Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) Zsolesz12345 válasza #16820480 (#20397) üzenetére


Zsolesz12345
csendes tag

Szívesen felajánlom, van két grippem is hozzá:

(#20402) Parci válasza madgie (#20393) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

erről az új 80-as makróról lehet tudni valamit? méret/súly érdekelne.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20403) #16820480 válasza Zsolesz12345 (#20401) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szép grip, de ebből elsősorban a gyári érdekelne, mert olyat tudok venni is magamnak :) Viszont a gép természetesen érdekelne :R

(#20404) Zsolesz12345


Zsolesz12345
csendes tag

Madgie említette, hogy milyen jó a fehéregyensúly. A T-20-on azt vettem észre, hogy a ledlámpa fényével nem tud mit kezdeni. Csatolok két képet. Mindkettő lámpafénynél készült. Egy lámpa van az asztal felett, és egy másik asztali lámpával is világítottam a rajzoláshoz. Mindkettő led. A papírok világító hófehérek, a rajztábla kicsit törtfehér a valóságban.
X-E2 nél nem vettem ezt észre.
Más is tapasztalt hasonlót?
Ja,a gépen automata módban van a wb.
Azt is észrevettem, hogyha több képet csinálok (egyhelyből azonos időben)akkor az egyik egy fényértékkel sötétebb a másik egy fényértékkel világosabb, de két egyforma nincs. E2 ilyet nem csinált.

(#20405) Zsolesz12345 válasza #16820480 (#20403) üzenetére


Zsolesz12345
csendes tag

Van gyárim is.

(#20406) Gondwana


Gondwana
addikt

Soha se gondoltam volna, hogy ennyire fogom várni az XF f/2.8 ultranagylátó zoomot - csak azért, hogy bezuhanjon az f/4 ára 500€ alá :B
Használ véletlenül valaki Lee 441 vagy Lee 207 géleket (vakun)?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#20407) madgie válasza Parci (#20402) üzenetére


madgie
titán

Nem lesz picike, az tuti :)

Zsolesz12345: nincs e-shutteren? Tudom, akkor csíkoznia kellene elsősorban ilyenkor, de a másik hibaleírás alapján is erre tippelek elsőre.

Kandúr: én a Samit venném, már ha portré az elsődleges cél.

[ Szerkesztve ]

(#20408) Parci válasza madgie (#20407) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem töri magát a fuji, hogy kompakt teléket csináljon :(

egy 50-135/4 vagy akár 50-135/3,5-4,5 például milyen klassz lenne, ha határozottan kompaktabb lenne a meglévő cumóknál.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20409) madgie válasza Parci (#20408) üzenetére


madgie
titán

A saját kis gyártókapacitásukat szerintem most eléggé leköti az új kacsacsőr sor, meg a GF objektívek.

(#20410) Parci válasza madgie (#20409) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem is reménykem ilyesmiben, elég lesz a 16-50 II és a 105-ös nikkor

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20411) madgie válasza Parci (#20408) üzenetére


madgie
titán

Na ezt kukáztam ki egy japó oldalról, mondjuk a 750g pl gyanúsan sok, lehet csomagolással együtt annyi :D

[ Szerkesztve ]

(#20412) #31733248 válasza madgie (#20381) üzenetére


#31733248
törölt tag

Tudom, hogy nem tartozol a Sigma objektívek legnagyobb fanatikusai közé, :) de azért azt meg kell hagyni hogy az új Artok akár optikailag, akár az építési minőségüket tekintve egytől egyig nagyon jók. Nagyok, nehezek, de jók. Egy profinál sok esetben nem tartozik a fontos szempontok közé, hogy mekkora a fotós táskája, mert elsősorban a kép elkészülésének lehetősége és a képminőség fog neki számítani. Egy amatőrnek viszont sokszor nincs kedve ilyen nehéz obikat hurcolnia, ezért inkább otthon marad a pakk. Sokan ennek ellenére is megveszik az 1 kiló feletti obikat, mert az a "legjobb".

