van vakum, egy MK320 és egy manuál triopo is, és amikor olyan jellegű fotózás van, nyilván az van a vázon és akkor nyilván nem zavar, hisz állvány, derítők, tartók és sok egyéb vacak is ott van nálam. De 100képből 98 nem beállított fotózás nálam, és akkor nem vágyok arra hogy mást cipeljek, főleg túrákon (igaz, oda főként az X30at viszem).

"Az evf persze lehetne nagyobb, meg nagyobb karimával, a kijelző is lehetne kihajtható, akkor viszont a mérete lenne már Pro2 környékén."
> Ácsi ácsi ácsi! Az X-E1/2-ben idáig is belefért kényelmesebb nagyítást adó lencse és értelmesebb szemkagyló? Vaku mellé, ráadásul. :U

kobox: Igen, tetszik hogy letisztult, tetszik a joy, nyilván jó az új szenzor; csak ez a kereső/vaku (amit főként azért nehezen érthető mert egy T2 keresőért még talán beáldozná az ember a vakut, de egy 'kissebbért'?!) eléggé leminősíti nálam, és gondolom nem én vagyok az egyetlen E tulaj aki ezzel így van/ezek számítanak neki. De ehhez nem kell hogy legyen az embernek több X gépe egyidejűleg hogy feltűnjön hogy nem olyan frankó az a nagyítás :(. Ha viszont van; akkor különösen bosszantó :(

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#20542) Alabástrom válasza MC Pite (#20538) üzenetére


Alabástrom
senior tag

"Nem értem hogy akarta pozícinálni a Fuji az E3at"

Sehogy. Nem akart a Fuji E3-at. :N

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#20543) kobox válasza MC Pite (#20541) üzenetére


kobox
tag

+1 - valahogy így.

(#20544) MC Pite válasza Alabástrom (#20542) üzenetére


MC Pite
veterán

Nekem elsőre úgy tűnik (és olvasok még ilyen véleményeket többfelé) hogy pont az E széria klasszikus erősségeit nyirbálták meg, így viszont nagyon esélyes hogy a 3-as az utolsó E váz.
(Pro light elmélet: Ha Pro kéne, Pro-t vennék, de anno a G2-őmnek a keresője is normálisabb képet adott mint a hibridek EVF képe, nekem meg az optikai rész egyáltalán nem kell. Legalábbis ilyen áron nem érdekel, ikább viszek kétszer annyi akksit magammal.)
Persze, jó dolog a joy, de a d paddal sem lenne rossz, ez, meg a tapi inkább kockákat elégíti ki mint valódi előrelépés.
Sőt, a tapi ilyen picike szemkagylóval úgy látom nem ritkán szopatja is az embert, nyilván ki is kapcsolható. Páromnak is az lenne az első hogy az orrával elnyomkodná állóban, mert markolattal lefelé jobb szemmel fotóz pl :)
Auto mód meg első tárcsa meg szerintem a legtöbb E usert hidegen hagyja, de persze, mint lehetőség, legyen/lehet, nem fáj.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#20545) #16820480 válasza MC Pite (#20541) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én igazából ilyesmit csinálnék szívesen, ha már vaku, külön kézben érdekes szögekből. De attól tartok, itthon ezért megvernének az utcán, Indiában meg ritkán járok :D
Oké, neked kell a vaku, sok embernek meg nem olyan fontos. Az 550D-men olyan sokat használtam, hogy pár év után az eladásnál derült ki csak, hogy fel sem nyílik, mert valami mechanikai hibája van :N

Amúgy az E1/E2 az nagyobb váz. Ez valamivel kisebb, könnyebb és még ugye valami hűtés is kell neki a 4K videó miatt. Igen, ha engem kérdeznek, akkor simán beáldozom azt a 4K-t, ha cserébe nagyobb evf-et adnak, de manapság sajnos nem lehet kiadni gépet 4K nélkül (kivéve ha Canon vagy).

