Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) madgie válasza Tempus_fugit (#14950) üzenetére


madgie
titán

A 645 egy bazinagy porszívó egy FullFrame tükröshöz képest is, egy sokkal kisebb, simán táskázható sájniszekszi KF MILC azért felkavarhatná valamennyire azt az állóvizet.

(#14952) Tempus_fugit válasza madgie (#14951) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Nem igazán a méretre utaltam, hanem elsősorban a rendszerbe való belépéshez szükséges beruházás mértékére. A 645 esetén ráadásul elvileg a (relatív kedvező ár mellé) korábbi üvegek is elérhetők, egy teljesen új digitális kf rendszernél még ez az előny sem elérhető.

Egy még a P645-nél kedvezőbb ár és a Sony A7-hez közeli vázméret mellett persze az FF hívők táborában már komolyabb figyelemre számíthatna egy új Fuji kf váz.

(#14953) #16820480 válasza Tempus_fugit (#14952) üzenetére


#16820480
törölt tag

Meg lehet csinálni értelmes méretben a KF vázat is, a Hasselblad sem olyan hatalmas azért. A váz nem is annyira probléma, az A7-ből kiindulva, inkább az üvegek. Szerintem egy FF váz nem hoznak akkora előrelépést a Fujinak, hogy megérje a befektetést a fejlesztésbe, KF izgalmasabb (nem mintha lenne rá zsetonom a jövőben).

(#14954) #16820480


#16820480
törölt tag

Voltam próbálgatni az "új" Fujica obit, nem olyan rossz, bár lehetne élesebb:

(#14955) KuZo válasza kiskami (#14948) üzenetére


KuZo
tag

Köszi!
Mondjuk ez furcsa, hogy csak a fókuszt rögzíti, de akkor mélyére kell néznem a menünek. Az asszony is A/S/M módokat használ, automatával nem csinált még képet szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#14956) wms válasza #16820480 (#14954) üzenetére


wms
senior tag

Mivel lőtted őket?

(#14957) #16820480 válasza wms (#14956) üzenetére


#16820480
törölt tag

Amit 50mm-nek ír, azt egy Fujica 50/1.9-cel, kivéve azt a gyűrűs bokeh képet, mert az egy 500/8-cal.

(#14958) wms válasza #16820480 (#14957) üzenetére


wms
senior tag

Köszi! Igazad van, tényleg lehetne élesebb, bár alapvetően nem rossz! :K

(#14959) #16820480 válasza wms (#14958) üzenetére


#16820480
törölt tag

Úgy érzem, hogy a 2700 forintot megérte :) Leleht, hogy megpróbálok szerezni az 1.6-os verzióból, kíváncsi vagyok mennyivel jobb.

(#14960) wms válasza #16820480 (#14959) üzenetére


wms
senior tag

Annyiért pedig egész egyszerűen kitűnő! :R

(#14961) #16820480 válasza wms (#14960) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha már itt tartunk, akkor van egy hülye kérdésem: Az X-Fujica és az M42 az nem azonos bajonett, ugye? Mert a régi Fujica obikból több olyan is van ebay-en, amit M42 foglalattal hirdetnek, de ezekhez akkor az X-Fujica adapter nem jó, gondolom.

(#14962) faki_ válasza #16820480 (#14961) üzenetére


faki_
senior tag

Az X-Fujinon nevűek Fujica X-mount csatlakozásúak, az M42-eseknél nincs az elején az "X-", csak simán Fujinon. Voltak olyanok, amik mindkét verzióban készültek. Ha mindenképpen ilyesmit akarsz, érdemes az EBC-seket keresni, az egy elég jól sikerült, többréteges bevonatot jelez. Pl. a 100/2.8 kiugró minőségű volt a hasonló gyújtótávolságúak között (viszonylag ritka és drága is). Egy M42 adapter eBay-en 2-3000 Ft.

(#14963) #16820480 válasza faki_ (#14962) üzenetére


#16820480
törölt tag

:R

Köszi. Igen, nézegettem a 100-as és 135-ös Fujicákat, de eléggé megkérik az árukat még manapság is. Igazából a bajonett csak azért érdekel, mert X-hez már van adapterem, M42-höz nincs még, így akkor azt is kellene venni.

(#14964) gorgo válasza #16820480 (#14963) üzenetére


gorgo
őstag

mert az M42 adapter ritka, és méregdrága... :) Nemá, ha manuálozol, ez az uccsó szempont!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#14965) #16820480 válasza gorgo (#14964) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem probléma nyilván, csak nem vagyok még otthon ezekben a manuálos dolgokban annyira, és nem tudtam, hogy most akkor melyik micsoda :B

(#14966) CollectoR


CollectoR
aktív tag

X-M1+Helios 1.8/50.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#14967) madgie


madgie
titán

Hazatért az X-A1, azt se tudom, hány váz van már itthon :D

(#14968) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Itt van a gyártó photokina 2016 összefoglalója:
http://www.fujifilm.com/photokina2016/

Ez alapján se lehet számítani x100F-re még sajnos.