Lehet, hogy szánalmasan hangzik, de a sokat cikizett 16-50 palacsinta számomra erős érvnek számított a Sony E mellett. Egyszerűen azért, mert annyira pici vele a (púp nélküli) váz, hogy elfér egy kis övtáskában is, így mindig nálam lehet. Ráadásul ekv. 24mm-ről indul. És persze ott van régóta a sok ütős érv még (bitang jó arcfelismerés, nagyon jó fókusz, klassz szenzor stb...). A Fuji viszont mostanra elért oda, hogy szinte bárki számára vonzó lehet, aki nem a kifejezetten olcsó megoldásokban gondolkodik. Az X-Trans III, a PDAF autofókusz, az olcsó HSS-vaku, a jó 4K videóképesség és a nagyon tudatosan kialakított obipark együttesen piszok ütős rendszert jelentenek - akár egy profi számára is.

(#20413) Zsolesz12345 válasza madgie (#20407) üzenetére


Zsolesz12345
csendes tag

M+E shutter. A képek adatai: 1/160 iso320 f2,5 E shutter csak 1/4000 felett kapcsol be, nem?

(#20414) madgie válasza #31733248 (#20412) üzenetére


madgie
titán

Ez szépen, meg jól hangzik, ha nem szívna az ART-okkal egy csomó profi ismerősöm. Képtelenek megbízhatóan működni fókuszilag, akárhogy kalibrálják a vázat, az objektívet.

Lehet, hogy Sony-n jobban átalakítóval, mert ott elvileg a PDAF is a szenzoron történik, nem tudom. De hogy a CaNikonosok szívnak vele, az tuti.

#20413: de akkor redőnyzár. Lehet valami rosszabb minőségű LED, lassú PWM-mel (tehát villog, mint egy fénycső)?

[ Szerkesztve ]

(#20415) madgie


madgie
titán

(#20416) gorgo


gorgo
őstag

nekem nem annyira jön be az E3 váz. hátsó gombsort sokkal jobban szeretem bal szélen, hát eltették, pedig nem indokolja a kijelző ami fix. :(( Kisvaku lemaradt. :(( És engem a 24 mpix sem tesz boldogabbá. Konkrétan nekem nem lesz jobb tőle (de ezt csak nagyon halkan mondom :) )
Nagyon remélem hogy tökös, gyors lesz ebben is az AF (mert ugye az XE2 lófaszt van egy kategóriában a T1-el, minap is 23/f1.4 természetes fényben hát nem nyűgözött le, konkrétan esküvőn mozgalmas jelenetet lőttem, nem a megszokott komótos stílusomban, és szidtam mint a bokrot :W).
Eddigi legjobb jpeg motor
tapicska kijelző (?)

Akkor tehát IBIS nem lesz, vagy már nem tudom követni.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#20417) Mr.Csizmás válasza madgie (#20414) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezt írd be facén az ortodoxoknak mókusdobálásért :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20418) cousin333 válasza Parci (#20402) üzenetére


cousin333
addikt

Kép alapján nagyjából az XF90 és XF55-200 mérete lesz, tehát nem apró és nem könnyű. Előbbinél kisebb a fényerő, de van benne OIS. Az XF90 11 elem 9 csoportban és 540g, az XF80 elvileg 16 elem 12 csoportban, szóval a 750g sajnos reálisnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#20419) Zsolesz12345 válasza madgie (#20414) üzenetére


Zsolesz12345
csendes tag

Osram led égő.
Van egy tárgysátram szintén led világítással. Nem tudom használni a T-20-al. Ha szeretnék benne fotózni, elő kell vennem egy régi Sony kirándulós gépet. Azt nem zavarja a led-fény. Ott fehér a fehér.
De a legrosszabb, hogy hiába állítgatom a fehéregyensúlyt manuálisan, csak rosszabb lesz. Fehér soha.
Senki másnak nem tűnt fel ez?

(#20420) cousin333 válasza gorgo (#20416) üzenetére


cousin333
addikt

Ami a gombok elhelyezését illeti: a Fujinál most az a trend, hogy 1 kezes legyen a gép (lásd X100), azért pakolásznak mindent a jobb oldalra.

A kisvakut én is hiányolom, főleg, hogy az X-E2-n a plafon felé lehetett fordítani, ellentétben az X-T20-al.

Az új érzékelő nyilván nem csak a 24Mpixelt hozza, hanem a javított AF-et és a 4K videofelvételt is.