Egyébként az, hogy ezek miatt a változások miatt ez lenne az utolsó E, az szerintem nem igazán helytálló. Az valószínűbb, hogy ezek a változások átkerülhetnek a több vázra is a következő generációnál. Az E széria sorsát meg majd eldönti, hogy mennyit adnak el belőle. Egyet biztosan :)

[ Szerkesztve ]

(#20546) MC Pite válasza #16820480 (#20545) üzenetére


MC Pite
veterán

Ezt megcsinálhatod bármikor, vezeték nélkül is, vezetékkel is. Ha utóbbi kell, az enyém legalább ötször volt már használva (van vezeték nélküli is, bár azt se sokat használom) :). De ez sehogysem jön a beépítetthez...

Nem hiszem hogy az E3 hasonló népszerű lesz mint elődei. Az E széria se nem olcsó, se nem divatos, se nem igazán retró; furcsa, hogy amiben idáig jó volt, ott alávágtak.
Nem tudom kik tartják a mostaniakat nagynak, és hogy kik mondták volna hogy persze, legyen kisebb 1 milivel és kapja meg inkább az X30 féle keresőt; sőt, túl nagy a szemkagyló, onnan is kéne faragni egy kicsit

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#20547) madgie válasza mondomén (#20532) üzenetére


madgie
titán

Szerintem qrvajók a mostani utcai fotóid, masszívan irigy vagyok, mikor a mostanság feltakott FF fotóidat nézem, szóval szerintem az jó irány :)

Azért írok ilyen lehetetlen időpontban, mert most értem haza a lagziból :D

Pite: nem tudok mit írni, leírtam a véleményem már az X-E3-ról, annyit fűznék a mondandódhoz, hogy az első tárcsa azóta nyert értelmet, mióta a C betű ott van az expókorrekción (akkor azzal korrigálsz, villámgyorsan, +/- 5.0 EV-t. A Q gomb meg szubjektív, szerintem a lehető legrosszabb helyen az X-E2-nél tette a Fuji, szerinted meg ott van jól :) Gyutávfüggő záridőt auto ISO-nál meg tuti tud az E3, mindegyik X-Trans III gép tudja tudtommal.

[ Szerkesztve ]

(#20548) Gondwana válasza madgie (#20547) üzenetére


Gondwana
addikt

Ídösapám régen megmondta, még amikor kezdtem a fotózást, hogy olyan lett a munkaidőm, mint a qrváké: délután megyek, hajnalban jövök.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#20549) #16820480 válasza MC Pite (#20546) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem technikai akadálya van annak, hogy ilyen fotókat csináljak, egyszerűen nem mernék mondjuk Budapesten (de annyira máshol sem ezen a kontinensen) pofán vakuzni ismeretlen embereket az utcán :B Maga a technika viszont tetszik, és ha már vakuban gondolkodok, akkor ilyesmi miatt.

Nézd, szerintem népszerű lesz, mert ha más nem, akkor hipszter gépnek simán elmegy. Annyira nem is drága, olcsóbban kezd az E2-nél, azonos áron a T20-szal, amit így fél évvel a megjelenés után már lehet kapni 700€ körül is. Másodgépnek is teljesen jó, ha mondjuk az elsődleges egy Pro2, mert akkor nyilván nem az SLR formavilágra vágysz. Illetve utazós gépnek tökéletes, egy f2-es fix társaságban, de 27/2.8-cal még inkább durván kicsi és zsebre vágható. Lehet, hogy nem sokkal kisebb az E2-nél, de ahonnan lecsíptek, az pont nem fogja agyonvágni az ergonómiát (szemből nézve jobboldalról majdnem egy centit), illetve könnyebb is lett. Ugyanazt a keresőt kapta szó szerint, mint a T20, és bár annál ugye nagyobbnak tűnik az eye cup, viszont mivel majdnem a kijelző síkjában van, így az orrod miatt úgyse tudod odatolni a szemed rendesen, míg az E3-nál igen (ha jobb szemmel fotózol)

Nem azt mondom, hogy ez a világ legjobb kamerája, de sokkal jobb lett mint amire számítottam az előzetesek alapján. Mivel T2-re nincs igazán pénzem, így ez marad az értelmes választás.

(#20550) gorgo


gorgo
őstag

Hát igen van itt pro-kontra több érv is amivel egyet tudok érteni. Azaz ki kell próbálni azt a xe3-at! :-)
Látnom kell élőben azt a kisebb EVF-et, amit sajnos bal szemmel használok :-((
Az mondjuk király hogy első tárcsára tehető az expo korrekció!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.