(#14969) rumos14


rumos14
nagyúr

gondolom kevesen követitek a Landscape Photography Iceland csoportot, ezért:

"Today I met Kevin Raber from Luminous Landscape. He is in Iceland testing a new Fuji camera and it will be interesting to follow up on his reviews."

(#14970) madgie válasza rumos14 (#14969) üzenetére


madgie
titán

Lehet a T2 az, nem kell izgulni :D

(#14971) GOD_GOD válasza madgie (#14970) üzenetére


GOD_GOD
tag

az már lerágott csont, régi sz*r :))

https://goo.gl/Ytmk3k

(#14972) rumos14 válasza madgie (#14970) üzenetére


rumos14
nagyúr

mindketten tudjuk, hogy az új középformátumú rendszerről van szó ;)

(#14973) #16820480 válasza rumos14 (#14972) üzenetére


#16820480
törölt tag

Vagy az X-A3 az, és mindketten koppantok :))

(#14974) centrino


centrino
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Csatlakozom a társasághoz, gép és objektív törés kényszerű alkalmat adott a "rendszerváltáshoz." Korábban egy bridge gépet használtam full automata üzemmódban, utána pár éve cseréltem olympus pen rendszerre alapobjektívvel. Ezen tanultam az alapokat, kompozíciót, expozíciót, lightroom stb...
MFT gépem, objektívvel együtt gyakorlatilag megsemmisült, így hosszas keresgélés után itt kötöttem ki.
Párom divattervező, egyedi menyasszonyi ruhákat tervez, készít. Kihasználva a mostani kényszerű helyzetet, profibb gépet szereztem be, amivel a cél az alkotási folyamat hangulatos megörökítése, speciális "esküvői hangulatú" termékfotók és összeszokás után akár a ruhapróbák, portrék készítése.

Találtam egy nagyon jó ajánlatot és természetesen az aktuális fuji pénzvisszafizetési akciót is kihasználva jelenleg a következő a szett:X-T1 , 18-55mm , 56mm 1.2, Lexar 32GB 2000x UHS-II,
Pár kattintás után már látszik, hogy jobbat nem is választhattam volna, elvarázsolnak a képek, és még a raw fileokra rá sem néztem mit lehet kihozni belőlük.

Ezekkel az objektívekkel való összeszokás után a következő kiszemelt a 23mm 1.4

Hogy ne legyenek hülye kérdéseim, melyekre már ezer válasz született, így nekiálltam a topicot elejéről átolvasni, ha valamire nem kapok választ ebből, jelentkezem.

Minden jót!
Gábor

(#14975) madgie válasza centrino (#14974) üzenetére


madgie
titán

A 23-56 duó eszméletlen jó, itt csak az lehet a baj, hogy a 18-55 csak porosodni fog :D

Amúgy gratula, beleugrottál a sűrűjébe ezzel a szettel :)

(#14976) centrino válasza madgie (#14975) üzenetére


centrino
aktív tag

Ne is mondd! :)

Párom már azt mondja most kicsit látva a képeket, meg mit tudunk kihozni egy egy raw file-ból, már plusz még egy X-T1 vázat és 50-140 2.8-at emleget meg esküvő fotózást... (valaki csípjen meg, mert biztosan álmodom...) :D amúgy van benne fantázia, két X-t1 beltérben egyiken 23, másikon 56, kültéren meg egyiken 18-55, másikon 50-140

még kijön vmi jó kis HSS vaku hozzá Nissin i60 vagy efélék és kész a szett :)

[ Szerkesztve ]

(#14977) madgie válasza centrino (#14976) üzenetére


madgie
titán

El lehet hányni itt a világ pénzét, qtyajók ezek az XF objektívek :)

(#14978) centrino válasza madgie (#14977) üzenetére


centrino
aktív tag

Ámulok bámulok a raw file-okat nézegetve, hihetetlen mire képes a "régi" X-T1. Az 1.2 fényerő, meg az eddigi pen alap zoom-hoz képest egy teljesen új világ. Olvasok, tanulok, kattintgatok és jövök a kérdésekkel :)

(#14979) lugosi válasza madgie (#14970) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is úgy látom, hogy az a T2 volt: [link]

(#14980) madgie válasza lugosi (#14979) üzenetére


madgie
titán

Tömni kell még a perselyt, de atyám, nagyon várom már a T2-t! Az Acros zseniális, az új Instagram-arányú teliképernyős PDAF dettó, üssetek, engem a négykávideó is érdekelne (no meg az, hogy Full HD-n is 100 Mbps-sel teper).