A linkelt promo videó alapján érintőkijelzős lesz. Azt viszont nem tudom, ki gondolta komolyan, hogy majd pont a Fuji középkategóriában mutatkozik be az IBIS. Ha érkezik, akkor az az X-T3-ban jön szvsz.

Más: G és X mount roadmap. Benne XF8-16/f2.8 (nincs OIS :F :( ) és XF200/f2 (telekonverterezhető).

"We spared no expense"

(#20421) papaya


papaya
senior tag

naaaa :C

New firmware updates for FUJIFILM X-Pro2, X-T2 X100F, X-T20 coming soon.
Free upgrades will provide support for “FUJIFILM X RAW STUDIO”, improve studio flash controller usability compatibility, introduce new AF tracking algorithm and include other functional and operational updates for the ever evolving X Series mirrorless camera range.

New AF tracking algorithm for moving subject
Thanks to the newly developed image recognition algorithm, the update enhances AF-C to track moving subjects twice as fast as previous firmware. In addition, the update also enhances tracking to be able to capture up to 50% smaller moving subjects than before.

[ Szerkesztve ]

(#20422) madgie válasza Zsolesz12345 (#20419) üzenetére


madgie
titán

Nekem nem tűnt fel, pedig ledek vannak itthon (utálom is őket, mert 10.5 wattosak és félévente megsülnek).

(#20423) madgie válasza papaya (#20421) üzenetére


madgie
titán

"Support for backup/restore of camera settings via FUJIFILM X Acquire
Once connecting a camera to a computer via USB cable, the “FUJIFILM X Acquire” allows users to backup/restore camera settings to/from a file. Copying all camera settings from one camera to another is available."

Nekem ez is baromi jó, ha az egyik T2-n elkezdek "testreszabni", rádobhatom a másikra, nem kell egyesével végignyálazni, mit állítottam már be (és mindig kimarad valami :D). Meg hát akkor is visszaállítják gyárira meg magyar nyelvűre a menüt, ha szervizbe megy a gép, akkor meg aztán tényleg mindent újra be kell állítani (fényképezőnél csak angol menüvel értem, mi mit akar jelenteni, a magyar fordítások sokszor elvisznek az erdőbe).

[ Szerkesztve ]

(#20424) cousin333


cousin333
addikt

Na, itt is vannak a nagy bejelentések. Nincs meglepetés (via FujiRumours)

Fuji X-E3 első benyomások (30 perces video)
Új firmware-ek az új generációs gépekre (hamarosan): [link]
FUJIFILM X RAW STUDIO: PC program, ami a vázban lévő RAW konvertert használja (fizikailag is).
XF80 vs XF90

Az X-T20 is megkapta a szokásos gigantikus frissítést... :((

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#20425) cousin333 válasza madgie (#20422) üzenetére


cousin333
addikt

Nekem is azok vannak, 3 éve semmi bajuk.

"We spared no expense"

(#20426) madgie válasza cousin333 (#20425) üzenetére


madgie
titán

Nekem már az összeset gariban cserélték, most megint ugyanúgy hullanak. Nincs már erőm küzdeni a forgalmazóval...

Szerk: nincs valami értelmesebb X-E3 first impressions cucc? Ez a bigheadtaco mindig fél óráig beszéli a semmit, soha nem tudtam még egy videóját sem végigszenvedni...

[ Szerkesztve ]

(#20427) cousin333 válasza madgie (#20426) üzenetére


cousin333
addikt

Valóban nem egy kapkodó idegbeteg. Pörgess bele... :)

A linkelt Fujirumors élő közvetítésben (nála hajnali 2 óra van :Y) akad olvasnivaló is: jonasrask, Fujilove és DPReview.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#20428) madgie válasza cousin333 (#20427) üzenetére


madgie
titán

Na megnéztem Jonas Rask-et, az ő írásait szeretem olvasni (nem utolsósorban meg a képeit nézegetni) :)

Sok jót ír, érdemes elolvasni (D-Pad gyorsgombok helyett ott a gesztusvezérlés, stb)

Szerk: és pont azt linkelted be te is, bocs :D

[ Szerkesztve ]

(#20429) total90 válasza madgie (#20407) üzenetére


total90
veterán

Nekem valahogy az összes kategórián belüli cucc aprónak tűnik a jelnlegi D800+objektívek mellett. Pl. amikor itt volt próbán az X-T2 a 10-24-el, mellé raktam a D800-at 14-24-el és jót mosolyogta. Dávid és Góliát :DDD

(#20408) Parci

Szerintem egy bizonyos méret alá nem tudnak menni a fizika miatt, ha csak nem a minőség rovására akarnak menni.

(#20414) madgie

Szerintem ez szimplán user error. Amikor én vettem a Sigma 50mm f1.4 Artot, akkor az első teszt fotók után rendeltem is a kalibráló cuccot. Megjött és ha 4-5 órát rá kell szánni, de simán be lehet lőni tökéletesre.
A probléma ott van, hogy a Sigma beállítási ajánlása kuka.
Vettem Spyder Lanscalt is, amit a Sigma ajánlott... és pár méteren belül a beállításhoz tényleg szuper, de távolabbra egyszerűen kicsi.
YouTubeon van egy halom homa made megoldás, de ami a lényeg, hogy sokkal kisebb lépésekben kell beállítani, mint, ahogy azt a Sigma ajálja. Azt hiszem a Sigma szoftverében van 5 pont és azzal kell szórakozni. Van viszont szoftver, amiben 27 ponton kell állítani. Utána nem volt gondom vele.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#20430) madgie válasza total90 (#20429) üzenetére


madgie
titán

Szerintem az az error, hogy egyáltalán nekem kellene állítgatnom az AF működését. Annak idején pont ezért hagytam ott a DLSR-világot, az AF össze-vissza működött, főleg 3rd party cuccok esetében.

(#20431) cousin333 válasza cousin333 (#20418) üzenetére


cousin333
addikt

Na, az XF80 határozottan nagyobb lett, mint az XF90... [link] :U

"We spared no expense"

(#20432) madgie válasza cousin333 (#20431) üzenetére


madgie
titán

Mivel makró és belső élesságállításos... azok sose kicsik :)

Más: ez az X-RAW Studio nagyon birizgálja a fantáziám, vajon meglépik, hogy ebben a progiban lesz Color Chrome opció? Csak mert az X-Processor Pro maga tudja, az van a GFX-ben is.

(#20433) cousin333 válasza madgie (#20432) üzenetére


cousin333
addikt

Első ránézésre ez a program nem egy RAW konverter, hanem egy GUI/távvezérlő az in-camera konverzióhoz, amit mellesleg régóta hiányoltam, bár én a mobilos távvezérlő progikba vártam. Tehát csak parancsokat küldözget a gépnek, meg letöltögeti a képeket (vajon teljes méretben :F ). Ha a gép támogat egy film-módot, akkor a program is tudni fogja. Előnye annyi lesz, hogy nem a kamera gombjaival kell egyesével szórakozni minden képnél (batch opció), meg talán az előnézet is jobb lesz (pl. nagyítható).

A programot november végére ígérik, és egyelőre(?) csak a high-end Fujikat támogatja (X-T20-t és X-E3-t nem), szóval addigra akár ki is jöhetnek a Color Chrome támogatással.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#20434) Parci válasza cousin333 (#20431) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ó, te jó ég, nekem a makró nem is kéne belőle. azért csak nem volna rossz, ha csinálna a fuji 60 mm-nél nagyobb telét kompakt méretben is. valahogyan, valamit. nem ilyen 200/2 és társai szörnyeket, amik biztos a világ legjobb üvegei lesznek, csak hát nem egy tömegtermék, na.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20435) cousin333 válasza Parci (#20434) üzenetére


cousin333
addikt

Ha nem kell a makró, akkor szerintem jobb az XF90 (bár az OIS abba is jöhetne).

A Fuji mindig a high-end objektívekkel jött ki előbb (pl. 35/f1.4 volt az egyik első, de ott van mondjuk az 50-140/f2.8 vagy akár a 18-55/2.8-4) és utána az olcsóbbakkal, ha egyáltalán (XC széria, f2 széria). Ez ilyen. Később lehet, hogy lesz, de nem mostanában. Ha kicsi kell, akkor inkább m4/3, ez inkább legyen jó ;] Persze azért lehetne kisebb az XF90 is.