(#14981) lugosi válasza madgie (#14980) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Engem csak az x100F de az nagyon!

(#14982) Rum.cájsz


Rum.cájsz
tag

Hi!
Nincs valakinek a Viharsarok környékén Fuji cserélhető obis váza, M-A-E-T10-T1 is jöhet, próba/tapi erejéig, netán egy-két obival?
Szeretném érezni a fílinget.
Errefelé se égen, se földön nem lehet hivatalos helyen hozzáférni.
Ááá, nem vagyunk elmaradott vidéken...

(#14983) Mercutio_ válasza centrino (#14978) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó azért a pen váz meg a 14-42 kitobi után egy keresős váz + 20/1.7; 45/1.8 parostól is álleesés lett volna :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14984) madgie válasza Mercutio_ (#14983) üzenetére


madgie
titán

Azért messze nem egy szint a 45 meg az 56, az áruk is jól tükrözi ezt.

Amúgy mindig te jutsz eszembe, mikor Sonyra váltanék: miért tegyem, ha utána eladnám és csak sz@rozni járnék oda? ;]

(#14985) Mercutio_ válasza madgie (#14984) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sehol nem írtam, hogy 1 kategória. A kitobival vetettem össze.
Hol olvastál itt szarozást?
Kezdesz kicsit Móricka-szindrómás lenni....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14986) madgie válasza Mercutio_ (#14985) üzenetére


madgie
titán

A Móricka-szindróma továbbra is a te Fujis köröd volt, Papa ;)

(#14987) rumos14 válasza madgie (#14984) üzenetére


rumos14
nagyúr

gyere s.arozni! Sony cucc birtoklása nélkül is megteheted! az élet szép! :K

(#14988) madgie válasza rumos14 (#14987) üzenetére


madgie
titán

Most más dógom van :)

(#14989) CollectoR válasza #16820480 (#14963) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Én vateráról vettem M42-es adaptert, így nem kellett várni heteket rá. Viszont rendeltem ebayról is, mert többféle M42-es objektívet tervezek venni (SMC Takumar 1.4/50-em már vámolás alatt :)) ) és fixen rajtuk tudom hagyni. Mivel nekem drágák az AF Fuji gyors objektívek, ezek az olcsó manuális objektívek kiváló alternatívát jelentenek.

(#14990) Scharm1976


Scharm1976
tag

Az új rendszer vaku ára itthon mennyi lesz majd?

www.flickr.com/photos/scharm/

(#14991) konyi79 válasza madgie (#14988) üzenetére


konyi79
addikt

EZMIEZ? A váz?

Csak nem... :Y

(#14992) Novics


Novics
senior tag

Tudom, hogy ilyet nem illik, de most komolyabb utánaolvasás után kérdezek hirtelen felindulásból. :DDD

A túrán úgy döntöttem, hogy lecserélem az E1+35/1,4 kombót egy X100s/t-re. Csak nem tudom, hogy melyik legyen. Illetve anyagi okokból az s előnyösebb lenne. Inkább az a kérdés, hogy tud-e annyival többet a t, amennyivel többe kerül. Főleg így mindenféle firmware update-ek után. Pl e-shuttert kapott az s? Meg CC-t?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#14993) Gondwana válasza Novics (#14992) üzenetére


Gondwana
addikt

Volt s-em is, de szàmomra egyértelműen X100t:
- M mòd alatt is van EV kompenzàciò auto iso terhére
- PDAF nem csak 4EV-ig, hanem 1EV-ig van
- Ha hasznàlod az OVF-et, a hibrid mòd tényleg jòsàg

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#14994) konyi79 válasza konyi79 (#14991) üzenetére


konyi79
addikt

:K
Most látom csak, amott már tegnap lebuktattad magad. És még semmi róla a blogon?

(#14995) rbalint88


rbalint88
addikt

no, kiegészült a "rendszer" egy 18-55 kitobival, így már nem fogok beleőszülni a manuállal szaladgáló kutya fotózásba :) nekem így az X-PRO1-en teljesen jó a fókuszsebesség és pontosság is, ebből is látszik, hogy hobbistának is nudli vagyok :DDD
bár "prime-guy"-nak tartom magam, most bejön a gumiobjektív rugalmassága, aztán a fényerővel is olyan ez a kompromisszum, hogy az én szintemen még nem tragédia az az egy-két stop, ami egy fi és a kitobi között van, cserébe nem kell obit cserélni és százezreket beletolni a rendszerbe. bár azért hosszú távon a 35/2 no meg pár év múlva, amikor már jó olcsó lesz, az x-pro2 mozgatni fog, de addig elvagyok ezzel urasan :)

(#14996) hegyimorc válasza Gondwana (#14993) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Volt s-em is, de szàmomra egyértelműen X100t"

Akkor mondom, hogy nálam miért maradt az S :)

Volt sima X100-am, már az is tetszett, de számomra megszokhatatlan volt a nagyon könnyen eltekeredő expokorrekció-tárcsa és a nem eléggé kiemelkedő OK gomb. (Alig tudtam benyomni, főleg bringáskesztyűben). Szóval hiába tetszett mennie kellett.