"We spared no expense"

(#20436) faki_ válasza madgie (#20415) üzenetére


faki_
senior tag

Reneszánsz lesz ebből :) :
http://charlenewinfred.com/2017/09/07/fujifilm-x-e3/

"Auto-focus

Many thumbs up. I didn’t try the improved AF tracking functions at all, so I have nothing to say about that. But I was taken aback by how fast the X-E3 focused my beat up, 5 year old XF 35mm F1.4 lens. Faster than the X-Pro2. Faster than the X-T2. For the first time in 5 years, I could use the XF 35 f1.4 on single servo focus all the time. So much win, people!"

80-as mikor lesz eglobalon??? :O

(#20437) #16820480 válasza cousin333 (#20424) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, ez az E3 nagyon szép élőben, sokkal letisztultabb design, mint a T20 vagy akár az X100F, kevesebb kezelőszerv, egyszerű vonalvezetés. Első látásra szerelem :)

Amúgy az obikat elnézve, olyan vajon mennyire valószínű, hogy jön valami jobb fényerős mini-zoom a jövőben, mint mondjuk egy 16-35/2.8, vagy akár 16-27/2.8, ami kicsit kompaktabb, nincs OIS, de azért egész jó fényereje van? Egy ilyet sokkal szívesebben használnék szerintem az alap zoomoknál.

(#20438) b.vr válasza cousin333 (#20433) üzenetére


b.vr
őstag

Igen, én is ezt a RAW konvertert néztem először hogy milyen lesz

"FUJIFILM X RAW STUDIO” enables users to quickly and easily convert RAW files with outstanding image quality, once a camera is connected to a Mac or PC via USB cable."

Hát ez egy elég furcsa megoldás, bár az eddiginél azért kicsivel kényelmesebb. Viszont én nem ezt vártam, hanem egy teljesen önálló desktop programot ami ugyanazt csinálja mint a kamera. Úgy mint az OlyViewer.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#20439) madgie válasza cousin333 (#20433) üzenetére


madgie
titán

Ez rendben van, mégis tud majd batch módot is, amit a gép nem.

De a Color Chrome-mal kapcsolatban van az a hülye félelmem, hogy nem fogják beletenni a mostani X gépekbe, mert baromira leterheli a procit, XY egyensugarú júzer meg majd verné az asztalt a bótban, hogy kéri vissza a pénzét, mert lassú a gép, nem tudott sorozatot lőni, mikor elindult a gyerek. Közben meg csak az a baj, hogy a Color Chrome lett bekapcsolva. Kicsit sarkosan fogalmazva: GFX-et az vesz, akinek van némi fogalma a dolgokról, X-T20-at, X-T2-t nem feltétlenül.

Remélem megcáfolja ezt az elméletem a Fuji és belekerül az X-Trans III gépekbe is, de más nem, valahogy a konverterben legyen elérhető.

faki_: de állat az az agyonkopott 35/1.4 :D Az enyém még nincs ilyen szép, de alakul :D

[ Szerkesztve ]

(#20440) taranis


taranis
addikt

Érdekes a Fuji emailes support. Kitöltöttem a contact formot, egy általános kérdésem volt csak az X-T2-vel kapcsolatban. Pár nap múlva megjött a válasz, egy sor volt, hogy hívjam fel xy számot, ott szívesen segítenek, és hogy remélik hasznos volt a válasz. Hádde... azért írtam, mert nem akartam telefonálni :)

colorizer.net

(#20441) b.vr válasza faki_ (#20436) üzenetére


b.vr
őstag

A Fujinál ezt bírom hogy mindig _utólag_ vallják be a tulajok a helyzetet :) Még régen, hogy najó eddig tényleg lassú volt a fókusz, de most már van az x-e2-ben pdaf. Aztán na az x-t1-gyel végre már igazán jól lehet fókuszálni. Aztán na eddig ugyan tényleg voltak gondok, de az x-t2vel végre jól lehet használni. Most na megvan az x-e3, 5 éve először végre bármikor használhatom a ssf-et a 35-össel. :)

Nekem ugyan nincs vele gondom, mert amire én használom arra elég az x-e2, de azért mókás minden újnál ezt olvasni :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#20442) Gercsa válasza #16820480 (#20437) üzenetére


Gercsa
senior tag

Lenne benne logika.
Ha már zsugorítják az E3-at, akkor valami pancake zoom is elférne a kínálatban.

Akár egy olyan mint a pana 12-32. Lehet nem az a pro cucc, de talán a sima konzumer kategória is érdekli a fujit, különben nem lennének X-A10-ek meg XC obik.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#20443) #16820480 válasza Gercsa (#20442) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, pont a Pana 12-32 jutott nekem is eszembe. És még ha nem is pancake formában csinálják meg, az az obi kinyitva is nagyon picike, egy 35/2-nél is kisebb talán. Ha mondjuk az veszem, hogy nagyobb érzékelőt kell kirajzolnia, és egy kicsit kisebb átfogással azért kellemes méretűre meg lehetne csinálni, egy 50/2 méretben szerintem simán, akár belső zoommal is.

(#20444) cousin333


cousin333
addikt

B&H Photo-nál már kapható az X-E3, méghozzá $899-ért, ami pontosan megegyezik az X-T20 árával. Viszonyítási alapnak jó lehet.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#20445) #16820480 válasza cousin333 (#20444) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, a tetkós csávó is említette, hogy 899 lesz a kezdőára, ami kellemes meglepetés az 1100 helyett :K

Amúgy ez a BT kapcsolat érdekes, és tényleg jó lehet, főleg a Bluetooth LE miatt. Viszont úgy még jobb lenne, ha kvázi állandó kapcsolatban lenne a telefonnal, és ha távirányítani akarom, akkor csak appon belül átvált WiFi kapcsolatra és megkapom a kereső élő képét telefonon, meg a beállításokat is akár. Akkor kiegyeznék simán a dönthető kijelző hiányával :D

[ Szerkesztve ]

(#20446) madgie válasza cousin333 (#20444) üzenetére


madgie
titán

És ami egy százassal olcsóbb, mint az X-E1 és X-E2 indulóára volt :)

Egyébként fenemód várom ezt az X RAW Studio izét, rákötöm a MBP-re, megnézem, melyik színes filmmód tetszik az adott helyszínen, batch, mehet, majd megint batch-ben konvertálok egy low-key műfényes Acros Redet szintén tizenhuszon-száz képre. Aztán mehetnek ezek a LR-ba mind, finomítani.

LR-ról jut eszembe, tegnap kaptam egy tippet (kösz, r3dsnake!), hogy MBP-n kapcsoljam ki a LR GPU gyorsítását. Először szkeptikus voltam, hogy nemár, PC-n is csak lassul ettől a processz, miért lenne a Mac gyorsabb kikapcsolt GPU-val. És basszus, repeszt a LR, szinte képnézegető sebességgel ugrálok a képek között (JPG-ek, RAW most nincs egy sem a gépen). Szóval érdekesen optimalizálnak Adobe-ék, Windows alatt az i7-5775C-m alapú PC-m nincs ilyen gyors se bekapcsolt, se kikapcsolt GPU gyorsítással.

[ Szerkesztve ]

(#20447) cousin333 válasza madgie (#20446) üzenetére


cousin333
addikt

"Egyébként fenemód várom ezt az X RAW Studio izét, rákötöm a MBP-re"

Arra várhatsz is, mert Mac-re csak január végén jön.

"We spared no expense"

(#20448) madgie válasza cousin333 (#20447) üzenetére


madgie
titán

Kapufa :P

De amúgy tökmindegy, mert élesben úgyis csak a jövő szezonban tervezem használni, télen meg azzal a pár tájképpel elpöcsölök bármilyen programban.

[ Szerkesztve ]

(#20449) cousin333 válasza madgie (#20448) üzenetére


cousin333
addikt

Inkább öngól :W :)

"We spared no expense"

(#20450) madgie


madgie
titán

Na jó, ez a 80/2.8 makró engem kilóra megvett ezzel a háttérmosással :D A 90/2-nél nekem mindig túl szabályos volt a bokeh a képeken, szeretem ezt a csavarást.

Jonas Rask blogjegyzéséből van a kép.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.