Az S-ben mindent javítottak ami miatt az X100-at eladtam, majd megjelent az X100T is, ami (és a közben elkelt idő) lenyomta az S árát.

Adott volt egy X100S a mindent tudott amit elvártam, annyiért megvehettem, mint amennyiért egy évvel korábban az X100-at eladtam és ezzel szemben volt az akkor friss X100T több mint kétszer annyiért. Ráadásul akár S, akár T nekem ez nem a fő gép, inkább csak egy ami tetszik.

Nekem ezért lett X100S, és azóta is ez van. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy S-t kell venni, hanem csak azt, hogy érdemes átgondolni mire kell és mi fontos, és persze, hogy mennyiért.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#14997) centrino


centrino
aktív tag

Tisztelt Mr Fuji-X!

Ezúton szeretnék jelentkezni Titkos Társaságába! Természetesen az AF-BK-ról (Anonim Fuji Bolondok Klubja) van szó, az Elit Csoportba (az ún. X-MEN – ek közé) még nem érzem magam elég felkészültnek. Még nem sikerült minden bennem lakozó lehetőséget tökéletesen kiaknáznom és az olyan különleges képességeket is, mint pl. az idő megfagyasztása, visszafordítása, mindenen áthatoló vágási mozdulatok, infralátás stb… még fejlesztenem kell. Őszintén megvallva a sötét éjszakából cikázó villámok segítségével nappali világosság varázslása pedig egy teljesen új világ számomra.

Elhatározásom töretlen, a szent ISO-blende-záridő hármasságra esküszöm, minden erőmmel ezen képességek fejlesztésén fogok dolgozni.

Addig is szeretnék az Anonim Fuji Bolondok Klubjához csatlakozni!

Tudom, tudom a Klub első szabálya: „senkinek egy szót sem a Klubról” és a második szabályt is tökéletesen ismerem, de égi jelnek vettem, hogy rátaláltam a Klubtagok és a Csodálatra Méltó X-MEN-ek kommunikációs csatornájára. (talán a Mennyei Fehér Egyensúlynak lehet hozzá köze)
Ezen okból osztom meg Itt Önnel Felvételi Kérelmemet!

Felismertem magamon a Belépés Feltételeit: az elmúlt időszakban kisebb és nagyobb fekete dobozok kezdtek itt-ott megjelenni a házban a Szent „Fuji X” felirattal, , sőt még éjszaka is megjelentek álmaimban. Szóltak hozzám: „Gyűjtsd össze mind! GYŰJTSD ÖSSZE MIND!!!!!”

Felismertem a jeleket, ezért is szeretnék csatlakozni az Anonim Fuji Bolondok Klub tízlépcsős programjához. A legnehezebb, első lépésen úgy érzem már túl vagyok: beismertem a függőségemet.
Tudom nem könnyű megteremteni az Egyensúlyt (nem csak a Fehéret) de tudom, ezen Klub a legjobb hely ahol lehetek.

Természetesen állok elébe a felvételt megelőző próbatételeknek, s elszántságom bizonyítandó, mellékelten küldöm egy saját kezeimmel vázból kitépett Full Frame szenzort, rajta a hiteles ujjlenyomatommal.

Mielőbbi válaszát a „Pf.:56-1.2” számú postafiókra várom.

Tisztelettel:
centrino

(#14998) Fandango válasza centrino (#14997) üzenetére


Fandango
veterán

Te se vagy teljesen komplett, ezzel teljesítetted a 2. lépcsőt. :C

(#14999) centrino válasza Fandango (#14998) üzenetére


centrino
aktív tag

Közel 5000 hozzászólást olvastam át ma a ráérő időszakokban két munka között... Lehet hogy hatással volt rám :D

Várom a következő lépcsőt, hozok hozzá hamarosan képeket is. :) (Égi jeleknél tartunk - Gyermekkorom kedvenc játékhőse üdvözöl a klubban... :D )

(#15000) GOD_GOD válasza centrino (#14997) üzenetére


GOD_GOD
tag

B*meg tetszik a beteg a humorvilágod, részemről támogatom a felvételedet!

https://goo.gl/Ytmk3k

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.